Що краще за все допомагає від кліщів для собак

Авторadmin

Що краще за все допомагає від кліщів для собак

Кліщі у собаки: симптоми та лікування

З приходом ранньої весни активізується життєдіяльність іксодових кліщів. Паразити не живуть на тваринах протягом всього життєвого циклу, а є їхніми тимчасовими «супутниками». Присмоктуючись до тіла ссавця, кліщ може провести на ньому близько десяти днів, харчуючись кров’ю чотирилапих.

Крім того, паразити є переносниками численних бактеріальних і вірусних захворювань, зокрема такого, як піроплазмоз. Ось чому для багатьох власників таке актуальне питання «Як уберегти собаку від кліщів».

Симптоми укусу кліща у собаки

На жаль, немає безумовної ознаки, за якою можна точно визначити, що тварина була атакована паразитом. Перші симптоми укусу можуть проявитися і через кілька днів:

  1. Загальне нездужання вихованця. Собака стає менш рухомий, слабо реагує на звичні збудники. Може також відзначатися погіршення апетиту та підвищення спраги.
  2. Ймовірна поява свербежу у місці укусу — тварина чухатиме уражену ділянку шкіри.
  3. Зростання температури тіла до 40-41°C.
  4. Зміна кольору сечі (темно-жовтого або навіть бордового кольору).
  5. У складних випадках відзначається пожовтіння білків очей і слизових оболонок.

Якщо ви помітили якийсь із перерахованих вище симптомів, якомога швидше вирушайте до ветеринарного лікаря. Зволікання може коштувати не лише здоров’я, а й життя вихованця!

Як виявити кліща у собаки

Ветеринари рекомендують щодня оглядати собаку після прогулянки на вулиці. Це допоможе своєчасно виявити несподіваного гостя. Найбільш частими місцями скупчення паразитів вважається голова та шия тварини, області за вухами, пахова та ліктьова зона.

Якщо ви не знаєте, як виглядає кліщ на собаці, то не варто переживати — побачити його можна навіть неозброєним оком. Розмір кліща коливається від 2-3 мм до 1 і більше сантиметра!

Що робити, якщо ви знайшли кліща

Паразит проводить на тілі ссавців близько десяти днів, за цей час ви можете виявити й видалити небажаного сусіда. Зробити це можна самостійно в домашніх умовах, якщо ви володієте достатнім запасом знань і практичного досвіду.

Якщо власник вихованця не має уявлення про те, як дістати кліща у собаки, рекомендуємо звернутися до ветеринарного лікаря. Спеціаліст проведе маніпуляцію без розвитку можливих ризиків для здоров’я тварини.

Як видалити кліща у собаки

Якщо у вас немає можливості звернутися за допомогою до ветеринарної клініки, то видаленням комахи можна займатися самостійно. Кліщ у собаки — видалення в домашніх умовах:

  1. З огляду на те, що кліщ може бути переносником небезпечних для людини захворювань (таких, як енцефаліт або хвороба Лайма), перед процедурою власнику тварини рекомендується надіти рукавички.
  2. Заспокойте вихованця й розмістіть його в добре освітленому місці.
  3. Хоботок кліща оснащений мікроскопічними гачками, які дозволяють паразиту щільно утримуватися в тканинах. Не варто бездумно тягнути кліща — це може привести до того, що хоботок відірветься від тільця й залишиться під шкірою собаки. «Забутий» фрагмент комахи може викликати нагноєння та запальну реакцію.
  4. Не потрібно капати на паразита олією або іншою рідиною. Крім того, не рекомендується міцно стискати тіло комахи пальцями або пінцетом — це може привести до зараження собаки.
  5. Для безпечного видалення кліща найкраще використовувати «викручувач кліщів» — інструмент, що підводять під тільце паразита, фіксують і повільно обертають, поки не здасться голова комахи.

Що робити, якщо на собаці багато кліщів, а ви не знаєте, як правильно видалити паразитів? Рекомендуємо звернутися за кваліфікованою допомогою до ветеринарного лікаря.

У чому небезпека кліщів для собаки

Фактичний укус паразита не такий страшний для тварин, як ризик зараження вірусними та бактеріальними захворюваннями. Кліщі є частими переносниками небезпечних хвороб. Збудники потрапляють у кров ссавця разом зі слиною паразита після укусу.

