Приготування кімчі з пекінської

Авторadmin

Приготування кімчі з пекінської

Кимчи з пекінської капусти

А що таке взагалі кімчі? Насправді – це справжній корейський делікатес! Практично всі корейці дуже люблять закип’ячений рис і дане блюдо! Приготувати його дуже просто. Головний інгредієнт – пекінська капуста, маринована з різними гострими добавками і компонентами. Тому, всім тим, хто любить гостреньке ласощі, рецепт приготування кимчи з пекінської капусти припаде до душі!

Інгредієнти для приготування кимчи з пекінської капусти:

  1. Пекінська капуста (качан) – 2 штуки
  2. Сіль – 200 грам
  3. Вода очищена – 2 літра
  4. Перець червоний (крупного помелу) – 250 грам
  5. Цибуля зелена (перо) – 8 штук
  6. Редис (середніх розмірів) – ½ частину
  7. Часник (головка) – 2 штуки
  8. Імбир – 1 штука
  9. Цибуля ріпчаста – ½ частину
  10. Яблуко (середніх розмірів) – ½ частину
  11. Груша (середніх розмірів) – ½ частину
  12. Цукор – 4 столових ложки

Інвентар для приготування кимчи з пекінської капусти:

  1. Обробна дошка
  2. Ножа
  3. Ложка
  4. Дві плоскі тарілки
  5. Глибока миска
  6. Бутель 3-х літровий
  7. Блендер або терка
  8. Миска середніх розмірів
  9. Холодильник
  10. Друшляк
  11. Поліетиленова рукавичка

Приготування кимчи з пекінської капусти.

Крок 1: готуємо пекінську капусту

Для початку нам необхідно промити наш основний інгредієнт під проточною водою. Після на обробній дошці з допомогою ножа розрізаємо пекінську капусту на чотири частини і відрізаємо качан від кожного шматочка. І поки ми готуємо нашу капусту до найголовнішого процесу приготування, хочу зауважити, що кімчі, як і корейська морквина потихеньку стає популярною не тільки на корейському столі, але і почесною закускою в усьому світі. Адже вперше любителі гострих страв познайомилися з кимчи на Олімпіаді 1988 року в Сеулі. Ось тоді і дізналася більша частина людства, що таке маринована капуста пекінська і з чим його їдять. І на сьогоднішній день у багатьох країнах, не тільки в Кореї, це звичайна закуска, просто дуже смачна і проста в приготуванні.

Крок 2: подрібнюємо капусту

Тепер, беремо той же ножа і на обробній дошці нарізаємо 1/4 частина кожного качана капусти на невеликі шматочки, розміром приблизно 2,5 на 2,5 сантиметра. Насправді, все по-різному нарізають цей овоч. Одні грубо шинкує капусту на великі шматочки, нарізані навскоси. А інші невеликими квадратиками. Тут вже на ваш розсуд. Якщо ви хочете відразу класти в рот закуску, тоді краще нарізати на маленькі шматочки. У будь-якому випадку, смак від цього не змінюється. Готові нарізані шматочки викладаємо в глибоку ємність і приступаємо до наступного чимало важливого кроку.

Крок 3: готуємо воду

Виливаємо все необхідне кількість очищеної води в трилітрову сулію. Додаємо туди ж сіль, і за допомогою ложки починаємо заважати до повного розчинення. Якщо на смак ви відчуєте, що вода досить солона, не переживайте – перець вбере в себе сіль і ваше блюдо вийде дуже смачним. Після – виливаємо солону воду в ємність з подрібненої пекінською капустою. Вода повинна рівномірно розлитися по всій поверхні капусти. При необхідності перемішайте шматочки. Щоб сольовий розчин добре просочив всю капусту, залишаємо наш основний інгредієнт приблизно на 3-4 години. Взагалі, листя цього овоча дуже ніжні і добре вбирають в себе воду.

Крок 4: подрібнюємо додаткові інгредієнти

Поки наша пекінська капуста маринується, беремося за інші компоненти закуски. Для цього нам знадобиться блендер. Використовуючи турборежим, в ємності подрібнюємо до однорідної маси 1/2 частину яблука, 1/2 частина груші, цукор, часник, імбир, 1/2 частина ріпчастої цибулі. Якщо під рукою не знайшлося електроприладу, можна скористатися дрібної теркою і мискою середніх розмірів. Процес, звичайно, не радує, але в підсумку інгредієнти також набувають форму кашки. Перетираємо по черзі компоненти в миску і після – все добре перемішуємо ложкою.

