Що буде якщо зїсти кокос

Авторadmin

Що буде якщо зїсти кокос

Що буде, якщо довго не їсти: наслідки та рекомендації фахівців

У чому сенс життя людини? Для чого ми живемо в цьому світі? Для того, щоб їсти, або їмо для того, щоб жити? Відповідь – у способі життя кожного з нас. Хтось може не їсти тижнями і відмінно себе почувати, а для когось пара годин без їжі – вже катастрофа. А що буде, якщо довго не є взагалі? Ми загинемо? Зовсім ні, стверджують фахівці. Але результат залежить від цілей голодування, стану здоров ‘я людини і безлічі інших факторів.

Як довго ми можемо не їсти

Після виходу книги “Диво голодування” відомого дієтолога і натуропата Поля Брега лікувальне голодування стає особливо популярним. Застосовуються як короткочасні голодування, на 2-3 дні, так і на більш тривалий період. Вважається, що для дорослої здорової людини від них тільки користь.

Очищається весь організм, нормалізується обмін речовин, знижується вага, зміцнюється імунітет і збільшується тривалість життя. А що буде, якщо довго не є, це небезпечно? Доведено, що людина цілком може обходитися без будь-якої їжі до 40 днів. Мова йде про лікувальне голодування. Його слід проводити тільки під наглядом лікаря і тільки при наявності серйозних медичних показань. У цьому випадку, крім відмови від прийому будь-якої їжі, обов ‘язковими також є дотримання режиму пиття і щоденні очисні процедури. Голодують не заради краси і банального схуднення, а для того, щоб поправити здоров ‘я. Як показав досвід багатьох років, лікувальне голодування реально допомагає вилікувати багато серйозних захворювань. Однак самостійно голодувати так довго небезпечно для здоров ‘я і життя людини. На питання про те, що буде, якщо довго не їсти, можна з упевненістю сказати: нічого хорошого. Голодувати непідготовленій людині вкрай небезпечно – на тлі голоду можуть загостритися різні захворювання.

Вплив голоду на організм

Якщо організм людини перестає отримувати їжу, а разом з нею поживні речовини, необхідні для нормальної діяльності всіх систем, він перебудовується і починає використовувати внутрішні ресурси. Для цього в печінці знаходиться певний резерв глікогену, який стане “паливом” у перший день голодування. Але його запас невеликий, і наступного дня в хід підуть жири.

Але проблема в тому, що за відсутності їжі організм не отримує вуглеводи, необхідні для розщеплення жирів. Як зазначають фахівці, через неповне окислення жирів в організмі накопичуються токсичні продукти (кетони), порушується кислотно-лужний баланс: він зміщується в кислотну сторону. Виникає так званий ацидоз, основними ознаками якого є м ‘язова слабкість, головний біль і сильний запах ацетону з рота. А що далі, що буде, якщо не є тиждень? Людина може померти? Ні. Через 5-7 днів голодування стан може різко погіршитися, настає ацидотичний криз. Він змушує організм повністю перебудуватися і налагодити свою роботу. Люди починають відчувати себе набагато краще, у них повністю зникає почуття голоду. Система травлення відпочиває, а тіло використовує внутрішні ресурси. Першими йдуть в їжу хворі та пошкоджені клітини. Організм, насичуючись, таким чином, оновлюється. Тіло очищається від багатьох недуг. Це один з варіантів того, що буде, якщо довго не є. У такому положенні можна перебувати приблизно 30-40 днів. Потім йде другий ацидотичний криз. Це служить сигналом організму, що пора закінчувати голодувати і акуратно повертатися до прийняття їжі. Робити це потрібно поступово, дотримуючись основних правил лікувального голодування.

Трохи про користь голодування

За оцінками фахівців, голодування корисне тим людям, які бажають очиститися від токсинів, омолодити організм, перемогти хворобу. Якщо все зробити правильно, то згодом настає почуття надзвичайної легкості, людина відчуває нові сили, виглядає оновленою, кардинально змінюється.

Серед хвороб, при яких голодувати корисно і часто необхідно, такі:

– зайва вага та ожиріння;

– варикозне розширення вен;

– підвищений артеріальний тиск.

Лікувальне голодування допомагає очистити кров від токсинів, кишечник позбавить від паразитів, покращує роботу печінки і нирок, зміцнює серцево-судинну систему, нормалізує тиск, обмін речовин, омолоджує весь організм і збільшує тривалість життя.

