Найпростіші доріжки для дачі

Авторadmin

Найпростіші доріжки для дачі

Зміст:

Як зробити доріжки на дачі своїми руками: способи облаштування садових доріжок|

Пішла в небуття епоха, коли громадяни великої країни вершили трудові подвиги на законно отриманих від держави шести сотках. Епоха то пішла, а шість соток нікуди не поділися, вони залишилися на місці. Картопля, над якою відчайдушно гнули спини цілі сімейні підряди, тепер залишилася на дачах, скоріше, як декоративна культура. Ландшафтний дизайн почав впевнено змінювати призначення цих шести соток — з полів-городів дача перетворилася на місце відпочинку городян. Актуальним стало питання їх облагородження. Як зробити так, щоб наш ділянка виглядала дійсно на «всі сто»?

  • Планування доріжок на дачній ділянці
  • Облаштовуємо садові доріжки своїми руками: підготовка поверхні
  • Садові доріжки з натурального каменю
  • Саморобна доріжка з деревних спилов
  • Дерев’яні доріжки на дачі в фото прикладах
  • Садова доріжка з бруківки
  • Доріжка для дачі з бетону
  • Цегляні доріжки для дачі
  • Доріжки для саду з гравію
  • Комбіновані доріжки на дачі

Можна, звичайно запросити ландшафтного дизайнера і садівника. Викласти чималу суму грошей і отримати готову роботу — дачу своєї мрії. А можна, втім, як і роблять багато «щасливі» володарі горезвісних шести соток, розвивати свою творчість в ландшафтному дизайні. Благо, що цьому питанню присвячено багато сторінок в журналах і Інтернеті. Ознайомитися з основами ландшафтного дизайну не так складно, а, щоб їх реалізувати, потрібен буде тільки наполеглива праця і творчі ідеї.

Починати роботи з перепланування коштує з влаштування доріжок на дачі. Вони як кровоносні судини з’єднують всі частини ділянки з будинком, надають ділянці завершений вигляд.

Планування доріжок на дачній ділянці

Пряма доріжка, природно, найкоротший шлях до мети. Але, якщо поставлено завдання візуально збільшити невелику ділянку, змінити його зовнішній вигляд, від прямих доріжок краще відмовитися. Нехай вони в саду звиваються, але, ні в якому разі, не присікаються під прямим кутом.

Вам, напевно, важко уявити собі доріжку, яка буде звиватися серед прямокутних клумб або грядок? В такому випадку треба буде змінити їх конфігурацію.

Якщо ви вирішили облагороджувати дачу самі, то спорудити доріжки на дачі своїми руками не складе особливих проблем. Плануючи ділянку, і наносячи на план мережу доріжок, маємо їх так, щоб вони не перетинали центральну частину газону і об’єднували всі будівлі і важливі елементи ділянки.

Крім того, необхідно пам’ятати, що вид доріжки і матеріал з якого її будете робити повинен відповідати стилю ландшафту всієї ділянки.

Коли вже все розплановано, виникає питання: чим викласти доріжки на дачі? Будь-дизайнер легко відповість на це питання — матеріал, з якого ви будете облаштовувати доріжки, повинен відповідати ландшафтному стилю всієї ділянки.

Не вдаючись в подробиці, можна сказати, що найпоширенішими матеріалами для облаштування доріжок є тротуарна плитка, дерево, камінь, цегла, бруківка, пісок, щебінь.

Облаштовуємо садові доріжки своїми руками: підготовка поверхні

Дуже важливим і відповідальним моментом у будівництві садової доріжки є розмітка і підготовка грунту до укладання доріжки. Технологію укладання доріжок необхідно дотримуватися, інакше все упущення і помилки, які будуть допущені на цьому етапі роботи, стануть причиною пошкоджень доріжки. А це — не тільки декоративні дефекти, незручності, а й досить непростий ремонт.

