Що може підвищити лібідо

Авторadmin

Що може підвищити лібідо

Які продукти допоможуть підвищити лібідо: відповідь експерта з психосексуальної медицини

Згідно з дослідженням, яке торік опублікував «Британський медичний журнал», кількість людей, які регулярно займаються сексом, зменшилася. Половина жінок і майже дві третини чоловіків хотіли б мати більш насичене статеве життя.

Як їжа впливає на лібідо? Чи існує між ними зв’язок? Чи допомагає їжа відчути необхідний настрій? А може навпаки – зменшує сексуальне бажання? На всі ці питання відповіла провідний консультант із психосексуальної медицини, представник Королівського коледжу акушерів та гінекологів Лейла Фродшам в інтерв’ю «ВВС Україна».

Чому знижується лібідо?

«Головні причини – це проблеми у відносинах та відсутність балансу між роботою та особистим життям», – каже доктор Фродшам.

У жінок це часто зумовлено менопаузою. Тканини, що колись зберігали природну вологість, атрофуються, тому під час сексу можуть виникати неприємні відчуття, сухість та біль.

Але найчастішою причиною сексуальних проблем є неврози. Тому всім, хто страждає на менопаузу або напади тривожності, Лейла Фродшам радить звернутися до лікаря.

Чи впливає харчування?

Неправильне харчування не можна вважати головною причиною низького лібідо, вважає Фродшам. Однак воно може погіршити існуючу проблему.

«Тривога та стрес, перевтома та робота зі змін впливають на те, яку їжу ми вибираємо. Люди харчуються нерозбірливо та зловживають шкідливими стравами та перекушуваннями. Така їжа зазвичай містить багато жиру, солі, цукру та рафінованих вуглеводів».

З іншого боку, і натомість стресу розвивається дефіцит магнію – мікроелемента, що впливає рівень сексуального потягу.

Ще один ворог лібідо – цукор. Його надмірне споживання негативно впливає на ендокринну систему, що відповідає за естрогени. У людей з надмірною вагою збільшується рівень глобуліну – білка, що зв’язує статеві гормони та виводить їх із організму.

Стрес змушує людей реагувати по-різному. Одні їдять більше за норму, а інші – катують себе безперервними дієтами та фізичними навантаженнями. Все це, звісно, не стимулює сексуальне бажання.

«Надмірні тренування та недостатня вага часто призводять до зниження рівня статевих гормонів у жінок. Тому дуже важливо дотримуватися здорового балансу. Це забезпечить і статевий потяг, і фертильність», – радить доктор Фродшам.

«Серед моїх пацієнтів – багато людей, які неправильно харчуються та не займаються спортом. Вони почуваються ніяково і соромляться роздягатися перед партнером», – пояснює Лейла.

«Ще один бар’єр на шляху до здорового способу життя – це стрес на роботі. Люди затримуються, їдять напівфабрикати. А вдома дивляться телевізор допізна, прокручують стрічку новин у соцмережах або розбирають робочу пошту. Так поступово пари втрачають емоційну близькість. І зрештою – потяг один до одного».

Що їсти, щоб підвищити лібідо?

Є думка, що сексуальне бажання стимулюють афродизіаки. Це харчові продукти або інші речовини, що нібито підвищують лібідо та потенцію. Проте наукових доказів впливу афродизіаків на організм людини немає.

Однак відомо, що деякі вітаміни та мінерали сприяють фертильності.

«Наприклад, устриці містять багато цинку, який потрібний організму для вироблення тестостерону. Вони заслужили на славу потужного афродизіаку ще й тому, що зовні нагадують жіночі геніталії. Джерелом цинку можуть бути й інші продукти, наприклад гарбузове насіння, але його рідко відносять до афродизіаків», – розповідає доктор Фродшам.

Вживаючи певну їжу, можна підвищити рівень дофаміну (гормону “задоволення”). Це свіжі фрукти та овочі, особливо чорниця, авокадо та спаржа.

Доктор Фродшам також радить додати до свого раціону продукти, що містять магній, який «особливо корисний гормональному балансу. Його багато в горіхах, насінні та листових овочах».

Що ще допоможе, окрім їжі?

«Важливо – стежити за своїм психічним здоров’ям та зменшувати тривожність. Тут допоможе медитація, гарний сон та відпочинок», – каже доктор Фродшам.

«Проводьте більше часу разом, обіймайтеся та виявляйте ніжність. Тілесний контакт підвищує рівень окситоцину, що посилює лібідо».

За словами сексолога, покращити стосунки допоможе планування сексу. Хтось скаже, що це може перетворити секс на рутину, але насправді це допоможе краще налаштуватися, спланувати щось нестандартне. Щоб жити разом, необхідно підтримувати контакт і статевий потяг.

Що таке лібідо і як підвищити сексуальний потяг у жінок та чоловіків

Термін «лібідо» досить новий. Вперше він згадується Зігмундом Фрейдом та являється одним з головних понять психоаналізу. Цим терміном Фрейд визначив специфічну енергію, яка відповідає за потяг людини до протилежної статі. Гід Онлайн розповідає, що таке лібідо простими словами, як його виміряти та підвищити сексуальний потяг у жінок та чоловіків у разі зниження.

Що таке лібідо простими словами?

Фото: unsplash.com

Лібідо – це сексуальний потяг чоловіка до жінки та жінки до чоловіка. Цей потяг може проявлятися сексуальною активністю в різних формах – думках, еротичних фантазіях або бажанні зайнятися сексом.

Лібідо може бути прелюдією до статевого акту, або ж виникнути вже у процесі статевого акту. Іншими словами, лібідо – це первісний статевий інстинкт, бажання фізичної близькості із протилежною статтю.

Чим визначається лібідо?

Фото: envato.com

Те, наскільки виражене у людини сексуальне бажання, визначається рівнем статевих гормонів в організмі. У кожної людини рівень гормонів різний та може змінюватися під дією різних зовнішніх та внутрішніх чинників. У чоловіків за рівень лібідо відповідають гормони андрогени, в першу чергу тестостерон. Жіночими статевими гормонами являються прогестерон та естрогени.

При порушеннях лібідо виникає безліч проблем у відносинах між чоловіком та жінкою. В першу чергу страждає їхнє інтимне життя, партнери можуть відчувати власну неповноцінність, невдоволеність одне одним. Зрештою це призводить до конфліктів та розставання або зрад. Тому проблеми з рівнем лібідо потрібно вирішувати якомога швидше, доки це критично не відобразилося на ваших стосунках.

Як виміряти лібідо?

Лібідо не є якоюсь сталою величиною та не має власної шкали для вимірювання. Сексуальне бажання залежить від багатьох факторів, наприклад настрою людини, її самопочуття, наявності різних захворювань, тощо. Тому рівень лібідо може змінюватися впродовж короткого проміжку часу. Чоловічий та жіночий гормональний фон також сильно впливають на рівень лібідо.

У 2005 році ізраїльські вчені заявили, що винайшли прилад для вимірювання рівня лібідо. За словами винахідників, такий прилад оснащений сенсорним датчиком, який здатен зчитувати інформацію, що надходить з мозку людини, та відображати її у формі показників на дисплеї. Але такі розробки носять, скоріше, експериментальний характер та не призначені для масового застосування.

Які ознаки та причини зниженого лібідо?

Фото: envato.com

Ключовими ознаками зниження рівня лібідо для представників обох статей є відсутність бажання займатися сексом, відраза до статевого акту та невдоволеність своїм партнером.

Причини зниження лібідо у чоловіків та жінок в цілому ідентичні:

  • депресія, постійні стреси, підвищена тривожність та інші психологічно фактори;
  • брак досвіду у сексуальних стосунках та проблеми з вираженням власної сексуальності;
  • дитячі психологічні травми, можливо, пов’язані з насиллям з боку дорослих;
  • фізична перевтома та виснаженість після важкої роботи;
  • прийом деяких медикаментів (антидепресанти, антигістамінні препарати, знеболюючі а основі опію);
  • прийом гормональних контрацептивів;
  • часте вживання алкоголю, наркотичних речовин чи куріння;
  • високий артеріальний тиск;
  • розлади невротичного характеру;
  • надлишкова вага.

Також причиною зниження лібідо може бути довге утримання від статевих контактів або їх надмірна частота.

Як підвищити лібідо?

Фото: envato.com

Можна виділити низку загальних порад, які допоможуть покращити лібідо як чоловікам, так і жінкам:

  1. Постарайтеся зменшити рівень стресу. Емоційна перевтома, наприклад, через постійні аврали на роботі, суперечки з начальством та жорсткі дедлайни, не найкращим чином впливають на сексуальність.
  2. Краще висипайтеся. Постійний недосип веде до багатьох проблем зі здоров’ям, у тому числі й до зниження лібідо. Старайтеся спати не менше 6 годин на добу та дотримуйтеся графіку.
  3. Уникайте фізичних перевантажень. Помірна фізична активність діє тільки на користь лібідо, проте якщо ви сильно перевтомлюєтеся, на інтимне життя просто не вистачатиме сил.
  4. Вживайте менше вуглеводів. Вуглеводи дають нашому організму необхідну енергію, проте їх надлишок призводить до набору ваги, а це, у свою чергу, знижує сексуальну активність.
  5. Правильно харчуйтесь. Деякі продукти покращують ваш фізичний стан та настрій, додають енергії. В першу чергу, це овочі та фрукти, зелень, горіхи, лимон та мед.
  6. Перевірте свою ендокринну систему. Ендокринні захворювання можуть негативним чином впливати на потяг до протилежно статі. Краще пройти повне медичне обстеження, зокрема обстеження щитовидної залози.
  7. Відмовтеся від шкідливих звичок. Алкоголь, нікотин, наркотичні речовини, а також деякі медикаменти, руйнують нервову систему. Вони також можуть стати причиною зниження статевого потягу.

Також партнерам може знадобитися консультація сексолога, психотерапевта, психолога. Можливо, незадоволення один одним у ліжку виникло через брак взаємної довіри, конфліктні ситуації, які призвели до погіршення інтимного життя та зниження лібідо.

Не варто також забувати, що у чоловіків після 40-50 років зменшується кількість тестостерону у наслідок андропаузи. Цей процес є природнім та незворотним. Приблизно у цьому ж віці у жінок настає менопауза, яка теж характеризується поступовим зниженням сексуального бажання.

Про автора

admin administrator