Підживлення огірків курячим гранульованим послідом

Авторadmin

Підживлення огірків курячим гранульованим послідом

Зміст:

Як підгодувати огірки курячим послідом: особливості внесення добрива, строки внесення

При вирощуванні огірків городники намагаються використовувати переважно органічну підгодівлю, щоб хімічні речовини не відклалися в плодах і в грунті. До найбільш часто вживаним органічним підживлення відноситься курячий послід – ефективне, безпечне і доступне добриво, що допомагає огіркам вирости сильними, міцними і смачними.

У статті розглянемо особливості використання курячого посліду в якості добрива для огірків: дізнаємося, в чому переваги такої підгодівлі, як правильно приготувати робочий розчин, як використовувати добриво в теплиці і у відкритому грунті.

У чому користь

Дізнаємося, яке корисне вплив може чинити курячий послід при використанні його в якості огіркової підгодівлі. Насамперед відзначимо високий вміст в цьому органічному добриві азоту – найціннішого мікроелемента, необхідного огіркам для швидкого і активного набору рясної зеленої маси.

Крім азоту, в складі посліду, як і в компостній купі – багато і інших, не менш важливих мікроелементів, які також надають позитивний вплив на ріст і розвиток огірків.

Так, встановлено, що в курячому посліді знаходяться калій, фосфор, магній, кальцій: і все це в легкозасвоюваній формі.

А ось як підгодувати кольорову капусту борною кислотою, і якого результату можна добитися від використання, можна дізнатися зі статті.

Крім цих основних мікроелементів є в курячому посліді і такі рідкісні речовини, як марганець, кобальт, сірка, мідь і цинк: тобто все необхідне, що потрібно для повноцінного розвитку огірків. Вплив на рослини курячого посліду аналогічно впливу комплексної мінеральної поживи.

За змістом фосфору курячий послід випереджає всі інші види гною (включаючи і коров’як) приблизно в три рази.

А ось як здійснюється позакореневе підживлення гарбуза, і які кошти найкраще використовувати, зазначено тут.

Крім важливих макро- і мікроелементів курячий послід містить також ще органічні кислоти, вітаміни і біологічно активні речовини, необхідні для повноцінного розвитку огірків. Відзначимо, що всі речовини, що входять до складу цієї природної натуральної підгодівлі, досить просто і швидко засвоюються рослинами.

Відзначимо довготривалість впливу цього добрива на грунт. Курячий послід це відмінне добриво для розсади помідорів і огірків, так як благотворно впливає на структуру ґрунту, причому цей вплив розтягується на кілька років. Обґрунтовано така тривалість поступовістю розпаду мікроелементів підгодівлі.

Курячий послід значно збільшує врожайність огірків: в середньому, підвищуючи на 20-40%. При внесенні цієї підгодівлі прискорюється ріст рослин і дозрівання плодів.

Якщо дивитися на відгуки про огірки Маша F1, курячий послід здатний знищувати плісняві і дріжджові грибки в грунті, що позитивно впливає на зростання огірків.

Добриво відмінно відновлює мікрофлору грунту, і додатково допомагає боротися зі шкідливими бур’янами.

А ось як проводиться підгодівля кабачків борною кислотою, і наскільки цей засіб ефективний для використання, зазначено в статті за посиланням.

На відео – підгодівля курячим послідом огірків:

Додамо і невелику ложку дьогтю – курячий послід як добриво має і свій мінус. Якщо неправильно зберігати підгодівлю, вона втратить свої цінні властивості, а азот з неї випарується: в цьому випадку підгодівля стає не просто марною, але і небезпечною для вирощування стручкової квасолі, огірків та інших овочів.

Як приготувати розчин

При приготуванні робочого розчину з курячого посліду дуже важливо дотримуватися правильні пропорції, оскільки висока концентрація речовини може обпалити коріння рослин. Далі розповімо, як готувати розчин для підгодівлі огірків правильно. А ось як розвести курячий послід для підгодівлі, і як це зробити правильно, зазначено тут.

метод зброджування

У великих птахівничих господарствах, а зараз і на приватних подвір’ях прийнято перероблятиме курячий послід шляхом зброджування.

Є одне «але» – щоб в особистому господарстві переробити послід подібним чином, необхідно купити спеціальні ферменти і установки, що прискорюють і контролюють процес бродіння.

Але можна приготувати робочий розчин і без дорогих бродильних пристосувань – просто витримавши рідкий розчин кілька тижнів в закритій ємності.

Отже, щоб приготувати зброджених розчин для поливу, необхідно взяти потрібну кількість курячого посліду в сухому вигляді і залити його водою в пропорції 1 частина посліду і 20 частин води. Після цього суміш ставлять у темне місце на 2-3 тижні: в цей час послід перебродить. Також буде корисно дізнатися про те, як відбувається підживлення курячим послідом помідор.

На відео – як правильно приготувати:

При наполяганні необхідно постійно спостерігати за станом рідини: і як тільки перестали утворюватися нові бульбашки на поверхні, значить – процес бродіння підійшов до кінця. Настій проціджують, і поливають їм потім огіркові кущі. Можна додавати в готовий настій відвари трав, щоб посилити поживні якості отриманого добрива.

Для позакореневого підживлення курячий послід не використовується, оскільки його їдкий склад цілком може привести до появи опіків на огіркових листі.

Можливо вам також буде корисно дізнатися про те, як здійснюється підживлення кавунів і динь в відкритому грунті.

настій

Крім розчину, отриманого шляхом зброджування, можна готувати і настій посліду – це куди простіше і швидше. Такий настій містить високу концентрацію азоту, тому особливо корисний на початку вегетації засолювальних огірків, як і інших сортів, коли рослинам необхідно наростити зелену масу.

Настій готується наступним нехитрим чином: перепрілий послід заливають водою, розмішують, і залишають на 2-3 дні для настоювання.

У отриманої в результаті живильної рідини колір повинен бути як слабкою чайної заварки. Якщо колір темніший, значить, настій надто концентрований – розбавте його до необхідного відтінку.

А ось чи можна вносити такий засіб при позакореневого підживлення буряків, допоможе зрозуміти дана інформація.

