Садок для розведення риби своїми руками

Авторadmin

Садок для розведення риби своїми руками

Як зробити ставок для розведення риби своїми руками

Штучна водойма на приватній ділянці може стати джерелом не лише естетичного, але і гастрономічного задоволення. Доклавши деякі зусилля для розведення риби, можна отримати непогану підмогу в забезпеченні себе і своїх близьких цінним свіжим продуктом. А якщо підійти до справи з розмахом, то і запрацювати. Адже зробити усе своїми руками на дачі в домашніх умовах не так вже і складно.

Відповідні види риби для розведення в ставку

Види риби підбираються у відповідність з умовами розведення. Визначальні чинники температура повітря і склад води. Істотним є вид ставка-проточний або стоячий. При підборі різновидів слід враховувати спільну уживаемость порід, конкуренцію за їжу. Найбільш невибагливими і продуктивними вважаються:

  • Короп або сазан – теплолюбний, але стійкий до коливань температури. Раціон-рослинна їжа і комбікорм. У статеву зрілість вступає в 1-3 роки залежно від температури довкілля. Різновиди-лускаті, дзеркальні і шкірясті.
  • Білий Амур – великий родич коропа. Досягає ваги 50 кг і більше. Батьківщина-Далекий Схід. Поїдає велику кількість рослинної їжі, використовується для очищення зарослих водойм.
  • Чорний Амур – схожий на білого, але живиться молюсками. Луска темного кольору. Добре санує ставки від шкідників інших видів.
  • Білий і строкатий товстолобик – дуже схожі до 3-х літнього віку. Потім у строкатого з’являються плями на лусці. Досягають 50 кг Білий товстолобик живиться тільки рослинами. Строкатий невибагливіший.
  • Буффало – схожий на коропа, батьківщина Америка. За умовами вирощування схожий з коропом, але м’ясо за смаковими якостями набагато цінніше.
  • Канальний сом – всеїдний, великий, теплолюбний. Батьківщина Америка. При правильному годуванні має дуже приємний смак м’яса.

Менш продуктивними, але такими, що добре піддаються розведенню в рукотворному ставку, являються:

Золотий і срібний карась-невибагливий, швидкорослий. Може схрещуватися з іншими породами риб. Набирає масу до 5 кг непогано почуває себе навіть при несприятливому складі води.

Також в штучних водоймах розводять форель, щуку, лина, осетра.

Білий Амур-один з видів прісноводої риби, відповідної для розведення в ставкуду

Переваги і недоліки домашнього вирощування риби

Важлива перевага розведення в умовах присадибного господарства-можливість отримувати для особистого споживання або реалізовувати круглий рік продукцію, що має великий попит.

М’ясо риби містить масу цінних речовин і вітамінів. Свіжий улов має прекрасні смакові якості.

Капіталовкладення, потрібні для початку рибництва, не дуже великі. Трудомісткість вирощування-від 3 до 5 годин в день. Погодні умови при використанні штучної водойми трохи впливають на ріст особин.

Основні вкладення відбуваються на початковому етапі. Необхідно побудувати басейн або викопати ставок.

Основні витрати при розведенні-на початковому етапі при виготовленні ставка

Їх вид і розміри визначаються фінансовими можливостями хазяїна і площею ділянки. Мінімальна глибина штучної водойми 1-1,5 м. Об’єм розраховується з передбачуваної кількості особин, що заселяються в ставок. На одну рибу завдовжки 10-15 см повинно доводитися не менше 50 л води, тобто в одному куб. м. водойми можуть мирно співіснувати не більше 20 екземплярів.

Рекомендована площа водної гладіні 25-50 кв. м. Зазвичай для набору маси рибі вистачає 1,5-2 роки.

Види басейнів для розведення

Якість води в міні ставку, її хімічний склад залежать від джерела наповнення ставка. Він же визначає температуру, наявність їжі і забезпеченість киснем водного середовища.

