Підживлення перців у липні у відкритому ґрунті

Авторadmin

Підживлення перців у липні у відкритому ґрунті

Чим підживити перець

Підкормка перцю: способи та правила. Схеми підживлення для розсади перцю, при висадженні в ґрунт і після пікірування.

Підживлення розсади перцю з ЯРОС

Розповідаємо, чим підживити розсаду перцю після появи сходів, щоб маленькі перчики швидко пішли у ріст, не хворіли і дали добрий урожай. Найкраще підживлення розсади перцю має бути комплексним. Ми рекомендуємо використовувати препарат ЯРОС, адже крім усіх необхідних для пасльонових макро- та мікроелементів у його складі є еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які покращують якість ґрунту та сприятливо впливають на рослини.

Перед посадкою потрібно замочити насіння перцю на 12 годин. Додайте 2,5 мл ЯРОС на літр води для приготування робочого розчину. Розчин, що залишився після замочування, використовуйте для поливу рядків.

Перше підживлення розсади перцю проводиться відразу після появи сходів. Полийте їх розчином ЯРОСу. Додайте 2,5 мл препарату на літр води та зволожте сходи за допомогою пульверизатора. Так само застосовуйте добрива для розсади перцю раз на 10 – 14 днів.

Після пікірування розсади також повторіть обробку добривом ЯРОС.

Підживлення перцю у відкритому ґрунті

Якщо у вас вже є ЯРОС, не варто турбуватися про те, чим підкормити перець після висадки в ґрунт. При висадженні розсади солодкого перцю у відкритий ґрунт чи теплицю потрібно приготувати робочий розчин для підживлення. Додайте 10 мл ЯРОСу на 10 літрів води і рясно пролийте грядку. Для гіркого перцю застосовуйте ту ж схему, адже це різні сорти однієї рослини, а ЯРОС однаково благотворно впливає на всі овочі.

Підживлення для перцю у відкритому грунті здійснюється за наступним графіком: Як тільки розсада приживеться, а це приблизно через 10 днів після висадки, потрібне наступне підживлення для росту перцю. Додайте 50 мл ЯРОСу на 10 літрів води та полийте з розрахунку 1 літр робочого розчину на одну рослину. Якщо ви цікавитеся, чим підгодувати перець для росту в теплиці, то робочий розчин буде такою самою концентрацією, але для однієї рослини достатньо половини літра.

Чим і як підкормити перці після висадки в теплицю

Де б ви не вирощували свій урожай, існує два способи внесення добрива для солодкого перцю або будь-якої іншої рослини. Рослини однаково потребують поживних речовин. Йдеться про кореневе і позакореневе підживлення.

Якщо говорити про внесення підживки для солодкого перцю під корінь, то мається на увазі внесення рідкого добрива. Ми рекомендуємо вносити комплексне добриво для солодкого і гіркого перцю, оскільки далеко не всі садівники зможуть правильно розрахувати норми внесення моно добрив.

Щодо листових підживлень, то суттєвої різниці у приготуванні робочого розчину не буде, за винятком того, що робочий розчин вноситиметься не в ґрунт, а безпосередньо по листі шляхом обприскування.

Такий спосіб підживлення показує високу ефективність, якщо рослині необхідні конкретні мікроелементи і це проявляється на його зовнішньому вигляді. У критичні періоди життєдіяльності листова підкоромка для перцю допоможе компенсувати дефіцит поживних елементів і поліпшить загальний стан рослини.

Чим підживити перець під час цвітіння та після?

Цвітіння – вкрай важливий етап розвитку рослини, правильно застосовувати добриво для перцю – означає отримати багатий урожай.

Для стимуляції цвітіння та формування зав’язей необхідно вносити добриво таким чином: щоразу при поливі додавати на 10 літрів води 25 мл ЯРОСу.

Продовжуємо удобрювати перець у відкритому ґрунті у червні, коли вже є зав’язь: потрібно внести підвищену дозу добрива, щоб стимулювати формування плодів. Додати 50 мл ЯРОСу на 10 літрів води. Також у цей період потрібне листове підживлення. Додайте 2,5 мл ЯРОСу на літр води та обприскуйте перці увечері чи вранці, коли сонячна активність не така висока.

У середині літа йде процес дозрівання плодів, отже, треба продовжувати вносити добрива на шляху зростання перцю. Також не забудьте про листове підживлення перцю.