Які хвороби переносять кліщі

Кліщ здатний «заразити» тварину такими захворюваннями, як ерліхіоз і піроплазмоз. Важливо своєчасно звернутися за кваліфікованою допомогою до фахівця — зволікання може коштувати тварині життя.

Ветеринари акцентують увагу власників на необхідності контролю стану собаки після видалення паразита. Якщо ви помітили такі симптоми, як апатія, відсутність апетиту, зміна кольору сечі та гіпертермія, терміново покажіть тварину лікареві!

Де собака може підчепити кліща

Ризики підчепити паразита з’являються разом з першими весняними проталинами. Рано навесні кліщі прокидаються після зимової сплячки і, відчуваючи потребу в харчуванні, починають полювання на ссавців.

Найвища активність паразитів у весняно-осінній період: з березня по травень та з серпня по жовтень. Але іноді випадки захворювання відзначаються навіть взимку. Влітку при високих температурах ризики зустріти членистоноге нижчі, але не виключені повністю.

Підчепити кровоссавця можна у вологій і тінистій місцевості: в лісі, на газонах і клумбах, в парках, скверах і садах. У сезон зустрітися з членистоногим можна навіть на відкритих чагарникових зонах у полях.

Профілактика собаки від кліщів

Багатьох власників тварин мучить одне і те ж питання — як боротися з кліщами у собак. На сьогодні немає більш дієвого та раціонального способу боротьби з паразитами, ніж своєчасна профілактика.

Для того, щоб запобігти атакам паразитів, досить скористатися акарицидними препаратами. Це спеціальні засоби, які бувають у вигляді крапель на холку, спреїв, нашийників або таблеток.

На сучасному ринку ветеринарних препаратів існує безліч компаній, що займаються реалізацією профілактичних засобів від паразитів. Аерозолі, краплі та нашийники — ви можете вибрати будь-який продукт, що відповідатиме індивідуальним запитам.

Використовувати препарати варто всім, незалежно від того, проживаєте ви у сільській місцевості або в межах міста — профілактика від паразитів повинна стати регулярним ритуалом. Крім того, не забувайте оглядати тіло тварини після кожної прогулянки, щоб своєчасно виявити появу несподіваного «сусіда».

Найкращі засоби від кліщів для собак – рейтинг препаратів від бліх і кліщів

З настанням весни власники собак занурюються в постійну тривогу, оскільки кожна прогулянка на природі з домашнім вихованцем загрожує йому небезпекою укусу кліща. Іксодові кліщі — переносники багатьох небезпечних захворювань, тому захист від них – це першочергова турбота кожного турботливого господаря. Які найбільш ефективні засоби для захисту від кліщів? Який препарат від кліщів для собак краще? Ми підготували для вас топ-рейтинг препаратів від цих паразитів.

  1. Види коштів від кліщів
  2. Рейтинг коштів від кліщів для собак
  3. Bayer — засоби №1 від кліщів для собак
  4. №2 — FrontLine
  5. №3 — Stronghold
  6. №4 — засіб від бліх та кліщів для собак Hartz
  7. №5 — Beaphar
  8. №6 — ефективний засіб від кліщів для собак RolfClub
  9. №7 — Барс (краще російське засіб від бліх та кліщів для собак)

Види коштів від кліщів

Для початку давайте розберемося, які види засобів використовуються для захисту наших домашніх улюбленців. Їх можна розділити на кілька категорій за формою випуску:

