Рослини що переносять тінь

Авторadmin

Рослини що переносять тінь

Тіньолюбні хвойні рослини. Найкращі сорти хвойних порід, які люблять тінь!

Головна / Декоративні рослини / Тіньові хвойні рослини. Найкращі сорти хвойних порід, які люблять тінь!

Тіньолюбні хвойні рослини. Найкращі сорти хвойних порід, які люблять тінь!

Тіньолюбні хвойні дерева дозволяють привабливо влаштувати тінисті куточки саду, забезпечуючи пишну зелень у цих місцях цілий рік. Хоча хвойних рослин не можна висаджувати в тіні , серед них є цікаві сорти, ідеальні для будь-якого типу саду. Завантажте наш огляд безкоштовно і відкрийте для себе найкращі сорти хвойних рослин, які люблять тінь!

Тис – найвідоміший з тіньолюбних хвойних
Мал. © PoradnikOgrodniczy.pl

Увага!
В кінці статті є таблиця зі списком рекомендованих сортів тіньолюбних хвойних дерев. Цю таблицю можна завантажити у друкованій версії (посилання для завантаження знаходиться нижче таблиці).

1. Цис

Тиси – найвідоміші тіньолюбні хвойні породи . При вирощуванні зустрічаються найпоширеніші тис (Taxus baccata) та проміжний тис (Taxus x media). Вони являють собою дерева або чагарники, що характеризуються повільним зростанням. На ринку існує багато різновидів тису, що відрізняються за формою та кольором голок. Майже всі вони придатні для вирощування в затінених місцях . Виняток становлять сорти тис із слабо забарвленими голками, такі як тис Adressa Aurea, які можуть втратити яскравий колір у тіньових місцях.

Тисові дерева потребують родючих, перегнійних і вологих, але добре дренованих ґрунтів. Зазвичай кислий або слабокислий теж, але є багато різновидів тису, які толерантні до рН грунту. Тисові дерева найкраще ростуть у тіні високих дерев . Великою перевагою є той факт, що тиси дуже добре переносять різання та формування, тому ви можете створювати живоплоти та різні цікаві форми. Повільний ріст означає, що їх розмір не загрожує високим деревам, під якими ми їх будемо садити.
Список сортів тис найкращих для тіньової посадки наведено в таблиці в кінці цієї статті.

2. Канадська ялинка

Ще одна тіньолюбна хвойна рослина – сосна канадська (Tsuga canadensis). Це дерево з незвичайною плакучою звичкою і густою конічною кроною. Природно, вона досягає 20-30 м у висоту. Однак у садовому вирощуванні найпоширенішими є карликові, повільно зростаючі сорти ялинок, що характеризуються цікавими формами. Однією з найпопулярніших є різновид напівсферичної форми “Джеддело” з характерною гніздоподібною западиною посередині куща.

Канадська сосна добре росте в тіні
. © PoradnikOgrodniczy.pl

Канадська сосна може рости навіть у глибокій тіні . Рослини потребують високої вологості ґрунту та повітря, тому їм найкраще почувати себе посадженими на краю ставка. Вони віддають перевагу слабокислим і суглинистим ґрунтам.

3. Сибірська мікробіота

Сибірська мікробіота (Microbiota decussata) – ще одна дуже цікава хвойна рослина, придатна для посадки в тіні . Це невисокий, розлогий чагарник з плоскою габітусою, що досягає максимальної висоти 1 м і ширини близько 2 м. Характерною особливістю мікробіоти є ніжні, ажурні гілочки, що вигинаються до землі. Вони вкриті сіро-зеленими, ніжними, м’якими лусочками, які пізно восени стають фіолетово-мідними. З віком пагони, що лежать на землі, приживаються, тому мікробіоту рекомендують висаджувати на схилах, які зміцнюють і захищають від ерозії.
Сибірська мікробіота для низьких вимог до вирощування. Добре росте як в тінистих, так і на сонячних місцях. Він витримує сильні морози, тому його можна вирощувати в будь-якому регіоні Польщі. Однак він чутливий до посухи, тому вимагає поливу в посушливі періоди, особливо в перший рік після посадки. Крім того, сибірська мікробіота майже ніколи не піддається нападам хвороб та шкідників, що є величезною перевагою цієї рослини

