Обробка теплиці восени від білокрилки

Авторadmin

Обробка теплиці восени від білокрилки

Як позбутися білокрилки в теплиці? Детальний огляд ефективних способів

Білокрилка або алейродида – один з найпоширеніших тепличних шкідників. Це дрібна літаюча комаха, розміром до 2 мм, зовні схожа на білих метеликів. Крила пружна, покриті восковим нальотом, що захищає їх від впливу інсектицидів. Личинки нагадують сірі крупинки.

  • У чому небезпека?
  • Як розпізнати поразку рослин?
  • Причини появи
  • Як боротися з тепличним шкідником?
  • Обробка парника
  • Виморожування
  • Задимлення
  • Як позбутися механічних засобів?
  • Механічне вилучення
  • Пастки
  • Біологічні методи
  • Як знищити інсектицидними препаратами?
  • Альтернативні варіанти боротьби
  • Профілактика

У природних умовах комаха харчується квітами. Також білокрилка відмінно поласує і томатами з огірками в теплиці.

У чому небезпека?

Ця комаха харчується не самим листям, а соком, що міститься всередині. Як наслідок – рослина починає швидко втрачати свої життєві сили, листя знецінюється, висихає, стеблі стають ламкими. І так до повної загибелі. До того ж, білокрилка споживає занадто багато рідини, і частина з неї виділяє назад, покриваючи листя липким нальотом, сприятливим для розвитку різних грибків.

Небезпека білокрилки ще й у тому, що вона вкрай швидко розмножується, контролювати її популяцію в теплиці після зараження складно. А яєчки комаха відкладає на внутрішній бік листя, де їх складно розглянути і зняти.

Як розпізнати поразку рослин?

Поразка рослин алейродидою нагадує вплив тлей. Листя стає липким, подекуди скручується, покривається жовтуватими плямами. Найперша ознака – зграйка дрібних білих метеликів, які лякливо перепархюють з місця на місце, якщо доторкнутися до кущу. Помітивши таке, потрібно докладніше розглянути рослини. Ознаки ураження білокрилкою:

  • рослина відстає в рості, листя деформується і в’яне;
  • на деяких листях з’явилися плями жовтого кольору з нечіткими кордонами;
  • на рослині з’явився липкий, медичний наліт;
  • утворилися чорні плями – це саджаничий грибок, незмінний супутник медвяної роси;
  • на нижній стороні листя видно як би напівпрозорі чешуйки – личинки білокрилки.

Якщо помітили ці ознаки, значить майбутній урожай в теплиці піддається серйозній небезпеці.

Причини появи

Очікувати появи білокрилки можна теплим літом з частими опадами. Справа в тому, що ця комаха любить поєднання високої температури і підвищеної вологості, улюбленим місцем проживання білокрилок стають теплиці. Особливо комфортні для них ті, в яких не зроблено нормальної вентиляції, а рослини посаджені надто близько. Боротися з появою алейродиди можна і заздалегідь. Для цього потрібно:

  1. саджати рослини на достатній відстані одна від одної;
  2. частіше провітрювати теплицю;
  3. відмовитися від обприскування при вологій погоді;
  4. зміцнювати здоров’я рослин за допомогою добрив і біостимуляторів (Епін, Домоцвіт, Оберіг).

Як боротися з тепличним шкідником?

Боротися з цією комахою можна як народними засобами, так і хімічними препаратами. Крім цього, для боротьби з алейродидою розроблені пастки, палички, спреї, фумігатори та інше. Інсектициди отруюватимуть не саму комаху, а сік рослини. Випивши його, дорослі особини і личинки загинуть – а ось яйця залишаться. Тому обробку отрутою варто повторювати кілька разів.

Народні кошти, навпаки, надають контактну дію: потрапляють на тіло білокрилки і отруюють її.

Перед боротьбою з білокрилкою будь-якими методом потрібно підготувати теплицю. Для цього огляньте рослини і видаліть з коренем ті з них, які вже вражені сажистим грибком.