  • Краплі. Краплі наносяться на холку собаки і вважаються одним з ефективних методів захисту. Середня тривалість дії такого засобу – 2-3 тижні. Важливо використовувати засіб правильно. Наносити краплі можна тільки на суху шерсть, після процедури не можна купати собаку протягом 2 діб. Це ліки від кліщів для собак має одну особливість: воно знищує навіть паразитів, які вже знаходяться на тілі собаки. Після нанесення засобу речовина розчиняється в підшкірно-жировому шарі і проникає у волосяні фолікули, а також сальні залози. Після, воно поступово виділяється, вбиваючи або відлякуючи кліщів.
  • Нашийник. Даний вид захисту частіше використовується не для знищення кліщів, а для їх відлякування. Дія нашийника досить тривалий, вони зберігають ефективність протягом 1-7 місяців. Для повноцінного захисту їх можна використовувати спільно з краплями. У нашийників є один важливий недолік, оскільки нашийник локалізована на шиї собаки він не завжди може забезпечити рівномірну захист по всьому тілу. Використовуючи його, господарю не варто розслаблятися. Регулярно оглядайте собак на наявність паразитів.
  • Спрей. Дія спрею зберігається від 1 до 4 тижнів. АЛЕ! Потрібно дуже ретельно обробляти все тіло собаки, щоб не залишалися незахищені місця, а також потрібно стежити, щоб тварина не злизала засіб до його повного висихання. Такі препарати від кліщів для собак найчастіше спрямовані на відлякування паразитів і відрізняються швидкістю дії. Вони будуть особливо актуальні в тих випадках, коли тварині потрібен захист прямо зараз, а дія інших засобів ще не почалося.

Окремо варто сказати про вакцини, які не безпосередньо запобігають укус кліща, але захищає собаку від перенесеного їм захворювання – піроплазмозу. Вакцини дозволяють полегшити перебіг хвороби і значно зменшити вірогідність смертельного результату. У нас застосовується нідерландська вакцина Нобівак Піро, а також французька – Пиродог.

Також кошти поділяються за способом впливу:

  • Репеленти. Цей вид препаратів спрямований на відлякування кліщів.
  • Інсектоакарициди. Знищують паразитів.

Більшість акарицидных препаратів діють контактно, тобто, не проникають в кров тварини. Вони розчиняються на шкірі собаки, паралізуючи кліща, коли він контактує зі шкірою.

Що краще від кліщів для собак? Найбільш ефективними в боротьбі з кліщами вважаються препарати на основі піретроідів 2-го покоління: перметрина, дельтаметрина, цифенотрина, флуметрина, фіпроніл, пирипрола. Самими безпечними для людей і собак визнані перметрин з фипронилом.

Корисно знати! Більшість препаратів проти кліщів також відмінно допомагають позбутися від бліх.

Рейтинг коштів від кліщів для собак

Далі ми розглянемо найкращі засоби від кліщів для собаки, які мають відмінні відгуки та рекомендації фахівців.

Bayer — засоби №1 від кліщів для собак

Відмінно зарекомендувала себе фірма, яка займається випуском захисних засобів. Країна виробник – Німеччина. Це засіб від кліщів для собак, численні відгуки про який, свідчать про його незмінної ефективності.

  • Advantix – краплі, які захищають від кліщів, комарів та бліх до 30 днів. Діюча речовина – перметрин, який вважається одним з найефективніших.
  • Kiltix – нашийники з тривалістю дії в сім місяців.
  • Bolfo – лінійка спреїв, нашийників і шампунів. Нашийник працює протягом 4 місяців, крім кліщів також ефективно вбиває вошей і бліх. Спрей – дуже ефективний для прямого знищення кліща на тілі собаки.

№2 — FrontLine

Цей французький виробник випускає препарати в двох форматах: це спрей і краплі. Він допомагає позбутися від кліщів, так і від бліх. Забезпечує ефективний захист на місяць від кліщів, і на 2 – від бліх.

№3 — Stronghold

Виробляється в США. Цей виробник випускає препарати лише у формі крапель. У складі застосовуються безпечні для тваринного речовини, що дозволяє використовувати засіб навіть для зовсім маленьких цуценят з віку 6 тижнів. Ефективний проти коростяних, вушних кліщів, бліх. Дія препарату зберігається протягом місяця. Крім самих паразитів, вбиває їх личинки.

№4 — засіб від бліх та кліщів для собак Hartz

Ще одна американська компанія, яка випускає захисні краплі, спреї і нашийники. Спрей даного виробника діє моментально, знищуючи вже присутніх на тілі кліщів і бліх, ефект зберігається протягом тижня.

Нашийник знищує кліщів протягом 5 місяців, а його відлякуючий ефект зберігається на 7 місяців.

Краплі використовуються проти кліщів, бліх, комарів. Тривалість дії – 30днів.

№5 — Beaphar

Препарати виробляються в Нідерландах. Також мають широкий асортимент продукції, який включає нашийники, спреї і краплі.

