Навіщо дають Пантокальцин дітям

Авторadmin

Навіщо дають Пантокальцин дітям

Пантокальцин – інструкція, застосування, аналоги препарату

Пантокальцин – психостимулюючий та ноотропний засіб.

Застосування Пантокальцину

  • Когнітивні порушення при органічних ураженнях головного мозку (включаючи наслідки нейроінфекцій та черепно-мозкових травм) та при невротичних розладах;
  • шизофренія з церебральною органічною недостатністю, цереброваскулярна недостатність, спричинена атеросклеротичними змінами судин головного мозку;
  • екстрапірамідні порушення (міоклонус-епілепсія, хорея Гентингтона, гепатолентикулярна дегенерація, хвороба Паркінсона), а також лікування і профілактика екстрапірамідного синдрому (гіперкінетичний і акінетичний), спричиненого застосуванням нейролептиків;
  • епілепсія з уповільненістю психічних процесів у комплексній терапії з протисудомними засобами;
  • психоемоційні перевантаження, зниження розумової та фізичної працездатності, для покращання концентрації уваги і запам’ятовування;
  • нейрогенні розлади сечовипускання (полакіурія, імперативні позиви, імперативне нетримання сечі, енурез);
  • дітям з перинатальною енцефалопатією, розумовою відсталістю різного ступеня тяжкості, з затримкою розвитку (психічного, мовного, моторного або їх поєднання), з різними формами дитячого церебрального паралічу, при гіперкінетичних розладах (синдромі гіперактивності з дефіцитом уваги), неврозоподібних станах (при заїканні, тиках).

Пантокальцин – склад і форма випуску препарату

Діюча речовина: кальція гопантенат (гопантенова кислота або кальцієва сіль гопантенової кислоти);

1 таблетка містить кальція гопантенату (гопантенової кислоти або кальцієвої солі гопантенової кислоти) 500 мг;

допоміжні речовини: магнію карбонат легкий, кальцію стеарат, тальк, крохмаль картопляний.

Лікарська форма – таблетки.

Пантокальцин: як приймати препарат

Внутрішньо через 15 – 30 хв після їди.

Разова доза для дорослих зазвичай становить 0,25 – 1 г, для дітей віком з 3 років – 0,25 – 0,5 г, добова доза для дорослих – 1,5 – 3 г, для дітей віком з 3 років – 0,75 – 3 г.

Курс лікування – від 1 до 4 місяців, в окремих випадках – до 6 місяців. Через 3 – 6 місяців можливе проведення повторного курсу лікування.

Пантокальцин – протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гострі тяжкі захворювання нирок. Вагітність і період годування груддю.

Побічні реакції

Можливі алергічні реакції (риніт, кон’юнктивіт, висипання). У таких випадках слід зменшити дозу або відмінити препарат. Порушення сну або сонливість, шум у голові зазвичай короткочасні та не потребують відміни препарату.

Аналоги Пантокальцину

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Пантокальцин для дітей: інструкція по застосуванню

Пантокальцин є ноотропним препаратом, часто призначається дорослим при паркінсонізмі, травмах голови, неврозах, пухлинах та інших патологій нервової системи. Чи можна давати ліки дітям, коли воно застосовується в дитячому віці і в яких дозах?

Форма випуску

Єдиною формою Пантокальцина є таблетки, у яких плоскоцилиндрическая форма і біле забарвлення. Вони продаються в блістерах по 10 штук (всього в пачці 50 таблеток) або в баночках по 50 штук. Інших лікарських форм (сироп, суспензія, ін’єкції, капсули) у Пантокальцина немає.

Склад

Основний інгредієнт препарату, який забезпечує його вплив на тканини нервової системи, представлений гопантеновой кислотою у формі кальцієвої солі. В залежності від кількості такої речовини, таблетки випускають в двох дозах – 250 мг і 500 мг. Для підтримки щільності і форми ліки додають картопляний крохмаль і стеарат кальцію, а також тальк і гидроксикарбонат магнію.

Принцип дії

У Пантокальцина є прямий вплив на тканини головного мозку, оскільки гопантеновая кислота має у своїй структурі ГАМК – важливий нейромедіатор. Препарат чинить нейропротективное дію, яка полягає в підвищенні стійкості клітин до впливу дефіциту кисню або шкідливих речовин.

