Помідор всередині білий

Авторadmin

Помідор всередині білий

Чому у помідорів всередині з’являються білі прожилки

Білі і жорсткі прожилки утворюються всередині плодів з кількох причин. Ось найпоширеніші з них.

Навіть вирощені в теплицях за всіма правилами агротехніки овочі можуть бути несмачними і жорсткими. Давайте розберемося, чому помідори білі всередині і як впоратися з цією проблемою, інформує Ukr.Media.

Білі і жорсткі прожилки утворюються всередині плодів з кількох причин. Ось найпоширеніші з них.

Особливість сорту

У деяких сучасних гібридних томатів присутній спеціальний ген, який дозволяє плодам довше зберігатися і залишатися непошкодженими при транспортуванні. У таких помідорах білі прожилки виконують функцію “каркаса”, що зберігає форму плоду.

Білі прожилки несмачні і жорсткі, тому гібриди помідорів з геном “довголіття”, зазвичай, не вирощують для власного споживання, такі плоди найчастіше використовують для продажу, адже зовні вони дуже привабливі. Щоб кожен сезон ласувати смачними плодами, потрібно перед покупкою насіння уважно вивчати характеристики сорту і вибирати тільки перевірені варіанти. До того ж хороших і популярних сортів не так вже й мало.

Стовбур (фітоплазмоз) томатів

Ця вірусна хвороба помідорів, на жаль, не лікується. Симптоми захворювання проявляються ще до повного дозрівання плодів. Листя рослини дрібнішають, стають грубими і набувають рожево-фіолетового відтінку. Їх краї загинаються вгору, стебло потовщується, квітки бліднуть і зростаються. Якщо плоди все ж формуються, то виходять нерівномірно пофарбованими.

Вірус зберігається на коренях деяких багаторічних овочів, квітів та трав. Він часто селиться на подорожнику, в’юнку, звіробої. Крім того, стовбур переносять цикади, попелиці, совки, білокрилка.

Всі хворі кущі слід негайно видалити з грядки і спалити. Для запобігання зараження томатів необхідно боротися з комахами, регулярно прополювати бур’яни і віддавати перевагу низькорослим (краще штамбовим) рослинам: такі томати стовбур вражає рідше.

Нестача поживних речовин і спекотна погода

Томати нерідко виростають білими всередині і з жорсткими прожилками через нестачу калію, кальцію і надлишку азоту. Тому важливо збалансувати дозування поживних речовин. При дефіциті калію томати підгодовують сульфатом калію або іншим калійним добривом.

Сигнали калійного голодування: крайовий опік на нижніх листках, нерівномірне забарвлення плоду. Про дефіцит кальцію свідчать вершинна гниль і всихання верхніх листків.

І врахуйте: при температурі вище 30°C рослини перестають засвоювати калій з ґрунту. А ще при високій температурі рослини цвітуть, але плоди не зав’язуються. Тому в такі моменти потрібно намагатися знизити температуру і підвищити вологість повітря за допомогою поливів. Не рідше одного разу на тиждень під кожен кущ виливають 5 л води. Теплиці не забувають провітрювати і залишають у них судини з водою.

При високій температурі повітря і недостатніх поливах в плодах не утворюється важливий пігмент лікопін, який відповідає за червоний колір томатів. Тому в таких несприятливих умовах м’якоть стає світлою і несмачною.

Найбільш підходяща температура для вирощування томатів — 20-25°C. При цьому вночі має бути на 5-7°C менше, ніж вдень.

Віддавайте перевагу перевіреним сортам помідорів, ретельно доглядайте за рослинами і створюйте для них комфортні умови проживання. Тоді відмінний смак плодів не зіпсують ніякі прожилки.

Томат білий налив характеристика та опис сорту помідорів

Самий популярний овоч, особливо в літній час – помідор. Він присутній майже у всіх овочевих салатах. Зараз виведено безліч нових гібридних сортів. Але помідори під назвою «Білий налив», залишаються популярними.

Характеризується сорт високою врожайністю і стійкістю до холоду

Опис томату Білий налив

Білий налив створений селекціонерами на станції ім. В. І. Эдельштейна, схрещуючи гібриди томатів. Він належить до раннього сорту. Характеризується сорт високою врожайністю і стійкістю до холоду. Вперше білі помідори були висаджені в 1969 році в Казахстані.

Гармонійно поєднуються властивості плодів Білого наливу. За короткий час сорт придбав популярність у садівників-аматорів. І зараз він тримають планку популярності.

