Потрібно зорати ділянку

Авторadmin

Потрібно зорати ділянку

Зміст:

Як правильно орати мотоблоком: з плугом, з фрезами, з адаптером, відео

Сучасні засоби механізації дозволяють виробляти оранку досить великих земельних ділянок. При цьому такі пристрої є високомобільних, що дозволяє застосовувати їх в таких місцях, куди неможливий доступ тракторів і іншим великим сільгоспмашин. Крім цього, оранка мотоблоком дозволяє самостійно проводити роботи, не залежати від інших осіб.

Вибір відповідної моделі

Перед покупкою мотоблока необхідно визначити, для яких робіт буде використовуватися агрегат. Найпростіші пристрої мають невелику вагу (до 100 кг), комплектуються двигунами потужністю 4-8 л. с. і забезпечені невеликим набором робочих навесок.

Вони дозволяють виробляти мінімально необхідний перелік робіт:

  • оранку;
  • дискування;
  • боронування;
  • наганяння гребенів.

Деякі апарати є універсальними. Вони дозволяють використовувати додаткове обладнання, наприклад:

  • картоплекопалку;
  • снегоуборщик;
  • мотопомпу;
  • газонокосарку.

Маленькі мотоблоки з двигуном 4-5 л. с. і шириною робочої зони 0, 5-0, 6 м підходять для того, щоб переорати невелику земельну ділянку, що не перевищує за площею 15-20 соток. Для більших наділів потрібна більш серйозна техніка. Якщо розміри ділянки перевищують 20 соток, доцільніше використовувати агрегат потужністю 7-8 л. с. і шириною обробки 0, 7-0, 8 м. Земельні наділи до 1 га обробляються мотоблоками з двигунами потужністю 9-12 л. с. і шириною робочої зони до 1 м.

Важливо! Чим важче земля, тим потужніший агрегат необхідно використовувати.

При виборі мотоблока необхідно звертати увагу не тільки на параметри агрегату, але і на його виробника. Якісні моделі комплектуються двигунами відомих виробників (Forza, Honda, Subaru), мають дисковий зчеплення і шестерні редуктори. Такі моделі є найнадійнішими і при використанні якісного палива і масла служать досить довго.

Чим краще орати: мотоблоком з плугом або культиватором

Оранка – найпростіша операція з обробки грунту. Якщо площа ділянки невелика, а земля досить пухка, то можна використовувати культиватор. Ці пристрої легші і маневрені, ніж мотоблоки з плугом, до того ж їх менш потужні двигуни споживають менше палива. Якщо ж грунт важкий або орати належить цілину, то без мотоблока не обійтися. На відміну від мотокультиваторов, ці самохідні агрегати можуть обробляти ділянки за допомогою навісного обладнання: плуга, диска, фрези.

Мотоблоки, як правило, забезпечені гумовими пневматичними колесами, що робить можливим їх застосування в якості тягача, наприклад, при буксируванні причепа.

Чи може мотоблок зорати цілину

На відміну від культиватора, що працює лише на пухких грунтах, мотоблок можна використовувати для оранки важкої грунту, в т. Ч. І для цілини. Можливість застосовувати різне навісне обладнання робить можливим використання ротаційного плуга, найкраще підходить для обробки запущених ділянок.

Як правильно орати мотоблоком з плугом

Якщо дозволяють умови, рекомендується проводити оранку мотоблоком уздовж довгої сторони ділянки. Часто першу борозну виорювало уздовж натягнутої мотузки, що дозволяє зробити її рівною. Надалі кожна наступна борозна ореться так, щоб одне колесо йшло по краю оранки попереднього ряду. Так виходить рівне і рівномірне орання всієї ділянки.

Як правильно відрегулювати плуг мотоблока для оранки

Процес регулювання плуга складається з декількох етапів:

  1. Залежно від необхідної глибини оранки мотоблок вивішується над землею на такій же висоті. Для цього можна загнати його на підставку з дощок або цегли.
  2. У відповідність з інструкцією по експлуатації встановити на агрегат навішення. Стійка плуга повинна бути вертикальна, а польова дошка повинна стосуватися грунту по всій своїй довжині.
  3. У разі необхідності відрегулювати кут нахилу польовий дошки.
  4. Залежно від типу оранки провести одну або дві просапні борозни.

Після того як пропашная борозна готові, необхідно встановити кут стійки плуга. Оскільки одне з коліс буде йти по проорали борозні, сам мотоблок отримає крен, проте стійка при цьому повинна залишитися вертикальної. Щоб відрегулювати кут нахилу стійки, необхідно підкласти під ліве колесо мотоблока підставку такої ж висоти, яка була при регулюванні заглиблення.

