Що краще пити від простатиту

Авторadmin

Що краще пити від простатиту

Що варто знати про простатит

Якщо ви чоловік та відвідуєте туалет частіше, ніж вісім разів на день, або відчуваєте біль при сечовипусканні — це може бути симптомом захворювання, яке не заведено обговорювати в товаристві “справжніх чоловіків”. Йдеться про запалення передміхурової залози або ж простатит.

За статистикою, з ним стикається близько 10-12% чоловіків незалежно від віку в певний період життя. Це робить простатит найпоширенішим захворюванням органів чоловічої репродуктивної системи.

Основна функція простати пов’язана з фертильністю: ця залоза утворює більшість компонентів еякуляту. Простата складається з двох дольок, що оточують уретру в місці її виходу із сечового міхура. Власне тому при простатиті в чоловіка у першу чергу “страждає” саме видільна система.

Головними симптомами простатиту є:

  • часте сечовипускання, особливо вночі
  • утруднення, біль або печіння під час сечовипускання
  • проблеми із сечотриманням
  • при простатиті передміхурова залоза може набрякати і спричиняти слабкий або перерваний струмінь сечі, а самі виділення можуть бути каламутними або містити кров

Чоловік може також відчувати підвищення температури, біль внизу живота, у паху, попереку, промежині, навколо заднього проходу; біль або відчуття дискомфорту при еякуляції чи закрепи. Детальніше

Симптоматика простатиту залежить безпосередньо від форми самого захворювання, яких налічують чотири.

  • Хронічний простатит або синдром хронічного тазового болю. Може виникати внаслідок наявності хімічних речовин у сечі, реакції імунної системи на попередню інфекцію сечовивідних шляхів або пошкодження нервових закінчень. Біль або дискомфорт в області тазу може тривати три місяці і більше.
  • Гострий бактеріальний простатит. Спричинений бактеріальними інфекціями, які потрапляють до простати через уретру. Має раптовий перебіг, триває недовго, проте його прояви можуть бути дуже важкими і потребувати негайного медичного втручання.
  • Хронічний бактеріальний простатит. Найпоширеніша форма захворювання. Його збудником також є бактерія, проте, на відміну від гострої форми, ця розвивається повільно і триває довго — від трьох місяців, часто — роками. Симптоми можуть з’являтися і зникати, а можуть бути постійно незначними. Детальніше
  • Виділяють також безсимптомний запальний (асимптоматичний) простатит. Діагностувати його можливо під час тестування на інші захворювання сечовивідних шляхів або репродуктивної системи. Цей тип простатиту не викликає ускладнень і не потребує лікування. Детальніше

Ризик розвитку простатиту зростає, якщо чоловік:

  • мав простатит або інше інфекційне захворювання сечового міхура або уретри в минулому;
  • отримав травму тазу (наприклад, внаслідок їзди верхи, катання на велосипеді, підняття важких речей тощо);
  • має доброякісну гіперплазію передміхурової залози
  • має в раціоні багато гострої їжі або алкоголю
  • займається незахищеним сексом, має гонорею, хламідіоз або інше захворювання, що передається статевим шляхом
  • користується сечовими катетерами

Як лікують простатит?

При підозрі на простатит сімейний лікар спрямовує до уролога для підтвердження діагнозу. Перед першим прийомом пацієнту не слід приймати антибіотики та спорожняти сечовий міхур.

Обстеження включатиме огляд живота, УЗД сечового міхура, а також пальцевий ректальний огляд, при якому лікар промацує простату. Нагадуємо: фахівці не мають застосовувати так званий масаж простати (тобто пальпацію) інакше, окрім як для одноразової діагностики. Детальніше

Проводять також лабораторне дослідження сечі на наявність ознак інфекції. У деяких випадках можуть знадобитися аналіз крові, уродинамічні тести, цистоскопія, трансректальне УЗД, біопсія простати, аналіз сперми тощо.

Лікування простатиту залежить від того, гострим або хронічним він є. Гострий простатит (де симптоми раптові та важкі) зазвичай лікують знеболювальними та 2-4 тижневим курсом антибіотиків. За особливо важких випадків (наприклад, коли людина не може сходити в туалет) може знадобитися стаціонарне лікування.

Лікування хронічного простатиту зазвичай спрямоване на контроль симптомів. Залежно від того, як довго вони тривали та який характер мали, лікар може запропонувати антибіотики, анальгетики, альфа-адреноблокатори (допомагають розслабити м’язи передміхурової залози та основи сечового міхура). Важливо знати, що при хронічному простатиті швидкого покращення не буде — часом може знадобитися кілька курсів лікування. Детальніше

Чому важливо вчасно звернутися по допомогу?

