Що корисного у прополісі

Авторadmin

Що корисного у прополісі

Зміст:

Прополіс: лікувальні властивості та протипоказання

Природна форма прополісу, також відома як бджолиний клей, являє собою тверду, але тендітну смолу, яка стає дуже липкою і восковою при нагріванні. Слово propolis означає «передмістя» грецькою мовою, оскільки бджоли використовують прополіс для розширення і захисту своїх вуликів.

  • Біоактивні з “єднання у прополісі
  • Користь для здоров “я
  • Вбиває бактерії та віруси
  • Антиоксидант
  • Допомагає при діабеті 2 типу
  • Бореться з дріжджовими і грибковими інфекціями
  • Зменшує кров “яний тиск
  • Допомагає при алергії
  • Сприяє загоєнню ран
  • Покращує здоров “я кісток
  • Бореться з раком
  • Захищає печінку
  • Корисний для зубів
  • Побічні ефекти
  • Взаємодія з ліками

Недавні дослідження та інтерес до прополісу виявили його додаткові переваги для здоров’я, а саме для зниження артеріального тиску, зміцнення кісток, допомоги в загоєнні ран і захисту печінки. Ми розповімо про сучасні методи застосування і переваги цього древнього природного засобу.

Біоактивні з “єднання у прополісі

Хімічний склад прополісу тісно пов’язаний з його географічним походженням, флорою і видами бджіл. Він може широко варіюватися, навіть залежно від вулика. Органічний прополіс зазвичай темно-коричневого або зеленого кольору, має солодкий запах і складається з таких компонентів:

  • Смоли (50-70%)
  • Бджолиний віск (30-50%)
  • Пилок (5-10%)
  • Ефірні масла (залежно від регіону, зазвичай базиліка, тім’яна і герані) (5-10%)
  • Інші сполуки, такі як кислоти, цукру та вітаміни (B, C і E) (5-7%)

Основними активними інгредієнтами в прополісі є флавоноїди, такі як хризин, сильні антиоксиданти, які бджоли отримують з рослин і частин квітів. Бджоли роблять прополіс, змішуючи свою слину з рослинним матеріалом, пилком і бджолиним воском.

До теперішнього часу в прополісі були ідентифіковані понад 300 біологічно активних інгредієнтів, включаючи кислоти, вуглеводи, рослинні олії та вітаміни (B1, B2, C і E).

Користь для здоров “я

Вбиває бактерії та віруси

Бджоли захищають вулик від бактерій, покриваючи свої будинки прополісом, щоб блокувати поширення шкідливих паразитів.

Прополіс може вбивати шкідливі бактерії, віруси, гриби та паразити. Двома найбільш вивченими сортами прополісу для цієї мети є бразильський і європейський прополіс. В одному дослідженні за участю 30 дітей полоскання порожнини рота бразильським прополісом ефективно знищило бактерії ротової порожнини.

У дослідженні на мишах прополіс посилював активність антибіотиків, протигрибкових і противірусних препаратів. Прополіс атакує мікроби, перешкоджаючи їх розмноженню і росту

Антиоксидант

Хоча більшість досліджень проводилася на клітинах або тваринах, кілька недавніх досліджень на людях також підтвердили антиоксидантні переваги прополісу. У клінічному випробуванні 67 осіб приймали по 15 крапель розчину прополісу (Beepolis) двічі на день. Було виявлено, що він діє як потужний антиоксидант. Через 3 місяці випробувань у учасників також знизився ризик серцевих захворювань.

У клінічному дослідженні за участю 47 осіб порошкоподібний прополіс (близько 50 мг флавоноїдів/день) через 30 днів на 23% знизив окислювальний стрес в організмі.

Допомагає при діабеті 2 типу

Згідно з деякими дослідженнями на тваринах і людях, прополіс може знизити рівень цукру в крові. У дослідженні пацієнтів з діабетом 2 типу прийом 900 мг/добу бразильського зеленого прополісу знизив рівень цукру в крові вже через 18 тижнів. У мишей з діабетом мексиканський прополіс також знижував рівень цукру в крові і посилював антиоксидантний захист.

Бореться з дріжджовими і грибковими інфекціями

Прополіс бореться з дріжджовими інфекціями та іншими грибами, блокуючи їх здатність утворювати колонії в організмі. У дослідженні 707 пацієнтів з грибковими інфекціями нігтів змащували уражені нігті прополісом протягом 6 місяців. В результаті, більше половини учасників позбулися проблеми. Вся справа в тому, що прополіс може проникати в ніготь і знищувати грибкові біоплівки.

