Саморобний розпал з господарського мила який

Авторadmin

Саморобний розпал з господарського мила який

10 корисних способів застосування господарського мила на городі, про які варто знати кожному городнику

Господарське мило застосовують не тільки для прання або миття рук, але й в садово-городніх справах.

Пропонуємо дізнатися, що можна приготувати з господарського мила, як та для чого його застосовувати.

Ось, 10 найпоширеніших та корисних способів застосування господарського мила в саду та на городі.

Господарське мило має лужну реакцію рh 11-12, тому з нього можна приготувати розчин для нейтралізації кислотності ґрунту. Цей засіб підходить лише для невеликих ділянок.

Рецепт: брусок господарського мила 200-300 гр. натерти на тертці, розчинити стружку спочатку в 1 л. теплої води, а потім розвести ще водою, щоб загальний об’єм рідини складав 10 л. Цього об’єму вистачить для поливу 1 кв. м. ділянки.

  1. Мило посилює властивості, що закріплюють натуральні інсектициди.

Готуючи будь-який натуральний розчин для знищення або відлякування шкідників, обов’язково, потрібно додавати до складу господарське мило. Воно буде слугувати в якості «клею», який склеюватиме розчин з листям. Таким, чином народний засіб стане набагато ефективнішим, бо він довше триматиметься на поверхні листя.

Рецепт: потрібно розчинити 3-4 ст. л. натертого господарського мила в 10 л. розчину.

Мило часто використовують як для профілактики, так й для лікування грибкових інфекцій. Наприклад, сіра гниль, яка уражає багато культур та з’являється у вигляді сірого пухнастого нальоту на поверхні рослин, що призводить до їх загнивання. Тому, при першій появі грибкової інфекції, потрібно провести обробку мильним розчином.

Рецепт: в 1 л. теплої води розчинити 10 гр. натертого господарського мила та додати туди трохи екстракту часнику або пижмо для посилення ефекту.

Обприскувати цим розчином рослини потрібно не більше 3 разів з інтервалом 10-14 днів.

Досвідчені садівники часто використовують мильний розчин для боротьби з попелицею.

Рецепт: необхідно додати в 10 л. теплої води 300 гр. натертого господарського мила, ретельно перемішати та залишити розчин на деякий час до повного розчинення мила. Після цього, розчин потрібно процідити через марлю, складену в кілька шарів та можна починати обприскувати рослини, особливо нижню частину листків.

Господарське мило ефективне при перших ознаках павутинного кліща на рослинах.

Якщо на кімнатних рослинах з’явилася павутинка, то потрібно намилити м’яку губку, обережно протерти всі поверхні листя та стебла. Кімнатні квіти, які мають дуже дрібне листя краще обприскати розчином на основі мила. Через добу, потрібно змити залишки мила під душем.

Для вуличних рослин можна використовувати такий самий розчин, що й для кімнатних. Змити залишки мила можна водою із шланга, через 5-6 годин після обробки рослин.

Безліч городніх та садових культур страждають від нападу гусениць. Ці шкідники можуть швидко знищити врожай, то з ними потрібно боротися якнайшвидше. Зазвичай, городники та садівники готують для обробки уражених гусеницями культур трав’яні настої з додаванням господарського мила. Ось, ще пару ефективних та поширених рецептів розчинів проти гусениць:

  1. Потрібно 1 кг. листя аптечної ромашки залити 10 л. окропу. Настій витримати до теплого стану, потім процідити та розчинити в ньому 40-50 гр. натертого господарського мила.
  2. Необхідно залити 400 гр. сушеного листя тютюну 10 л. окропу. Настій залишити охолоджуватися до теплого стану, потім його слід процідити та додати 40-50 гр. подрібненого господарського мила.

За необхідністю, обробляти рослини потрібно через 7-10 днів.

Борошнистий хробак – це небезпечний шкідник, який переважно оселяється на кімнатних рослинах. Цей шкідник, також, може потрапити з розсадою в теплицю, парник або на грядки. Тому, при перших ознаках, потрібно негайно боротися з ним.

Рецепт: розчинити 20-30 гр. натертого господарського мила в 1 л. гарячої води. Охолодженим розчином потрібно обприскати кімнатні рослини та ґрунт у горщиках. Листя потрібно, обов’язково, обробити з обох боків. Через 6-7 годин після процедури, залишки мила змити водою. Обробляти рослини потрібно через кожен тиждень до повного знищення шкідників.

При частому використанні горщиків або контейнерів для кімнатних рослин та розсади, в них можуть залишатися різні мікроби. Тому, ці ємності потрібно, обов’язково, продезінфікувати мильним розчином. Не слід забувати й про обробку всіх інструментів, які використовувалися при догляді за рослинами вдома, саду та на городі.

Насіння, яке придбали в магазині або збирали власноруч, перед посадкою потрібно знезаразити.

Рецепт: в 200 мл. окропу розчинити 2 ст. л. стружки господарського мила. Насіннєвий матеріал загорнути у тканинну серветку та занурити у теплий мильний розчин на 2-3 години. Після цього, насіння вийняти, прополоскати під проточною водою та висушити.

  1. Мило проти сверблячки, викликаної комариними укусами.

Літо – це час для комарів. Не важливо де саме, на городі або в парку, ці настирливі комахи можуть сильно покусати. На місці укусу відразу з’являється почервоніння та сильний свербіж, що завдає неабияких страждань та дискомфорт. Якщо під рукою немає спеціальної мазі після укусів комарів, але є господарське мило, тоді з нього можна приготувати мильний розчин, який заспокоює свербіж.

Рецепт: натерте на дрібній тертці господарське мило потрібно змочити теплою водою та нанести на почервонілу ділянку шкіри. Потім, накрити харчовою плівкою та обмотати бинтом, попередньо змоченим у холодній воді. Такий компрес на основі мила потрібно витримати 5-7 хв., після чого зняти та промити місце комариного укусу проточною водою.

Практичні хитрощі з господарським милом: 3 способи незвичного використання у повсякденному житті

Відкрийте для себе незвичайні, але корисні поради, які допоможуть максимально ефективно використовувати господарське мило. UAportal пропонує практичні та прості способи покращити процес прання та прибирання.

Відео дня

Натуральний освіжувач повітря

Замість штучних освіжувачів повітря кілька крапель улюбленої ефірної олії можна змішати з невеликою кількістю рідкого господарського мила та води у пляшці з розпилювачем. Отриманою сумішшю можна обприскувати штори, оббивку меблів та килими, щоб отримати свіжий аромат.

Саморобний засіб для виведення плям

Щоб зробити саморобний засіб для виведення плям, змішайте столову ложку подрібненого господарського мила з водою, щоб утворилася паста. Потім цю суміш можна нанести на забруднені ділянки одягу і залишити на кілька хвилин, а потім випрати, як зазвичай. Домашній засіб для виведення плям ефективно справляється зі складними плямами, такими як жир, чорнило або плями від їжі.

Універсальний засіб для прання

Змішавши невелику кількість господарського мила з водою у пляшці з розпилювачем, ви отримаєте ефективний універсальний засіб для чищення. Цей розчин можна використовувати для чищення стільниць, раковин і як засіб для миття підлоги. Миючі властивості господарського мила допомагають розщеплювати жир і бруд, що робить його універсальною альтернативою комерційним засобам для чищення різних поверхонь у домі.

Нагадаємо, ми писали про ще один цікавий китайський лайфхак, який допоможе легко позбутись пилу в квартирі.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Телеграм-канал!

Про автора

admin administrator