Півонія пересадка навесні на інше місце

Авторadmin

Півонія пересадка навесні на інше місце

Пересадка півоній навесні на інше місце

Багато садівники переконані, що півонії можна пересаджувати тільки восени, так їм легше прижитися на новому місці, а навесні виростуть міцні, здорові кущі. Але практика показує, що пересадка півоній навесні на інше місце також дає позитивні результати, тільки рослини вимагатимуть для себе більше уваги: мінлива весняна погода може ускладнити приживлюваність.

Треба враховувати, що півонії взагалі не дуже люблять пересідати, тим більше в невідповідний для цього період, тому треба постаратися створити їм на новому місці всі необхідні умови.

Вибираючи час для пересадки півонії, зверніть увагу на деякі ключові чинники.

Яке вибрати місце для пересадки півонії навесні?

Садівникові слід добре продумати вибір ділянки, щоб пересаджений кущ півонії міг стати потужним і довговічним, тривалий час радувати свого господаря рясним цвітінням.

При цьому треба враховувати:

  • ділянка вибирається сонячний або злегка затінений у вечірні години (освітлення ранковими променями для півонії особливо сприятливо);
  • грунтові води повинні залягати менше ніж на 1 м, так як коріння півонії виростають завдовжки до метра;
  • перекопування ґрунту робиться глибоко і ретельно, видаляються всі багаторічні бур’яни;
  • найкращий склад грунту – суглинок, тому важку, щільний грунт треба розбавити піском, а в піщану додати глину, вноситься також поживний склад;
  • бажано, щоб поблизу зростання півоній не було будівель, стіни яких, розжарюючись, будуть сприяти перегріву квітів;
  • поруч також не повинно бути дерев і високих чагарників, віднімають у півоній вологу і харчування;
  • рослини не переносять кислу грунт, при підготовці лунки потрібно внесення золи, вапна-пушонки або доломітового борошна.

Переважно вибирати ділянку, захищений від вітру, щоб при поривах великі бутони не зламалися і не обсипалися передчасно.

Підготовка до пересадки півоній

Пересаджувати квіти навесні на інше місце можна починати після танення снігу і встановлення нічної температури не нижче нуля, а денний – 10 градусів.

Фахівці стверджують, що яму треба викопати досить глибоку і широку, 60х60, щоб насипати дренажний шар, а зверху внести достатню кількість легкого 3-4годичного перегною (10 л), компосту (5 л), кісткової чи доломітового борошна (300 г), суперфосфату (100 г).

Зверху насипається шар структурованої грунту (торф, дернова земля, глина чи пісок, компост в рівних кількостях), ущільнюється, рясно поливається водою. Коренева система півонії розвивається повільно, перші 3-4 роки буде видобувати харчування в поверхневих шарах гумусу. Яму для посадки рекомендується готувати за 2 тижні, щоб грунт добре просів і ущільнився.

Процес пересадки півоній

Коріння півонії дуже крихкі, копати доведеться дуже обережно, щоб їх не пошкодити. Краще це робити за допомогою вил, підкопуючи землю навколо куща на деякій відстані, не пошкоджуючи розрослися бульби. Земля спушують вилами біля кореня, щоб його можна було витягнути без опору.

При весняній пересадки кореневище не потрібно промивати під проточною водою і знезаражувати, кущ також не можна розділяти – така особливість весняної пересадки. Викопане рослина акуратно переноситься на нове місце, поміщається в яму засипають шаром землі, попутно її ущільнюючи. Слід проконтролювати, щоб нирки були заглиблені не більше 4-5см, в іншому випадку вони не зацвітуть. Пересаджену рослину потрібно рясно полити.

Разом з пересадкою старі кущі омолоджують методом незначною обрізки кореневища, особливо верхньої частини. Ця Процедура необов’язкова, садівникові потрібно визначити станом куща, чи є така необхідність.

Між кущами витримується відстань метр-півтора, щоб їм вистачало місця для розростання. Так як пересадка півоній на інше місце навесні – стрес для рослин, у цей рік вони можуть не зацвісти.

