Що можна садити в теплиці разом

Авторadmin

Що можна садити в теплиці разом

Що можна садити в теплиці та як

Ранні теплиці можна використовувати, починаючи з кінця лютого, середні (напівтеплі) – із середини березня; пізні (холодні) – з кінця березня-початку квітня.

Будь-який городник намагається так продумати посадки в теплиці, щоби земля не пустувала. Культури, які вирощують у теплицях поділяються на попередні, основні, проміжні або ущільнюючі та підзимові.

До попередніх відносяться холодостійкі скоростиглі овочеві та зелені культури: шпинат , всілякі салати та салатні овочі, у тому числі пекінська капуста, гірчиця, кріп, редис, рання морква.

До основних – теплолюбні та повільно підозрілі томати, огірки, солодкий перець, баклажани. Розсаду основної культури можна садити за попередньою культурою. Наприклад, томати можна висаджувати по гірчиці . У міру зростання висадженої розсади основної культури попередня забирається.

Як ущільнюючі по краю тепличні грядки або в міжряддях основної культури можна садити компактні і швидкодозрівні види: салат, крес-салат, гірчицю, редис, пекінську капусту. Також можна посадити цибулю на перо або ревінь і коренеплоди для вигонки зелені. Садять все це, доки основна культура не розрослася і не зайняла повністю необхідної площі харчування. Потім у міру збирання проміжної культури основна залишається у сприятливих умовах для зростання та розвитку.

Завершують сезон у теплиці підзимові культури: валеріянниця, пастернак, цикорій, щавель.

З чим не можна садити огірки?

Досвідченим городникам давно відомо, що посаджені поряд рослини впливають одна на одну. Цей вплив може бути досить позитивним, так і навпаки.

Сумісність овочів по великій кількості підживлення.

Якщо правильно спланувати ущільнені посадки, можна досягти значного збільшення врожаю.

Але часто, в пору весняного посівного клопоту, поспішаючи посадити все в найкоротші терміни, деякі дачники не беруть цей факт до уваги і засаджують свій город хаотично.

Плануємо посадки заздалегідь

Спільне вирощування огірків та кукурудзи, дає першому збільшення врожайності майже на 20%.

Щоб уникнути помилок при розміщенні культур на наших городах, планування посадок починаємо у спокійну зимову пору. Схематично нанесений на папері план вашого городу допоможе правильно розташувати грядки з урахуванням надання кожній рослині достатньої кількості світла. Наприклад, якщо ви плануєте висаджувати огірки у відкритому ґрунті без підв’язування, грядки найкраще розташувати у напрямі з півночі на південь. Якщо ж ви, як рекомендують майстри, збираєтеся вирощувати огірки на шпалері, то раціонально розташувати посіви в напрямку захід – схід. Саме в цьому випадку низькі ранкові промені сонця зможуть вільно висвітлити кожну рослину, чого не можна досягти, розташувавши їх класичним способом.

Вибираємо огірочки «сусіда»

Давно помічено, що якщо посадити всіма улюблені огірки поруч із посівами кукурудзи, то можна досягти збільшення врожаю до 20%! Кукурудзяні загороджувальні посадки допомагають створити на гряді особливий мікроклімат, настільки улюблений огірками. Вибираючи ущільнювач для огіркових посадок, найкраще віддати перевагу високорослим сортам. У цьому випадку вам навіть не доведеться додатково витрачатися на шпалеру, роль якої успішно замінять високі кукурудзяні стебла. Необхідно лише іноді спрямовувати кучеряві стебла огірка в потрібному напрямку. Такою ж природною опорою може бути і соняшник, висаджений поруч з огірками. Крім збільшення кількості огірків, ви, практично на тій же площі, можете отримати і врожай смачного, домашнього насіння. Адже вони – джерело незамінних жирних кислот, які так потрібні нашому організму.

Відмінні взаємини склалися також між огірками та різними бобовими. Кілька кущиків квасолі або гороху садять рядками поруч із посівами огірків або по периметру огіркової грядки. До речі, всі бобові відносяться до класу азотфіксуючих рослин, живлячи ґрунт цим необхідним елементам. Тому, зібравши врожай, їх стебла не слід висмикувати, достатньо лише зрізати, залишаючи в землі коріння з азотовмісними бульбочками.

