Що не можна робити після фізіотерапії

Авторadmin

Що не можна робити після фізіотерапії

Зміст:

Народне свято 9 березня: чому українці випікали птахів із тіста

Народне свято 9 березня відоме під назвами Сороки – зустріч весни, Іванів день, Набуття.

Православна церква України 9 березня за новим стилем вшановує пам’ять сорока севастійських мучеників і праведного Тарасія. У народі торжество називають Сороки. За старим стилем у свято сьогодні відзначають Набуття голови Іоанна Предтечі.

Зазвичай 9 березня стояла ясна погода, пригрівало сонце. Цього дня люди виходили на вулицю і насолоджувалися довгоочікуваним теплом. Співали пісні – веснянки і сподівалися на швидке потепління.

Українці в це народне свято випікали дріжджові булочки або печиво у формі птахів. Вірили, що таким чином можна прискорити прихід весни та сонячного тепла. Якщо свято випадало на звичайний день, то тісто замішували на молоці або кефірі, а якщо на Великий піст, то частування робили пісним.

У народне свято 22 березня також було прийнято поминати покійних родичів. Цього дня відвідували могили рідних на кладовищах, прибирали на них і приносили квіти. Не забували також пом’янути померлих добрим словом під час трапези.

Вважається, що в цю дату повертається багато перелітних птахів – ластівки, дрозди, лелеки, жайворонки, шпаки. Самці починають співати пісні для самок. Дуже гарною прикметою в свято 9 березня вважається, якщо пташки почали вити гніздо у дворі. Щоб привернути птахів до дому, для них вішали шпаківні із зерном.

Сьогоднішній день вважається вдалим для риболовлі. У рибалок буде хороший улов.

9 березня – знак Зодіаку

Народжена сьогодні людина за знаком Зодіаку – Риби. Іменинники цього дня добрі та співчутливі. Про близьких піклуються більше, ніж про себе, і нічого для них не шкодують. Однак вони вміють бути образливими та злопам’ятними. Народжені 9 березня творчі та дуже талановиті, але їм бракує організованості.

9 березня свято Україна / фото Dr. Georg Wietschorke, Pixabay

Що не можна робити 9 березня

У цей день не варто пити алкоголь, інакше будуть проблеми зі шлунком.

Не можна ображати тварин, бити і кричати на них, виганяти з дому.

Сваритися, ображати один одного цього дня – до постійних конфліктів у сім’ї.

Не можна передаровувати іншим свої подарунки в цей день.

Прикмети погоди 9 березня

Існують такі прикмети про погоду цього дня:

  • Якщо день морозний, то ще протягом 40 днів буде холодно.
  • Птахи риються в землі – до потепління, сидять на деревах – до морозів.
  • Якщо на землі з’явилося багато куп від кротячих нір, то скоро погода покращиться.
  • Пішов сніг або дощ – до сирого березня.
  • Якщо птахи в’ють гнізда на сонці, то літо буде прохолодним, а якщо в тіні, то спекотним.
  • Подув легкий і теплий вітер – чекайте потепління.
  • Качки й гуси ховають під крило голову – скоро похолодає.

Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини:

Біль після інсульту: як допомогти

Після інсульту близько 30% пацієнтів відчувають біль. Це найчастіше відбувається незабаром після інсульту, але може розвинутися і пізніше. Види болю після інсульту включають м’язовий та суглобовий, такі як спастичність та біль в плечі. Головний біль частіше виникає незабаром після інсульту, але з часом має зменшуватися. Деякі люди відчувають болючі відчуття, такі як поколювання, відомі як центральний біль.

Якщо ви відчуваєте біль після інсульту, спробуйте звернутися до свого лікаря або медсестри. Біль може бути пов’язаний з інсультом, або він може мати іншу причину. Вам потрібна допомога, щоб з’ясувати, чому це відбувається, і отримати найкраще лікування для зменшення болю.

Біль у суглобах та м’яких тканинах (спастичність та контрактури)

Інсульт може пошкодити спосіб, яким нерви контролюють ваші м’язи. Це може призвести до того, що м’язи стягуються протягом тривалого часу або впадають в спазм, що може бути болісним. Це м’язове напруження відоме як спастичність або гіпертонія.

Інсульт може викликати слабкість м’язів з одного боку, відому як геміпарез. Спастичність впливає на ослаблені м’язи, часто в руках та ногах. До третини тих, хто переніс інсульт, відчувають спастичність. Якщо її не лікувати, спастичність може призвести до того, що м’язи будуть постійно скорочені. Суглоби та м’язи можуть стати настільки жорсткими, що неможливо ними рухати, викликаючи контрактуру.