Який вид наповнення водойма існує:

  • Ручьевое або річкове. Вода у водойму поступає з природних джерел по припливному каналу. Надлишок віддаляється відвідним каналом. Вміст кисню і планктону в ставку з таким наповненням сприятливо для розведення, оскільки найбільш наближено до природних умов.
  • Джерельне. Чиста вода з великим вмістом кисню найбільш сприятлива для розведення риб різних порід. Для джерела корму в прилеглій до водойми території влаштовують дафниевые ями-дрібні невеликі поглиблення для розмноження планктону. Вони сполучаються з основною водоймою. Дафнии переміщаються в ставок і служать кормом для риби.
  • Атмосферне. За відсутності річок, струмків і джерел джерелом вологи є дощі і талі води. Добре прогріта вода сприятлива для розвитку рослинності і живих організмів.
  • Замкнуте водопостачання. Використання ставків без зовнішніх джерел води стало можливим завдяки застосуванню спеціального устаткування : насосів, фільтрів, ультрафіолетових стерилізаторів і так далі. При облаштуванні водойми особливу увагу слід приділяти гідроізоляції дна.

інші статті Особливості обрізання ожини осінню : схема формування куща для початкуючих садівників

Водойма для риби з ручьевым наповненням

Як зробити водойму своїми руками

Прийнявши рішення влаштувати на ділянці ставок для розведення риби, треба визначити місце його розташування, площу і спосіб зведення. Якщо природних джерел наповнення немає, водойма будується із застосуванням замкнутого водопостачання.

Як правильно вибрати ділянку

Місце для ставка повинне відповідати умовам:

  • знаходитися далеко від шумних місць і автомобільних трас,
  • бути затіненим деревами, але не під ними, оскільки листя, що падає, забруднює воду,
  • не розташовуватися в низині, оскільки існує небезпека забруднення стікаючими дощовими водами,
  • мати джерело електроенергії для устаткування фільтрами для очищення води і установок для збагачення киснем.

Схема виготовлення басейну для розведення риби

Необхідні інструменти і матеріали

Найбільш довговічним є ставок з бетонним дном. Його пристрій вимагає значних матеріальних і трудових витрат, які окупляться з лишком в процесі довгої експлуатації.

Для спорудження ставка знадобляться:

  • щебінь,
  • пісок,
  • цемент,
  • сітки з арматури діаметром 3-4 мм і осередком 30х30 см,
  • опалубка з дощок,
  • руберойд або інший матеріал для гідроізоляції дна і стінок,
  • трубки для припливного і стічного отворів,
  • гідроізолююча присадка для штукатурки дна і стінок.

Технологія створення штучної водойми на дачі

  1. Розмічають розміри ставка на місцевості. Для цього використовують кілочки і шнур. Для розведення риби форма ставка не має ніякого значення.
  2. Копають котлован вручну або за допомогою екскаватора. Оптимальна глибина 1,5-1,8 м., кути нахилу стінок 20°.
  3. Перед бетонуванням влаштовують підготовку з піску і щебеня з трамбуванням дна.
  4. Укладають гідроізоляцію з руберойду або плівки з виведенням її на поверхню землі.
  5. Заливають перший шар бетону на дно завтовшки 10 см, трамбують і утапливают арматурні сітки по усьому дну.
  6. Роблять заливку другого шару бетону.
  7. Встановлюють опалубку для стінок ставка. У готовому виді вони мають бути завтовшки 10-12 см
  8. Армують і заливають бетоном стінки водойми.
  9. Бетонні поверхні покривають штукатуркою з гідроізолюючою присадкою або рідким склом. Матеріал для обробки стін має бути безпечний для життєдіяльності риб.
  10. Встановлюють необхідне устаткування: насоси, фільтри, кисневі збагачувачі води.