Непогано сусідять огірки поруч із цибулею або часником. Індиферентно (тобто байдуже) ставляться вони до різних хрестоцвітих, типу різних капуст. А ось за редькою та редисою результати суперечливі. Хтось стверджує, що редиска, посаджена поряд з огірками, ніяк не вплинула на врожай зеленоплідків, а деякі, навпаки, упевнені в негативному впливі посівів редьки на кількість зав’язі огірків.

А ще можна висадити поряд із огірками календулу. Ці яскраві невибагливі квіточки не тільки прикрасять ваш город своїми помаранчевими кошиками, але й допоможуть отримати досить важку надбавку до врожаю, адже цвітуть вони одночасно з огірками та приваблюють комах-запилювачів. Та й сама календула, зібрана та висушена за всіма правилами, допоможе взимку при складанні лікувальних відварів та настоянок.

Що не можна садити поряд з огірками

Не можна садити огірки поруч із «ароматною» грядкою, на якій ви висадите пряні трави, тому що в цьому випадку хорошими врожаями вони вас не порадують. Тому посадки базиліка, ісопу, кінзи, материнки доведеться сформувати в іншому місці.

Таблиця сумісності вирощування овочів. Синім виділено сумісність вирощування огірків.

Але якщо у відкритому ґрунті така позитивна чи негативна взаємодія культур все-таки дещо згладжується, то в теплиці, в умовах обмеженої площі, небажані сусіди здатні значно пригнічувати один одного, у боротьбі за поживні речовини та сонячне світло. Саме тому, незважаючи на нестачу тепличних площ, затятих антагоністів поруч не посадиш.

Найпоширенішими культурами, що вирощуються в захищеному грунті, у теплицях та парниках, без сумніву, є огірки та томати. Ось тільки садити їх поряд не можна. Ну не люблять огірки цих представників пасльонових, як і картопля. Перебуваючи поруч або поблизу цих рослин, огірки чахнуть, почуваються пригніченими. Та й агротехніка вирощування культур дуже вже різниться. Огірки люблять вологе повітря та часті, але обмежені поливи. Та й температура для хорошого плодоношення їм потрібно набагато вище, ніж «синьору помідору», тому садити разом їх не можна.

Саме тому, якщо ви вирішили зайнятися тепличними огірками, найкраще компонувати їх посадки поруч із розсадою болгарського перцю та баклажанів, до яких огірки відносяться із достатньою симпатією. Крім того, перці також віддають перевагу теплій, але задушливій атмосфері, що настільки цінується огірками, і не люблять протяги. При цьому обов’язково врахуйте, що ці культури світлолюбні і не витримують затінення від огіркових батогів. Тому найрозумнішим варіантом буде розташувати розсаду перцю та баклажанів із сонячного боку, а огірки розмістити поруч, але у деякому віддаленні.

Що можна успішно вирощувати у теплиці разом із огірками?

Син подарував теплицю 3 на 6, для одних огірків забагато.

Олена, Оренбург

Теплиця – місце, де будь-яка рослина буде почуватися чудово. В одній теплиці можна з успіхом розмістити абсолютно не поєднуються культури. перець. З перцем відмінно сусідять баклажани і зелень. Вирощування різноманітних рослин в умовах теплиці – це можливість досягти високого врожаю, який буде здоровим і смачним. Варіантів безліч. Пробуйте. Експериментуйте і ви обов’язково зберете величезний урожай!

Ірина, Бендери

Людмила, в теплиці до огірків, які люблять високу температуру та вологість усередині теплиці, та постійне підживлення азотом, можна посадити перець солодкий, баклажани. Тільки перець і баклажани треба садити так, щоб потім огіркові батоги не давали їм тінь. У мене сестра садить так: біля задньої стінки теплиці висаджує баклажани, потім огірки, попереду, при вході – перець. Так огірки виходять між перцем та баклажанами, і ніхто один одному не заважає.

Ольга В., Київ

У нас теплиця – один суцільний експеримент. Пробували садити огірки, перець, баклажани та помідори. Перець і помідори в теплиці цвітуть слабо. У відкритому ґрунті врожай набагато більший. Огіркам теж спекотно без прикриття вікон від яскравого сонячного світла. Того року на одному боці посадили виноград, а наступного року на іншому боці теплиці посаджу кавуни та дині. Для себе я зрозуміла, що теплицю обов’язково треба провітрювати і рослини в ній часто не поливати. Успіхів, Людмило, і великих Вам урожаїв у новій теплиці!