4. Туя японська

Японська туя (Thujopsis dolabrata) справжня рідкість серед тіньолюбних хвойних порід . Це дуже гарне та оригінальне, повільно зростаюче дерево з куполоподібною, регулярною кроною. Характерною особливістю туї є її декоративні сплюснуті гілочки, покриті товстими і блискучими лусочками. Гілочки схожі на товсту, притиснуту, плетену нитку. Нижня сторона гілочок покрита восковим, білим, а іноді навіть сріблястим покриттям, що створює характерний малюнок.
Це дерево в Польщі після багатьох років вирощування досягає у висоту не більше 10 м. У розплідниках ми можемо знайти цікаві сорти цього тіньолюбного хвойного дерева, які досягають менших розмірівтакі як “Nana” з напівкруглою подушкоподібною формою, “Variegata” з декоративно-кремово-білим забарвленням на лусці або “Aurea” з жовто-зеленими лусочками.
Рослина туя вимагає родючого, вологого, слабокислого грунту та захищених місць. Він чутливий до морозів, тому рекомендується для вирощування в регіонах Польщі з більш м’яким кліматом.
Список кращих сортів тіньолюбних хвойних дерев представлений у таблиці нижче . Під таблицею є посилання для завантаження цього твердження у версії для друку.

Завантажте це твердження як версію для друку:

  • Тіньолюбні хвойні рослини – найкращі сорти для саду (PDF)

Які багаторічники посадити в тіні: перелік та правила догляду

У саду чи на подвір’ї завжди знайдуться тінисті місця, які можна перетворити на квітник. У цьому допоможуть тіньолюбні і тіньовитривалі рослини: можна створити оригінальну композицію, доповнивши декоративним камінням або невеликим сухим струмком. Квітники у тіні потішать зеленим та строкатим листям, фарбами квітів і подарує приємну прохолоду навіть в найспекотніший день. Які саме рослини можна посадити в тіні, розповідає Kvitka.Info.

На квітниках у тінистих місцях можна посадити ґрунтопокривні – тіарелу, вальдштейнію, конвалії, карпатський дзвоник (Aconogonon alpinum), флокси (Phlospaniculata), анемони лісові, астільбу (Astilbe thunbergii, Astilbe arendsii), пеларгонію (герань) зональну (у відкитому ґрунті вирощується як однорічна рослина), плющ, барвінок, сукуленти, папороті, печіночницю, чемерника, хвойні рослини. Найчастіше в тіні садять різноманітні хости – темно- зелені, зелені, зелено-білі, білі, зелено-жовті.

У пристовбурових колах дерев в тінистих квітниках прекрасно ростуть герань, астильба, тіарела, наперстянка, анемони лісові, барвінок, фіалки, всілякі декоративні злакові трави. Якщо під деревами не приживеться жодна рослина, то під ними восени слід посадити цибулинні – крокуси, нарциси, тюльпани.

Догляд за рослинами в тіні не складний. Їх потрібно прополювати, підживлювати, поливати, видаляти відцвілі квітконіжки, обрізати, а також укривати на зиму за потреби. Крім того, варто раз в два-три роки мульчувати тінисті квітники торфом, корою або деревною стружкою. Розкладаючись, ці натуральні матеріали покращують структуру ґрунту і збільшують його поживність.

Щоб квітник у тіні постійно був охайний, необхідно контролювати швидкий ріст рослин. Можна висадити такі рослини по краю клумби на газоні або біля садової доріжки. Розростаючись, вони будуть виконувати не тільки естетичну, але й практичну функцію.

Більше корисних порад – у рубриці «Сад»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

  • Новини Чернівців
  • Новини Закарпаття
  • Новини Хмельницького
  • Новини Івано-Франківська
  • Новини Волині
  • Новини Рівного
  • Новини Тернополя
  • Квіти
  • Сад
  • Дім

Про автора

admin administrator