Схемна будова ставка для риби Для благополучної зимівлі риби слід передбачити зимувальний колодязь. Його влаштовують з азбоцементних труб діаметром 80 см або звичайних залізобетонних кілець. У заглибленому до відмітки 2,7 м колодязі, накритому дерев’яним щитом, риба не замерзне і не загине від браку кисню.

Побудувати ставок своїми руками під силу навіть новачкові. Рибництво не займе багато часу, якщо налагоджений процес зарибнення, відгодовування і вилову. Навіть якщо метою розведення риби не є отримання доходу, це заняття принесе користь і задоволення.

Ставок на дачі для розведення риби: варіанти виготовлення

Читайте в цій публікації:
Ставок на дачі для розведення риби: варіанти виготовлення
Ставок для розведення риби своїми руками: технологія і її особливості
Як зробити ставок своїми руками для розведення риби: поради щодо вибору місця

Використовувати корисну площу дачної ділянки кожна людина може по-своєму – одні пристосовують її під город, інші просто наводять красу, створюючи унікальний ландшафтний дизайн дачної ділянки, а треті роблять на дачі ставок для розведення риби. Кому що до душі. У цій статті разом з сайтом moyadacha.org любителям риболовлі ми розповімо про те, як самостійно облаштувати ставок і розводити в ньому рибу.

Як зробити ставок для розведення риби фото

Ставок на дачі для розведення риби: варіанти виготовлення

Як не дивно, але питання, як зробити ставок для розведення риби, можна вирішити не одним способом, а цілими чотирма. Кожна з цих технологій має свої переваги і недоліки, які варто знати перш за все.

  1. Найпростіший земляний варіант. Виготовляється вельми просто, але вибираючи цю технологію, слід бути готовим досить часто заповнювати ставок для розведення риби водою – дно такого водойми не дуже сильно герметизується, завдяки чому вода не тільки випаровується, а й інтенсивно вбирається в грунт. В принципі, якщо якісно провести ущільнення дна водойми, то все може виявитися не так вже й страшно.
  2. Ставок, герметизований поліетиленовою плівкою. З цієї водойми вода може тільки випаровуватися – якщо, звичайно, дно буде залишатися неушкодженим. Поліетилен відмінно стримує воду в межах ставка, але, на жаль, робить це не так вже й довго – навіть при найкращих розкладах плівку на дні водойми доведеться міняти з регулярністю в 7-10 років.
  3. Бетонний ставок. Виключно довговічний водойму для розведення риби на дачі – для його виготовлення своїми руками знадобиться витратити чимало коштів і, головне, сил. Робота дуже трудомістка – по суті, доведеться виготовити ставок за описаним вище варіанту, після чого додатково бетонувати його дно і береги з використанням арматури.
  4. ставок з готової пластикової ємності. Найпростіша технологія вирішення питання, як побудувати ставок для розведення риби на дачі – по суті, вам знадобиться викопати необхідного розміру котлован і встановити в нього пластикову ємність.

У будь-якому випадку, крім безпосереднього процесу виготовлення водойми, додатково знадобиться декорувати його берега – обкласти каменем, засадити рослинністю і так далі. Про принципі будівництва штучного ставу для раби дивіться в цьому відеоролику.

Ставок для розведення риби своїми руками: технологія і її особливості

Як ви вже здогадалися, описані вище технології виготовлення штучного ставу для вирощування риби практично однакові і відрізняються між собою хіба що способом герметизації дна і берегів. У всіх ситуаціях вам доведеться викопувати котлован, ущільнювати його дно і декорувати під стати дачній ділянці. Саме з цієї причини далі розмова піде про способи герметизації водойми своїми руками.