Медикамент також має нейрометаболическим і нейротрофическим властивостями, тобто покращує обмінні процеси в клітинах мозку і підвищує їх працездатність. Є у Пантокальцина і протисудомний ефект, і здатність гальмувати підвищений пузирний рефлекс.

Свідчення

Препарат призначається при таких захворюваннях і порушеннях в роботі нервової системи:

  • Дитячий церебральний параліч.
  • Перенесена нейроінфекція.
  • Епілепсія.
  • Відставання в розвитку мови, психіки або моторних навичок.
  • Невроз.
  • Черепно-мозкова травма.
  • Заїкання.
  • Екстрапірамідний синдром.
  • Шизофренія.
  • Енурез та інші проблеми з сечовипусканням неврологічного характеру.
  • Знижена фізична або розумова працездатність.
  • Порушення запам’ятовування.
  • Сильні емоційні і психічні навантаження.
  • Проблеми з концентрацією уваги.

З якого віку призначають?

В анотації до Пантокальцину відзначено, що такі таблетки не використовують у лікуванні дітей віком до 3 років. Це пов’язано з труднощами маленьких дітей ковтати тверде ліки. Якщо лікування потрібно пацієнтові перших років життя, такий медикамент замінюють аналогом під назвою «Пантогам», так як однією з його форм є сироп, дозволений для лікування дітей з народження.

Проте деякі лікарі все ж призначають Пантокальцин дітям віком до трьох років, рекомендуючи подрібнювати перед прийомом таблетку в порошок.

Протипоказання

Пантокальцин не дають, якщо у дитини:

  • Є непереносимість гопантеновой кислоти або будь-якого з допоміжних компонентів таблеток.
  • Розвинулася тяжка патологія нирок, яка привела до ниркової недостатності.

Побічні дії

У приймаючого Пантокальцин дитини може з’явитися алергічна реакція на такі таблетки у вигляді висипу на шкірі, дерматиту, нежитю, кон’юнктивіту або іншого прояви алергії. При виявленні таких симптомів лікування слід негайно припинити і звернутися до лікаря для підбору іншої терапії.

Нервова система деяких маленьких пацієнтів реагує на прийом Пантокальцина такими симптомами, як збудження, безсоння або головні болі. Інші діти, навпаки, відчувають під час лікування млявість, загальмованість, сонливість, запаморочення. Такі негативні реакції, як правило, зникають, якщо зменшити дозування препарату.

Використання

Інструкція по застосуванню рекомендує пити Пантокальцин після їжі в ранковий або денний час. Оптимальним періодом прийому таблеток вважають 15-30 хвилин після обіду або сніданку. Приймати медикамент ввечері (пізніше 17: 00) не варто, так як це може вплинути на нічний сон. Таблетку слід ковтати цілою, але, якщо з цим є труднощі, припустимо подрібнити її в порошок і дати дитині в такому вигляді, після чого запропонувати запити водою.

Дозування і тривалість лікування Пантокальцином в дитячому віці визначають на основі діагнозу. Зазвичай препарат дають по 1 таблетці на прийом (доза може бути і 0.25 г, і 0.5 м), а середня тривалість курсу становить 30-60 днів, але при необхідності він може продовжуватися до 4-6 місяців або навіть роки. Добова доза ліків варіюється від 750 мг (три таблетки по 250 мг) до 3000 мг (шести таблеток по 500 мг).

Навіщо дають Пантокальцин дітям

для медичного застосування препарату

ПАНТОКАЛЬЦИН®

(PANTOCALCIN)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: гопантенова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, круглої плоско циліндричної форми зфаскою і рискою;

склад: 1 таблетка містить 0,25 г у перерахуванні на 100% речовину гопантеновоїкислоти у вигляді кальцієвої солі (кальцію гопантенат, або пантогам, або кальцієва сіль гопантенової кислоти);

допоміжні речовини: магній карбонат основний, крохмаль картопляний, тальк, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Ноотропні засоби. Код АТС N06B X.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Фармакологічна дія – ноотропна, проти судомна. Спектр дії пов’язаний з наявністю у структурі гама-аміномасляної кислоти; безпосередньо взаємодіє з ГАМКБ-рецепторно-канальним комплексом. Стимулює анаболічні процеси у нейронах, збільшує утилізацію глюкозиі кисню мозком. Виявляє нейрометаболічну, нейропротекторну і нейротрофічну дії, підвищує стійкість мозку до гіпоксії і впливу токсичних речовин. Нормалізує функціонування нейронів і відновлює втрачені функції, має проти судомну дію, зменшує моторну збудженість. Активізує розумову і фізичну працездатність. Можеінгібувати реакції ацетилування новокаїну та сульфаніламідів (гальмує інактивацію і пролонгує дію).

