Препарат трисульфон інструкція із застосування

Авторadmin

Препарат трисульфон інструкція із застосування

Зміст:

Трісульфон: інструкція щодо застосування

Міжнародне непатентоване найменування діючих речовин лікарського препарату: сульфамонометоксину натрій, триметоприм.

Лікарська форма: порошок для орального застосування.

Трісульфон порожній в 1 г містить якості діючих речовин 40 мг сульфамонометоксину у формі натрієвої солі та 20 мг триметоприму, а в якості допоміжної речовини – лактози моногідрат до 1 г.

Трисульфон по зовнішньому вигляду являє собою білий сипучий порошок без запаху, розчинний у воді.

Випускають лікарський препарат розфасованому в герметично закриті пакети з ламінованої фольги або пластикові контейнери.

Зберігають лікарський препарат в упаковці виробника, окремо від харчових продуктів і кормів, в сухому захищеному від світла місці, при температурі від 0 до 25 ° С.

Термін придатності лікарського засобу за зазначених умов зберігання – 3 роки з дня виробництва. Після розтину заводської упаковки лікарський препарат слід використовувати протягом 30 днів.

Забороняється використовувати лікарський препарат після закінчення терміну придатності.

Зберігати лікарський препарат слід у місцях, недоступних для дітей.

Невикористаний препарат утилізують відповідно до вимог законодавства.

Фармакологічні властивості

Трісульфон належить до групи комплексних антибактеріальних препаратів. Трісульфон також володіє широким антибактеріальним спектром дії щодо більшості грамположних і грамотрицательных мікроорганізмів, в т. ч. E. Coli, Salmonella spp., Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Shigella spp. та інших мікроорганізмів, а також деяких найпростіших, таких як Coccidia і Toxoplasma gondi. Сульфамонометоксин схожий по будові з параамінабіозною кислотою, порушує синтез дигідрофолієвої кислоти в бактеріальних клітинах, перешкоджаючи включенню параамінобензойної кислоти в її молекулу. Триметоприм посилює дію сульфамонометоксину, порушуючи відновлення дигідрофолієвої кислоти в тетрагідрофолієву – активну форму фолієвої кислоти, відповідальну за білковий обмін і ділення мікробної клітини. При комбінованій дії порушується синтез фолієвої кислоти на двох послідовних стадіях, що призводить до порушення синтезу нуклеотидів і обумовлює синергідну бактерицидну дію комбінації сульфамонометоксину і триметоприму.

Сульфамонометоксин і триметоприм добре і швидко всмоктуються зі шлунково-кишкового тракту і проникають в усі органи і тканини організму, де створюють антибактеріальні концентрації протягом 24 годин. Виділяються з організму переважно з сечею і жовчю.

Трісульфон порожній за ступенем впливу на організм належить до малонебезпечних речовин (4 клас небезпеки за ГОСТ 12.1.007 – 76), в рекомендованих дозах не викликає у тварин і птахів побічних явищ і ускладнень.

Порядок застосування

Трісульфон також застосовують телятам, козятам, ягнятам – при колібактеріозі, сальмонельозі, пастерельозі, бронхопневмонії, абсцесах, викликаних стафілококами, поліартритах, викликаних стрептококами; свиням – при колібактеріозі, атрофічному риніті, сальмонельозі, пастерельозі, гемофілезній плевропневмонії; птаха – при пастерельозі, колібактеріозі, сальмонельозі, стафіллококкозі; кроликам – під час пастерельозу, стафілококкози, колібактеріозу, сальмонельозу.

Забороняється застосування Трісульфона дорослим жуйним тваринам з розвиненим рубцевим травленням, курам-несучкам, а також тваринам з порушенням функції нирок і печінки.

Трисульфон також застосовують тваринам перорально індивідуально або груповим способом у таких дозах:

Трисульфон телятам, козятам, ягнятам, свиням застосовують перорально в суміші з кормом у добовій дозі 10 г препарату на 40 кг маси тіла тварини. У період лікування тварини повинні отримувати тільки корм, що містить Трісульфон. Птиці і кроликам лікарський засіб дають з питною водою в наступних добових дозах:

  • птиці – 200 г Трісульфону – на 100 л води;
  • кроликам – 8 г Трісульфона – на 1 л води.

Тривалість лікування становить 5 днів. У період лікування птах і кролики повинні отримувати тільки воду, що містить Трісульфон. Розчин або корм з препаратом у період лікування готують щодня.

Симптоми передозування у тварин не виявлені.