  1. Як герметизувати земляний ставок для риби. Цей варіант передбачає використання для герметизації водойми природних матеріалів – глини і дерну, які перемішуються один з одним, після чого отримана суміш укладається на дно і береги водойми. Виходить своєрідна обмазка, яка завдяки якостям її складових здатна більш-менш ефективно утримувати воду в ставку. Хочете отримати якісний і герметичний водойму для риби? В такому випадку доведеться укласти досить немаленький шар глини з дерном – як мінімум сантиметрів близько десяти. Так, доведеться потрудитися, але зате в такий водойму можна буде сміливо закидати навіть такі снасті, як макушатнік або пружина, і не переживати про те, що герметичність водойми порушиться.
  2. Водойма, герметизований плівкою. На відміну від попереднього варіанту, герметизація водойми тут виробляється за допомогою щільної поліетиленової плівки – самі розумієте, пружини і макушатники (та й звичайна вудка) можуть досить просто пошкодити таке дно, порушивши його герметичність. цей водойма не для риболовлі, а просто для розведення риби. Виготовляється такий ставок для риби в такий спосіб – на дно котловану просто укладається поліетилен, який після наповнення водойми водою щільно прилягає до земляних берегах. Далі верхні краї поліетилену прокопує грунтом, а самі берега прикрашаються природним каменем. Для виготовлення великих ставків для вирощування риби поліетилен доведеться склеювати з окремих частин – робиться це внахлест сантиметрів по двадцять. Ставок для розведення риби своїми руками фото
  3. Бетонний штучний ставок для розведення риби. За основу такого будівництва береться варіант з поліетиленом, який в даній ситуації грає роль первинної гідроізоляції і не дає бетону в процесі застигання швидко втрачати вологу. Це не основна герметизуюча прошарок – основна наноситься потім, після бетонування котловану, яке здійснюється в два етапи. Спочатку робиться підставу дна – бетонна, армована залізом подушка товщиною близько 10-15см. А потім заливаються берега з дном одночасно – берега армуються, а ось повторна заливка дна являє собою елементарну стяжку підлоги. Вже потім, коли бетон гарненько висохне і відстоїться протягом місяця, водойма герметизується спеціальними сухими сумішами або так званої гумової гідроізоляцією.
  4. Пластиковий ставок на ділянці для розведення риби. У процесі його виготовлення, по суті, доведеться встановити в приготований раніше котлован пластикове корито великого розміру. Щоб такий ставок служив тривалий час, корито необхідно встановити правильно. Для початку необхідно якісно вирівняти і ущільнити піском дно – водойма з пластика необхідно ставити на ідеально рівну поверхню. Після цього встановлений ставок заповнюється водою і тільки тоді повністю засипається з усіх боків грунтом, який, в свою чергу, якісно ущільнюється. Це якщо говорити про пластикові водоймах невеликого розміру – будівництво великого ставка для розведення риби виробляється небагато інакше. Підстава, на яке встановлюється корито, бетонується – ллється армована металом бетонна подушка завтовшки близько 150мм. Ставок на дачі для розведення риби фото

Як і говорилося вище, викопати котлован і герметизувати його дно – це тільки півсправи. Щоб остаточно вирішити питання, як викопати ставок для розведення риби на дачі, знадобиться ще ознайомитися з інформацією про декорування берегів. В принципі, цей процес можна мінімізувати, зупинившись тільки на зміцненні країв ставка каменем – рослинність в такому випадку буде наростати довго, протягом декількох років. Як варіант, її можна купити в необхідному обсязі і висадити, отримавши тим самим відразу готовий і красивий водойму для риби.

Як зробити ставок своїми руками для розведення риби: поради щодо вибору місця

Як і будь-які інші штучні вироби, водойма для риби, а вірніше його будівництво, пов’язане з деякими труднощами, зумовленими навколишньою місцевістю. Саме з цієї причини професійні будівельники водойм чимало часу приділяють вибору ділянки землі для будівництва ставу. Вони звертають увагу успадковують моменти.