Краплі запобігають укуси кліщів протягом 2-х тижнів, а також ефективні проти бліх протягом 3 тижнів. Нашийники діють близько 2,5 місяців проти кліщів, а от проти бліх, волосоїдів та вошей можуть використовуватися протягом 5 місяців.

Спрей ефективний близько місяця.

№6 — ефективний засіб від кліщів для собак RolfClub

Це продукція вітчизняного виробника. Також випускають весь спектр захисної продукції. Спрей ефективний проти іксодових кліщів, на всіх етапах розвитку паразитів. Крім того, це засіб дозволяється до застосування навіть для собак у період вагітності та лактації. Захист від кліщів – 1 місяць.

Краплі, від яких гинуть блохи і кліщі. Мають тривалість дії 1 місяць проти кліщів, а в 2 місяці проти бліх.

Нашийники активні протягом 2 місяців (від кліщів), а ось від бліх вони захищають в два рази довше.

№7 — Барс (краще російське засіб від бліх та кліщів для собак)

Засіб від бліх і кліщів, виробляється в Росії у вигляді спрею та крапель. Краплі діють протягом 1-2 місяців. Однією піпетки достатньо, щоб обробити собаку вагою 2-10 кг

Спрей діє 2 тижні.

Вибираючи ліки для захисту від кліщів для собак потрібно враховувати такі фактори, як вік тварини, його розміри, чутливість шкіри і схильність до алергій. Кращим рішенням буде консультація з ветеринаром, який зможе підібрати оптимальні препарати від бліх і кліщів.

Кліщі у собак: симптоми та лікування

Кліщ у собаки – це поширена і неприємна проблема, яка ускладнюється ще й тим, що цих паразитів є декілька видів. Наприклад, вушний кліщ у собаки – це мікроскопічна істота, яка може стати причиною запалення вуха та появи отиту.

Інколи важко помітити той факт, що вашого улюбленця вкусили. Тому при потеплінні надворі потрібно уважно слідкувати за станом чотирилапого друга та оглядати його після прогулянок. Тільки таким чином можна запобігти серйозним наслідкам для організму.

Після того, як собаку вкусив кліщ, перші симптоми можуть з’явитися впродовж 1 першої доби, а інкубаційний період складає до 28 днів. Їхня сила та швидкість появи залежать від таких чинників:

Існує безліч різноманітних хвороб, які переносяться цими паразитами. Їхня симптоматика в декількох випадках суттєво відрізняється. Але також є спільні риси, за якими господар може виявити, що з улюбленцем щось не так. До таких симптомів варто віднести:

  1. Підвищену температуру. Собаки відрізняються швидким метаболізмом, тому їхня нормальна температура приблизно 37,5-39 градусів. Якщо ж показник починає перевищувати це значення, тварині потрібно неодмінна допомога у найкоротший час.
  2. В’ялість та пасивність. Собака перестає рухатися та швидко втомлюється навіть від невеликої активності.
  3. Втрату апетиту. Внаслідок цього пес зовсім відмовляється від прогулянок.
  4. Блювоту та діарею. Організм починає сильно втрачати вологу, це послаблює стан здоров’я.
  5. Набряк суглобів, хромота та поява супутніх захворювань.
  6. Змінення кольору сечі.

Найчастіше хвороби, що переноситься кліщами, залежать від виду паразитів. Існують як досить великі особини, укуси яких побачити просто, так і мікроскопічні. Останніх можна помітити на тілі тварини тільки завдяки характерним симптомам або проведенню аналізів.

Найкращим рішенням при вищевказаних симптомах є звернення до ветеринара. Якщо довго зволікати з медичною допомогою, то стан чотирилапого друга буде швидко погіршуватися, що може призвести до фатальних наслідків.

Саме тому дуже важливо слідкувати за станом тварини, щоб не допустити подібної ситуації. Обов’язково подбати про наявність профілактики проти появи кліщів у собаки.

Як видалити кліща та обробити місце укусу

Якщо собаку вкусив кліщ, то можна видалити паразита власноруч або звернутися до ветеринара. Якщо ви не впевнені у власних навичках, то краще обрати другий варіант, але видалення кліща ‒ не є складним процесом.

