Навіщо потрібні морозильні скрині

Авторadmin

Навіщо потрібні морозильні скрині

Зміст:

Морозильна камера або скриня: що вибрати?

Отже, ви вирішили влаштувати масштабні запаси на зиму і забити морозилку свого холодильника всілякими ягодами, фруктами і овочами. Ідея крута – вітаміни взимку особливо потрібні. Але ось що з цього приводу думає ваш холодильник? Якщо він одним своїм виглядом говорить «ех, господине, давай ще – он скільки місця вільного ще є», то це чудово, але якщо упаковки з продуктами для заморозки доводиться утрамбовувати в морозильну камеру мало не ногами …

Зміст:

Вибір морозильної камери

Який об’єм?

Вбудований або окремий?

Скриня або шафа?

З «No Frost» або без?

Які повинні бути потужність і температура заморожування?

Які ще є важливі характеристики?

Популярні моделі на ринку

Тонкощі покупки морозилки

Такий екстремальний режим використання може викликати у вашого рефрижератора неконтрольоване бажання виконати лебедину пісню і гордо відправитися на спокій. Але уникнути такого сумного фіналу легко. Просто довірте зберігання великих запасів продуктів пристрою, який призначений саме для такого режиму використання – великій окремій морозильній камері. Розміри морозильної камери або скрині в 2-3 рази перевищують морозилку великого двокамерного холодильника, тому тут знайдеться місце як для літніх заморозок, так і для повсякденних запасів м’яса, риби та напівфабрикатів.

Вибір морозильної камери

Купити хорошу морозильну камеру для будинку буде чудовою ідеєю, якщо ви заморожуєте велику кількість сезонних овочів і фруктів влітку, купуєте м’ясо, рибу або інші швидкопсувні продукти раз на кілька тижнів, а не щодня. Такі пристрої стануть чудовими помічниками для великих сімей, і без них точно не обійтися власникам собак великих порід, якщо такий вихованець на натуральному годуванні. Але домашні морозильні камери, представлені в магазинах побутової техніки, бувають декількох типів, і при покупці обов’язково варто враховувати особливості кожного такого різновиду:

  • Морозильні камери, вони ж морозильні шафи. Вертикально розташована конструкція, зовні дуже схожа на холодильник. Продукти завантажуються в окремі відсіки – найчастіше це великі висувні ящики. Можуть бути розташовані окремо і вбудованими. Оптимальний тип морозилки, якщо ви заготовлюєте всього потроху – в ящиках все буде впорядковано, а щоб знайти і дістати потрібні продукти, знадобиться менше хвилини. Але ось щось громіздке тут вже не поміститься.

Морозильна камера типу скриня – той же принцип, але конструкція горизонтальна, тому дверцята розташовані не на бічній стороні, а зверху, тобто пристрій відкривається за принципом скрині. У скринях морозильний відсік цілісний, у ньому не передбачено розподільних полиць або ящиків, але можуть ставитися знімні сітки-кошики, які кріпляться у верхній частині пристрою. Це зручно, коли потрібно розмістити об’ємні упаковки, наприклад, цілу індичку або баранячу тушку, але якщо в морозилці багато дрібних коробок і згортків, дістати щось знизу буде складно.

Який об’єм?

Якщо ви не можете визначитися, що вибрати – морозильну скриня або камеру, спочатку варто прикинути обсяги і тип продуктів, які ви плануєте заморожувати. Розмір морозильної скрині, навіть найменшої, зазвичай становить не менше 95-100 літрів, а максимальний обсяг може доходити до 600 літрів. І це не межа – існують моделі морозильників з відсіком на 650 і більше літрів. Так що скрині дійсно добре підходять для зберігання дуууже великих запасів, і з ними в будинку завжди будуть свіжі овочі-фрукти в будь-яких кількостях. А ще м’ясо, риба, дичина й інші, не менш смачні заготовки.

Морозильні шафи за рахунок особливостей конструкції трохи меншого розміру, але простір в них розділений зручними місткими ящиками, в які компактно стають стопки контейнерів і упаковок. Обсяг вертикальної морозильної камери може варіюватися від 60 до 300-400 літрів. Найменші моделі передбачають 3-4 ящики, найбільші – 8.