За характеристикою плоди Білого наливу середнього розміру (від 80 до 130 грам), круглої форми, насиченого червоного забарвлення. Важливо, що вони не тріскаються. Визрілі плоди мають відтінок молочно-білого кольору, тому сорту дали таку назву.

З одного куща можна зібрати до трьох кілограмів урожаю. При описі смакових властивостей, відзначається характерний аромат. Смакові якості гарні в свіжому і переробленому вигляді. Плоди добре переносять транспортування і довго зберігаються.

У період дозрівання, третя частина врожаю визріває одномоментно, що дає можливість швидко зібрати і переробити урожай. Саме раннє дозрівання томатів зробило сорт настільки популярним.

Описуваний вид помідор є нештамбовым.

Хоча Білий налив не сучасний вигляд томатів, але багато городників воліють його і зараз. Приваблює їх невередливим сорту, стійкість до холоду, надійність у врожайності.

Плоди Білого наливу середнього розміру круглої форми

Вирощування і догляд

Білий налив не вимагає особливого догляду. Оскільки низькорослі кущі, детермінантні, досягають тільки 50 см. у висоту, немає необхідності в пасинкуванні, опорі. Вирощують даний сорт як в теплиці, так і на відкритому грунті. Плодоношення починається через 90 днів в теплиці і через 100-110 днів у відкритому грунті. Завдяки ранньому дозріванню, кущів часто вдається уникнути фитофтору. Слід зазначити, що цей вид томатів не захищений від фітофтори.

Що враховувати при вирощуванні:

  • Бажано розсаду Білого наливу висаджувати на легких, родючих грунтах. Розсада даного сорту висівається в спеціальні ємності в першій декаді березня. Період вирощування паростків становить 50-60 днів.
  • Після 10 травня вирощену розсаду висаджують у відкритий грунт.
  • Для висадки у відкритий грунт вибирають сонячну площа, захищену від вітру.
  • В процесі вирощування куща формують один-два стебла. Після того, як саджанці, висаджені в грунт, їх накривають прозорою поліетиленовою плівкою. Це потрібно робити в цілях хорошої врожайності, так як в цей час можливі заморозки. Коли мине загроза заморозків, плівку прибирають.
  • Білий налив – теплолюбний сорт, тому необхідно поливати теплою водою. Даний вид має потребу у воді.

Чому помідори всередині білі і жорсткі

Іноді замість соковитого плоду на стіл потрапляє наполовину дозрілий всередині томат з жорсткими білими прожилками. Щоб уникнути цього, для початку необхідно з’ясувати, які фактори вплинули на проблему.

Чому помідора всередині біла

Нерівномірно дозрілі помідори – це іноді ознака певного сорту. Так само, як і прояв білої м’якоті всередині плоду.

Появі білих прожилок гібриди “зобов’язані” генам. Селекціонери спеціально ввели цю особливість в сорти, вирощувані для масового продажу. Своєрідний “каркас” підвищує транспортабельність плодів і продовжує термін зберігання.

Одночасне поєднання двох ознак відразу виникає абсолютно з інших причин.

Погане живлення

До описуваної ситуації призводить дефіцит мікроелементів, в першу чергу калію, а також магнію і кальцію. Виникнути нестача може навіть в тому випадку, якщо в самому грунті цих компонентів предостатньо. Значить, є додаткові фактори, що впливають на погану засвоюваність рослинами хімічних компонентів.

Вірусна інфекція

Грубу білу м’якоть в помідорах і погане дозрівання провокують хвороби. Описані ознаки відносяться до симптоматики фітоплазмозу (відомого в народі, як столбур).

  • проблема починається ще на фазі бутонізації, більшість цвіту стає стерильним;
  • пелюстки маленькі, бліді, іноді зростаються в дзвіночки;
  • стебла грубіють і товщають;
  • листя також дрібнішає, загинається вгору і набуває рожевий з фіолетовим відтінок.

Помітивши дані ознаки на помідорах, слід оглянути і сусідні грядки. Фітоплазмозом заражаються перці, селера та інші пасльонові.

Що робити, щоб цього не було

Якщо проблема пов’язана з фізіологічними особливостями, її легко усунути.

  • налагодити на грядках агротехніку, особливо нормалізувати режим поливу;
  • обмежити підгодівлю кущів азотом;
  • вибирати комплексні добрива з високим вмістом калію;
  • переконавшись в дефіциті мінеральних речовин, в землю вносять нітрит калію або монофосфат;
  • хімікати можна замінити народним засобом, настоєм золи (6 склянок порошку на відро води);
  • золу можна і просто посипати по грядках поруч з кущами.