вимочування

Цей спосіб застосовують, коли курячий послід занадто свіжий, або при необхідності знизити концентрацію сечової кислоти в добриві. Щоб вимочити послід, його заливають водою, наполягають, потім воду зливають, і знову додають свіжої. Так повторюють кілька разів: через 3-4 процедури концентрація сечової кислоти в посліді буде зменшена в рази – і добриво можна буде без побоювання застосовувати.

як застосовувати

Дізнаємося, як правильно використовувати підгодівлю з курячого посліду для огірків, зростаючих в теплиці і у відкритому грунті.

Теплиця

В даному випадку проводити підгодівлю розчином курячого посліду можна вже на стадії висаджування розсади. Для цього лунки, призначені для розсади, поливають робочим розчином, після чого укорінюють рослина, і поливають зверху водою.

Подальші підгодівлі курячим послідом припускають обов’язковий попередній полив рослин водою. Пов’язана дана вимога з високою концентрацією активних речовин у добриві і з деякою його їдкістю: без поливу є можливість отримання огірками опіків коренів. Вилити перед процедурою необхідно під кожен кущ не менше двох літрів води.

Після вкорінення в наступний раз тепличні огірки підгодовують в період їх бутонізації. Лейте розчин не цілеспрямовано під корінь, а між рядками – так ви уникнете опіків, які навіть при попередньому поливі не виключені. Потім підгодівлю проводять в період формування плодів.

Відзначимо, що при вирощуванні партенокарпических сортів огірків для відкритого грунту і теплиць, дуже важливо не перестаратися з підгодівлею, так як це може привести до сильного переростання культури, а плоди при цьому можуть стати величезними і несмачними, жорсткими. Також буде корисно дізнатися про те, як здійснюється підживлення огірків у відкритому грунті борною кислотою.

У відкритому грунті

При «вуличному» вирощуванні огірків рекомендується підгодівлю курячим послідом провести через два тижні після першої, мінеральної або органічної підгодівлі, яка проводилася перед бутонизацией рослин.

Внесення цього добрива посилить зростання кущів, і активізує рослини на формування рясних зав’язі. Якщо провести дану підгодівлю, кількість пустоцвітів можна звести до мінімальної позначки.

Якщо хочете зробити грунт на грядці для огірків більш родючим, то рекомендується ще з осені закладати в землю курячий послід.

В даному випадку використовується сухе добриво: якщо відповідати на питання що таке перегній, то це добриво яке перегниває за зиму, і до моменту посадки рослин наступної весни грунт вже стає цілком поживним. Зазвичай для збагачення грунту витрачають від 400 до 800 грамів речовини на 1 м2 – цього цілком достатньо. Висипати послід на грядку, і розподіліть його по поверхні за допомогою грабель.

Гранульований послід: особливості застосування

Крім звичайного курячого посліду для підгодівлі огірків можна використовувати і його гранульований аналог: дізнаємося які є особливості при застосуванні цієї речовини.

Відзначимо, що корисний склад гранульованого курячого посліду точно такий же, що і у звичайного, проте, мікроелементи в гранульованої підгодівлі знаходяться в найбільш концентрованому стані: тому розводити робочий склад доведеться з більш значною частиною води.

Величезною перевагою гранульованого добрива є його заводська термічна обробка, завдяки якій в цьому варіанті повністю відсутні шкідливі мікроорганізми і яйця гельмінтів.

На відміну від звичайного, гранульоване добриво не має неприємного запаху, тому скористатися даною корисною підгодівлею можуть навіть самі гидливі городники. До того ж, минулий заводську обробку послід, отримує здатність до тривалого зберігання, що дуже зручно.

Гранули можна використовувати і сухими, проте, при цьому необхідно виключити їх прямий контакт зі стеблами і корінням огірків.

Якщо ж хочете приготувати робочий розчин для поливу, то розводити його необхідно в наступній пропорції: одна частина гранул і 50 частин води: цей склад стане в нагоді для поливу розсади.

Ну а при підгодівлі дорослих огірків буде потрібно ще більше слабоконцентрірованних склад: одна частина гранул на 100 частин води. Також буде корисно дізнатися про те, чим підживити картоплю після сходів.

Поради

Не використовуйте свіжий курячий послід, оскільки висока концентрація сечової кислоти може спалити коріння сортів білого лука, огірків та інших культур. Варіант використання свіжого посліду – тільки в рідких і слабоконцентрірованних розчинах.

Щоб зробити послід менш їдким, його потрібно залишити на деякий час на свіжому повітрі під відкритим небом. Сечова кислота таким чином випарується, і час, що залишився добриво цілком можна буде використовувати без побоювань.

Якщо при поливі живильним розчином частина рідини потрапила на листя, її необхідно відразу ж змити водою, щоб не було опіку.

Перейшовши за посиланням, можна більше дізнатися про те, чим підживити картоплю перед підгортанням.

При роботі обов’язково надягайте рукавички і, бажано – захисний костюм. У цьому добриві (якщо воно не гранульоване) міститься значна кількість гельмінтів та інших паразитів, є і шкідливі мікроорганізми. Тому не слід допускати попадання речовини на одяг, шкіру, волосся.

Отже, ми дізналися, як застосовувати курячий послід для підгодівлі огірків.

Як бачите, це просте органічне добриво має зовсім непростий склад, що включає в себе практично всі необхідні рослинам мікроелементи.

Важливо готувати розчини правильно, оскільки висока концентрація посліду неприпустима і шкідлива для грунту і рослин: наведені в статті рецепти допоможуть вам грамотно підгодувати огірки цим цінним добривом.

Як підгодувати огірки курячим послідом: технологія внесення добрива

Курячий послід – популярне органічне добриво. Його використовують для підгодівлі різних культур, включаючи і огірки.

Однак високий вміст азоту, що стимулює зростання вегетативної маси на шкоду плодообразванію, вимагає від аграріїв суворого дотримання термінів і технології внесення.

Перед тим як удобрювати посадки огірків на городі, в теплиці, слід ознайомитися з особливостями кошти.

Курячий послід для огірків як добриво

За концентрації поживних елементів, а також їх різноманітності це органічне засіб є лідером серед інших підгодівлі натурального походження.

