Що має бути у кожної господині на кухні

Авторadmin

Що має бути у кожної господині на кухні

Зміст:

Що має бути на кухні у будь-якої господині?

Важко уявити кухонний простір без цих важливих дрібниць. Розповідаємо, що має бути на кожній кухні для зручної готовки: можливо, цей мінімум допоможе нарешті розвантажити робоче місце і позбутися зайвих марних гаджетів.

  • Лопатки і столові прилади
  • Кастрюлі
  • Ножі
  • Сковорідка
  • Розділові дошки
  • Глибока миска
  • Текстильне приналежність
  • А без чого ви не можете обійтися на кухні?

Лопатки і столові прилади

Кількість вилок і ложок залежить від того, скільки людей живе у вашому будинку і як часто ви приймаєте гостей. Найзручніше зберігати столові прилади і лопатки у висувному ящику тумби, розсортувавши їх по відсіках лотка. Але якщо кухня простора і на столешниці вистачає місця, можна розміщувати виделки і ложки в спеціальній вертикальній стійці.

Прилади з нержавійки – це краще поєднання розумної ціни і відмінної якості.

Використовуйте кухонний фартук, якщо хочете, щоб прилади завжди були під рукою і не захаращували столішницю: допоможуть рейлінги з гачками і контейнерами.

Кастрюлі

Програма-мінімум включає в себе всього 3 ємності:

  1. Маленька каструлька на 1,5 л для готування «» на одного «», розігрівання або варіння яєць. Можна замінити сотійником з ручкою.
  2. Середня для приготування гарнірів на 2-3 л.
  3. Велика каструля для супів або компотів приблизно на 4-5 л.

Якщо ви хочете замінити свої старі ємності, що прийшли в непридатність або втратили привабливий вигляд, вибирайте каструлі в наборі: вони мають однаковий дизайн і легко вставляються один в одного, економлячи місце.

Ножі

«» Кухарська трійка «» необхідних ножів:

  1. Універсальний для нарізки м’яса, риби та подрібнення овочів. Вибирайте якісний виріб, адже на нього припадає основне навантаження.
  2. Хлібний ніж з зубами.
  3. Невеликий ножик для чищення овочів.

Не слід зберігати ножі разом з іншими столовими приладами: леза не повинні зачіпати інші металеві предмети. Розташуйте їх на магнітній дошці, в спеціальному відсіку або власнику з заточкою.

Як зрозуміти, коли потрібно точити ніж? Професіонали радять робити це раз на два тижні, але краще орієнтуватися на свої відчуття: якщо ніж перестав різати і почав шматувати, заточка необхідна.

Сковорідка

Це ще одна річ, без якої важко обійтися. Мінімум дві сковорідки повинні бути на кожній кухні. Перша з чавуну або каменю – діаметром 26-28 см для гасіння і смаження м’яса, приготування плова і котлет. Друга – неглибока, діаметром 24 см: для млинців, яєчні та підсмажування овочів. Підійде традиційна сковорода з антипригарним покриттям.

Не рекомендуємо ставити сковорідки один на одного, щоб не подряпати покриття: для них існують спеціальні підставки з роздільниками, що дозволяють задіяти місце по максимуму. Ще один цікавий варіант зберігання – підвісити пристосування за ручки.

Розділові дошки

Без них неможливо нарізати овочі і м’ясо, не пошкодивши сторінку. Вважається, що дощок має бути дві – для сирих і готових продуктів, оскільки бактерії після м’яса і риби не видаляються звичайним споваскуванням під краном. Насправді, набагато зручніше мати три дошки і використовувати одну поменше для нарізки хліба.

Не рекомендуємо купувати дошки з пластику: вони ковзають по поверхні і швидко приходять в непридатність через численні подряпини. Користуватися таким виробом просто небезпечно. Найбільш доступними і практичними матеріалами для дощок є дерево і бамбук:вони красиво виглядають, не вбирають хвороботворні мікроорганізми і не туплять ножі.

Зберігати розділові дошки можна на гачках або в добре провітрюваній вертикальній сушарці для посуду. Також існують спеціальні полиці-утримувачі, які дозволяють задіяти порожні ділянки з користю.

