Що можна посадити під каштаном

Авторadmin

Що можна посадити під каштаном

Їстівний каштан: вирощування, посадка, догляд

Любителям краси і здорового способу життя раджу звернути увагу на каштан. Каштан – прекрасний декоратор наших садів і відмінний лікар для наших душ і тіл. Чому я так кажу? Та тому що п`ятнадцять хвилин, проведені під каштановим деревом, цілком можуть зарядити вас бадьорістю на цілий день, а його плоди надзвичайно корисні для здоров`я. Смачні горіхи їстівних видів каштана використовують для приготування безлічі різноманітних страв, а неїстівні плоди каштана кінського здавна застосовують у народній медицині.

  • посадка каштана
    • Посадка каштана саджанцями
    • Посадка каштана насінням (восени)
    • Посадка каштана насінням (навесні)
    • Каштан посівний європейський
    • Китайський каштан мягчайшій
    • Каштан японський, або городчатий

    Для початку уточнимо, що дерева в парках і на міських вулицях красиво квітучі свічками – це кінський каштан з неїстівними (але лікарськими) плодами. Надалі мова піде про їстівний каштан.

    Висота дерева варіюється від 1 до 35 м, в залежності від виду і сорту. Він дуже красиво цвіте: пірамідальні суцвіття прикрасять сад з кінця травня по середину липня.

    Плоди каштана укладені в затишні шкарлупки (в кожній від 1 до 3 горіхів), захищені шипами.

    Каштани прекрасно цвітуть і плодоносять в садах і парках південній та середньої смуги Росії. Вони віддають перевагу відкритим сонячним місцям.

    Каштанові дерева – яскраві індивідуалісти. Як би ви не старалися, під ними нічого не виросте, адже каштан створює дуже густу тінь, а його потужні поверхневі корені не дають іншим культурам успішно розвиватися. Але цей недолік легко перетворити на гідність. Можна встановити під каштаном садові лавочки, де в спекотні літні дні буде приємно сховатися від палючих променів сонця.

    посадка каштана

    При посадці враховуйте, що під кожен саджанець слід виділити місце не менше 3 м (а то і більше) в діаметрі. Тільки в цьому випадку доросле дерево порадує вас розлогою кроною, рясним цвітінням і хорошим плодоношенням. Каштан воліє суглинний вилужений чорнозем. Він несприйнятливий до вітрам, загазованості повітря і досить морозостійкий.

    Посадка каштана саджанцями

    Найзручніше висаджувати каштан 1-2-річними саджанцями. Для цього підготуйте квадратні ямки розміром 50х50х50 см. Вийняти з ямок землю перемішайте з перегноєм і піском в співвідношенні: 2: 1: 1 і додайте по 0,5 кг доломітового борошна і гашеного ізвесті- підсипте в кожну ямку по 200 г азотно-фосфорно калійного добрива. На дно лунок укладіть дренуючих шар (гальку або щебінь, упереміш з піском) в 10-15 см. Потім трохи присипте його грунтовим субстратом, гарненько пролийте лунку водою, помістіть в неї саджанець і акуратно досипьте ямку грунтом, трохи утрамбовуючи її руками.

    При посадці каштанів-крупномірів кореневу шийку саджанця розміщуйте на 8-10 см вище рівня посадкового горбка. Саджанці низько- і среднерослих сортів каштана завищувати не потрібно. Прикріпіть саджанці до опори, щоб уникнути пошкодження під час сильного вітру. Після висадки потрібно рясно полити рослину теплою водою.

    Посадка каштана насінням (восени)

    Насіння каштана (горішки) прекрасно проростають у відкритому грунті навіть без нашого втручання. Зберіть по осені опале горіхи і проведіть процедуру стратифікації (витримування в холоді). Для цього складіть горіхи у відкритий короб, пересипте піском і поставте в холодильник або в підвал на 10-12 днів. Оптимальна температура для стратифікації: +5 . + 6 ° С. Потім можна поміщати насіння у відкритий грунт.

    Спушите і добре пролийте водою грунт, заглибити горішки на 5-6 см на відстань 10-15 см одна від одної, потім засипте їх опалим листям (закопувати не потрібно). Все – насіння каштана готові до зимівлі, а по весні ви побачите зелені сходи, і вам залишиться лише прорідити розсаду, залишивши найбільш сильні рослини.

    Посадка каштана насінням (навесні)

    Опале по осені плоди слід засипати піском і зберігати всю зиму при температурі +5 . + 6 ° С, а перед посадкою у відкритий грунт на 5 днів помістіть їх в теплу воду. Потім висаджуйте насіння каштана в уподобаному місці на дачі. При подібному вирощуванні каштани-однолітки вже через рік підростуть на 20-25 см, а в п`ятирічному віці вимахнув до 3 м у висоту.