Як лікується спастичність?

Якщо у вас слабкість м’язів після інсульту, вам слід бути оціненим на спастичність та отримати терапію для зменшення ризику контрактур. Лікування може включати комбінацію фізіотерапії, ін’єкцій ботулінічного токсину типу A та інших ліків.

Фізична терапія

Якщо у вас є спастичність, вам слід проходити фізичну терапію щодня для руху ваших суглобів. Це допоможе розтягнути ваші м’язи, зберігаючи їх гнучкими та зменшуючи можливість контрактур. Ваш фізичний терапевт буде обережно розміщувати вашу пошкоджену кінцівку в якомога більше різних положеннях, використовуючи техніки, відомі як позиціонування, пасивний рух та активний рух.

Ботулінічний токсин типу A

Вам можуть ввести ботулінічний токсин типу A прямо в ваш м’яз. Основні торгові марки, що використовуються для цього лікування — це Botox, Dysport та Xeomin. Ботулінічний токсин типу A працює, блокуючи дію нервів на м’яз, зменшуючи здатність вашого м’язу до скорочення. Це зменшує м’язовий тонус (робить м’яз менш напруженим), що може допомогти вам випрямити свої кінцівки.

Це лікування в основному використовується для постінсультної спастичності в руках, зап’ястках та гомілках. Розслабляючий м’язи ефект ботулінічного токсину типу A зазвичай триває близько трьох місяців, і ви не повинні помічати жодних змін у відчуттях в своїх м’язах.

Лікування повинно проводитися з подальшою реабілітацією, такою як фізіотерапія, або іншими методами лікування, такими як шинування або гіпсування, щоб забезпечити збереження будь-якого діапазону, отриманого в м’язі. Ви також повинні пройти оцінку через три-чотири місяці після лікування та отримати подальші ін’єкції, якщо вони вважаються корисними.

Медикаменти

Якщо у вас загальна спастичність, або якщо лікування ботулінічним токсином A не зменшує спастичності в ін’єкційному м’язі, інші типи медикаментів можуть допомогти зменшити жорсткість та біль, які часто супроводжують спастичність.

Існують різні типи ліків, які можуть бути надані. Вони працюють трохи по-різному, але всі допомагають розслабити ваші м’язи. Коли ваші м’язи розслаблені, вони можуть рухатися більш вільно, і ви можете розтягнути їх далі. Вам може стати легше випрямляти або згинати свої пошкоджені кінцівки, і ви можете помітити зменшення м’язових спазмів.

Зазвичай вам буде призначено баклофен або тизанідин спочатку. Якщо ці ліки не працюють, є інші препарати, які можуть допомогти, але їх повинен призначити тільки той, хто спеціалізується на управлінні спастичністю.

Як лікуються контрактури?

Якщо у вас розвиваються контрактури, ваш фізичний терапевт може використовувати ортез, який виготовляється та одягається на уражену кінцівку та утримує її на місці. Це лікування допомагає розтягнути м’язи в ваших тугих кінцівках і зазвичай комбінується з фізичною терапією та ерготерапією.

Іноді це лікування використовується для спроби запобігти формуванню контрактур, проте важливо переконатися, що ваше тіло не знаходиться в ненормальному положенні. На жаль, іноді ортези можуть бути незручними. Поговоріть зі своїм терапевтом про те, що буде найкраще для вас.

Біль в плечі після інсульту

Біль в плечі вражає до чверті постінсультних пацієнтів і зазвичай виникає з боку вашого тіла, який був пошкоджений хворобою. Існує багато різних станів, які викликають біль в плечі, і хоча деякі з них поліпшуються з цільовим лікуванням, іноді це стає хронічним станом.

Замерзле плече

Після інсульту ви можете виявити, що ваше плече дуже жорстке і болить, коли ви рухаєтеся. Це називається «замерзлим плечем» або капсулітом. Плече — це суглоб «кулька та паз», з округлою формою на кінці верхньої кістки руки, яка входить у порожнину в лопатці. М’язи та зв’язки утримують кістку руки на місці. Є шар тканини, який оточує цей суглоб, який називається капсулою.

Якщо ваші м’язи рук дуже слабкі, жорсткі або паралізовані, вплив гравітації накладає навантаження на ваші зв’язки та вашу капсулу. Це може призвести до того, що ці частини вашого плечового суглобу стають запаленими, розтягнутими та пошкодженими. Слабкість у м’язах рук може сприяти цьому болю в плечі.