Загляньте сюди: ТОП морозильних камер, з якими не пропадеш влітку

Вбудований або окремий?

Коли інтер’єр кухні вивірений до дрібниць, велика побутова техніка просто не вписується в розмах дизайнерської думки, тому її маскують фасадами кухонних меблів, прибираючи будь-який натяк на різномастість. Саме в таких випадках вбудований морозильник стане відмінним вибором -максимум функціональності при повній непомітності.

Але якщо ви хочете купити саме вбудований пристрій, вам доведеться визначатися з тим, яка морозильна камера краще – скрині вбудованого типу просто не виробляються. Зате вертикальні моделі різноманітні, тому вибрати як невеликий морозильник під стільницю, так і високу повнорозмірну модель буде нескладно, а ви отримаєте бездоганну єдність стилю. Але тут є важливий момент.

Якщо звичайна морозилка може в разі потреби мігрувати не тільки по всій кухні, а й відправитися на тимчасове, а то і постійне місце проживання на балкон, в підвал або в будь-яке підсобне приміщення, то з вбудованими моделями такі рокіровки вже не вийдуть. Переставити вбудовану морозильну камеру складно – як мінімум доводиться міняти частину меблевих фасадів, і такий переїзд торкнеться якщо не всієї обстановки в кухні, то майже всієї.

Скриня або шафа?

Морозильні камери і скрині виконують одну й ту ж функцію, але способи розміщення продуктів для зберігання в них відрізняються. Важливо і те, де саме буде встановлений пристрій, і те, скільки вільного простору йому можна виділити. Вертикальна морозилка ставиться так само, як і холодильник – у неї такі ж габарити, тому вона без проблем прилаштовується між кухонними шафами. А горизонтальна морозильна камера має зовсім інші пропорції – якщо висота у неї невелика, то ширина вже не може порадувати мініатюрністю. Для такого пристрою потрібно більше вільного місця, і в невеликій кухні його просто ніде поставити.

Ну і, звичайно ж, покупець повинен правильно розуміти співвідношення ваги і розміру упаковок з продуктами, які будуть зберігатися в морозилці, щоб не прогадати з вибором девайса. Тут не можна сказати однозначно, яка краще морозильна камера – скриня або шафа, адже і перший, і другий варіант зручні і надійні. Просто кожен з них «заточений» під трохи різні завдання, так що просто вибирайте той варіант, який більше відповідає саме вашим потребам.

З «No Frost» або без?

Є два основні різновиди систем охолодження в морозильних камерах – крапельна, вона ж статична, і No Frost. Ціна морозилки зі «статикою» на порядок нижче, але її потрібно розморожувати вручну, тоді як більш просунуті пристрої з No Frost вимагають меншого догляду. Розглянемо ці різновиди та їх особливості трохи ближче.

Морозильна камера зі статичною системою охолодження відрізняється за своїм принципом роботи від звичайних холодильників, і основна її відмінність в тому, що вона не «плаче». У холодильнику, коли працює компресор, на задній стінці холодильного відсіку осідає волога, оскільки на її поверхні в цей момент найнижча температура. Коли компресор відключається, температура всередині холодильника починає потроху підвищуватися, а внутрішня поверхня задньої стінки перестає бути крижаною, і замезла в крижинки волога знову стає краплями і стікає вниз – до жолобу для відводу зайвої рідини. Такий принцип охолодження позбавляє від швидкого і масштабного намерзання льоду та інею, але він працює тільки в холодильному відсіку, оскільки там температура вище нуля. А ось в морозильних камерах температура завжди дуже низька, тому волога накопичується і змерзається, не розморожуючись. З цієї причини і морозильні камери, і скрині необхідно розморожувати вручну кожні 3-6 місяців.

Це цікаво: Принцип роботи морозильної камери – просто про складне

Система No Frost дуже зручна, тому користувачі завжди залишають дуже хороші відгуки на такі морозильні камери. Скрині, на жаль, з цією системою охолодження не випускаються. Пристрої з No Frost не збирають вологу, а видаляють її, завдяки чому і внутрішні стінки морозильного відсіку, і упаковки з продуктами не покриваються кіркою льоду, а залишаються сухими. Через цю сухість, до речі, всі продукти всередині морозильної камери або скрині обов’язково повинні бути ретельно упаковані, щоб вони не обвітрювалися і не пересихали. Морозильні камери з системою охолодження No Frost теж потрібно час від часу розморожувати і мити, але це потрібно саме в гігієнічних цілях.