Разом з пересадкою старі кущі іноді омолоджують методом незначною обрізки кореневища, особливо верхньої частини.

Догляд за пересадженими навесні кущами півоній

Часу для догляду за квітами багато не потрібно, їм потрібен нечастий, але рясний полив і розпушування землі навколо куща. Полегшуючи догляд, садівник може замульчувати грунт, цим досягається збереження вологи, грунт залишається пухкої, коренева система не перегрівається, пригнічується ріст бур’янів.

Перший рік необхідності в підгодівлі, якщо в посадкову яму були внесені добрива.

Пересадка півоній навесні іноді призводить до в’янення нижніх листків, їх бажано відразу прищипувати, поки вони не були вражені хворобами.

Якщо все ж у рік посадки на кущах зав’язалися бутони, їх краще зрізати, давши можливість рослині повноцінно вкоренитися і зміцніти.

ВІДЕО: як посадити квіти навесні?

З цього відео ви дізнаєтеся про загальні правила весняної посадки півоній, в тому числі про підготовку лунки, яка необхідна і перед пересадкою:

Пересадка півоній навесні на інше місце: коли і як правильно пересаджувати на нове місце? Чи можна пересадити півонії до цвітіння?

Коренева система у півоній росте до 80 см вглиб, тому викопати кущ із землі без пошкоджень досить непросто. Його спочатку обкопують, відступаючи на всі боки на 15-20 см, а потім виймають за допомогою міцних вил, щоб якомога менше пошкодити кореневище. Можна, якщо акуратно, використовувати і лопату.

Після вилучення куща акуратно обтрушують його від залишків грунту, а якщо її налипнуло багато, то і промивають кореневища водою. При виявленні пошкоджених коренів їх обсипають золою. Потім обрізають стебла до 8-10 см (деякі квітникарі роблять це, навпаки, перед викопкой).

Для поділу кореневищ дають кущу полежати кілька годин, а коли коріння стануть менш ламкими, починають поділ. Спочатку поділяють кореневища там, де є природні звуження, залишаючи на кожній розділяється частини по 3-4 добре розвинених вічка. Якщо в отриманих фрагментах є багато очок і коренів, їх розрізають гострим ножем на потрібне число частин.

Місце посадки для півоній може бути будь-яким. Вони ростуть і цвітуть як на сонячних місцях, так і в півтіні. Півонії, висаджені на відкритому сонці, зацвітають на тиждень раніше. Посадочні ями слід приготувати за 10-15 днів до пересадки. Яму копають глибоку: близько 50 см. Для забезпечення дренажу на її дно поміщають гальку або бита цегла шаром не менше 15 см.

Перед посадкою кореневища ретельно переглядають, негідні коріння обрізають. Наскільки добре будуть цвісти півонії, залежить, головним чином, від того, як глибоко їх посадили. Кореневища садять так, щоб очі розташовувалися не глибше 2-3 см від поверхні землі. Щоб коріння після посадки не опускалися нижче, за 4-5 днів до цього землю в ямі рясно поливають. Іноді вона все-таки осідає, заглиблений очі. У таких випадках піднімають кореневища, а потім підсипають під них землю.

Після посадки рясно поливають рослини і мульчують землю перегноєм. Пересаджені кущі на зиму не вкривають, а лише підгортають їх землею. Роблять це пізньої осені, підсипаючи грунт на висоту 6-8 см, а рано навесні посадки разокучивают.

До того, як пересадити півонії, щоб цвіли на наступний рік, потрібно підготувати місце. Хоча квітка і вважають невибагливим, йому не підходить нестійка грунт. Тому готують і формують великі ями для кущів за 14-15 днів до їх викопування і ділення.

Півонії повинні рости на сонячному місці, де немає протягів і тіні. Півтінь також не підходить: буде менше квіток. Вітер або протяг посилюють розвиток рослини і цвітіння (якщо півонія не цвіте читайте нашу статтю), кущ поступово зачахне, а листочки на розпущених бутонах швидко обсипаючи.

