Навіщо птаху носорогу ріг

Авторadmin

Навіщо птаху носорогу ріг

Носоріг — цікаві факти

Це масивна, товстошкіра травоїдна тварина є однією з найбільших на Землі. Свою назву носоріг отримав через величезний роговий наріст на носі. Колись Європу й Азію населяли шерстисті носороги, які вимерли в льодовиковий період. У західноукраїнському селі Старуня є озокеритові шахти (зараз на місці шахт є грязьовий вулкан), де знайшли кілька муміфікованих туш шерстистого носорога, зараз вони експонуються в краківському музеї. Прабатьком суматранського виду був шерстистий носоріг, який вимер в IX столітті до нашої ери. Представляємо цікаві факти про носорогів.

Зовнішній вигляд

Носорожий ріг складається з кератину й поверхневого волосяного покриву.

Шкірний покрив носорога може сягати 8 сантиметрів у товщину.

За рахунок великого розміру ніздрів і вушних раковин, у носорога дуже добре розвинені слух і нюх.

Найбільшим є білий носоріг, його вага може сягати до 3600 кілограмів.

Власниками найдовшого рогу є представники білих носорогів, їх довга сягає 1,52 сантиметрів. Є два вида білого носорога — північний і південний. Північний вимер, залишилося дві самки, які, можливо, допоможуть зберегти вид.

Головна функція носорогового рогу — розсовувати чагарники у пошуках їжі. Також це грізна зброя, яка захищає тварину від ворогів.

Як білий, так і чорний носороги не відповідають своїм назвам. Вони обоє мають сірий колір шкіри. З назвою білого носорога відбулася помилка при перекладі з африканської на англійську мову. А чорні носороги завжди валяються в болоті, після чого стають чорного кольору.

Поведінка

Протягом доби носоріг може з’їсти понад 70 кілограмів рослинної їжі.

Під час бігу носоріг може розвинути швидкість до 50 кілометрів на годину.

Незважаючи на товстошкірість, носороги можуть обгоріти на яскравому сонці, щоб уникнути цього, вони приймають грязьові ванни.

У раціон чорного носорога входить понад 200 різновидів рослин. Перевага віддається рослинності з колючками й шипами.

У деяких випадках самки білих носорогів формують групи й живуть разом.

В неволі носоріг може дожити до 40 років.

Кожна самка носорога за все своє життя може виносити й народити до 8 дитинчат. Вагітність триває 15-16 місяців.

Носороги є родичами зебрам, тапірам та коням. Усі ці види відносяться до загону непарнокопитих. У носорогів три пальці на кожній нозі.

Індійський носоріг не переносить сильного сонця, тому перечікує жару, стоячи у воді. В африканських видів таких звичок не спостерігається.

Часто, обороняючись, носоріг користується не рогом, а не менш потужними зубами.

Охорона

У давній давнині індійські носороги брали участь у військових походах.

Наприкінці 40-х років у Кенії, через розширення сільськогосподарських земель, велося масове знищення носорогів,. За один день убивалися тисячі тварин.

Незважаючи на свій загрозливий вигляд, носороги дуже вразливі й беззахисні перед браконьєрами. Через полювання вимер північний вид білого носорогу.

Великий ріг є причиною можливого зникнення цього виду тварину, оскільки браконьєри вбивають їх, щоб роздобути цей ріг. Насправді ріг не приносить користі людям, він застосовується в східній псевдомедицині, яка ґрунтується на марновірствах і забобонах. У такий спосіб цих тварин убивають просто так, заради грошей, які платять марновірні люди за те, що їх обманюють шахраї під видом знахарів.

У цей час захисники тварин вживають багаьтох зусиль усі сили для того, щоб зберегти й примножити популяцію цього беззахисного велетня. Створюються спеціальні заповідники й заказники для безпечного існування й розмноження носорога.

Птах-носоріг. Спосіб життя і середовище проживання птиці-носоріг

Сімейство птахів-носорогів, інакше званих калао, відноситься до загону ракшеобразных.

Свою назву птахи-носороги заслужили великим наростом на дзьобі, що нагадує ріг.

Однак ви здивуєтеся, дізнавшись, що далеко не у всіх представників даної родини такий наріст є.

Спираючись на дані, отримані в 1991 році, налічується 14 родів цих птахів і 47 різних видів.

Задавшись пошуком фотографій птахів-носорогів можна заплутатися, адже всі вони такі різні, адже деякі з них ще й без рогів!

Невеликий опис кожного роду цих барвистих птахів-носорогів допоможе швидко розібратися і зрозуміти фото якого саме калао необхідно знайти.

На фото птах носоріг калао

  • Рід Tockus. Містить 15 видів. Вага до 400г; махові пера звужені до кінців; шолом невеликої або відсутня зовсім.
  • Рід Tropicranus. Один вид. Вага до 500г; білий закруглений скуйовджений чуб; махові пера не звужені.
  • Рід Berenicornis. Один вид. Вага до 1,7 кг; роговий наріст невеликий; хвіст довгий білий; у самця щоки і низ тулуба білого кольору, а у самки — чорного.
  • Рід Ptilolaemus. Один вид. Середня вага дорослої особини 900г; наріст виражений, але не великий; ділянки голої шкіри навколо очей мають блакитнуватий колір.
  • Рід Anorrhinus. Один вид. 900г; шолом темного кольору; шкіра навколо очей і підборіддя голі, блакитного кольору.
  • Рід Penelopides. Два маловивчених виду. 500г; шкіра на підборідді і біля очей гола, біла або жовта; шолом добре виражений; на дзьобі помітні поперечні складки-канавки.
  • Рід Aceros. Один вид. 2,5 кг; виріст розвинений слабо, виглядає як невеликий горбик; на лицьовій частині гола шкіра має блакитний колір, а на горлі – червоний; хвіст чорно-білий.

Дивіться також: Танагра птах. Спосіб життя і середовище проживання птиці танагра

Дивіться також:

Про автора

admin administrator