Після цього стійку плуга необхідно встановити перпендикулярно поверхні землі.

З якими колесами краще орати мотоблоком

Більшість мотоблоків оснащуються гумовими пневматичними колесами. Це дозволяє агрегату переміщатися по землі і дорогах, не пошкоджуючи їх. Для звичайного пересування і навіть для транспортування причепа з вантажем сили зчеплення гумових коліс з дорогою цілком достатньо, проте плуг при оранці надає набагато більш серйозний опір. Тому на ділянці гумові колеса зазвичай заміняють на грунтозацепи – суцільнометалеві циліндри з навареною ялинкою з металевих пластин. Ці пристосування значно збільшують вагу мотоблока, завдяки чому такі колеса буквально вгризаються в землю.

Практика показує, що використання грунтозацепов як рушія помітно поліпшує зчеплення з землею і збільшує тягове зусилля, в той час як гумові колеса навіть з великим малюнком схильні до пробуксовки. Особливо це помітно при оранці важкої грунту або цілини. Ще однією небезпекою використання пневматичних гумових коліс при оранці є те, що обід може банально «провернути», і камера колеса прийде в непридатність.

Як регулювати глибину оранки на мотоблоки

Регулювати глибину оранки можна за допомогою підняття або опускання плуга. У стійці плуга конструкцією передбачено кілька отворів, в які вставлено регулювальний болт. Отвори знаходяться на різній висоті. Щоб забезпечити потрібну глибину оранки, регулювальний болт протягують через потрібний отвір і фіксують гайкою.

Який швидкості дотримуватися при оранці мотоблоком

Як правило, редуктор мотоблока дозволяє змінювати швидкість руху. Це зроблено для того, щоб агрегат був більш універсальним і міг пересуватися в транспортному режимі з більш високою швидкістю. Однак для оранки, особливо якщо робота ведеться в ручному режимі на щільних і важких грунтах, транспортна швидкість занадто висока і не забезпечить зусилля, необхідного для роботи плуга на потрібному заглибленні.

Звичайна швидкість оранки в ручному режимі складає 5 км / год. Це дозволяє орачеві в спокійному темпі переміщатися за мотоблоком. Однак цю швидкість можна підвищити вдвічі, якщо використовувати для кріплення плуга НЕ раму мотоблока, а транспортно-орний модуль.

Увага! Застосування цієї ланки значно збільшує плавність ходу агрегату, зростає якість оранки, мотоблок навантажується менше. При цьому знижується мобільність і маневреність, однак при роботі на великих ділянках це не має істотного значення.

Як зорати город мотоблоком

Залежно від пори року і поставленої мети, зорати землю на городі мотоблоком можна двома способами.

  1. Вразвал. При такому способі оранки пласти перевертають в протилежні сторони щодо центральної осі ділянки. Роботу починають з правого краю поля, проходять його до кінця, потім переганяють агрегат на лівий край і по ньому повертаються до початкової точки. Потім правим колесом мотоблок встановлюється в борозну і починається оранка другого ряду. Необхідно повторити цикл до тих пір, поки не буде проорали остання борозна, яка повинна проходити рівно по центральній осі ділянки.
  2. Всвал. Оранка ділянки таким методом починається з пропахіванія центральної борозни, що йде уздовж осі. Потім правий грунтозацепи встановлюють в борозні і повертаються до вихідного місця. Потім цикл повторюється. Оранка ведеться в обидві сторони від центральної осі, поступово заповнюючи всю ділянку. При цьому пласти виявляються перевернутими назустріч один одному щодо центральної осі ділянки.

Перший спосіб найчастіше застосовують при весняній оранці, він дозволяє рівно закласти в грунт добрива, розкладені або розсипані по поверхні. При оранці другим способом залишаються більш глибокі борозни, тому їм часто орють під зиму. Земля в цьому випадку промерзає сильніше, що вбиває шкідників, а в глибоких борознах довше залишається сніг, зберігаючи вологість грунту.

Як зорати цілину мотоблоком

Оранка цілини плугом – досить серйозне випробування, як для мотоблока, так і для його господаря. Важка злежала земля, переплетена корінням трави, створює дуже великий опір, нерідко це призводить до поломки навішування та інших неприємних наслідків. Тому цілину розробляти краще все-таки важкою технікою, а саме трактором. Якщо ж ділянка не дозволяє цього зробити і безальтернативним варіантом залишається тільки скопати землю мотоблоком, то краще вибрати наступний порядок роботи:

  1. Максимально очистити ділянку від бур’янів, сухої трави, від усього, що може перешкодити мотоблока.
  2. Пройти ділянку фрезами з невеликим заглибленням, щоб зруйнувати верхній шар дерну.
  3. Налаштувати плуг на невелике заглиблення (приблизно 5 см), зорати ділянку.
  4. Збільшити глибину заглиблення плуга. Повторно зорати ділянку.