На дно ямок насипають дрібну гальку або пісок. Дренаж також можна зробити з битої цегли, дрібних каменів і нарізаних гілок. Потім роблять шар піщано-дернової суміші – половину відра в 8-10 л.

Цю суміш часто замінюють поживною сумішшю для нарощування здорових коренів, що складається з наступних компонентів:

  • кісткового борошна і золи – по 1 склянці;
  • суперфосфату – 50 грамів;
  • сірчанокислого калію – 1 склянки;
  • сірчанокислої міді – 30-40 грамів;
  • перегною і торфу в рівних вагових частинах.

Під час риття ям потрібно стежити, щоб не було грунтових вод ближче, ніж 100 см від поверхні грунту. Тому і необхідний дренаж, так як півонії не люблять застійну воду і його коріння можуть загнити без дренажного шару. Діаметр і глибина ями повинні бути 50-70 см, відстань між ними – 100 см.

Як підготувати кущі

Рекомендується пересадка півоній, коли вони відцвіли, запаслися поживними речовинами на зиму і готуються до періоду спокою. Досвідчені садівники радять робити це на початку осені, у вересні. Пересадка півоній восени дає можливість Деленки добре вкоренитися і дати на наступний рік сильні пагони.

У разі необхідності можна провести пересадку і ділення півонії навесні, але не пізніше того моменту, коли у рослини проявилися яскраво-червоні паростки висотою не більше 15-20 см. Тобто до того, як починається формуватися зелена гілка – в квітні або травні.

Якщо квіти вирощувалися в домашніх умовах, або в зв’язку із захворюваннями в квітнику необхідно перенести на нове місце півонії – пересадка влітку допускається, але без процедури розподілу.

Півонії, пересадка яких планується з поділом кореневища, повинні бути старше 5 років. Дорослий кущ обкопують під кутом вилами з усіх боків, акуратно виймають кореневище з ями і струшують з нього землю. Якщо грунт сира і налипнув на корені, її можна обполоснути зі шланга або лійки. Це необхідно для того, щоб добре було видно нирки.

Розподіл кореневища виконують за допомогою садового ножа. Роблять це таким чином, щоб на кожній деленке виявилося 2-3 кореневища і 3-4 нирки. Зрізи і обламані коріння припудривают товченим вугіллям.

Якщо у садівника мета пересадити кущі без поділу, то під час пересадки піонів їх коріння промивати не слід. Все кореневище акуратно переноситься в підготовлену яму і засипається землею з таким розрахунком, щоб нирки були заглиблені не більше ніж на 5 см. Після чого рослина слід полити відром води, в якому можна розчинити кілька кристаликів марганцю для знезараження.

Після отримання інформації про те, коли пересаджувати півонії, які необхідні ямки, потрібно правильно викопати і підготувати рослину для посадки. Восени гілки пов’язують і обрізають листя, залишають тільки стебло – 10 см. Грунт під кущем підкопують, відступаючи 20 см від пагонів, і рясно поливають водою.

  • очищають від землі корінь – при посадці восени;
  • при високій кислотності грунту – промивають корінь слабким розчином марганцівки;
  • землю не прибирають з кореня – при посадці рослини навесні;
  • кореневище зміцнюють в центрі ями, щоб молоді корінці змогли розправитися і вбирати потрібні для кореневища соки;
  • вливають воду в яму і присипають коріння землею, залишаючи невелику лунку для скупчування води

Рослина в процесі вивертання вилами може розвалитися на 2 частини. Це відбувається зі старими країнами в центрі куща, оскільки вони вже не в змозі тримати форму. Нічого страшного в цьому немає, але подальший поділ куща потрібно виконувати тільки після повного вилучення його з землі. Щоб можна було помітити всі кількість нирок і корінців, кущ промивають водою зі шланга, тільки струмінь її повинна бути слабкою. Потім рослина укладають в тінь для подвяливания на 6-8 годин, тоді коріння деленок не зламаються і їх простіше посадити.

