Що додати в дачний туалет для переробки

Авторadmin

Що додати в дачний туалет для переробки

Як облаштувати дачний туалет без відкачування: конструкція і засоби

На жаль, далеко не в кожному селищі є централізована каналізація – тому місцеві жителі і дачники змушені вирішувати проблему з облаштуванням такого туалету, який не мав би неприємного запаху і не вимагав би великих фінансових вкладень. Чистка вигрібної ями обходиться досить дорого, та й ніякого задоволення не приносить – але є сучасні системи і засоби, які прийдуть вам на допомогу.

Проблеми змісту вигрібних ям

Вигрібна яма у дворі – суцільні незручності. Відкачати відходи власноруч не є можливим. Для цього доводиться викликати спеціальні служби й оплачувати їхні послуги. У теплу пору року «амбре» від такого туалету відчувається в радіусі кількох метрів, а рідина, що зібралася там, із часом починає проникати у грунт через порушення герметичності стінок. Якщо централізована система водопостачання в будинку відсутня, то рити колодязь у дворі не рекомендується – тому що пити воду з нього небезпечно.

Вирішити проблему можна декількома способами – сучасний ринок пропонує кілька варіантів дачних туалетів . Це – біотуалет, переливні септики, спеціальні системи очищення. Який із способів вибрати, повинно залежати від кількості користувачів, сезонності, матеріальних можливостей та існуючих технічних умов для облаштування туалету.

Біотуалет торф’яний

При відсутності централізованої каналізації торф’яний біотуалет – це найпростіший і недорогий спосіб вирішення проблеми. Але це – не єдина перевага. Переробка відходів таким способом дозволяє отримати гарне добриво для ґрунту на ділянці.

Такий туалет має компактні розміри, завдяки чому можна заощадити місце. Торф , необхідний у цьому випадку, продається в магазинах: його вартість прийнятна навіть для людей із невисоким достатком. У використанні конструкція досить проста і зрозуміла. У резервуар, розташований угорі, засипається суміш, яка в міру експлуатації потрапляє вниз і розподіляється на дні тонким шаром приблизно в один сантиметр. Для цього досить повернути в потрібному напрямку спеціальну ручку.

Торф здатний перетворити відходи на корисні для більшості рослин добрива . У процесі переробки утворюється компост, що підвищує плодоношення різних культур, які ростуть на ділянці . Проводити очищення торф’яного туалету достатньо всього один раз на місяць, тому що поглинальна здатність у торфу висока. На десять літрів рідини потрібно один кілограм цієї речовини.

Де і як встановити торф’яний біотуалет? Найкраще місце – господарський дворик. Монтувати пристрій можна навіть всередині будинку, але для цього буде потрібно прилаштовувати відвідний шланг , а ще для того, щоб у приміщенні не було й натяку на неприємний запах, на додаток до біотуалету бажано встановити систему вентиляції.

Переливні септики

Локальні септичні установки у дачників вважаються гідною альтернативою централізованій системи каналізації, тому що збирають і очищують відходи, що потрапляють до спеціальної трисекційної ємності, стікаючи по трубах. У першому відсіку відходи діляться на дрібні фракції і відстоюються, у другому присутні бактерії , які очищають стоки. Рідина продовжує відстоюватися в третьому резервуарі і згодом в очищеному вигляді потрапляють на аераційне поле.

Поле фільтрації можна замінити спеціальним біофільтром – на той випадок, якщо поля не входять у ваші плани. Фільтр уможливлює глибоке очищення: таким чином, стічні води не шкодять грунту.

Сучасні системи очистки

Це приблизно те ж саме, що і септики – але сучасні системи є вдосконаленішими, а рівнів очищення у них більше. Існує кілька методів очищення. Ультрафільтраційна дозволяє зробити систему водопостачання круговою й замкненою, тому що якість очищення знаходиться на вищому рівні. Хімічні речовини при цьому використовувати не потрібно. Реагенні системи прискорюють очищення відходів, пом’якшуючи стічні води, а метод електрохімічного осадження позбавляє рідину від металевих домішок.