Глибока миска

Це універсальний предмет для готування: в неї можна покласти вже нарізані продукти, змішати салат, прибрати приготовану страву в холодильник. Для замішування тіста і фаршу необхідна велика миска – можна придбати комплект з двох-трьох ємностей і складати їх один в одного.

Вибирайте вироби з нержавіючої сталі або скла: вони екологічні і безпечні. При підготовці з міксером використовуйте якісний товстий пластик.

Текстильне приналежність

Прихватки, кухонні рушники, губки і ганчірки незамінні під час готування, прибирання і миття посуду. Ці речі завжди повинні бути під рукою, але рідко прикрашають кухню своїм виглядом, тому при оформленні інтер’єру варто витримувати баланс: частину пристосувань прибрати в закриті шафки, а найнеобхідніші залишити на виду.

Сучасний ринок пропонує безліч цікавих рішень для красивого і практичного зберігання губок і ганчірочок.

Найбільш довговічні і якісні ганчірки виробляють з мікрофібри і бамбука.

Перерахований мінімум предметів необхідний, якщо ви готуєте вдома і прагнете скоротити кількість кухонного начиння на користь вільного простору.

А без чого ви не можете обійтися на кухні?

Напишіть у коментарях свій мінімальний набір, без якого вам не обійтися.

Кухня – обличчя господині: яка кухня має бути в ідеальної господині

Кухня – місце, де сім’я проводить більшу кількість часу на день. Тут проходить готовка, розмови з близькими, виникають ідеї та плани. Саме ця частина будинку або квартири вважається особою господині, тому що не дарма рахували предки: «Хліб всьому голова» Так і тут – кухня стає центром у домашньому житті господарів. Якщо зайти на кухню, то через кілька секунд вже можна зрозуміти, яка людина володіє нею.

  • Розстановка меблів і побутових приладів: наскільки важливе це питання
  • Основне правило «робочого трикутника»
  • Розстановка меблів на кухні
  • Побутова техніка: вплив її розстановки
  • Що повинна вміти найкраща господиня?
  • Чистота і порядок у домі
  • Приготування смачних страв
  • Грамотний розподіл часу
  • Економне ведення господарства
  • Спокійна обстановка в будинку
  • Доглянута зовнішність
  • Дизайн інтер’єру кухні
  • Розташування і кількість розеток
  • Розміщення посуду та необхідного начиння
  • Витяжка над плитою: на що вона впливає
  • Узагальнення перелічених нюансів
  • Як навчитися грамотного планування часу?
  • Які предмети інтер’єру підходять для ідеальної кухні
  • Як створити затишок у будинку?

Розстановка меблів і побутових приладів: наскільки важливе це питання

Якщо вірити дослідженням, то навіть на невеликій кухні з неправильно розставленими меблями, господиня може пройти за день до 10, а то й 12 км. Природно, що до вечора вона вже практично не стоїть на ногах. А якщо сюди додати ще й те, що в руках у неї постійно щось знаходиться? Тому необхідно розібратися, яким чином розташувати меблі та побутові прилади на кухні так, щоб зменшити «намотувані» господаркою кілометри.

На маленьких кухнях значно простіше правильно розмістити меблі ФОТО: vies-don.ru

Основне правило «робочого трикутника»

«Робочим трикутником» дослідники назвали основну траєкторію жінки при приготуванні їжі. Це три точки – плита, холодильник, мийка. Але сюди можна включити ще й робочу зону. Для того щоб кухня стала для господині більш комфортною, необхідно:

  • Максимально зменшити відстань між точками.
  • Позбутися предметів, які можуть заважати при переміщенні між цими точками.

В ідеалі відстань між вказаними місцями має становити від півтора до трьох метрів.

Ось цю кухню можна назвати практично ідеальною, незрозуміло лише, де холодильникФОТО: 1000remontov.ru

Розстановка меблів на кухні

Для маленьких кухонь найбільш зручним буде Г-подібне розташування кухонного гарнітура, а ось більш великі потребують іншого підходу. Тут найкраще меблі та побутову техніку розмістити буквою «П». При цьому на півострові, розташованому в центрі кухні, повинна бути плита і робоча зона, на перемичці миття. А холодильник краще розмістити біля стіни.

