Полуничне варення джем

Авторadmin

Полуничне варення джем

Варення з полуниці: рецепти приготування полуничного джему на зиму у фото

Літній сезон стартував, а разом з ним побільшало ягід та овочів, з якими можна зробити смачні та корисні консервації на зиму. Тому підготували кілька простих та популярних рецептів, як приготувати джем та варення з полуниці, щоб тішити себе нею не тільки у теплу пору року.

Полуничне варення з цілими ягодами

Рецепт приготування варення з полуниць з цілими ягодами:

  1. Полуницю помити, відокремити плодоніжки. Пересипати верствами полуницю з цукром. Залишити на кілька годин або на всю ніч. За час “простою” полуниця виділила сік. Рідини досить для того, щоб почати варіння.
  2. Ставимо каструлю на вогонь. Доводимо до кипіння і вимикаємо. Залишаємо остигати. Кип’ятити варення з полуниці не треба, бо ягоди розваряться і втратять свій вигляд.
  3. При першому закипанні не рекомендуємо мішати полуничне варення ложкою. Можна пошкодити ягоди. Струшувати каструлю треба дуже акуратно, тому що сироп може виплеснутися.
  4. Другий раз доводимо до кипіння і вимикаємо. Залишаємо остигати. Третій раз доводимо до кипіння, проварюємо одну хвилину і розливаємо полуничне варення у банки. Банки попередньо варто простерилізувати.
  5. Закриваємо стерилізованою кришкою. Варення з полуниці з цілими ягодами готово!

Джем з полуниці на зиму без варіння

Рецепт приготування варення з полуниць без варіння:

  1. Полуницю промиємо і розтовчемо за допомогою товкучки. Вимірюємо вміст. У нас вийшов неповний глечик. Візьмемо таку ж кількість цукру.
  2. Змішаємо полуницю з цукром в глибокому посуді Ретельно все перемішуємо, залишаємо на 2-3 години, щоб цукор розчинився.
  3. У чисті, стерилізовані і сухі банки розливаємо полуничне варення. Щільно закручуємо банку з полуничним варенням підготовленою чистою кришкою і відправляємо варення з полуниці (без варіння) в холодильник. Полуничне варення на зиму готове.

Полуничне варення у мультиварці

  • Полуниця (свіжа або заморожена) – 1 кг
  • Цукор – 1 кг

Рецепт приготування варення з полуниць у мультиварці:

  1. Полуницю перебрати, помити, бажано обсушити. У полуничному варенні, звареному в мультиварці, не використовуємо воду. Відміряти 1 кг цукру. Засипати ним полуницю.
  2. Кришку мультиварки закрити, включити її на режим Тушкування на 1 годину. За цей час банки для варення помити і простерилізувати. Варення, зварене в мультиварці, готово.
  3. Розливаємо полуничне варення у чисті банки і закриваємо кришками.

Сухе повидло з полуниці

  • Полуниця – 1 кг
  • Цукор – 1 кг
  • Вода – 0,5 л
  • Пудра цукрова – 90 г

Рецепт приготування сухого варення з полуниць:

  1. Вимиємо полуницю. Обірвемо хвостики. Воду наллємо в ківш. Додамо цукор.
  2. Поставимо сироп на повільний вогонь. Проварити його варто до розчинення цукру. Потім викладемо в сироп полуницю. Проварити варення з полуниці 30 хвилин на середньому вогні. Процідимо полуничне варення і залишимо ягоди стікати на добу.
  3. Потім викладемо ягоди полуниці в керамічну форму і відправимо їх в духовку на 3 години. Температуру встановимо 80 градусів. Цукати з полуниці обваляти в цукровій пудрі. Сухе полуничне варення готове. Подавати такі ягоди полуниці можна як десерт або ж використовувати їх як начинку для пиріжків.

