Що можна зробити з ежемаліни

Авторadmin

Що можна зробити з ежемаліни

Єжемаліна: догляд та вирощування, переваги сорту Тайбері

Ягідна культура щомалину поки що рідко з’являється на наших ділянках, багато садівників вважають її нещодавно виведеним гібридом. Насправді американські селекціонери вже наприкінці XIX схрестили ожину та малину та отримали перший урожай незвичайних плодів. Нещодавно нова культура з’явилася на дачах. Садівники швидко оцінили її врожайність, невибагливість та нескладний догляд.

Переваги гібридного чагарника

Обидві ягоди відрізняються відмінними смаковими якостями, але посадка та вирощування кожного з цих видів таїть у собі чимало складнощів.Малина не боїться морозів, чудово росте в північних регіонах, але дуже вибаглива до ґрунту. Ожина не пред’являє особливих вимог до ґрунтів, догляд за нею простіше, але це теплолюбна культура. Ще один недолік знають усі, хто вирощував цю культуру на дачі або збирав в умовах дикої природи. Її стебла вкриті величезною кількістю гострих шипів, які ранять шкіру, чіпляються за одяг та волосся.

Існує кілька сортів гібриду, у кожного є свої плюси і мінуси. Чагарники розрізняються за розмірами, врожайністю, смаком плодів, кількістю шипів. Найбільш затребуваними видами вважаються:

  • Тайбері;
  • Техас;
  • Логанберрі;
  • Дарроу.

Щоб зрозуміти, що є ємаліна, можна розглянути сорт Тайбері, виведений півстоліття тому в Шотландії. Кущ виростає до висоти 2,5 м, шипи дрібні. Головні переваги цього різновиду – врожайність та стійкість до хвороб та пошкодження комахами.Ягоди починають встигати з липня, плодоношення відбувається до заморозків. Плоди великі, можуть досягати довжини 6 см, і дуже смачні.

Розмноження ежемаліни

Оскільки ежемалина ще не набула широкого поширення, у садівників відразу виникає проблема: де взяти посадковий матеріал? Багато хто відразу починає шукати пропозиції в інтернеті. Така торгівля з кожним днем набирає популярності, але при купівлі рослин потрібно врахувати деякі тонкощі. Не замовляйте товар у фірми, яка знаходиться за багато тисяч кілометрів від вас, за інших кліматичних умов. Чим менший шлях пройдуть саджанці, тим краще вони збережуться і швидше приростуть. Як і при будь-якій покупці, бажано віддати перевагу відомим компаніям, що добре зарекомендували себе, а не одноденкам, які розішлють по всій країні відростки дикої шипшини і тут же закриють свій сайт.

Поштова доставка – не дуже зручний спосіб отримати посадковий матеріал. Такий варіант підходить тим, у чиїй місцевості ще не знають про нового чагарнику, що малина не вирощується ні на дачах, ні в розплідниках. Жителям центральних областей краще скористатися іншими способами:

  • придбати у спеціалізованих центрах;
  • нарізати живці у знайомих або сусідів;
  • розмножити кущ відводками.

Як правильно посадити чагарник

У першу чергу потрібно вирішити, за якою схемою проводитиметься посадка: одиночні кущі або ряди.Вирощування за першим варіантом вимагає індивідуальної опори для кожної рослини, у другому випадку пагони можна пустити шпалерами. Виберіть для кущів сонячне місце, де ґрунтові води залягають не надто близько до поверхні землі. На зволожених ділянках зробіть хороший дренаж.

Посадка починається навесні, коли зійшов сніг і земля розмерзлася. Для маленьких саджанців можна викопати ямки діаметром і глибиною по 40 см. Якщо ємаліна вже велика, орієнтуйтеся за кореневою системою – вона повинна вільно поміститися у вириту яму. Відстань між рослинами має бути не менше метра, а між рядами – 2 м. На дно покладіть гальку для дренажу та органічне добриво. Для засипки змішайте ґрунт із калійно-фосфорними добривами. Якщо вирощування планується на кислому ґрунті, додайте золи або доломітового борошна.