Зворотний мембранний осмос по праву вважається найбільш сучасним методом очищення стоків, бо рідина перетворюється майже на дистильовану воду. Мембрани, через які проходять стоки, пропускають навіть молекули, за рахунок чого всі наявні шкідливі домішки фільтруються в цьому процесі.

Як встановити септик без допомоги фахівців, заощадивши при цьому

Маючи хоча б мінімальне уявлення про те, як влаштований септик, можна самостійно його встановити, заощадивши при цьому на оплаті роботи фахівців. До справи найкраще приступати влітку або ранньої осені, тому що грунтові води в ці місяці перебувають на нижчій позначці. Діяти слід за таким планом. Спочатку виберіть для цих цілей підходяще місце на своїй дачній ділянці, виконайте розрахунки розмірів ями та викопайте її. Визначтеся, чи будете ви облаштовувати поле для фільтрації, а потім змонтуйте ємність і труби в заздалегідь підготовленому котловані і налагодьте роботу системи.

Зверніть увагу: місце будівництва очисної споруди має бути віддалене від будинку не менше ніж на шість метрів – в іншому випадку стоки, що потрапляють до грунту, рано чи пізно почнуть руйнувати фундамент. Правильно розрахувати величину котловану просто. Для цього враховуйте габарити ємності. Труби починайте прокладати від очисної споруди до туалету, а не навпаки. Дно котловану необхідно засипати тридцятисантиметровим шаром піску або гравію. Зверху покладіть бетонну плиту, а якщо такої немає, то залийте цементом.

Поля фільтрації також потребують подібного прошарку, бо його наявність дозволить зробити додаткове очищення стоків перед тим, як вони всмокчуться до грунту. До слова, фільтраційне поле повинно бути розташоване трохи вище рівня грунтових вод. Якщо ж він дуже високий, то вам доведеться кріпити ємність ланцюгами і встановлювати труби для вентиляції, за допомогою яких будуть відводитися гази.

Перед монтажем септика наповніть його на одну третину чистою водою для того, щоби він не пошкодився під тиском грунту. Занурюють ємність на дно котловану, але так, щоби кришка була розташована на поверхні. Якщо зими у вашому регіоні стоять холодні, ємність краще утеплити, аби рідина в ній не замерзала.

З’єднувати резервуар із полем фільтрації (якщо ви вирішили його облаштувати) бажано за допомогою труб високої еластичності. Після закінчення цього заходу з’єднайте грунт із піском і засипте ємність цією сумішшю.

Очисні споруди з бетонних кілець

Деякі жителі приватних будинків і дачники облаштовують туалети, які не потребують відкачки, використовуючи для цих цілей бетонні кільця. Але, по правді кажучи, справа ця трудомістка, що вимагає чималих матеріальних вкладень. Вам будуть потрібні власне кільця в кількості дев’яти штук, а до того ж каналізаційні люки.

Щоби доставити матеріали на ділянку, доведеться запрошувати важку техніку, для під’їзду якої до місця робіт потрібні відповідні шляхи – тобто завдання значно ускладнюється. При необережному зануренні кілець до ями їх можна пошкодити. Герметизація перших двох ярусів повинна бути максимально ретельною, а домогтися такого результату не завжди вдається. В результаті постраждає екологія ділянки. Уникнути неприємності допоможе рідке скло, а це – ще одна стаття витрат. Таким чином, цей варіант вважається максимально важким і не зовсім надійним.

Вибір септика для дачі

Щоб не помилитися з вибором найбільш відповідного варіанту дачного туалету, не пошкодуйте коштів на проведення експертизи, за допомогою якої ви зможете визначити глибину залягання грунтових вод. Таким чином, ви зрозумієте, що краще – поле фільтрації або фільтри глибокого очищення. Важливо підібрати бак правильного обсягу. Для цього постарайтеся підрахувати, скільки стічних вод виходить на добу. При цьому звертайте увагу й на сезонність. Якщо ви проживаєте в заміському будинку виключно влітку, то вибирайте таку модель туалету, яка здатна простоювати протягом холодних місяців.