  1. Не варто влаштовувати ставок для риби в низині – в іншому випадку вся дощова вода, а заодно і бруд, що переміщується її потоками, буде стікати в водойму, псуючи тим самим його.
  2. Точно такі ж неприємності можуть з’явитися в разі, коли водойма облаштовується під деревами – їх опадає листя буде забруднювати водойму швидкими темпами.
  3. Крім того, необхідно звернути увагу на освітленість водойми – під палючими променями сонця його краще не робити. В тіні і вода повільніше буде випаровуватися, і температура в водоймі для риби буде набагато комфортніше.
  4. Якщо ви знайдете ділянку землі з глиною, то це буде взагалі ідеальний варіант – по суті, цей матеріал є природним герметизатором, який в значній мірі знизить витрати на ущільнення дна і берегів водойми. Як побудувати ставок для розведення риби фото

В принципі, це і все нехитрі рекомендації, які дозволять вам побудувати ставок не тільки з мінімальними витратами, а й знизити трудовитрати на його експлуатацію.

І на закінчення теми про те, як побудувати ставок на дачі для розведення риби, скажу кілька слів про те, яку рибу краще розводити в штучному водоймищі на дачній ділянці. В принципі, варіантів тут достатньо – це і короп, і товстолобик, і практично будь-яка риба, яка вирощується в ставках. Єдине, тут слід зазначити, що найбільш невибагливою рибою є карась. І ще одне – за таким водоймою в зимовий час доведеться стежити: якщо вчасно не пробивати в льоду лунки, то риба просто задихнеться від нестачі кисню в воді.

Як зробити ставок для риби своїми руками

Різновиди ставків для риби, правила розміщення водоймища на ділянці, вимоги до води, покрокова інструкція по формуванню чаші з різних матеріалів, створення умов для життя мешканців.

Ставок для риби — це невеликий штучна водойма, в якому її розводять для лову або для краси. Влаштовується для комфортного відпочинку біля будинку. Про правила створення озера з різними підводними мешканцями можна дізнатися з цієї статті.

Особливості ставків для розведення риби

Ставки на дачі будують господарі, які бажають володіти власним куточком живої природи. Озеро добре поєднується з садом, у якому є шпаківні, будиночки для білок та інші споруди для тварин. Біля нього можна спокійно відпочити, спостерігаючи за плаванням рибок.

У природних водоймах процеси вирощування, годівлі, добрива проходять без зовнішнього втручання. У штучних вони регулюються в залежності від призначення зони відпочинку і підводних мешканців.

Водойми для риби мають свою класифікацію. Вони діляться на такі види:

  • Декоративні. Ставок призначений тільки для декоративної риби. У громадських місцях їх роблять правильної геометричної форми. Господарі приватних угідь воліють довільну, щоб створити видимість природного походження водойми. Декоративні ставки призначені для розведення красивих риб — язей та карасів, осетрів, японських коропів, линів. Окрасою місця відпочинку також служать прибережні, занурені і плаваючі рослини. Для комфортного проведення часу на берегах встановлюють альтанки, причали, помости.
  • Рибальські. Їх створюють, щоб отримати задоволення від процесу рибної ловлі. Оформлення цих водойм має свої особливості. Їх форма не повинна мати гострих кутів. Плаваючих та занурених рослин висаджують мінімум, віддають перевагу прибережним і болотним. На дно кладуть корчі і пні, які служать укриттям для мешканців. У таких ставках воду не фільтрують, щоб вона залишалася каламутною. Догляд за озером мінімальний, але годувати риб треба обов’язково. Часто ставки споруджують в природних поглибленнях — ярах, старих руслах річок. Вода в них слабопроточная, добре прогрівається, що забезпечує швидкий ріст рослин. У запруде добре себе почувають карасі, судаки, карпи.
  • Об’єднані. Водойма розділений на дві частини або являє собою кілька заглиблень, сполучених струмочками, в яких окремо розводять декоративних і диких риб.

Дивіться також: Якої довжини повинні бути штори (вітальня, спальня, кухня і інші кімнати)

Джерело води для заповнення чаші не має значення: вона може надходити від централізованого водопроводу, каналів, свердловин або від дренажної системи. Головне, щоб її складу не нашкодив мешканцям.

Про автора

admin administrator