Коли настає період дозрівання перців, потрібно вносити добрива з обережністю. При цьому рослина відчуває максимальне навантаження і потребує частого поливу. Ми рекомендуємо додавати 10-20 мл ЯРОС на 10 літрів води при кожному поливі.

Симптоми дефіциту речовин, з якими впорається підживлення перцю

Симптоми нестачі поживних речовин будуть помітні неозброєним оком.

  • нестача азоту проявляється блідістю листя, а самі вони стають дрібнішими, перець погано росте;
  • дефіцит фосфору проявляється придбанням синюватого чи навіть фіолетового відтінку на листі;
  • пожовтіння листової пластини, що не зачіпає прожилки, а також дефекти на молодому листі сигналізують про нестачу заліза;
  • дефіцит магнію проявляється такими ж симптомами, але більше страждає не молоде листя, а навпаки, старе;
  • нестача кальцію проявляється уповільненим зростанням перцю та висиханням точок росту;
  • відсутність бутонів або затримка цвітіння сигналізує про дефіцит калію.

Відразу після того, як ви розпізнаєте причину поганого стану рослини, необхідно розібратися чим підживити перці, щоб поліпшити їхній стан. Ми рекомендуємо вибирати комплексні добрива для перцю, оскільки так ви зможете забезпечити рослину всім необхідним.

Як бачите, щоб отримати добрий урожай, потрібно використовувати комплексні добрива. ЯРОС — один із найкращих препаратів. Він не тільки ефективний, а й абсолютно безпечний, адже принцип його дії полягає не лише в підживленні як такому, а і в мобілізації ресурсів рослини.

Правила внесення підживки для перцю

Пропонуємо ознайомитися із загальними рекомендаціями щодо внесення добрив для перців.

  • Вносити підживку для перцю рекомендовано вранці або ввечері, коли спадає сонячна активність, інакше є ризик обпалити листя, адже краплі води створюють ефект лінзи. Також можна внести добриво для болгарського перцю вдень, якщо хмарна погода.
  • Вносити добриво потрібно лише по вологій землі. Оптимально робити це після дощу, якщо немає опадів, рясно полийте рослини і тільки після цього вносьте робочий розчин. Якщо внести добрива для перцю в суху землею, є ризик обпалити кореневу систему, а це призведе до загибелі рослини. При цьому немає значень, чим підживлювати болгарський перець, ризик занапастити рослину існує завжди. Помилково вважати, що натуральні добрива, на кшталт курячого посліду, не є небезпечними. Навпаки, вони можуть бути небезпечнішими, оскільки неможливо вирахувати їх концентрацію та правильне дозування.
  • Підживлення для перцю має бути збалансованим. На один кущ потрібен літр робочого розчину, для розсади – півлітра. Якщо ви вносите добриво для болгарського перцю в теплиці, кількість води можна скоротити на третину, оскільки в таких умовах волога випаровується повільніше.
  • Щодо частоти, то добрива для солодкого перцю необхідно вносити раз на 7-14 днів, залежно від стадії розвитку рослини. Оптимально вибрати комплексне добриво для перців, наприклад ЯРОС, і додавати його при кожному поливі.

Чим підживити перець в домашніх умовах

Тим, хто вирощує кімнатний перець на підвіконні, в домашніх умовах, добриво ЯРОС теж знадобиться. Застосовуйте його так само, як для вазонів, будь-яких кімнатних рослин. Звертайте увагу на фази росту та розвитку кімнатного перцю, такі як цвітіння та плодоношення. Взимку частота обробки завжди знижується, це період спокою.

Замовте ЯРОС прямо зараз і ми надішлемо вам докладну PDF інструкцію про особливості застосування препарату.

Технологія вирощування солодкого перцю

Вживання солодкого перцю в Україні з кожним роком збільшується все більше і більше. І не дарма, адже перець – це один із чемпіонів за вмістом вітаміну С (нарівні з чорною смородиною). Тому селекція перцю постійно розвивається, і виробники насіння щороку пропонують нові та більш перспективні гібриди. Тому пропонуємо ознайомиться з повною технологією вирощування солодкого перцю для отримання високих врожаїв в Україні.

  1. Біологічні особливості перцю
  2. Місце перцю в сівозміні
  3. Підготовка ґрунту
  4. Вирощування розсади перцю
  5. Висадка розсади
  6. Удобрення і підживлення перцю у відкритому грунті
  7. Полив перцю
  8. Догляд за перцем у відкритому грунті
  9. Збирання і зберігання перцю

Біологічні особливості перцю

Перець, як і інші рослини сімейства пасльонових – теплолюбна культура. Стосовно навколишнього середовища його вимоги схожі з потребами помідора. Але все ж в біології перцю є свої примхи.