Особливостей дії лікарського препарату при його першому застосуванні та скасуванні не встановлено.

Слід уникати перепусток при введенні чергової дози препарату, оскільки це може призвести до зниження ефективності. У разі пропуску однієї дози застосування препарату відновлюють у тій самій дозі і за тією самою схемою.

Побічні явища, за винятком випадків індивідуальної підвищеної чутливості до компонентів лікарського засобу, не виявлені.

Препарат не повинен застосовуватися разом з параамінобензойною кислотою, прокаїном та іншими місцевими анестетиками. Так само препарат не повинен застосовуватися з вітамінами групи В (нікотинамід, фолієва кислота, холін) через їх антагоністичну дію на сульфаніламіди.

Забій тварин і птиці на м’ясо дозволяється не раніше, ніж через 10 днів після останнього введення Трісульфона. М’ясо тварин, вимушено вбитих раніше встановленого терміну, може бути використано для годування пушних звірів.

ТРИСУЛЬФОН опублікувала інструкцію щодо застосування

Активні речовини

  • триметоприм (trimethoprim) Rec.INN зареєстроване ВООЗ
  • сульфамонометоксин (sulfamonomethoxine) Rec.INN зареєстроване ВООЗ

Лікарська форма

рег. №: PVI-3-1.0/00255 від 11.04.17 – Безстроково

Форма випуску, склад та упаковка

Порошок для орального застосування білого кольору, сипучий, без запаху, розчинний у воді.

сульфамонометоксин (у формі натрієвої солі)

Допоміжні речовини: лактози моногідрат.

Розфасовано по 1 кг у герметично закриті пакети з ламінованої фольги. Кожна споживча упаковка забезпечена інструкцією щодо застосування.

Фармакологічні (біологічні) властивості та ефекти

Комплексний антибактеріальний препарат. Трісульфон має широкий спектр антибактеріальної дії. Препарат активний щодо більшості грампольожних і грамотрицьових мікроорганізмів, в т. ч. Escherichia coli, Salmonella spp., Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Shigella spp. та інших мікроорганізмів, а також деяких найпростіших (Coccidia і Toxoplasma gondi).

Сульфамонометоксин, схожий по будові з параамінобензойною кислотою, порушує синтез дигідрофолієвої кислоти в бактеріальних клітинах, перешкоджаючи включенню параамінобензойної кислоти в її молекулу. Триметоприм посилює дію сульфамонометоксину, порушуючи відновлення дигідрофолієвої кислоти в тетрагідрофолієву – активну форму фолієвої кислоти, відповідальну за білковий обмін і ділення мікробної клітини. За комбінованої дії порушується синтез фолієвої кислоти на двох послідовних стадіях, що призводить до порушення синтезу нуклеотидів і обумовлює синергідну бактерицидну дію комбінації сульфамонометоксину і триметоприму.

Сульфамонометоксин і триметоприм добре і швидко всмоктуються з ЖКТ і проникають в усі органи і тканини організму, де створюють антибактеріальні концентрації протягом 24 год. Виділяються з організму переважно з сечею і жовчею.

Трісульфон порожній за ступенем впливу на організм належить до малонебезпечних речовин (4 клас небезпеки за ГОСТ 12.1.007-76), в рекомендованих дозах не викликає у тварин і птиці побічних явищ та ускладнень.

Показання до застосування препарату ТРІСУЛЬФОН

– біля телят, козенят, ягнят – колібактеріоз, сальмонельоз, пастерельоз, бронхопневмонія, абсцеси, викликані стафілококами, поліартрити, викликані стрептококами;

– у свиней – колібактеріоз, атрофічний риніт, сальмонельоз, пастерельоз, гемофілезна плевропневмонія;

– у птиці – пастерельоз, колібактеріоз, сальмонельоз, стафіллококоз;

– у кроликів – пастерельоз, стафіллококоз, колібактеріоз, сальмонельоз.

Порядок застосування

Телятам, козятам, ягнятам, свиням Трісульфон також застосовують перорально індивідуально або груповим способом у суміші з кормом у добовій дозі 10 г препарату на 40 кг маси тіла тварини. У період лікування тварини повинні отримувати тільки корм, що містить Трісульфон.

Птиці і кроликам препарат дають з питною водою в наступних добових дозах:

– птиці – 200 г препарату Трісульфон – на 100 л води;

– кроликам – 8 г препарату Трісульфон – на 1 л води.