При розподілі куща залишають 5 нирок і 2-3 молодих корінця, щоб рослина зацвіло раніше, ніж через 3 роки. Якщо нирок буде більше, то навесні рослина зацвіте, але листочки швидко обсипаючи, оскільки через невеликої кількості корінців рослині не вистачить необхідної харчування. При цьому воно старіє раніше. Закопують деленки кореневища на оптимальну глибину – 7-9 см, присипають грунтом і злегка плескали, обов’язково поливають.

При правильній пересадці рослини і хорошому догляді воно віддячить вам яскравим, тривалим і красивим цвітінням.

опис

Півонія – це багаторічний квітучий листопадний чагарник. Він є представником роду Піоновий, його відносять до сімейства Лютикова. Виростає ця рослина до одного метра. Квітки великого розміру, махрового будови, досягають до 20-25 сантиметрів в окружності при повному розкритті бутона. Забарвлення квітки варіюється в залежності від сорту, від блідо-рожевого до насиченого бордового.

підготовка

До вибору нового місця розташування для пересаджування півонії потрібно підійти відповідально. Цей крок багато в чому визначить, наскільки успішно квітка зможе прижитися і адаптуватися. Півонія – теплолюбний багаторічна рослина, тому потрібно підбирати для його висадки такі місця, де квітки буде забезпечено хороше освітлення. Слід вибирати ділянки, де повітря буде вільно переміщатися, але при цьому пам’ятайте, що півонія не любить холодних протягів і сильних поривів вітру. Якщо ви зможете знайти на своїй ділянці таке місце, де багаторічна рослина в денні години буде знаходитися в півтіні, то, мабуть, це буде найкращим варіантом для півонії.

Кущі багаторічного півонії дуже чутливі до температурного режиму і зволоженості грунту. Постарайтеся не висаджувати багаторічна рослина там, де є капітальні споруди – через них грунт в літній час прогрівається більш сильно, ніж на відкритих ділянках, а перегріву півонія не любить. Відстань між будівлями і багаторічників має бути як мінімум 1,5 м, а краще – 2 м.

Таке ж відстань повинна бути і від великих дерев – це необхідно з тієї причини, що потужна коренева система дерева буде забирати у півонії вологу, а на пересушені грунтах рослина відчуває себе погано. Вибираючи місце для посадки півонії дізнайтеся, на якій глибині у вас на ділянці залягають грунтові води. Вони не повинні підходити до поверхні землі ближче, ніж на 1 м.

Після того як ви визначилися з новим місцем проживання півонії, не тільки рослина, але і місце для посадки потрібно попередньо підготувати до процедури пересаджування. За добу до моменту пересадки багаторічників вам буде потрібно максимально розм’якшити грунт навколо нього. Для цього грунт біля півонії потрібно дуже рясно полити. Така маніпуляція полегшить викопування куща і запобігти пошкодженню його кореневої системи.

Кращим субстратом для півоній є суглинних грунт. Якщо на вашій ділянці грунт щільна і важка, її необхідно розпушити додаванням крупного річкового піску. Якщо у вашій місцевості переважають пісковики, тоді додайте в грунтовий субстрат суміш з глини і компосту. Наступним кроком вам буде потрібно викопати в землі посадкову яму розміром 55-70 сантиметрів в глибину і в ширину. Якщо ваш ділянка розташована в низині, то яму роблять 75-90 сантиметрів, збільшивши її на 20 сантиметрів для того, щоб облаштувати хороший дренаж. Для пересадки декількох кущів відстань між ямами роблять не менше 1 метра.