Які повинні бути потужність і температура заморожування?

Потужність заморозки в таких пристроях маркується спеціальним значком-сніжинкою. Кількість сніжинок позначає і температуру заморозки, і допустиму тривалість зберігання продуктів. Однією сніжинкою позначені агрегати для короткострокового зберігання продуктів, які підтримують температуру на рівні -6 градусів, а продукти в них можна зберігати до декількох тижнів. Дві сніжинки отримують морозилки, здатні забезпечити стабільні -12 ° C, а їжа в них зберігається один-два місяці.

Трьома сніжинками зазвичай відзначені пристрої, в різних відсіках яких температура варіюється від -18 ° C до -24 ° C. Такі потужні морозильні камери можуть зберігати продукти від 3 до 12 місяців – залежно від їх виду.

Які ще є важливі характеристики?

Оскільки морозильні камери – пристрої немаленькі, електроенергії вони споживають теж досить велику кількість, особливо якщо морозильний відсік забитий продуктами. Щоб мінімізувати витрати на електрику, рекомендуємо вибирати девайси з низьким рівнем енергоспоживання, тобто пристрої не нижче А +. Така морозильна скриня не перетворить рахунки за світло в щось страшне, та й зайве навантаження на внутрішньобудинкові мережі створювати не буде.

Спеціальні режими теж можуть стати в нагоді господині. Особливо корисний в цьому плані режим «Суперзаморозка», при якому температура повітря опускається до дійсно екстремальних відміток – це дозволяє заморожувати продукти за кілька годин. І швидко, і зручно.

Корисна порада: Не можна використовувати режим суперзаморожування довгий час – коли він активний, компресор працює на максимальних обертах. Пристрій, який працює так добу і більше, може вийти з ладу.

Популярні моделі на ринку

Щоб допомогти вам визначитися, що краще – морозильна камера або скриня, ми додали в цю статтю міні-огляд найпопулярніших морозилок. У цей список увійшли 5 моделей морозильних камер, які користуються найбільшим попитом у покупців в інтернет-магазині Comfy і мають відмінні відгуки.

Морозильна камера Beko RFNE312E23X

Висока вертикальна морозилка No Frost на 8 відділень, обладнана зовнішнім інформаційним LCD-дисплеєм. Система управління електронна. Висота рефрижератора становить 185 сантиметрів, а обсяг – 277 літрів, тому всередині може поміститися дуже велика кількість продуктів. Підтримує холод всередині відсіку до 18 годин.

Морозильна скриня ARCTIC ARL-155

Відмінна компактна морозильна камера горизонтального типу. При висоті в 85 сантиметрів пристрій має 155 літрів корисного об’єму. Недорога, але надійна морозилка з простим механічним керуванням і статичною системою охолодження.

Морозильна камера Vestfrost CMF 144 W

Ще один крутий вертикальний морозильник – компактний, невисокий і при цьому досить місткий. Об’єм внутрішньої камери – 186 літрів, підтримка холоду до 13 годин без підключення до мережі. Статичне охолодження.

Морозильна камера Vestfrost FN 371 ED / X

Стильна вертикальна морозильна камера, виконана в чорному кольорі. Система охолодження No Frost, 7 висувних ящиків, обсяг 280 літрів. Відмінне поєднання дизайну і продуктивності. На дверцятах розташований інформаційний дисплей, ручки зовнішнього типу, дуже зручні. Автономна підтримка холоду протягом 15 годин.

Морозильна скриня Gorenje FH 331 IW

Велика горизонтальна морозилка (307 л.) З електронною системою управління і інформаційним дисплеєм. Пристрій укомплектовано двома знімними корзинами з металевої сітки, система охолодження статична. Підтримувати холод автономно рефрижератор може до 35 годин, зберігаючи при цьому продукти в замороженому стані.