Кухня з острівним розташуванням плити досить удобнаФОТО: kitchen.interiostory.com.ua

Важлива і висота як підлогових, так і навісних шафок. В ідеалі, повинні бути дотримані такі параметри:

  • столешниця – 90 см від підлоги;
  • навісні шафи – 1,8-2 м.

Однак ці показники можуть змінюватися залежно від зростання господині. Тут же наведені лише середньостатистичні дані.

Кожна деталь гарнітура і вся побутова техніка повинна розташовуватися зручно для господарки ФОТО: sphere-of-life.com

Побутова техніка: вплив її розстановки

Тут необхідно підходити до кожного випадку індивідуально. Не всі господині користуються одними і тими ж побутовими приладами. Потрібно зрозуміти, які з них найбільш затребувані при приготуванні їжі і розташувати їх в одній зоні кухні.

Духова шафа розташована нижче варочної панелі, як це прийнято, не надто вдалий варіант. Набагато зручніше, якщо він буде розташований на рівні 80-90 см від підлоги.

Таке розташування духової шафи та мікрохвильової печі буде максимально зручним ФОТО: sunros.website

Що повинна вміти найкраща господиня?

Досить багато людей вважають, що хорошою господинею називають ту жінку, яка постійно стоїть біля плити або з ранку до вечора намиває підлоги. Така думка далеко від істини.

У хорошої господині завжди в будинку чиста і затишна атмосфера, всі предмети інтер’єру гармонійно розставлені і стильно підібрані один до одного. Вона вміє підтримувати щоденний порядок в оселі навіть при наявності у неї маленьких дітей і, незважаючи на все це, виглядає свіжою і привабливою. Така жінка завжди готова зустріти несподіваних гостей, їй є, чим їх пригостити.

Гарною господинею неможливо народитися, але стати їй при великому бажанні під силу кожній жінці. Для цього потрібні особливі навички і вміння, які прищеплюються і відточуються роками.

Чистота і порядок у домі

Своєчасно проводити прибирання і постійно підтримувати чистоту і порядок – одне з головних правил, яким повинна керуватися хороша господиня. Однак це ще не означає, що всі домашні турботи будуть входити тільки в обов’язки жінки. Їх слід розподілити між членами сім’ї, що дозволить значно заощадити час і сили.

Приготування смачних страв

Навіть якщо жінка не вміє готувати, у хорошої господині завжди є під рукою кулінарна книга або необхідні рецепти в закладках на гаджеті. З їх допомогою вона зможе радувати своїх близьких людей смачними і різноманітними стравами.

При цьому щоб стати хорошою господинею і дружиною, не обов’язково вибирати рецепти, що займають багато часу. Досить готувати прості, але смачні страви, які оцінить вся сім’я.

Грамотний розподіл часу

Вміння правильно розподіляти час – це також одна з особливостей хорошої господині. Вона завжди зуміє чітко розставити пріоритети у своєму щоденному графіку, де вистачить часу і на підтримку чистоти в будинку, і на увагу сім’ї, і на догляд за зовнішністю.

Економне ведення господарства

Дбайлива господиня економно і розумно веде сімейний бюджет. У такої жінки завжди в будинку достаток, і вона знає, що у неї знаходиться в холодильнику, що необхідно купити з одягу, і, разом з цим, здатна відкласти частину грошових коштів на великі придбання.

Для довідки! У хорошої господині завжди під рукою спеціальна записна книжка, де вона може вести облік розподілу сімейного бюджету.

Спокійна обстановка в будинку

У хорошої господині в будинку приємна і спокійна атмосфера, ніколи не чутна лайка. Вона вміє згладжувати будь-які конфлікти і знаходити компроміси. Таке житло – місце для відпочинку всім домочадцям, куди завжди приємно повертатися після важкого робочого дня.

Створює спокій і затишок у сім’ї.