Тривалість лікування становить 5 днів. У період лікування птах і кролики повинні отримувати тільки воду, що містить Трісульфон. Розчин або корм з препаратом у період лікування готують щодня.

Особливостей дії лікарського препарату при його першому застосуванні та скасуванні не встановлено.

Слід уникати перепусток при введенні чергової дози препарату, оскільки це може призвести до зниження ефективності. У разі пропуску однієї дози застосування препарату відновлюють у тій самій дозі і за тією самою схемою.

Побічні ефекти

При застосуванні препарату відповідно до інструкції побічних явищ і ускладнень у тварин, як правило, не спостерігається. При підвищеній індивідуальній чутливості до препарату і появі алергічних реакцій використання препарату припиняють і призначають антигістамінні препарати і засоби симптоматичної терапії.

Симптоми передозування у тварин не виявлені. При значному передозуванні у тварин можлива поява симптомів загального гноблення, відмова від корму.

Протипоказання до застосування препарату ТРІСУЛЬФОН

– підвищена індивідуальна чутливість тварини до компонентів препарату;

– порушення функції нирок і печінки.

– курам-несучкам, яйця яких призначені для застосування в їжу;

– дорослим жуйним тваринам з розвиненим рубцевим травленням.

Особливі вказівки та заходи особистої профілактики

Препарат не слід застосовувати разом з параамінобензойною кислотою, прокаїном та іншими місцевими анестетиками. Також препарат не слід застосовувати з вітамінами групи В (нікотинамід, фолієва кислота, холін) через їх антагоністичну дію на сульфаніламіди.

Препарат можна застосовувати вагітним і лактуючим свиноматкам і молодняку тварин.

Забій тварин і птиці на м’ясо дозволяється не раніше ніж через 10 днів після останнього застосування препарату Трісульфон. М’ясо тварин і птиці, вимушено вбитих раніше встановленого терміну, може бути використано для годування пушних звірів.

Заходи особистої профілактики

Всі роботи з препаратом рекомендується проводити з використанням спецодягу та засобів індивідуального захисту (гумові рукавички, захисні окуляри, респіратор або захисна маска). Під час роботи з препаратом забороняється пити, приймати їжу і курити. Після закінчення роботи слід ретельно вимити з милом руки.

Людям з гіперчутливістю до компонентів препарату слід уникати прямого контакту з препаратом Трісульфон.

При випадковому потраплянні препарату на шкіру або слизові оболонки його необхідно негайно змити проточною водою з милом. У разі прояву алергічних реакцій та/або при випадковому потраплянні препарату в організм людини слід негайно звернутися до медичного закладу (при собі мати інструкцію щодо застосування препарату або етикетку).

Порожня упаковка з-під препарату підлягає утилізації з побутовими відходами.

Умови зберігання ТРІСУЛЬФОН.

Препарат слід зберігати в закритій упаковці виробника, окремо від харчових продуктів і кормів, в захищеному від прямих сонячних променів, недоступному для дітей місці при температурі від 0 ° С до 25 ° С.

Після розтину заводської упаковки лікарський препарат слід використовувати протягом 30 днів.

Невикористаний препарат утилізують відповідно до вимог законодавства.

Порошок і суспензія Трісульфон для лікування бактеріальних інфекцій і кокцидіозу продуктивних тварин

Препарати виготовляє словенська компанія KRKA. Активні компоненти – триметоприм, сульфамонометоксин, зареєстровані ВООЗ, використовуються в медицині. Терапевтичні форми – порошок і суспензія для орального застосування.

Трісульфон порошок

Препарат представляє водорозчинну порошкоподібну суміш, що складається з 4% сульфамонометоксину, 2% триметоприму і лактози. Розфасований у фольговані пакети по 1 кг.

Вартість у вересні 2019 р. – 2005 р.

Активні компоненти відносять до сульфаніламідів, бактерицидна дія яких заснована на порушенні синтезу бактеріальними клітинами фолієвої кислоти. Поєднане застосування двох активних компонентів посилює дію кожного в кілька разів.

Трисульфон порошок призначають для лікування таких інфекційних захворювань:

  • пастерельоз;
  • сальмонельоз;
  • колібактеріоз;
  • стрептококкоз;
  • стафілококкоз;
  • атрофічний риніт;
  • інфекційна бронхопневмонія;

Курс лікування становить 5 днів. Разове дозування показано в таблиці:

Телята, козенята, ягнята, свині

Індивідуальний або груповий

З розсипними дробленими концентратами, 1 г на 4 кг ваги тварини

Препарат не можна застосовувати жуйним тваринам з розвиненими забобонами, тому що сульфаніламіди знищать рубцеву мікрофлору, а також курам-несучкам через те, що активні компоненти виділяються з яйцем.