    Догляд за каштаном

    2-3 рази за сезон землю навколо доАшта потрібно розпушити. Полив у міру необхідності. За осені навколостовбурні коло мульчують на 10-12 см опалим листям, торфом або тирсою. А якщо ви бажаєте бачити у своїх каштанів крислату крону, ранньою весною на ¼ довжини подрежьте верхні гілки рослини.

    Удобрювати каштан слід один раз на рік – ранньої весни. Для цього в 15-л відрі розведіть аміачну селітру – 20 г, коров`як (свіжий гній) – 1 кг, 20 г азотно-фосфорно-калійного добрива і 15 г сечовини.

    Види їстівних каштанів

    У природі існує трохи більше 30 видів каштанових дерев і чагарників. Ось кілька видів каштанових дерев, плоди яких вживають в їжу.

    Каштан посівний європейський

    Каштан посівний – благородна струнке дерево заввишки до 35 м з правильною яйцевидної кроною. Листя великі ланцетні, довжиною 25-30 см. Суцвіття колосоподібне, світло-жовтого кольору. Горіхи великі, укладені в круглий пухнастий кокон. Каштан посівний – довгожитель, при сприятливих умовах він здатний прожити на одному місці до 500 років, а в природних умовах – ще довше.

    Китайський каштан мягчайшій

    Китайський каштан мягчайшій – красиве дерево висотою до 15 м, з розлогими гілками і дрібнозубчастими листям. Горіхи китайського каштана славляться неперевершеними смаковими якостями.

    Китайський каштан мягчайшій, фото з сайту monadnockfirewood.com

    Каштан японський, або городчатий

    Родом з Японії, Китаю і Кореї. Швидко зростає і рано починає плодоносити (на 2-4 рік після посадки). Плоди найбільші серед їстівних каштанів, до 6 см в діаметрі і до 80 г вагою. В Японії виведено понад 100 сортів зі смачними великими горіхами.

    Каштан японський (городчатий)

    Серед дачників-садівників за декоративні якості цінується більше кінський каштан. Від його розкішною крони, посипаної пишними свічниками суцвіть, просто захоплює дух, і хочеться милуватися цим чудовим витвором природи знову і знову. Про кінському каштані і його вирощуванні ви можете прочитати в публікації Кінський каштан – декоративний лікар.

    А на вашій дачі ростуть каштани?

    Як посадити каштан

    Якщо у вас дуже велика садова ділянка, і ви хочете посадити дерево, ви можете вибрати елементи, що дають плоди, оскільки це забезпечить вас смачними фруктами, а також принесе свіжість у ваш сад. Однак якщо ви хочете великі, високі, міцні дерева, то ситуація зовсім інша. Один з найкращих варіантів мати чудового друга-овочеву — це каштан, одне з найкрасивіших і найдовговічніших дерев, які існують, і яке навіть може прикрашати вашу кімнату під відкритим небом протягом багатьох поколінь, оскільки знахідкам таксидермії майже 1.000 років. Однак є багато людей, які не знають як посадити каштан.

    Відомо лише десяток видів цього рослинного організму, але який би з них ви не вирішили вирощувати, результат однаковий: гарна і величезна свіжа прикраса. З цієї причини ми збираємося присвятити цю статтю тому, щоб розповісти вам, як посадити каштан і які аспекти для цього потрібно враховувати.

    Як посадити каштан

    Будучи істотою, яка може жити багато років, вона вважається однією з найбільш стійких до ударів високих і низьких температур. Однак, якщо ви хочете мати чітке уявлення про те, як зробити його здоровим, напишіть наступне:

    • Купуйте в дитячому садку: Найкраще купувати, коли це просто невелика купа кущів. Зазвичай він продається в маленьких баночках. Чим він менший, тим більше уваги потребує. Так що це ідеально, якщо у вас багато вільного часу; навпаки, якщо робота вимагає багато вашого часу, візьміть цього вбивцю.
    • Завжди пересаджуйте його: Один з найкращих способів допомогти цьому майбутньому гіганту вирости — кілька разів пересадити його. Для цього завжди мати під рукою баночки або перероблені контейнери різних розмірів. У міру зростання куща пересаджуйте його, захищаючи частину землі від різких змін навколишнього середовища, оскільки це часто призводить до в’янення рослини, коли воно пристосовується до нового житла.
    • Спеціальні добрива: Незважаючи на те, що ви дуже дбаєте про цього маленького гіганта, час від часу вам доводиться використовувати органічні та хімічні елементи, щоб надати його стадіям зростання необхідного імпульсу. Добрива, багаті цими сполуками, допоможуть вам:
    • Добрива багаті суперфосфатом.
    • органічні відходи Вони містять велику кількість сульфату калію.
    • Добриво сульфат амонію.

    Незважаючи на складну назву, ви помітите, що вони видаються, як і слід було очікувати на виробничих точках. Це гарантує, що ваше дерево здорове з самого початку. Процес обрізки важливіший, ніж ви думаєте, оскільки обрізка допомагає усунути деякі гілки, які можуть бути хворими або ураженими деякими видами шкідників.

    На цьому етапі вам слід знати, що рекомендовану обрізку слід проводити щонайменше кожні чотири місяці, обрізаючи гілки там, де ви бачите засохле або різного кольору листя, а іноді і плями.

    Коли садити каштан

    Мабуть, найкращий час для посадки (коли ви купуєте його як саджанець) — весна. У цьому сенсі пам’ятайте:

    • Ви можете вирішити зробити це в березні, у цьому випадку ми рекомендуємо зробити це протягом останнього тижня.
    • У цьому випадку квітень може бути улюбленим місяцем, оскільки температура зазвичай приємніша, ніж місяці до або після.
    • Якщо ви перебуваєте в північній півкулі, ви повинні поставити червень як кінцевий термін. Тепер, якщо ви перебуваєте в південній півкулі, продовжте період посіву або посіву до грудня, коли весна явно закінчиться.

    Необхідний догляд

    Коли ми знаємо, як садити каштан, ми повинні знати, в чому полягає догляд за ним. Гарантія того, що з вашого куща виросте міцне і красиве дерево, тільки у ваших руках. Дотримуйтесь цих загальних запобіжних заходів і робіть усе можливе для свого природного зразка:

    • Коли справа доходить до зрошення, використання води має вимірюватися якомога точніше.
    • У цьому випадку, якщо ви вирішили почати з насіння, ви повинні дозувати близько чотирьох галонів води на тиждень у ґрунт, де ви захищаєте стебла.
    • Коли його висота перевищує 8-10 дюйми, ви повинні поливати його в середньому 1 дюйм на тиждень.

    Багато були здивовані, коли помітили, що листя опадає, а від рослини залишився лише дерев’яний каркас. Не бійтеся, через звичайні стадії каштана, в цьому випадку на його дні не повинно утворюватися болото, просто тримайте кількість проточної води.

    Найбільш поширені шкідники

    Наче цього було недостатньо, існує багато тварин, комах, грибків і вірусів, які можуть перешкоджати росту сільськогосподарських культур і сімейних садів. Хоча в цьому випадку дерево або два, до цього часу потрібно бути пильним:

    • Страшний каштановий рак: Цей шкідник вперше з’явився в середині стебла куща. Це потенційно смертельний гриб, оскільки він з’являється з тріщин у середній зоні і поступово поширюється, поки не захворює весь рослинний організм.
    • довгоносики: Ці маленькі вороги люблять відкладати личинки на цих типах плантацій. При народженні вони їдять більшість наймолодших листочків, що позначається на їхньому загальному стані здоров’я.
    • Гриб камбівора: Цей організм грибного царства виробляє хворобу під назвою каштанові чорнила, яка полягає в жовтінні більшості листя. Крім того, ви помітите, що гілки повільно відмирають, зрештою атакуючи центральне стебло.
    • каштановий черв’як: це ще одна маленька помилка, про яку слід знати. Він спеціально атакує область цвітіння і зовнішній вигляд плодів. Вони роблять каштани м’якшими, ніж зазвичай, і ви помітите борозенки на дні каштанів, ніби їх гризуть.

    Рекомендації, як посадити каштан

    Зверніть увагу на ці додаткові інструкції, щоб ви могли в найкоротші терміни насолоджуватися здоровим і міцним кущем середнього розміру, який роками буде гарною прикрасою у вашому саду, забезпечуючи тінь скрізь:

    • Коли настане сезон збору плодів, виділіть якомога більше часу, оскільки це гарантує, що гниль без збору врожаю не вплине на всю рослину.
    • Якщо ви помітили, що страшний довгоносик нападає на стадії підлітка, можна покласти старе біле простирадло на підлогу, все струсити і зверніть увагу, як більшість цих дітей падають. Однак обприскувати шкідливих комах слід якомога швидше.
    • Завжди слід стежити за будовою рослини, тому що так ви дізнаєтеся, чи все йде добре, чи йому потрібна ваша допомога.

    Сподіваюся, що за допомогою цієї інформації ви зможете дізнатися більше про те, як посадити каштан.

    Повний шлях до статті: Садівництво на » JARDINERÍA » Як посадити каштан

    Будьте першим, щоб коментувати

Про автора

admin administrator