Сублюксація

Іншою причиною болю в плечі є сублюксація. Це означає часткове вивихнення, коли округлий кінець верхньої кістки руки трохи виходить зі свого пазу. Це може бути тому, що м’язи, які зазвичай утримують цей суглоб на місці, занадто слабкі, щоб робити це належним чином.

Як лікується біль в плечі?

Профілактика

Якщо у вас слабкість в руці після інсульту, ваша медична команда спробує запобігти розвитку болю в плечі. Вони переконаються, що всі, хто має справу з вашою рукою, знають, як це робити обережно і без надмірного навантаження на ваш плечовий суглоб.

Вони також повинні забезпечити правильне положення вашої руки та плеча. Правильне положення важливе, оскільки воно може допомогти зменшити навантаження на ваші зв’язки та капсулу, допомагаючи запобігти розвитку «замерзлого плеча». Воно також може допомогти запобігти розходженню вашої лопатки та верхньої кістки руки (сублюксація). Медична команда може використовувати пінопластові підтримки, щоб переконатися, що ваше плече підтримується в правильному положенні. Вашу руку також можна підтримувати за допомогою подушки.

Можуть бути корисні плечові стрічки або ортопедичні підтримки. Однак їх повинен призначити ваш терапевт з чіткими вказівками щодо використання. Підтримки повинні регулярно контролюватися і не повинні перешкоджати вам рухати рукою.

Ваш фізичний терапевт також може використовувати електричну стимуляцію на м’язах навколо вашого плеча, щоб допомогти запобігти або зменшити сублюксацію. Якщо це призначено, пристрій часто потрібно використовувати протягом дня, слідуючи порадам вашого терапевта.

Зменшення болю

Вам можуть бути призначені знеболювальні засоби, такі як парацетамол або нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП), такий як ібупрофен.

Якщо у вас також є запальний артрит, стероїд може бути введений в ваш суглоб, щоб допомогти зменшити біль.

Рух плеча

Важливо тримати м’язи вашого плеча та руки активними, щоб жодна жорсткість не посилювалась. Ваш фізичний терапевт може використовувати вправи на розтяжку для руху плечового суглобу в усіх напрямках. Він також може надати поради про те, як захистити плече під час повсякденних рухів, таких як досягання чогось або одягання.

Центральний біль після інсульту (CPSP)

До 20% людей можуть мати центральний біль після інсульту (CPSP). Ця проблема може виникнути, якщо структури в мозку, які інтерпретують біль, постраждали від інсульту. Його часто діагностують, виключаючи інші більш поширені причини спочатку. Це також називають нейропатичним болем або центральний больовий синдром.

Існують різні типи болю, які ви можете відчути, якщо у вас є CPSP. Багато людей описують його, як пекуче або холодне відчуття, пульсуючий або стріляючий біль. Деякі люди також відчувають поколювання або оніміння в областях, які постраждали від болю. У більшості постінсультних пацієнтів з CPSP біль виникає з боку їхнього тіла, який був уражений інсультом. Біль може початися відразу після порушення кровопостачання до мозку, але частіше він починається кількома місяцями пізніше. Деякі люди відчувають, що больові відчуття стають сильнішими через інші фактори, такі як рух або зміна температури.

Як лікується CPSP?

Звичайні знеболювальні засоби, такі як парацетамол або ібупрофен, не допомагають зменшити CPSP. Деякі інші типи ліків можуть бути корисними, включаючи антидепресанти та протиепілептичні ліки. Якщо перший препарат, який ви спробували, не працює, вам повинні запропонувати інший для спроби, замість першого або разом з ним.

Інші підходи до зменшення болю включають клініки болю та TENS (транскутанна електрична нервова стимуляція).

У рідкісних випадках, якщо ваш больовий синдром є важким, а інші методи лікування були невдалими, вам можуть запропонувати глибоку стимуляцію мозку (DBS). Це процедура, при якій маленькі електричні провідники розміщуються глибоко в вашому мозку та підключаються до машини, що працює від батарей, яка сидить під вашою шкірою. Цю процедуру можна проводити тільки в спеціалізованих центрах і вона не є рутинно доступною в NHS. Вона не підходить для всіх, і показники успіху через рік після лікування болю за допомогою DBS все ще дуже змінні.