Тонкощі покупки морозилки

Крім нашого невеликого рейтингу морозильних камер і скринь при виборі нової техніки вам може стати в нагоді знання деяких додаткових тонкощів. Коли заздалегідь відомо, на що варто звертати увагу, зробити правильний вибір набагато простіше.

  • Місткість і габарити: Багато корисного простору всередині морозильної камери – це зручно, але велика техніка і місця займає багато. При перестановках і переїздах це може стати складністю.
  • Потужність: Чим вища продуктивність, тим ефективніше і швидше відбувається заморожування, але споживання електроенергії буде вище.
  • Компресор: Інверторний економний і працює тихіше, але такий пристрій чутливий до перепадів напруги в мережі. Звичайний компресор таких стрибків не боїться, але електрики споживає трохи більше і видає під час роботи трохи більше шуму.

Поради та висновки

Пошуки хорошої морозильної камери варто починати з визначення, який тип пристрою вам потрібен – вертикальна або горизонтальна морозилка, оскільки вони різняться і за функціоналом, і за особливостями розміщення. Якщо ви хочете купити морозилку саме з No Frost, щоб не возитися з регулярним розморожуванням, відразу розглядайте рефрижератори саме вертикального типу розміщення – скринь з такою системою охолодження не існує.

Якщо у вашому будинку слабка проводка і часто бувають перепади напруги в мережі, краще віддати перевагу морозилці зі звичайним, а не інверторним компресором – так ви мінімізуєте ризики, що пристрій вийде з ладу через перепади.

А ще рекомендуємо підписатися на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі цікавих новин, акцій і спеціальних пропозицій від Comfy, дізнаватися про круті лайфхаки і корисні фішки. Тут тільки цікаві та корисні пости!

Морозильна камера та скриня — відповідаємо на найчастіші запитання

Окремостояча морозильна камера — це дуже зручна техніка для дому. Такий пристрій дозволяє зберігати заморожені продукти протягом тривалого часу, робити запаси свіжих фруктів, овочів і зелені на зиму, закуповувати про запас м’ясо й рибу у великих кількостях. Не обійтися без місткої морозильної камери й власникам собак, яких годують натуральною їжею, адже такі продукти для улюбленого звірятка зазвичай потребують чимало місця у морозилці. Але як вибрати хорошу морозильну камеру та на що звертати увагу при купівлі? Сьогодні Блог COMFY відповість на всі найчастіші питання про морозильні камери та скрині, а ще розповість, як правильно заморожувати та зберігати продукти в таких пристроях. Корисна стаття для тих, хто хоче купити морозильну скриню для дому! 😊

  • Які бувають типи морозильних камер
  • Які є системи розморожування в морозильних камерах
  • Які додаткові функції бувають у морозильних камерах
  • Як вибрати кліматичний клас морозильної камери
  • ТОП-5 моделей морозильних камер на літо 2023
  • Як зберігати продукти в морозильній камері
  • Які терміни зберігання заморожених продуктів

Які бувають типи морозильних камер

Є два типи окремостоячих морозильних камер — це вертикальні морозильні шафи та горизонтальні скрині. Принцип роботи вони мають однаковий, але через особливості конструкції ці пристрої мають певні відмінності у встановленні та використанні.

  • Морозильні шафи, вони ж вертикальні морозильні камери, зовні нагадують звичайні холодильники. Такий пристрій має один відсік із поличками, висувними ящиками або контейнерами. Дверцята морозильної камери відчиняються вбік. Вертикальні морозильні камери дуже компактні, вони займають зовсім небагато місця, а користуватися ними і для заморожування свіжих продуктів, і для зберігання вже замороженого доволі зручно.
  • Морозильні скрині відрізняються від попереднього типу морозилок конструкцією — вони передбачають не вертикальний, а горизонтальний тип розміщення. А це має як свої плюси, так і мінуси. Зручно те, що морозилки цього типу дуже місткі, оскільки внутрішній відсік не розділений полицями, а кошики з металевої сітки за необхідності легко знімаються, тому в них можна зберігати об’ємні запаси, наприклад, цілу заморожену тушку птиці або свинячий окіст. Але через горизонтальне розташування морозильні ларі широкі, тому вони вимагають більше вільного місця для розміщення, та й знайти всередині скрині невеличкий згорток або контейнер серед великої кількості інших запасів іноді виявляється непросто.