Вимоги до тепла. Оптимальна температура для росту і розвитку перцю +20…+30°С. Але насіння проростає при температурі +13°С і вище. Несприятливим для культури є підвищення температури до +35°С, оскільки воно призводить до пригнічення рослин, опадання бутонів, квіток і зав’язі. Перець чутливий до зниження температури повітря. Нестача тепла також призводить до опадання бутонів. А заморозки до +1°С згубні для сходів рослини.

Вимоги до світла. Перець – це світлолюбна рослина. При нестачі світла, особливо в зимових теплицях, він скидає бутони та зав’язі, його листя жовтіє і відмирає, стебла стають ламкими та знижується загальна продуктивність. Крім цього, в тіні культура починає плодити на 10-12 днів пізніше і формує дрібні плоди.

Вимоги до вологості ґрунту і повітря. У порівнянні з томатом перцю потрібна підвищена вологість повітря в межах 70-80%. В таких умовах рослина зав’язує більшу кількість плодів. Також перець краще себе почуває при вирощуванні в ґрунті з підвищеною вологістю. Але надлишок води може привести до погіршення теплового режиму, доступу повітря до коріння, передчасного відмирання листя та ураження хворобами.

Вимоги до ґрунту і живлення. Який ґрунт любить перець? Він краще росте на багатих і пухких ґрунтах. Оптимальна кислотність ґрунту для перців повинна бути на рівні – 6,0-6,6. На важких ґрунтах він повільно розвивається і в’яне.

Недолік і надлишок елементів живлення в ґрунті негативно позначаються на якості та кількості врожаю перцю. На бідних ґрунтах рослини пригнічуються і сповільнюються в рості. А при надлишку азоту в ґрунті на перці активізується зростання вегетативної маси та затримується дозрівання. Підвищені дози фосфору та калію призупиняють розвиток рослини, що призводить до недобору врожаю.

Місце перцю в сівозміні

Вибір попередника може істотно вплинути на якість і кількість врожаю. Перець не рекомендується висаджувати протягом 3-4 років, на поле, де росли пасльонові культури (перець, картопля, томат, баклажан). Тому, що всі ці рослини уражаються однаковими хворобами та шкідниками, які можуть зберегтися в ґрунті та спровокувати повторне зараження культури.

Кращі попередники перцю – цибуля, капустяні, баштанні та зернові культури.

Підготовка ґрунту

При вирощуванні перцю дуже важливо правильно підготувати ґрунт, для того, щоб він був досить пухким. Це все, тому що перець погано переносить щільний ґрунт з нестачею кисню. Підготовку починають з лущення після збирання попередника на глибину 4-6 см. Але якщо поле засмічене багаторічними кореневищними бур’янами, то глибину варто збільшити до 10-12 см. Потім проводять боронування на глибину 25-26 см.

Для осіннього внесення краще застосовувати прості добрива, які добре розчиняються. Норми внесення добрив розраховуються після проведення агрохімічного аналізу ґрунту. За його результатами можна дізнатися зміст макро- і мікроелементів в ґрунті та задавши потенційну врожайність розрахувати скільки добрив потрібно внести на гектар.

На підставі результатів аналізу з осені вносять 20% азоту, 80% фосфору і 50% калію від усієї норми. Форми та типи добрив будуть залежати від типу ґрунту та його кислотності. Ще дуже важливо подбати про достатню кількість кальцію в ґрунті, через те, що його недолік може привести до виникнення верхівкової гнилі.

Не варто забувати про органіку, яку вносять у вигляді перегною нормою 60-80 т/га під осінню обробку. Внесені добрива закладають в ґрунт на глибину 15-30 см.

Навесні проводять культивацію на глибину 12-14 см після попереднього внесення гербіцидів.

Вирощування розсади перцю

Найпростіше вирощувати розсаду перцю в касетах. Для вирощування перцю у відкритому ґрунті насіння на розсаду висівають в січні-лютому на півдні України або в лютому-березні в північних зонах. Важливо, щоб до моменту висадки розсади температура повітря була не менше +15°С і не було загрози появи поворотних заморозків.

