Що буде якщо додати багато порошку в пральну машину

Авторadmin

Що буде якщо додати багато порошку в пральну машину

Економимо гроші: як правильно засипати пральний порошок в пральну машину

Що буде, якщо додати багато порошку в пральну машину і скільки його має бути – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Від кількості порошку залежить не тільки якість прання речей, але і продуктивність техніки. Дивно, але факт – навіть неправильне використання порошку може стати причиною поломки СМА. УНІАН розповість, скільки сипати порошку в пральну машину на 3-5 кг або більше.

Раніше ми говорили про те, чому пральна машина не включається, і як це виправити.

Скільки гелю для прання потрібно лити або сипати порошку – правила

Для того, щоб визначитися, скільки використовувати рідкого або сухого прального порошку, важливо враховувати деякі фактори:

  • ступінь забрудненості білизни – іноді плями настільки складні, що їх доведеться “виводити” іншими засобами, а не порошком;
  • жорсткість води – у м’якій воді білизна переться краще, для жорсткої води потрібен порошок з фосфатами;
  • кількість одягу – виробник вказує на упаковці, скільки ложок порошку потрібно для певного обсягу білизни, і краще до цієї поради прислухатися.

Якщо раптом на пачці або пляшці з порошком нічого не написано, ви можете розрахувати формулу самі. Запам’ятайте, що на 1 кг сухої білизни цілком вистачить 25 гр сухого порошку або 1 ст. л рідкого.

Для того, щоб зрозуміти, скільки сипати порошку в пральну машину на 5 кг, більше або менше, запам’ятайте просту таблицю:

  • для машинки на 3 кг – 75 гр;
  • для машинки на 4 кг – 100 гр;
  • для машинки на 5 кг – 120 гр;
  • для машинки на 6 кг – 150 гр;
  • для машинки на 7 кг – 180 гр;
  • для машинки на 8 кг – 200 гр.

Перевищувати цю норму не слід, інакше в машинці утворюється багато піни. Це призведе до розводів на одязі, а також до поломки відсіку для порошку або зливного фільтра.

Куди засипати порошок в пральній машині – рекомендації

Як правило, відсік СМА розділений на три частини – одна призначена для кондиціонера, а друга і третя для порошку. В який відсік потрібно класти порошок залежить від режиму, на якому ви збираєтеся прати речі. Навіть якщо ви купили пральну машинку б\у, на якій стерті потрібні позначення, запустіть машинку на швидке прання – відсік, в який поллється вода, і вважається основним – в нього точно можна сипати порошек. Детальніше про всі нюанси такої процедури ми розповідали, коли з’ясовували, куди засипати порошок в пральній машині.

Вас також можуть зацікавити новини:

Скільки і куди засипати порошок і кондиціонер: лайфхак, як заощадити

Для чого три відділення в пральній машині і як правильно додавати порошок і кондиціонер – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Як правильно засипати пральний порошок в пральну машину / depositphotos.com

Багато господинь не читають інструкції до пральних машин – сиплять порошок і ллють кондиціонер “на око”. Таке ставлення до техніки може привести до її поломки, крім того, зробити “дірку” в сімейному бюджеті. УНІАН розповість, куди заливати кондиціонер в пральній машині і як правильно засипати порошок.

Раніше ми говорили про те, навіщо потрібен аспірин для кольорових речей і пральної машини, а також хто і навіщо кладе серветки в пральну машину від вовни і волосся на речах.

Куди засипати порошок в пральній машині – інструкція

Деякі люди вважають, що порошок можна засипати прямо в барабан – так він відпирає плями краще. Насправді, це неправда – порошок потрібно сипати тільки в спеціальний відсік.

Ви відкриваєте машинку і бачите два відсіки – вони пронумеровані римськими цифрами або арабськими літерами. Третій відсік, як правило, позначений піктограмою, зірочкою або будь-яким іншим нейтральним символом – за розміром він завжди відрізняється від перших двох.

Найбільший відсік, який позначений цифрою II або буквою В – це відсік для порошку і основного прання. До речі, будь-які засоби проти накипу теж краще додавати в нього.

Відсік під цифрою I або буквою А – відділення для попереднього прання (рекомендується використовувати для дуже брудних речей). В такому випадку, швидше за все, ви будете лити відбілювач або засіб для виведення плям. Такі кошти заливаються тільки в перший відсік (з порошком або без), але ні в якому разі не можна лити їх в барабан СМА.

Найменший відсік, який позначений зірочкою або іншим символом – це відділення для кондиціонера. На пластиці також ви побачите напис MAX – межа, яку не варто переходити при додаванні пом’якшувального засобу для білизни.

Що стосується порошків, вони можуть бути трьох видів:

Для сипучих і рідких використовуйте тільки лоток, а капсули або таблетки додавайте прямо в барабан пралки.

Як відміряти порошок для прання – правила

Точну кількість порошку розрахувати складно – все залежить від ступеня забруднення речей, виду порошку і жорсткості води. Якщо вода дуже жорстка, то порошку потрібно більше. Для того, щоб заощадити, можна купити засіб для пом’якшення води і додавати в другий відсік разом з порошком – так у вас вийде зменшити кількість порошку.

Золоте правило прання для 1 кг речей:

Для занадто брудного одягу використовуйте 40-50 гр порошку, при цьому, половину насипайте в перший відсік, половину – в другій. Якщо ви не знаєте, як відміряти кількість білизни без зважування, то орієнтуйтеся за обсягом пральної машини. Наприклад, шестикілограмова СМА, заповнена наполовину, підкаже вам, що вага білизни приблизно 3 кг.

Найчастіше, в комплекті з порошком продається мірний стаканчик, а якщо його немає, то краще придбати – з ним вам буде набагато простіше, ніж відміряти кількість порошку на око.

Якщо ви, крім порошку, використовуєте кондиціонер, то його теж потрібно наливати правильно – концентрований продукт розбавляти водою в пропорції 1:3 і тоді виливати в пралку. Ні в якому разі не можна лити кондиціонер прямо на речі, інакше на них залишаться плями і розводи. Використовуйте для ополіскувача тільки спеціальний відсік.

Скільки потрібно порошку та кондиціонера для прання / інфографіка УНІАН

Вас також можуть зацікавити новини:

Про автора

admin administrator