Пастуша собака вівчарка

Авторadmin

Пастуша собака вівчарка

Ештрельская вівчарка (ештрельская гірська собака)

Ештрельская вівчарка – велика пастуша собака, яка була виведена в Португалії. Cамая древня порода на Піренейському півострові. Дуже популярна на батьківщині, але нечисленна за її межами. Ештрельская вівчарка смілива, енергійна, слухняна з вираженими сторожовими і охоронними якостями. Вимагає серйозної дресирування. Інші назви: ештрельская гірська собака, ештрельскій зенненхунд.

призначення

У Португалії ештрельскіе вівчарки досі використовуються за прямим призначенням, як вірні супутники пастуха. Вони безстрашно захищають територію і підопічних від вовків і недоброзичливців. Можуть бути охоронцями і охоронцями будинку. Раніше також використовувалися як тяглова сила.

Зовнішній вигляд

Ештрельская вівчарка велика, але при цьому гармонійна, пропорційно складена собака.Корпус помірно розтягнутого формату. Статевий диморфізм виражений добре.

  • Висота в загривку псів – 65-73 див.- вага – 45-60 кг .;
  • Висота в холці сук – 62-60 див.- вага – 35-45 кг.

Голова хорошого розміру, сильна, довга. Череп розвинений добре. Стоп виражений слабо. Морда довга, звужується до мочки, що не загострена. Спинка носа з незначною горбинкою. Мочка переважно чорного кольору. Губи чітко окреслені, великі, але не занадто товсті і не нависають. Слизова неба, краю губ темнопігментірованний. Прикус ножиці. Очі овальні, невеликі, посаджені прямо, добре відкриті. Повіки щільно прилягають, чорні. Вуха відносно невеликі, тонкі, трикутні, висячі, спадають назад по сторонам голови. Шия пряма, товста, коротка, підвіс слабо виражений.

Корпус пропорційний, помірно розтягнутого формату. Спина коротка, майже рівна. Поперек широка, коротка. Круп похилий. Груди округла, широка, її глибина менше 1/2 висоти в холці. Лінія низу злегка підібрана. Хвіст природної довжини, товстий, шаблевидний, на кінці загортається гачком. Під час руху, порушення собака піднімає його вище лінії спини, але навіть в такому положенні він не стосується крупа. Кінцівки в спокійній стійці прямі, вертикальні, з міцним кістяком, розвиненою мускулатурою і помірно вираженими кутами. Лапи пропорційні, не дуже округлі, але і не довгі. Пальці склеписті, між подушечками шерсть утворює густі щітки. Кігті чорні, міцні.

Шерсть густий, щільний, не надто жорсткий. Нагадує за текстурою козячу шерсть. Підшерсток густий, короткий, світліше покривного волосся. У коренів переплітається з остю. Залежно від довжини вовни виділяють два типи ештрельскіх вівчарок:

  • Довгошерста – шерсть пряма або злегка хвиляста. На різних ділянках тіла різної довжини. На голові, плюснах, передпліччях більш коротка, густа. На вухах, ще коротша тонка і м`яка. Хвіст пухнастий, на кінці пензлик. Навколо шиї, горла грива. На тильній стороні передпліччя, стегон вичіски. На спині волосся розпадається, утворюючи проділ.
  • Короткошерста – коротка шерсть рівномірно покриває тіло собаки. Очосів не утворює. На плюснах, голові і передпліччях волосся трохи коротший.
  • Однотонний (вовчий, палевий, сірий, жовтий);
  • Тигровий (палевий, сірий, жовтий з темними тігровінамі);

Для будь-якого забарвлення характерна темна маска на голові. Допускаються незначні білі відмітини на горлі, грудях, лапах.

