Посадка винограду восени коли і як

Авторadmin

Посадка винограду восени коли і як

Виноград восени: обрізування, посадка і догляд

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 01 серпня 2023 Опубліковано: 07 лютого 2019 Перша редакція: 07 жовтня 2015 🕒 12 хвилин 👀 57474 рази 💬 24 коментарі

  • Виноград – опис
  • Посадка винограду восени
    • Коли саджати виноград восени
    • Саджанці винограду восени
    • Як саджати виноград восени
    • Полив винограду восени
    • Пересадка винограду восени
    • Підживлення винограду восени
    • Обробка винограду восени
    • Розмноження винограду восени
    • Коли потрібно обрізати виноград
    • Як обрізати виноград восени (схема обрізування)
    • Обрізування винограду в Підмосков’ї
    • Обрізування винограду в Сибіру
    • Підготовка винограду до зими
    • Укриття винограду на зиму
    • Коментарі

    Виноград (лат. Vitis) – рід багаторічних чагарникових ліан родини Виноградові. Назва роду походить від слова vitilis, що означає «плетистий». У природі налічується близько 70 видів винограду, що зростають переважно в субтропічній і помірній зонах північної півкулі. У культурі вирощують виноград культурний (Vitis vinifera), похідний вид від винограду лісового, що росте в природі від північного узбережжя Середземного моря аж до південного узбережжя Каспію. У дикій природі виноград культурний не зустрічається.

    Виноград – опис

    Виноград культурний у сприятливих умовах може досягати 30-40 метрів у довжину, у більш прохолодних районах – не більше трьох метрів. Ліана прикріплюється до опори вусиками. Кора на молодих лозах червонувата або жовтувата, на дорослих стовбурах коричнева, з глибокими борознами, відшаровується. Листя черешкове, чергове, цілісне, три-п’ятилопатеве. Квітки дрібні, зеленуватого відтінку, двостатеві, зібрані у волоть, зацвітають у травні або червні. Плодоношення починається в серпні або вересні, а пізні сорти дозрівають у жовтні. Соковиті ягоди винограду з насінням у кількості від одного до чотирьох, а деякі сорти і зовсім без насіння, – зелені, жовті, чорно-фіолетові або темно-червоні – зібрані в грона різної форми різних розмірів. До того, як у 1963 році в Європі з’явилася філоксера, культурний виноград жив до 150 років.

    Посадка винограду восени

    Коли саджати виноград восени

    Посадка винограду восени саджанцями починається із перших тижнів жовтня і закінчується з настанням холодів. Найпізніший термін – за 8-10 днів до настання перших заморозків. Виправданість переваги осінньої посадки перед весняною в тому, що в цей час бруньки ще сплять, а коренева система вже розвивається, від чого активність молодих пагонів починається вже напровесні наступного року. Крім того, якщо ви щойно купили саджанець, його не потрібно буде зберігати до весни. Виноград світлолюбний, тому, вибираючи для нього місце на довгі роки, постарайтеся знайти відкриту ділянку, захищену від холодного вітру і протягів. Не рекомендується саджати виноград поблизу великих дерев, які не тільки затулятимуть його від сонця, а й не дозволять повноцінно розвиватися, висмоктуючи з ґрунту своїм корінням поживні речовини.

    Саджанці винограду восени

    Саджанці бажано купувати у продавців, які добре зарекомендували себе на ринку, але це не єдине застереження. У якісного саджанця з однорічним зеленим пагоном заввишки 40-50 см із товщиною стовбура 7-8 мм має бути не менше трьох корінців світло-коричневого кольору завдовжки 10-15 см і завтовшки не менше 2-3 мм. На пагоні повинні бути добре визріли бруньки, а коріння не повинне бути всохлим. Перед посадкою пагони саджанців вкорочують до 3-4 вічок, обрізають коріння на верхніх вузлах, а те, що залишилося, злегка підрізають і поміщають на 12 годин у розчин гетероауксину.