Трісульфон несумісний з анестетиками локальної дії та вітамінами групи B. Тому не слід змішувати препарат з комбікормами заводського виготовлення, що містять вітаміни. Термін очікування по м’ясу 10 діб.

Альтернатива Трісульфону – нижчеперелічені препарати:

Трисульфон порошок зберігають 3 роки при температурі від 0 до 25 ° С. Після розтину упаковки вміст необхідно виробити за 30 днів.

Трісульфон суспензію

Препарат являє собою рідкий препарат, діюча речовина якого становить 40% сульфамонометоксину і 8% триметоприму. Розфасований у пластикові пляшки по 1 л.

Вартість у вересні 2019 р. – 5831 р.

Сульфаніламіди порушують синтез фолієвої кислоти – важливої субстанції, необхідної для розмноження бактеріальних клітин і еймерій. Спільне застосування сульфамонометоксину, і триметоприма багаторазово посилює дію один одного.

Трисульфон порошок призначають для лікування таких заразних захворювань:

  • пастерельоз;
  • сальмонельоз;
  • колібактеріоз;
  • кокцидіоз;
  • стрептококкоз і стафілококкоз;
  • респіраторні інфекції.

Курс лікування становить 5 днів. Препарат призначають телятам, свиням, курчатам-бройлерам, ремонтному молодняку яєчних курей з питтям у дозі 1 мл/32 кг ваги тварин. Птицю при кокцидіозі пропоюють 0,1% розчином суспензії Трісульфона. При індивідуальному способі застосування добову дозу дроблять на дві і випоюють з проміжком 12 годин.

Під час застосування Трісульфона не можна використовувати його антагоністів – вітамінів групи В у складі комбікормів заводського виготовлення та анестетиків місцевої дії. Жуйним тваринам з розвиненими передшлунками, а також курам-несучкам Трісульфон не призначають.

Термін очікування по м’ясу 7 днів. Аналогічною дією володіє Зінаприм.

Трисульфон суспензію зберігають 3 роки при температурі від 0 до 25 ° С. Після розтину упаковки вміст необхідно виробити за 60 днів.

Читайте нас також у Вконтакте і Одноклассниках. Запрошуємо в наші спільноти.

Інструкція щодо застосування та дозування препарату Трісульфон для курчат і кроликів

Організм кроликів і більшої частини видів сільськогосподарської птиці погано справляється з низкою захворювань інфекційного характеру. Масовий падіж може завдати непоправної шкоди господарству.

Своєчасне застосування ветеринарних препаратів антибактеріальної дії дозволяє успішно впоратися з цією проблемою. Одним з таких лікарських засобів є Трісульфон.

Інструкції щодо застосування для курчат, кроликів та інших домашніх тварин мають невеликі відмінності, тому необхідно знати основний принцип дії.

Які хвороби птахів здатний вилікувати Трісульфон?

Багато патологів, що зустрічаються у тих, хто живе на подвір’ї вихованців, носять інфекційний характер і здатні впливати не тільки на птахів з тваринами, але також передатися людині.

Трісульфон бореться з більшістю з цих захворювань:

Трисульфон® суспензія (Антимікробні)

Профілактика і лікування первинних інфекцій органів дихання, травлення та сечостатевої систем, вторинних інфекцій після вірусних інфекційних захворювань, а також лікування деяких специфічних інфекцій шлунково-кишкового тракту, зокрема кокцидіозу.

Телята, ягнята, лошата і кози: лікування діареї, колісептицемії, дизентерії, стрептококового поліартриту, сальмонельозу, пастерельозу, пневмонії, стафілококових абсцесів, омфаліту тощо.

Свині: лікування колібацильозу, дизентерії, кокцидіозу, атрофічного риніту, сальмонельозу, інфекцій, спричинених Haemophilus, пастерельозу, токсоплазмозу тощо.

Домашня птиця (курчата на відгодівлі, індики на відгодівлі, кури-несучки та батьківські лінії): лікування кокцидіозу, колі-септицемії, пастерельозу, сальмонельозу, стафілококозу, інфекційного риніту тощо.