У різних септиків продуктивність теж різна. Ці пристрої бувають однокамерними, двокамерними і трикамерними. Однокамерні підходять, якщо обсяг стічних вод не перевищує кубометра. Двокамерні здатні переробляти до десяти метрів кубічних за 24 години. Трикамерні використовуються в тих випадках, коли є необхідність переробляти більше десяти кубометрів рідини.

При виборі звертайте увагу і на тип грунту на вашій ділянці. Якщо зміст глини в грунті високий, то воду він буде пропускати погано, через що процес фільтрації ускладнюється. Від стандартних септиків доведеться відмовитися, якщо грунтові води знаходяться занадто високо. Склад грунту «підкаже» вам, на якому варіанті краще зупинитися. Фахівці попереджають про те, що під час тривалого простою біоматеріал може загинути, від чого фільтри втратять свої характеристики.

Дачний туалет – конструкція, де розташувати, розміри і особливості різних видів, як зробити своїми руками?

Правильно облаштований дачний туалет (клозет) є найважливішою спорудою, без якої нормальна експлуатація садової ділянки неможлива. У сучасних умовах це приміщення можна обладнати з використанням новітніх технологій, збільшивши комфорт і мінімізуючи ймовірність забруднення території людськими фекаліями.

Конструкція дачного туалету

У країнах, що розвиваються, і малонаселеній місцевості люди користуються переважно найпростішими ямними вбиральнями з мінімальною вартістю споруди. Забезпечені господарі садових ділянок, для яких дизайн і комфорт використання в пріоритеті, все частіше перевагу віддають біотуалетам, торф ‘яним і хімічним пристроям. Кожен різновид клозету має плюси і недоліки. Крім бюджету власнику садиби слід враховувати й інші фактори, інакше найдосконаліша система може прийти за пару сезонів в непридатність.

Критерії вибору конструкції дачного туалету:

  1. Частота використання.
  2. На скільки людей розрахований туалет на дачі.
  3. Максимальний прийнятний для бюджету кошторис побудови.
  4. Передбачуваний рівень гігієнічності, комфорту та екологічності.

Використовуючи різні дизайнерські прийоми, навіть простий клозет можна перетворити на родзинку своєї ділянки. Замість простої прямокутної кабіни з колоди або дошки деякі господарі зводять оригінальну вбиральню, що зовні нагадує красиву альтанку або декоративну споруду в ретро стилі. Розглянемо оригінальні варіанти конструкції дачного туалету:

  1. Садовий туалет за типом “Шпаківня”. Найпростіша конструкція, дах споруда має односкатну, утеплення мінімальне. Матеріал для облицювання стін – дошка, профнастил, листовий шифер. Використовується у вигляді літньої вбиральні.
  2. Туалет-шалаш. Конструкція відрізняється двоматним дахом зі спусками з обох сторін майже до самої землі. На будівництво йде мінімум матеріалу. Обстановка всередині спартанська, але вбиральня виходить міцною і стійкою.
  3. Гарний дачний туалет “Теремок”. Покрівля двоматна, бічні стінки роблять трохи скошеними всередину. Архітектурна форма відносно складна і нагадує декоративну хатинку, легко вписується в будь-який ландшафт.
  4. Туалет-будиночок. Від “теремка” конструкція відрізняється суворими формами, бічні стінки прямі і високі. Внутрішні розміри дозволяють з легкістю виробляти утеплення, встановлювати додаткові аксесуари.
  5. Туалет з лазнею. Нерідко господарі поєднують в одній будівлі душову і вбиральню, використовуючи загальну вигрібну яму для каналізаційних стоків. Споруда виходить габаритна і відносно важка, тому бажано наявність невеликого фундаменту.

