Підживлення гортензій у травні

Авторadmin

Підживлення гортензій у травні

Чим підживити великолисту гортензію – різні добрива на різних етапах зростання!

Автор: Ігор https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=22 Перша редакція: 17 червня 2023 Редактор: Олена Н. https://floristics.info/en/?option=com_contact&view=contact&id=21 🕒 4 хвилини 👀 8596 разів 💬 0 коментарів

Давайте сьогодні поговоримо про великолисту гортензію. Вона зараз в пуп’янках і вже починає зацвітати.

Ранньовесняне підживлення гортензії

На початку весни для нарощування великого листя і потужних пагонів гортензії азот. З простих мінеральних добрив можна використовувати сечовину у поєднанні з сульфатом калію, а з органіки – розведену водою 1:1 гноївку.

Для мене це надто складно, тому я підживив гортензію гранульованою Нітроамофоскою. Це добриво пролонгованої дії, тобто поживні речовини надходять до коріння не відразу, а поступово.

Підживлення перед початком цвітіння

Чи потрібен зараз азот

Зараз, коли на гортензії утворюються пуп’янки, і вона готується цвісти, азот не такий актуальний, а у великій кількості навіть шкідливий: рослина може почати жирувати, хлорозити і відмовиться цвісти. Або суцвіття стануть настільки великими, що вилягатимуть.

Для тривалого та рясного цвітіння рослині потрібні фосфор, калій та мікроелементи.

Харчові підживлення

Як і для першого підживлення, зараз можна використовувати різні добрива, зокрема молочну сироватку або кисле молоко, які підкислюють ґрунт. Як підкислювач ґрунту можна застосовувати будь-які прокислі продукти, в яких немає солі. Тільки в кислому ґрунті гортензія добре ростиме, і листя у неї буде насиченого смарагдового кольору.

Я п’ю вранці каву і виливаю її залишки разом із кавовою гущею під гортензію. Підкислювального ефекту гуща не дає, але вона покращує структуру ґрунту.

Спеціальне добриво для гортензій

Всі перелічені підживлення справляють певний ефект, але не замінюють внесення добрив. Для того, щоб гортензія добре і довго цвіла, я використовую спеціальне водорозчинне добриво для гортензій серії Зелений Гай, одного пакунка якого мені вистачає на весь сезон.

У складі комплексу всього 10% азоту, але в ньому 11% фосфору, 14% калію та цілий набір мікроелементів: магній, залізо, марганець, бор, мідь, цинк, кобальт та молібден. Міститься в комплексі і бурштинова кислота. Одна мірка добрива розрахована на 7 л розчину, причому розчиняється добриво миттєво і починає працювати відразу після внесення.

Кількість всіх речовин у добриві збалансовано, крім того, воно має слабокислу реакцію та підтримує кислотність ґрунту на потрібному рівні. Зважаючи на всі ці переваги я волію підживлювати гортензію саме цим добривом.

Працювати з ним зручно, воно діє швидко і ефективно, крім того, вистачає добрива надовго, незважаючи на те, що я підживлюю ним гортензію кожні два тижні.

Завдяки таким підживленням, листя гортензії набуває насиченого зеленого кольору, кількість суцвіть зростає, а цвітіння стає рясним, яскравим і тривалим. Рослина не страждає від хлорозу, стає більш стійкою до захворювань і рідше піддається нападу шкідників.

Підживлюватиму я і черешкову гортензію, яка ось-ось почне підніматися по стіні будинку. Підійде цей комплекс також азалії, рододендрону та вересу, які теж люблять кислуватий ґрунт. Азалій і рододендронів у мене поки немає, а з вересом у мене проблема.

Про вибір місця для рослин

Перед тим, як посадити будь-яку з рослин, я намагаюся врахувати всі її потреби, тому поруч із вологолюбною гортензією я посадив культури, які теж потребують постійної вологості ґрунту: папороті, хости, райграс бульбоносний та плющ. І всім рослинам тут комфортно, усім всього вдосталь. Крім великолистої гортензії.

Пуп’янки у неї зеленого кольору, і це не від якоїсь хвороби, а тому, що гортензії мало світла. А все через те, що я не врахував одного фактора: занадто густого листя волоського горіха. Гортензія любить сонце або напівтінь, а під горіхом тінь досить густа.

Однак це некритично. Через деякий час квітки побіліють, а потім поступово почнуть рожевіти. Зараз я нічого з деревом робити не буду, тому що на ньому зріють горіхи, а після збирання врожаю я спиляю кілька гілок, щоб гортензія та інші рослини, посаджені під горіхом, отримували більше світла.