Важливо розуміти, навіть якщо вчасно витягнути зараженого кліща, то улюбленця все одно доведеться лікувати. Але відсутність паразита допоможе легше перенести цей процес.

Отже, процес видалення кліща виглядає наступним чином:

  1. Подбайте про наявність інструмента – викручувач кліщів. Також не забудьте застосовувати рукавички та спеціальний контейнер, куди потрібно буде помістити паразита. Видаляти кліща пінцетом не рекомендується. Таким чином ви можете роздавити його та погіршити стан домашнього улюбленця.
  2. Постарайтесь заспокоїти собаку. Дайте команду сидіти на місці. Ні в якому разі не потрібно поспішати, адже це може призвести до появи поранень на тілі.
  3. Розсуньте шерсть біля місця укусу, аби паразита було краще видно.
  4. Поставте крючок на шкіру тварини.
  5. Підведіть інструмент під тіло кліща.
  6. Починайте витягувати паразита, виконуючи кілька обертів навколо осі.

Якщо вас цікавить, чим обробити собаку від кліщів після проведення процедури, то скористайтеся спеціальним антисептиком.

Які хвороби переносяться кліщами

Хвороби собак від укусів кліщів бувають різноманітними та небезпечними. Саме тому краще за все не допускати появи цих паразитів на тілі свого улюбленця, використовуючи поширені методи профілактики.

До найнебезпечніших хвороб варто віднести:

  1. Бабезіоз ‒ захворювання при якому з’являється лихоманка, потемніння сечі, задишка та багато іншого. Після появи симптомів тварина може померти протягом тижня, тому варто відразу звернутися по допомогу.
  2. Туляремія ‒ поширене інфекційне захворювання, інкубаційний період якого складає від 4 днів до двох тижнів. Симптоми відрізняються наявністю високої температури, діареї, блювотиння, зниженої активності, виділень з носа та очей.
  3. Бореліоз або хвороба Лайма ‒ дуже поширена патологія, яка переноситься паразитами. Хвороба відбувається у гострій, підгострій або хронічній формі. До характерних симптомів відносяться: лихоманка, набряк суглобів та збільшення лімфовузлів, відсутність апетиту тощо.
  4. Анаплазмоз ‒ найчастіше відрізняється появою лихоманки, болем у суглобах, зниженням активності, рідше з’являються пронос, блювота або судоми.

Як бачите, багато різних хвороб, які переносяться кліщами, мають схожу симптоматику. Тому визначити наявність паразита просто, для цього слід уважно спостерігати за станом домашнього улюбленця.

Засоби профілактики

Під час прогулянки собаки полюбляють бігати у густій траві, під високими деревами та пробиратися між кущами. Саме такі місця полюбляють кліщі для пошуку носіїв. Але підхопити їх можна і на асфальті на вулиці, де немає високої трави та кущів. Та на щастя зараз ветеринарією винайдено багато різноманітних способів для захисту домашнього улюбленця від впливу цих паразитів.

Найчастіше профілактика передбачає використання спеціальних засобів, які відлякують паразитів та не дозволяють їм чіплятися за шерсть тварини. Такі продукти продаються навіть у вигляді різних форм факторів:

  • таблеток;
  • спеціальних крапель у флаконах;
  • спреїв.

Краплі необхідно застосовувати на холці тварини. Достатньо однієї дозованої піпетки, щоб на певний час захистити улюбленця від укусу кліща. Спреєм обробляють більшу частину тіла собаки, особливу увагу приділяючи місцям, де мало шерсті: вуха, пах тощо.

Також існують спеціальні нашийники проти кліщів. Вони розраховані на постійну дію. Внутрішня сторона ошийників оброблена спеціальною речовиною, яка відлякує або вбиває кліщів. Але не бажано використовувати лише нашийники, оскільки через деякий час ефективність продукту знижується. Додатково потрібно використовувати таблетки або каплі.

Варто зазначити, що такі засоби потрібно використовувати обережно, щоб не нашкодити улюбленцю. Для цього перевіряйте рекомендації до використання.

Якщо ви правильно проведете профілактику, вам не доведеться дізнаватися, що робити, якщо собаку вкусив кліщ. Адже ваш чотирилапий компаньйон буде надійно захищений від укусів цих паразитів.

Про автора

admin administrator