Що буде якщо снафф кинути під губу

Авторadmin

Що буде якщо снафф кинути під губу

Чому необхідно спати на годину більше і як її знайти

Вам, напевно, знайоме таке життя. Зранку прокидаємось раніше, щоби потрапити в спортзалу. Ввечері допізна розбираємо робочу пошту або “зависаємо” на новому серіалі.

Нам всім бракує часу. Ми намагаємось урвати його наскільки можливо у сну.

Втім, якщо ви прагнете прожити 2019 рік здоровішим і енергійнішим, кількість сну необхідно збільшити.

Лише однієї додаткової години сну достатньо, аби краще виглядати і почуватися та ефективніше працювати.

Проте додаткова година – це лише перший крок, кажуть фахівці. Ви відчуєте справжні переваги сну, коли встановите свій особистий оптимальний режим і дотримуватиметесь його за будь-яких обставин.

Переваги більшої кількості сну і постійного режиму, як виявили вчені, величезні і різноманітні.

“Ви почуватиметесь краще, будете більш енергійним, а у вашій голові народжуватимуться кращі ідеї, ваш внесок у роботу команди і організації помітно збільшиться”, – зазначає Рейчел Салас, доцент неврології з Університету Джонса Хопкінса у США, яка спеціалізується на медицині сну і розладах сну.

“Ваш настрій покращиться, і ви з більшим ентузіазмом спілкуватиметесь з людьми і ділитиметесь ідеями”, – каже вона.

Це позначиться на вас і ззовні. Адже брак сну спричинює “зайву вагу і темні кола під очима”.

Автор фото, Unsplash

Студенти, які спали протягом восьми годин на добу, краще складали іспити – показав експеримент

У 2013 році BBC разом із дослідницьким центром Саррейського університету провели експеримент, який виявив, що додаткова година сну покращила кмітливість і швидкість реакції учасників під час комп’ютерних тестів.

Втім, численні дослідження свідчать, що покращення якості сну – це не лише збільшення його кількості. Сон – дуже серйозна річ, яку не можна втискати між іншими справами, коли заманеться.

Дослідження, проведене минулого місяця в Мічиганському університеті, показало, що студенти, які спали протягом восьми годин на добу, краще складали іспити.

Брак сну впливає на пам’ять і продуктивність у різних фахових галузях, від пекарської справи до хірургії.

В іншому дослідженні вчені підрахували, що менш ніж шість годин сну дві ночі поспіль уповільнюють реакцію і роблять людину млявою протягом наступних шести днів.

Шведське дослідження, оприлюднене цього року, яке тривало 13 років і в якому взяли участь понад 40 тисяч людей, виявило, що ті хто недосипав протягом тривалого часу, мали вищий показник смертності, ніж ті, хто спав достатньо. Насамперед це стосувалося людей старше 65 років.

Автор фото, Unsplash

Сон – дуже серйозна річ, яку не можна втискати між іншими справами

Той факт, що достатня кількість сну корисна для здоров’я, для більшості людей не є новиною. Проблема, однак, полягає в тому, що життя – робота, діти, друзі, спорт – часто не залишають на сон багато часу.

А оскільки навіть постійно не висипаючись, люди все одне так чи інакше функціонують, вони починають недооцінювати важливість повноцінного сну.

Ви можете спати шість годин щоночі (трохи менше середнього показника у Великій Британії) і вважати, що більше вам і не треба.

Але це – велика помилка, на думку фахівців. Хронічні шкідливі звички поступово призводять до проблем зі здоров’ям, які зрештою приводять людей до клініки сну, каже Салас.

Серед наслідків тривалого недосипання – збільшення ваги, мігрені або хронічна втома. А також утруднене дихання під час сну або напади “мікросну”, коли мозок може “виключатися” на кілька секунд протягом дня, навіть якщо очі в людини розплющені. Такий стан насамперед небезпечний для водіїв.

А скільки сну потрібно саме вам?

Але що важливіше: додаткова година сну або однаковий режим щодня? В ідеалі й те, й те, зазначає Салас.

Реут Грубер, доцент психіатрії з лабораторії сну при Університеті МакГілла в Монреалі, каже, що універсальної кількості не існує, але кожен може вирахувати, скільки годин сну необхідно саме йому.

Коли у вас відпустка і немає чітких планів на наступний день, спробуйте лягти спати у звичайний час і дозвольте собі прокинутися самостійно. Скільки ви проспали? Відтепер ця кількість годин є вашою метою.

Також зверніть увагу на те, о котрій ви заснули і коли прокинулись. Це важливі години.

“Щойно ви з’ясували, скільки сну потрібно вашому організму, дотримуйтесь цієї кількості годин, чого би це не вартувало”, – радить Грубер.

“Розплануйте всі справи так, щоби вони не заважали вам заснути вчасно, і прокидайтеся у природний для вас час”, – додає фахівець.

Автор фото, Getty Images

Наш внутрішній годинник знає, коли нам потрібен сон протягом доби. Коли сон синхронізовано з цим внутрішнім циклом, організм відпочиває найкраще

Так у вас з’явиться додаткова година, а у більшості людей, можливо, й більше. На думку фахівців, багато людей не усвідомлюють, що їм бракує сну.

Протягом дня потрібно уникати речей, які впливають на циркадні (добові) ритми організму, як-от кава або алкоголь.

Грубер також зазначає, що для відновлення сил дорослим також потрібно близько 150 хвилин фізичної активності на тиждень.