На листях у них будуть темні і чорні плями, що поступово зливаються в одну. Це вже не піддається лікуванню, щоб зупинити заразу, хворі рослини потрібно спалити.

Обробка парника

Виморожування

Як відомо, вже при + 10 градусах білокрилка – любителька теплоти – гине. Але личинки легко переносять морози, сховавшись у землі. Саме тому на зимовий період рекомендується частково розібрати теплицю, запустивши в неї холод. А верхній шар ґрунту зняти і гарненько перекопати.

Прибираючи восени тепличну споруду, ретельно промийте всі її зчленування, вичистивши їх щіткою. Там теж можуть ховатися яйця білокрилки.

Задимлення

Вважається більш ефективним методом боротьби з білокрилкою. Теплицю окурюють сірчаними димовими шашками, внаслідок чого всі личинки гинуть.

Метод боротьби не підійде для теплиць з оцинкованим металевим каркасом – він зіпсується. Такі теплиці обробляють мідним купоросом.

Як позбутися механічних засобів?

Механічне вилучення

Механічний, «дідівський» спосіб боротьби з білокрилкою найбільш нешкідливий – як для врожаю, так, на жаль, і для комах.

  1. Для початку комах збирають вручну і збивають водою зі шланга для поливання.
  2. Усунувши дорослих метеликів, потрібно обробити листя, відмивши їх від личинок і медвяної роси.
  3. Для механічного видалення готується мильний розчин:
    • терте господарське мило – 1 частина;
    • вода (t 60-70 °) – 6 частин.
  4. Розчину дають охолонути, після чого змочують у ньому ватку або звичайну господарську губку для миття посуду, і приступають до копіткого процесу.
  5. Мити листя потрібно, приділяючи особливу увагу внутрішній стороні, де накопичуються яйця і личинки.

Застосовувати такий метод варто, якщо площа теплиці не дуже велика, інакше витрачені зусилля не будуть співвідноситися з результатом.

Пастки

Пастки – більш сучасний метод. Випускаються готові яскраво-жовті або блакитні клейкі пастки. Такі кольори обрані тому, що вони здаються білокрилці найбільш привабливими, і шкідник охоче летить назустріч своїй загибелі.

Розклеївши такі смуги, можна буде оцінити масштаби лиха – чи багато білокрилок вже розвелося в теплиці. Якщо купувати готове не хочеться, змайструйте пастку самостійно.

  1. Підготувати вазелін, каніфоль, касторове масло, фарбу і аркуші паперу.
  2. Розтопити каніфоль і мед на водяній лазні, ретельно перемішати. Втрутити вазелін і касторку. Потрібно брати рівну кількість всіх інгредієнтів.
  3. Розрізати папір на смуги, пофарбувати в яскраві кольори.
  4. Намастити охолоджену суміш на основу і розмістити по всій теплиці.

Також для виготовлення пасток можна використовувати аркуші фанери. Так навіть простіше: коли білокрилки налипає багато, її змивають, а фанеру потім знову обробляють липкою сумішшю.

Біологічні методи

Біологічний метод досить хитроумен: тут потрібно виростити паразита для паразита! Тобто, підібрати таку комаху, яка буде харчуватися білокрилками, і при цьому не зацікавиться огірками і помідоричками.

Ідеально підійдуть для цього енкаразії – паразитичні комахи, які знищують інших шкідників. Купити пробірки з енкаразіями можна в спеціалізованому магазині.

Вміст пробірки пересипається в паперові стаканчики, які розставляються в теплиці з відстанню в 3 метри. Пошукова здатність у комахи відмінна – вона знайде білокрилку вже з 20 метрів! Єдине, що важливо – не обробляти теплицю ніякою хімією, в іншому випадку енкаразія теж загине.

Також захистити від білокрилки може хижий ^ макролофус (також вимагає підселення), або звичайна божа корівка. Щоб залучити її в теплицю, потрібно висадити там маргаритки, тисячолістник або оксамитові.

