Після якої культури саджати полуницю під зиму

Авторadmin

Після якої культури саджати полуницю під зиму

Зміст:

Як підготувати полуницю до зими — обробка, підгодівля, догляд + відео

Як підготувати полуницю до зими — утеплюємо і доглядаємо

При закладці грядки вибір посадкового матеріалу дуже важливий, проте для гарної врожайності в подальшому цього недостатньо, адже рослини повинні ще перенести морози, тому зупинимося на тому, як підготувати полуницю до зими.

Особливості рослини

Ця кисло-солодка і ароматна ягода не має собі рівних. В ній зібраний величезний комплекс вітамінів, так що ви зможете не тільки порадувати себе вишуканим смаком, але і відновити свій організм. Крім того, її часто використовують для прикраси кондитерських виробів. А яке чудове варення з полуниці! І що вже говорити про лікери, яким із задоволенням побалує себе кожна дівчина.

Допускається думка, що така культура досить капризна, а саджати і вирощувати її може тільки досвідчений агроном. Але це помилкові думки. Вірніше, при дотриманні деяких правил догляду, у тому числі й у підготовці садової полуниці до зими, справитися з подібним завданням зможе навіть недосвідчений огородник. Потрібно відзначити, що саме зберегти кущики під час морозної пори року непросто. Наземна частина не боїться мінусових температур, а ось коріння більш чутливе. Нижче наведено кілька порад, як підготувати полуницю до зими, дотримуючись їх ви можете розраховувати на відмінний урожай незалежно від примх погоди.

Як правильно саджати розсаду полуниці?

Цю рослину можна вирощувати як в горщиках, так і на земельному ділянці. До того ж, якщо в якості посадочної матеріалу були вибрані сім’ї кущиків, то їх слід посадити наприкінці грудня — початку січня, безумовно, тільки в домашніх умовах. Відмінно підійде земля з городу, а горщик, в якому вирощується розсада, слід поставити на вікно, щоб культура одержувала достатню кількість сонячного світла. Весною вже можна саджати готові ростки в відкритому ґрунті. Попередньо грядку готують, багато хто радить навіть робити це з осені.

Але що робити, якщо ми хочемо саджати полуницю під зиму, та коли оптимальний період для цієї процедури? Молоді кущі розміщують на новому місці після середини липня. В цей період урожай вже зібраний, а нові розетки досить розвинулися. Дуже важливо підібрати ділянку. По-перше, вона повинна бути досить освітленою. По-друге, бажано, щоб поблизу було джерело води, адже полуниця вологолюбива культура. І, по-третє, не варто саджати кущі на ділянці, де раніше росли перець або томати, так як всі ці культури піддаються однаковим захворюванням, і це дуже небезпечно.

Підкормка полуниці — чим і коли краще

Тепер же розглянемо наступний етап догляду за культурою, а саме, як і чим підживити полуницю на зиму. Адже важливо, щоб рослина була достатньо сильною, інакше її шанси перенести мороз істотно знижуються. Отже, обов’язково мульчуємо і підгортаємо землю, але тільки робимо це ще влітку. Так навіть якщо і зачепите якийсь корінець, то він встигне відновитися до початку холодів.

Тепер перейдемо безпосередньо до того, як підготувати полуницю до зими, щоб забезпечити їй харчові запаси. Для осінньої підкормки чудово підходять органічні та мінеральні речовини. Пташиний послід або ж коров’як розводиться з водою у співвідношенні 1:10, а потім настоюється дві доби. Потім рідиною поливаються кущики, тільки уникайте потрапляння на листя. Підгодувати також можна навесні попелом. Зовсім не обов’язково розбавляти його з водою, досить просто посипати землю, на квадрат витрачається приблизно 150 г добрива. У сухому вигляді також вноситься калій і фосфор. Ці елементи відіграють величезну роль для гарного росту та розвитку полуниці.

Обробка полуниці для здоров’я — уникнення хвороб і шкідників

Крім того, при обробці полуниці необхідно провести комплекс заходів , спрямованих на боротьбу с шкідниками , такими як комахи, хвороби і бур’яни . Причому останні рекомендується видаляти навесні, а ось восени викорчовувати їх небажано, щоб не пошкодити кореневу систему плодової культури. Бо в іншому випадку їй буде набагато важче перенести суворі зимові морози.