У декількох клітинних дослідженнях прополіс припинив утворення дріжджових кластерів шляхом розчинення шарів біоплівки, які використовують дріжджові клітини, щоб чіплятися за поверхні тіла.

Зменшує кров “яний тиск

При дослідженні 35 осіб прополіс знизив кров’яний тиск (як систоличний, так і діастолічний) у тих, хто приймав його двічі на день протягом 3 місяців. У щурів прополіс також знижував високий кров’яний тиск і запобігав пошкодженню серця, блокуючи фермент (наприклад, тирозингидроксилазу), що викликає високий кров’яний тиск.

Допомагає при алергії

Гіперактивність тучних клітин і вивільнення гістаміну є основною причиною алергічних реакцій, включаючи сезонні алергії, астму та екзему. У дослідженні на мишах флавоноїд кверцетин, виявлений у прополісі, блокував вивільнення гістаміну і полегшував симптоми алергічного синуситу.

Харчова алергія дуже часто пов’язана з порушенням функції печінки або підшлункової, тн ферментопатії..

Сприяє загоєнню ран

Застосування прополісу може прискорити загоєння ран, збільшуючи зростання нових клітин шкіри, згідно з дослідженнями на тварин і клітинах. Прополіс прискорив загоєння ран у мишей, допомагаючи відновити пошкоджені клітини. У клітинному дослідженні китайський прополіс захищав клітини від пошкоджень, підтримував активність колагену і включав гени антиоксидантного глутатіона (такі як GCLM).

Покращує здоров “я кісток

Прополіс може зміцнювати кістки і зберігати їх здоров’я, збільшуючи щільність кісток, особливо після травми. У дослідженні на щурах активний компонент прополісу прискорював формування нової кістки.

Бореться з раком

Прополіс бореться з раком у клітинах, запобігаючи появі в пухлинах нових кровоносних судин, змушуючи ракові клітини гинути через нестачу кисню.

Захищає печінку

Прополіс може захистити печінку від викликаних алкоголем травм і знизити ризик захворювання печінки шляхом запобігання рубцювання тканин. У щурів екстракт прополісу зменшував пошкодження печінки від хронічного вживання алкоголю.

Корисний для зубів

У клінічному дослідженні за участю 70 здорових дітей полоскання рота прополісом зменшувала кількість оральних бактерій. В іншому дослідженні, проведеному з 30 студентами-стоматологами, трав’яна зубна паста, заснована на прополісі, перевершила комерційну зубну пасту в скороченні зубного нальоту через 2 тижні використання.

Використання прополісу для зубних пломб може бути однією з найбільш ранніх форм стоматології, датованої тисячами років тому. Були виявлені стародавні людські скелети з зубними пломбами з прополісу і бджолиного воску, найстаріший з яких був знайдений в Словенії і датований 6500 років тому.

Побічні ефекти

Оскільки існує багато типів прополісу, побічні ефекти важко стандартизувати. Зазвичай, прополіс безпечний для всіх, за винятком людей, які страждають на алергію на бджіл або продукти їх виробництва.

У клінічних дослідженнях безпечне дозування прополісу варіюється між 50-1000 мг/добу.

Взаємодія з ліками

Прополіс блокує специфічні ферменти печінки (CYP1A2), які метаболізують багато препаратів у пробірках. Це може збільшити концентрацію і токсичність таких препаратів, як теофілін, ацетамінофен, пропранолол і ряд антидепресантів (включаючи СІОЗС).

У клітинах прополіс підвищує ефективність антибіотиків. Це може допомогти боротися з бактеріальними інфекціями, але необхідно провести клінічні дослідження для підтвердження цієї інформації.

Якщо ви застосовуєте прополіс в домашніх умовах, то рекомендується дотримуватися дозування. Надмірне вживання препаратів прополісу може призвести до небажаних наслідків. Найкраще попередньо порадитися з лікарем.