Необхідно відзначити, що поняття «цілина» досить умовне. Зазвичай так називають необроблену грунт, однак по щільності і складу вона може відрізнятися в рази. Тому не всяку цілину можна зорати плугом. Іноді доцільніше для цієї мети скористатися фрезами, якщо пройти ними ділянку 3-4 рази, то навіть серйозну щільну землю можна розбити буквально в пух.

Відео про те, як орати мотоблоком з плугом:

Як правильно орати мотоблоком з фрезами

Поява фрез для мотоблоків істотно спростило процедуру обробки землі для багатьох городників. Замість традиційних робіт, таких як оранка плугом і боронування, з’явилася комплексна операція, що дозволяє за 1 раз отримати пухку структуру ґрунту, придатну для проведення посівних робіт. Це значно скоротило трудовитрати і дало істотний виграш у часі.

Увага! Суть методу фрезерування грунту полягає в застосуванні в якості робочого органу і рушія спеціальних металевих фрез. Кожна фреза складається з декількох металевих лопаток, закріплених на осі обертання коліс мотоблока.

Як відрегулювати глибину оранки мотоблоком з фрезами

Максимальна глибина культивації мотоблоком (саме так правильніше називати процес оранки з фрезами) найбільшою мірою залежить від діаметра фрези і зазвичай становить половину цього значення. Спроби зорати на велику глибину приведуть до того, що культиватор просто зариється. Регулювати заглиблення в грунт в необхідних межах потрібно за допомогою сошника.

Важливо! Якщо навіть на невеликому заглибленні культиватор тоне (заривається в грунт), рекомендується збільшити кількість фрез.

Як перекопати город мотоблоком з фрезами

Стандартний процес культивації землі мотоблоком зазвичай проводять в 2 етапи.

  1. Встановлюють сошник на невелике заглиблення. Обробляють ділянку по всій площі, обходячи його по колу і поступово зміщуючись до центру. При цьому культиватор працює на невеликих оборотах або на першій передачі.
  2. Встановлюють сошник на необхідну глибину культивації. Ділянка обробляється на всій площі на підвищених обертах або на 2 швидкості.

Як правило, щоб скопати раніше оброблявся ділянку мотоблоком, 2 проходів буває досить.

Попередження! Для важкого грунту може знадобитися проміжний прохід, при цьому сошник встановлюють на половину необхідної глибини.

Як розорати цілину мотоблоком з фрезами

Оранку цілини мотоблоком з фрезами проводять за кілька прийомів. Перший прохід на невеликій швидкості з мінімальним заглибленням порушує цілісність дерну, руйнує найміцніший поверхневий шар. На другий і наступні проходи заглиблення збільшують, поступово збільшують і обороти двигуна. Всього може знадобитися 3-4 обробки, це сильно залежить від щільності і структури грунту.

Культивація землі мотоблоком на відео:

Як зорати город мотоблоком з переднім адаптером

Застосування переднього адаптера, по суті, перетворює мотоблок в міні-трактор з усіма витікаючими наслідками. Такі агрегати можуть бути використані для самих різних сільськогосподарських робіт, а також для перевезення вантажів. Управляти мотоблоком з переднім адаптером набагато простіше, а завдяки додатковому вазі збільшується сила зчеплення агрегату з грунтом.

Зручність конструкції дозволяє механізаторові не витрачати сили на те, щоб йти за плугом і постійно його направляти. Мотоблок з переднім адаптером дозволяє обробити значні площі, проте він не такий маневрений, як звичайний силовий агрегат з ручним керуванням. Тому в умовах обмеженого простору використання таких агрегатів важко.

Сама процедура оранки ділянки нічим не відрізняється від звичайної. Багато адаптери комплектуються спеціальної навішуванням, що дозволяє за допомогою важелів управляти величиною заглиблення плуга. Орачеві залишається лише вести свій міні-трактор одним колесом по борозні, зберігаючи швидкість і прямолінійний рух. При досягненні межі ділянки механізатор підніме навішення з плугом в транспортне положення, здійснює розворот і знову опускає плуг в робоче положення. Так поступово обробляється вся ділянка.

Чи потрібно орати город восени мотоблоком

Осіння оранка не є обов’язковою, однак ця процедура має чимало позитивних ефектів.