Сам по собі простатит не є заразним — ви можете жити своїм життям і продовжувати сексуальні стосунки. Проте за відсутності належного лікування збільшується ризик виникнення небезпечних ускладнень. https://mayocl.in/35XyDjs Ними можуть бути:

  • бактеріальна інфекція крові (бактеріємія)
  • запальні процеси в придатку сім’яника (епідидиміт)
  • абсцес передміхурової залози (коли порожнина простати стає заповнена гноєм)
  • еректильна дисфункція та безпліддя

Як запобігти простатиту?

Немає надійного способу запобігти цьому захворюванню, але навіть мінімальні зміни в способі життя збережуть здоров’я передміхурової залози або полегшать симптоми простатиту, якщо він уже виникнув. https://bit.ly/3l1Sh25, https://bit.ly/2UZfpDx

  • Дотримуйтеся гігієни. Аби запобігти запальним процесам та розмноженню небезпечних бактерій, геніталії потребують правильного і належного догляду. Про те, як ще змалечку дбати про гігієну статевого члена, писали тут
  • Рухайтеся. Внаслідок тривалого сидіння відбувається тиск на передміхурову залозу, що з часом може призвести до її запалення. Виділіть час на фізичні вправи принаймні тричі на тиждень. Заняття спортом також є хорошою профілактикою еректильної дисфункції.
  • Пийте достатню кількість рідини. Вода сприяє розрідженню сечі та тому, що в сечовому міхурі не затримуються збудники інфекцій. Це також допоможе уникнути зневоднення, що окрім іншого, може погіршити життя через закрепи.
  • Харчуйтеся збалансовано. Не забувайте, що овочі та фрукти містять багато поживних речовин, які можуть підтримувати ваш імунітет тіло здоровим і допомагають боротися з інфекціями та запаленнями. А от гостра та солона їжа, алкогольні та газовані напої можуть подразнювати сечовий міхур та погіршувати симптоми простатиту.
  • Вчіться керувати своїм стресом. Чоловіки, які стикаються з сильним стресом на роботі чи вдома, частіше хворіють на простатит. Зверніться по допомогу до психолога або психотерапевта, який допоможе впоратися з негативними почуттями. Ви також можете навчитися медитації або технікам розслаблення, аби зняти фізичне та емоційне напруження. Детальніше
  • Практикуйте безпечний секс. Аби запобігти інфекціям, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), користуйтеся бар’єрними контрацептивами не тільки при вагінальному, а й при оральному і обов’язково — анальному сексі.

Коли відчуваєте, що під час сексу щось йде не так, вас турбує біль або проблеми з сечовипусканням, не відкладайте візит до лікаря. А для профілактичного огляду заплануйте найближчим часом візит до уролога, особливо якщо відвідували його більше, ніж рік тому.

Більше про поширені проблеми зі здоров’ям чоловіків тут

Простатит: симптоми, причини захворювання та як лікувати

Запалення простати на сьогодні є лідером у групі чоловічих захворювань. Найважчими наслідками хвороби є безпліддя та рак простати.

Простатит – це запалення передміхурової залози (більше відомої під латинським найменуванням prostata, тобто простата). Цей орган є важливою частиною чоловічої статевої системи: він виробляє секрет, що забезпечує рухову активність і життєздатність сперматозоїдів.

Запалення простати на сьогодні є лідером у групі чоловічих захворювань. Його ускладнення загрожує безпліддям, зниженням лібідо, імпотенцією та навіть раком простати.

За виникнення сприятливих для нього умов розвиток простатиту можливий у чоловіків будь-якого віку. Зазвичай до нього схильні чоловіки віком 20-50 років. Часто це захворювання важко діагностується.

Види простатиту

Гострий простатит. Запалення передміхурової залози, яке виникає в результаті потрапляння інфекції та важко протікає.

Хронічний бактеріальний простатит. Це форма захворювання, коли інфекція повертається знову й знову, і її важко лікувати.

Хронічний простатит / синдром хронічного тазового болю. Ця форма складно діагностується й проявляється постійними болями в ділянці таза, які тривають більш як три місяці.

Безсимптомний запальний простатит. Протікає без симптомів і може бути виявлений під час дослідження іншої проблеми зі здоров’ям.

Простатит – причини захворювання та як діагностувати / фото pixabay.com

Простатит: симптоми захворювання

Симптоми простатиту залежать від характеру перебігу захворювання. Найпоширенішими ознаками цієї хвороби є такі:

  • часте сечовипускання;
  • утруднення сечовипускання;
  • біль і печіння під час сечовипускання;
  • менше сечі під час сечовипускання;
  • біль у нижній частині спини або тазу;
  • зниження або повна відсутність ерекції;
  • болісна еякуляція;
  • підвищення температури тіла, озноб, слабкість (часто тільки при гострій інфекції).