Характер і поведінка

Ештрельская вівчарка врівноважена, спокійна, впевнена в собі, з почуттям власної гідності. Дуже віддана власнику і сім`ї. Виявляє виражену турботу до всіх підопічним тваринам, що живуть на її території. Завжди пильна, тиха і уважна. Рішуча у всьому, що стосується охорони. Володіє відмінною пам`яттю і високим інтелектом.

Ештрельская вівчарка досить велика, але при цьому спортивна і спритна, здатна вступити в сутичку з вовком і блискавично відреагувати на небезпеку, що наближається.

Володіє вираженою територіальністю і недовірою до незнайомих, завдяки чому відмінно виконує функції охоронця. Ештрельская вівчарка, як і будь-яка інша собака, завжди рада увазі, але вона ненав`язлива і буде спокійно чекати власника будинку, виконуючи свої обов`язки. Досить незалежна і самостійна, щоб залишатися однією при отарі, якщо пастух чогось відійшов. Звичайно, поведінка багато в чому залежить від виховання і дресирування, а також відносини господаря до собаки.

Крім іншого, ештрельская вівчарка – чудова сімейна собака і вірний компаньйон. Вона добре ладнає з дітьми, терпляча до витівок малюків. Інстинктивно захищає дітей і не дозволяє їм залишати межі території.

Навчати ештрельскую вівчарку починають рано. Особливу увагу приділяють соціалізації. Незалежна і кілька примхлива собака потребує послідовному керівництві, має тенденцію до агресивної поведінки. Чи не найкращий вибір для недосвідченого власника.

особливості змісту

Найкраще ештрельская вівчарка буде себе почувати в приватному будинку, господарстві або на фермі, де вона буде забезпечена роботою, територією і тісним контактом з власником. Дуже важливо для неї мати достатній простір для пересування і отримувати хорошу фізичну навантаження, яку вона зможе самостійно дозувати. Ештрельская гірська собака не підходить для життя в квартирі і короткочасних прогулянок.

догляд

Особливого догляду не вимагає. Час від часу її необхідно прочісувати, щоб видалити перезрілий волосся і підкреслити красу. Линька у короткошерстих собак помірна, у довгошерстих дуже рясна. Шерсть між подушечками лап іноді зістригають. Вуха оглядають раз в тиждень і при необхідності чистять. Також стежать за станом кігтів, очей і зубів.

Здоров`я і тривалість життя

Порода відноситься до числа благополучних. Відзначають схильність до розвитку дисплазії тазостегнового, ліктьового суглоба. Про інші спадкові захворювання невідомо. Для збереження здоров`я важливо не забувати про профілактику захворювань, обробках від паразитів і звернути увагу на харчування, особливо в період росту. Очікувана тривалість життя – 11-12 років.

Де купити цуценя породи Ештрельская вівчарка

Основне поголів`я ештрельскіх гірських собак зосереджено в Португалії. Але також заводчики є в інших країнах Європи і в США. Кілька собак є в Росії. Що стосується вибору і покупки щеняти, то тут краще підшукати грамотного, добре зарекомендував себе заводчика. Контакти розплідників і дані про плановані пометах можна дізнатися в Лізі селекціонерів ештрельской гірської собаки або ж в Португальській клубі собаківництва.

Ціна

У Португалії середня вартість цуценя ештрельской вівчарки 500 євро. Цуценята приватних продавців зазвичай коштують не більше 200 євро, собаки з розплідників 450 євро і дорожче.

Фотографії та відео

У галереї можна подивитися більше фото собак породи ештрельская вівчарка.

Біла Швейцарська Вівчарка

Дуже розумний, енергійний і ласкавий. Білий швейцарець приділяє господареві достатньо багато уваги. Він менш чутливий, ніж німецька вівчарка, але має відмінні охоронні здібності й може затримати зловмисників. Однак, як правило, швейцарець занадто м’який для нападів та агресії.

Зміст

  • Інформація про породу
  • Фото породи
  • Історія походження
  • Зовнішній вигляд
  • Характер
  • Догляд
  • Дресирування
  • Поширені захворювання
  • Харчування

Інформація про породу

Фото породи

Історія походження

Біла швейцарська вівчарка вважається собакою міжнародного походження. На формування цієї породи вплинули кілька країн.