  • Збільшується глибина промерзання грунту, при цьому гинуть бур’яни і зимуючі в грунті комахи-шкідники і їх личинки.
  • Розорана земля краще затримує сніг і воду, довше залишаючись вологою.
  • Поліпшується структура грунту, завдяки чому весняна оранка проходить швидше і з меншими затратами.

Крім цього, під час осінньої оранки багато городники закладають в грунт органічні добрива. За зиму вони частково разложатся, що збільшить родючість грунту.

Чому мотоблок не оре причини і як усунути неполадки

Мотоблок має певну потужністю і розрахований для роботи з певним типом навісного обладнання. Спроби самостійно змінити що-небудь в конструкції агрегату часто призводять до негативного результату. Крім цього, причин поганої роботи мотоблока з плугом може бути кілька.

  • Колеса обертаються, плуг стоїть на місці. Це свідчить про недостатнє зчепленні коліс з грунтом або занадто великому заглибленні плуга. Необхідно зменшити глибину оранки, а також замінити гумові колеса на грунтозацепи. Додаткове зчеплення з землею можна забезпечити збільшенням ваги мотоблока, для цього на колеса або на передню частину навішують додаткові вантажі.
  • Плуг заривається в землю або вискакує з землі. Швидше за все, неправильно виставлені кути нахилу стійки або польовий дошки. Необхідно вивісити мотоблок з плугом і зробити необхідні настройки.
  • Неправильний вибір швидкості оранки. Підбирається досвідченим шляхом.

Крім цих причин, можливі і несправності з самим мотоблоком, він може не розвивати необхідної потужності, мати поломку трансмісії або ходової частини, рама або навішування можуть бути погнуті.

висновок

Оранка мотоблоком давно стала буденністю для сучасних городників. Ці агрегати значно економлять час і сили, дозволяють набагато ефективніше виконувати роботу по обробці грунту. Важливою властивістю таких пристроїв є їх універсальність, що дозволяє не тільки зорати город мотоблоком, а й використовувати його для інших, не менш важливих робіт.

Етикет ділового листування

Фахівці з проблем культури ділового мовлення пропонують під час написання листа дотримуватися таких правил 63 :

І. Починати листа необхідно із звертання, яке є загальноприйнятою формою ввічливості. Проблема вибору звертання € доволі делікатною. Найпоширенішими є такі звертання:

Шановний (ім ‘я та по батькові)!

Шановний пане/пані. (ім ‘я, ім’я й прізвище)!

Шановні панове!

Шановні колеги!

Вельмишановний добродію!

Глибокошановний (ім ‘я та по батькові)!

Високошановний пане.

Примітка. Слово пан в українській мові вживається щонайменше сім століть і в етикетному сенсі не має ніякої семантичної дотичності до слова пан у розумінні належності до привілейованих класів. Позаяк воно засвідчує пошану до адресата, в офіційних документах форма пан уживається з ім’ям, прізвищем, назвою посади, звання. Ім’я та по батькові зі словом пан не поєднується. Тобто говорити чи писати пан Михайло Петрович, пані Ольга Степанівна або звертатися пане Михайле Івановичу, пані Катерино Василівно є порушенням норм літературної мови й не відповідає українським традиціям.

У листуванні прийнято зазначати звання адресата чи вказувати його професію:

Високоповажаний міністре! Вельмишановний (високоповажний) професоре/

Шановний директоре! Високоповажний пане прокуроре! Шановний суддя!

До Президента держави слід звертатися так: Ваша Високодостойносте Пане Президенте! Вельмишановний Пане Президенте! Високоповажний Пане Президенте! Пане Президенте!

Необхідно запам’ятати й чітко дотримуватися форм звертання до служителів церкви:

Всечесніший Отче Михаиле! Всесеітліший Отче! Високопреподобний Отче! Ваше Блаженство!

Блаженніший і дорогий Митрополите! Високопреосвященний Владико Митрополите! Ваша Святосте (до Патріарха)!

В українській мові звертання вживають у формі кличного відмінка. Заміна його формою називного відмінка на зразок “Шановна Оксана Дмитрівна!”, “Шановний директор!” є ненормативною.

Зазвичай звертання до службової особи завершують знаком оклику і перше слово тексту листа пишуть з великої літери і з абзацу.

Відсутність звертання може бути витлумачено як зневагу до адресата і порушення етикету ділового листування.

II. Дуже важливо ретельно обміркувати початкову фразу листа, від якої може багато залежати, адже саме вона має переконати адресата у правомірності написання листа. Якщо цей лист – відповідь на запрошення, запит, подяка, то вже у першому реченні буде доречним ввічливо висловити вдячність.

Висловлюємо свою найщирішу вдячність за.

Щиро дякуємо Вам за лист з порадами та рекомендаціями щодо.