Як знищити інсектицидними препаратами?

Звертатися до цього способу має сенс тоді, коли все інше вже перепробовано. Застосування хімії в умовах теплиці не дуже вітається. Потрібно пам’ятати, що з моменту обробки повинно пройти не менше 30 днів, перш ніж овочі можуть бути вжиті в їжу.

Найбільш ефективні засоби боротьби з білокрилкою:

  1. Актора – системний препарат, що захищає рослини на термін до 5 тижнів. Щоб знищити білокрилку з одного разу, потрібно зробити розчин в 3 рази концентрованішим, ніж зазначено на пакетиці, і полити рослини під корінь. Якщо ж Актара розлучається згідно з інструкцією, знадобиться і поливати і обприскувати рослини тричі, з проміжком на тиждень.
  2. Конфідор. Дієвий, спрацює з першої ж обробки. Білокрилка почне гинути вже через півтори години. Діюча речовина в препараті – імідаклопридом. Відповідно, його можна замінювати на інші інсектициди з тією ж діючою речовиною: Апплауд, Копфідор, Адмір, Гаучо, Провадо, Командор, Марафон.
  3. Іскра. Випускається у вигляді паличок або розчинних таблеток. Розчином потрібно поливати рослини – після першого ж поливу білокрилка загине. Але сам розчин залишиться в коріннях і тканинах рослин ще майже місяць. Досвідчені садівники відзначають ефективність даного препарату.

Альтернативні варіанти боротьби

Поливати рослини від білокрилки можна не тільки інсектицидами, але і щадними народними розчинами. Наприклад – часниковим або цукровим розчином, настоянкою одуванчиків, тютюну.

Найбільш ефективним у цій лінійці вважається настій з тисячолістника.

Для приготування настою з тисячолітника потрібно:

  1. Взяти сушений тисячолістника (з розрахунку 80 р. листя на 1 л. води).
  2. Наполягти дві доби і обприскувати листя, або протирати їх вручну.

Також відлякати білокрилку допоможуть кущі піжми, розсаджені по кутах теплиці.

Дізнатися про різні засоби для боротьби з білокрилкою можна тут, а тут ми розповідали, як боротися з білокрилкою на кімнатних кольорах.

Профілактика

Профілактичні заходи для виключення ризику повторного виникнення білокрилки:

  1. Після соборки врожаю потрібно винести і спалити всю ботву.
  2. Для того щоб шкідник не завівся знову, проводять повну перекопку землі у всій теплиці перед зимою.
  3. Якщо в теплиці стоїть компостер – його необхідно винести, оскільки це сприятливе середовище не тільки для алейродид, але і для безлічі інших шкідливих комах.
  4. Перед новою посадкою ґрунт потрібно полити розчином мідного купоросу.

Боротьба з білокрилкою вимагає терпіння і послідовності, але ця дрібна біла моль – ще не вирок врожаю.

Обробка Теплиці Від Білокрилки Восени на томати ➤ Як Вивести Засобами: Заходи Боротьби

З одного боку, в теплицях простіше створити потрібні для рослин умови, але з іншого – в закритому просторі швидше розмножуються різні шкідники, які потрапляють в нього ззовні. Один з них – теплична білокрилка.
Невеликий, всього 1-1,5 мм метелик, дуже плідний і здатний за короткий час знищити всі ваші праці. Тому важливо вміти його вчасно виявити і вжити заходів для знищення.
Ще краще не допустити взагалі появи шкідника в теплиці, а для цього потрібно знати про способи профілактики.

Чим небезпечна белокрилка

Своє згубний хід по садам і городам європейської частини Росії ця комаха початок ще в кінці 19 століття, знищуючи в першу чергу такі овочеві культури, як томати, баклажани, огірки, селера, петрушка (див. тут ).