    Як саджати виноград восени

    Завчасно копають ями під виноград розміром 50х50х60, насипають у них дренажний шар із щебеню або битої цегли завтовшки 5-7 см, зверху укладають щільний папір, під стінкою ями встановлюють дренажну трубу, через яку будуть підживлювати і поливати кущ. Потім висипають у яму кілька відер родючої землі, склянку нітроамофоски, жменю золи, відро перегною, все ретельно перемішують і потім заповнюють яму доверху землею. Засипте в яму тільки верхній, родючий шар землі, нижній шар краще не використовувати. Тепер потрібно рясно полити яму кілька разів, і ви побачите, що ґрунт у ній осяде. Нехай яма постоїть ще пару тижнів після осідання. Відразу саджати виноград не можна, тому що, осідаючи, земля затягне саджанець глибше і розірве йому коріння. Найкраще почати підготовку ями до осінньої посадки винограду на початку серпня. Якщо ви висаджуєте кілька саджанців, відстань між ямами має бути не меншою метра.

    Під час посадки в центр ями висипають гіркою відро землі, встановлюють на неї саджанець, корінці розправляють і засипають яму родючою землею до приросту. Короткі саджанці встановлюють на горбок вертикально, а ті, що вище 25 см, поміщають у яму під кутом – головне, щоб п’ята була на глибині 50 см, а основа приросту на глибині 25 см. Після заповнення ями ущільніть ґрунт і рясно полийте саджанець двома-трьома відрами води, а потім накрийте його обрізаною пластиковою пляшкою.

    Догляд за виноградом восени

    Полив винограду восени

    Як доглядати за виноградом восени? Якщо погода не надто спекотна, то виноград після збору врожаю не поливають. Щоб підготувати коріння винограду до зимівлі, достатньо буде одного рясного підзимового поливання в жовтні. Якщо при посадці ви не вкопали в яму трубу для поливання і підживлення, зробіть навколо кущів неглибокі канавки, щоб вода при поливанні не розтікалася, а йшла углиб саме там, де розташоване коріння винограду. Періодичне розпушування ґрунту обов’язкове, щоб уникнути швидкого випаровування вологи й ущільнення ґрунту.

    Пересадка винограду восени

    Пересаджувати виноград теж краще восени, після того, як опаде листя, але до перших морозів. Головне завдання – не пошкодити в процесі тендітне кореневище рослини. Як готувати під виноград яму, ви вже знаєте. Молоді трирічні кущі пересаджують разом із земляною грудкою, не вкорочуючи кореневища, а щоб ґрунт не розсипався, кущ кілька днів не поливають. П’яти-семирічні кущі обкопують з усіх боків (радіус приблизно 50 см) якомога глибше, однак навряд чи вийде дістати весь корінь, оскільки іноді виноград йде в землю на півтора метри. Вийміть кущ, дуже обережно звільніть коріння від землі, видаліть старі частини кореневища. Обріжте зайві лози, залишивши не більше двох рукавів з однією-двома лозами на кожному. Верхівки гілок злегка вкоротіть. Зрізи закрийте воском. Занурте кореневище у глиняну бовтанку з додаванням марганцівки й опустіть його в яму під кутом. Далі робіть так, як було описано в розділі про посадку винограду. Коли пересаджувати виноград восени, щоб він устиг прижитися на новому місці? Та в ті самі терміни, що здійснюється і первинна посадка.

    Підживлення винограду восени

    Після збору врожаю кущі винограду ослаблені, і щоб підготувати їх до зими, необхідно внести в ґрунт добрива. Добриво винограду восени вносять раз на три-чотири роки, і найкраще для цієї мети використовувати органіку, наприклад, у вигляді мульчі навколо куща з перепрілого гною або торфу з додаванням золи. Однак у підживленні винограду необхідно виявляти почуття міри, оскільки це якраз той випадок, коли краще недодати добрив рослині, ніж дати забагато.

    Обробка винограду восени

    Як тільки буде зібрано врожай, необхідно обробити виноградник від різного роду інфекцій як рослинного, так і тваринного характеру, оскільки навесні позбутися їх буде значно складніше. На кущах уже немає ягід, і можна застосовувати препарати сильної дії. Зазвичай обробку винограду поєднують із укриттям на зиму – обрізані пагони зв’язують, обробляють п’яти-семивідсотковим розчином залізного купоросу (500-700 г препарату на 10 л води). Це обприскування вб’є інфекцію на поверхні лози, але такі шкідники та хвороби винограду, як кліщі та оїдіум, особливо не постраждають – для боротьби з цими проблемами існує Тіовіт або колоїдна сірка. Якщо ви виявили на винограді гронову листовійку, використовуйте проти неї Ровікурт, а з церкоспорозом слід боротися Фундазолом або Поліхомом.