Фармакокінетика. Швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту, максимальна концентрація у крові досягається через 1 год. Проходить крізьгематоенцефалічний бар’єр, найбільші концентрації утворюються у печінці, нирках, у стінці шлунка і шкірі. Не метаболізується і виводиться з організму протягом 48 год у незміненому вигляді: 67,5% дози екскретується нирками, 28,5% виводиться з фекаліями.

Показання для застосування. Когнітивні порушення при органічних ураженнях головного мозку (у тому числі наслідки нейроінфекцій ічерепно-мозкових травм) та невротичних розладах; екстра пірамідні гіперкінези (міоклонус-епілепсія, хорея Гентингтона, гепатолентикулярна дегенерація, хвороба Паркінсона), а також як коректор екстра пірамідного синдрому (гіперкінетичний і а кінетичний), спричиненого прийманням нейролептиків; при епілепсії сумісно з проти судомними засобами; психоемоційні перевантаження, зниження розумової і фізичної працездатності, для полегшення концентрації увагита запам’ятовування; розлади сечовипускання різної етиології (полакіурія, імперативні позиви, імперативне нетримання сечі, енурез); розумова відсталість у дітей.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо, через 15 – 20 хв після їди. Одноразова доза для дорослих 0,5 – 1 г, для дітей – 0,25 – 0,5 г; добова дозадля дорослих – 1,5 – 3 г, для дітей – 0,75 – 3 г. Курс лікування від 1 до 4місяців, в окремих випадках – до 6 місяців.

Через 3 – 6 місяців можливе проведення повторного курсу лікування.

Дітям при розумовій відсталості по 0,5 г 4 – 6 разів на день, протягом 3місяців; при затримці мовного розвитку по 0,5 г 3 – 4 рази на день протягом 2 -3 місяців.

Для корекції стану при нейролептичному синдромі дорослим по 0,5 – 1 г 3рази на день, дітям – по 0,25 – 0,5 г 3 – 4 рази на день. Курс лікування – 1 -3 місяці.

При епілепсії дітям по 0,25 – 0,5 г 3 – 4 рази на день, дорослим по 0,5- 1 г 3 – 4 рази на день, протягом тривалого часу (до 6 місяців).

При тиках дітям по 0,25 – 0,5 г 3 – 6 разів на день, протягом 1 – 4місяців, дорослим по 1,5 – 3 г на день, протягом 1 – 5 місяців.

При порушеннях сечовипускання дорослим по 0,5 – 1 г 2 – 3 рази на день, дітям по 0,25 – 0,5 г (добова доза 25 – 50 мг/кг). Курс лікування від 2 тижнівдо 3 місяців.

Максимальна добова доза для дітей становить: від 2 місяців до 1 року –0,5 – 1 г; від 1 до 3 років – 1,5 – 2 г; від 3 до 15 років – 2,5 – 3 г.

Побічна дія. Алергічні реакції (риніт, кон’юнктивіт, шкірні висипання). Порушення сну або сонливість, шум у голові – дані симптоми звичайно короткочасні і не потребують відміни препарату.

Протипоказання. Гіпер чутливість, гострі тяжкі захворювання нирок, вагітність (І триместр).

Передозування. Посилення симптоматики побічних явищ. Лікування: активоване вугілля, промивання шлунка, симптоматична терапія.

Особливості застосування. В умовах тривалого лікування не рекомендується одночасне призначення препарату з іншими ноотропними та стимулюючими центральну нервову систему засобами.

У разі появи алергічних реакцій зменшують дозу або відміняють препарат.

Відомості про вплив препарату при годуванні груддю відсутні, тому уперіод лактації рекомендується застосовувати препарат з обережністю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пролонгує дію барбітуратів, посилює діюпроти судомних засобів, запобігає побічним явищам фенобарбіталу, карбамазепіну, нейролептиків. Ефект препарату посилюється при поєднанні із гліцином, ксидифоном. Потенціює дію місцевих анестетик ів (новокаїн). Источник

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності –3 роки.

Про автора

admin administrator