Для довідки. Небезпека для них представляють не тільки личинки метелика, що висмоктують з рослин соки, але і їх виділення, що є живильним середовищем для розмноження сажистого грибка, і самі дорослі комахи – переносники вірусних хвороб.

Тому боротьба з білокрилкою в теплиці дуже важлива. Але для цього шкідника потрібно розпізнати.

опис шкідника

Доросла комаха – це невеликий метелик з білими крильцями і блідо-жовтим тільцем. Самки трохи більші за самців – останні досягають розмірів 0,9 мм.
Відкладені самками на нижньому боці аркуша дрібні жовтуваті яйця, яких може бути від декількох десятків до сотень, через дев’ять днів набувають чорний колір і збільшуються в розмірі до 0,25 мм. З яєць вилуплюються личинки, які проходять чотири стадії розвитку, збільшуючись за цей час з 0,3 до 0,75 мм.
Спочатку на них можна розрізнити вусики і ніжки, але, присмоктавшись до листу, від останніх личинка звільняється. У цей період белокрилка виглядає як нерухома плоска блискуча чешуйка на поверхні листа.

Фото личинок шкідника

Досягнувши в своєму розвитку стадії німфи, личинка набуває зеленуватий колір, на її тільце з’являється восковий наліт, і стають помітні червоні очі.
Протягом усього періоду розвитку від личинки до імаго (дорослої комахи) белокрилка харчується амінокислотами, що містяться в соку рослин, тим самим позбавляючи їх життєвих сил. Продукти переробки, що виділяються личинками, містять цукор, який стає живильним середовищем для розвитку грибків.
Виходить, що це дрібна комаха атакує рослини відразу за трьома напрямками, а значить, завдання знищити білокрилку в теплиці, в буквальному сенсі стає питанням життя і смерті для ваших зелених вихованців.

характер уражень

Визначити наявність непроханих гостей можна по безлічі білих точок на нижньому боці листків, а також по блискучому нальоту з темними плямами. Вже дуже скоро через живильної активності личинок листя починає деформуватися і засихати, а нові дрібнішають, бутони гинуть, плоди не зав’язуються.
Якщо не вжити заходів боротьби з білокрилка в теплиці, рослини почнуть відчувати нестачу поживних речовин і загинуть. Але небезпека підстерігає їх і з іншого боку.
Сажістий гриб, що поселяється на виділеннях личинок, покриває поверхню аркуша і заважає нормальному фотосинтезу і дихання. Ситуація ускладнюється виникненням інфекційних захворювань, збудників яких переносять дорослі самці і самки білокрилок.

Отже, ознаки появи і розмноження шкідників наступні:

  • Блискучий або білий точковий наліт на листках;
  • Деформація листя і молодих пагонів;
  • Курчавість листя;
  • Хлороз або жовта мозаїка на них;

Один із симптомів ураження

Ці симптоми повинні стати сигналом до того, що необхідна термінова боротьба в теплиці з білокрилкою.

Способи профілактики і знищення

Щоб не довелося вирішувати, як позбутися від білокрилки в теплиці, потрібно постаратися її туди не пустити, зробивши заходи профілактики. Зробити це не так важко, тому що в наших суворих кліматичних умовах ця комаха зимувати не може і, відповідно, не потрапить в укриття просто з вулиці.
Найпоширеніша причина її появи – це переселення з однієї теплиці або оранжереї в іншу разом з посадковим матеріалом. Белокрилка іноді заводиться і в розсаді, вирощуваної в квартирі, тому будь-які рослини, які ви збираєтеся посадити, необхідно ретельно оглядати ще до того, як вони потраплять в укриття.

Порада. Якщо ви купили дачну ділянку, на якому вже стоїть теплиця, не поспішайте відразу запускати її в експлуатацію. Переконайтеся, що вона обладнана кватирками для вентиляції і обробіть всі конструкції пестицидами. Перед тим як обробити теплицю від білокрилки ретельно її отмойте.