    Розмноження винограду восени

    Найпростіше розмножувати виноград живцями, або чубуками. Під час осіннього обрізування можна заготовити живці і покласти їх на зберігання, щоб навесні висадити в школку. А можна спробувати вкоренити їх узимку вдома. Але спочатку потрібно нарізати живці з визрілої лози: товщина такої лози повинна бути не менше 7 мм, вона темно- або світло-коричневого кольору, тверда і потріскує при згинанні. Живці із зеленої лози не годяться. Виберіть лозу, яка вже плодоносила і на якій збереглися «хвостики» від грон, перевірте, щоб на ній не було механічних пошкоджень і ознак захворювання оїдіумом, мільдью або філоксерою. З такої лози нарізають живці завдовжки 30-40 см, на яких має бути не менше трьох бруньок. Найголовніше завдання – зберегти у чубуках вологу, інакше вони нізащо не приживуться. Тому нарізати потрібно так, щоб з обох кінців чубучок закінчувався вусиками або «хвостиком» від грона – мембрана в цих міжвузлях захистить живець від втрати вологи. Нарізані живці поміщають на 6-8 годин у воду, потім, обсушивши, обробляють «фітодоктором» і, наліпивши бирку з назвою сорту, зв’язують у пучки. Зберігати живці потрібно у вологому середовищі при температурі від 0 ºC до 5 ºC – в землі, в підвалі або холодильнику, що набагато простіше. Для цього загорніть живці у вологу бавовняну тканину і помістіть у поліетиленовий пакет із перфорацією, щоб забезпечити доступ повітря. Перевіряйте час від часу тканину на вологість і просочуйте її вологою, якщо вона висохла.

    Навесні саджанці укорінюють.

    Осіннє обрізування винограду для новачків

    Коли потрібно обрізати виноград

    Обрізування кущів винограду не тільки полегшує догляд за рослиною і збір ягід, а й дозволяє отримати багатий врожай. А проявилася пряма залежність між обрізуванням винограду і кількістю зібраних ягід із курйозної події: багато століть тому виноградарі, які постачали свій продукт військам Римської імперії, помітили, що ті кущі, які торік об’їв віслюк, краще ростуть і рясніше плодоносять. Ось відтоді і стали проводити щорічне обрізування, тим більше, що воно позитивно впливає не тільки на кількість зібраних ягід, а й на їхні розмір і смакові якості. Осінь – найкращий час для формування кущів винограду, особливо якщо ви вирощуєте сорти, які на зиму необхідно вкривати, і братися до процедури обрізування потрібно через два-три тижні після того, як із кущів винограду опаде все листя. Більш раннє обрізування стає причиною того, що коренева система і лози рослини не встигають отримати в потрібній кількості поживні речовини, необхідні винограду, щоб пережити зиму, а надто пізнє обрізування винограду на зиму може спричинити його травми і пошкодження, оскільки від низької температури повітря виноградні гілки стають крихкими. Однак попереднє обрізування потрібно провести ще у вересні. Весняне обрізування винограду на початку сокоруху не схвалюється тому, що виноградна лоза, на якій рани завжди заживають дуже довго, починає «плакати», тобто спливати соком, і в результаті ви не тільки не дочекаєтеся гарного врожаю, але можете взагалі погубити рослину.

    Як обрізати виноград восени (схема обрізування)

    Для тих, хто ще не знає, як правильно обрізати виноград восени, ми пропонуємо спрощену схему обрізування. Обрізування винограду восени для початківців проводиться у два етапи.