Мед не є продуктом для щоденного вживання, а якщо і так, то, звичайно ж, 1-2 чайн. ложки на день, а не кг. “Все – отрута, все – ліки; те й інше визначає доза “). Все добре в міру! (Парацельс)

Все про прополіс: що це таке, чим корисний, що лікує, як вживати (приймати) в чистому вигляді, в лікувальних цілях

Все про прополіс необхідно знати поціновувачам народної медицини і натуральних лікувальних засобів. Унікальна бджолинна речовина надає дієву допомогу при багатьох захворюваннях.

Що це таке «прополіс»

Цілюща речовина прополіс – це суміш натурального походження, яка виробляється бджолами в процесі життєдіяльності. Продукт має дуже впізнаваний зовнішній вигляд і запах, а його цінні властивості обумовлені унікальним складом.

Як виглядає прополіс

У продажу прополіс найчастіше можна зустріти в формі нерівних твердих шматочків або щільних кульок коричневого, чорного, зеленувато-бурого, сірого або жовтуватого кольорів. Структура продукту тверда, але при нагріванні він швидко розм’якшується. Від продукту виходить характерний запах, в якому нотки воску перемішуються з ароматами березових бруньок, меду і ванілі.

На смак продукт трохи гірчить. Визначити якість можна по відчуттю легкого оніміння в роті, яке обов’язково повинно з’являтися після розсмоктування справжнього прополісу.

З чого роблять прополіс

Прополіс є продуктом органічного походження, речовину виробляють бджоли в процесі закупорювання щілин вулика. Складається речовина з бджолинної слини, квіткового пилку і численних рослинних компонентів.

Бджоли використовують його не тільки для захисту вулика від попадання стороннього сміття і хвороботворних бактерій, але і для муміфікації дрібних тварин, які випадково виявляються всередині вулика. Після обробки прополісом тушки тварини не розкладаються, а висихають, таким чином, вулику не завдається ніякої шкоди.

Склад і цінність бджолиного прополісу

Бджолиний продукт має потужні лікарські властивості. Пояснюється це його найбагатшим хімічним складом, корисної в прополісі маси. Речовина містить:

  • вітаміни А, Е і РР;
  • вітаміни підгрупи В, а саме, В1, В2, В3 і В6;
  • вітаміни З і Н;
  • залізо і алюміній;
  • кремній і мідь;
  • хром, фосфор і титан;
  • ванадій;
  • віск і квітковий пилок;
  • ефірні та ароматичні масла;
  • органічні кислоти;
  • флавоноїди.

До складу продукту входить велика кількість важливих амінокислот – лейцин, тірізін, валін, метіонін та інші.

З точки зору харчової цінності бджолинна речовина складається в основному з вуглеводів – близько 79 гр в невеликій порції. Також в прополісі є близько 5 гр білків, а жирів речовина не містить зовсім. Калорійність у продукту досить висока – 100 гр речовини містять цілих 319 ккал.

Чим корисний прополіс

При внутрішньому і зовнішньому використанні лікувальні властивості і застосування прополісу приносять значну користь для людського організму. Можна виділити кілька головних цінних властивостей речовини:

  1. Антибіотичні. Прополіс усуває більшість бактерій, грибків і вірусів, надає сильний протизапальний ефект, причому толерантності у шкідливих мікроорганізмів до речовини не розвивається, і дія препарату не стає слабкішою.
  2. Загоювальні. Продукт сприяє швидкому відновленню слизових оболонок і клітин шкіри, загоює будь-які пошкодження і надає легкий знеболюючий ефект.
  3. Очищаючі. При внутрішньому вживанні речовина допомагає налагодити обмінні процеси у всьому організмі. Продукт виводить токсичні речовини і шлаки, регулює роботу кишечника, покращує стан судинної, серцевої і дихальної систем.

Серед корисних властивостей прополісу варто відзначити його протиракові якості, речовина служить хорошою профілактикою онкологічних пухлин.

Користь прополісу для чоловічого організму

Перш за все, прополіс корисний для чоловіків тим, що надає загальну тонізуючу дію. Бджолинна речовина зміцнює судини і тим самим знижує небезпеку розвитку інсультів і інфарктів, витривалість організму підвищується, серцева система працює краще.

Приносять користь і протизапальні властивості продукту, вживати його корисно при геморої і простатиті, при інфекційних захворюваннях сечостатевої системи . Бджолинна речовина позитивно відбивається на репродуктивних здібностях чоловіків і допомагає зберігати здорове лібідо.