Кількість сну, якої потребує ваш організм, може вас здивувати, пояснює Сігрід Весі, професор медицини в Центрі сну і циркадної неврології в Університеті Пенсильванії.

Але “якщо ви можете заснути, значить стільки сну вам і потрібно”.

Проводьте менше часу в соцмережах і дотримуйтесь вашого режиму.

Салас спробувала так зробити. “Я лягала спати об одинадцятій щовечора і прокидалася о сьомій, навіть у вихідні”, – каже вона.

“Я не спала вдень. І так – протягом двох тижнів. Пам’ятаю, що вже за п’ять днів я так чудово виспалася, здається, я так не висипалася з дитинства”.

Дотримуйтесь свого ритму

Дотримуватися природного ритму сну – дуже важливо.

“Навіть якщо ви спали 10 годин, але час сну не відповідає вашому циркадному ритму, ваш організм буде почуватися так, ніби ви не виспалися”, – зазначає Салас.

“Люди майже не уявляють, скільки сну їм дійсно необхідно”, – каже Вейсі.

Автор фото, Unsplash

Ви ризикуєте життям, якщо сідаєте за кермо, не виспавшись

Доки вони не починають спати більше, а тоді вони дивуються: “Я на крилах весь день, встигаю все зробити, із задоволенням спілкуюсь з людьми, в мене немає перепадів настрою і я можу краще зосереджуватися”.

Якщо втома і млявість не полишають вас після того, як ви почали достатньо спати, це може бути ознакою більш серйозної проблеми зі здоров’ям.

Але поліпшення якості сну є одним з найкращих рішень для здоров’я, яке стосується роботи всіх систем організму.

Виділити час на визначення того, скільки сну вам потрібно, а потім дотримуватися режиму є однією з найкращих інвестицій у своє майбутнє. Ви станете кращим професіоналом, а головне – збережете собі життя.

“Люди, які недосипають, потрапляють в аварії. Нейрохірург, який не виспався, може припуститися помилки. Ось чому сон – питання життя і смерті”.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Capital.

Хочете поділитися з нами своїми життєвими історіями? Напишіть про себе на адресу [email protected], і наші журналісти з вами зв’яжуться.

Хочете отримувати головні статті в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

Недосипання чи забагато сну – що гірше для здоров’я?

Тому лікарі радять висипатися. Але як бути, якщо ви стали спати довше, ніж потрібно вашому організму для нормального відновлення?

Сайт Metafact.io опитав 26 нейробіологів і фахівців з проблем сну, щоб з’ясувати, чи вважають вони зайвий сон шкідливим, і 85% з них сказали, що не бачать в цьому нічого поганого, пише кореспондент ВВС Леонід Лунєєв.

Експертка Військово-морського медичного дослідницького підрозділу США докторка Джо Колдвелл з військовою пунктуальністю зазначила, що оптимальною тривалістю сну слід вважати сім годин поспіль. Кожна зайва година – так само, як і кожна година, “відірвана” від цього сну – буде, за її словами, вести до додаткових негативних наслідків для здоров’я.

До таких наслідків можна віднести підвищення ризику виникнення діабету, ожиріння і серцево-судинних захворювань.

Переважна більшість експертів вважає, що занадто довгий сон разом із браком фізичних вправ теоретично має бути пов’язаний з підвищеним ризиком для здоров’я – і навіть життя.

Щоправда, фактичних даних вони не мають, а ті деякі експерименти, які проводили з цього приводу, говорять про зворотне.

“Продовження сну понад звичайну норму позитивно впливає на багато функцій організму – знижується кров’яний тиск і чутливість до болю. Зате підвищується чутливість до інсуліну”, – відзначає докторка Моніка Гаак з Гарварда.

“Проблема з визначенням “тривалий сон шкідливий” полягає в тому, що ми не знаємо з точністю, від чого у любителів довго поспати бувають проблеми зі здоров’ям, – вважає дослідник зі Стенфорда Джеймі Зайтцер. – Можливо, вони сплять так довго тому, що якісь медичні проблеми змушують їх це робити, адже відомо, що сон – найкращий лікар”.

Багато експертів погоджуються з тим, що можуть бути й інші фактори, що пов’язують довгий сон з несприятливим результатом, однак ніхто не знає, що це за фактори.

Автор фото, Getty Images

“Найбільш правдоподібним поясненням може бути те, що до зайвого сну підштовхує якесь захворювання, а не навпаки, – вважає доктор Вільям Кіллгор з Університету Аризони. – Однак за відсутності підтверджених дослідженнями фактів це залишається питанням із серії “що було раніше, курка чи яйце”.

Як зазначає доктор Джеймс Вер з Медичної школи Східної Вірджинії, нам не варто хвилюватися з приводу занадто тривалого сну: “Здоровій людині передозування сну не загрожує, тому що вона просто прокинеться сама – і або залишиться лежати в ліжку, зазвичай з відчуттям дискомфорту, або встане”.

Нарешті, як відзначають опитані експерти, зміна в тривалості сну може бути індикатором того, що з вами щось відбувається.

“Якщо ви раптом виявили, що для нормальної життєдіяльності вам потрібно спати набагато більше семи годин, якщо раптом вам стало хотітися поспати помітно довше звичайного, то вам, імовірно, варто звернутися до лікаря, – радить доктор Кіллгор. – Адже навіть якщо сам довгий сон вам не зашкодить, це може зробити причина, яка його викликала”.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Про автора

admin administrator