Доглянута зовнішність

Незважаючи на те, що всі ідеальні хазяйки витрачають чимало часу на створення домашнього затишку, виділити пару годин зі щоденного графіка на догляд за зовнішністю вони можуть. Охайний і доглянутий зовнішній вигляд додасть жінці впевненості в собі, а її очі блищатимуть від щастя. Чоловік поруч з нею буде пишатися, що у нього така дружина.

Дизайн інтер’єру кухні

Думаючи про те, як полегшити працю господині на кухні, мало хто замислюється про дизайн. А між тим колірна палітра стін, гарнітура, повинна радувати або заспокоювати, а не залишати байдужим, а то й зовсім дратувати. Тому починати переробку простої кухні в ідеальну слід ще на стадії ремонту і купівлі меблів.

А ось такі м “які, умиротворюючі відтінки заспокоюватимуть господиню під час роботи на кухнеФОТО: remontt.net

Розташування і кількість розеток

Це питання стоїть найбільш гостро, особливо, у світлі постійного збільшення побутових приладів. Варто запитати себе, що зробити простіше – натиснути кнопку на потрібному апараті або спочатку витягнути штепсельну вилку одного агрегату, потім включити в розетку інший, лише потім запустити потрібний прилад? Відповідь очевидна. А якщо подумати, скільки разів, поряд з іншими марними, проводяться подібні дії, стане зрозуміло, скільки сил доводиться витрачати господині.

Непоганим рішенням буде встановлення прихованих розеток, що висуваються при ФОТО: rmnt.ru

Розміщення посуду та необхідного начиння

Подібні предмети повинні знаходитися поруч з мийкою неподалік від робочої зони. В іншому випадку, господині знову доведеться бігати по кухні то за одним, то за іншим предметом. До речі, про мийку. Вона повинна бути досить глибокою, щоб в неї легко поміщалася найбільша з каструль, використовуваних при готуванні.

Правильне і зручне розміщення кухонного начиння відіграє дуже важливу роль при приготуванні харчіФОТО: woodweb.com

Також значно розвантажить господиню установка посудомийної машини. Варто тільки уявити, що господиня, яка провела півдня біля плити, сідає разом з усіма вечеряти. Після прийому їжі домочадці розходяться по кімнатах відпочивати, а вона знову в справах – адже потрібно ще й посуд перемити.

А ось таке сумбурне розміщення навряд чи допоможе господарям ФОТО: 220va.ru

Витяжка над плитою: на що вона впливає

Це питання також не можна втрачати з виду. Якщо на кухні занадто спекотно і волого, що часто буває при готуванні різних страв, господиня починає швидше втомлюватися. А в зимовий час, коли вікна відкрити неможливо, це і зовсім стає основною проблемою. Для її вирішення слід врахувати 2 основних моменти:

  • Потреба встановлення витяжки над варочною поверхнею. Такий пристрій буде відразу видаляти пар, що піднімається від плити.
  • Забезпечення примусової витяжної вентиляції, яка буде включатися при необхідності.

Витяжка допоможе видалити пар, що піднімається від підготовлюваних страви ФОТО: vseme.ru

При пристрої примусової витяжки потрібно звернути особливу увагу на двигун. Він повинен працювати дуже тихо. Напевно кожен помічав, що, перебуваючи в галасливому натовпі, людина втомлюється значно швидше. Тут та ж ситуація. Тому забезпечення комфорту неможливе без тиші.

До вибору вентилятора слід підходити гранично уважно та виважено ФОТО: ventazbuka.ru

Узагальнення перелічених нюансів

Для того, щоб було простіше розібратися, на що необхідно звернути увагу у своїй кухні, щоб зробити її ідеальною, має сенс просто об’єднати всі правила в загальний список. Отже, для максимального комфорту господині на кухні потрібно:

  • Правильний розрахунок при установці кухонних меблів і побутової техніки. Не варто забувати про робочий трикутник.
  • Висота розташування підлогових і підвісних шафок.
  • Зручність розташування побутової техніки.
  • Освітленість робочої та обідньої зони.
  • Приємний дизайн, правильне колірне рішення стін і гарнітура.
  • Достатня кількість розеток і їх зручне розташування.
  • Розміщення кухонного начиння, зручність користування ним.
  • Витяжка, вентиляція і тиша на кухні.

Прекрасне розташування меблів у маленькій кухнеФОТО: yandex.kz

Ось так виглядає список в загальних рисах. Звичайно, це не повний перелік, який і скласти неможливо. Багато що залежить від самої господині, розмірів кухні, кількості домочадців. Список можна продовжувати ще довго. Але основне, на що необхідно звернути увагу, все ж було перераховано.

Як навчитися грамотного планування часу?

Навчитися бути хорошою господинею не так-то складно, як здається на перший погляд. Головне почати робити кроки в потрібному напрямку, а найрозумнішим рішенням у цій справі буде грамотне планування часу. Для цього необхідно завести блокнот, в якому будуть записуватися плани на кожен день, починаючи з основних справ і закінчуючи другорядними.

У міру виконання справ слід фіксувати час, який було на них витрачено. Цей захід дозволить проаналізувати, скільки його використано з користю для справи, а скільки даремно. Однак не варто впадати у відчай, якщо суворо дотримуватися графіку з перших днів не виходить. Правильний розподіл часу – справа звички, яка приходить досить швидко, необхідно лише дотримуватися мети.

Які предмети інтер’єру підходять для ідеальної кухні

Ідеальний кухонний гарнітур – перед покупкою цієї найважливішої частини кухонної обстановки необхідно зробити ретельні заміри приміщення.

Зробити це слід за допомогою рулетки. Потрібно дізнатися такі параметри кухні: віконні та дверні прорізи, висота, довжина стін і відстань між ними, розміри всіх виступаючих елементів (вимикачів, розеток, труб, батарей опалення тощо).

Всі ці цифри слід взяти до уваги при складанні плану приміщення. Після цього потрібно підрахувати, скільки кухонних шаф потрібно для кухні, яка побутова техніка буде вбудована в гарнітур. Також дуже важливий виділений на його купівлю бюджет.

Природно, що виготовлений з якісних натуральних матеріалів гарнітур буде коштувати істотно дорожче, ніж меблі з ДСП або МДФ.

Один з найкращих матеріалів для ідеального гарнітуру – це екологічно чистий масив дерева.

Вся фурнітура і декоративні елементи також повинні бути високоякісними, надійними і міцними.

Ідеальний стіл і стільці – перше, на що слід звернути увагу при виборі цієї частини інтер’єру, це форма обіднього столу.

Класичним варіантом є прямокутник, який відмінно впишеться в будь-який інтер’єр і буде досить містким.

Якщо кухня невелика, в ній буде чудово виглядати стіл овальної або круглої форми.

Друга важлива характеристика – це матеріал виготовлення. Природно, найбільш респектабельно і дорого виглядають меблі з масиву дерева, проте не всі можуть собі її дозволити.

Ідеальні стільці повинні поєднуватися зі столом, бути зручними, добротними і довговічними. Сидіння краще підібрати м’які, а спинки – максимально комфортні.

Ідеальна побутова техніка – мабуть, ідеальним варіантом для будь-якої кухні можна назвати вбудовану побутову техніку.

Вона максимально пристосована до потреб господарів житла, дуже гармонійно вписується в існуючий інтер’єр, не займає зайвого місця.

Купуючи побутову техніку, перевагу слід віддавати перевіреним виробникам, що пропонують якісну продукцію. В даному випадку не варто економити і вибирати дешеві аналоги, надійність яких ніхто не гарантує.

Як створити затишок у будинку?

У список повсякденних турбот обов’язково повинні входити справи, пов’язані з підтриманням чистоти і порядку в будинку. Однак щодня проводити повне прибирання всього приміщення не слід.

Стежить за порядком.

Щоб у житло було чисто, досить щодня витрачати по півгодини на протирання вологою ганчіркою поверхонь інтер’єру і підлоги від пилу. Крім того, необхідно привчити всіх домочадців відразу прибирати за собою залишки крихт, сміття та бруду, а також мити посуд.

Для створення затишку в будинку необхідно також приділяти увагу дрібницям, таким як чисті скатертини і серветки, охайні штори і тюль. Важливе значення при цьому мають доглянуті живі квіти, які додадуть в будинок не тільки красу, але і освіжать атмосферу.

Про автора

admin administrator