Полийте саджанці і обріжте пагони, щоб їх довжина не перевищувала 30 см. Щоб догляд за кущами був простіше, не доводилося боротися з бур’янами, землю між кущами застелите картоном.На нього все літо можна сипати будь-який матеріал, що мульчує. Через рік листи згниють і перетворяться на добриво.

Догляд за рослинами

Вирощування та догляд за гібридом Тайбері простіше, ніж за малиною. Полив потрібно тільки в посушливе літо, при цьому не перестарайтеся, щоб грунт не перетворився на болото. Якщо посадку було здійснено правильно, поживних речовин рослинам має вистачити на 2 роки, у цей час їх краще не підгодовувати. Надлишок добрив викличе посилене зростання незміцнілих пагонів, і вони можуть не пережити сувору зиму. Дорослі рослини підгодовують настоєм гною або трав до зав’язування плодів.

Якщо вибрали вирощування по шпалерах, висота верхнього ярусу повинна бути 2 м. На цьому рівні потрібно підрізати верхівки стебел, щоб почали розвиватися молоді бічні пагони. Підв’язуйте їх до нижньої поперечини, щоб пагони не загороджували міжряддя і не ускладнювали догляд рослин.З установкою опор краще не тягнути, а спорудити їх, коли провадиться посадка ежемалины. Коли почнуть зав’язуватися ягоди, накрийте кущі дрібною сіткою. Вона притінить плоди, оскільки яскраве сонце погіршує їхню якість, і захистить урожай від нашестя птахів.

Після збирання врожаю потрібно обрізати стовбури, що відплодоносили, а молоді пагони пригнути до землі. Зверху прикрийте гілки картоном і насипте утеплювач: тирсу, суху траву, опале листя. У місцевостях зі сніговими зимами можна обійтися без матеріалу, що утеплює, його роль виконуватиме кучугура. Після першого снігопаду накидайте на кущі великий вал, і щомалина чудово перезимує.

Рада

Якщо ви вирощуєте ежемалину в місцевості з суворими малосніжними зимами, восени зарийте молоді пагони в канавки. Землю накрийте нетканим матеріалом, а зверху накидайте товстий шар соломи або листя.

Хвороби та шкідники ежемаліни

Ежемаліна Тайбері стійка до більшості інфекцій. Основну небезпеку для кущів становить антракноз. При використанні фунгіцидів для боротьби із захворюванням пам’ятайте, що остання обробка повинна пройти не пізніше ніж за місяць до збирання врожаю. Уважно читайте інструкцію, кожен препарат має свої особливості застосування. Не перевищуйте вказану дозу та концентрацію, вам не потрібні ягоди, наповнені хімією.

Якщо не хочете використовувати небезпечні засоби, захистіть кущі за допомогою відвару кропиви або польового хвоща. Ви можете самостійно приготувати дезінфікуючий розчин із нетоксичних препаратів. Для посилення дієвості допустимо перемішати кілька складів та обробити плантацію сумішшю.

У 10 літрів води можна розвести будь-яку з наступних речовин:

  • кальцинована сода – 50 г;
  • зола – 200 г;
  • колоїдна сірка – 100 г;
  • свіжий гній – 1 кг.

У ожини мало шкідників, а малиною люблять поласувати деякі комахи. Одна із шкідливих якостей, які селекціонери не змогли подолати при створенні гібриду, – привабливість для паразитів. На ежемаліну нападають:

Профілактичними заходами може стати правильна незагущена посадка, гарний догляд та мульчування. При появі комах обробіть посадки інсектицидами. Не забувайте і про захисників садів – птахів, організуйте для них шпаківні та годівниці. У період дозрівання плодів пернаті псують урожай, його доводиться захищати сіткою. Зате решту часу вони борються зі шкідниками.