Насамперед (передусім) дозвольте подякувати Вам за.

Прийміть нашу щиру (найщирішу) подяку за.

Цей лист – вияв нашої вдячності за.

Ми щиро вдячні Вам за те, що Ви.

Дозвольте висловити свою вдячність.

Вдячні Вам за запрошення.

Дякуємо за надану змогу (пропозицію).

У листах-підтвердженнях варто скористатися такими початковими фразами:

Із вдячністю підтверджуємо отримання листа-відповіді. Офіційно підтверджуємо свою згоду на.

На підтвердження нашої попередньої домовленості повідомляємо. Підтверджуємо отримання Вашої телеграми. Ми отримали Вашого листа з повідомленням про. і щиро Вам вдячні.

Поширеними вступними фразами в ділових листах с посилання на зустріч, попередній лист, телефонну розмову, подію: У відповідь на Ваш лист від (дата).

Відповідно до контракту №. що був підписаний між нашими установами.

Відповідаючи на Ваш запит від (дата).

Відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України, розділу. статті №.

Згідно з нашою домовленістю надсилаємо Вам.

На Ваш запит про. даємо письмову відповідь.

У відповідь на Ваш запит повідомляємо.

Узявши до уваги Ваш запит від (дата), пропонуємо Вам.

Згідно з нашою домовленістю від (дата) повідомляємо.

До інвесторів, керівників установ (організацій, підприємств), клієнтів, партнерів нерідко доводиться звертатися з проханнями. Початковими фразами таких листів можуть бути такі:

Будь ласка, повідомте нас про.

Будемо вдячні, якщо Ви підтвердите свою участь у.

Звертаємося до Вас із проханням про невелику пожертву у фонд.

Просимо Вас терміново оплатити рахунок.

Просимо Вас уважно вивчити наші пропозиції й дати остаточну відповідь.

Просимо надіслати зауваження та доповнення до проекту угоди про.

Просимо прийняти замовлення.

У діловому світі з різних причин (ви на кілька днів затрималися з відповіддю, не змогли вчасно виконати доручення, не з’явилися чи запізнилися на зустріч, переплутали документацію) іноді виникають ситуації, коли потрібно вибачитися, перепросити за неприємності, яких ви завдали адресату. У такому разі листа слід розпочинати так:

Просимо вибачення за прикре непорозуміння, що сталося. Щиро просимо вибачити за затримку з відповіддю. Просимо вибачити нам за неможливість вчасно виконати Ваше замовлення.

Хочемо попросити вибачення за завдані Вам зайві турботи.

Перепрошуємо за зайві хвилювання з приводу.

Хочемо щиро перепросити Вас за прикру помилку, що сталася.

У листах-нагадуваннях, що належать до психологічно складних, потрібно ввічливо, тактовно і ненав’язливо вказати на те, що, наприклад, термін оплати рахунка чи виконання замовлення минув. Такі листи варто розпочати так:

Вважаємо за свій обов’язок нагадати Вам про.

Нам дуже незручно, що змушені нагадати Вам про.

Вибачте, що знову турбуємо Вас, але ми не отримати відповіді на лист від (дата).

Змушені нагадати Вам, що й досі не отримали від Вас оплаченого рахунка.

Вибачте, але ми змушені нагадати Вам про необхідність оплатити рахунок за. Гадаємо, що це лише непорозуміння. Вважаємо за необхідне нагадати Вам. Дозвольте нагадати Вам, що.

Інколи делікатність, тактовність не дають бажаних наслідків, тоді слід виявити категоричність і рішучість. Це можна зробити так:

Незважаючи на неодноразові нагадування та вжиті запобіжні заходи, Ваш борг не погашено, натомість він продовжує зростати. Вважаємо за потрібне попередити Вас про свій намір розірвати контракт.

Оскільки Ви, незважаючи на наше настійне прохання погасити заборгованість, і досі не надіслали оплаченого чека, ми змушені припинити виконання всіх Ваших замовлень.

Усі наші намагання змусити Вас сплатити борг були марними” а тому ми подаємо позов до суду.

До категорії складних належать листи-відмови. Якщо ви не маєте можливості відповісти позитивно, то сказати “ні” слід аргументовано, коректно, доброзичливо, адже людина покладала на вас надії. За умови дотримання цих порад адресат зрозуміє, що у вас не було іншого виходу. Сформулюйте відмову так:

Ми, докладно вивчивши запропонований Вами проект, з прикрістю повідомляємо, що не маємо змоги.

На жаль, ми не можемо прийняти Вашої пропозиції.

Дуже шкода, aie ми не маємо згоди задовольнити Ваше прохання з багатьох причин.