Людмила Орлова (Абрамова), Єкатеринбург

У мене цього року також з’явилася нова тепличка! Невелика, 2,20 на 4 м. Посадила я в ній помідори різних сортів, а на місце, що залишилося — огірки і перець болгарський. Зараз, оскільки сезон у нас практично завершився, погода стоїть холодна і навряд чи ще щось зросте, можна підбити підсумки. Помідори виросли добре, звичайно, їм не вистачило теплих сонячних днів для повного почервоніння, але рожевіли вони дуже активно. Огірки росли погано, урожай абияк, так, зовсім небагато. Багато зав’язі відсохло і відпало. Перці теж вродили погані, і цвіли начебто добре, висять зелені перчинки-недоростки, якщо морозцями нічними не прихопить, то, може, ще підростуть. Швидше за все, проблема з огірками і перцями в недостатньому поливі, один раз на тиждень, у вихідні, оскільки частіше їздити в сад я не можу. А так – підгодовувала «зеленкою» та добривами, у вихідні добре поливала, втім, намагалася, як могла…

Чи можна у теплицю з помідорами посадити болгарський перець? Вони будуть дружити між собою? Що ще можна посадити туди?

Ірина Рябова

Так, я завжди так роблю.
Найпершими засіваю теплицю крес-салатом, шпинатом, редисом. На момент посадки томатів вже встигне все зрости.
Потім саджу томати та перець, до низькорослих томатів додаю в сусіди цибулю на зелень (ПАРАДЕ-соковита, висока зелень, дуже швидко відростає), петрушку.
І всю зайву площу засіваю шпинатом.
То роблю вже 5 років! Урожай відмінний!

КОХАННЯ Ф/К

з економії місця (а помідори та перчики висаджую останніми) саджу іноді навіть на доріжках. ось як це виросло минулого року

Рибка Золота

Можете спокійно садити. По краях біля стін перець, а в середині помідори

Diana V.

Завжди так роблю. У мене в теплиці 3 грядки. Центральна під паприку. На бічних-томати. Всю землю під томатами засіваю тагетисом (оксамитами) та базиліком. Базилік це найкращий друг і сусід томату. А найкращий друг огірка – кріп чи аптечна ромашка. Після збирання врожаю тагетиси закладаю в ґрунт як живе добриво. Ну і краса яка-теплиця вся в помідорах і квітах і МОРЕ бджіл

Ганна Сидорова

Можна, можливо. огірки можна посадити.

серега согомонян

можна, у нас огірки, помідори, перець, полуниця і все це в одному парнику
ця конструкція для економії місця і на додачу полуниці красивіше росте

Рустем Усейнов

а я чув, що не можна томат з огірком у теплиці вирощувати, начебто вони не дружать!

Що можна посадити разом в теплиці з огірками, з якими рослинами сумісність

Для тих, хто не знає, що можна посадити в теплиці разом з огірками, необхідно ознайомитися з вимогами до вирощування цих рослин. По сусідству не варто садити з огірками ті культури, які будуть відбирати харчування і сили в них, чи загороджувати світло. Бажано, щоб сусідні культури потребували однаковому догляді, харчуванні, поливі. Це дозволить скоротити час, і не заплутатися в безлічі культур.

  • Які умови любить рослина огірок
  • Що можна саджати разом з огірком
  • Несприятливе сусідство
  • Як вирішити проблему, якщо парник єдиний

Зазвичай різні овочі садять разом в парнику з-за маленького місця на городі. Таким чином, можна добитися різноманітності в саду. Знаючи, що можна вирощувати в теплиці разом з огірками, дачники розсаджують чагарники. Якщо не допустити помилки в цих посадках, то можна отримати цілком пристойний урожай.

Які умови любить рослина огірок

Огірки тепличні рослини. Дачники вирощують здебільшого огірки в теплиці з полікарбонату. Те питання, які ще культури можна садити в теплиці поруч з ними, залежить від того, які умови воліють огіркові.