Тепер облаштуємо дренаж. Для цього на дно посадкової ями потрібно насипати суміш дрібного щебеню, битого червоної цегли і крупного річкового піску. Товщина цього шару повинна бути не менше 20 сантиметрів. Наступним шаром буде живильний грунтовий субстрат, їм потрібно заповнити до 50 сантиметрів простору посадкової ями. Поживну суміш можна приготувати за наступним рецептом:

  • торф, листовий перегній, дерен беруть в рівних пропорціях;
  • на одну рослину додають 200 грамів суперфосфату, 300-400 грамів кісткового борошна і 100-150 грамів калію сульфату;
  • після того як в яму для посадки ви помістили отриманий субстрат, що залишився простір засипають торфом з перегноєм; зазвичай на цей шар припадає близько 10 сантиметрів.

півонії

Після того як грунт навколо куща півонії розм’як, потрібно обрізати надземну частину рослини, залишаючи при цьому пагони довжиною 10-15 сантиметрів. На відстані 20-25 сантиметрів вилами розпушують ґрунт, акуратно розгойдують і виймають кущ. Після цього потрібно вручну видалити землю з коренів рослини і промити їх теплою водою. Тепер багаторічна рослина потрібно залишити в спокої і дати коріння підсохнути приблизно 3-5 годин в тіні. Це потрібно зробити для того, щоб майбутнє поділ куща пройшло легко і з мінімальними втратами для коренів рослини.

Огляньте кореневу систему багатолітника. Якщо ви побачите підгнилі або пошкоджені коріння – відразу ж видаліть їх гострим ножем, а місця зрізів підсушіть, обробіть спочатку фунгіцидом, а потім вугільним порошком. Тільки після цього можна приступати до поділу куща. Досвідчені садівники вважають, що кущ потрібно поділити рівними частинами, але так, щоб на кожному кореневище залишилося не менше 2-3 сплячих бруньок. Для оброблення кореневища використовуйте стерильні інструменти – це може бути добре заточений ніж або невеликий топірець. Всі зрізи необхідно підсушувати і обробляти порошком товченого вугілля або розчином зеленки.

Приблизно за місяць до запланованої пересадки слід підготувати місця для нових кущів. На сонячному, захищеному від вітрів місці викопують посадкові ями глибиною не менше 60 см.

На дно ями насипають шар дренажного матеріалу (керамзит, бита цегла, гальку), потім поживну суміш для розвитку рослини. Її можна купити в спеціалізованих магазинах або підготувати самостійно, змішавши по одному відру компосту, торфу, піску, і додати склянку деревної золи і 50 грам суперфосфату.

Об’єм, що залишився ями заповнюють садової землею, очищеної від бур’янів і коренів. Для усадки субстрат слід добре пролити водою, після чого при необхідності досипати грунт.

Деленку розміщують в центрі посадкової ями і присипають шаром землі не більше 5 см. Якщо кореневище заглибити, то воно може підгнити, а якщо розташувати близько до рівня грунту, то нирки будуть підсихати. Після посадки рослини поливають раз в три дні з розрахунку: одне відро 10 л – на рослину.

На зиму стебла саджанців обрізають до 10 см і вкривають ялиновим гіллям або компостом.

Якщо терміни пересадки піонів були обрані правильно, то вже в перше літо у рослини з’являться зав’язі бутонів. Їх слід видаляти, щоб рослина не витрачала сили на формування квітки – перші два роки молоді півонії будуть нарощувати кореневу масу, тому не варто домагатися від них цвітіння.

оптимальні терміни

Найкращим часом, коли можна пересаджувати півонії, вважають кінець серпня – початок вересня. В цей час ще немає холодних нічних заморозків, поривчастого вітру та тривалих рясних дощів. Якщо ж потрібно провести пересадку навесні, то виконати цю процедуру потрібно встигнути до цвітіння і активного пробудження нирок, в травні.

Фахівці-садівники вважають, що після весняної пересадки рослина буде довго адаптуватися, тому в найближчі 2 роки його цвітіння ви не побачите. Але не варто затягувати з пересадкою, тому що якщо ви будете робити це на початку літа, то рослина з великою часткою ймовірності може просто загинути – його коріння не зможуть вкоренитися під дією занадто яскравих літніх променів сонця.