Корисна порада: Важливо правильно зберігати свої запаси в морозильних камерах, щоби легко та швидко знаходити потрібні продукти серед інших пакувань із заморозкою. Продукти для морозильної камери краще упаковувати у невеликі контейнери чи пакети — так простіше знаходити потрібне. Якщо ви використовуєте контейнери або інші жорсткі ємності, обирайте маленькі об’єми, щоб у міру використання запасів місце в морозильному відсіку швидше звільнялося, і напівпорожні коробки не займали вільного простору.

Морозильна камера Vestfrost CMFN144W

Морозильна камера Vestfrost VD865FNW

Морозильна камера Scandilux FS143-55

Які є системи розморожування в морозильних камерах

Як і звичайні холодильники, морозильні камери можуть бути оснащені системою крапельного розморожування або системою розморожування No Frost. Водночас морозильні камери першого і другого типу охолодження будуть однаково зручними та надійними, а різниця між ними зводиться до особливостей догляду за такою технікою.

  • Морозильні камери з системою No Frost — це найпростіший і найзручніший вид морозилок окремого розміщення. У морозильному відсіку такої камери не намерзає крига та іній, оскільки повітря всередині камери доволі сухе й постійно циркулює завдяки вбудованим вентиляторам. Завдяки такому принципу роботи доглядати за морозильною камерою дуже просто, оскільки розморожувати її потрібно рідко — приблизно раз на рік. До того ж це потрібно більшою мірою для підтримання пристрою у чистоті, а не для видалення льоду, оскільки в морозилках із системою охолодження No Frost іній та лід практично не з’являються.
  • Морозильні камери та скрині з крапельною (статичною) системою охолодження працюють так само, але розморожувати їх доводиться частіше — приблизно раз на півроку. Це пов’язано з тим, що повітря всередині морозилки з крапельною системою охолодження не осушується штучно, і волога осідає на поверхні упаковок з продуктами, на стінках морозильного відсіку, перетворюючись спочатку в тонкий шар інею, а потім і на крижану скоринку. Тому потрібно стежити за кількістю льоду в морозильній камері та час від часу розморожувати її вручну.

Пам’ятайте, що при відкритті дверцят морозильної камери всередину відсіку з продуктами потрапляє тепле повітря з приміщення, що сприяє утворенню конденсату, інею та криги в морозилці. Чим частіше й довше відкриваються дверцята, тим більше буде інею.

Які додаткові функції бувають у морозильних камерах

Якщо холодильники можуть передбачати значний набір додаткових опцій — навіть складати список покупок та підраховувати калорії приготовлених страв, то функціонал морозильних камер у цьому плані значно скромніший, адже основне завдання таких морозилок — швидке заморожування і тривале зберігання продуктів. Проте й окрім цього вони теж вміють робити дещо цікаве.

Звичайно, чим дорожче коштує морозильна камера, тим ширшим буде її функціонал. Найчастіше до списку додаткових опцій морозильних камер входять такі функції:

  • Опція суперзаморозки дозволяє максимально швидко заморожувати продукти. Це дуже корисна фішка, якщо ви самостійно заготовляєте на зиму фрукти, овочі, ягоди, а не купуєте готові заморожені продукти. Під час звичайного заморожування волога всередині їжі застигає повільно та кристалізується у процесі, через що порушується однорідність структури в м’якоті продукту, та й смак після відтавання погіршується. Але цього не відбувається під час швидкої заморозки на дуже низьких температурах, тому функція суперзаморозки дозволить робити більш якісні та корисні запаси на зиму.
  • Індикатор закриття дверцят — інформує про нещільно зачинені двері морозильної камери звуковим сигналом. Опція допомагає мінімізувати втрати холоду та накопичення інею у морозильному відсіку, тому ця функція є дійсно зручною та корисною.
  • Можливість перевішування дверцят — рятує під час переїздів та масштабних перестановок меблів на кухні. Коли є можливість переважити двері під інше розташування морозильної камери, ви зможете розставити меблі саме так, як вам буде зручно.
  • Захист від дітей — опція блокування будь-яких змін вже активованих програм та режимів. Вам не доведеться турбуватися, що діти випадково вимкнуть морозилку або увімкнуть інший температурний режим. З цією опцією задані налаштування не зміняться і не скинуться позапланово.
  • Антибактеріальне покриття — у деяких моделях морозильних камер на поверхні стінок внутрішнього відсіку нанесене спеціальне захисне покриття, що захищає від бактерій, плісняви та виникнення неприємних запахів.