Також прослідкуйте, щоб рослини перед зимою були здоровими. Тому всі пошкоджені хворобами листочки і плоди зрізуються. Ні в якому разі не залишайте їх на території городу , можна викинути в сміття, але ефективніше спалити. В цьому випадку інфекція точно не перебереться до інших представників флори. Хвороб досить багато. У спеціалізованих магазинах продаються хімікати, за допомогою них можна підготувати полуницю до зими, як же проводити подібні заходи, та інше вказується в інструкції до препарату.

Найбільш популярним є розчин мідного купоросу. Ним слід обробити кущики для профілактики і лікування сірої і чорної гнилі, плямистості. Коли рослина вже вражена борошнистою росою, то її бризкають марганцівкою.

А ось з комахами борються декількома способами. Один з них — обробка полуниці спеціальними хімікатами або відварами і настоянками з трав. Або ж вдаються до агротехнічних методів, коли висаджують відлякуючі рослини, наприклад, часник (його запах не переносять багато шкідників), залучають на ділянку живу армію з птахів, божих корівок та інших комах, таких, які знищують небажаних гостей.

Способи утеплення полуниці від морозів

Щоб не звести нанівець всі сезонні зусилля по догляду за полуницею, на зиму кущі утеплюють. Найкращою ковдрою практично для всіх рослин городу є сніг. Однак погода може зіграти з нами злий жарт, і холодною, але безсніжною зимою рослини просто вимерзнуть, тоді навесні доведеться починати все спочатку, купувати розсаду, готувати ґрунт і т. д. Тому, якщо ви не впевнені в матінці-природі, то подбайте про примусове приховуванні ягідної грядки.

Які ж матеріали підійдуть, щоб зберегти кущі полуниці взимку, і як правильно провести роботи з утеплення? Іноді для цієї мети використовують суху солому або листя . Але в них частенько ховаються від морозів гризуни . А якщо на солому залишилося зерно, то воно так і буде манити дрібних шкідників до себе, які напевно захочуть поласувати і садовою культурою. Тому краще віддавати перевагу ялиновому лапнику, хвої або сухому спеціальному штучному матеріалу.

Дуже важливо, щоб рослина не запрівала, а натуральні утеплювачі накопичували вологу. Якщо ви все ж вирішили віддати перевагу саме їм, то молоді однорічні кущики необхідно накривати повністю, а працюючи з більш дорослими і вкоріненими — досить утеплити тільки прикореневу зону. Крім того, є одна хитрість, яка допоможе краще перезимувати рослині під соломою, листям та іншим натуральним укриттям. Деякі городники повністю видаляють з них листя, гнити тоді і нічому.

Прекрасно себе зарекомендував в питанні підготовки полуниці до зими повітряно-сухий метод. У цьому випадку над грядками встановлюються дуги, поверх яких натягується спеціальний матеріал. Так виходить своєрідний тунель. За рахунок того, що матеріал прозорий, рослина отримує достатньо світла. Крім того, виключається ймовірність запрівання, та й листяну частину полуниці чіпати не варто. Іноді агроволокно укладають поверх сухих гілок. Головне, уникати дотику такого матеріалу з культурою, так як в цих місцях вона буде підмерзати.

Краще віддавати перевагу методам, при яких не потрібно видаляти листя, адже в ньому накопичується багато вітамінів, до того ж, воно служить додатковим захистом. Майте на увазі що, проводити всі роботи по утепленню слід після регулярних перших морозів. Загартована рослина має більше шансів перенести сувору зиму.

Відео: Як підготувати полуницю до зими і врятувати від холодів

На цьому наша стаття завершується. Радимо відвідати наші рубрики про город та дачу, де ви зможете знайти багато цікавих порад для свого саду та городу. Бажаємо вам успіху!