Причини запалення простати

Само по собі попадання інфекції в простату не обов’язково викликає запалення. Ризик розвитку простатиту зростає через різні сприятливі до захворювання моменти:

  • інфекції, що передаються статевим шляхом;
  • тривале статеве утримання або, навпаки, надмірна статева активність;
  • порушення кровообігу в органах малого тазу – наприклад, через малорухливий спосіб життя;
  • часті переохолодження;
  • ослаблення імунітету;
  • хронічний стрес та перевтома;
  • шкідливі звички, що ведуть до розвитку інтоксикації: алкоголь, куріння, міцна кава.

Простатит: як лікують хворобу

Лікування простатиту повинно призначатися лікарем. Терапевтична схема залежить від причини, яка викликала запалення передміхурової залози.

При гострому простатиті обов’язково призначають антибіотики. Додатково можуть бути рекомендовані знеболювальні та протизапальні засоби. Масаж – ще один ефективний метод впливу на простату. Він відкриває протоки, нормалізує кровообіг органів мошонки, малого таза.

Стосовно хронічного простатиту, то цей тип захворювання важко піддається лікуванню, і інфекція може повернутися. У терапії часто використовують комбінацію лікарських препаратів з фізіотерапевтичними процедурами і масажем передміхурової залози. В разі необхідності призначаються імуностимулюючі засоби.

Профілактика виникнення простатиту

Для запобігання виникнення неприємного для чоловіків захворювання необхідно усунути провокуючі фактори та дотримуватися простих правил. Зокрема, слід вести здоровий спосіб життя, ретельно дотримуватися особистої гігієни, зміцнювати імунітет, практикувати регулярне впорядковане статеве життя та своєчасно лікувати будь-які інфекційні захворювання.

Чому виникає простатит та рак простати: тривожні симптоми і як вилікуватися

Щороку у листопаді чоловіки з багатьох країн світу проводять акцію Мовембер або “Вусопад”: впродовж місяця вони відрощують вуса, аби привернути увагу суспільства до цієї проблеми.

На подію відреагувала і в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

“Ця акція важлива не лише для чоловіків, а й для кожної жінки, яка має тата, чоловіка або брата…

Всім чоловікам 50+ рекомендується здати простий аналіз крові на ПСА, а також пройти огляд в уролога, який може виявити захворювання“, – написала вона.

Рак простати: що це за хвороба

Рак простати – злоякісне новоутворення, що розвивається у передміхуровій залозі.

Показники смертності від цієї хвороби в Україні – 41 випадок на 100 тисяч населення.

У світі цей показник – 18,7 на 100 тис.

Всесвітня організація здоров’я стверджує: рак простати входить у п’ятірку захворювань, що стають причиною смерті чоловіків у всьому світі.

Хто у групі ризику

Хвороба, як правило, протікає безсимптомно й виникає переважно у чоловіків старше 65 років, запевняють фахівці МОЗ.

Близько 80% раку простати діагностують у чоловіків у віці 65 років і старше, рідше – у чоловіків до 40 років.

В групі ризику – чоловіки старшого та похилого віку, а також ті, у кого виявлена спадкова генетична схильність до цього захворювання, коли хтось з близьких родичів (батько чи брат) страждав від цієї недуги.

У групі ризику також темношкірі чоловіки африканського походження.

Нещодавно Національна служба здоров’я Великої Британії з’ясувала, що ризик захворіти раком простати суттєво збільшує й ожиріння.

Зазвичай ракова пухлина передміхурової залози росте повільно, а більшість чоловіків мають певні форми раку простати без зовнішніх симптомів, і саме це ускладнює діагностику на ранніх стадіях.

При виявлені одного чи декількох симптомів раку простати негайно проконсультуйтесь зі своїм сімейним лікарем чи терапевтом.

Зверніть увагу, що всі ці симптоми не завжди є проявами раку передміхурової залози, а можуть бути пов’язані й з іншими серйозними захворюваннями.

Симптоми раку простати

  • Розлади сечовипускання (слабке, переривчасте, прискорене сечовипускання; біль та печіння під час сечовипускання, неповне спорожнення сечового міхура)
  • Болісна еякуляція
  • Кров в сечі або спермі
  • Біль в спині, стегні або в тазу

Лікар Фонду раку простати (PCF) Ден Спрет обговорює симптоми раку передміхурової залози.

Як вилікувати рак простати

Не існує єдиної стандартної тактики лікування раку простати, оскільки на різних стадіях розвитку захворювання необхідні різні методи дослідження та лікування, зазначають в МОЗ.