Що стосується вересу, то з його місцем розташування я помилився набагато серйозніше: ця рослина любить кислі ґрунти, а я посадив його поруч з ягідним тисом, якому потрібен вапняковий ґрунт. Якщо я підкислюватиму ґрунт під вересом, то як відреагує на це ягідний тис? Доведеться мені верес восени пересаджувати знову.

Ремонтантний сорт

Гортензія моя відноситься до так званих ремонтантних сортів. Мої коти облюбували для свого лежбища саме цей куточок саду та зламали гортензію. Мені довелося її коротко обрізати, і я був майже певен, що гортензія не відновиться.

Однак навесні вона випустила нові пагони, на яких і готується цвісти. Ремонтантні сорти гарні саме тим, що вони відновлюються і цвітуть не тільки після радикального обрізування, а й навіть після вимерзання квіткових бруньок.

Ось така вийшла у мене розповідь про гортензію великолисту. Сподіваюся, вона була вам цікавою.

Гортензія садова

Гортензія (Hydrangea) відноситься до родини гортензієвих. За різними даними, цей рід поєднує близько 70 видів гортензій. Рослини представлені компактними деревцями, ліанами та чагарниками. Найбільше видів гортензій росте в Південній, а також Східній Азії (Китай, Японія), ще цю рослину можна зустріти в Північній Америці та Далекому Сході.

Також гортензії можуть бути листопадні або вічнозелені. Найчастіше рослина має супротивно розташовані листочки великого розміру, овальної форму із загостренням на верхівці. Кромка у листових пластин найчастіше зубчаста, а на їхній поверхні чітко помітне жилкування.

Кущ починає цвісти навесні, а закінчує лише після настання морозів восени. Квітки зібрані у великі суцвіття, які можуть мати щіткоподібну, кулясту або волотисту форму. До складу суцвіть входять 2 типи квіточок. Одні з них невеликі плодючі (фертильні), що розташовуються, як правило, в середній частині суцвіття, а інші великі безплідні, які розміщуються по краю суцвіть.

У більшості гортензій квіточки забарвлені в білий колір. Однак існують види, наприклад, гортензія крупнолистова, які можуть мати квіти різного забарвлення: кремового, білого, синього, рожевого, червоного та бузкового.

Цікаво, що на те, в який колір буде забарвлена ​​квітка, впливає показник рН ґрунту. Так, наприклад, якщо субстрат нейтральний, то квіточки будуть кремовими, якщо лужний – то рожевими або бузковими, а на кислому – синіми.

Плід – коробочка з 2-5 камерами, в якій знаходяться дрібне насіння. У Японії цю рослину називають «адзісай», що означає «квітка – фіолетове сонце».

  1. Що любить гортензія
  2. Як і коли садити
  3. Вирощування з насіння
  4. Розсада гортензії
  5. Як доглядати за гортензією
  6. Чим підживити, щоб цвіла
  7. Обрізання гортензії
  8. Розмноження гортензії живцями
  9. Догляд гортензії після цвітіння
  10. Що робити з гортензією на зиму

Що любить гортензія

  1. Квітка дуже любить вологу, у зв’язку з цим поливати її треба не лише рясно, а й вчасно.
  2. Необхідні прямі промені сонця. Але при цьому варто врахувати, що квітки здатні вигоряти під впливом палючих променів полуденного сонця. У зв’язку з цим потрібно вибрати таке місце для посадки, де опівдні буде невелике затінення.
  3. Також рослину обов’язково потрібно вчасно обрізати.
  4. Не можна вносити багато органічних добрив, тому що на кущиках, можуть не з’явитися квіточки.
  5. Гортензію треба обов’язково добре накривати на зиму, навіть ті види, які вважаються стійкими до морозу.

Як і коли садити

Гортензії можна саджати весною або восени. Найкращий час для посадки – коли земля вже прогрілася, але ще не занадто спекотно. Вибираючи місце для гортензії, слід пам’ятати, що вона любить світле місце з розсіяним сонячним світлом, а також родючий, добре дренований ґрунт з кислим рівнем pH.

Перед посадкою слід розкопати яму ширше і глибше, ніж клубінь гортензії, і заповнити її добре розкладеним компостом або перегноєм. Додайте також декілька грамів універсального добрива. Після посадки слід ретельно полити рослину водою. Якщо вона садиться восени, то слід ще й насипати навколо куща опале листя або соломоу, щоб зберегти тепло і захистити від морозів.

Вирощування з насіння

Насінням, як правило, дуже легко розмножити видові гортензії. Також цей спосіб розмноження найчастіше застосовується селекціонерами у роботі. Висівати насіння потрібно восени. Для цього знадобиться контейнер наповнений пухким грунтом, багатим на поживні речовини, який можна приготувати, з’єднавши торф’яну і листову землю з річковим піском у співвідношенні 2:4:1.