Шкода, але з огляду на ускладнення ситуації ми не можемо підтримати Вашого проекту.

Щиро шкодуємо, проте ситуація, що склалася, не дає нам можливості.

Вибачте, але ми не можемо надати (погодитись, направити).

У листах-повідомленнях доречною буде одна з таких вступних фраз:

Повідоміяємо Вас.

Хочемо повідомити про те, що.

З приємністю повідомляємо Вас, що.

На жаль, змушені повідомити Вас, що.

Дозвольте повідомити Вас, що.

Раді повідомити Вас, що.

Цим листом повідомляємо, що.

III. Вибір завершальних речень є також дуже важливим і залежить насамперед від змісту листа. Так, можна повторити подяку, висловлену на початку, чи просто подякувати за допомогу, приділену увагу, оскільки слово “дякую” – найуживаніше слово кожного вихованого і порядного комерсанта, підприємця, банкіра, кожної ділової людини:

Дозвольте ще раз подякувати Вам.

Висловлюємо ще раз вдячність.

Дякуємо за допомогу.

Ще раз дякуємо Вам за все, що Ви зробили для. Щиро вдячні за.

Ще раз висловлюємо щиру вдячність за постійну підтримку. Ще раз дякуємо і висловлюємо надію, що. Дозвольте ще раз подякувати Вам за. Ще раз дякую за виявлену мені честь.

Доречним і корисним наприкінці листа є запевнення адресата в тому, про що йшлося в тексті:

Запевняємо, що Ви цілковито можете розраховувати на нашу підтримку.

Ми зателефонуємо Вам, щоб домовитися про взаємно зручний час для зустрічі.

Будемо раді співпрацювати з Вами. Запевняємо, що наша співпраця буде плідною.

Запевняємо, якщо протягом місяця Ви погасите заборгованість, усі замовлення буде виконано і ми й надалі співпрацюватимемо на попередніх умовах.

Будемо раді допомогти Вам.

Якщо у Вас буде бажання зустрітися з нашим представником -ми до Ваших послугу будь-який зручний для Вас час.

Запевняємо, що ми робимо все можливе для завершення.

Запевняємо, що є майбутньому ми докладемо максимум зусиль, щоб уникнути таких прикрих непорозумінь.

Будемо раді встановленню взаємовигідних контактів із Вашою фірмою.

Наприкінці листа можна висловити сподівання:

Сподіваємося, що наша пропозиція зацікавить Вас.

Сподіваємося, що Ви правильно зрозумієте нас.

Сподіваємося, наша відмова не образить Вас, і в майбутньому ми ще матимемо нагоду взаємовигідно співпрацювати.

Сподіваємося, що Ви розглянете наші пропозиції найближчим часом і повідомите нас про своє рішення.

Маємо надію, що це піде на користь справі.

Гадаємо, що в майбутньому зможемо стати Вам у пригоді

Розраховуємо на тісне і взаємовигідне співробітництво з Вами.

Маємо надію, що наша співпраця буде плідною.

Сподіваємося, що майбутня співпраця буде плідною, успішною і вигідною для Вас і для нас.

Маємо надію, що Ви не відмовитеся допомогти нам.

Сподіваємося на швидку відповідь і бажаємо успіхів.

Плекаємо надію ще раз зустрітися з Вами,

Висловлюємо надію, що це лише успішний початок нашої співпраці і в майбутньому Ви ще не раз допоможете нам у справах.

Щиро сподіваємося на Вашу подальшу фінансову підтримку.

Маємо надію, що наші нововведення зацікавлять Вас, і розраховуємо на встановлення взаємовигідного партнерства.

Сподіваємося, що Ви відвідаєте рекламний показ, який відбудеться.

Маємо надію, що всі докладені зусилля не будуть марними.

Сподіваємося, що в майбутньому нам ще раз випаде нагода зустрітися та обмінятися досвідом і думками.

Щиро сподіваємося, що Ви знайдете нас відвідати.

Сподіваємося, що це непорозуміння не вплине на наші подальші стосунки.

Наприкінці листа можна також попросити вибачення за турботи чи ще раз повторити його за затримку з відповіддю або запізнення:

Ще раз просилю вибачення за завдані турботи (клопоти, прикрощі, незручності).

Щиро просимо вибачення за.

Ще раз перепрошуємо за цю прикру помилку.

Дозвольте ще раз попросити вибачення за.