Повидло з полуниць у власному соку

  • Полуниця – 1 кг
  • Цукор – 800 г
  • Сік лимонний – 2 ст. ложки

Рецепт приготування варення з полуниць у власному соку:

  1. Полуницю вимити, очистити від хвостиків. Помістити полуницю в каструлю, засипати цукром. Акуратно струсити полуницю з цукром, залишити на 5-6 годин (за цей час полуниця дасть сік).
  2. Банки і металеві кришки вимити, простерилізувати. Поставити каструлю на невеликий вогонь, довести до кипіння. Варити полуничне варення 7-10 хвилин на невеликому вогні. Додати лимонний сік. Варити полуничне варення ще 2-3 хвилини.
  3. Відразу ж розлити варення з полуниці в стерилізовані гарячі банки. Закрити банки з варенням стерилізованими кришками. Варення з полуниць у власному соку готове.

Желе з ягід на зиму

  • Полуниця – 500 г
  • Цукор – 300 г
  • Желатин – 10 г
  • Вода – 50 г

Рецепт приготування желе з полуниць на зиму:

  1. Залийте желатин звичайною водою кімнатної температури. Залишити желатин набухати на 10-15 хвилин. Закип’ятити воду в каструлі, встановити сито або спеціальне кільце для стерилізації банок, поставити вимиті скляні банки шийкою вниз. Простерилізувати банки над парою 3-4 хвилини. Кришки можна лише обдати окропом.
  2. Тим часом очистити полуницю від хвостиків і скласти в миску або каструлю. Промити ягоди в воді, рідину злити.
  3. Полуницю подрібнити в пюре: можна занурювальним блендером або за допомогою м’ясорубки. Всипати весь цукор до полуничного пюре і поставити варитися на вогонь. Варити після закипання 5-7 хвилин на повільному вогні. Зняти з вогню, остудити. Повторити процедуру варіння ще раз.
  4. Втретє прогріти пюре. У гарячу масу додати набряклий желатин. Перемішати, щоб желатин розчинився. Не чекаючи сильного кипіння, зняти полуничне желе з вогню.
  5. Гаряче полуничне желе розкласти в стерильні банки, залишаючи 1 см до горлечка. Вийде приблизно 0,5-0,6 літра желе. Накрити банки з желе кришками і закрутити. Зберігати желе з полуниці в прохолодному темному місці, можна в коморі або погребі.

П’ятихвилинка з полуниці

  • Полуниця – 1 кг
  • Цукор – 300 г
  • Вода – 0,2 л

Рецепт приготування п’ятихвилинки з полуниці:

  1. Банки промити, простерилізувати будь-яким способом. Зробити сироп з цукру і води. Для цього з’єднати в мисці цукор з водою. Довести до кипіння на невеликому вогні. Охолодити.
  2. Ягоди добре промити. Полуницю перебрати, очистити. Підготовлені ягоди покласти в сироп і залишити на 10-12 годин. Добре перемішати і поставити на вогонь.
  3. Довести до кипіння, зменшити вогонь і витримати 5 хвилин, обережно помішуючи. Відразу перекласти в підготовлені теплі банки і герметично закатати кришки.

Головні правила і секрети варіння полуничного варення:

  • В якому посуді варити джем? У великій каструлі або емальованому посуді. Також можна варити полуничне варення у мультиварці.
  • Скільки варити повидло? Після того, як засипали варення цукром, перемішати і залишити на 4-6 годин, щоб полуниця пустила сік. Каструлю з ягодами поставити на вогонь і довести до кипіння. Кип’ятити варення в середньому 5 хвилин, на помірному вогні, знімаючи піну.
  • Чим згустити варення? Агар-агар, пектин, желатин.
  • Як варити джем, щоб ягоди були цілими? Секрет у перемішуванні: перемішувати ягоди не потрібно, адже вони мають залишитися цілими. Варення можна лише злегка струшувати.

Варення з полуниці: 7 кращих рецептів

Скоро літо і сезон фруктів, ягід і їх консервування на зиму. Тож у цій статті онлайн журнал «Поличка» розповість як варити варення з полуниці, однієї з найсмачніших і найпопулярніших в Україні ягід. Способів приготування полуничного варення є багато – рецепт «5 хвилинка», повидла, джеми, з черешнями та інші.

До речі, також радимо хороші рецепти приготування варення з малини, варення з абрикосів, а також варення з вишні.