Покрокова інструкція

Щоб півонії добре прижилися, їх потрібно правильно посадити на інше місце. Алгоритм дій буде наступним:

  1. яму для посадки багаторічників на нове місце потрібно добре полити відстояною теплою водою;
  2. розмістити підготовлену частину півонії по центру ями і заглибити її на 5-7 сантиметрів в грунт, при цьому потрібно стежити, щоб всі корінці були ретельно розправленими;
  3. для посилення розвитку кореневої системи підготовлену до посадки частина півонії можна обробити стимулюючими препаратами, наприклад, «Корневином»;
  4. грунт навколо посадженого куща потрібно розрівняти і злегка прим’яти руками;
  5. тепер грунт навколо куща потрібно мульчувати тирсою або листовим перегноєм і полити теплою водою;
  6. при появі першого паростка висотою 4-5 сантиметрів мульчу прибирають, а грунт розпушують. Замість мульчі, навколо куща розміщують суміш торфу, гною і добрива «Нітрофоска».

Крім висадки кореневищ півонії у відкритий грунт, деякі садівники застосовують і інший підхід. Вони садять підготовлені частини кореневищ ранньою весною не в грунт, а у великі горщики і тримають їх в підвалі до того моменту, коли настане сприятлива тепла погода, а рослини встигнуть за цей час трохи вкоренитися.

подальший догляд

Після того як проведена процедура пересаджування, кущі півоній потрібно регулярно поливати, не допускаючи пересушування грунту. Щоб коренева система розвивалася успішно, землю навколо куща потрібно регулярно розпушувати і мульчувати. Така процедура допоможе коріння утримати навколо себе вологу і буде пригнічувати ріст бур’янів. При поливі багатолітника потрібно намагатися, щоб вода не потрапляла на листя і пагони. Щоб рослина всі свої сили направляло на укорінення, перші два роки після пересадки рекомендується видаляти у півонії всі утворюються квіткові бутони ще на ранній стадії їх формування. І тільки через два роки на кущі можна буде залишити один бутон. В результаті таких дій на наступний рік кущ порадує вас своїм рясним цвітінням.

Після посадки молоде рослина особливо вразливе для хвороб і шкідників. Щоб не допустити зараження, грунт біля кожного кущика потрібно продезінфікувати розчином марганцевого калію. Робити це потрібно регулярно. Після того як на кістках з’являються молоді пагони, для рослини споруджують захисну огорожу. Його роблять з кілочків і мотузки. Пагони підв’язувати не потрібно, вони будуть оточені на половину їх висоти цією огорожею, яке захистить молодий тендітний півонія від вітру.

Поливають пересаджені півонії в літній період один раз на тиждень у вечірній час, коли сонячні промені не такі активні. При цьому під кожен кущ потрібно вилити від 20 до 30 літрів відстояної води. Перші два роки після пересадки багаторічна рослина не потребує підгодівлі, так як йому досить тих компонентів, які були додані в грунт при підготовці посадкової лунки. Через два роки під кущ півонії необхідно вносити комплексні добрива, що містять в своєму складі фосфор і калій . А в період формування бутонів півонії потрібно вносити азотисті компоненти. Пересаджені по весні півонії часто страждають старінням нижніх листочків. За цим потрібно стежити і вчасно видаляти зів’яле листя, так як вони є середовищем для розмноження хвороботворних мікроорганізмів і шкідників.

Незважаючи на розбіжність у думках серед садівників про терміни пересаджування півоній, практика показала, що весняна пересадка може бути цілком успішною, якщо при її виконанні правильно вибрати час, місце і ретельно підготувати посадковий матеріал. Важливу роль в успіху весняної пересадки грає і подальший догляд за рослиною. При уважному до нього ставлення – своєчасному поливі, мульчировании грунту і внесення добрив – багаторічна рослина добре приживається і з часом починає рясно цвісти.

Детальніше про пересадку півоній навесні ви дізнаєтеся в наступному відео.

Добавить комментарий Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator