Що можна поставити замість духової шафи

Авторadmin

Що можна поставити замість духової шафи

10 кроків до успішного вибору духової шафи.

Духовка – одне з найбільш незвичайних місць на нашій кухні. Використовується вона не так часто, але обійтися без неї в побуті, напевно, неможливо. Принаймні, сучасній домогосподарці. Та й як можна обійтися без якісної духовки, адже в ній можна приготувати домашню випічку, м’ясний рулет, пироги … пальчики оближеш! Але що собою являє сучасна духова шафа?

Цікава інформація: Випічка, як в пекарні: що для цього потрібно? Кращі духові шафи для вашої кухні

Сьогодні це досить багатофункціональний пристрій, який обладнаний декількома нагрівальними елементами, таймером, дисплеєм, різною комплектацією, різноманіттям кольорів і дизайнерських рішень. До речі, про рішення: все частіше в питанні вибору духовки віддається перевага вбудовуваним моделям, які ідеально вписуються в інтер’єр кухні. Давайте розберемося в тому, як вибрати духовку на прикладі всього лише 10 кроків, пройшовши які ви станете володарем відповідної саме вашим вимогам моделі.

КРОК №1. Електрична або газова?

У нас є певний вибір, яку духовку вибрати – електричну або газову. Але варто враховувати той факт, що переважна більшість сучасних моделей – електричні. Електрична духовка має низку переваг перед своїми газовими аналогами, починаючи від підтримки більш точної температури, можливістю роботи спільно з грилем, тоді як в газовій духовці найчастіше потрібно вибирати щось одне.

Крім цього, ми повинні пам’ятати, що вбудована духовка і варильна поверхня – це різні побутові прилади, а відповідно підключаються до електромережі або газу так само порізно. Тому, якщо у вас є газова варильна поверхня, то підключити другий прилад – газову духовку, досить проблематично, а також прийдеться вимагати новий проект газового підключення, що тягне за собою додаткові вкладення коштів.

Визначаємося! Газова або електрична духова шафа: кращі моделі з двох типів

КРОК №2. Вибираємо розмір духової шафи

Як вибрати електричну духову шафу (або газову) за розміром? Зазвичай це питання не зачіпає нашу свідомість, але все-таки потрібно приділити увагу і цьому аспекту. Найпоширеніший стандарт фізичних габаритів вбудованої духовки на сьогодні становить 60 на 60 см в ширину і висоту. У такому вигляді виробляється близько 90%, а то і більше духовок для українського ринку.

Проте, є більш вузькі варіанти, які знадобляться, якщо ваша кухня ну зовсім вже крихітна. Так само крім вузьких варіантів, є широкі, але вони зустрічаються вкрай рідко. Таким чином, не складно припустити, що наш вибір на стадії другого кроку, швидше за все, залишиться за 60-сантиметровою духовкою.

КРОК №3. Зовнішній вигляд, дисплей і управління

Незважаючи на безліч різноманітних параметрів, функцій і режимів, перш ніж перейти до їх аналізу, необхідно придивитися до зовнішнього вигляду духовки. Адже якщо зовні шафа буде не до душі, то все враження про її функціональність і сучасні властивості будуть зіпсовані. Перше, на що потрібно звернути увагу, перед тим як вибрати вбудовану духовку, так це на її дизайн, колір, форму ручки. Колір повинен відповідати загальному інтер’єру кухні, а дизайн повинен сподобатися нашому погляду.

Що ще впливає на зовнішні параметри? Звичайно ж, дисплей і панель управління. Вона може бути механічною або електронною. Механічна панель не має дисплю і, найчастіше, складається з трьох ручок (рідше двох). Одна відповідає за установку температури, друга за вибір режиму, а третя – таймер. Електронне урядування має дисплей, де можна скористатися таймером, встановити поточний час. Крім цього будуть доступні дві ручки для установки температури і режиму. Вони можуть бути втоплені чи ні. У деяких найсучасніших рішеннях ручок зовсім немає, все управління роботою духовки відбувається за допомогою дисплея.

Comfy рекомендує: Функціональний і надійний духову шафу від відомого бренду – Electrolux EOA3454AOX.

КРОК №4. Визначаємося з об’ємом, дивимося на комплектацію

На даному етапі ми вже чітко розуміємо, який тип духовки хочемо, як вона буде виглядати і якими габаритами володіти. Але чи всі духовки, володіючи однаковими габаритами, мають схожий обсяг? Відповідь – ні! Об’єм духовки вимірюється в літрах, і навіть володіючи однаковими розмірами, деякі моделі можуть мати обсяг більше або менше своїх аналогів. Таким чином, не забуваємо відкрити дверцята вподобаної моделі, і оцінити її зсередини.

Після того, як ми знайшли підходящу модель з достатнім об’ємом, дивимося на те, що всередині. Важливим етапом вирішення питання як вибрати вбудовану духову шафу, є визначення її комплектації. Стандартна комплектація передбачає наявність одного листа і решітки. Але, попри це, деякі виробники надають нам розширену комплектацію, де є два дека – глибоке і з низькими бортами і решітка, а іноді навіть три дека.

КРОК №5. способи очищення

Усередині камери духовки запікаються і випікаються різноманітні продукти. А чим частіше ми готуємо, тим більше забруднюється наша духовка. Тому не завадило б заздалегідь подбати про те, як ми будемо доглядати за новим приладом.

  • Зазвичай духовка очищується за допомогою води і пари. У глибоке деко заливається близько 200 мл води, температура встановлюється на рівень 120 ° С і очікуємо 20 хвилин. Після цього просто протираємо внутрішню камеру чистою ганчіркою.
  • У моделях трохи дорожче може бути присутнім спеціальна каталітична пластина з пористою емаллю. Вона самостійно розщеплює частинки жирів, нам же в свою чергу залишається лише протерти внутрішні стінки і дверцята.
  • Преміальні моделі мають піролітичну очистку. В такому випадку дверцята духовки блокуються, а температура всередині камери розігрівається до рівня 500 ° С. Після закінчення очищення необхідно лише трішки протерти камеру і все.

Поради від Comfy: Як доглядати за технікою на кухні

Доглядати і чистити духовку, безсумнівно, доведеться, тому перед тим як вибрати електричну духову шафу і придбати її, потрібно визначитися з функцією очищення.

КРОК №6. Дверцята і їх скло

Усередині камери духовки температура розігрівається до дуже високого рівня. Її дверцята оберігають нас від опіків і високої температури, але, часом, і вона може до кінця не справлятися з навантаженням. Це означає, що обов’язково потрібно розібратися з будовою дверцят. Багато приладів мають дверцята з подвійним склом, але при тривалому готуванні, дверцята можуть розігрітися до небезпечного рівня.

У цьому випадку, на виручку нам приходить, так зване, тангенціальне охолодження. Це спеціальний вентилятор, який охолоджує проміжок між подвійним склом. Сьогодні він є в багатьох духовках, але все ж краще зайвий раз переконатися в його наявності. Якщо ми стикаємося з декількома вбудованими духовками, які нам сподобалися, краще віддати перевагу тій, де дверцята мають 3 або навіть 4 скла.

КРОК №7. Звертаємо увагу на напрямні

Зручність і комфорт грають в нашому побуті досить важливу роль. Тому, зовсім не варто нехтувати цим чинником, перед тим як вибрати вбудовану духову шафу електричну або газову. Велику роль в зручності експлуатації духовки грають його напрямні, розташовані всередині камери. Саме на них ми кріпимо листи, в яких запікаємо і випікаємо.

У найпростіших камерах застосовуються рельєфні направляючі – це просто виступи на бічних стінках. У пристроях середнього сегмента застосовуються дротяні направляючі – вони краще, адже не дозволяють тертю дека об стінки камери дряпати внутрішнє покриття. Але найкращим варіантом виявляються телескопічні направляючі, які дозволяють практично повністю витягти лист і при цьому не притримувати його рукою.

КРОК №8. Навіщо потрібен вертел, і чим він відрізняється від гриля?

Багато хто помилково асоціюють вертелз грилем. Насправді це зовсім не так, адже гриль розташовується зверху в духовці і розігрівається до високої температури. Він так само допомагає створити на продукті золотисту хрустку скоринку. Вертел же, в свою чергу – це пристрій всередині камери духовки, який дозволяє встановити і закріпити на собі великі шматки м’яса або риби. Під час роботи, він обертається, і продукт запікається з усіх боків.

Сьогодні вертел досить рідкісне явище в духовці, але користь від нього очевидна. В межах своєї квартири, не вибираючись за межі міста, ми зможемо приготувати дуже смачні і нестандартні страви. Іншими словами, вертел – відмінне доповнення до нашої духової шафи.

КРОК №9. Функція СВЧ в духовій шафі

Ми вже багато дізналися про духовки і те, якими функціями і режимами вони володіють. Але одним з найбільш незвичайних і особливих стає функція СВЧ. Завдяки цьому нам вдається об’єднати два пристрої в один, а саме духовку з мікрохвильовою піччю. Таким чином, ми можемо не тільки готувати, запікати і випікати в духовці, але й розігрівати. Тим самим, ми економимо додатковий простір, не встановлюючи мікрохвильову піч.

Якщо ми приймаємо рішення, що така функція нам необхідна, то потрібно бути готовим до того, що габарити більшості духовок з режимом СВЧ будуть менше – ширина незмінна, а висота всього 45 см. Відповідно обсяг духовки буде менше.

Цікава інформація: Духові шафи з функцією СВЧ. Вибираємо модель для вашої кухні

КРОК №10. Найцікавіші і незвичайні функції

Ми вже практично повністю володіємо всією інформацією про те, як вибрати хорошу духову шафу. Ми знаємо, якою вона повинна бути, як виглядати, якою буде її обсяг, але що з функціями? Так! Духовка так само має певний набір функцій, і зараз ми розберемося в найбільш цікавих варіантах.

  • Пароварка – завдяки цій функції, в духовці ми зможемо не тільки запікати і випікати, але й готувати на пару. В цьому випадку передбачений певний резервуар, куди потрібно залити воду.
  • Два конвектори– зазвичай в духовці застосовується всього один конвектор, але в рідкісних випадках два. Це дозволяє готувати відразу на двох рівнях, а гаряче повітря розганяється вентиляторами набагато швидше.
  • Таймер – здавалося б, абсолютно банальна функція, але скільки зручності і користі приносить. Завдяки таймеру, під час приготування ми можемо відволіктися і зайнятися своїми справами, а коли все буде готово, духовка відключиться автоматично.
  • Захист від дітей – напевно, всі ми знаємо і розуміємо, наскільки наші діти можуть бути цікаві і допитливі. Вони люблять натискати кнопки, контактувати з незвичайними приладами і так далі. Захист від дітей дозволить заблокувати панель керування так, щоб дитина, навіть натискаючи на кнопки, не змогла змінити налаштування духовки.

Резюмуємо все!

Як вибрати вбудовану електричну духову шафу електричну або газову? Ми запропонували вам алгоритм з 10 кроків, який допомагає нам пройти шлях до покупки функціонального і оптимального пристрою, який буде як корисним, так і комфортним в нашому домашньому побуті. Найважливішими і раціональними кроками при виборі духовки обов’язково виявляться вибір її обсягу, не залежно від габаритів, визначення оптимального дизайну, функціоналу, а так само додаткових цікавих опцій у вигляді вертела або телескопічних напрямних.

Насправді, користуємося духовкою ми не так часто, як, наприклад тією ж варильною поверхнею. Але коли настає той час, коли ми її використовуємо, експлуатація повинна бути не тільки надійною і злагодженою, але й зручною.

Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, заглядайте сюди частіше, і вас чекає багато корисних статей і просто цікавих публікацій від Блогу Comfy! Тут не нудно! 🙂

7 порад як обрати духову шафу

Помітно, українці відходять від старого укомплектування кухні. Для гармонійного та сучасного вигляду власної кухні, вітчизняний споживач усе частіше обирає вбудовану побутову техніку, адже це практично та придає зовсім іншого вигляду кухні. Просто як у американських фільмах! Саме тому, сьогодні ми поговоримо про вбудовані електричні духові шафи. Як не обрати для себе те обладнання, яке підходить саме Вам?

Розпочнемо з найважливішого — об’єм духової печі.

Зазвичай, більшість духових шаф мають стандартні розміри — 60х60 см. Щоправда, різниться їх обсяг шафи— приблизно від 40 до 70 л. Є і нестандартні варіанти шириною 90 см мають значно більший об’єм. Тому при виборі духової шафи, добре пам’ятайте про те що, зазвичай, у яких кількостях і як часто готуєте.

Часта проблема старих духовок — нагрівання скла.

Пам’ятаєте, як мама або бабуся сварились на нас “Відійди від пічки — опечешся!”. А якщо поставити піч на рівні дитячих очей, то це взагалі катастрофа! Насправді, ні. Сьогодні розробники вже вирішити цю проблему. Аби позбавитись від надмірного нагрівання дверцят духовки, виробники додали у вироби додаткове скло. Таким чином, зменшили цим температуру нагрівання дверцят. Тому одним із важливих аспектів є потрійне скло у дверцятах духової, особливо якщо вдома є малі діти.

Управління. На сьогодні, користувач, може обрати 2 типи управління — механічне та електронне.

Механічне управління — це зазвичай три поворотні ручки на фасаді духової шафи: ручка регулювання температурного режиму, ручка программатор і таймер.

Електронне управління або простіше — дисплей, на якому можна налаштувати і температуру, і програми і таймер.

Можливий варіант поєднання електроніки з механікою.

При виборі приладу, обов’язково зверніть увагу, скільки програм має духова. Оптимальна їх кількість буде 7 чи 8.

Напрямні. Встановлювати деко в духовку на потрібному рівні дозволяють напрямні.

У недорогих духових шафах ці напрямні рельєфні. Тобто це звичайні заглиблення всередині духовки. Такий варіант дуже непрактичний, адже такі напрямні не захищають духову камеру від механічних пошкоджень під час руху листа. А ось найкращий варіант — телескопічні напрямні. Тут кожну напрямну можна розмістити на довільному рівні залежно від Ваших потреб і звісно рух дека не буде пошкоджувати прилад і ризик опіку буде мінімальним.

Конвекція. Саме вона робить випічку більш пишною і рум’яною. Зазвичай конвектор є у кожній сучасній духовій. Так все ж зверніть на це пильну увагу. Певні виробники намагаються здешевити виріб відсутністю цього корисного доповнення.

Енергоефективність. Якщо Вашим найстрашнішим кошмаром є величезні цифри у рахунках за електроенергію, обов’язково зверніть увагу на енергоефективність приладу. Найекономічнішим класом вважається «А» і чим більше є плюсів (А+, А++ або А+++), тим енергоефективнішим є пристрій. Класи від «С» до «G» — ненажери.

Додаткові переваги. На сьогодні розробники пропонують нам масу наворочених додаткових функцій щоб спростити життя і вирішити проблеми споживача. Серед них і термощуб, і 3D термоциркуляція, і каталітична система очистки, і піроліз, і функція приготування парою, і ферментація… Що завгодно! Та до всього необхідно бути в міру скептичним і обирати техніку, яка підійде саме Вам.

Готуйте в своє задоволення. Готуйте з технікою KERNAU.

Про автора

admin administrator