Густе варення з полуниць

Приготування варення за цим рецептом буде довгим і в загальному триватиме до 36 годин. Однак це того варте, адже отримаємо густе і смачне полуничне варення.

Інгредієнти

Приготування

  1. Полуниці помити, очистити від хвостиків. Викласти їх у каструлю, пошарово пересипаючи цукром. Залишити на ніч (на 10-12 годин), щоб ягоди пустили сік, які надалі перетвориться в сироп.
  2. Коли полуниці пустили сік, з допомогою шумовки викласти ягоди у окрему посудину. Таким чином у каструлі залишиться лише сік і цукор, який ще повністю не розтанув.
  3. Каструлю поставити на плиту, на середньому вогні довести до кипіння (помішуючи, щоб цукор не пригорів). Коли цукор повністю розтане – вогонь зменшити до мінімального і варити доти, доки сиропу не стане менше приблизно на чверть (це займе приблизно 20 хвилин).
  4. Тепер каструлю потрібно зняти з плити і до сиропу додати полуниці, які ми раніше виклали у окрему посудину. Накрити каструлю кришкою і залиши на 12 годин.
  5. Через 12 годин треба знову вибрати шумовкою ягоди, а сироп варити поки його об’єм не зменшиться на четвертину. Тоді знову зняти сироп з плити і додати в нього раніше вибрані полуниці. Залишити на 12 годин.
  6. Ще 1 раз повторити описану в попередньому кроці процедуру, але ягоди додати в сироп не знімаючи його з плити. Після цього варити варення протягом 5 хвилин на середньому вогні.
  7. Варення готове, його можна розлити по стерилізованим банкам і закрутити на зиму.

«П’ятихвилинка» (за 5 хвилин)

Варення за цим рецептом готується дуже швидко, але при цьому все одно виходить смачним і його можна закривати на зиму. Таке варення не буде густим, адже ягоди соковиті, а час варіння мінімальний.

Інгредієнти

  • Полуниці – 1 кг
  • Цукор – 1 кг
  • Лимонний сік – 1 ст. л.

Приготування

  1. Ягоди полуниці перебрати, очистити від «хвостиків», промити водою, почекати поки вода стече. Викласти її в каструлю, пошарово пересипати цукром. Залишити на 5-6 годин у прохолодному місці, щоб ягоди пустили сік.

Якщо ягоди дуже крупні, то краще розрізати їх половинками, щоб встигли зваритися за 5 хвилин.

Повидло з полуниці

На відмінно від варення, де ягоди не повністю розварюють, повидло має однорідну консистенцію. У цьому рецепті повидла використовується ваніль, що придає йому особливого смаку та аромату.

Інгредієнти

  • Полуниці – 1 кг
  • Цукор – 1 кг
  • Лимон – 1 шт
  • Ваніль – 10 г

Приготування

  1. Полуниці перебрати, очистити від плодоніжок, промити, почекати поки вода стече. Далі з допомогою блендера подрібнити ягоди до однорідної пюреподібної маси.
  2. До полуничного пюре додати цукор, видавлений з лимону сік та ваніль. Ретельно перемішати все.
  3. Поставити каструлю з нашим полуничним пюре на плиту, довести до кипіння. Зменшити вогонь на слабкий та варити 5 хвилин або довше (чим густіше хочете отримати повидло, тим довше варити).
  4. Повидло з полуниці готове, тепер його можна розлити по стерилізованим банкам і закрутити на зиму.

Рецепт варення з полуниці і черешні

Поєднуючи різні ягоди можна отримати незвичайне смачне варення, як точно здивує ваших рідних і гостей. Приклад такого поєднання – ягоди черешні і полуниці.

Інгредієнти

  • Черешня – 1 кг
  • Полуниця – 500 г
  • Цукор – 700 г
  • Лимонна кислота – 0,5 ч.л.