Де розташувати туалет на дачній ділянці?

До побудови клозету слід ставитися вкрай серйозно. Неправильний вибір місця для даної споруди може обернутися проблемами з періодичним очищенням резервуара, забрудненням ґрунтових вод, неприємними запахами. Бажано туалет на ділянці зводити відповідно до санітарних норм, особливо при використанні старої конструкції у вигляді вигрібних ям.

Рекомендації щодо вибору оптимального розташування для дачного туалету:

  1. Видалення від житлових будівель на 12 м для вигрібної ями і більше 5 м для сухого клозету.
  2. Бажано будувати дачний туалет з боку глухої стіни будинку.
  3. Від межі ділянки конструкцію видаляють на 1,5 м.
  4. Орієнтовно мінімальна відстань від колодязів – 25-30 м.
  5. Ямні вбиральні не слід розташовувати поруч з терасою або відкритою верандою.
  6. При виборі місця для клозету враховуйте розу вітрів.
  7. Ландшафт істотно відіграє роль, в низині підвищений ризик затоплення ями талими водами.
  8. Споруди не повинні захаращувати проїзди для асенізаторської машини. У більшості випадків довжина розмотуваного по поверхні рукава не перевищує 4 м, а решту 3 м рукава опускаються в яму.

Види дачного туалету

По суті всі існуючі клозети можна розділити на дві категорії – приміщення з вигрібними ямами і системи зі знімними контейнерами для відходів. У першому випадку потрібно періодично відкачувати переповнену ємність спеціальним насосом або замовляти послуги асенізатора. У другому варіанті біологічний або хімічний садовий туалет самостійно переробляє накопичені відходи в компост або безпечну масу, яку можна утилізувати на ділянці.

Вигрібний туалет

Переважно такі приміщення будують з деревини або цегли. Господарі зі смаком нерідко оздоблюють кабінки декоративним матеріалом, роблять їх у вигляді красивого будиночка, млина або навіть карети. Дачний туалет з вигрібною ямою має наступні плюси:

  1. Проста конструкція.
  2. Будівництво ямкової вбиральні обійдеться відносно недорого.
  3. При великому обсязі ємності для нечистот відкачування проводиться рідко.
  4. Яму можна додатково використовувати як приймач для каналізації.
  5. З використанням асенізатора відкачування відходів відбувається швидко і повністю механізована.

Недоліки дачного туалету з вигрібною ямою:

  1. Виділення неприємного запаху відчувається в спеку навіть на відстані.
  2. Відкачування скупчених нечистот вимагає витрат на оплату послуг асенізатора.
  3. На невеликій ділянці вигрібну яму не можна облаштовувати за наявності власної криниці або в разі низького залягання ґрунтових вод.
  4. При порушенні герметичності стінок виникає ризик зараження ґрунту.

Біотуалет на дачу

Сам сантехприлад зроблений з двох половинок – унітазу (верхньої частини) і приймача відходів (нижня частина). Розрізняють два типи біотуалетів – мобільні та стаціонарні. В останньому випадку дачний туалет без вигрібної ями додатково складається з кабіни, тому підходить для експлуатації на вулиці. Переносні біоклозети можна встановлювати в будь-якому місці або перевозити в авто.

Для якнайшвидшої переробки фекалій в біологічному туалеті застосовуються хімічні реагенти і природні компоненти. Як основу використовуються такі речовини:

  • компост;
  • торф;
  • мікрофлору;
  • тирси;
  • порошкові препарати;
  • біоензими.

Плюси дачних біотуалетів:

  • довговічний;
  • автономний.;
  • біологічний дачний туалет з унітазом комфортний у використанні;
  • легкий;
  • проста установка;
  • не потрібно відкачування;
  • не вбирає запахи;.
  • простий у догляді;
  • легко переставляти в інше місце.