IV. Не слід забувати про прощальну фразу. Найчастіше в листах уживаються такі форми:

З повагою і найкращими побажаннями

Зудячністю і повагою

З належною до Вас пошаною

Залишаємося з пошаною

Зі щирою повагою (пошаною)

З найщирішою до Вас повагою (пошаною)

З повагою, вдячністю та побажанням успіхів

Із вдячністю і правдивою пошаною

Бажаємо успіхів

Після прощальної формули ввічливості розділовий знак не ставиться, з нового рядка оформлюється реквізит “Підпис”.

Постскриптум (приписка) наприкінці листа можливий лише за умови, що після його написання сталася подія, про яку ви неодмінно маєте повідомити адресатові. Після постскриптуму знову потрібно поставити підпис.

V. Якщо ви бажаєте досягти успіху, обов’язково слід подбати про те, щоб лист був бездоганним у всіх аспектах, адже навіть незначне недотримання правил призведе до спотворення його змісту, зміни тону.

Листи слід друкувати на гарно виконаних бланках, які є “візитною карткою” вашої установи. Подібні деталі сприятимуть створенню доброго враження про вас і вашу діяльність. Тому для виготовлення фірмових бланків варто використовувати лише високоякісний папір. Конверт за своїм дизайном має відповідати бланкові; за розміром його необхідно дібрати так, щоб не виникало потреби складати лист більше ніж двічі.

VI. Ділові листи не повинні бути надто довгими. Викладати свої міркування слід чітко, лаконічно, за сутністю, тоді вся запропонована інформація буде доречною.

Дотримання правил етикету листування є свідченням вашої поваги до адресата, ввічливості, вихованості і сприяє налагодженню добрих стосунків між колегами, партнерами.

Для отримання якісного зображення скористайтеся доступом до завантаження
одним файлом в форматі Djvu на сторінці Зміст

Міскантус — досягнення України у вирощуванні

В Україні міскантус вирощується поки що у невеликих масштабах, однак цікавість до цієї енергетичної культури, яка при сприятливих погодних умовах може давати 20 т/га сухої речовини, стабільно зростає.

Як зазначає кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник відділу технології вирощування біоенергетичних культур Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків (ІБКиЦБ) НААН Олександр Хіврич, деякі фермери садять міскантус на чорноземах, передає Пропозиція.

«Можна назвати це нераціональним використанням найбільш родючих ґрунтів, однак з іншого боку: щоб вирощувати пшеницю або ячмінь, кукурудзу, сорго чи іншу сільськогосподарську культуру, необхідно майже щороку орати землю, проводити культивацію, посів, обробляти їх пестицидами, вносити мінеральні і органічні добрива, прибирати, а потім ще й реалізувати вирощену продукцію, — розмірковує вчений. — З міскантусом все простіше: один раз посадив, у перший рік доклав зусиль, а потім щорічно тільки спостерігаєш за його розвитком, а в кінці осені або взимку 20-25 років поспіль просто косиш майже повністю суху вегетативну масу».

На розташованих у Київській, Вінницькій, Сумській та Полтавській областях дослідних станціях вчені розглядають міскантус як альтернативу традиційним видам палива, вже кілька років експериментують і готові поділитися досвідом.

Сьогодні в Україні вже створені і зареєстровані адаптовані до грунтово-кліматичних умов високопродуктивні сорти міскантуса «Осінній Зорецвіт», «Місячний промінь» і «Снігова королева», розроблений і запатентований спосіб мікроклонального розмноження міскантуса in-vitro, розроблена механізована технологія вирощування цієї культури, розроблено та виготовлено експериментальні зразки технічних засобів для посадки міскантуса (ІБКіЦБ, ДП «Укрцвт», БНАУ), а також закладені виробничі плантації міскантуса (Хмельницька область).

Як повідомляв Ecotown, в Iнституті сільського господарства Західного Полісся, який розташований у селі Шубків Рівненської області, наразі досліджують ефективність вирощування 24 різновидів енергетичних рослин, серед яких, зокрема, і міскантус. На додачу, Полтавська державна аграрна академія почала вирощувати міскантус гігантеус для виготовлення паливних брикетів.

Як стверджують вчені Білоцерківського національного аграрного університету (БНАУ), незважаючи на азіатське походження, в українських реаліях міскантус почуває себе досить непогано, а при достатньому сніговому покриві витримує морози нижче -25 °С. В університеті для посадки різом міскантуса розробили машину, яка здатна за день засаджувати до 1,5 га.

За словами Олександра Хіврича, врожайність міскантуса безпосередньо залежить від кліматичних і грунтових умов вирощування. «Кращі результати багаторічна гігантська трава дає на середньощільних ґрунтах з низьким рівнем ґрунтових вод на полях із нахилом до 7°, — пояснює вчений. — Завдяки розгалуженій кореневій системі міскантус можна вирощувати на піщаних і супіщаних грунтах – він добре адаптований до несприятливих умов, зокрема, підвищеного вмісту солей у грунті».