Інші больові стани

Набрякла рука

Розвиток набряклої руки може статися, якщо ви не рухаєте своєю рукою дуже багато, або не можете рухатися. Старші пацієнти та ті, хто пережив більш важкі інсульти, найбільш ймовірно відчуватимуть цей стан. Набряклість може виникнути, оскільки рідина накопичується в тканині, коли м’язи не рухаються. Це більш ймовірно, якщо рука висить вниз. Болючий набряк може ускладнити рух рукою, що може погіршити спастичність. Підтримка кінцівки у піднятому положенні на подушці може допомогти, разом з порадами від фізичного терапевта.

Головний біль

Існує багато причин, через які ви можете відчувати головний біль після інсульту. Дізнайтеся більше інформації про головний біль після інсульту.

Альтернативні методи лікування болю

Якщо ви виявите, що медикаменти та / або фізіотерапія не допомогли зменшити ваш біль, ви можете спробувати деякі альтернативні методи. Ви можете отримати тимчасове полегшення від TENS, масажу або акупунктури. Вивчення техніки релаксації, такої як медитація або йога, психологічна терапія, така як консультування, або відвідування клініки може бути корисним.

Транскутанна електрична нервова стимуляція (TENS)

Лікування TENS використовує електричні імпульси для зменшення болю. Липкі подушечки прикріплюються до вашої шкіри та з’єднуються з електродами, які прикріплені до пристрою, що працює від батарей. Електричні імпульси потім надсилаються через електроди на вашу шкіру. Ці імпульси можуть допомогти блокувати сигнали болю від проходженні вздовж нервових шляхів до вашого мозку. При низькій частоті TENS може допомогти вашому тілу виробляти природні знеболювальні засоби, які називаються ендорфінами.

Немає достатньо доказів, щоб сказати однозначно, чи є TENS ефективним та надійним способом зменшення болю. Він забезпечує тимчасове зменшення больових відчуттів без побічних ефектів, крім можливого червоного відтінку шкіри. Ви повинні звернутися до свого лікаря перед використанням, якщо у вас є кардіостимулятор або інший тип електричного чи металевого імпланта в тілі. Він може бути непридатним на початку вагітності, для людей з епілепсією або проблемами з серцем.

Клініки болю та програми управління болем

Клініки болю та програми управління болем можуть допомогти вам знайти способи управління вашим станом у довгостроковій перспективі, щоб покращити якість життя. Якщо ви відчуваєте біль, незважаючи на початкове лікування, і це приносит вам страждання або значно обмежує те, що ви здатні робити, попросіть вашого лікаря-терапевта направити вас до клініки болю.

Клініки болю надають різні лікування та поради, щоб допомогти вам управляти вашими болісними відчуттями. Види лікування варіюються.

Деякі клініки болю проводять програми управління. Вони використовують психологічні та практичні методи для впорядкування управління вашим болем та впливу, який він має на ваше життя. Проводячись у групах, програми зазвичай тривають певний час протягом кількох тижнів. Лікарі, медсестри, психологи, фізіотерапевти та ерготерапевти можуть бути задіяні в програму. Наприклад, фізіотерапевт може допомогти працювати над фізичними труднощами, які викликає біль, зміцнюючи ваші м’язи, а психолог може допомогти вам управляти емоційними факторами, такими як депресія та розчарування.

Заключне слово

Біль після інсульту — це складна проблема, яка вимагає індивідуального підходу до лікування. У Центрі фізичної реабілітації «Фенікс» ми працюємо з вами, щоб знайти найкращі стратегії та терапії для зменшення вашого болю та покращення якості життя. Наша команда досвідчених фахівців готова допомогти на кожному етапі вашого шляху до відновлення.

Що не можна робити після «Ботоксу»: секрети тривалого ефекту та правила догляду за шкірою

У сучасному світі уколи «Ботоксу» і «Диспорта» вже не дивина, а досить поширена косметологічна процедура . Цей препарат допомагає позбутися зморшок , розгладити шкіру, надати їй молодості та свіжості.

Щоб результат від ін’єкцій був максимально помітний, необхідно дотримуватися вказівок лікаря і правил догляду за шкірою в процесі реабілітації. У цій статті ми розглянемо основні рекомендації після «Ботоксу» . Вони точно будуть вам корисні, якщо ви плануєте робити такого роду уколи краси.

Протипоказання після уколів «Ботоксу»

Під час введення ботулотоксину необхідно, щоб він правильно заповнив тканини та вплинув на відповідні м’язи й нервові закінчення. Тому слід чітко розуміти, що не можна робити після «Ботоксу» .