Але незважаючи на багатий хімічний склад, його неправильне застосування може призвести до недобору врожаю або його відсутності.

Органічне добриво має нюанси застосування, дотримання яких дозволить збагатити грунт і виростити вирівняні, соковиті огірочки товарного вигляду.

властивості

Важлива якість пташиного посліду полягає в уповільненому дії. Після внесення добрива через кілька тижнів і навіть місяців ефект стає більш помітним.

Це обумовлено взаємодією корисних речовин з повітрям: починається хімічна реакція, в результаті якої відзначають збільшення макроелементів.

Не менш важлива властивість цього виду добрива – легкозасвоювані компонентів складу рослинами, що вимагає від городника уважності при розрахунку норми витрати.

користь кошти

Через вміст в «пташиному гної» сечовини не всі культури добре переносять підгодівлю курячим послідом. Але більшість овочів і плодових дерев добре реагують на це засіб, якщо дотримана технологія внесення. Крім кислоти і азоту, в курячому посліді містяться калій, фосфор, магній, кобальт, цинк, що робить добриво дуже корисним для огірків:

  • активізує ріст рослин;
  • зміцнює імунітет;
  • покращує якість плодів (підвищує кількість цукру, товарність і лежкість);
  • подовжує період віддачі зеленцов.

Переваги і недоліки

Завдяки багатому хімічному складу органічного кошти можна огірки підгодовувати курячим послідом замість мінеральних комплексів. Однак треба враховувати, що у добрива є і недоліки.

Таблиця. Плюси і мінуси курячого посліду

перевагинедоліки
Підвищення стійкості до грибкових захворювань і інфекційПрисутність насіння бур’янів
Активізація зростання Конєва і зеленої маси
Знищення цвілевих грибків в грунті, а також поліпшення її родючості, структуриЗниження ефективності при поєднанні з мінеральними туками
економічність
Відмінна засвоюваність рослинами – швидке вплив на стан культуриВисокий вміст кислоти
екологічність

типи добрив

Є кілька різновидів органічного кошти, які створені на основі курячого посліду. Найбільш корисними для огірків городники вважають водні розчини, якими можна посадки поливати на різних етапах розвитку. Однак в деяких випадках доцільніше використовувати компост або гранульоване засіб, придбане в судовому магазині.

Курячий послід домашнього приготування

Підготувати живильний засіб можна самостійно. Набір матеріалів та інструментів дуже простий: послід, фільтрована вода без домішок хлору і важких металів і відро об’ємом в 10 л. Покроковий хід роботи:

  1. Основний інгредієнт і воду, взяті в рівних частинах, відправляють в ємність.
  2. За допомогою дерев’яної лопатки розчин ретельно перемішують.
  3. Ємність накривають кришкою, переміщують в тінь.

До застосування засіб буде готово тільки через два тижні. Протягом процесу приготування пташиний послід періодично перемішують. Під час робіт з розчином овочівник повинен дотримуватися запобіжних заходів: надіти марлеву пов’язку і захисні рукавички. Перед застосуванням з концентрату готують робочу рідину шляхом змішування першого з водою в пропорції 1: 10.

гранульований послід

Препарат продають в садових магазинах. Важливі особливості, які виділяють як перевага, – практично повна відсутність запаху і можливість зберігати в приміщенні, оскільки він безпечний для людини.

Робочий розчин готують за інструкцією. Розводячи гранули у воді.

Якщо грунт має нейтральною реакцією, можна огірки підгодувати порошкоподібною курячим послідом з додаванням в робочий розчин невеликої кількості торфу.

компост

При обробці відкритого грунту і в осінній сезон, і весняний застосовують перегній. Готують засіб в такій послідовності:

  1. Беруть невелику ємність, дно якої покривають шаром посліду в 25 см.
  2. Зверху відправляють солому. Товщина – 5-10 см.
  3. Далі, поміщають торф товстим шаром, рівним першому – 20-25 см.

Компост витримують близько 2 місяців. Для більшої ефективності до складу вводять гілки, траву і різні харчові відходи рослинного походження.

Нерідко за основу компосту беруть підстилку з курника, в якій пташиний послід спочатку змішаний з соломою. Додавання торфу впливає на кислотність грунту.

Якщо показник pH завищений, він може зробити грунт непридатною для обробітку огірків, оскільки останні погано ростуть в кислому ґрунті.

Коли часу на тривалу підготовку підгодівлі немає, щоб концентрація свіжого пташиного посліду не нашкодила овочевої культури, в відро води додають тільки 30-40 г засобу. Подібний поливної розчин менш ефективний, але овочівники вважають його непоганою альтернативою стандартному препарату.

Терміни та технологія внесення

Щоб пташиний послід виконував роль ефективної підгодівлі і не шкодив овочевої культури, необхідно дозувати добриво. Зовнішній стан посадок скаже про необхідність чергового внесення поживної суміші:

  1. Перша підгодівля доводиться на початок зростання – освіту четвертого справжнього листка.
  2. Наступну проводять під час цвітіння, коли кущі поливають живильним розчином під корінь.
  3. Початок утворення плодів – сигнал до третьої підгодівлі.
  4. Остання – факультативна. Її проводять у тому випадку, якщо плодоутворення припинилося завчасно.

Незалежно від умов обробітку огірків, алгоритм внесення не відрізняється. Технологія використання добрива по кроках на різних стадіях розвитку овоча:

  1. Готують лунки, в які вливають робочий розчин.
  2. У поглиблення відправляють насіння або висаджують розсаду.
  3. У разі сіянців кожну рослину зволожують чистою водою. Це дозволяє не допустити опіків коренів.
  4. У фазу цвітіння пристовбурні круги проливають водою, потім розчином пташиного посліду і знову удобрені екземпляри зволожують. Використовують по 2 л під кожен кущ.
  5. У періоди бутонізації та плодоношення поживну суміш вливають під кожну рослину і між рядами.

Відгуки

Марина, 39 років:

«Підживлення огірків розчином курячого посліду благотворно впливає на розвиток рослин, а також більш інтенсивну зав’язь. Використовую органіку багато років поспіль. З досвіду знаю, що необхідно відразу приготувати бочку концентрату, а потім розбавляти водою. Так виходить заощадити час і підвищити продуктивність овочевої культури ».