Пити корисно

Як показує практика, утримання від їжі корисне для організму лише при вживанні достатньої кількості води.

На питання про те, що буде, якщо не їсти тиждень, а тільки пити, можна з упевненістю сказати: тільки користь. Голодуючи, не можна забувати про те, що в організмі накопичуються токсини, яких потрібно позбавлятися. Щоденні клізми і рясне пиття допомагають впоратися з проблемою і позбутися інтоксикації. Інакше від голодування буде тільки шкода.

Головні болі

Голодування – великий стрес для організму. Для того щоб перебудуватися, йому потрібен час і величезні ресурси. Багато систем можуть давати збій. Потрібно врахувати багато факторів, в першу чергу, вік і стан організму в цілому. А що буде, якщо довго не є, які наслідки для організму матиме відмова від їжі? Часто голодуючі скаржаться на постійні головні болі. Головний біль може спровокувати низький тиск, інтоксикація організму, зниження рівня глюкози в крові.

Голодувати протипоказано

Голодування протипоказано дітям і підліткам, вагітним і годуючим, літнім людям, хворим на цукровий діабет. Протипоказанням служать різні захворювання крові, психіки, обміну речовин, серцево-судинної системи. Хвороби в гострій формі лише посилюються, а навантаження на серце під час голодування зростає в кілька разів. Тому від голодування потрібно відмовитися, інакше сумних наслідків не уникнути.

Будь-яка справа добре, якщо знати міру і підходити з розумом. Лікувальне голодування має зцілювати, а не губити організм. І якщо не знаєте, що буде, якщо довго не їсти, краще не ризикувати. Знизити вагу можна іншими способами. Здоровий спосіб життя, спорт і правильне харчування здатні творити дива. З їх допомогою можна не тільки схуднути, але і поліпшити якість життя, завести нових друзів, знайти цікаве хобі і підвищити самооцінку. Адже це, погодьтеся, дорогого коштує.

Як відкрити та їсти кокос: поради щодо вибору та приготування

Кокос вже давно закріпився на українському ринку, але не отримав шаленої популярності серед людей. А все тому, що далеко не всі знають як відкрити кокос, їсти його та в які рецепти страв додавати. І дуже дарма, адже впоратись з кокос можна без особливих зусиль та вмінь!

Кокос – фрукт чи горіх? Кокос – плід пальмового дерева, що має ворсисту коричневу шкаралупу і білу м’якоть. Це не що інше, як насіння кокосової пальми. У побуті його називають горіхом, хоча з наукової точки зору кокос є кістянкою (однонасінний плід з соковитим оплоднем). Простіше кажучи, це насіння кокосової пальми. Соковиті кістянки нам всім добре відомі – слива, вишня, абрикос тощо. Рецепти з кокосом існують різні – від перших страв до десертів.

Фруктами в побуті ми називаємо соковиті плоди дерев, які придатні в їжу. І кокосові цей термін теж не підходить. Як би не називався плід кокосової пальми, багатий вітамінами кокос лише набирає популярності. Кокосове молоко використовують в медицині для внутрішньовенних вливань як жарознижуючий, сечогінний засіб. А м’якоть свіжого кокоса чудово зміцнює імунітет. До того ж, кокос часто використовують саме в кулінарії для приготування страв.

Кокос – це насіння кокосової пальми

Як вибрати кокос? На кокосі не повинно бути тріщини, темних плям і цвілі. Місце, яким плід тримався на пальмі, не повинно бути м’яким і при натисканні продавлюватися – це свідчить про загнивання плоду.

Купуючи кокос, слід керуватися принципом вибору кавуна – чим більша вага, тим краще. Це закономірно, адже щоб впасти з дерева, плід повинен бути стиглим і важким. Саме зрілий кокос падає сам по собі, без сторонньої допомоги. До речі, шкаралупа у різних плодів не сильно відрізняється товщиною. Так що чим більше вага, тим товща м’якоть.

Наявність рідини або її відсутність легко перевірити, струснувши горіх. Чим зеленіший кокос, тобто чим раніше він був зірваний, тим більше в ньому рідини. У природі в процесі дозрівання плодів ця рідина, яку в побуті називають кокосовим молоком, перетворюється в м’якоть. У добре дозрілому кокосі її може бути зовсім небагато, а шар м’якоті, відповідно, повинен бути товстим. Якщо ви чуєте дзвінкий звук рідини – то цей кокос не стиглий.