Мінуси дачних біотуалетів:

  1. Спекотним літом у пластиковій кабіні висока температура, що нерідко провокує бродіння відходів.
  2. Дешеві пластикові кабінки псуються на сонці, втрачають забарвлення і виділяють запах.
  3. Необхідність купівлі спеціальних присипок або препаратів.
  4. Часта зміна ємності, якщо туалетом користується багато людей.
  5. Для відведення запаху потрібна труба вентиляції.

Торф ‘яний туалет

Дані сантехнічні прилади є різновидом біоклозету, для їх установки не потрібно рити величезну яму і виробляти відкачування ємності. Якщо дешеві прилади нагадують вигрібне відро, то в більш досконалих пристроях проводиться поділ відходів. Рідкі складові (до 75%) відводяться через трубу в каналізацію, тому випорожнення приймача потрібно виробляти набагато рідше.

Після виправлення потреби людині потрібно прокрутити ручку, щоб рівномірно засипати відходи шаром присипки. Спеціальний збагачений біоензимами і мікроорганізмами торф потрібно купувати в магазині. Він використовується в якості реагента, що допомагає перетворювати фекалії в придатний до використання компост.

Торф ‘яний дачний туалет складається з таких компонентів:

  • корпусу;
  • шланга для відведення рідини;
  • ємності, куди засипається торф для туалету;
  • приймача для відходів (44-140 л);
  • сидіння;
  • кришки;
  • вентиляційної труби.

Хімічний туалет

Спрощена конструкція такого сантехустрою мало відрізняється від стандартного біотуалету. Основна відмінність – використання для розщеплення фекалій не біологічних речовин, а синтетичних реагентів. Після наповнення приймача хімічний вуличний туалет потрібно випорожнити, висипаючи відходи у вигрібну яму або компостну купу. Після переробки субстанція розкладається, утворюючи однорідну безпечну речовину, але використовувати її на городі в якості природного добрива не рекомендується.

Пудр-клозет

Зверху приміщення нагадує стандартну ямну вбиральню з невеликою кабіною, але при будівництві рити котлован для каналізації не потрібно. У пудр-клозеті використовується як приймач фекалій контейнер або неглибока камера для компостування, розташована під стільчаком. Для швидкої утилізації відходів застосовується природна мікрофлора, що перетворює фекалії на добрива. Нечистоти потрібно “припудрювати” (присипати) торф ‘яним субстратом, деревною золою або тирсою. Сухий туалет рекомендується для ділянок з близьким заляганням ґрунтових вод.

Розміри дачного туалету

За відсутності готової пластикової кабіни доводиться будувати будиночок під клозет самостійно з відповідних матеріалів. Правильно облаштований туалет на вулиці всередині по підлозі має розміри понад 1,2 м в ширину і від 1,5 м вглиб. У стоячому положенні від голови найвищої людини до стелі вбиральні має залишатися простору не менше 35-40 см навіть при значних кутах нахилу покрівлі в будівництві шалашного типу. У середньому загальна висота кабіни виходить близько 220 см.

З чого зроблений дачний туалет?

Раніше найпоширенішим матеріалом для будівництва дачного клозету вважалося дерево. Вбиральня на вулиці з дошки, бруса або колоди виходить герметичною, міцною, довговічною. З появою сучасних листових будматеріалів поширення отримали туалети з шиферу, профнастилу, пластику. Найбільш довговічними традиційно є кабінки з цегли, бетону і каменю.

Пластиковий дачний туалет

Кабіни з ПВХ є легкими і мобільними, для їх установки не потрібен міцний монолітний фундамент. У магазинах є готові вироби, вже укомплектовані витяжкою і біотуалетом різних моделей. Домашні умільці, які бажають заощадити трохи коштів, можуть спорудити каркас з бруса або металу, а для облицювання стін клозету скористатися вініловим листовим сайдингом відповідного забарвлення.

Варіанти вуличного пластикового туалету:

  1. Пластиковий вуличний туалет заводського виготовлення.
  2. Саморобний дачний туалет з вінілового сайдингу.