Іван 46 років:

«Раніше використовував тільки компост. Закладав його при підготовці грунту. Але після кількох вдалих дослідів застосування живильного розчину, коли врожайність збільшилася в півтора рази, перейшов на цей тип добрива. Важливе правило: вношу пташиний послід тільки після поливу чистою водою або опадів ».

Успішне вирощування огірків неможливо без підгодівлі. Відмінні результати демонструє пташиний послід – доступне і ефективне органічне засіб.

Підживлення огірків курячим послідом у відкритому грунті і теплиці: чи можна підгодувати овочі пташиним послідом, як це зробити правильно

Огірки, як і інші городні культури, вимагають правильного догляду та харчування. Овочівники нерідко задаються питанням, як і чим підживити огірки, щоб отримати багатий врожай. Одне з поширених і доступних добрив – курячий послід. Чи можна його використовувати і як зробити це правильно, читайте в нашій статті.

Чи можна підгодувати огірки курячим послідом

Курячий послід підходить для добрива далеко не всім культурам . У його складі високий вміст сечовини, яку переносять не всі рослини. Але для огірків це хороша підгодівля: вона вирішує цілий ряд проблем в процесі росту і дозрівання плодів.

Довідка. Курячі екскременти за своїми якостями не поступаються коров’ячому гною і покупним добрив.

Розглянемо докладніше плюси і мінуси підгодовування огірків курячим послідом.

До плюсів відносять :

  1. Наявність таких мікроелементів, як азот, калій, цинк, фосфор, магній і кобальт. Вони підвищують імунітет огірочків перед грибковими хворобами і шкідливими комахами, прискорюють ріст і набір зеленої маси рослини.
  2. Сприятливий вплив на структуру грунту. Відмінна розчинність допомагає інтенсивному росту куща і збільшує врожайність огірків.
  3. Знищення дріжджових і цвілевих грибків в грунті, завдяки чому – захист рослин від хвороб.
  4. Економія часу і грошей. На відміну від комплексних добрив, які використовують щороку, разової обробки грунту курячим послідом вистачає на 2-3 роки.
  5. Натуральність і екологічність.
  6. Легко засвоюється рослиною і прискорює процес дозрівання плодів на 1-2 тижні.

Мінуси використання курячого посліду:

  1. У ньому можуть бути присутніми насіння бур’янів, які згодом зійдуть на грядці.
  2. Курячий послід не сполучається з такими видами добрив, як вапно, «Нитроаммофоска», селітра, «Амофос», амонійний сульфат і «діамофос». Вони знизять його ефективність.
  3. Присутність збудників інфекцій, в т.ч. гельмінтів і сальмонельозу.

Може стати в нагоді:

Коли необхідна підгодівля огірків сечовиною

Підживлення для огірків в теплиці під час плодоношення

Чим корисна підгодівля огірків нашатирним спиртом

Як правильно приготувати розчин для підгодівлі

Якщо ви самі утримуєте курочок або вам є де взяти свіжий послід, пам’ятайте, що процес приготування розчину для підживлення буде відрізнятися від добрива, приготованого з готового гранульованого посліду.

приготування настою

Настій готується в залежності від стадії розвитку рослини.

Для підгодовування огірків на початковому етапі, починаючи з розсади та аж до цвітіння рослин, розчин готують в пропорції: 1 кг посліду на 50 л води . Для квітучих огірків, в період бутонізації та появи зав’язей, розводять вже 1 кг на 100 л води. Настоюється такий розчин протягом доби. Витрата – приблизно 1 л на кущ.

Важливо! Після підгодівлі настоєм кущі обов’язково поливають водою.

Розчин з домашнього курячого посліду

Якщо ви використовуєте свіжі екскременти домашніх курей, важливо дотримуватися пропорції , тому що концентрований розчин може спалити коріння огірків.

Способи приготування розчину в домашніх умовах:

  1. Зброджені суміш. Курячий послід беремо в сухому вигляді і заливаємо водою в пропорції 1:20 і прибираємо в темне місце. Регулярно стежимо за процесом бродіння. Як тільки рідина перестане пузиритися, а це через 2-3 тижні, розчин готовий. Після проціджування можна поливати кущі.
  2. Настій. За часом готується швидше, найбільш ефективний в період нарощування зеленої маси. Для настою беремо перепрілий послід, заливаємо водою, ретельно перемішуємо і даємо настоятися 2-3 дні. Готовий настій за кольором виходить світло-коричневим, як слабо заварений чай. Якщо вийшов темніше, розбавляємо водою до потрібної консистенції.
  3. Розчин готують і з рідкого курячого посліду. Для цього збираємо курячі екскременти і відразу заливаємо водою (на 10 л води 0,5 кг посліду). Наполягаємо 4-5 днів і поливаємо саджанці.

Технологія підживлення огірків курячим послідом і строки внесення добрив

Вирощуючи огірочки, багато городники намагаються користуватися органічними добривами, в складі яких немає хімічних мікроелементів. Найчастіше при підгодівлі огірків користуються курячим послідом, який вважається найбільш доступним і безпечним добривом.

Користь курячого посліду для кущів огірка

Люди, які недавно зайнялися вирощуванням овочів, часто замислюються над тим, чи можна удобрювати рослини курячим послідом. Деякі рослини несумісні з таким добривом через те, що в його складі міститься багато сечовини. Однак для високорослих чагарників і дерев послід вважається відмінним засобом для поліпшення росту і підвищення рівня плодоношення.

Курячий послід за своїми корисними властивостями не поступається навіть коров’ячого гною. Ним користуються при вирощуванні огірків, щоб зміцнити імунітет кущів і прискорити їх зростання. Також в складі підгодівлі є чимало мінеральних компонентів, які сприятливо позначаються на плодоносінні огірковим саджанців.