Торік у Київській області міскантус не забезпечив очікуваних результатів через досить посушливе літо, тоді як на Харківщині ситуація склалася дещо краще, наголошує Олександр Хіврич.

Завдяки високій врожайності сухої біомаси (до 25 т/га), високій теплотворній здатності (5 кВт/год/кг або 18 МДж/кг (пелети)), низькій природній вологості стебел(до 15%), міскантус гігантеус є однією з найбільш ефективних рослин для виробництва біопалива. Під час згоряння біомаси міскантуса гігантеуса виділяється менша кількість вуглекислого газу, ніж було абсорбовано рослинами у процесі фотосинтезу, тому використання такого біопалива не буде сприяти парниковому ефекту. Стебла, які містять 64-71% целюлози, мають високу енергетичну цінність.

1 тонна паливних гранул з міскантуса гігантеуса еквівалентна 440 кг сирої нафти, 820 кг кам’яного вугілля, 515 м3 природного газу, 1,2 т деревини або 420 кг дизельного палива.

Інвестори, особливо іноземні, не залишаються байдужими до таких показників. Так, у 2017 році компанія з Бостона має намір побудувати в Україні кілька підприємств для виробництва пелет з міскантуса. За оцінками фахівців, вартість кожного об’єкта обійдеться у $20 млн, які нададуть урядові організації ЄС і США.

Близько 500 га планує засадити міскантусом ТОВ «Віппост», яке чотири роки вирощує гігантську траву у Полтавській і Черкаській областях. Компанія має намір виробляти з міскантуса брикети та пелети як для власних потреб так і на продаж.

Різоми британської селекції на першу посадку ТОВ «Віппост» придбало на виставці у Варшаві. Вже двічі пересаджували і розширили площу – з 25 га до 170 га, використовуючи для цього власний посадковий матеріал.

Є чимало прикладів вирощування міскантуса на присадибних ділянках. Кілька років черкащанин Валентин Луговський вирощує гігантську траву для опалення одного з мікрорайонів міста. Врожайність досягає 65-70 т/га за вологості 8-15%. Врожайність біомаси близько 30 т — еквівалентна близько 15 тис. м3 газу. За словами черкащанина, щоб обігріти міскантусом обласний центр, потрібно близько 5 тис. га землі.

Проблему стрімкого подорожчання природного газу вирішив для себе Микола Кікоть, засадивши міскантусом 25 соток.

Як зазначає керівник проекту «Міскантус» Валерій Поштаренко, для весняного розмноження зазвичай використовують одно-або дворічні посадки міскантуса. «Вже наприкінці 3-го року вирощування, з моменту посадки, підприємства зможуть використовувати власну сировину, — пояснює фахівець. — В залежності від грунтово-кліматичних умов, рекомендована щільність посадки становить приблизно 18,5 тис. кореневищ на 1 га».

Садити міскантус можна плантаторами, які використовуються для посадки картоплі, а вегетативну масу збирати силосною технікою. «Збирати урожай необхідно у грудні-березні, коли вологість стебел знижується до 17%, — пояснює Валерій Поштаренко. — Нарізаний міскантус, який необхідно зберігати у прохолодному, провітрюваному захищеному від сонця місці без додаткового висушування, можна закладати у котел, як тріски».

Відстань від засадженого міскантусом поля до переробного підприємства або котла не повинна перевищувати 50 км.

Валерій Поштаренко не рекомендує використовувати для вирощування міскантуса раніше оброблені або лугові поля, оскільки кореневища будуть погано проростати.

«Перед посадкою потрібно зорати ділянку, позбутися бур’янів і додати добрива, якщо ґрунт сильно виснажений, — зазначає фахівець. – Рівень калію необхідно перевіряти кожні 5 років — в залежності від грунтово-кліматичних умов, а також внесення додаткових добрив, врожайність зеленої маси може становити більш як 50 т/га».

Міскантус можна використовувати не тільки як тверде біопаливо (січка, пелети або брикети), але і як сировину для виробництва целюлози, біогазу, екологічного будівельного матеріалу біо-бетону, біо-пластику, еко-паперу, як компост, кормову біодобавку, підстилку для тварин.

«Бізнес на міскантусі — це «довгі гроші», які почнуть працювати, як мінімум, через 3 роки, — пояснює Валерій Поштаренко. — Щоб початкове вкладення не було таким витратним, рекомендується засадити плантацію в залежності від завдань підприємства і поступово розширювати її – буде тимчасова втрата, проте значно більший економічний ефект у перспективі».

Про автора

admin administrator