Серед найбільш поширених видів лікування раку простати виділяють променеву (руйнування злоякісної тканини використовують радіаційне опромінення) та гормональну (полягає у блокуванні постачання необхідних для росту пухлини гормонів) терапію, а також хірургічне втручання.

Як захиститися

Оптимальний спосіб профілактики – регулярні профілактичні обстеження

Проконсультуйтеся зі своїм лікарем (терапевтом чи сімейним лікарем) щодо необхідності онкологічного скринінгу.

Це дозволить виявити хворобу на більш ранній стадії.

Ректальне пальцеве дослідження простати – обов’язкове обстеження, під час якого можуть виявити ущільнення простати, наявність яких виключає злоякісну пухлину.

Простатит: що це за хвороба

Простатит – найпоширеніша хвороба органів чоловічої статевої системи, запалення передміхурової залози.

Існує стереотип, що ця хвороба вражає тільки старших чоловіків, але лікарі запевняють, що це не так.

У групу ризику потрапляють навіть юнаки до 20 років. Якщо простатит не лікувати, він призводить до безпліддя та розвитку онкозахворювання.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожен третій чоловік з числа дорослого населення Європи та Америки хоча би раз у житті стикався з проблемами передміхурової залози. Кожен п’ятий має діагноз “хронічний простатит”.

Управління національної статистики у Великій Британії на початку 2018 року повідомило, що рак передміхурової залози є найпоширенішим видом раку, який виникає у чоловіків.

Тільки в 2015 році від нього померло більше людей, аніж від раку молочної залози. Лікарі зафіксовують більше 47 тисяч випадків щороку. Кожні 45 хвилин через рак простати помирає один пацієнт.

Простатит має дві форми:

  • інфекційну (запалення передміхурової залози, викликане хвороботворними мікробами)
  • застійну (переважно через відсутність регулярного сексу та малорухливий спосіб життя).
  • збої в роботі імунітету: перенесення важкої інфекційної хвороби, гормональні порушення, переохолодження, стрес, затримка сечовипускання, неправильне харчування та малорухомий спосіб життя.
  • унаслідок зараження вірусами, грибками, сечостатевими інфекціями (хламідіоз, гонорея, трихомоніаз).

Причини застійного простатиту

  • Відсутність регулярного сексу
  • Малорухливий спосіб життя
  • Переохолодження чи перегрівання області малого тазу
  • Стримування сечовипускання
  • Шкідливі звички.

Симптоми простатиту

  • В області малого тазу та статевих органів виникає різкий біль, що може “віддавати” у стегно та поясницю.
  • З’являються тяжкість, дискомфорт, ниючі болі у промежині, мошонці, статевому члені.
  • Порушення процесу сечовипускання, відчуття неповного випорожнення сечового міхура.
  • Зниження лібідо та проблеми з ерекцією.

Простатит також може стати причиною сексуальних розладів: статевий акт викликає біль, відбувається передчасна еякуляція.

Лікування простатиту та профілактика

Чоловікам після 25 років рекомендують хоча б раз на рік відвідувати уролога.

У разі діагностики простатиту медики призначать спеціальний курс лікування – протизапальні препарати у поєднанні з антибіотиками.

Важливо дотримуватися спеціальної дієти та виконувати фізичні навантаження.

Урологи рекомендують чоловікам звести до мінімуму вживання гострих та копчених страв.

Натомість корисно їсти волоські горіхи, корінь селери, петрушку, гарбузове насіння, свіжі овочі, йогурт, кефір (кисломолочні продукти допомагають відновити мікрофлору в кишечнику після прийому антибіотиків).

Виконувати фізичні вправи: збільшити навантаження на ноги (більше ходити, бігати, присідати).

Як виявити захворювання простати на ранній стадії

  1. Аналіз крові на рівень підвищення специфічного антигену простати (PSA).
  2. Загальний аналіз крові та сечі.
  3. Ультразвукове дослідження простати.

Найкраща профілактика захворювань простати регулярні профілактичні огляди в уролога. Потрібен щорічний контроль онкомаркера простати (ПСА) для чоловіків після 40 років.

Також важливий регулярний і безпечний секс.

На жаль, в Україні серед чоловіків не щеплена культура турботи про своє здоров’я.

Звернутися до уролога, розповісти про свої інтимні проблеми і пройти діагностичні процедури вважається ганебним.

Однак регулярні огляди передміхурової залози запорука тривалого статевого життя і профілактика ранньої діагностики ракових захворювань, – запевняє Іван Дмитрик.

Володимир Грисюк, журналіст, для УП.Життя

Вас також може зацікавити:

Про автора

admin administrator