Навіщо служить ріг носорога

Авторadmin

Навіщо служить ріг носорога

✅14 найцікавіших фактів про носорогів

Носороги є одними з найбільш чарівних і цікавих тварин на планеті Земля. Але що ми знаємо про носорогів, крім того, що у них є характерний ріг на носі? По суті, звичайна людина, що не вивчає цих тварин, багато про них не знає.

І сьогодні ми вирішили виправити це. У цій статті ми зібрали для вас цікаві факти про носорогів, які повинні сподобатися не тільки дітям і школярам, а й дорослої аудиторії.

  1. Насправді існує п’ять видів носорогів. Вони зустрічаються не тільки в Африці, але і в Азії. Наприклад, чорний і білий носороги мешкають в Африці. Суматранський, Яванський і індійський (найбільший з азіатських видів) зустрічаються в Азії.
  2. Азіатські лікарі ще з давніх часів використовували порошок з його Рогу для лікування різних захворювань. Через це на них почалося нездорове полювання. І хоча немає ніяких доказів того, що їх Ріг дійсно має цілющі властивості, він дотепер вважається популярним ліками в Азії. Їх ріг часто використовувався для лікування старості, артриту, астми, застуди, кашлю, дифтерії тощо.
  3. Багато хто впевнений в тому, що їх роги зроблені з міцної кістки. Насправді це не так. Вони складаються з білка кератину, того ж матеріалу, з якого складаються людське волосся і нігті. Ріг у нього росте протягом усього життя. Найдовший зареєстрований ріг носорога становив 152 см.
  4. Білий носоріг є третім за величиною наземним ссавцям, поступаючись своїми габаритами тільки африканським і азіатським слонам. Він також є найбільшим видом носорогів і може мати масу тіла до 2800 кг. Одна тільки їх голова може важити до 900 кг. Зазвичай зростання білого носорога знаходиться в районі 150-180 см.
  5. Можна подумати, що наявність такого грізного зброї на носі допомагає самцям з’ясовувати відносини один з одним. Однак не всі види використовують роги під час битви. Наприклад, азіатські види, такі як Суматранський, Яванський і індійський, б’ються не рогами, а зубами. Зуби індійського носорога досягають 12-13 см в довжину. А ось у африканських (чорний і білий), таких зубів немає, тому під час поєдинків вони використовують свої роги.
  6. Їх давніми предками є вимерлі індрікотерії, безрогі Ссавці сімейства гіракодонтових, які жили на Землі приблизно 30 мільйонів років тому. Індрікотерії досягали у висоту 5 метрів.
  7. Насправді і білий і чорний носороги мають однаковий окрас — сірувато-коричневий. Вчені досі не знають, чому «білий» отримав таку назву. Згідно з однією теорією, голландські колонізатори в Африці прозвали білих носорогів wijd, що означає»широкий”. Під словом “широкий” вони мали на увазі широкий рот тварини. Це слово було прийнято англійцями як “білий”, через що він і отримав свою сучасну назву. Чорний же отримав свою назву для того, щоб його можна було відрізнити від білого.
  8. Їх часто помічають з бігають по їх спині волоклюями. На сьогодні між вченими виникають суперечки щодо користі такого симбіозу. Найчастіше вчені схиляються до того, що ці птахи харчуються клопами і кліщами, які повзають по шкірі носорога. Однак проведені дослідження в 2000 році показали, що волоклюї сидять на спинах носорогів навіть якщо у тих Немає клопів і кліщів. У цьому випадку вони харчуються кров’ю носорогів, якщо у тих є рани. У 2010 році було проведено ще одне дослідження. В результаті експерименту з’ясувалося, що носоріг без волоклюя помічає людину, що наближається тільки в 23% випадків. Якщо на спині носорога сидить волоклюй, то цей відсоток збільшується до 97, оскільки птах швидко злітає, що призводить до настороженості тварини. З цієї причини цю птицю також прозвали “стражем носорогів”.
  9. Самими їхніми близькими родичами є не бегемоти або слони, як можна подумати, а коні, зебри і тапіри, які належать до загону непарнокопитних. У носорогів і тапірів три пальці на ногах, в той час, як у коней тільки один — копито.
  10. Подібно свиням вони обожнюють валятися в грязі. Для цієї тварини грязьова ванна – це як процедура в SPA-салоні. Грязьова ванна допомагає їм не тільки охолонути в спеку, а й позбутися від докучливих комах паразитів. Попри те, що у них дуже щільна, як багато хто говорить, «куленепробивна» шкіра, вона дуже чутлива до укусів комах і пекучого сонця.
  11. Всього 100 років тому в світі налічувалося близько 500 000 носорогів. Сьогодні їх число скоротилося до 30 000. Серйозне зниження популяції викликане браконьєрством. Абсолютно всі 5 видів знаходяться під загрозою зникнення, проте найбільш вразливими є наступні види:
  • Яванський.
  • Суматранський.
  • Чорний.