Дерев ‘яний дачний туалет

Найпростішим і найдешевшим рішенням у справі виготовлення вуличної вбиральні є використання пиломатеріалів. Тимчасовий дерев ‘яний вуличний туалет може виготовити будь-який господар дачі навіть без навичок теслярської майстерності з відповідних матеріалів. При бажанні звести капітальну вбиральню, потрібно застосовувати якісні дошки і брус. Рекомендується встановлювати кабінку не на сирий грунт, що призводить до зниження довговічності споруди, а на підготовлений стрічковий фундамент.

Металевий дачний туалет

Сучасний металопрокат є доступним матеріалом, і працювати з ним порівняно просто. За допомогою дрилі, зварювання, болгарки і кріпильних виробів виготовити дачний туалет з профліста можна навіть без кваліфікованих помічників за пару днів. Каркас зручніше робити з профільної труби, а стільчак – з деревини. Мінус такої споруди – перебувати в стужу тут некомфортно. Якщо плануєте металеву вбиральню використовувати взимку, то краще зсередини кабінку обшити утеплювачем.

Цегляний дачний туалет

Для зведення будови з блоків потрібне вміння муляра, багато часу йде на кладку, роботу з розчином. Така кабіна є капітальною спорудою, яку без демонтажу не пересунеш на місцевості. Вуличний туалет з цегли має і незрівнянні достоїнства – високу довговічність, надійність, прекрасний захист від протягів і холоду. Якщо правильно підібрати дизайн вбиральні з урахуванням особливостей місцевості і фасаду навколишніх будівель, то вона не буде сильно виділятися в ландшафті.

Дачний туалет з піноблоків

У порівнянні з цеглою цей матеріал істотно легше і тепліше, він легко обробляється, кладку виробляти просто і зручно. Вуличний туалет з піноблоків бажано на фінішному етапі захистити від шкідливого впливу зовнішнього середовища. Пориста стінка поступається за міцністю цеглою або бетоном, швидше вбирає вологу. На фінішному етапі вбиральню з блоків зовні покривають захисною штукатуркою або іншим фасадним матеріалом.

Унітаз для дачного туалету

Сантехніка для садової вбиральні має важливу відмінність порівняно з пристосуваннями для квартири. Злив тут здійснюється безпосередньо в яму або приймач відходів. Вода в мушлі стояти не повинна, тому коліно тут не потрібно. Настил у кабінках часто виконаний з простої дошки. У цьому випадку дачний унітаз для вуличного туалету бажано купувати з легкого матеріалу, щоб мінімізувати ризик провалу у вигрібну яму. У біотуалетах облаштовано все ще простіше, сидіння йде в комплекті і являє собою верхню частину виробу, купувати окремо його не потрібно.

Дачний туалет своїми руками

Придбання заводського готового будиночка для садової вбиральні не всім по кишені. До того ж за наявності невеликої кількості пиломатеріалів або цегли таку споруду можна звести самостійно без особливих зусиль. Дешевше і найпростіше вирішується проблема, як зробити дачний туалет, шляхом виготовлення кабінки з обрізної дошки і бруса. Дизайн споруди не регламентується, але внутрішні розміри повинні відповідати санітарним вимогам.

Етапи будівництва дачного туалету:

  1. Глибина ями не менше 2-х м.
  2. На дно засинається щебінь
  3. Зверху яму прикривають настилом з отвором.
  4. Фундамент використовується стрічковий висотою 10 см і шириною до 25 см.
  5. Над поверхнею зводиться кабіна з дверима з відповідних матеріалів.
  6. Дерев ‘яну кабінку можна змайструвати навіть у домашній майстерні поблизу від джерела живлення для шуруперта, циркулярної пилки або дрилі. Споруда виходить порівняно легка, кілька людей такий будиночок зуміє перенести в необхідне місце садка.
  7. Споруди з цегли або блоків доведеться будувати безпосередньо на місці.
  8. На настил кріпиться стільчак.