Висновок

Посадка та вирощування ежемаліни на дачі позбавить вас необхідності створювати на ділянці 2 ягідні плантації: ожини та малини.Один з найбільш затребуваних сортів, Тайбері, увібрав у себе найкращі якості цих культур і позбавився багатьох недоліків. Чагарник невибагливий, йому не потрібен складний догляд, а врожай відрізняється великою кількістю і відмінним смаком.

Ежемалина може рости в північних регіонах, де звичайна ожина не виживе. Щоб уберегти пагони від вимерзання, на зиму покладіть їх на землю і утепліть. Вирощування нової культури не забере багато часу, а результат вас потішить. З маленької плантації можна наготувати компотів, джемів та варення на всю зиму.

Желе рецепт з желатином: 11 способів приготування

Желе — харчової розчин, зазвичай готується на основі фруктів, в який додається желатин і при застиганні він набуває вигляду холодцю. Фруктове і будь-яке інше желе можна робити з абсолютно різних смаків, ну от з того, що ви найбільше любите.

Домашнє желе готується на свій смак, наприклад, звареного з своїх ягід домашнього компоту. Просто у цю масу додаємо желатин, даємо йому розчинитися, а потім піддаємо охолодженню.

Але сьогодні я хочу розповісти Вам, як приготувати желе з уже готового порошку, який продається в магазині в невеликих упаковках. Його потрібно просто розчинить у воді, залити в ємкість відповідного розміру і поставити в холодильник застигати. У теж час, я вам розповім про те, як приготувати желе наприклад, молочне — це дуже просто, а виходить дуже смачно, для десерту саме те.

  1. Як зробити желе з желатину
  2. Сметанне желе з шоколадом
  3. Желе рецепт з желатином і рисом
  4. Желе з горіхами
  5. Желе з шампанським «Полуничне»
  6. Желе з абрикосів
  7. Желе з кисляку
  8. Фруктово-ягідне желе з м’ятою
  9. Желе в апельсинах
  10. Молочне желе
  11. Фруктовий десерт
  12. Рецепт желе з обліпихи і інжиру з шампанським
  13. Рекомендації в приготуванні желе

Як зробити желе з желатину

Сметанне желе з шоколадом

Інгредієнти

  • 3 склянки (250 мл) 25% сметани
  • 2 склянки (250 мл) цукру
  • 120-150 г чорного шоколаду
  • 6 ст. ложок молока
  • 2-2,5 швидкорозчинного желатину
  • Бісквітне або будь розсипчасте печиво — за бажанням.

Спосіб приготування

Всипати желатин в молоко кімнатної температури і залишити набухати. Через 20 хвилин цю суміш поставити на водяну баню і, постійно помішуючи, нагрівати до повного розчинення желатину. До кипіння не доводити. Зняти Миску з водяній бані і залишити остигати. В окремій посудині збити сметану з цукром до повного розчинення цукру. Безперервно помішуючи сметану, влити в неї, продовжуючи помішувати, теплу желатинову рідина.

В отриману суміш всипати натертий на крупній тертці шоколад (або маленькі шматочки). Легенько перемішати. Прямокутну форму застелити харчовою плівкою. Вилити в неї желейну масу. За бажанням зверху можна викласти шматочки бісквітного або розсипчастого печива. Форму поставити в холодильник не менше ніж на 4 години. Подавати до чаю або кави.

Желе рецепт з желатином і рисом

Інгредієнти

  • 0,5 склянки вареного рису на 0,5 склянки води
  • 1 склянка компоту з консервованих фруктів
  • 1 стакан фруктового соку
  • 1 стакан молока
  • 1 ст. ложка желатину
  • 2 ст. ложки цукру
  • Лимонна кислота.