    Перший етап. Перед тим, як обрізати виноград на зиму в жовтні, на початку вересня проводять підготовку до осіннього формуючого обрізування. Слід видалити на кожному багаторічному пагоні непотрібні зелені прирости нижче першого дроту, простягнутого на висоті півметра від землі. На тих приростах, що з’явилися на рукавах вище нижнього дроту, проводять чеканку, тобто обрізають 10-15 % від усієї довжини приросту. Бічні пагони на приростах вкорочують до 2-3 листочків. На цьому перший, підготовчий, етап завершено.

    Другий етап. Через два-три тижні після листопаду формують плодову ланку, яка має складатися із сучка заміщення і плодової стрілки. Починають обрізування з більш морозостійких сортів – з Ізабелли, Грудневого, Подарунку або Лідії. Сорти з низькою холодостійкістю обрізають в останню чергу. Виберіть на висоті двох нижніх дротів шпалери два розвинених пагони, нижній з яких повинен розташовуватися із зовнішнього боку рукава, зростаючого під нахилом. Цей пагін обрізають під сучок заміщення, залишивши на ньому не більше трьох вічок від основи. Наступний пагін, що росте вище і з протилежного від сучка заміщення боку рукава, обрізають під плодову стрілку, залишаючи на ньому:

    • п’ять вічок, якщо діаметр пагона 5 мм;
    • шосте вічко, якщо діаметр дорівнює 6 мм;
    • сім-вісім вічок при діаметрі пагона 7 мм;
    • вісім-дев’ять вічок при діаметрі 8 мм;
    • дев’ять-одинадцять вічок при діаметрі 9 мм;
    • одинадцять-тринадцять вічок при діаметрі пагона 10 мм;
    • дванадцять-чотирнадцять при діаметрі 11 мм;
    • тринадцять-п’ятнадцять при діаметрі 12 мм.

    Якщо сорт вашого винограду дає грона вагою понад півкілограма, то залишати на плодовій стрілці потрібно мінімальну кількість вічок із зазначених у переліку, а якщо грона легше 500 г, то залишайте максимальну кількість вічок. Наприклад, якщо гроно вашого винограду в середньому важить півкіло і більше, то при товщині пагона 12 мм залишайте на плодовій стрілці 13 вічок, а якщо гроно важить менше 500 г, то залиште 15 вічок.

    Обрізування винограду в Підмосков’ї

    У Підмосков’ї спроби вирощувати виноград проводилися ще у XVII столітті, наразі завдяки роботі селекціонерів виведено величезну кількість сортів культурного винограду, які при гарному укритті на зиму дають прекрасні врожаї. Мало того, ці сорти в умовах Підмосков’я практично не потребують обробки від хвороб. Серед таких сортів найбільш популярними є Кардинал, Аркадія, Кодрянка, Захват, Тимур, Кубань, Родзинка та інші. Що стосується принципів і термінів обрізування в Підмосков’ї, то вони нічим не відрізняється від такої ж процедури і часових меж для винограду, що вирощується десь на півдні України або в Криму. А ось вкривати виноград на зиму доведеться ґрунтовніше.

    Обрізування винограду в Сибіру

    Обрізування винограду в Сибіру проводиться тільки восени, оскільки, якщо ви вкриєте на зиму нестрижений виноград, навесні, коли під укриттям температура підвищиться до 5 ºC, невизрілі лози почнуть гнити, і після зняття захисту від холоду ви побачите непривабливу картину: велика частина рукавів і лоз вкрита нальотом цвілі сірого кольору, або зеленого через згнилі бруньки. Доводиться починати розведення винограду із самого початку. Крім того, після обрізування виноградний кущ займає у два-три рази менше місця, ніж необрізаний, його легше знімати з опори і вкривати на зиму. Виходячи з цього, головним завданням садівника восени є прискорення процесу визрівання деревини молодих лоз, які в умовах Сибіру природним шляхом до настання морозів не визрівають. З цією метою у другій половині вересня розчищають основу виноградного куща і проводять проріджуюче обрізування, після якого сонячні промені отримують доступ до кожної лози – видаляють усю зелень, яка напевно не встигне здерев’яніти до зими, зрізують вусики, криві пагони, решту пасинків. Починати розчистку куща потрібно згори, поступово рухаючись униз. Остаточне осіннє обрізування проводять після першого сильного заморозку, під час якого замерзне листя винограду. Після загибелі листя живлення перестає переміщатися від пагонів до коренів, тому немає сенсу тягнути з обрізуванням. Остаточне обрізування, на відміну від попереднього, починають із нижньої частини куща і проводять так, як уже було описано – формуючи плодову ланку.