1.Наметьте контури майбутньої доріжки за допомогою дерев’яних кілочків і шнурка.

2. Лопатою зніміть дерен по всій ширині і довжині доріжки. Дотримуючись окресленим лініях, краю доріжки слід робити якомога рівніше. Глибина утворилася траншеї буде залежати від товщини піщаної подушки, на яку потім укладають плитку, незалежно від матеріалу, з якого це плитка зроблена. Товщина подушки повинна бути не менше 10 см.

3. Пісочну подушку треба добре утрамбувати і вирівняти. При необхідності можна підсипати в потрібних місцях пісок.

4. На утрамбований пісок покладіть плиту. Для того щоб вона вдавилася в пісок, легко постукуйте по ній киянкою.

5.Після укладання плити, обов’язково перевірте її рівнем в декількох напрямках.

Садові доріжки з натурального каменю

З чого робити на дачі доріжки, щоб вони були вічними? Зробіть їх з натурального каменю. Гідність кам’яних доріжок ще і в тому, що вони ідеально підходять до будь-якого ландшафтного стилю.

Матеріал для цих доріжок валяється під ногами. Єдина вимога до каменя — хоча б одна сторона його повинна бути рівною. З огляду на нерівність протилежного боку каменю, траншею під доріжку робимо більш глибокої — до20 см. Половину висоти засипаємо щебенем, поливаємо водою і утрамбовують. На щебінь насипаємо 10см шар піску і ще раз утрамбовують. Подушка готова для укладання каменів.

Уклавши камені, зверху на них насипають пісок, він заповнить порожнечі між камінням. Пісок підмітають і поливають водою. Якщо порожнечі між камінням заповнені недостатньо, через день-два цю процедуру треба повторити.

Саморобна доріжка з деревних спилов

Роблячи санітарну чистку в саду, нерідко доводиться зрізати старі дерева. Не треба поспішати переводити їх на дрова. З спилов можна зробити оригінальну садову доріжку, яка стане прикрасою саду або городу.

Для початку стовбур і товсті гілки необхідно розпиляти на круги товщиною не менше 10 см. Щоб уберегти дерев’яні кола від вологи, їх необхідно обробити. Для цього достатньо довести оліфу до кипіння і за допомогою кисті «пофарбувати» коло-спіл з усіх боків. Коли він висохне, обробку бажано повторити ще раз.

Будівництво доріжки з дерев’яних спилов має свої особливості на етапі підготовки. Після того, як була насипана піщана подушка, на неї укладають поліетиленову плівку, функція якої — не дати деревині контактувати з землею і вберегти її від гниття.

Наступний етап — укладання дерев’яних кіл. Їх можна укладати найрізноманітнішим способом, як підкаже ваша фантазія.

Уклавши дерев’яні кола, перевіряємо їх рівнем. Порожнечі між спилами можна заповнити гравієм, щебенем, піском, або тріскою.

Дерев’яні доріжки на дачі в фото прикладах

Замість спилов можна скористатися дошками, надавши їм будь-яку форму і навіть колір.

Справедливості заради варто відзначити, що дерев’яні доріжки краще підходять для сухого клімату, ніж для вологого. Крім того, серед усіх видів доріжок вони самі недовговічні.

Садова доріжка з бруківки

Доріжка з бруківки один з найоптимальніших варіантів для дачної ділянки. Бруківку нескладно укласти самому. Садова доріжка з цього матеріалу відрізняється хорошою міцністю, їй не страшні перепади температури, волога, вона витримує великі навантаження.

Процес будівництва доріжки з бруківки теж складається з декількох етапів.

Перший етап — це створення піщаної подушки. Глибина траншеї під доріжку з бруківки повинна бути не менше 20 — 25см. Піщана подушка утрамбовується під рівень. Якщо товщина бруківки більше ніж 60мм, вона буде виступати над поверхнею грунту. Щоб така доріжка мала закінчений вигляд, по краях доріжки встановлюю бордюри. Для бруківки можна використовувати різні схеми укладання, це робить доріжку більш цікавою.