Насіння висівають в касети для розсади на 160 або 96 осередків. Грунт для перців – це очищена торфосуміш з нейтральним рН. У початковий період посіви необхідно провітрювати та підтримувати температуру повітря на рівні +22…+27°С і вологість 80-90%. В таких умовах вирощування розсади перцю перші сходи з’являться через 12-15 днів. Після проростання температуру вдень знижують до +16…+18°С, вночі до +12…+14°С.

Коли розсада сформує перші справжні листки, можна приступати до пікіровки. Для цього використовують горщечки розміром 6×6 або 8×8 см. Після пікірування розсади слід добре полити саджанці та подбати про те, щоб вони були в тіні (якщо на вулиці сонячна погода). У віці розсади перець добре переносить недолік світла на відміну від томату.

Догляд за розсадою перцю полягає в підтримці оптимальної для рослин температури повітря: в сонячну погоду до +22…+28°С, в похмуру до +18…+20°С і вночі до +15…+18°С. Також слід систематично поливати, не допускаючи висихання і перезволоження. Також не зайвими будуть підгодівлі для розсади перцю добривами Кеміра Люкс або іншим комплексним добривом.

У відкритий ґрунт висаджують розсаду у віці 40-60 днів. На рослині має сформуватися 5-6 листків і висота куща буде в середньому 15-16 см.

Висадка розсади

Розсаду висаджують після настання оптимальних для теплолюбного перцю температур. В Україні це припадає на початок травня на півдні, і на початок червня в північних регіонах. На крапельному зрошенні розсаду перцю висаджують в один або два рядки. Оптимальна густота посадки перцю – 30-35 тис.шт/га або 40-50 тис.шт/га при пізній посадці або поливі дощуванням. Рекомендована схема посадки перцю 60-80-90×35-40-50 см.

Перед висадкою розсади на поле розкладають краплинні стрічки з відстанню між крапельницями 20-30 см. Також для захисту від бур’янів, збереження вологи та швидкого прогрівання ґрунту часто використовують мульчуючу плівку чорного кольору, яку укладають поверх трубки для поливу. За день до висадки розсади в плівці роблять отвори розміром з торф’яний ком землі в касеті відповідно до схеми посадки.

Готова до висадки розсада перцю

Під час висадки розсади дуже важливо її не заглиблювати. Тобто верхні корінці повинні бути на рівні з ґрунтом. При поглибленні частини стебла рослини можуть потовщуватись через перезволоження, потім тканини розтріскуються і в них потрапляє інфекція. В результаті провідні судини закупорюються і це викликає в’янення і загибель рослини.

Для отримання раннього врожаю, рослини у відкритому ґрунті висаджують в низькі плівкові тунелі. Також такі міні-тунелі дозволяють захистити молоді рослини від сильних вітрів і знижень температури. Для цього в полі встановлюють металеві дуги на відстані 2 м один від одного і накривають плівкою або білим агроволокном.

Перед установкою дуг, рекомендується натягнути на них стару крапельну стрічку, щоб захистити від тертя і розриву плівки. Плівка та дуги повинні бути на такій висоті, щоб не вони не торкалися рослин. Розсаду перцю садять у вологий ґрунт, також після висадки проводять рясний полив перцю.

Удобрення і підживлення перцю у відкритому грунті

На формування 1 т врожаю рослини перцю з ґрунту виносять в середньому 4,9 кг азоту, 1,2 кг фосфору і 5,6 кг калію. Як вже говорилося вище, для розрахунку точних доз добрив потрібно провести аналіз ґрунту.

Для правильного розвитку кореневої системи на початковому етапі можна внести стимулятор росту. ЄС (електропровідність) робочого розчину повинна бути на рівні 2,0-2,5 мСм.

Як тільки розсада перцю приживеться, можна починати проводити кореневі підживлення разом з поливом. Після того, як на рослинах почнуть формуватися плоди, перцю потрібно буде збільшити норми внесення добрив. Точні дози будуть залежати від вирощуваного гібрида, ґрунту і клімату.

Після висадки розсади через 7-10 днів роблять підгодівлю добривами для перцю з фосфором (наприклад, добривом з формулою NPK 13-40-13). Другу підгодівлю перцю в ґрунті проводять аміачною селітрою для масового цвітіння, приблизною нормою 50-60 кг/га. А третя підгодівля перцю важлива для росту плодів, тому для їх формування вносять калійні добрива для перців, наприклад, сірчанокислий калій нормою 60-100 кг/га.