    Як тільки середньодобова температура опуститься нижче -5 ºC, необхідно зняти з опори виноград, укрити ялиновим гіллям і чекати, коли випаде сніг. Благо, снігу в Сибіру щороку багато.

    Підготовка винограду до зими

    Підготовка винограду до зими

    Якщо ви не знаєте, як підготувати виноград до зими, то дослухайтеся до наших порад. У місцевості з холодними зимами ті сорти винограду, які болісно переживають морози, вкривають, тим більше, якщо сніг взимку у вас випадає не щороку. Перед тим, як укрити виноград на зиму, його обробляють від шкідників та хвороб і обрізають. З кінця жовтня до середини листопада потрібно підготувати виноград до укриття. Не переживайте, якщо температура опуститься до 7-8 ºC – винограду таке загартування тільки піде на користь. Молоді рослини закидають на зиму землею, і якщо морози не опустяться нижче -15 ºC, цього буде достатньо, а на випадок більш сильного зниження температури саджанець накривають дерев’яним ящиком, обтягнутим руберойдом.

    Укриття винограду на зиму

    Дорослі кущі винограду ховають під тунелем із поліетиленової плівки: виноградні гілки знімають з опор, укладають на землю, зверху накривають ялиновим гіллям, потім над виноградом встановлюють парникові дужки, на які натягують поліетилен. Краї плівки придавлюють землею або камінням. Вхід і вихід з тунелю залишають відкритими, завдяки чому лоза провітрюється і загартовується, а молоді невизрілі лози без перешкод дозрівають. Закривають отвори в тунелі тільки в тому випадку, коли температура опускається нижче -15 ºC. Якщо зими у вас нехолодні і сніжні, а виноград ви вирощуєте холодостійких сортів, вкривати його на зиму вам не доведеться.

    Правильна посадка винограду восени

    Виноград є окрасою кожного дачної ділянки. Про його корисні властивості можна говорити до безкінечності. Без сумніву, навряд чи знайдеться людина, байдужа до даної ягоді. Для того щоб виноград радував багатим урожаєм і прекрасним смаком, необхідно правильно садити кущі в землю чубуками або здійснювати посадку живцюванням.

    • якесь місце, для вирощування винограду у відкритому грунті повинно добре висвітлюватися сонячними променями і бути захищеним від вітру;
    • хорошим укриттям винограду послужить стіна будинку або паркан з південної сторони. У холодний період часу це дасть винограду додаткове тепло і захистить від поривів вітру;
    • грунт повинен добре пропускати воду і повітря, а також багата корисними речовинами;
    • не слід висаджувати виноград поруч з деревами, так як між ними завжди буде конкуренція за поживні речовини;
    • при плануванні висадки винограду важливо пам`ятати рада, що відстань між кущами не менше 2,5 метрів, а міжряддя близько 3 метрів. Це дозволить кущах повноцінно рости і розвиватися. Крім того дотримання правильної посадки дозволить уникнути зараження грибковими захворюваннями.

    Осіння посадка повинна здійснюватися в термін з середини жовтня місяця до настання морозів.

    Переваги осінньої висадки у відкритий грунт

    Посадка саджанців восени має ряд переваг:

    • різноманітніше вибір саджанців, так як ярмарки з продажу найбільш елітних сортів проходять в осінній період;
    • ціни на посадковий матеріал на порядок дешевше весняних цін;
    • грунт восени досить зволожена, що значно полегшує вкорінення і розвиток молодих саджанців;
    • немає необхідності в зберіганні, відповідно знижується ризик захворювань;
    • грунт накопичує тепло все літо, і потім тривалий період часу віддає це тепло коріння рослини, незважаючи на морози;
    • вирощування саджанців в холодний період загартовує рослина, виробляючи тим самим стійкий імунітет. Згодом осінні без праці перенесуть зниження температури до -22 градусів;
    • з настанням весни одразу відбувається пробудження і активне зростання, тим самим знижується схильність до захворювань і шкідників.