В процесі укладання необхідно стежити за приляганням плиток один до одного.

При виявленні найменшого шлюбу, що не укладаєте ці плитки, з часом вони прийдуть в непридатність. З огляду на це, купуйте бруківку з невеликим запасом.

Доріжка для дачі з бетону

Міцними і практичними доріжками є бетонні доріжки, хоча вони, можливо, не настільки елегантні як кам’яні або з бруківки.

Бетонну доріжку на дачі нескладно побудувати своїми руками. Міцність її може бути різною. Все залежить від складу розчину: чим більше в розчині цементу, тим бетон міцніше, і доріжка, природно, буде міцніше.

Для міцного бетону необхідний наступний склад: 1 частина цементу, 2 частини грубозернистого піску і 3 частини щебеню.

Якщо ви бажаєте, щоб доріжка височіла, тоді по краях траншеї встановлюють опалубку з дощок. На дно траншеї укладають невеликі камені і заливають розчином.

Бетонну доріжку можна прикрасити плиткою, викласти мозаїку з різнокольорових шматків керамічної плитки або скла, втиснути невеликі красиві камені.

Цегляні доріжки для дачі

Класичним матеріалом для будівництва дачних доріжок вважається цегла. Найкраще використовувати клінкерну, хоча він і дорожче, але набагато міцніше звичайного будівельної цегли.

Дуже привабливо виглядають комбіновані цегляні доріжки. Можна скористатися різними схемами укладання одноколірної цегли, а можна зробити орнамент з цегли різних відтінків.

Цегла можна укладати на піщану подушку або розчин. Якщо ви вирішили створювати цегляну доріжку разом з бордюром, цеглу, що утворюють бордюр, в будь-якому випадку необхідно ставити на розчин. В іншому випадку вони будуть «роз’їжджатися», а доріжка втратить форму.

Доріжки для саду з гравію

Якщо вам в саду потрібна довга звивиста доріжка, її нескладно спорудити їх гравію або дрібної гальки.

Переваги такої доріжки: коштує недорого і споруджується — швидко. А недолік — вона не витримує великих навантажень. Але, як пішохідний варіант, цілком годиться.

Якщо висипати гравій на непідготовлений грунт, то через деякий час галька розповзеться по сторонам, а на доріжці з’являться бур’яни, від «розповзання» доріжку врятують бордюри, крім того вони додадуть їй завершеного вигляду. Щоб не проростали бур’яни, грунт, де пролягатиме доріжка, варто обробити гербіцидом і вистелити агроволокном або поліетиленовою плівкою. Тільки після такої підготовки можна насипати гравій або гальку.

Догляд за такою доріжкою нескладний — видаляти з’являються бур’яни і зрідка підсипати свіжий гравій.

Комбіновані доріжки на дачі

Цікавий і оригінальний вигляд додадуть дачній ділянці комбіновані доріжки. Нерідко комбінують різні види покриття не тільки для того, щоб зробити доріжку менш монотонною, але і з технічних причин. Наприклад: навколо доріжок, вимощених тротуарною плиткою або бруківкою, роблять гравійні відсипки, які виконують роль дренажу. Якщо їх не передбачити, то вода, що стікає з доріжки, буде розмивати газон.

Комбінуючи різні матеріали, доріжку можна візуально вкоротити або розширити. Вибираючи матеріали для комбінованої доріжки, необхідно стежити за тим, щоб вони поєднувалися зі стилем дачної ділянки, а також між собою.

Прекрасно поєднуються: дерев’яні спиляти і дошки з дрібним гравієм і крихтою, клінкерна цегла і бруківка. Гравій відмінно доповнить кольорову плитку, камінь-плитняк, клінкерну цеглу.