Висіяне на поверхню субстрату насіння, треба присипати тоненьким шаром ґрунту, а потім полити за допомогою пульверизатора. Потім контейнер накрийте зверху прозорою плівкою або склом, укриття кілька разів на добу необхідно забирати, щоб грунт провітрювався.

Слід врахувати, що грунт весь час має бути трохи вологим. Оптимальна температура – від 14 до 20 градусів.

Після того, як з’являться перші сіянці, укриття необхідно прибрати. Пікірування необхідно провести 2 рази. Перший раз у стадії розвитку сім’ядольних часток, а другий у перший місяць весни. При цьому вдруге пікіруючи рослинку потрібно взяти для кожного з них невеликі горщики (діаметр 7 сантиметрів).

Після того як ви вдруге пересадите молоді рослини, їх потрібно почати гартувати. Для цього квіти в літню пору виносять на вулицю і вибирають для них місце, яке захищене від прямих променів сонця, поривів вітру, протягів та опадів. У вечірні часи рослини повертають у приміщення. Протягом 2 років треба вирощувати гортензії в кімнатних умовах, причому взимку їх утримують в досить прохолодній та освітленій кімнаті, а влітку переносять на вулицю.

Розсада гортензії

Гортензію весною можна садити, коли грунт розморожений та підсох. Зазвичай це буває на початку або середині весни, залежно від регіону та погодних умов. Оптимальна температура грунту для посадки гортензії весною становить близько 10-15 градусів. Вибираючи відповідне місце, не варто забувати, що всі види є світлолюбними і потребують прямих променів сонця.

Важливо також підготувати ділянку для посадки, перекопати грунт, додати органічних добрив та забезпечити дренаж. Лужний грунт можна підкислити, при цьому взявши верховий торф або підкислювач.

Поряд з цими квітами не рекомендується садити дерева або чагарники, що мають поверхневу систему коренів, оскільки через якийсь час ці рослини будуть боротися одна з одною за воду та корисні речовини.

Насамперед необхідно викопати ямку, при цьому її величина повинна в 2 рази перевищувати обсяг кореневої системи саджанця. Потім до ямки потрібно внести органічні та мінеральні добрива, а також торф, які слід перемішати із землею. Вийнятий разом із грудкою землі саджанець необхідно добре обтрусити від грунту і вирівняти коріння. Потім його опускають у ямку, яку засипають сумішшю компосту та ґрунту.

Потрібно, щоб система коренів трохи підіймалась над поверхнею грунту.

Грунт слід ущільнити, полити кущика і засипати ділянку корою або хвоєю.

Як доглядати за гортензією

Доглядати рослину, що вирощується у відкритому грунті, не складно, проте робити це потрібно обов’язково правильно. Велике значення для розвитку має правильний полив. Так, у спекотний час її потрібно поливати 2 рази на 7 днів, при цьому на 1 дорослий кущ потрібно виливати 3 десятилітрових відер теплої і обов’язково відстояної води. У тому випадку, коли на ділянці є мульча у вигляді торфу, поливи можна скоротити.

Для того, щоб до коріння надходила більша кількість кисню, потрібно кілька разів за сезон розпушити поверхню ґрунту навколо рослини на глибину приблизно 5 сантиметрів. Також потрібно своєчасно обривати ті стебла, які вже відцвіли.

Чим підживити, щоб цвіла

Для того щоб досягти максимально рясного цвітіння, підгодувати таку квітку потрібно не менше ніж 2 рази на рік. Зробити це потрібно до того, як рослина почне цвісти і після того, як вона відцвіте. На початку весняного періоду для підживлення гортензії використовують розчин сечовини (2 г на 1 л води). На 1 кущик знадобиться 30 л цього розчину.

Коли рослина відцвіте, для її підживлення слід використовувати комплексне мінеральне добриво. Однак не перестарайтеся, тому що у перегодованої гортензії дуже великі суцвіття, які здатні переламати досить тендітні гілки. Щоб цього уникнути, можна кущик підв’язати.

Обрізання гортензії

Обрізати слід кущики старше 3-4 років. Види, які квітнуть на стеблах поточного року, слід обрізати на самому початку весняного періоду, перш ніж почнуть розкриватися бруньки, а також до початку руху соку, в іншому випадку рослина може загинути. Обрізку слід проводити в той час, коли бруньки виглядатимуть живими і трохи набрякнуть.