Мікроелементи, що містяться в курячому посліді

Щоб розібратися, як пташиний послід діє на овочеві культури, треба ознайомитися з основними компонентами, що входять до його складу:

  • Азот. Вважається найбільш затребуваним мікроелементом, який потрібен для нормального росту огірковим кущиків. Він сприяє нарощуванню зеленої маси і продовжує плодоношення.
  • Калій. Сприятливо позначається на смакових якостях дозрілих огіркових плодів. Калій зміцнює імунну систему огірочків і запобігає появі і розвиток багатьох захворювань.
  • Фосфор. Мікроелемент потрібний рослинам для зміцнення кореневої системи і підвищення врожайності.
  • Магній. Магнієві підгодівлі додають в грунт для фотосинтезу. Також цей компонент використовують для поліпшення пектинового синтезу і мітозу.
  • Кальцій. Потрібен для зміцнення стебел і листочків кущів. Якщо огіркам не вистачатиме кальцію, рослина почне в’янути.

Переваги і недоліки застосування

Перш ніж удобрювати овочеві культури послідом, треба ознайомитися з плюсами і мінусами використання таких підгодівлі. До основних переваг добрив, приготованих з пташиного посліду, відносять:

  • Прискорення розвитку наземної частини кущів. Якщо регулярно удобрювати грунт такими Підкормові складами, у огіркових кущиків буде в рази швидше нарощуватися зелена маса.
  • Захист від комах і небезпечних недуг. Підживлення, приготовані з пташиних екскрементів, покращують захисні функції овочів.
  • Підвищення врожайності. Завдяки тому, що в добриві міститься багато фосфору, у всіх підгодованих саджанців в рази підвищується врожайність.

Недоліки підгодівлі проявляються, якщо удобрювати огірочки послідом занадто часто. Через прискореного використання такого складу сповільнюється розвиток кореневої системи і припиняється ріст стебел.

Як розводити і вносити добриво

Рекомендується заздалегідь розібратися, як правильно годувати огірочки і готувати Підкормові суміш.

Рідкий курячий послід: зброджування і вимочування

Для створення сброженной суміші, якою поливатимуть саджанці, сухий послід заливають водою. Потім ємність з сумішшю переносять в темне приміщення на 3-4 тижні для настоювання. Коли процес бродіння закінчиться, рідину проціджують і застосовують для поливу огірочків.

Вимочуванням займаються при використанні занадто свіжих фекалій, в яких багато сечової кислоти. Пташині екскременти заливають водою, настоюють 1-2 дні, після чого зливають рідину. Процедура повторюється 3-4 рази.

Строки внесення гною

Необхідно заздалегідь визначити, коли краще підгодовувати огірок органічними добривами.

Досвідчені городники рекомендують додавати в грунт добрива в весняний або осінній період. Восени підгодівлею користуються на початку вересня, коли земля ще не промерзла через нічних заморозків. Навесні послід додається в землю в період передпосівного культивування ділянки. Культивацією займаються за 2-3 тижні до висадки овочів.

Технологія застосування готового добрива

Щоб правильно застосовувати послід, треба ознайомитися з особливостями використання такого добрива у відкритому грунті і в парнику.

У теплиці

Деякі овочівники воліють вирощувати овочі в теплицях з полікарбонату. В цьому випадку користуватися Підкормові розчином, зробленим з пташиних фекалій, треба під час пересаджування розсади. У кожну луночку заливається по 1-2 літри розчину.

При наступному використанні підгодівлі все кущики попередньо поливають водою. Це робиться, так як в посліді міститься багато активних компонентів, які можуть призвести до опіку кореневої системи. Під кожен огірковий кущ виливають 2-3 літри рідини.

Фахівці радять користуватися пташиним добривом під час бутонізації овоча. При цьому робочий розчин виливають не під підставу стебла, а між рядками. Наступна підгодівля проводиться після появи на кущах молодих плодів.

Як часто удобрювати огірки речовиною

Використовувати послід треба не рідше трьох разів за весь час вирощування огірків:

  • Перша підгодівля. Вперше використовувати курячі фекалії в якості добрива можна через 2-3 дні після появи на сходах перших справжніх листків. У цьому випадку застосовують розведений з водою підкормовий розчин, який заливається під корінь.
  • Друга підгодівля. Повторне внесення добрив проводять в період цвітіння кущиків. Крім пташиних екскрементів, в землю додають деревну золу з калійної селітрою.
  • Третя підгодівля. Втретє добривом огірочків займаються, коли починають формуватися перші плоди.

Перш ніж використовувати свіжий гній для підгодівлі овочів, треба ознайомитися з основними заходами. Досвідчені городники рекомендують надягати на руки гумові рукавички, так як в сухих курячих екскрементах містяться глисти. Також необхідно використовувати респіратор, щоб частинки посліду не були в організм через дихальні шляхи.

Засоби захисту треба використовувати не тільки при створенні робочого розчину, але і при обприскуванні або поливі огірків.

З якими добривами не можна поєднувати послід

Деякі городники вважають, що послід можна поєднувати з будь-якими підгодівлею, проте це не так. Виділяють кілька добрив, які не можна додавати у відкритий грунт разом з пташиними фекаліями. До них відносять:

  • вапно;
  • селітру;
  • диаммофос;
  • амофос;
  • амонійний сульфат;
  • нітрофоску.

Якщо використовувати послід з вищепереліченими підгодівлею, добриво стане менш ефективним. Інтервал між використанням цих речовин повинен становити 2-3 тижні.

Коли і який ефект чекати від застосування підгодівлі

Городники, які ніколи раніше не користувалися послідом, не знають, якого ефекту чекати від використання цього добрива. Якщо періодично поливати курячим послідом огірки, вони почнуть швидше рости і краще плодоносити. Також від використання сумішей з курячих екскрементів зміцнюються коріння огірковим саджанців, завдяки чому вони рідше хворіють грибковими та інфекційними недугами.

Скільки зберігається пташиний послід

Іноді городникам не вдається відразу використовувати зібраний курячий послід, через що його доводиться зберігати.

Для тривалого зберігання з підживлення рекомендується зробити компост, який повинен перебродити. Це дозволить зберегти всі корисні компоненти, які входять до складу екскрементів птахів.

При створенні компосту в суміш додають трохи соломи і торфу. Деякі городники змішують компост з суперфосфатом, щоб наситити його мінеральними речовинами.

У такому вигляді настій зберігається протягом року.