Коли садити часник під зиму – терміни, де краще, після якої культури

Часник – один з найпопулярніших овочів у кулінарії. Його використовують для приготування приправ, соусів, для заготівок. Тому виростити його великим, здоровим хочеться будь городникові. Питання, коли садити часник під зиму, для багатьох городників далеко не пусте, особливо для початківців. Від строків, місця посадки, підготовки посівного матеріалу багато в чому залежить майбутній урожай. Давайте розбиратися разом, що необхідно робити, що потрібно врахувати, щоб на наступний рік при збиранні часнику, він вас порадував і кількістю, і якістю.

Терміни посіву

Всі знають, що озимий посів проводять восени. А в якому саме місяці, залежить від погодних умов, конкретного району проживання. У будь-якому випадку посадку не слід проводити раніше середини вересня і не пізніше першої декади грудня.

Звичайно, коли садити часник потрібно вирішувати самостійно. Важливо знати, що його треба садити за 3-4 тижні до стійких холодів. Саме це необхідно для того, щоб посадковий матеріал встиг вкоренитися і не випустив перо. Температура на вулиці +10-12? протягом двох тижнів, значить настав час посадки часнику.

Якщо дотримуватися місячного календаря на 2018 рік, то це будуть терміни 27-29 вересня і 25, 26 жовтня.

Місце посадки

При виборі місця для часнику врахуйте поради:

Добрими попередниками будуть бобові культури (квасоля, горох), огірки, кабачки, гарбуз і патисони, рання капуста (білокачанна і кольорова), сидерати (крім вівса і ячменю). Часникові часточки можна садити і серед сидератів.

Посадку можна провести, якщо до часнику на грядці росли середньо-, пізньостигла капуста, картопля, буряк, помідори, перець, баклажани, цибуля, кукурудза. А ось після редиски, редьки, моркви, зеленних культур часничок точно садити не слід.

Необхідно вибрати хороших сусідів: полуницю, помідори, буряк, морква, огірки, хрін, цикорій, календулу. Бадилля рослини виділяє фітонциди, які відлякують шкідників (колорадського жука, вовчка, морквяну муху, тлю).

Підготовка грунту

Грунт під часник заздалегідь перекопують, видаляють бур’яни. Перед перекопування вносять компост. Культура чутлива до кислому грунті, тому додайте перед перекопуванням деревну золу. Вона не тільки раскислит грунт, але і буде додатковим добривом.

Після внесення добрив обробіть грунт розчином мідного купоросу з розрахунку 40 г на відро води (10 л) або пролийте рожевим розчином марганцівки. Це необхідно для знезараження грунту від різних бактерій і грибків.

Підготовка садивного матеріалу

Не менш важливою є підготовка часнику для посадки. Для початку головку розбираємо на часточки, відбираємо найбільш великі і якісні. Видаляємо підгнилі, з механічними пошкодженнями. При цьому слід знати, що це роблять безпосередньо перед посадкою.

Звичайно, посадковий матеріал можна не обробляти, посадити сухим в грунт. Але якщо є бажання підстрахуватися від хвороб, то перед посадкою занурюють зубчики в розчин фітоспорину. Або надходять наступним чином:

  • спочатку замочують на 10 хвилин в рожевому розчині марганцівки,
  • потім в сольовому розчині на 10-15 хвилин (2 ст. л. на 2 л води),
  • потім для закріплення результату обробляють мідним купоросом (1 ч. л. на 2 л води).

Як садити часник?

На підготовленій грядці роблять ряди, відстань між ними не менше 25 див. В рядку потім роблять поглиблення – ямки, куди будемо висаджувати зубки, спеціальним пристосуванням на глибину приблизно 10 см, відстань між ними 15 див.

У кожну лунку насипають пісок, він виконує роль дренажу, захищає від загнивання під час осінніх дощів. На піщаній або супіщаному грунті цей момент можна пропустити. Туди ж насипаємо трохи компосту, перемішуємо, потім вставляємо в лунку зубчик денцем вниз. Вдавлювати в землю не потрібно, інакше його можна пошкодити. Глибина загортання – 5 см, тобто від маківки зубчики до поверхні ґрунту залишається 3-4 см. При глибокому заглибленні часник зростає дрібним, а при маленькому може вимерзнути.