Морозильна камера Daewoo FFN278FLR0UA

Морозильна камера Beko RFNE312K21W

Морозильна камера Vestfrost CMFN144W

Як вибрати кліматичний клас морозильної камери

Ще один важливий момент при виборі морозильної камери для дому — це кліматичний клас пристрою, тобто діапазон допустимої для нормальної працездатності приладу температури навколишнього середовища. Користувачі не завжди звертають увагу на цей параметр при покупці нової техніки, і якщо у випадку з холодильниками цей момент не є особливо критичним, то з морозилками можуть виникнути певні нюанси.

Справа в тому, що холодильниками ми користуємося постійно, багато разів на день, а продукти з морозильної камери зазвичай потрібні значно рідше. Тому холодильники встановлюються на кухні або поруч із нею (якщо площа зовсім маленька), а морозильні камери часто встановлюються у підсобних приміщеннях та за межами житлоплощі. Наприклад, морозильні камери і скрині можуть розміщуватися на засклених, але все ж таки досить холодних лоджіях, у неопалюваних гаражах, підвалах, на дачах.

Так, це зручно, оскільки допомагає заощаджувати місце в будинку. Але щоби техніка служила вам довго і не виходила за ладу, для таких нестандартних місць установки потрібно вибирати призначені саме для таких умов використання моделі. Ось список температурних діапазонів для кліматичних класів морозильних камер:

  • SN — 10-32°C
  • N — 16-32°C
  • ST — 18-38°C
  • T — 18-43°C

ТОП-5 моделей морозильних камер на літо 2023

Ви хочете купити морозильну камеру або скриню для свого дому, але не можете визначитися, яку модель вибрати? Тоді вам може стати у нагоді наш ТОП-5 морозильних камер та скринь, до якого потрапили найпопулярніші серед покупців мережі магазинів COMFY варіанти. Придивіться до цієї добірки, адже до неї увійшла справді крута техніка!

1. Морозильна камера Scandilux FS143-55

І почнемо ми з гарної та водночас бюджетної моделі морозильної камери — Scandilux FS143-55, вертикальної морозилки зі статичною системою охолодження та корисним об’ємом 157 літрів. Тут є 5 просторих ящиків для зберігання продуктів, а найнижча температура всередині може досягати -18°C, а без доступу до електроенергії така морозилка зможе підтримувати необхідну температуру до 10 годин. Кліматичний клас: N-ST. Рівень енергозбереження: А+.

2. Морозильна камера Vestfrost CMFN144W

Друга модель, яка потрапила до нашого списку хороших морозильних камер, це Vestfrost CMFN144W, чудова морозилка No Frost. Вона трохи більша за попередню — корисний об’єм камери становить 175 літрів, тому тут вже 6 ящиків для зберігання. Виробник дає 1 рік повної гарантії на пристрій та 4 роки окремої гарантії на компресор. Кліматичний клас: N-ST-T. Рівень енергозбереження: А+.

3. Морозильна камера Beko RFNE312K21W

Якщо ж ви хочете купити велику морозильну камеру, то вам може підійти Beko RFNE312K21W — вона ще більша, аніж попередня. Тут ви отримаєте вже 8 відділень для зберігання та 277 літрів корисного об’єму, а ще така вертикальна морозилка може автономно підтримувати холод до 18 годин. Система охолодження No Frost, а повна заводська гарантія надається на 3 роки. Клас енергоспоживання на рівні А+.

4. Морозильна камера Vestfrost VD865FNW

Четверта модель, що потрапила до нашого сьогоднішнього топчику, це морозильна камера Vestfrost VD865FNW із кліматичним класом N-ST-T. Ще одна хороша і велика морозилка для окремого розміщення, у якій передбачено 280 літрів корисного об’єму та 7 містких боксів для зберігання. Тут також використовується система охолодження No Frost. Клас енергоспоживання на рівні А+. 1 рік повної гарантії на пристрій та 4 роки окремої гарантії на компресор.