На сьогодні в дикій природі залишилося тільки 60 яванських, близько 100 суматранських і приблизно 5500 чорних носорогів.

№12
Самки розмножуються приблизно кожні 2-5 років. Зазвичай в посліді один малюк. Термін вагітності варіюється від 15 до 16 місяців. Після появи на світ мама годує малюка молоком приблизно рік, хоча він вже може харчуватися травою починаючи з тижневого віку. Десь в 3 роки малюк стає повністю самостійним і залишає свою маму.

№13
Вони мають відмінний нюх і слух, але практично сліпі. Вони настільки погано бачать, що не можуть розрізняти об’єкти на відстані 30 метрів.

№14
Серед усіх видів найагресивнішими є чорні. Особливо це стосується самців. Вони часто вступають в сутички з іншими представниками чоловічої статі, і близько 50% цих сутичок закінчуються загибеллю одного з тварин. Серед жінок показники не кращі. Вони теж проявляють агресію щодо інших самок, і близько 30% сутичок між ними також закінчуються загибеллю одного з носорогів.

Скільки видів носорогів існує?

Носоріг – велике товстошкіра ссавець, далекий родич коні. На носі у нього один або два роги, а на кожній нозі по три пальці з копитцями.

Скільки існує видів носорогів?

На Землі всього п’ять видів носорогів. Два з них мешкають в Африці, три – на півдні Азії. Всі вони травоїдні. Африканський білий носоріг (насправді він сірий, як і всі інші) живе в лісистій місцевості, харчуючись травою. Він найбільший з родичів: при висоті близько 2 м він виростає до 4 м в довжину і важить більше 2 т. А суматранський, найдрібніший, важить лише тупни і єдиний серед носорогів покритий шерстю.

Ріг або шерсть

Ріг носорога – насправді ніякий не ріг і навіть не кістка, а дуже жорстке волосся, зрощені між собою. У чорного і білого носорогів по два роги, і передній може досягати півтораметрової довжини. У суматранского також два роги, але у індійського і яванского – по одному. Рогу у молодих носорогів починають рости у віці 4-5 тижнів. Шкура у носорога надзвичайно товста і міцна. Вона як би висить на ньому, утворюючи глибокі складки навколо ніг і шиї, чому однорогий індійський носоріг здається одягненим в броню.

Біля небезпечної межі

Носороги – дуже рідкісні тварини. У світі залишилося всього близько 50 яванських носорогів і близько 150 африканських. На тварин полюють через їх рогів, в размолотом вигляді входять до складу народних зілля. Білі носороги, які живуть в різних національних парках Африки, досить численні. Але іншим видам загрожує повне вимирання.

Чорний носоріг

Як і всі його родичі, чорний африканський носоріг має чудовий слух і хорошим нюхом. Однак зір у нього погане, часто звір кидається в атаку майже наосліп, якщо його стривожить незнайомий запах або звук. Вид нападника чорного носорога вселяє жах, адже це масивне тварина здатна бігати зі швидкістю 45 км / год – куди швидше людини.

Про автора

admin administrator