Перебування в горизонтальному положенні

Лікарі-косметологи не рекомендують протягом 4-5 годин після сеансу нахилятися і лежати. Після ін’єкцій відбувається процес перерозподілу крові в зоні обличчя і голови. У ділянці уколів капіляри розширюються, у тканинах посилюються обмінні процеси внаслідок припливу до м’язів крові. Це може перешкоджати проникненню дози препарату до нервових закінчень, і результат виявиться менш вираженим.

Вживання алкогольних напоїв

Етиловий спирт, як відомо, сприяє розширенню судин, посилює капілярний кровотік, через що кров приливає до обличчя. Отже, введений ботулотоксин може бути частково нейтралізований або взагалі розподілитися в небажаних зонах.

Враховуючи ці нюанси, важливо відмовитися від вживання спиртовмісних напоїв на 10 днів. Зверніть увагу, що не варто вживати алкоголь і за 2-3 дні до сеансу.

Заняття спортом

Нахили та інші інтенсивні фізичні навантаження провокують приплив крові до обличчя. Близько 10 днів слід утримуватись від будь-яких спортивних занять, у тому числі бігу, фітнесу, силових тренувань. Також це стосується танців, плавання, стрибків та єдиноборств.

Відвідування лазні та сауни

Тепло сприяє розширенню капілярів на обличчі, що перешкоджатиме отриманню очікуваного ефекту від введення препарату . Утримайтеся від гарячого душу й умивання гарячою водою (доба), від прийняття ванни (3 доби). Що стосується лазень, саун і хамаму, їх не можна відвідувати 2 тижні. Краще почекати, поки препарат проявить свій ефект повною мірою.

Прийняття сонячних ванн та відвідування солярію

Як і у випадку з лазнею та сауною, тепло проникає у верхні шари тканин, прогріваючи їх. Це може мати несприятливий ефект і знизити результативність ін’єкційної косметології. Краще 5-7 днів уникати відвідування як пляжу, так і солярію.

Масажі

Важливо відкласти косметологічні та фізіотерапевтичні процедури, такі як масажі у зоні обличчя. Річ у тому, що механічний вплив на шкіру посилює обмін речовин та кровотік. Утримайтеся від різних пілінгів, фотоомолоджень, масок, що розігрівають, та інших ін’єкцій краси на 3 доби.

Приймання препаратів без консультації лікаря-косметолога

Деякі лікарські засоби посилюють кровообіг, що негативно позначається на результаті введення «Ботоксу» або «Диспорт». Мова, в першу чергу, про антибіотики, снодійні та аспірин. Рекомендуємо проконсультуватися з фахівцем, які препарати можна приймати, а які категорично заборонено.

Особливості догляду за обличчям після «Ботоксу» : 3 важливі поради

  1. Робіть мімічну зарядку. Слід не тільки якомога більше перебувати у вертикальному положенні, а й змушувати працювати мускулатуру обличчя. Кривляйтеся, смійтеся, хмуртеся! Рухаючись, м’язи сприяють глибшому проникненню «Ботоксу» в тканини, а отже, результат буде ефективнішим. Однак через 2 години настає атрофія лицьових м’язів – варто дати їм спокій та не напружувати без потреби, щоб уникнути травмування.
  2. Не торкайтеся обличчя. Це може спровокувати ускладнення від «Ботоксу» внаслідок занесення інфекції. Те саме стосується нанесення косметики. Медики радять відмовитись від макіяжу хоча б на добу, обмежившись у догляді базовими кроками: умиванням, тонізацією та зволоженням.
  3. Контролюйте кількість рідини, що споживається. Протягом перших тижнів після сеансу можуть спостерігатися набряки в місцях уколів, особливо під очима, де шкіра найтонша і найніжніша. У цьому випадку дуже важливо стежити, скільки рідини ви споживаєте, щоб набряки були мінімальними.

Дотримуючись цих нескладних обмежень після ін’єкції «Ботоксу» , можна вельми полегшити процес реабілітації – вас не турбуватимуть хворобливі відчуття і дискомфорт загалом. Через 10 днів слід відвідати салон для огляду і докорекції (якщо в цьому є необхідність).

Студія Epilook спеціалізується на ін’єкційній косметології, зокрема, ботулінотерапії. Позбутися міжбрівних складок, зморшок, заломів і гіпергідрозу , а також зробити корекцію вікових змін обличчя можна, довірившись дбайливим рукам лікарів-косметологів Epilook. Записуйтеся на процедуру вже зараз!

Про автора

admin administrator