Користь прополісу для організму жінки

Незамінним прополіс є і для жінок. Він допомагає в лікуванні гінекологічних запалень, а також захищає від розвитку онкологічних захворювань матки і молочних залоз. За допомогою продукту можна відрегулювати місячний цикл, також бджолинна речовина нормалізує самопочуття і настрій під час місячних.

Жінки часто застосовують рецепти на основі прополісу для посилення ефекту від дієт при схудненні. Бджолинну речовину використовують для догляду за собою, вона входить до складу багатьох корисних масок для обличчя.

Чи можна прополіс дітям

Прополіс для дітей приносить особливу користь при простудних захворюваннях. Він допомагає боротися з інфекціями, усуває запальні процеси, сприяє зниженню температури і пом’якшує роздратовані слизові горла і носа. Також кошти на основі продукту використовують для розтирань і компресів.

Однак вживати прополіс для лікування можна тільки в терапії дітей старше 3 років. Продукт часто викликає алергію, і пропонувати його малюкам занадто ризиковано.

Увага! У корисного продукту існують деякі протипоказання до вживання. Перш ніж дати бджолинну речовину дитині, потрібно обов’язково порадитися з педіатром.

Що лікує бджолиний прополіс

Використовувати бджолинну речовину можна при терапії практично будь-яких недуг запального характеру. Найчастіше прополіс застосовують для лікування:

  • інфекційних захворювань органів зору;
  • простатиту і циститу;
  • простудних недуг – нежиті, кашлю, бронхіту і пневмонії;
  • гаймориту;
  • тонзиліту та ангіни;
  • дерматологічних подразнень і екземи;
  • панкреатиту;
  • обмінних порушень;
  • виразки шлунка і гастриту.

Великі корисні властивості продукту приносять в лікуванні пухлин і запалень сечостатевої системи.

Рецепти ліків з прополісу в домашніх умовах

Народна медицина пропонує декілька простих рецептів, основою для яких служить бджолинна речовина. В основному беруть прополіс всередину в чистому вигляді і в формі напоїв, однак на його основі можна приготувати і засоби для зовнішнього використання.

Настій прополісу на воді

Найпопулярніший рецепт – це звичайний водний настій на основі бджолинної речовини. Готують його так – в термос заливають 500 мл гарячої води, а потім засипають 4-5 маленьких ложок сухого прополісу. Кришку закручують, термос як слід струшують і прибирають на дві доби в тепле місце.

Дозування вживання настою прополісу залежить від концентрації напою. Так, вживати 30% настій можна всього по 1 маленькій ложці, а настій 10% – по 1 великий ложці. Приймати засіб найкраще натщесерце незадовго до основної їжі.

Прополіс з молоком

Ще один корисний рецепт, особливо затребуваний при лікуванні прополісом в домашніх умовах простудних захворювань, це напій з молоком. Для приготування напою потрібно закип’ятити 1 л молока і засипати в нього 2 великі ложки порошку прополісу, а потім на повільному вогні потримати засіб ще 15 хвилин. Готовий напій необхідно процідити.

Приймати напій рекомендується в теплому вигляді натщесерце в обсязі 1 склянки. Засіб приносить хороший ефект при ангіні, бронхіті і нежиті.

Настоянка прополісу

Сильний лікувальний засіб – спиртова настоянка на основі прополісу. Для її приготування 100 гр сухої речовини розчиняють в 500 мл спирту і настоюють 2 тижні в темному місці. Готову проціджений настойку приймають в малих кількостях, максимум по 40 крапель на 100 мл води.

Бальзам з прополісу і олії

Для лікування запальних захворювань шкіри часто використовують масляний бальзам з бджолинною речовиною. Приготувати його в домашніх умовах можна наступним чином:

  • в 100 мл оливкової олії розчиняють 10 гр сухого порошку;
  • близько 30 хвилин суміш нагрівають на пару;
  • теплий бальзам проціджують через марлю і переливають в скляну посудину.

Олією можна обробляти алергічні висипання, ранки і подряпини, а також загоюються опіки. При запальних недугах суглобів роблять компреси з цілющою олією, закріплюючи тканину, змочену в бальзамі, на кілька годин над хворим місцем.