Біла вівчарка — пастуша собака, родом з США, Канади та Англії. Його спадковість простежується аж до Німеччини. Все тому, що біла вівчарка з’явилася з білих підвидів німецької вівчарки і є прямим нащадком цієї породи. Тим самим вона розділяє спільне походження з ранніми німецькими вівчарками.

Швейцарія була першою країною, яка офіційно визнала білу вівчарку, як окрему породу. Тому саме ця країна вважається її країною походження. Після цього в багатьох країнах назва породи було змінена на білу швейцарську вівчарку.

Зовнішній вигляд

Біла вівчарка — пастуша собака, оскільки в силу свого кольору може бути прийнята “за свою” між отарами овець. Раніше цей факт дуже виручав швейцарських пастухів, які могли взяти білу собаку цієї породи на пашу.

Білі швейцарські вівчарки мають середній розмір, але попри це досить сильні. У них злагоджені та чіткі обриси тіла. Зріст такої собаки коливається від 50 до 60 см, а вага від 25 до 40 кг в залежності від статі і генетики.

Характер

Дуже розумний, енергійний і ласкавий. Білий швейцарець приділяє господареві достатньо багато уваги. Він менш чутливий, ніж німецька вівчарка, але має відмінні охоронні здібності й може затримати зловмисників. Однак, як правило, швейцарець занадто м’який для нападів та агресії.

Ця собака любить бути в центрі сімейного життя і жахливо сумує, якщо її замкнути одну або залишити на вулиці на якийсь час. Білі швейцарські вівчарки з радістю приймуть собак та інших домашніх тварин, як частину своєї сімейної зграї. Однак можуть проявити агресію стосовно інших собакам, яких вони не дуже добре знають.

Біла швейцарська вівчарка має високий рівень енергії, тому їй потрібно достатньо місця, щоб легко пересуватися і досліджувати простір. Ось чому саме затишний двір в заміському будинку стане її ідеальним місцем знаходження, а не крихітна квартира в місті.

Догляд

Власники повинні бути готові розчісувати густу шерсть собаки кожного дня. Якщо ж цього не робити досить швидко з шерсті утворюються клубочки. Зрозуміло, що на його блискучому білому кольорі відразу видно будь-який бруд. Тому біла швейцарська вівчарка дійсно потребує регулярного купання. Для правильно догляду знадобиться м’який шампунь для собак, що не зневоднює шкіру і не зіпсує якість шерсті.

Дресирування

Порода вівчарки в цілому має високий рівень інтелекту. Цією рисою також володіє і білий швейцарець. А щоб дресирувальник досяг успіху, важливо, аби собака відчула домінантне становище людини. Тому впевненість господаря — ключ до успішних тренувань з собакою.

Однак ніколи не слід вдаватися до жорстких підходів у навчанні. Вони є контрпродуктивними з такою високоінтелектуальною породою, як ця. Білий швейцарець відмовиться від співпраці, якщо відчує зневагу до себе. Його зусилля повинні бути високо оцінені.

Поширені захворювання

  • алергія;
  • розрив хрестоподібної зв’язки;
  • дисплазія ліктьового суглоба;
  • епілепсія;
  • екзокринна недостатність підшлункової залози;
  • гемофілія;
  • дисплазія тазостегнового суглоба;
  • мегаезофагус.

Харчування

Біла вівчарка — собака значних розмірів, тому найкраще годувати її високоякісним кормом для таких собак. Існують формули корму, розроблені спеціально для активних порід. Саме їх і необхідно використовувати в харчуванні білої вівчарки. Також цікавими варіантами буде комбіноване або натуральне харчування — баранина, яловичина, овочі (морква, кабачок, гарбуз).

Про автора

admin administrator