Орегана назва в народі

Авторadmin

Орегана назва в народі

Орегано – що це таке за приправа. У які страви додають траву орегано або душицю звичайну

Серед безлічі спецій середземноморської кухні зустрічається терпка пряність. Її смак гіркуватий, але напрочуд теплий – неможливо переплутати ні з чим. Завдяки особливій пікантності можна домогтися незабутнього смаку, не додаючи більше ніяких спецій. Рослина знайшла застосування не тільки в кулінарному мистецтві, але і в народній медицині.

Що таке орегано

Як приготувати страву з лісовою м’ятою, знали ще в давнину. Перший опис цієї рослини наведено в джерелі першого сторіччя нашої ери. «Радість гір» – так стала називатися в той час душиця звичайна по-грецьки. Назва була пов’язана з особливим ароматом видів, що ростуть в горах, що володіють пікантним смаком, який міг порадувати навіть стягувального гурмана.

Потрібно розібратися: орегано – що це таке? Виглядає пряність, як трав’янистий багаторічний куст з маленькими суцвіттями, що досягає висоти понад півметра, зовні нагадує чабрець. Цвісти починає не раніше другого року життя. У кулінарії використовують свіжі квіти або листя, яке додають у страви, напої, але сушений стебель довше зберігається. Головна відмінність від інших приправ, наприклад, майорана – яскраво виражений смак. Зберігають суху душицю в герметично закритій ємності.

Орегано – корисні властивості

Головна перевага спеції орегана – корисні властивості, рослина багата бактерицидними ефірними маслами і вітамінами. Медикам і народним цілителям відомо, чим корисна душиця. Ця пряність недарма називається «жіночою травою». На відміну, наприклад, від чабрецю, настої цієї рослини не рекомендуються чоловікам, зате дамам вона необхідна для здоров’я. Таку спецію важко чимось замінити. Дізнайтеся детальніше, що за трава чабрець – корисні властивості і протипоказання.

При всій своїй корисності цей кулінарний інгредієнт як свіжий, так сушений, має протипоказання. До таких належать хвороби шлунка: хронічний гастрит, а також виразка. Якщо до обіду запрошена майбутня мати, теж доведеться подумати, чим замінити лісову м’яту або як приготувати страву без спецій: її вживання при вагітності загрожує викиднем. Навіть здоровим людям не рекомендується зловживати пряністю. Особливо обережними мають бути чоловіки, адже надлишок приправи може призвести до зниження ерекції.

Орегано – приправа

У кулінарії використовується свіжа і сушена спеція орегано – приправа дуже затребувана. Страви, куди додають таку спецію, різноманітні. В Італії вона називається «травою для грибів», поєднується з м’ясом, рибою, картоплею, грибами і навіть десертами. Морозиво з лісовою м’ятою – це дуже смачно, освіжаючий ефект збільшується. Можна додати сушену пряність до бутерброду з шинкою. У поєднанні з лимоном, часником і оливковою олією суха трава душиця – відповідний інгредієнт для маринаду. Використовують пряність для приготування салатів, соусів – це теж дуже смачно.

Ореган – застосування

Запорука корисності спеції орегана – застосування обережне, при якому всі речовини збережуться. При приготуванні страв з нею треба дотримуватися деяких правил, щоб вийшло і корисно, і смачно. Додавати лісову м’яту потрібно незадовго до закінчення приготування і в малій кількості. Ця пряність добре поєднується з багатьма відомими приправами – базиліком, чабрецем. Ті ж трави можна використовувати, коли доводиться вирішити, чим замінити лісову м’яту і як приготувати що-небудь з італійської кухні без неї, хоча кулінарію Середземномор’я важко уявити без душиці.

Чим замінити орегано

Лісова м’ята – приправа смачна, але люблять її не всі, та й під рукою вона буває не завжди. Доводиться думати, чим можна замінити орегано, як приготувати без прянощів. Замість душиці можна додати петрушку в поєднанні з кропом, базилік з м’ятою, майоран або чабрець. У грецькому салаті приправу з успіхом замінить кінза, а для піци підійде естрогон або суміш прованських трав. Замінювати орегано потрібно сумішами, хоча сама ця спеція не потребує додаткових приправ.

Відео: орегано – властивості Пряні трави. Орегано Дивитися відео

Полезные свойства травы Орегано

Орегано, благодаря своему приятному запаху, имеет второе название «душица обыкновенная». Растение часто путают с мятой и диким майораном, так как растет оно таким же разветвленным кустарником с пепельно-зелеными листьями, цветет белыми или розовыми цветочками и имеет пряный запах. Родиной душицы считается Средиземноморье, но ее активно культивируют в Азии, Америке, Франции, России, но самым главным ее поставщиком считается Турция.

Благодаря своим полезным свойствам орегано часто используют в народной медицине, так как растение имеет не так много противопоказаний. Собирают траву летом в период цветения, для сушки отбирают только лиственную часть растения и цветы.

Хорошо высушенная трава орегано при правильном хранении (в темном герметично закрытом месте) очень долго сохраняет свои полезные свойства и вкусовые качества, поэтому она широко используется в кулинарии в качестве специи. Сушеную траву кулинары добавляют в мясо, овощи, различные соусы, маринады, выпечку и супы, а также в квас, пиво и вино, ее удачно сочетают с мятой, розмарином, базиликом и майораном.

В лечебных целях орегано используют вместе со стеблями, листьями и цветами как для внутреннего применения (лечебный чай, отвар, настойка), так и для наружного (примочки, компрессы, ванны). Орегано успешно применяют в изготовлении парфюмерии и косметики (мыло, шампуни, лосьоны, зубная паста).

Про автора

admin administrator