Мазь з прополісу

На основі прополісу і вазеліну можна приготувати густу домашню мазь, яка допоможе при суглобових і дерматологічних запаленнях. Рецепт виглядає так:

  • прополіс і вазелін змішують в потрібному співвідношенні;
  • суміш нагрівають на водяній бані, регулярно помішуючи, протягом півгодини;
  • готову мазь остуджують, пропускають через складену марлю і прибирають в холодильник до застигання.

Пропорції вазеліну і бджолинної речовини можуть відрізнятися в залежності від захворювання. Для лікування шкірних і очних захворювань прийнято використовувати 15% мазь, для приготування якої беруть 15 гр прополісу і 85 гр вазеліну. Від запалень суглобів добре допомагає 40% засіб – 40 гр бджолинної речовини і 60 гр вазеліну, а для лікування грибкових захворювань використовують склад з концентрацією 20%.

Як розтопити прополіс в домашніх умовах

Готувати лікарські засоби можна не тільки з сухої, а й з м’якої бджолинної речовини. Розтопити порошок в домашніх умовах досить просто, це можна зробити двома способами:

  1. У гарячій воді. Сухий порошок або шматочки прополісу засипають в гарячу, але не киплячу воду і на повільному вогні виварюють близько 2 годин. Для отримання густого і в’язкого результату рекомендується брати мінімальну кількість води.
  2. На водяній бані. Сухий прополіс поміщають в керамічний посуд, а потім ставлять на водяну баню, щоб не розбавляючи при цьому водою, і просто розтоплюють до тих пір, поки сухі шматочки не перетворяться в в’язку речовину.

Також для швидкого плавлення можна скористатися мікрохвильовкою – суху речовину заливають мінімальною кількістю води і поміщають в мікрохвильовку. Правда, час нагрівання речовини при цьому доведеться визначати пробним шляхом, терміни плавлення залежать від кількості води і потужності роботи електроприладу.

Важливо! Найчастіше для розтоплення продукту використовують водяну баню або гарячу воду, так бджолинна речовина зберігає більше цінних властивостей.

Як застосовувати прополіс в лікувальних цілях

Народна медицина пропонує чимало корисних рецептів застосування продукту. Способи його вживання залежать від конкретного захворювання.

Як вживати прополіс в чистому вигляді всередину

При травних недугах і запаленнях в порожнині рота найкраще використовувати бджолинну речовину в чистому вигляді. Невеликий шматочок продукту просто кладуть в рот і розжовують протягом 5-7 хвилин. В цьому випадку корисні речовини швидко потрапляють в кров, всмоктуючись через слизові оболонки. До того ж продукт позитивно впливає на стан зубів і захищає їх від карієсу і руйнування емалі.

При цьому ковтати корисний продукт не рекомендується, після розжовування його потрібно виплюнути. Бджолинна речовина не перетравлюється в шлунку до кінця. Якщо проковтнути її випадково, то шкоди для організму не буде, але на постійній основі з’їдати речовину безглуздо і небезпечно – з часом в організмі його може зібратися занадто багато.

Як приймати прополіс при міомі

При міомі матки народна медицина рекомендує використовувати масляний бальзам на основі продукту або міцну настоянку. Бальзам приймають по 20 крапель тричі на добу, а за допомогою настоянки проводять спринцювання – всього 2 мл лікувального засобу, розведеного водою, потрібно вводити всередину двічі на добу. Курс лікування продовжують 2 тижні, після перерви терапію можна продовжити до отримання результату.

Рада! Спринцювання настоянкою принесуть користь, якщо після процедури протягом 15-20 хвилин спокійно полежати, інакше лікарська рідина занадто швидко покине організм.

Лікування печінки прополісом

Для лікування і очищення печінки можна використовувати водний настій прополісу з концентрацією 20%. У 80 мл води розчиняють 20 гр бджолинної речовини, потім півгодини тримають настій на водяній бані, не дозволяючи йому закипіти, а потім приймають тричі на день по 1 великий ложці.

Лікарський засіб знімає запальні процеси і допомагає організму швидше позбавлятися від шлаків. Навантаження на печінку знижується, що природним чином сприяє її відновленню.

Застосування прополісу при ендометріозі

При запальних захворюваннях ендометрія рекомендується застосовувати прополіс в лікувальних цілях у вигляді масляного бальзаму. У невеликій каструлі розтоплюють на водяній бані суміш з 20 гр прополісу, 60 гр рослинної олії і 20 гр вершкового масла, а потім змочують в бальзамі тампони і вставляють в піхву кожен день приблизно на півгодини.