Приготування

Змішати компот і сік, додати воду і лимонну кислоту. В окремому посуді змішати молоко з цукром. У компот з соком додати попередньо замочений набряклий желатин, довести до кипіння при постійному помішуванні, але не кип’ятити, процідити і охолодити до киселеобразного стану. Те ж саме проробити з підготовленим молоком. В обидві суміші додати варений рис. У форми викласти фруктове желе і дати загуснути в холодильнику, потім викласти желе на молоці і теж дати загуснути, далі викладати сироп і молоко по черзі шарами.

Желе з горіхами

Інгредієнти

  • 100 г горіхів
  • 100 г сметани
  • 10 г желатину
  • 2ст. ложки цукрової пудри
  • 50 г гіркого шоколаду

Читайте також: Курка на банці в духовці цілком святковий варіант страви

Приготування

Сметану збийте з цукровою пудрою. Частина горіхів відкладіть, решту потовчіть і додайте в суміш. Желатин залийте 60 мл холодної води, дайте набрякнути, розпустіть на водяній бані, охолодіть до кімнатної температури, введіть в масу. Розкладіть у форми і помістіть в холодильник на 2 години. Полийте розтопленим шоколадом і прикрасити рештою горіхів.

Желе з шампанським «Полуничне»

Інгредієнти

  • 70 г желатину
  • 450 г цукру
  • 4 лайма
  • 800 г полуниці
  • 800 мл рожевого шампанського,
  • 50 г фісташок
  • 50 г білого шоколаду

Приготування

Цукор змішати з водою і зварити сироп. Желатин замочити в холодній воді. У лайма зняти цедру і вичавити сік, додати в сироп. Желатин віджати, змішати з сиропом. Полуницю нарізати шматочками, змішати з шампанським, додати в сироп. Розлити в келихи, остуджувати в холодильнику 3 ч. Прикрасити фісташками і тертим шоколадом.

Желе з абрикосів

Інгредієнти

  • 12 абрикосів
  • 1 стакан води
  • 3 ст. л. цукру
  • 3 ч. л. желатину

Приготування

Четвертинки абрикосів покласти в каструлю, додати цукор, налити воду і варити 15 хвилин (програма «Суп»), постійно помішуючи. Потім абрикоси вийняти з компоту, протерти через сито або збити міксером, змішати з сиропом, в якому вони варилися. Желатин розчинити у невеликій кількості холодної води і влити, помішуючи, в абрикосове пюре. Желе остудити і поставити в холодильник на 2-3 години для застигання.

Желе з кисляку

Інгредієнти

  • Інгредієнти ½ л кисляку,
  • 15 г желатину
  • 4 столові ложки цукру
  • 5 г ваніліну

Приготування

Спосіб приготування кисле молоко Змішайте з цукром і ваніліном, добре збийте, додайте розчинений желатин, перемішайте, розлийте у формочки і поставте у холодне місце. Для желе бажано використовувати пастеризованную кисляк.

Фруктово-ягідне желе з м’ятою

Інгредієнти

  • Сік (фруктовий або ягідний) — 300 мл
  • Вода — 300 мл
  • Цукор — 70 г
  • Лайм — 1 шт.
  • М’ята свіжа — 30 г
  • Желатин — 10 г
  • Персики консервовані — 1 банку
  • Виноград чорний — 150 г
  • Полуниця свіжа — 200 г
  • Малина свіжа — 100 г

Приготування

Фруктовий сік (полуничний, вишневий тощо) змішати з водою і цукром, довести до кипіння з вичавленого з додаванням соку лайма і частини листя м’яти, а також попередньо замоченого у холодній воді желатину. Добре розмішати і процідити, охолодити.

Фрукти і ягоди промити і викласти в скляні келихи або креманки разом з рештою листям м’яти, залити частиною желе і поставити в холодильник для застигання.

Коли желе застигне, залити рештою желе і знову прибрати застигати в холодильник. Замість винограду можна взяти чорну смородину, тільки в меншій кількості (100 г), а консервовані персики замінити абрикосами.