Виявивши ж ознаки вірусного захворювання, проблему доведеться вирішувати кардинально. Фітоплазмоз не виліковується, тому з городу прибираються всі хворі рослини і спалюються за межами ділянки.

Профілактика

Один із способів врятувати врожай – зробити заздалегідь всі необхідні заходи.

  • помідори вирощують розсадним способом, дотримуючись правил дренажу;
  • правильно підбирають ділянку для грядок – добре освітлену, із захистом від вітрів;
  • не можна поруч з томатами висаджувати декоративні квіти – вони приманюють попелиць;
  • враховується кислотність грунту – потрібні суглинки і супіщаники з pH 6;
  • важлива сівозміна – помідори не садять після пасльонових, щоб уникнути грибкових заражень;
  • кращі попередники – бобові, цибуля і огірки, збагачують грунт потрібними мікроелементами;
  • азот грядкам необхідний, але органіку вносять в грунт з осені, а навесні і влітку перевагу віддають мінералці з мінімальним вмістом даного елемента; в період плодоношення його краще виключити повністю;
  • для сівби на розсаду вибирають якісне насіння, яке повинно пройти спеціальну підготовку (стратифікацію, знезараження і т. п.);
  • специфікою догляду за томатами є пасинкування; особливо це стосується індетермінантних сортів;
  • при висадці розсади на грядки не слід кучкувати саджанці – обов’язково витримують оптимальні відстані між ними і рядками;
  • у профілактику фітоплазмозу входить боротьба з колоніями попелиці – вона основні рознощики вірусу;
  • періодично культуру обробляють інсектицидами (але не в період плодоношення);
  • для профілактики і боротьби з комахами і хворобами кущі, починаючи з другої половини липня, обприскують бордоською рідиною;
  • з середини серпня роблять обривання стебел, і видаляють ті кисті, на яких плоди не зав’язалися;
  • поливи здійснюють регулярно, не чекаючи пересихання землі, але і не перезволожуючи її;
  • при цьому намагаються, щоб волога не потрапляла на листя, а йшла безпосередньо до коріння; рекомендується змонтувати на ділянці крапельну систему;
  • також періодичним проводять розпушування грунту, легке підгортання, видалення бур’янів.

Якщо білі прожилки в м’якоті або нерівномірна зрілість томатів пов’язані з сортовою особливістю, варто відмовитися від даного виду, вибравши на наступний сезон інші помідори.

Чи можна їх їсти

Самі по собі томати не шкідливі (не рахуючи зелених «капелюшків», в яких накопичується отруйний соланін).

Викидати такі плоди не варто. Червону м’якоть можна застосувати в салати, видаливши білі тверді прожилки і недостиглі ділянки. Деякі господині навіть консервують помідори на зиму. При цьому у маринаді присутній справжній томатний смак, але в самих плодів не високі дегустаційні якості.

Що стосується томатів, вражених грибком, то на них слід накласти табу. В даному випадку спори проникають навіть в стиглу м’якоть, нічим себе не проявляючи. Потрапивши в організм людини, вони можуть стати причиною до розвитку серйозних захворювань (найлегше з них – харчове отруєння).

Корисні поради

Щоб якось пом’якшити грубу м’якоть, досвідчені дачники пропонують скористатися такими рекомендаціями:

  • якщо недостиглість сортовий фактор, то зірвані помідори слід укласти поруч зі стиглими плодами; через кілька днів вони дійдуть до потрібної стадії і стануть більш їстівними;
  • щоб виключити зараження культури вірусами, грядку слід щотижня обробляти настоєм часнику. Для його приготування беруть різані зубці з однієї головки і заливають 5 літрами води, настоюють 2-3 дня;
  • якщо на кущах з’явилася попелиця, слід запустити на грядку сонечок (досить буде 15-20 шт.), вони швидко знищать шкідника;
  • в жаркий сезон, коли кущам не вистачає поливу, рекомендується застосувати систему зволоження повітря, щоб знизити його температуру;
  • раз в тиждень під кожен кущ потрібно вносити до 5 л води.

Якщо помідори вирощуються в теплиці, то знизити температуру повітря до оптимальної (+20-25 градусів) можна, розставивши рівномірно в приміщенні відкриті посудини з водою.

Про автора

admin administrator