Профілактика – найкращий спосіб боротьби

В процесі вирощування овочів своїми руками, намагайтеся дотримуватися агротехніку: підтримувати потрібну температуру в теплиці (читайте тут ), Вчасно провітрювати укриття, не допускати зайвої вологості і згущене посадок і т.д. Дотримання цих правил також можна вважати заходами профілактики, що запобігають поява не тільки білокрилки, а й багатьох інших шкідників і хвороб.

хімічні засоби

Найбільш ефективними для боротьби з білокрилка є сучасні хімічні і біологічні засоби, серед яких найпопулярнішими вважаються Інта-Вир, Іскра, Фуфанон, Актеллік і інші препарати. Більшість з них можна використовувати як для внесення під корінь, так і для обприскування, але в останньому випадку слід уважно стежити за концентрацією розчину, щоб не нашкодити рослинам.
Як правило, вона не повинна перевищувати 0,05-0,08%, але краще діяти згідно з вказівками виробника – до кожного препарату додається інструкція по дозуванні і методам використання. І тоді белокрилка з високою ймовірністю не потурбує вас! Читайте далі, щоб дізнатися як вивести білокрилку з теплиці в усіх подробицях.

Обприскування хімічними препаратами

Зверніть увагу. Белокрилка здатна швидко адаптуватися до хімікатів, тому при її повторній появі або незадовільному результаті методи боротьби потрібно міняти, чергуючи препарати і не використовуючи раніше застосовувані.

Дамо короткі рекомендації по витраті і періодичності застосування деяких найбільш ефективних засобів:

  • Конфідор – 0,1 мл на 1 л води. Застосовується одноразово протягом сезону.
  • Фуфанол – 1,2-1,5 мл на 1 л води. Застосовується одноразово тому белокрилка відразу почне гинути.
  • Моспилан – 0,05-0,06 г на 1 л води. Також призначений для одноразового використання.
  • Пегас – 2 мл на 1 л води. Застосовується для дворазового обприскування з періодичністю 7-10 днів.
  • Вертіціллін – спосіб використання аналогічний Пегасу, але витрата набагато більше – до 25 мл на 1 л води.
  • Актеліком рослини можна обробляти 3-4 рази, але ефективний він тільки на етапі появи білокрилки. Дозування – одна ампула на 1 л води. Розчину вистачає на 5 м2.

Як правильно робити обприскування – дивіться відео ролик в цій статті.

Народні способи боротьби з білокрилка

Якщо ви не змогли знайти необхідні препарати в продажу або вас не влаштовує їх ціна, боротися зі шкідниками можна і народними засобами:

  • Клейові пастки.
    Застосовуються проти дорослих комах. Виготовляються з пластинок скла або оргалита, які покривають яскравою фарбою і наносять на них каніфоль. Пастки можна купити і в судовому магазині.
  • Посадка в теплиці зонтичних рослин – кропу або упиря.
    Вони привертають до себе інших комах – наїзників і кліщів, які є головними ворогами білокрилки. Свої личинки вони відкладають прямо в гусениці цього шкідника.

Зонтичні рослини і пастки – найбезпечніші способи знищення білокрилки

  • Димові шашки.
    Один з найефективніших способів, як знищити білокрилку в теплиці. Якщо після обробки не допускати порушення температурного і вологісного режиму, комахи не з’являться в ній дуже довго.
  • Настій часнику.
    Готують з 150-200 г очищених зубчиків на літр води. Обприскують так само, як хімічними розчинами.

висновок

Сподіваємося, прочитавши цю статтю, ви зробите всіх можливих заходів, щоб не допустити проникнення шкідників (див. Як позбутися від мурах за посиланням ) До ваших рослинам, і вам просто не доведеться вирішувати, як боротися з білокрилка в теплиці. Якщо ж це все-таки станеться, ви будете знати, як це робити.
Але пам’ятайте, що основна міра профілактики – це уважний догляд за посадками, їх підв’язка і проріджування, хороша вентиляція і дотримання температурного режиму.

Про автора

admin administrator