Не можна не сказати про те, що прекрасним доповненням до садових доріжках є бордюрні рослини і квіти. Їх підбирають, орієнтуючись на форму і межі доріжок.

Як зробити садові доріжки на дачі з підручних матеріалів своїми руками з малими витратами, фото

Необхідність облаштування доріжок на дачі доводити зайво: без них в погану погоду ні пройти, ні проїхати. Звичайно, хочеться, щоб вони були і надійними, і красивими. Зрозуміло, що стежки на дачі нам служать обмежений час, і користується ними невелика кількість людей.

  • Прийоми облаштування недорогих доріжок
  • Робимо бюджетні стежки своїми силами
  • Використовуємо для доріжок в саду підручні матеріали
  • Бюджетні стежки з дерева, кори та трави
  • Недорогі та надійні доріжки з шин та відходів асфальту
  • Економ варіант стежок з пляшок, пластикових заторів і битої плитки
  • Садові доріжки своїми руками
  • Чим мостити?
  • Бетонна доріжка своїми руками
  • Садові доріжки з дощок своїми руками
  • Садові доріжки з дерев’яних чурок своїми руками

Прийоми облаштування недорогих доріжок

Загальна довжина доріжок на дачі може досягати сотень метрів. Прості розрахунки показують, що матеріалів для їх облаштування потрібно чимало. Розглянемо кілька прийомів, які допоможуть вирішити, з чого доріжки можна зробити дешево:

  • використовувати можливо меншу кількість матеріалів;
  • застосовувати найбільш бюджетні складові;
  • використовувати підручні засоби;
  • зробити своїми руками елементи доріжки;
  • застосовувати місцеві матеріали;
  • використовувати економні варіанти і технології.

Робимо бюджетні стежки своїми силами

Якщо говорити про стандартні варіанти, то найбільш недорогі садові доріжки виходять з місцевих насипних матеріалів: щебеню, гальки, піску і гравію. Правила облаштування таких покриттів наводяться в окремій статті. Якщо доріжку в саду з насипного матеріалу облаштувати грамотно, вийде не тільки дешево, але і красиво.

Доріжки на основі цементу обійдуться дещо дорожче насипних. Економний варіант можна отримати, облаштувавши покриття шириною всього 60см. Для скорочення витрат замість щебеню для приготування бетону можна використовувати биту цеглу і місцевий бутовий камінь. Креслення та схеми облаштування таких садових покриттів наводяться в окремому матеріалі.

Дуже цікавий спосіб виконання доріжок на основі цементу, відлитих за допомогою трафаретів. У цьому випадку є можливість виготовити бюджетні і одночасно красиві покриття. Зауважимо, що для спорудження доріжки такого роду потрібно чимало часу.

Дуже дешеве покриття для дачі вийде з колишнього у вживанні цегли. Якщо постаратися, з бою можна організувати цікавий малюнок доріжки. Як це зробити, дивіться в окремому матеріалі.

Звичайно, витончені та довговічні доріжки в саду можуть бути виготовлені із застосуванням природного каменю. У такому випадку, щоб мощення виконати недорого, слід застосовувати тонкі пласти матеріалу. Технологія укладання цього покриття розглянута в спеціальній статті.

Чудовий варіант – використання насипного матеріалу в комбінації з природним каменем, бетоном, цеглою і деревом. Таким способом можна зробити дешеве і оригінальне покриття. Зрозуміло, доведеться потрудитися своїми руками над реалізацією нестандартного рішення. При цьому можна скористатися технологією виготовлення насипних доріжок.

Ще один спосіб здешевлення покриття – не робити його суцільним, будь то бетон, камінь або плитка. Варіант цілком прийнятний для тих місць, де ходять не дуже часто – газон, квітник, стежки між грядками.