    Є так само ряд недоліків, які теж необхідно враховувати:

    • не всі сорти добре переносять велику кількість опадів;
    • не виключено пошкодження кореневої системи гризунами;
    • необхідно враховувати перепади температур, так як несвоєчасна посадка може стати причиною вимерзання молодої лози.

    Способи посадки винограду восени

    Здійснювати осінню висадку винограду можна саджанцями і живцями. Щоб отримати хороший врожай необхідно правильно вибрати саджанці.

    вибирати саджанці слід за такими критеріями:

    1. стовбур саджанця не менше 50 см і мати коричневий колір;
    2. Обов`язкова наявність одного і більше відростків. Довжина втечі значення не має;
    3. Коренева система повинна бути добре розвинена і повинна мати верхні та нижні вузли;
    4. Довжина корінців – не менше 15 см;
    5. Колір корінців – білим, сам корінець – вологим;
    6. Саджанець не повинен перебувати на сонці;
    7. Колір виноградного листя повинен бути насиченим. Якщо листя мають бліде забарвлення, це свідчить про те, що саджанець вирощений в теплиці. Такі саджанці гарту не мають і можуть зиму не пережити.

    При покупці саджанців перевірте його на предмет грибкових захворювань і пошкоджень шкідниками. Посадка зараженого саджанця не принесе позитивного результату.

    Висадка саджанця – покрокова інструкція

    До початку посадкових робіт саджанці необхідно підготувати згідно покрокової інструкції:

    1. Перед посадкою необхідно вимочувати саджанці в холодній воді протягом доби. Робити це можна навіть на підвіконні в домашніх умовах. У воду можна додати стимулятор росту коренів, але це може погано відбитися на лозі при подальшому вирощуванні;
    2. Далі, витягнувши саджанець для розмноження з води, уважно його розглядаємо, гострими ножицями зрізаємо верхівку зеленої маси, залишаючи тільки не більше 4 очок.
    3. Обрізати повністю корінці верхнього вузла, а коріння нижнього вузла вкоротити на 1 см. Виконується дана процедура з метою стимуляції зростання;
    4. Для профілактики грибкових захворювань перед посадкою провести обробку саджанців протигрибковими препаратами. Для цих цілей підійде препарат «Днок».

    Підготовка посадкової ями щоб посадити виноградну лозу

    Посадочні ями необхідно приготувати покроково за два тижні до посадки. Обов`язково при посадці необхідно враховувати, що виноград любить родючу чорноземну грунт. Ширина ями в діаметрі повинна бути не менше 80 см, глибина ями не менш 1 метра.

    Схема відстані між посадочними ямами повинно бути не менше 2,5 метра. Це забезпечить комфортне виростання куща і дозволить отримувати з грунту достатня кількість поживних речовин.

    На дно ями насипаємо шар керамзиту. Він буде служити дренажним шаром, і охороняти коріння від надмірної вологи. У дренажний шар вставляють трубку, за допомогою якої можна буде здійснювати прикореневій полив і підгодівлю саджанця.

    Викопуючи яму необхідно верхній шар грунту, що становить 1/3 викопаного грунту відкинути окремо. Дана грунт буде використовуватися для приготування поживної суміші. В іншу купку відкидаємо залишився грунт. Далі необхідно насипати шар поживного грунту товщиною 40 см.

    Грунт готуємо наступним чином:

    • чорнозем – 5 відер;
    • зола -1 літр;
    • фосфатне добриво -150 грам;
    • гній – 2 відра.

    Дані інгредієнти добре перемішуємо і закладаємо в яму. Після закладки грунт поливаємо і залишаємо на два тижні для усадки землі.

    Медовий розчин є природним стимулятором росту

    За добу до того як посадити необхідно замочити саджанець в медовому розчині. Він буде природним стимулятором росту кореневої системи.

    Правильна відстань при посадці і умови догляду

    При посадці важливими критеріями є:

    • глибина посадки;
    • як розташовується верхній вічко саджанця;
    • відстань меду саджанцями.

    Під час посадки необхідно добре розправити коріння і повернути саджанець так, щоб нирки були з північного боку, а коренева п`ята з південної.