Приготування

  1. Черешні помити, очистити від кісточок і хвостиків. Полуниці теж очистити від хвостиків і помити, дати воді стекти.
  2. Ягоди черешні і полуниці викласти у каструлю, пересипаючи їх шарами цукру. Залишити на кілька годин, щоб ягоди пустили сік.
  3. Поставити каструлю на плиту, на середньому вогні довести до кипіння. Зачекати хвилину та вимкнути плиту, дати варенню охолонути.
  4. Повторити попередній крок ще 2 рази. На третьому, останньому повторені, додати лимону кислоту (перед тим як поставити на плиту).
  5. Коли варення закипить востаннє – його можна вимикати та розливати по стерилізованим банкам.

Джем з полуниці

Приготований за цим рецептом джем з полуниці вийде дуже густим, а також він буде практично без кісточок.

Інгредієнти

  • Полуниці – 1,5 кг
  • Цукор – 1,2 кг
  • Лимон – 1 шт

Приготування

  1. Стиглу полуницю помити, очистити від хвостиків, подрібнити з допомогою блендера або м’ясорубки.
  2. Отримане пюре треба перетерти через сито, щоб позбутися кісточок.
  3. Полуничне пюре помістити в каструлю для приготування джему, додати цукор і ретельно перемішати.
  4. Поставити каструлю на плиту, варити на середньому вогні, періодично помішуючи. Після закипання треба варити 30 хвилин, помішуючи та знімаючи піну яка утворюється.
  5. Після 30 хвилин варіння додати у джем сік половинки лимона, перемішати. Варити ще близько 30 хвилин, періодично помішуючи.
  6. Джем з полуниць готовий. Можна розлити по банкам і закрутити на зиму, або ж просто дати охолону і їсти його відразу.

Полуничне варення з бананом

Це варення з полуниць і бананів матиме чудовий смак, який трохи нагадуватиме фруктові жуйки. Варення вийде густе, відмінно підійде для начинок у випічці.

Інгредієнти

  • Полуниці – 1 кг
  • Цукор – 1 кг
  • Банан – 3 шт

Приготування

  1. Полуниці перебрати, очистити від плодоніжок, промити. Засипати цукром і залишити на 5-6 годин, щоб ягоди пустили сік. Якщо треба швидше, то кожні 20-30 хв перемішуйте ягоди (акуратно, дерев’яною лопаткою).
  2. Каструлю з полуницями поставити на плиту, довести до кипіння, та варити на невеликому вогні ще 5 хвилин (постійно помішувати і знімати піну). Далі зняти з плити і дати охолонути.
  3. Коли каструля і її вміст охолоне – знову поставити на плиту, довести до кипіння та варити ще 5 хвилин. Знову зняти з плити і дати охолонути.
  4. Поставити варення останній раз на плиту, довести до кипіння. Тим часом нарізати скибочками банани і додати у варення. Добре перемішати і варити доти, доки варення не набуде бажаної для вас густини. Мінімальний час варіння після додавання бананів – 20 хвилин.
  5. Готове полунично-бананове варення розлити по стерилізованим банкам та закрутити на зиму.

Варення з полуниці без варіння

В завершення рецепт як приготувати варення з полуниці без варіння. Зауважимо, що таке варення зберігати треба у холодильнику, а термін придатності буде значно меншим ніж у класичного варення (не більше 3 місяців).

Інгредієнти

Приготування

  1. Полуниці перебрати та промити, видалити хвостики, викласти на сито чи рушник і дати їм обсохнути.
  2. Викласти ягоди в миску, додати половину цукру (400 г) і подрібнити до пюре з допомогою блендера.
  3. Коли цукор повністю розтане – додати другу половину цукру, знову добре перемішати блендером. Цукор вже буде повільніше розчинятися і може розтанути не весь, але з часом він повністю розтане.
  4. По суті варення готове, його треба розлити у стерилізовані банки, закрити щільними кришками і поставити у холодильник. Зберігати тільки в холодильнику.

На цьому наша добірка рецептів варення з полуниці закінчується. Сподіваємося у вас вийде приготувати смачні полуничний джем, варення і повидло! До речі, якщо у вас є якісь поради щодо приготування чи свої оригінальні рецепти – пишіть у коментарях нижче 🙂

Про автора

admin administrator