Після цього зверху знову додаємо трохи піску. Заравниваем грунт граблями – лунки засыплются землею. Ближче до холодів грядку вкривають сухими стеблами рослин без суцвіть і насіння, опалим листям. Вони вбережуть рослину від заморозків, добре затримають сніг, будуть перешкоджати перезволоження грунту.

Як виростити часник великий

Ви переживаєте і турбуєтеся, коли при збиранні врожаю бачите, що часник виріс дрібним? Є кілька секретів від досвідчених городників, як виростити великий часник.

Навесні сильний часник пробиває мульчу. Її взагалі ніколи не знімають, весь догляд зводиться тільки до осіннього мульчування. Якщо навесні будуть спекотні дні, тоді можна полити. Є переваги від такої мульчі: крізь неї не ростуть бур’яни, вона утримує вологу, не дає пересохнути грунті і проникнути шкідників.

Коли рослина випустить стрілки, їх треба обірвати. Це дасть прибавку врожаю, головки будуть більшими. 2-3 стрілки залиште, щоб дізнатися про готовність овоча до прибирання. А дозрілі бульбочки потім можна посадити насінням. На наступний рік дітки виростуть однозубкамі, а ще через рік нормальними цибулинами. Таким чином можна оновити сорт.

Пропоную подивитися відео, де розказано, як садити часник на зиму.

Дорогі читачі, сьогодні ви дізналися секрети, коли садити часник. Сподіваюся, що вам допоможуть ці прості поради! бажаю гарних врожаїв!

Після якої культури садити часник під зиму і як це правильно робити?

Для успішної посадки часнику в осінній період важливо дотримання сівозміни на ділянці, так як він сприяє профілактиці захворювань овочів, тому не зайве знати, після якої культури садити часник під зиму, щоб він виріс здоровим. Цей невибагливий овоч дуже популярний серед городників і затребуваний, він корисний і використовується як приправа до безлічі різних страв.

Які овочі повинні бути попередниками часнику?

Є цілий ряд городніх культур, після яких не вдасться виростити якісний урожай пекучого овоча, тому що після них в землі накопичуються речовини, що заважають його зростанню і активного розвитку, що провокують захворювання, що залишають після себе цілі колонії шкідливих личинок комах (наприклад, нематоди).

Хорошою попередницею для часнику є садова суниця, вона не виводить з ґрунту ті мікроелементи, які йому необхідні. До того ж, у цих рослин немає спільних хвороб.

Сприятливо позначиться на врожаї часнику його посадка після цвітної капусти (якщо під неї вносилося досить добрив), бобових (вони збагачують землю азотом), злакових сидератів (їх коренева система рихлить грунт, а надземна частина підвищує рівень родючості).

Можна садити часник після ранньої білокачанної капусти, кропу, кінзи, салату, петрушки. Багато хто звик висаджувати часник після картоплі, але робити цього не варто, із-за ризику зараження нематодою або фузаріозом.

Оптимальні строки посадки часнику під зиму

Тепер потрібно з’ясувати, коли найкраще садити часник восени під зиму. Правильне визначення строків посадки позитивно позначиться на врожаї.

Неможливо встановити для кожного регіону чіткі терміни, вони завжди розмиті, так як погода буває непередбачуваною, але є певні ознаки, що допомагають обчислювати правильний час підзимового посадки часнику.

Для районів Сибіру це можуть бути середина і кінець вересня, середня смуга Росії висаджує озимий часник в першій половині жовтня, а для південних регіонів – з кінця жовтня до другої половини листопада.

Коли нічні заморозки сковують землю, а вдень вона відтає, це і є найкращий час для посадки – при плюсових температурах корінці будуть відростати, а нічні мінусові стримувати їх зростання, таким чином, часник наростить достатню кореневу систему для перезимівлі.

Важливо, щоб часник був посаджений приблизно мінімум за півтора місяці до морозів, цього часу достатньо для утворення добре розвинених корінців.

Посаджений раніше покладеного терміну, часник не тільки вкорениться, але і випустить молоді зелені паростки, які при сильних морозах загинуть.

Якщо морози настануть раніше передбачуваних термінів, грядку слід укрити мульчею з різаної соломи. Навесні молоді паростки часнику легко проб’ються крізь неї.