Аналіз рівня ЄС, який показує електропровідність, а точніше наявність солей в ґрунті, покаже динаміку збільшення поглинання перцем поживних речовин. Його можна виміряти самостійно. І краще це проводити два рази на тиждень в декількох місцях на полі.

На підставі цих даних можна визначити оптимальну концентрацію поливного розчину для подальших внесень добрив. Для аналізу ЄС береться зразок ґрунту з кореневої зони на глибині 15-20 см. Потім в 1/3 дистильованої води додають 2/3 ґрунту, щоб загальний обсяг був 300 см3. Потім зразки добре розмішують і вимірюють рівень ЄС спеціальним приладом.

У період активного росту, рівень ЕС ґрунту повинен бути 0,35-0,45 мСм (на супісках нижній показник, а на важких ґрунтах – верхній). Після формування плодів рівень ЕС ґрунту потрібно збільшити до 0,4-0,5 мСм. Під час збирання перцю рівень ЄС рекомендується ще підняти до 0,5-0,6 мСм. Це можна зробити за допомогою зменшення вологості ґрунту.

Ще один важливий показник поглинання поживних речовин – це рівень рН. Оптимальна кислотність для перцю коливається в межах 5,8-6,3. Чим вище цей показник, тим складніше засвоюються мікроелементи, а чим нижче, тим гірше засвоюються макроелементи.

Найчастіше показник рН ґрунту знаходиться на рівні 7,5-8,3, тому для його зниження вносять азотну або ортофосфорну кислоту таким чином. У поливний розчин кислоту краще додавати останньою, оскільки добрива мають, як кислотну, так і лужну реакцію, і якщо рН впаде до 5,0, то коріння рослин може отримати опіки.

Полив перцю

Кращий спосіб поливу овочів і плодових дерев – це крапельне зрошення

Найчастіше питання у виробників перцю: «Як часто поливати перець?». Як вже говорилося в статті, перець любить підвищену вологість. Рослини через слабкий розвиток коренів часто піддаються стресу, який викликає опадання квітів, карликовість рослини та зупинку в рості. Тому перцю потрібен регулярний, але нормований полив.

Кращим вважається крапельне зрошення, бо при такому методі волога буде надходити саме до коріння, що зменшує кількість використання води та появу крапель на рослині, які можуть спровокувати хвороби. Також через крапельний полив можна проводити підживлення добривами, стимуляторами росту та вносити пестициди, наприклад для боротьби з фузаріозом або з ґрунтовими шкідниками.

На крапельному зрошенні вологість ґрунту в першій половині вегетації повинна триматись на рівні 75-80%, а в другій (формування плодів) – близько 70%. Як часто і скільки поливати перці в відкритому ґрунті буде залежати від типу ґрунту, кліматичних умов і способу вирощування.

Догляд за перцем у відкритому грунті

Під час вегетації варто періодично проводити міжрядні культивації для знищення бур’янів і поліпшення повітрообміну в ґрунті.

Також важливо стежити за чистотою посівів від шкідливих організмів. Найчастіше на перці зустрічаються павутинний кліщ і совка. Ці та інші шкідники перцю, а також як з ними боротися читайте в статті: «Шкідники перцю і його розсади. Фото, опис шкідників і заходи боротьби з ними».

А серед хвороб перці часто вражають фузаріоз, фітофтороз та вірусні хвороби. З останніми можна боротися тільки за допомогою профілактики, а саме вирощування стійких сортів і гібридів та боротьба зі шкідниками-переносниками хвороб. Про те, які хвороби зустрічаються на перці та методи їх лікування читайте в статті: «Хвороби солодкого і гострого перцю – опис, фото і лікування».

Збирання і зберігання перцю

Солодкий перець можна збирати в технічній і біологічній стиглості. Технічну стиглість можна визначити по слабкому потріскуванню стінок плодів при натисканні. А біологічна стиглість настає, коли перець повністю дозріває і набуває характерне сорту або гібриду забарвлення.

Перед тим, як відправляти плоди на зберігання їх сортують і відбраковують в’ялі перці з ознаками захворювань, тому, що вони будуть мало зберігатися і можуть заразити здорові овочі. Зелений перець зберігають при температурі +10…+12°С, а зрілий при +7…+9°С. Також важливо дотримуватися високої вологості повітря в сховищі або холодильнику.

Дякуємо компанії Syngenta за надану інформацію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про автора

admin administrator