Використовуємо для доріжок в саду підручні матеріали

Кардинальний спосіб зниження вартості пішохідного покриття – використання наявного підручного матеріалу. При цьому досить просто забезпечити ексклюзивність доріжки, а якщо постаратися, то довговічність і якість пішохідного покриття в саду також не постраждають. Потрібно лише уважно подивитися, який матеріал є в наявності і познайомитися з можливими рішеннями.

Бюджетні стежки з дерева, кори та трави

Якщо у Вашому розпорядженні є старе засохле дерево, з нього можна облаштувати прекрасну доріжку. Непридатні піддони можна розібрати і спорудити покриття з дощечок. Читайте про доріжки з деревини в нашій статті.

Не один сезон прослужить бюджетна доріжка з кори, насипаної на рівну і утрамбовану землю. Покриття буде стійкішим, якщо для нього попередньо підготувати траншею глибиною 10см і заповнити її піском. Поруч з стежкою буде органічно виглядати мініатюрний плетень з гілок.

Привабливо виглядає жива стежка з трави, і коштує вона зовсім недорого. По газону приємно ходити босоніж, але якщо це робити занадто часто, він швидко втратить свій чарівний вигляд. Зелену стежку краще засадити райгасом або м’ятликом. Можна придбати розфасоване насіння для спортивного газону. За травою слід доглядати, як за газоном: стригти, поливати, удобрювати.

Недорогі та надійні доріжки з шин та відходів асфальту

При ремонті асфальтованих доріг часто зрізають старе покриття. Крошка, що утворилася, коштує недорого і довго прослужить у дворі. Матеріал засипають рівним шаром на рівну і утрамбовану землю. Потім його прогрівають до розм’якшення паяльною лампою і трамбують. Крихта скріплюється, і виходить надійне покриття. Звичайно, у стежки краще облаштувати бордюр.

Найбільш недорогі доріжки для городу можна виготовити з автомобільних шин. Стійкість автопокришок до вологи, сонця і морозу не викликає сумнівів. Покриття не стає слизьким під час дощу.

З шини легковика виходить смуга довжиною прядка 2-х метрів. Отже, для покриття шириною близько 60см і довжиною 2м потрібно три старих покришки. Запасаємося необхідною кількістю шин і діємо за наступним планом:

  1. Вирівнюємо і трамбуємо поверхню ґрунту під майбутньою доріжкою.
  2. Зрізаємо боковини покришок лобзиком.
  3. Ріжемо протектор шини поперек через кожні 30-40см. Краще використовувати болгарку, оскільки дротяний корд покришки лобзик пиляє насилу.
  4. Готуємо П-подібні скоби розміром 50Х25мм з дроту. Найкращий варіант – оцинкований дріт діаметром 3мм, покритий ПВХ, який можна вирізати з відповідної сітки.
  5. Сусідні фрагменти покриття кладемо на дошку і зверлимо в протекторі отвору діаметром 4мм для скоб. Вони розміщуються в 25мм від країв гуми навпроти один одного.
  6. Вставляємо скоби в отвори і загибаємо з тильного боку.
  7. Збираємо доріжку необхідної довжини і укладаємо на місце. Елементи полотна можна пофарбувати в різні кольори.

Економ варіант стежок з пляшок, пластикових заторів і битої плитки

Пластикові та скляні пляшки – халявні матеріали для облаштування доріжок. Покриття такого роду мають такі особливості:

  • тара від напоїв не боїться морозу, сонця, вологи і довго служить;
  • виступи на днищі пляшок забезпечують масаж для ступнів;
  • доріжка має оригінальний вигляд;
  • під час дощу покриття ставати слизьким.

Доріжку з пластикових і скляних пляшок можна спорудити за такою схемою:

  1. На місці покриття копають траншею трохи глибше висоти пляшок.
  2. Дно канавки вирівнюють і засипають шаром піску 5-10см.
  3. Пластикові пляшки наповнюють піском або щебенем. Попередньо їх можна пофарбувати.
  4. Тару встановлюють догори дном на дно траншеї. Зверху вкладається дошка, яку простукують молотком для вирівнювання полотна з пляшок.
  5. Готується суміш цементу і сухого піску у співвідношенні 1:6. Склад засипається в зазори між пляшками до повного заповнення
  6. Доріжку зволожують за допомогою садової лейки.