Крок 5: працюємо з редькою

У плоску тарілку натираємо на крупній тертці редьку. До речі, редьку рекомендують вибирати середніх розмірів без тріщин і обов’язково тверду. Такі характеристики притаманні стиглому і соковитого овочу. І, звичайно ж, краще запланувати процес приготування кімчі, так як редька в домашніх умовах зберігається недовго. Полежати в холодильнику вона може всього лише кілька днів. Після вона втрачає не тільки смакові якості, але і корисні. Адже і в цьому інгредієнті нашого з вами страви є лікувальні речовини і вітаміни.

Крок 6: нарізаємо зелену цибулю

На обробній дошці ножем нарізаємо зелену цибулю навскоси. Шматочки пера повинні вийти розміром – приблизно, по 6 сантиметрів.

Крок 7: змішуємо всі інгредієнти

Капуста у нас все ще кисне в розчині. Всі інгредієнти готові. Починаємо процес змішування. У глибоку миску, в якій вже знаходиться однорідна маса, яку ми зробили в кроці 4, додаємо мелений червоний перець, зелений лук і редьку. Хто любить їжу більш солодку, той може додати ще одну ложку цукру. І за допомогою ложки все добре перемішуємо.
В результаті у нас вийде ось така паста, в якій і буде маринуватися закуска.

Крок 8: обробляємо пекінську капусту

На друшляк викладаємо шматочки капусти і промиваємо під проточною водою. Трьох разів буде достатньо. Сольовий розчин, якщо у вас чутлива шкіра рук, може викликати невелике роздратування. Тому можна надіти звичайну поліетиленову рукавичку і добре віджати капусту.

Крок 9: подаємо кімчі до столу

У глибоку миску з вже віджатою капустою викладаємо пасту і ложкою добре все перемішуємо. Важливо: ні в якому разі не пробуйте кімчі, поки він не промаринується певний час. 2 доби залишаємо маринуватися пекінську капусту в прохолодному місці при кімнатній температурі. Той, хто любить такі страви з більш кислим смаком, може почекати дві доби. І тільки після цього кладемо закуску в холодильник, щоб вона не скисла.
Не буде відходити від корейських традицій кухні – подавати кимчи з пекінської капусти можна з відварним рисом, навіть без м’ясних страв.

Приємного вам апетиту!

Поради:

– Кимчи з пекінської капусти легше готувати в теплу пору року. Тоді простіше знайти всі необхідні стиглі інгредієнти, такі, як, наприклад, груша.

– В літній час необхідно просочити пекінську капусту в сольовому розчині не менше 2-3 годин, а в зимовий – 6-7 годин, але не в холодильнику. Разом з тим, якщо не досолити чи не почекати необхідний час соління овочів, продукт почне бродити і в ньому, можливо, з’являться не дуже корисні бактерії. В результаті чого, всі ваші зусилля можуть пропасти даром.

– Щоб приготувати справжній кимчи з пекінської капусти, краще в рецепт додавати саме червоний мелений перець. Ця спеція є у продажу у корейців. По смакових якостях він відрізняється від звичайного меленого перцю.

– Можна дати волю своїй фантазії. І на закуску можна додати на ваш розсуд спеції. Взагалі, є досить багато різних рецептів приготування кимчи з пекінської капусти. До складу може входити і соєвий соус з оцтом, і свіжий перчик Чилі, а в ідеалі – додають ще рибний або анчоусный соус і дрібні солоні креветки.

Кимчи з пекінської капусти

Кимчи – це досить гостра страва, яка має гострий смак і непередаваний аромат. Якщо хочете пізнати краще азіатську культуру, то почніть з її кухні. Корейці та японці готують багато різноманітних і корисних страв. Кимчи можна використовувати в якості закуски або гарніру для м’яса. Сьогодні можна нарахувати більше 150-ти різновидів цієї страви, але найпоширенішим вважається рецепт з пекінської капусти. Саме його ми та будемо готувати.