Альтернативи курячому посліду

Є кілька добрив, які часто застосовують замість курячих фекалій:

  • Голубиний гній. Ефективне добриво, яке використовується для поліпшення врожайності багатьох овочевих культур. З гною можна приготувати підкормовий настій або компост для поливу кущів.
  • Перепелиний послід. Екскременти перепелів набагато якісніше інших добрив, так як в них немає глистів. Також така підгодівля багата органічними компонентами.

Відгуки досвідчених городників про підгодівлі курячим послідом

Андрій, 40 років: «Протягом десяти років займаюся вирощуванням огірочків в парнику. За весь цей час користувався різними видами добрив, проте кращим вважаю саме курячий послід. Компост, приготований з відходів життєдіяльності курей, підвищує врожайність і робить огірочки набагато смачніше ».

Анна, 45 років: «Вирощуванням огірків займаюся недавно, так як раніше не було дачної ділянки. З покупкою дачі вирішила вирощувати на городі огірки, щоб влітку насолоджуватися свіжими овочами. Спочатку я розчарувалася в цьому через погане плодоношення. Однак після того, як я почала застосовувати суміші з пташиних фекалій, врожайність зросла в кілька разів ».

висновок

Городники, які вирощують огірки, періодично займаються внесенням добрив в грунт. Часто для цього застосовують пташиний послід, в якому міститься багато поживних речовин. Перед застосуванням добрива треба ознайомитися з його достоїнствами, недоліками і особливостями використання.

  • Задати питання
  • Вибрати сорт помідорів
  • Вибрати сорт огірків
  • Місячний календар 2020

Як підгодувати огірки курячим послідом: особливості внесення добрива, строки внесення

Регулярна підгодівля огірків курячим послідом допомагає підвищити врожайність, збільшує час цвітіння і формування зав’язі. Натуральне добриво містить велику кількість корисних мікроелементів, необхідних рослинам для росту і розвитку. Але метод має особливості застосування і дозування, розроблену технологію приготування поживного складу.

По складу курячий послід випереджає готові добрива, вироблені хімічною промисловістю. Він збагачений основними видами мінеральних сполук: кальцієм, калієм, азотом, селеном, залізом, фосфором і сіркою. У ньому міститься більше корисних мікроелементів, ніж у коров’яку або овечому посліді. Склад має легку структуру, добре розчиняється в грунті.

Курячий послід відмінно підходить в якості добрива для огірочків. Його можна використовувати кілька разів на рік, вносити в сухому вигляді. На відміну від гною великої рогатої худоби, він практично не містить патогенну мікрофлору і шкідників. Тому вважається безпечним для ослабленої розсади і дорослих рослин.

Агрономи зазначають, що курячий послід за складом дуже добре підходить для підгодівлі огірків. Він повністю засвоюється кореневою системою, однаково ефективний у відкритому грунті або закритому парнику.

Використання органічного добрива дозволяє наситити грунт великою кількістю мінералів і корисних елементів, які необхідні для стабільного зростання. Підживлення пташиним послідом має ряд переваг:

  • Розчиняється в грунті рівномірно протягом декількох тижнів. Це дозволяє використовувати менше промислових добрив.
  • Екологічність і безпека врожаю, повна відсутність небезпечних хімікатів в огірочки.
  • Зменшує вміст патогенної мікрофлори в грунті, знищує багато видів шкідливих грибків і бактерій.
  • Прискорює період дозрівання врожаю на 7-10 днів.
  • Продовжує цвітіння огірків, дозволяючи зібрати більше овочів без додаткових зусиль.
  • Стимулює ріст зелені, рослини краще протистоять перепадів температур і хвороб.

Курячий послід – економічне і дешеве добриво. Однією обробки землі під час перекопування грунту вистачає на 2 сезони. До того ж, багато фермерів використовують відходи птахівництва, зібрані на власній ділянці, не витрачають гроші на покупку підгодівлі.

Щоб не нашкодити рослинам, необхідно пам’ятати про недоліки методу. Курки частіше скльовують насіння бур’янів, які переходять в екскременти неперетравлені, проростають на грядках після внесення живильної субстанції. Органіка цього типу не поєднується з хімічними добривами на основі амонійного сульфату.

Перед використанням курячого посліду необхідно оцінити стан і поживність грунту, її кислотність. Це допомагає підібрати правильну консистенцію і тип добрива. У щільний грунт з високим вмістом глини краще додавати сухої субстрат, який при розкладанні додасть рихлості.

Якщо грунт позбавлена ​​мінералів, рекомендується застосовувати добриво, яке пролежало 2-3 місяці після збору в курнику. Багато мікроелементи взаємодіють з киснем в повітрі, перетворюються в легені з’єднання. Вони краще і швидше засвоюються корінням, дозволяючи рідше підгодовувати огірки. У теплиці склад на основі курячих екскрементів нормалізує мікрофлору до оптимального рівня.

Гранульований пташиний послід

Добриво в формі гранул випускається великими виробниками агрохімії. У складі можуть бути присутні добавки у вигляді деревної золи, фосфору, коров’яку або соломи. Тому перед покупкою необхідно вивчити упаковку і основні компоненти. Промисловий продукт легко дозувати і вносити в грунт.

Гранули виробляються шляхом сушки і пресування свіжого сировини, тому мінерали зберігаються в повному обсязі. Під впливом обробки гинуть патогенні бактерії, личинки шкідників.

Засіб легко розлучається у воді в пропорції 1: 3. Їм можна поливати розсаду або кущі огірків при плодоносінні.

При внесенні в розпушений грунт необхідно дотримуватися дозування 1 кг кошти на 1 кв. м ділянки.

Терміни та технологія внесення добрива

Огірки однаково реагують на недолік і надлишок поживних речовин. У надмірно підгодованих рослин починається рясний ріст, формуються додаткові відростки. Це знижує врожайність, погіршує смакові якості овочів.

Підгодувати огірки курячим послідом можна за наступною схемою, розробленою агрономами:

  1. Після повного розкриття 4 аркушів (кожен кущ отримує не менше 0,5-1 л рідини під корінь).
  2. У період цвітіння до появи перших плодів.
  3. Через 3-5 днів після початку збору врожаю.