М’якоть стиглого горіха легко відділяється від шкаралупи і має ніжну консистенцію. Якщо вона тримається за прошарок під шкаралупою і твердоватим, то це свідчить про одне – горіх знімали зеленим.

Звертайте увагу на зовнішній вигляд та кількість рідині при виборі кокосу

Як визначити, що кокос зіпсований? Вибираючи кокос, важливо знати ознаки зіпсованого плода. Неприємний, відштовхуючий запах кокосової води – головна ознака зіпсованого плоду. М’якоть важко відходить від шкаралупи, її шар тонкий, а води в кокосі багато – плід знятий з дерева незрілим.

Як відкрити і правильно їсти кокос? Щоб почати їсти кокос, потрібно його спочатку відкрити. Для цього існує маса способів. Кокосовий горіх можна розбити, сильно вдаривши по ньому молотком (або просто чимось важким). Але не варто забувати, що кокоси дуже стрибучі, тому краще перед розбиванням його зафіксувати.

Можна спробувати розпиляти твердий плід ножівкою. Але ці і подібні їм методи мають істотний недолік – з горіха виливається сік, який смачний не менше, ніж м’якоть. Тому якщо вам хочеться не тільки м’якоті кокосу, але і покуштувати кокосового молока, краще зробіть по-іншому. На одному з кінців горіха є три дірочки, які можна спробувати розколупати ножем або проткнути спицею.

Якщо захочеться випити сік прямо з твердого плоду, можна зробити дві дірочки і вставити в одну з них коктейльну трубочку. Для того щоб просто вилити сік з горіха, достатньо і одного отвору. Коли весь приємний нектар витече, можна розбити кокос і почати його їсти. Найпростіший спосіб – розколоти його з допомогою великого кухонного ножа.

Відкрити кокос – насправді дуже легко та просто

У шкірки кокоса є одне слабке місце, воно знаходиться приблизно на одну третину відстані від вічок до іншого кінця. Твердий плід потрібно покласти на рівну поверхню, знайти це місце і вдарити по ньому тупою стороною ножа. Потім трохи повернути горіх і вдарити знову. Після кількох ударів в шкірці зазвичай з’являється тріщина.

Кокосова м’якоть повинна бути м’якою і пружною, білого кольору, без плям і легко відділятися від шкарлупи. Якщо м’якоть відділяється погано, значить, плід зняли зеленим – тим не менш, його, звичайно ж, можна їсти.

Що приготувати з кокосу? Рецепти страв. З кокосу можна готувати стружку, коктейлі, перші страви, другі, десерти і навіть косметичні засоби. Але, напевно, найвідомішім десертом з кокосом є “Баунті”. І його теж можна приготувати вдома, до того ж, цей десерт буде значно кориснішим, аніж куплений в магазині.

Рецепти страв з кокосом

Сніданок з кокосом. Відваріть рис (на одну порцію). Поріжте один банан, прогрійте на сковорідці 2 ч.л. вершкового масла та корицю, додайте банан та трішки підсмажте. Викладіть на сковорідку рис та посипте кокосовою стружкою Такий сніданок смакує як в холодному, так і в гарячому вигляді.

Морозиво з кокосу. Подрібніть в блендері м’якоть 1 кокоса, додайте туди кокосове молоко, 4 ст.л. нектару агави, половину стручка ванілі (або ванільний цукор). Ретельно перемійшайте. 1 ст.л. нектару перемішайте з порізаним на шматочки стиглим і великим бананом, додайте розтоплений шоколад.

У контейнер для заморозки продуктів викладіть першим шаром суміш з кокосом, а потім бананово-шоколадну масу. Поставте в морозилку на 4 години. Перед тим, як подати його до столу, потримайте при кімнатній температурі близько півгодини.

Морозиво з кокоса можна подавати в шкарлупі самого плоду

Напій з кокосу. Змішайте в блендері молоко, м’якоть з одного кокоса, стигле авокадо і зелень (за смаком). Збити до однорідності піни. Заряджайтеся енергією на весь день!

Як приготувати “Баунті” в домашніх умовах: відео

Про автора

admin administrator