Желе в апельсинах

Інгредієнти

  • 25 г желатину
  • 5 апельсинів
  • 6-8 ст. л. цукру
  • 150-200 мл води

Приготування

Желатин замочити в 200 мл холодної кип’яченої води і залишити набухати на 1 ч. желатин Поставити на вогонь і довести до кипіння, але не кип’ятити (желатин повинен повністю розчинитися). Апельсини вимити і розрізати вздовж навпіл. Видалити ножем м’якоть з половинок апельсинів, намагаючись не пошкодити шкірку. Віджати сік з м’якоті апельсинів і процідити його через ситечко або марлю.

У каструльку влити воду, всипати цукор, покласти апельсинову м’якоть і поставити на вогонь. Після закипання варити 4-5 хв, процідити відвар. Відвар з’єднати з желатином, апельсиновим соком і добре розмішати. Половинки апельсинів наповнити отриманим відваром з желатином і поставити в холодне місце для застигання. (Апельсини зручніше наповнювати рідким желе, поставивши очищену половинку в склянку денцем вниз: желе не виллється і добре застигне).

Щоб зробити апельсинові скибочки, потрібно перевернути на дошку вгору денцем половинку апельсина і нарізати гострим ножем. Такими апельсиновими часточками можна прикрашати торти, тістечка або подавати їх на десерт в якості самостійного блюда.

Молочне желе

Інгредієнти

  • 500 мл молока
  • 100 мл води
  • 3 ст. л. цукру
  • 1 ст. л. желатину
  • Ванілін — за смаком

Як робити желе з молока та желатину

  1. Желатин необхідно залити кип’яченою водою кімнатної температури і залишити набухати приблизно на півгодини.
  2. Потім потрібно довести молоко до кипіння, відразу ж зняти з вогню, всипати цукор, ще раз довести до кипіння, знову зняти з вогню і, акуратно помішуючи, ввести віджатий желатин.
  3. Коли маса трохи охолоне, в неї потрібно додати ванілін, перемішати, процідити отриману суміш через сито у формочки і прибрати в холодильник для застигання.
  4. Перед подачею желе необхідно витягнути з формочок.

Фруктовий десерт

Фрукти для даного рецепту желе можуть бути самими різними. Найзручніше підбирати їх по сезону, і тоді смачний десерт вам забезпечений.

Інгредієнти

Полуниця — 200 г;

Сік (будь-яка) — 500 мл;

Персики (середні) — 2 шт.

Приготування

Необхідну кількість желатину залити соком (достатньо буде 50 мл) і залишити його на півгодини. В цей час займаємося підготовкою фруктової складової. Всі фрукти та ягоди ретельно вимиваємо під проточною водою, видаляємо з них кісточки і ріжемо на невеликі шматочки. Викладаємо їх на дно форми, робіть це акуратно, надаючи їм естетичний вигляд.

Набряклий желатин переливаємо в каструлю, додаємо сік, що залишився і починаємо підігрівати. Постійно помішуючи, необхідно домогтися повного його розчинення. Слідкуйте за тим, щоб рідина не закипіла. Після цього зніміть каструлю з вогню, почекайте хвилин 10 і залийте її вмістом викладені фрукти. Залиште десерт на кілька годин при кімнатній температурі, а потім розташуйте на ніч його в холодильник. Вранці желе буде готово.

Рецепт желе з обліпихи і інжиру з шампанським

Інгредієнти

  • Желатин 40г
  • Вода 300мл
  • Шампанське солодке 200мл
  • Цукор 300г
  • Інжир свіжий 2шт
  • Обліпиха 400г

Приготування

Желатин залити 100 мл холодної води і залишити на 10 — 15 хвилин. Він вбере воду і розбухне. Шампанське поставити на нагрів і довести до кипіння. Витримати 1 хвилину, щоб алкоголь випарувався. Зняти з вогню.