Огірки дуже люблять тепло. Також воліють хороше освітлення. Мінливість погодних умов і коливання температур в основному їх лякають. В парнику має бути достатньо волого, вони воліють вологий клімат. Частий полив для огірків в теплиці обов’язковий. Ще огірки добре ростуть тільки на родючій землі, яку періодично треба рихлити і удобрювати. Перегній і гній добре впливає на них, а от надлишок азоту погіршує плодоношення.

Тому садити поруч з ними можна лише ті рослини, які мають схожі потреби, щоб за ними легше доглядати. Тільки так можна добитися хорошого врожаю. Варто відзначити, що не всі культури прекрасно ладнають з огірковим. Деякі тільки заважають їм рости.

Що можна саджати разом з огірком

Від того, які рослини посадити поруч з огірками, залежить майбутній здоровий урожай. Огірки в одній теплиці прекрасно ростуть з солодким перцем. Вони обидва потребують досить високої вологості, теплі, і тривалому світловому дні. Хороші сусіди будуть для огірків баклажани. В парнику їм разом тепло і комфортно, і вони не заважають один одному.

У теплицю до огірковим можна посадити кабачки. Вони теж воліють теплі вологі умови. Але до них краще підсаджувати гібриди, які нормально відносяться до постійного провітрювання, так як кабачків потрібен постійний потік свіжого повітря для росту і розвитку. Також дуже важливо відлучати їх на дистанції, щоб листя кабачків не загороджували світло.

Початківці садівники часто запитують, чи можна саджати з огірком дині. Так, адже вони теж дуже люблять спеку, вологу, і разом дадуть чудові плоди.

Редис, морква, цибуля, соняшники – теж непогано ростуть з зеленими кущами, але тільки умови теплиці не дуже придатні для них. Ці рослини в основному садять у відкритий грунт на плантаціях.

В парник з огірком можна посадити капусту з білими качанами. Вона теж любить вологу, світло і тепло. І її також треба буде рясно поливати.

Кукурудза, боби і горох будуть сприяти збільшенню плодоношення сусіда, і збільшувати умови грунту. Можна садити зелень петрушки або кілька кущиків кропу для підвищення плодоношення огірочків, відлякування шкідливих комах. Але це єдине з зелені, з чим можна вирощувати огірок.

Несприятливе сусідство

Садити огірки в теплиці поруч з пахучими травами категорично забороняється. Вони залучають небажаних комах, відбирають корисні речовини у огіркових, а також надають плодам непотрібний присмак. До цих трав відносяться базилік, кінза, материнка, м’ята, пачулі, розмарин та інші.

У городників завжди виникало спірне питання, чи можна вирощувати огірки з помідорами разом. У них повинні створюватися різні умови для зростання. Огірки люблять, щоб температура була тепліше, і полив рясніше. Вони стануть один одному заважати, і з-за цього не вийде необхідного врожаю. Їх можна вирощувати в одному парнику іноді і тільки в крайніх випадках, але так, щоб вони знаходилися подалі один від одного, розділяти грядкою. А помідори садити поряд з дверима або вікном.

Не рекомендують також садити їх разом з картоплею, інакше всі соки підуть саме в його бульби. А плоди огірків стануть в’янути і гинути. Редька і ріпа не дуже добре поєднуються разом з огірками. Вони додадуть плодам непотрібний гіркуватий смак, або знизять врожайність.

Кавуни потрібно садити подалі від огірків. У них є схильність до одним і тим же захворюванням. Захворіє огірок – не вийде виростити і кавун. І до того ж кавуни взагалі не люблять провітрювань. У них різні умови для розвитку. Ось з динями і патиссонами зовсім інша справа.

При посадці в парник овочевих культур потрібно пам’ятати прості правила. Тоді врожай буде таким, як треба, плоди смачні і здорові.

Як вирішити проблему, якщо парник єдиний

Якщо парник один, а культур планується посадити багато, то часом несприятливого сусідства огірочків не уникнути. Тому можна саджати огірки з різними рослинами, але, тільки роблячи спеціальні перегородки, щоб вони не торкалися один одного. З допомогою виділення зон та створення перегородок ви виростите в одному парнику багато різних культур, які зовсім не будуть один одному заважати.

Ще є варіант такий: можна робити багатоповерхові грядки, а також підвішувати горщики з різноманітними саджанцями вгорі теплиці. Таким чином, вони з огірками зовсім стосуватися не будуть.

Про автора

admin administrator