Додаткова підгодівля рекомендується при різкому зниженні зав’язі. У теплиці досить 2 поливів рідким послідом, внесення гранул між грядками.

У сухі гранули виробники додають торф. Після змішування з грунтом починаються хімічні процеси, які супроводжуються виділенням тепла. Ця властивість використовується при створенні теплих грядок і обігріві парника.

Агрономи не рекомендують удобрювати огірки концентрованим добривом. Його розводять у воді, дотримуючись пропорцію 1:10 або 1:20. Рідина поливають на лунки або поглиблення навколо куща, намагаючись залишити поза увагою корінь і листя. Для розсади і молодих саджанців використовується мінімальна концентрація.

Підживлення завжди проводять після рясного поливу в вечірні або ранкові години, коли сонце світить менш інтенсивно. При роботі в теплиці необхідно надягати захисний одяг, закрити дихальні шляхи респіратором. При попаданні розчину на листя, його слід акуратно змити чистою водою.

Добавить комментарий Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Підживлення огірків курячим послідом

Огірки, що ростуть як у теплиці, так і у відкритому ґрунті, люблять різного роду підживлення. Для цього багато дачників застосовують курячий поміт, який має масу корисних властивостей, містить в собі безліч необхідних рослині речовин і робить на посадки благотворний вплив. Нижче можна ознайомитися з його особливостями, правилами застосування та приготування з нього розчинів.

  • Особливості
  • Приготування розчину з позначки
  • З гранульованого
  • З домашнього
  • Терміни і частота внесення
  • Як можна підгодувати?
  • У теплиці
  • У відкритому ґрунті

Особливості

Курячий поміт в якості добрива підходить не всім рослинам, проте для огіркових кущів він просто необхідний. Підживлення огірків курячим помітом дасть велику користь посадкам через велику кількість в ньому необхідних мікроелементів. Вона посприяє розвитку рослин, їх активному набору зеленої маси, а також освіті та формуванню хороших і здорових плодів. У середньому після використання таких добрив кількість плодів зростає приблизно на 40%.

Пташиний поміт містить в собі цілий комплекс таких мінеральних компонентів, як калій, фосфор, кальцій, магній, мідь, цинк, марганець і не тільки. Особливо багатий пташиний вміє фосфором. У цьому плані він попереду інших видів добрив.

Крім мікроелементів пташиний поміт має в складі важливі для рослин органічні кислоти, вітаміни та біологічно активні речовини, що позитивно відбиваються на розвитку рослин. Крім того, всі речовини, які містяться в цьому удобренні, легко засвоюються.

Благотворний вплив подібного роду добрив можна буде помітити вже через 2-3 тижні після першого використання. Великим плюсом є і те, що це повністю екологічне добриво, яке до того ж не володіє високою вартістю і не є складним у застосуванні. Воно не містить токсичних речовин і абсолютно безпечне як для людини, так і для рослини.

Підгодовуючи рослини курячим помітом, ви не тільки сприяєте їх нормальному розвитку, але ще й насичуєте ґрунт важливими компонентами, що на догоду посадкам робить її родючою, покращує її мікрофлору, захищає від вигорання і знижує кислотність. Крім того, курячий вміє дуже корисний для рослин тим, що він впливає на їхню імунну систему, роблячи їх більш стійкими до захворювань і різних шкідливих комах. Ефективність такої підгодівлі буде довгий час зберігатися, навіть якщо використовувати її нечасто.

Тим не менш у підгодівель огірків пташиним помітом є і мінуси. Однак виникнути вони можуть тільки в тому випадку, якщо використовувати їх неправильно.

Так, використання подібних добрив може загрожувати виникненням у людини різних важких хвороб, в числі яких кишкова паличка і сальмонельоз. Причиною цього може стати неправильні умови для утримання домашніх птахів. Якщо ви плануєте використовувати поміт домашніх курей, то потрібно ретельно відстежувати їхнє здоров’я і забезпечувати сприятливі умови для їхнього життя. Під хорошими умовами при цьому мають на увазі нормальні санітарні умови і правильно організоване годування.

Через часте застосування пташиного поміту як добрив у плодах рослин може утворитися високий вміст нітратів. Крім того, ще одним мінусом добрив з пташиного позначки є запах. Він стає особливо різким, якщо спостерігається підвищення температури, причиною чому служить велика кількість аміаку і сірководню серед інших компонентів. Зважаючи на це зберігати такі добрива необхідно подалі від житлових місць.

Варто відзначити і те, що якщо рослина почала з високою активністю набирати вегетативну масу, то удобрювати рослину цим засобом потрібно припинити, інакше це погано позначиться на плодоношенні: всі сили посадки підуть не на розвиток хороших плодів, а на підтримку життя цієї зеленої маси.

Приготування розчину з позначки

Приготувати розчин можна з різних видів позначки.

З гранульованого

Подібного роду добриво можна знайти в більшості магазинів для дачників, його досить часто застосовують для рослин.

Зовні він являє собою гранули, виробництво яких має певні особливості. Він володіє всіма корисними властивостями і речовинами, що і курячий вміє в звичайному вигляді. Однак його мікроелементи мають велику концентрацію, через що для приготування розчинів на основі гранул доведеться збільшити кількість води.

Великим плюсом гранульованих добрив є довгий термін придатності, абсолютна нешкідливість для людини, що пояснюється якісною термічною обробкою. Це дозволяє усунути в добриві всі шкідливі мікроорганізми і яйця гельмінтів. До додаткових плюсів можна віднести відсутність різкого і неприємного запаху.

Використовують це добрива так само, як і власноруч висушений курячий послід.

Вноситься добриво у весняний або осінній час у період перекопування землі. При цьому на кожен її квадратний метр припадає близько 150-300 грамів добрива. Якщо ж ви використовуєте сухі гранули для вже висаджених рослин, то потрібно не допустити їх прямого контакту зі стеблями або корінням.

Якщо ви не хочете використовувати гранули сухими, то з їх же використанням можна зробити розчин. Засіб потрібно розвести водою в пропорції 1 до 50, після чого суміш необхідно наполягати близько дня. Після цього настій можна використовувати. Даний розчин підходить, зокрема, для розсади, для дорослих рослин необхідно використовувати компоненти у співвідношенні 1 до 100. Після приготування розчином необхідно поливати рослини, на кожен куст буде достатньо 1,5 літра суміші.