Яма під дачний туалет

Обсяг ємності для прийому нечистот визначають з урахуванням числа мешканців. Для 2-3-х дачників вистачає ями 1х1х2,5 м. Якщо її планується додатково використовувати для відведення каналізації від душової кабіни, то габарити краще збільшити. Земляні стіни швидко обсипаються, тому відстійник краще зміцнити цеглою або бетоном. Іноді використовуються пластикові контейнери, але їх обсяг обмежений виробником.

Форма колодязя для садової вбиральні ролі не відіграє, але при використанні цегли або блоків зручніше виробляти прямокутну кладку. Нерідко господарі купують вже готові бетонні кільця або старі шини. У цьому випадку слід копати круглу яму відповідного розміру з невеликим запасом по діаметру для зручності укладання. Завдання, як побудувати дачний туалет з вигрібною ямою, можна вирішувати наступними способами:

  1. Яма для туалету зі старих шин.
  2. Яма для дачного туалету бетонна.
  3. Яма для туалету з цегли.

Як замаскувати туалет на дачній ділянці?

З низки причин не завжди вбиральню вдається встановити в укромному куточку ділянки. Якщо клозет розташовується неподалік від будинку, то його бажано прикрасити садовими рослинами або використовувати інші способи декорування, щоб споруда не виділялася в ландшафті. Розглянемо найпростіші варіанти маскування дачного туалету:

  1. Клозет у вигляді декоративного будиночка.
  2. Розташувати туалет в саду під кронами високих дерев.
  3. Оточити клозет декоративними чагарниками.
  4. Сховати туалет рослинами.
  5. Замаскувати вбиральню за стильним парканчиком.

Що додати в дачний туалет для переробки

Сантехнический инструмент Очень хорошо иметь возможность самостоятельно общаться с сантехникой — привести ее в рабочее состояние после засорения слива, заменить ту или иную деталь, провести профилактические работы по очистке

Герметик для ванной: какой лучше, как выбрать, пользоваться При проведении ремонта в ванной комнате возникает необходимость в использовании герметизирующих составов. Надо предотвратить попадание воды в зазор между ванной (душевой кабиной) и стеной, между раковиной

52 незаменимых инструмента сантехника В нашей сантехнической среде ходит много слухов о том, какой должен быть инструмент у сантехника. В этой статье я постараюсь развеять слухи и поделиться именно своим опытом по приобретению и использованию

Виды водопроводных труб и фитингов Медные водопроводные трубы и фитинги Организация любого водопровода, в том числе и в частном доме, начинается с выбора подходящих водопроводных труб. Затем осуществляются работы с фитингами, склеивание

Инструменты для сантехнических работ Инструменты для сантехнических работ Для установки навесных элементов сантехники — раковин и моек, —- а также для многих других работ (крепление опор трубопроводов и т. п.) понадобится электродрель

Виды и свойства герметиков. Какой герметик лучше выбрать? Силиконовый герметик Практически во всех видах строительных работ наступает такой этап, когда возникшие стыки между конструкциями необходимо герметизировать, придать им окончательный завершенный вид,

ИНСТРУМЕНТЫ И УПЛОТНИТЕЛЬНЫЕ МАТЕРИАЛЫ Инструменты и приспособления для мелкого текущего ремонта Инструменты для монтажа трубопроводной сети Уплотнительные материалы ИНСТРУМЕНТЫ И УПЛОТНИТЕЛЬНЫЕ МАТЕРИАЛЫ Инструменты и приспособления

Арматура для старого унитаза Механизм сливного бачка унитаза старого образца Чтобы устранить любую проблему, возникшую в работе унитаза старого образца, достаточно знать, как устроен сливной бачок и хитрости его починки. Особенности

Как спрятать трубы в туалете простыми способами? Как спрятать трубы в туалете, которые смотрятся абсолютно не эстетично, портя весь облик туалетной комнаты? Как известно, в туалете проходит общий канализационный стояк , трубы горячего, холодного водоснабжения

Про автора

admin administrator