    При даній посадці заглиблення кореневої системи буде на 35-40 см. Цього буде достатньо, щоб корінь не вимерзла. Заглубів саджанець, засипаємо залишками ґрунту, викопаними з ями і перемішані заздалегідь з великим піском. Необхідно виконати ще один нюанс, завдяки якому коренева система буде добре розвиватися.

    Під час посадки коріння спочатку опускають на дно, а потім злегка піднімають. Це дозволить коріння добре розпрямитися і прийняти природне положення.

    Коріння повинні бути розташовані під нахилом 45 градусів. Якщо не виконати цю процедуру коріння деформується і відмирає. Отже, поки не відросте нові корінці, рослину припиняє свій розвиток і саджанець в цей період не отримує з грунту поживних речовин.

    Після висадки саджанця винограду, потрібно один раз полити його великою кількістю води

    Потім саджанець необхідно полити. полив виконується один раз після посадки. Витрата води на один кущ становить від 20 до 30 літрів. Полив краще виконати через дренажну трубку. Він необхідний для того, щоб прибрати всі повітряні порожнечі і тим самим забезпечити коріння кращий контакт із землею.

    Після посадки необхідно замульчувати посадкову яму зробити це можна за допомогою соснових гілок, соломи або тирси. Поруч з саджанцем необхідно вбити кілочок і підв`язати м`якої тканинної мотузкою до нього молодий пагін – це основні правила післяпосадкового догляду.

    Підготовка до зими

    Після посадки необхідно правильно підготувати саджанці до зими. При настанні морозів необхідно виконати укривние роботи. Якщо виноград росте в теплому регіоні, наприклад, в Криму або Краснодарському краї, то досить буде його прикрити шаром грунту, товщиною від 30 до 50 см.

    Щоб шар у вигляді горбка чи не розмило дощем, його накривають поліетиленом. Поліетилен зміцнюють зверху дошками, щоб його не зірвало поривами вітру. Після випадання снігу виноград засипають снігом, який буде додатковим захистом від морозів.

    У більш холодних регіонах до утеплення саджанців підходять з особливою ретельністю. їх обертають поліетиленом і укладають в земляні тунелі. Зверху накривають сосновими гілками, тирсою або сіном. Однак з утепленням саджанців головне не перестаратися. Виноград, укритий з такою ретельністю при настанні потепління може випріти.

    Ще одним мінусом раннього укривання є те, що в землі виноград може бути пошкоджений гризунами та шкідливими комахами. Досвідчені виноградарі радять вкривати виноград після настання перших морозів. Таким чином, саджанець пройде загартування.

    Осіння посадка винограду живцями

    Можна розмножити виноград живцями, які отримують в процесі осінньої обрізки. Як живців залишають здорові паростки у віці одного року, на яких вилучені вуса і пасинки, і які мають не менше трьох або чотирьох добре розвинених нирок.

    Висадку живців рекомендується проводити з кінця жовтня до початку листопада. Висаджують живці на спеціально підготовлену ділянку, призначений для вирощування живців на саджанці.

    Грунт повинна бути вологою. Висаджувати живці краще в траншеях. Траншеї викопують заздалегідь.

    Ширина і глибина траншеї буде дорівнювати ширині лопати (на багнет). Міжряддя повинні бути шириною 40 см. Дно траншеї встеляють перегноєм, живці висаджуємо під нахилом до південної частини на відстані 15 см один від одного. Після висадки необхідно виконати полив водою кімнатної температури.

    Над живцями необхідно спорудити каркас висотою 35-40 см і натягнути на нього поліетилен. У такій теплиці саджанці будуть захищені від вітру і морозів і благополучно переживуть зиму.

    Навесні, коли пройдуть заморозки і на держаках почнуть з`являтися пагони, необхідно на час відкривати поліетилен, щоб їх провітрити. Як тільки встановиться тепло і не буде загрози заморозків поліетилен необхідно зняти.

    Якщо були дотримані всі правила посадки, то з живців виростить здорова, сильна лоза, яка буде швидко пристосовуватися до перепадів температури і легко і без втрат переносити зимівлю.

Про автора

admin administrator