З різних причин іноді доводиться випускати оптимальні строки посадки, на цей випадок є один цікавий прийом:

Коли піде сніг, плівку знімають. Сніговий покрив створить комфортні умови, що дозволить навіть запізнілим посадкам дати хороший врожай.

Глибина загортання зубків часнику при осінній посадці

Ще один важливий параметр, що впливає на якість врожаю – на яку глибину садити часник під зиму, що теж може в деякій мірі впливати на строки посадки.

Якщо городник воліє глибину від 3 до 5 см, висадка проводиться за 2-3 тижні до початку заморозків, при дрібної посадці сходи будуть ранніми.

Більш глибока посадка, від 10 до 12 см, дасть можливість зубкам краще вкоренитися, легше перенести холоду, посадити їх треба на два тижні раніше, а сходи з’являться пізні.

На глибину посадки впливає склад грунту: якщо грунт легка і пухка, зубки заглиблюють додатково на 2-3 см, якщо ж грунт важкий, щільний, заглиблювати не потрібно, інакше часник може захворіти від надлишку вологи.

Надто заглиблені посадки практикувати не слід, у часнику поверхнева коренева система, її розвиток краще відбувається у відносно неглибоких шарах грунту.

Днів за 10 до посадки головки розбирають на окремі зубчики, оглядають їх, щоб виявити пошкоджені – такі будуть придатні в їжу, а здорові і великі поміщають в ємність, накривають папером, залишають у прохолодному приміщенні. За цей час на дінці зубков здадуться починають формуватися корінці.

Хоча рекомендується замочити зубчики перед посадкою в розчині марганцівки для профілактики хвороб, робити це зовсім не обов’язково, адже треба врахувати, що така процедура може спонукати прискорений їх зростання.

При посадці зубки вдавлювати в землю не потрібно, щоб корінці не пошкодилися, особливо на щільних ґрунтах.

Правила підзимового посадки часнику бульбочок

Прекрасним способом розмноження озимого часнику є посадка бульбочок (повітряних цибулин, що виростають у стрелкующихся сортів).

Незважаючи на те, що в перший рік повноцінні головки не зростають, це відбувається лише на третій рік, у такого способу є переваги:

  • саме так можна розмножувати рідкісні сорти, коли кількість посадкового матеріалу обмежений;
  • відмінна можливість оновлення і оздоровлення вже улюблених сортів посадкового матеріалу і підвищення його лежкості;
  • додаткове джерело отримання зубков на посадку, оскільки у зубки озимого часнику великі, на грядку їх потрібно чимала кількість.

Залишилося з’ясувати, як і коли садити бульбочки часнику під зиму, щоб очікування виправдалися.

Всього лише 3-4 стрілки дадуть можливість з часом виростити до 200 головок здорового часнику. Для цього стрілки потрібно залишити тільки на тих рослинах, які виросли з великих зубчиків, і дозволити їм повністю визріти (покриває їх плівка розтріскується). Суцвіття зрізати, зв’язати в пучок, підвісити для просушування.

Через місяць бульбочки обмолочують, сортують за розміром, складають у марлевий або ситцевий мішечок і протягом 10 діб стратифікують: вдень бульбочки знаходяться при кімнатній температурі, вночі – на нижній полиці холодильника.

Висаджувати бульбочки можна в один час з озимим часником в родючу землю. Відстані між рядками достатньо 10 см, а між самими бульбочками 1-2 см, поглиблювати їх треба на 2-3 див.

Присипати їх легким грунтом, злегка збити, накрити сухим листям, ялиновим гіллям, торфом.

На наступний рік виросли однозубки викопують, підсушують, в належний час висаджують на грядки, щоб з них отримати повноцінні, великі, здорові головки часнику.

Вид озимого часнику був спеціально створений селекціонерами з метою, щоб він міг витримувати низькі мінусові температури, а знаючи, коли садити часник під зиму, використовуючи основні агротехнічні методи, передові способи посадки і користуючись досвідом досвідчених городників, є перспектива завжди бути з урожаєм корисного пекучого овоча.

Вирощування озимого часнику на відео

У відео досвідчений городник розповідає про те, як він висаджує часник восени під зиму:

Про автора

admin administrator