Продовжують лікування 10 днів , потім роблять перерву такої ж тривалості і при необхідності повторюють курс.

Як лікуватися прополісом при діабеті

При цукровому діабеті приносить користь настій бджолинної речовини на воді. Близько 50 гр подрібненого продукту заливають 100 мл води і годину тримають на водяній бані, а потім проціджують.

Приймати засіб потрібно протягом 15 днів з поступовим збільшенням дозування. У перший день вживають всього 1 краплю настою, потім обсяги щодня збільшують аж до 15 крапель ліки. Щоб пити настій було зручніше, його можна розводити у великій ложці води або молока.

Чим корисний і як приймати чай з прополісом

При перших симптомах застуди або при інфекційних недугах рекомендують вживати чай з прополісом. Його корисна дія полягає в тому, що напій зігріває організм, активізує імунну систему, миттєво запускає боротьбу з вірусом або бактеріями і тим самим сприяє швидкому одужанню. Чай з прополісом має пом’якшувальні властивості, при його вживанні можна позбутися від болю в горлі і неприємних відчуттів при нежиті.

Заварюють напій наступним чином:

  • в чайник для заварювання насипають 1 чайну ложку сухого порошку;
  • додають маленьку жменьку звичайної чайної заварки;
  • заливають суміш гарячою водою і наполягають близько 15-20 хвилин.

Пити чай найкраще ввечері незадовго до сну, в такому випадку корисні властивості проявляться максимально. Чай допомагає не тільки при застуді, але і при гастриті і виразковій хворобі.

Порада! При бажанні в цілющий чай можна додати інші інгредієнти – мед, лимон або імбир.

Як заварювати прополіс окропом

Щоб продукт в складі чаю зберіг максимум корисних властивостей, заварювати його треба якось по-особливому алгоритму. Перш за все, ємність для приготування чаю повинна бути керамічною або емальованою – залізний або алюмінієвий посуд використовувати не рекомендується.

Заливати прополіс рекомендується водою з температурою близько 80 ° С, для цього рідина повинна закипіти, а потім постояти протягом 1-2 хвилин. В окропі частина корисних речовин в складі бджолиного клею може зруйнуватися, а ось гаряча вода дозволяє зберегти вітаміни в повному обсязі.

Як правильно лікуватися прополісом в домашніх умовах

Користь і шкода прополісу супроводжують один одного. Вживання речовини в лікарських цілях вимагає дотримання декількох правил:

  • Бджолине речовина відноситься до сильнодіючих натуральним засобам. Застосовувати продукт потрібно в малих дозах, наприклад, водний настій вживають максимум по 1 великий ложці.
  • Спиртові кошти на основі продукту обов’язково розводять чистою водою, в нерозбавленому вигляді ліки можуть обпекти слизові.
  • Приймати прополіс з його лікувальними властивостями в цілому потрібно не довше 1 місяця, після цього зробити перерву на 1-2 тижні.

Ковтати шматочки продукту вкрай небажано, в складі речовини є багато воску, який не перетравлюється організмом.

Протипоказання до застосування бджолиного прополісу

Строгих протипоказань у корисного продукту дуже мало. Головним з них є алергія, при її наявності від продукту доведеться відмовитися. Ризик розвитку алергії особливо високий у тих, хто страждає непереносимістю меду, зазвичай негативну реакцію в такому випадку викликають будь-які продукти бджільництва.

До протипоказань прополісу відносяться також гострі захворювання печінки. Відмовитися від алергенної кошти потрібно вагітним жінкам і годуючим матерям, для них продукт являє занадто високий ризик.

Правила зберігання

Бджолине речовина володіє дуже тривалим терміном придатності – до 5-8 років в сухому вигляді при дотриманні правил зберігання.

Тримати продукт краще всього в обгортках з щільного паперу в скляній або дерев’яній тарі. Зберігають засіб в сухому місці при температурі близько 20 ° С в темному місці, прибирати речовина в холодильник не рекомендується, але і під променями сонця його тримати не можна.

Висновок

Все про прополіс потрібно знати для того, щоб застосовувати лікарську речовину правильно і з користю для організму. Лікувальні рецепти дозволяють позбутися від серйозних недуг за допомогою бджолинної речовини, але для цього необхідно пам’ятати важливі нюанси використання продукту.

Про автора

admin administrator