Додати шампанське одну третю частину желатину. Розмішати до повного розчинення желатину. Інжир нарізати тонкими слайсами. Застелити фруктовими шматочками дно форми і бортики. Акуратно залити інжир шампанським з желатином. Прибрати в холодильник на 1 годину. Обліпиху залити 200мл води і злегка пробити в блендері — так, щоб насіння залишилися цілими.

Читайте також: Рулет з курки — готуємо в домашніх умовах, смачні рецепти

Пюре з обліпихи перетерти над каструлею через дрібне сито, розминаючи ягоди ложкою. Всипати 200 г цукру і поставити на середній вогонь. Додати залишився желатин. Замішувати до однорідної маси.

Не доводьте обліпиху до кипіння, інакше не збережуться вітаміни. Ягоди слід нагрівати не більш, ніж до 50 — 60 градусів.

Пюре необхідно остудити, перш ніж виливати на шар з інжиру, щоб він не розтопився. Коли обліпиха охолола, залити її в форму з інжиром. Прибрати в холодильник ще на годину. Коли желе застигло, перевернути посуд догори дном, щоб дістати десерт.

Щоб желе легко дісталося, злегка нагрійте дно, опустивши форму в ємність з гарячою водою. Важливо не перегріти желе, інакше воно почне танути. Також слід прорізати ножем уздовж стінок форми, відокремлюючи желе.

Після того, як ви перевернули желе догори дном, потрібно відправити його в холодильник ще на 5 хвилин, щоб желе схопилося після теплової обробки.

Рекомендації в приготуванні желе

З появою швидкорозчинного желатину приготування десертів з його використанням значно спростилося. Тим не менше, маленькі секрети є завжди.

У чому приготувати желе

Фігурні форми для випічки з силікону — це відмінний варіант, ефектний і зручний. Але якщо на вашій кухні немає, використовуйте глибокі салатники або піали. Об’ємну форму (особливо якщо ви готуєте желейний торт) бажано вистелити всередині харчовою плівкою, щоб було зручніше витягти з неї десерт після застигання. Для порціонної подачі підійдуть красиві келихи, одноразові стаканчики або чашечки. А желе з шампанським, звичайно ж, краще всього подавати у флютах.

Як акуратно витягти желе

Щоб витягти застигле желе на тарілку, потрібно занурити форму в гарячу воду, потримати кілька секунд, щоб стінки зігрілися, і перевернути на тарілку. Однак не перетримуйте, щоб десерт не втратив форму. Найкраще для цього підходять металеві ємності, так як вони швидше нагріваються.
Чому є желе — корисно

Корисним властивостям желе немає числа, і вони безпосередньо пов’язані з його складом. В десерті міститься желатин — невід’ємний компонент смачного ласощі. Цей інгредієнт благотворно впливає на стан волосся, нігтів і суглобів, але, безумовно, при регулярному вживанні.

Нерідко желатин в десерті замінюється пектином або витягом з морських водоростей — агар-агаром. Ці продукти також корисні для організму. Так, пектин має здатність виводити з організму радіонукліди і солі важких металів, а агар-агар покращує роботу кишечника.

Крім цього, желе містить у своєму складі різні амінокислоти, наприклад, гліцин, так необхідний для відновлення хрящиків і пошкоджених кісток. Крім того, даний компонент — відмінна профілактика проти артриту.

Єдиний шкоду, яка може завдати желе — викликати карієс, якщо десерт буде занадто солодким, а ви неправильно доглядаєте за своїми зубами. А якщо серйозно, то завдати шкоди своєму організму цими ласощами можна лише у разі, коли воно приготоване з неякісних інгредієнтів.

Тому якщо ви готуєте желе не самі, а купуєте суміші, які потрібно лише розвести водою, то уважно вивчайте склад продукту. Він повинен бути простим, без яких-небудь зайвих консервантів і барвників.

Про автора

admin administrator