5. Морозильна камера Daewoo FFN278FLR0UA

І завершує нашу добірку шикарна модель — Daewoo FFN278FLR0UA, виконана в стильному сріблястому кольорі. Такий пристрій може заморожувати продукти до -24°C, що забезпечує дуже тривале зберігання, і має кліматичний клас рівня SN-N-ST-T. Усередині розташовано 7 містких відділень (корисний об’єм 278 літрів). Панель керування з інформаційним дисплеєм винесена на зовнішній бік дверцят. Повна гарантія на пристрій надається на 1 рік, а на компресор — на 10 років. Клас енергозбереження А+, а в автономному режимі така морозилка може зберігати холод до 15 годин.

Як зберігати продукти в морозильній камері

Ну а щоби запаси на зиму зберігалися довго і зберігали після розморожування максимум своїх корисних речовин та смакових якостей, важливо не лише правильно їх зберігати — їжа має бути правильно підготовленою до заморожування. Ось основні правила якісного заморожування домашніх запасів:

  • Продукти перед заморожуванням повинні бути попередньо вимиті і, якщо це потрібно, очищені та подрібнені.
  • Якщо ви заморожуєте овочі, фрукти, ягоди або зелень, то такі продукти заздалегідь обов’язково потрібно перебрати — зіпсоване та підгнивше в заморозку в жодному разі потрапляти не повинно.
  • Якщо температура підготовленої для запасів на зиму їжі вища за кімнатну, то їх попередньо треба охолодити.
  • Полиці, відсіки, контейнери для заморожування завжди мають бути чистими та сухими.
  • Якщо ваша морозильна камера підтримує режим суперзаморозки, активуйте його перед тим, як класти до морозилки свіжі продукти — при закладці незамороженої партії температура повітря всередині морозильного відсіку підвищиться, а це може негативно вплинути на якість вже заморожених запасів.

Корисна порада: Щоразу, коли ви додаєте до морозильної камери нову порцію продуктів, обов’язково маркуйте її яскравим ярликом або стікером з датою укладання. Це дозволить контролювати якість їжі та відстежувати терміни придатності.

Які терміни зберігання заморожених продуктів

Усі продукти мають свій термін зберігання. Завдяки глибокому заморожуванню він, звісно ж, суттєво збільшується, але все одно не стає нескінченним. Занадто довгий термін зберігання деяких продуктів може спричинити серйозні отруєння, тому обов’язково звертайте увагу на те, скільки часу їжа зберігається в морозильній камері.

Скільки продуктів зберігаються при температурі нижче — 18°C :

  • свіжі гриби — 5-6 місяців
  • сирі овочі — 10-12 місяців
  • свіжі фрукти та ягоди — 10-12 місяців
  • овочеве асорті у сирому вигляді — 6-7 місяців
  • свіжа риба — не більше 2-3 місяців
  • готові рибні страви та напівфабрикати з риби — 3-6 місяців
  • свіже м’ясо та птиця — не більше 12 місяців
  • напівфабрикати та готові м’ясні страви — до 3-4 місяців
  • птиця та субпродукти — 6-9 місяців за умови роздільного зберігання з тушками

Заморожуємо літні продукти: 12 смачних ідей для зими

Зверніть увагу, що зазначені терміни — це орієнтовна, стандартизована тривалість зберігання замороженої їжі. У разі ретельного дотримання умов зберігання деякі продукти можуть зберігатися й довше, але будь-які перепади температур, а також порушення умов зберігання можуть скоротити зазначений термін у декілька разів. Тому, перш ніж використовувати запаси заморожених продуктів, обов’язково уважно їх оглядайте та перевіряйте, чи не з’явився після розморожування неприємний запах.

Наша сьогоднішня стаття вам знадобилася? Чудово! А бажаєте ще більше корисних публікацій? Тоді зберігайте наш Блог до закладок та частіше заглядайте на його сторінки, адже тут завжди є багато корисних порад та свіжих ідей на різні випадки! 😘

Про автора

admin administrator