Як випливає з фото, зі скляних пляшок можна облаштувати і бордюр для доріжки. Для монтажу такої огорожі під неї риють канавку, засипають пісок і трамбують. Пляшки виставляються на цементний розчин, приготований у співвідношенні 1:3.

Барвисте полотно доріжки можна облаштувати за допомогою кришок з пластикових пляшок. Доріжки з заторів не вицвітають і не бояться впливу атмосфери. При цьому під час дощу кришки можуть стати слизькими.

Пробки укладають у застигаючий розчин цементної доріжки. Потім покриття вирівнюють, постукуючи по дошці, покладеній на покриття. Для спрощення монтажу фрагменти мозаїки з заторів можна попередньо скріпити ліскою через отвори в боковинах кришок. Майстер-клас укладання доріжок із заторів від пластикових пляшок наводиться в окремій статті.

Саморобні дачні доріжки на основі цементу нескладно прикрасити за допомогою мозаїки з битої плитки. Такого матеріалу буває достатньо після завершення будівельних робіт. Бій плитки можна також придбати дуже дешево у відповідному магазині.

У найпростішому випадку для отримання мозаїки шматочки битої плитки втискають у застигаючий розчин і вирівнюють, постукуючи по покладеній зверху дошці. Щоб облаштувати красиве і велике полотно, плитку мозаїку своїми руками укладають за такою схемою:

  1. Заливають доріжку з бетону.
  2. Готують ескіз мозаїки на папері вручну або за допомогою комп’ютера.
  3. Готується плитковий клей. Для початку його наносять на кожен фрагмент, який потім укладають на місце. Спочатку викладають великі елементи, а простір між ними заповнюють дрібними.
  4. Можна нанести шар клею на поверхню бетону, а потім укладати шматочки плитки. У цьому випадку рекомендується попередньо викласти візерунок поруч із доріжкою. Тоді монтаж буде відбуватися швидко, і клей не засохне.
  5. Мозаїка повинна підсохнути мінімум протягом доби.
  6. Шви між шматочками плитки заповнюють затиркою необхідного кольору. Роботу зручно виконати шпателем.

Ми розглянули приклади та методи облаштування недорогих, зручних і красивих доріжок на ділянці. У більшості випадків для них необхідно забезпечити бордюр, який також можна виготовити своїми руками і ще більше знизити витрати на доріжки. Сподіваємося, пропонований відеоролик органічно доповнить наш виклад.

Садові доріжки своїми руками

Дуже часто садові доріжки на наших ділянках з’являються стихійно – там, де ми найчастіше ходимо. Ці «самозвані» стежки і доріжками-то назвати важко, та й в’ються вони часом, де доведеться: від палісадника до теплички, від дачного будинку до гаража і так далі. До пори до часу нам зручно по них бігати, але ось починається сезон дощів, і що. Доводиться терміново розшукувати десь на горищі старі гумові чоботи, а то й бабусині галоші надягати. Непорядок!

Давайте ми з вами розглянемо способи створення добротних садових доріжок, які прослужать не один десяток років, та й виглядати будуть набагато красивіше, ніж старі затишні, але такі неказисті стежки.

Для будівництва садових доріжок є маса готових рішень. Яких тільки видів тротуарної плитки і бруківки зараз не зустрінеш у продажу! Просто очі розбігаються. Але для дачників з не дуже високими доходами ціна подібного матеріалу вельми «кусається»)) Тому давайте подивимося на прості та економні способи зробити доріжки на дачі своїми руками з підручного матеріалу.

Чим мостити?