Кролі: лікування кокцидіозу, пастерельозу, стафілококозу, колібацильозу, сальмонельозу тощо

Основні відомості

Трисульфон ® суспензія

1. Загальні відомості

Трисульфон (Trisulfon) – комбінований хіміотерапевтичний препарат з широким антимікробним спектром дії, який містить в якості діючих ре­човин 400 мг/мл сульфамонометоксину натрію та 80 мг/мл триметоприму.

Зовнішній вигляд – суспензія білого кольору. Випускають препарат в пластикових флаконах по 100 мл та 1 л. Зберігають при температурі від +8° до +25°С в захищеному від світла місці. Термін придатності – 3 роки.

2. Фармакологічні властивості

Трисульфон суспензія діє бактерицидно проти грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів (Stahylococcusspp., Streptococcuss pp., Clostridiums pp., Listeria monocytogenes, Corynebacteriums pp., E.coli, Salmonella spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Pasteurella spp., Bordetella spp. та інші), а також діє на найпростіші (Coccidia, Toxoplasma) та рикетсії. Трисульфон гальмує метаболізм мікроорганізмів шляхом блокування синтезу ДНК і РНК. Комбінація сульфамонометоксину та триметоприму чинить бактерицидну дію вже при концентраціях, при яких окремі ком­поненти проявляють лише бактеріостатичну активність.

3. Застосування препарату

Профілактика і лікування первинних інфекцій органів дихання, трав­лення та сечостатевої систем, вторинних інфекцій після вірусних інфек­ційних захворювань, а також лікування деяких специфічних інфекцій шлунково-кишкового тракту, зокрема кокцидіозу.

Телята, ягнята, лоша та кози: лікування діареї, колісептицемії, ди­зентерії, стрептококового поліартриту, сальмонельозу, пастерельозу, пневмонії, стафілококових абсцесів, омфаліту тощо. Свині: лікування колібацильозу, дизентерії, кокцидіозу, атрофічного ри­ніту, сальмонельозу, інфекцій, спричинених Haemophilus, пастерельозу, токсоплазмозу тощо.

Домашня птиця (курчата на відгодівлі, індики на відгодівлі, кури-несучки та батьківські лінії): лікування кокцидіозу, колісептицемії, пастерельозу, сальмонельозу, стафілококозу, інфекційного риніту тощо. Кролі: лікування кокцидіозу, пастерельозу, стафілококозу, колібацильозу, сальмонельозу тощо.

4. Дозування

Профілактична та лікувальна добова доза:

телята, ягнята, лошата, кози, свині– від 15 до 30 мг активної речо­вини на 1 кг маси тіла, що відповідає 1-2 мл суспензії Трисульфону на 32 кг маси тіла (або 50 мл на 100 л питної води). Препарат необхідно дода­вати у питну воду протягом 5 днів.

Під час лікування тварини повинні отримувати лише питну воду, в якій міститься препарат. Якщо це неможливо, добову дозу рекомендується розділити на 2 рівні частини і першу частину дати вранці, а другу – че­рез 12 годин;

домашняптиця(курчата на відгодівлі, індики на відгодівлі, кури-несучки та батьківські лінії) – доза препарату при лікуванні кокцидіо­зу становить 100 мл суспензії Трисульфону на 100 л питної води. Трива­лість лікування 3-5 днів. Добова доза для лікування інших захворювань у домашньої птиці – 1 мл суспензії Трисульфону на 32 кг маси тіла; кролі – 100 мл суспензії Трисульфону на 100 л питної води. Курс терапії – 5 днів. Препарат додають у питну воду.

5. Протипоказання

Не застосовують тваринам із підвищеною чутливістю до триметоприму та сульфамонометоксину, а також тваринам із порушеннями функції ни­рок.

6. Період виведення

Забій тварин на м’ясо дозволяється через 10 днів після останнього за­стосування препарату. До зазначеного терміну м’ясо згодовують не­продуктивним тваринам або утилізують (залежно від висновку ветери­нарного лікаря).

7. Попередження

Персонал, який працює з препаратом, повинен дотримуватись осно­вних правил гігієни та безпеки, що прийняті при роботі з ветеринарни­ми препаратами.

Споріднені продукти

Опис лікарських засобів та продуктів надано для інформаційних цілей, і він не входить до каталогу продажу.

Перед застосуванням проконсультуйтесь з лікарем та обов’язково ознайомтесь з інструкцією на лікарський засіб

Інформація про побічні ефекти
Якщо Ви бажаєте повідомити про побічні ефекти, будь ласка, заповніть форму нижче.

Про автора

admin administrator