Інгредієнти

Пекінська капуста 16 кг.
Редиска 500 г.
Імбир 200 г.
Часник 500 г.
Зелена цибуля 850 г.
Цибуля ріпчаста 3 шт.
Сіль 1 кг.
Цукор 100 г.
Червоний мелений перець 750 г.
Рибний соус 250 мл.
Рисове борошно 250 г.

Приготування

Розрізаємо качан капусти навпіл до середини. Потім розірвіть руками, щоб не пошкодити листя. Далі кожну половинку потрібно надрізати зверху біля основи, щоб капуста краще промаринувалася.

Промийте капусту проточною водою кілька разів. У холодній воді розведіть сіль і розмішайте. Покладіть туди капусту на добу, періодично перевертаючи половинки.

За цей час можна приготувати базу для кимчи. Поставте на повільний вогонь каструльку з водою і всипте туди рисового борошна. Періодично перемішуйте та варіть, поки борошно не загусне.

Наріжте редис тонкою соломкою. Очищену цибулю з імбиром і часником покришіть в блендері. Зелену цибулю також наріжте тонкими смужками.

Три ложки червоного перцю змішуємо з базою під маринад. Додаємо столову ложку цукру, подрібнені овочі та перемішуємо.

В кінці висипте редис, зелену цибулю і перемішайте руками в рукавичках.

Далі кожен листочок капусти змастіть соусом і згорніть качан в трубочку. Викладіть на тарілку та полийте маринадом. Залиште в кімнаті на добу, а потім стільки ж протримайте в холодильнику.

Кімчі з пекінської капусти

Кімчі – рецепт корейської кухні. Страва має кілька варіантів написання: кімчі, Кім Чі, кімчхі – це квашені за особливим рецептом овочі. Корейські кулінари додають у кімчі імбир, насіння кунжуту, моркву, кедрові горішки, груші, каштани, морські водорості, навіть солоні маленькі креветки та устриці. На основі квашених овочів і маринаду готується гострий кімчі суп.

Кожен вилок розрізаємо уздовж навпіл. Половинки надсікаємо ще на четвертинки, не дорізаючи до кінця. Промиваємо капусту під водою, розсуваючи листочки, щоб вони все намокли.

«Для приготування кімчі традиційно корейці використовують пекінську капусту. Проте, є рецепти кімчі з білокачанної капусти»

Мокрі листочки пересипаємо сіллю – окремо, не втираючи, тільки посипаючи. Біля основи качанів солі використовуємо більше, оскільки листя там товще.

Солону капусту складаємо в емальований посуд і залишаємо на 2 години. Через 2 години качанчики перевертаємо та залишаємо ще на 2 години.

Тим часом готуємо заправку, для цього чистимо часник, цибулю, імбир, перець і перемелюємо все в блендері.

«Гостроту кімчі слід регулювати кількістю перцю»

Далі варимо рисовий кисіль: наливаємо у каструлю 2-3 склянки води та додаємо рисове борошно. Якщо борошна немає, його легко приготувати з крупи, перемоловши її в кавомолці. Борошно вінчиком перемішуємо з водою, доводимо до кипіння. Додаємо цукор і вимикаємо плиту. Кисіль повинен вийти досить густим.

Моркву, зелену цибулю та редьку очищаємо, нарізаємо тонкою соломкою.

У мисці змішуємо всі складові, туди ж додаємо остиглий кисіль та рибний соус. Рибний соус можна замінити соєвим, креветочним, устричним.

Качанчики капусти промиваємо під струменем води, розсуваючи кожен листок, щоб не залишилося солі. Тепер листки капусти стали м’якими.

Качанчики пекінки наповнюємо заправкою, акуратно розправляючи кожен листочок. Складаємо готову капусту в контейнери та залишаємо на добу при кімнатній температурі. Потім зберігаємо в холодильнику. Капусту можна їсти вже через 2 дні після приготування.

Кімчі надзвичайно корисне, оскільки ферментовані (квашені) овочі багаті вітамінами, мікроелементами, клітковиною, молочнокислими бактеріями. Вживання страви сприяє травленню та схудненню.

Про автора

admin administrator