З домашнього

При приготуванні добрив з позначки домашніх птахів необхідно суворо дотримуватися рецептури, не відходячи від пропорцій, інакше є ризик завдати великої шкоди кореневій системі рослин.

Є кілька способів для того, щоб приготувати натуральну суміш самостійно.

  • Так, для настою, який буде володіти більшою дієвістю в період набору вегетативної маси, вам потрібно перепрілий поміт, який необхідно розбавити водою, після чого все це необхідно добре перемішати. Для настоянки суміші потрібно близько 2-3 днів, про його готовність буде свідчити забарвлення розчину, який буде світло-коричневим і нагадувати некріпкий чай. Якщо настій вийшов занадто темним, то потрібно долити в нього води, домагаючись необхідної вам концентрації.
  • Можна приготувати розчин і по-іншому. Для цього вам потрібно рідкий пташиний поміт, який необхідно залити водою: на кожні 500 грамів компонента потрібно використовувати 10 літрів води. Все це необхідно наполягти 4-5 днів, після чого можна здійснювати поливання саджанців.
  • Є й інший рецепт добрива, для приготування якого потрібна зброджена суміш і значно більша кількість часу. Спочатку необхідно взяти сухий поміт і залити водою в співвідношенні 1 до 20, після чого суміш потрібно прибрати в темне місце. Процес бродіння необхідно відстежувати на постійній основі. Коли розчин припинить утворювати бульбашки, що станеться приблизно через 2-3 тижні, це буде свідчити про те, що він повністю готовий. Для використання його необхідно ретельно процедити і потім поливати огіркові кущі.

Настійно не рекомендується використовувати свіжий курячий поміт, оскільки він володіє підвищеною концентрацією сечової кислоти і може завдати шкоди і рослині, і його кореневій системі.

Перед використанням такого добрива його необхідно добре і правильно вимочити, що можна зробити з використанням води. Свіжий поміт необхідно залити водою, все це потрібно наполягти, трохи погодячи від зайвої води позбутися і долити нової. Зробити це необхідно 3-4 рази. Після таких процедур концентрація засобу впаде в рази, і його можна застосовувати, не боячись пошкодити огіркові кущі.

Терміни і частота внесення

Не рекомендується використовувати добрива занадто часто, щоб не переборщити і не завдати рослині шкоди. Відстежуйте стан своїх посадок, щоб знати точно, чи вистачає їм поживних речовин або все-таки необхідно внести додаткову підгодівлю. В цілому огірки рекомендується підгодовувати всього 4 рази за сезон.

  1. Вперше вносити добриво необхідно тоді, коли на рослині з’являться перші постійні листочки, їх має бути близько 4 штук. Внести водяну суміш з пташиного позначки необхідно строго під корінь.
  2. Друга підживлення проходить у фазу огіркового цвітіння.
  3. Втретє добрива вносяться під час плодоношення, а саме – на самому його початку.
  4. В цілому четвертий раз необов’язковий, проте до нього можна вдатися, якщо плодоношення різко перервалося.

Як можна підгодувати?

Підгодувати добривом на основі курячого поміту можна як ті рослини, що ростуть в тепличних умовах, так і ті, що вирощуються у відкритому грунті. В обох випадках при внесенні підживлень необхідно керуватися правилами безпеки.

Вносити пташиний поміт як в сухому, так і в рідкому вигляді, потрібно строго з використанням захисних засобів, в числі яких як мінімум рукавички і маска, а в ідеалі і цілий костюм.

У теплиці

Вирощуючи огірки в тепличних умовах, особливо якщо це відбувається вперше, їх підживлення можна і потрібно буде здійснити ще при посадці рослин.

При цьому під час внесення добрив необхідно дотримуватися певного алгоритму. Так, підготовлені лунки для посадки необхідно відразу поливати готовою рідиною, після чого потрібно висадити розсаду. Після цього потрібно забезпечити кожну рослину достатньою кількістю вологи, щоб її коріння не отримали опік.

Рослина повинна вкоренитися, після чого використовувати для неї добриво потрібно при настанні фази цвітіння. Перед застосуванням добрива кожну рослину необхідно полити 2 літрами води, після чого можна здійснити поливання сумішшю з курячого поміту, потім знову водою. Це також допоможе уникнути опіків посадки.

Під час фази утворення бутонів і плодоношення потрібно здійснювати поливання розчином не під кожну рослину, а між рядами, після чого необхідно знову скористатися водою.

Удобрювати рослини необхідно з особливою акуратністю. Намагайтеся використовувати підживлення так, щоб вони не потрапили на огіркове листя.

Нагадаємо, що використовувати добрива необхідно в міру, суворо дотримуючись дозування. В іншому випадку надлишок може бути загрожує занадто активним набором вегетативної маси або ж, навпаки, зайвим переростанням культури, через що огірки будуть надміру габаритними, але при цьому жорсткими і несмачними.

У відкритому ґрунті

Вирощуючи огірки у відкритому ґрунті, підгодувати їх пташиним помітом варто через 14 днів після того, як ви перед етапом бутонізації проведете їх добриво з використанням мінеральних або органічних засобів.

Добривши посадки, що ростуть в городі, за допомогою курячого позначки, ви зможете збільшити активність зростання огіркових кущів і дасте поштовх до формування великої кількості зав’язків. Крім того, це добриво може зменшити кількість пустоцвітів.

Крім того, використовувати курячий поміт можна і для підвищення родючості землі, де ростуть ваші посадки. Для цього вам потрібно сухий поміт, який перегнить за зимовий час і до періоду, що призначається для висадки культурних рослин, наситить грунт корисними і поживними речовинами. Для проведення даної процедури вам буде потрібно на кожен квадратний метр близько 400-800 грамів пташиного позначки, його кількість варіюється в залежності від того, в якому стані знаходиться грунт. Добриво необхідно висипати в тому місці, де ви плануєте навесні проводити висадку огірків, і рівномірно розподілити його по землі, використовуючи граблі.

Про автора

admin administrator