Відразу виникає питання: чим мостити? Дуже вдалий дизайнерський прийом – споруджувати садові доріжки з того ж матеріалу, з якого побудований заміський будинок або дача. Тим більше, напевно у вас збереглися залишки будівельного матеріалу: цегла, камінь або дошки. Наприклад, якщо цоколь будинку облицьований білим каменем, тоді і доріжки, що «тікають» від будинку в сад, викладіть каменем, а далі камінь можна замінити на бруківку, гравій або щось інше. Якщо ваш заміський будинок побудований з дерева, то в оформленні садової доріжки своїми руками добре застосувати комбінацію дерев’яних брусів з каменем, керамогранитними плитами або гравієм. А з цегляним будинком буде поєднуватися міцна доріжка з цегли, тільки цегла для садових доріжок потрібно використовувати тротуарний клінкерний, тому як звичайний будівельний через пару років розвалиться. Загалом, оглядіться навколо і проявіть кмітливість))

Бетонна доріжка своїми руками

Багато дачників, не мудруючи лукаво, будують монолітні бетонні доріжки. Міцні, але такі сумні. Втім, і бетонні доріжки можна облагородити: красиво задекорувати їх у момент будівництва кольоровою мозаїкою, шматочками керамічної плитки або керамікою. А спорудити такі доріжки своїми руками на дачі дуже просто.

Доріжка з бетонних плиток

  1. Позначивши ширину і довжину доріжки, її ложі заглиблюють на 8-10 см.
  2. Потім присипають його піском на висоту 5-6 см, добре утрамбовують пісок і проливають водою.
  3. Після всієї довжини ложа доріжки монтують рамки, збиті з дерева або фанери, залишаючи між ними відстань в 5-7 см. Ширина рамки повинна відповідати ширині доріжки. Найоптимальніший і найзручніший у роботі розмір дерев’яної рамки для бетонування: 60х60 см.
  4. Потім рамки заливають бетонним розчином, а коли він злегка підсохне, красиво викладають зверху декоративні елементи (можна навіть звичайний черепашник).
  5. Після повного просихання доріжки (2-3 дні), землю між плитами засаджують невибагливими рослинами для газону. Ось і все)) – бетонна доріжка своїми руками готова.

Садові доріжки з дощок своїми руками

Кращим матеріалом для створення дерев’яної доріжки стане не гниюча деревина листяниці.

Доріжки з дерева зазвичай піднімають над землею

  • Доріжки з дерева зазвичай піднімають над землею, зміцнюючи їх на міцних масивних брусах, оброблених спеціальним складом від гниття.
  • А бруси, в свою чергу, встановлюють на шар гравію (5-6 см).
  • Гравій попередньо ретельно вирівнюють по всьому ложу садової доріжки.
  • Настил роблять не впритул, а з проміжком в 1-2 см між дошками, щоб забезпечити своєрідне «провітрювання»)) Таким чином дощата доріжка прослужить набагато довше.

Ця робота досить скрупульозна, але зовсім не складна.

Садові доріжки з дерев’яних чурок своїми руками

Також можна спорудити садову доріжку з дерев’яних чурок або поперечних зрізів товстих дерев, попередньо оброблених антисептиком для захисту від гниття.

  1. За наміченим заздалегідь ложу доріжки прокопують траншею глибиною на 5-6 см більше, ніж висота чурок або дерев’яних «круглячої».
  2. Ложі засипають гравієм (2-3 см), потім піском (2-3 см), ретельно утрамбовують, рясно поливають і якомога щільніше встановлюють у ложі чурки.
  3. Після цього в зазори засипають гравій навпіл з піском і знову рясно поливають.

Робота завершена)) Підсумок і технологія створення садової доріжки з чурок своїми руками представлена на фотографіях:

1. У ложі доріжки щільно встановлюють чурки:

У ложі встановлюємо чурки. Фото з сайту investrussia-2012.com

Про автора

admin administrator