Найпершою прокидається гортензія деревоподібна, тому її потрібно обрізати в першу чергу. У неї обрізають дуже довгі стебла на висоті 3-4 бруньок. Після цього отриману гілочку можна поділити на живці. Метільчаста гортензія потребує більш обережного обрізання. Так, торішні стебла необхідно укоротити на 1/3 частину, проте з таких відрізків виходять життєздатні живці. Крупнолисту гортензію піддавати сильному обрізу не потрібно. Так, навесні обрізають лише кожне 4-е стебло тим більше, якщо воно росте всередину кущика. А також треба видалити засохлі та пошкоджені гілки.

Розмноження гортензії живцями

Після обрізки гортензії у вас буде велика кількість відрізків стебел, і з них можна зробити живці. На кожному з живців має бути по 2 вузли. При цьому зріз над вузлом, розташованим вгорі, має бути прямим, а під тим, що внизу — косим. При цьому від вузла слід відступити 2-3 сантиметри, а потім зробити зріз.

Наповніть контейнер-тепличку сумішшю торфу і піску і вставте живець на глибину 3 сантиметри, при цьому добре полийте. Після цього тепличку зверху слід накрити поліетиленовою плівкою. Живці потрібно систематично зволожувати з пульверизатора, щоб грунт завжди був злегка вологуватий. Після повного укорінення живця слід висадити у відкритий ґрунт на постійне місце. До зими вони повинні встигнути зміцніти.

Догляд гортензії після цвітіння

Саджанці, які вирощуються у ємностях, потрібно перенести до приміщення. У квітів, що ростуть у відкритому грунті, потрібно обірвати квітки, що зів’яли, намоклі від дощів і снігу, вони стануть дуже важкими і можуть зламати гілки. А ще треба буде досить високо підгорнути основу кущиків, та навколо засипати поверхню ґрунту шаром мульчі. Це допоможе вберегти систему коріння від вимерзання.

Що робити з гортензією на зиму

Як правило накривати кущі починають у жовтні, після того, як пройдуть перші заморозки. Якщо рослини молоденькі, їх слід засипати сухим грунтом. Підрослі кущики потрібно притиснути до поверхні грунту і накрити лутрасилом. На більш дорослі кущики доведеться витратити більше сил. Кущик треба обережно зв’язати і потім укрити спанбондом або лутрасилом.

Після цього навколо слід створити металевий каркас із сітки, який повинен мати циліндричну форму. Стінки конструкції повинні бути віддалені від кущика на 20-25 сантиметрів, також вони повинні підніматися над ним на 10 сантиметрів. Порожнє місце у конструкції слід наповнити сухим листям

У випадку дуже м’якої зими накривати гортензію можна досить легко. А якщо у вас ростуть зимостійкі види, їх можна не накривати зовсім.

Чим підживити гортензію: 6 перевірених засобів

Гортензія – дуже красива квітка. Вона відома своїми густими, круглими суцвіттями з великою палітрою білого, рожевого, синього або фіолетового кольорів. Потрібно врахувати особливості догляду за нею, бо вона може бути примхливою квіткою. Чим підживити гортензію – підкаже 24 Канал.

Чим удобрювати гортензію

Гортензії добре ростуть на родючих та вологих ґрунтах. Тому для їх повноцінного росту та цвітіння треба забезпечити їх поживними речовинами. Основними корисними елементами для гортензій є азот, фосфор, калій, кальцій та магній.

Красиві гортензії / Фото Procherk.info

Для підживлення гортензій потрібно використовувати органічні та мінеральні добрива. Найкращий час для підживлення гортензії – весна, до початку активного зростання і цвітіння.

Органічні добрива можна застосовувати у вигляді компосту, перегною, торфу або інших природних добрив. Вони мають достатню кількість поживних речовин та допомагають зберігати вологу в ґрунті.

Гній / Фото Junkstore

Мінеральні добрива мають багато поживних елементів та швидко діють. Рекомендується використовувати спеціальні добрива для гортензій, які містять достатню кислотність.

Важливо пам’ятати, що перед використанням будь-якого добрива треба вивчити інструкцію та дотримуватися рекомендацій щодо застосування.

Коли удобрювати гортензію

  • Перший раз гортензію необхідно підживити через місяць після того, як розтане сніг. Якщо сильні морози, краще відкласти. Для удобрення знадобляться швидкорозчинні поживні добавки, які допоможуть кущу відновитись обрізки. Підійде будь-яке мінеральне добриво.
  • Другий раз підживлювати варто під час активного розвитку пагонів. Якщо квітка повноцінно розвивається, треба внести калійне добриво. Якщо пагони не дуже добре розвиваються, краще внести азотне добриво. Також треба бути обережним з дозою: на відро з 5 літрами води треба взяти 20-30 грамів добрива.

Про автора

admin administrator