Що не можна робити після того як поставили спіраль

Авторadmin

Що не можна робити після того як поставили спіраль

Внутрішньоматкова спіраль: міфи і реальність

Не багато жінок наважуються на цей метод контрацепції. Спіраль показана не всім жінкам.

Внутрішньоматкова спіраль – це один з найнадійніших методів контрацепції на сьогоднішні. Але, незважаючи на це, не багато жінок наважуються на це. Спробуймо розібратися в тому, що з того, про що говорять про ВМС є правдою, а що – справжнісіньким міфом.

З тисячі жінок, які використовують традиційну спіраль протягом року, вагітніють тільки шість-вісім. А якщо говорити про гормональну спіраль, то лише одна з тисячі жінок виявляється вагітною.

У нашій країні прийнято застосовувати два види спіралей: гормональні і традиційні. Якщо говорити про традиційні спіралі, то вони виглядають таким чином: пластикова основа, навколо якої обмотаний мідний або срібний дріт. Іони металу гальмують пересування сперматозоїдів в порожнину матки, а, крім того, перешкоджають закріпленню заплідненої яйцеклітини в матці.

Гормональні спіралі ефективніші, оскільки в організмі жінки, з них щодня починає виділятися «порція» прогестерону, який робить слиз шийки матки густішим і тим самим «непрохідним» для сперматозоїдів. Таким чином, сперматозоїди просто не можуть потрапити в матку. Зроблена ця спіраль з пластика і формою вона нагадує букву «Т».

1. Після установки ВМС необхідно відмовитися від застосування тампонів.

Це справжнісінький міф. Якщо ви встановите спіраль, то не зможете ні зрушити її, ні видалити тампоном. Річ у тому, що тампон не водиться так глибоко.

Тому, якщо ви вирішили зайнятися спортом, то немає ніяких підстав відмовлятися від тампонів. Правда, багато гінекологів рекомендують використовувати тампони все ж таки поперемінно з прокладками. Від постійного використання тампонів все ж таки краще відмовитися.

2. Якщо вагітність все ж настала, то спіраль може ушкодити плід.

Звичайно, вірогідність того, що вагітність наступити і після установки спіралі все ж існує, але вона дуже і дуже мала. Якщо жінка завагітніла, то спіраль зазвичай не видаляють, оскільки це може збільшити ризик викидня. Фахівці переконані, що внутрішньоматкова спіраль не ушкодить нормальному розвитку плоду, а також не перешкодить нормальному перебігу пологів, тому побоюватися цього не варто.

3. Після установки спіралі необхідно кожного місяця ходити на огляд до гінеколога.

Це неправда. Після установки ВМС вам потрібно буде прийти до гінеколога через місяць, але тільки для того, щоб переконатися, що спіраль встановлена правильно. Після цього, вам буде достатньо звичайних оглядів, необхідних кожній жінці, – один раз на півроку.

Проте, слід зазначити, що після установки спіралі ви повинні негайно звернутися до лікаря тільки в тому випадку, якщо у вас з`явилися сильні болі в нижній частині живота або кров`яні виділення, які не пов`язані з менструацією.

4. Спіраль збільшує вірогідність розвитку у жінки ракових захворювань шийки матки і самої матки.

Дане твердження також є необгрунтованим і в корені невірним. Останні дослідження учених показують, що установка традиційних і гормональних спіралей абсолютно безпечна, і ні до яких подібних наслідків привести не може.

Але, абсолютною правдою є те, що жінці необхідно регулярно відвідувати гінеколога.

5. Жінка у будь-який момент може самостійно перевірити наявність спіралі.

Це дійсно так. Зробити це нескладно. Спершу вам потрібно буде вимити руки, після чого, лягти на спину, широко розвівши в сторони зігнуті в колінах ноги.

Розслабте м`язи і якомога глибше введіть вказівний або середній палець в піхву.

Подушечкою пальця ви легко зможете відчути кінці «вусиків» (ниток) спіралі, які виходять з шийки матки.

6. Під час статевого акту чоловік може відчути наявність спіралі.

Так, це дійсно так. Але буває таке в дуже окремих випадках.

Партнер може відчувати уколи пластикових ниток, що знаходяться на кінці спіралі.

7. ВМС можна встановлювати навіть жінкам, які не народжували.

Це дійсно так. Вони можуть встановити як традиційну, так і гормональну внутрішньоматкову спіраль.

Правда, важливо відзначити, що роблять це лікарі-гінекологи з великою обережністю, оскільки спіраль збільшує ризик виникнення запальних захворювань, і, отже, як наслідок – безпліддя.

Внутрішньоматкові спіралі можуть встановлюватися і годуючим матусям вже через шість тижнів після пологів.

8. Встановлювати ВМС рекомендовано під час місячних?

Так, це правда. Звичайно, встановити спіраль можна у будь-який час, але рекомендується проходити процедуру установки спіралі за два – три дні до закінчення менструації.

Чому? Річ у тому, що при цьому гінеколог буде упевнений в тому, що жінка не вагітна, крім того, під час менструації канал шийки матки природним чином розширюється і спіраль лікареві буде ввести легше.

Потрібно відзначити, що спіраль показана не всім жінкам. Не рекомендовано жінкам, у яких є гострі запалення в області малого тазу, а також пухлини зовнішніх статевих органів і матки.

Внутрішньоматкова спіраль: як ставлять, поради та рекомендації

Внутрішньоматкова спіраль (ВМС) — одне з найпоширеніших і ефективних засобів контрацепції. Вона зручна для жінки, так як дозволяє не дбати щодня про заходи запобігання від небажаної вагітності і не рахувати дні циклу, сприятливі для зачаття. Встановлення спіралі проста і здійснюється тільки спеціалістом-гінекологом.

Що таке внутрішньоматкова спіраль?

Спіраль являє собою невеликого розміру пристосування із спеціального пластику з додаванням різних металів (міді, золота або срібла). Дорогоцінні метали мають протизапальну дію та благотворно впливають на жіночу статеву систему. Такі контрацептиви найбільш ефективні, але вартість їх вище. Сучасні спіралі містять гормони.

Після введення в матку, спіраль перешкоджає вагітності. Принцип її дії такий:

  • гальмування руху сперматозоїдів в матці;
  • активізація входять до її складу металами вироблення природних слизових сперміцидів;
  • зменшення терміну життя жіночої яйцеклітини;
  • зменшення товщини ендометрію, перешкоджає закріпленню зиготи на стінці матки, якщо запліднення все-таки сталося (ранній аборт).

Переваги і недоліки ВМС

Внутрішньоматкова спіраль — одна з найбільш ефективних засобів запобігання від небажаної вагітності. Ефективність її використання становить 99%. При цьому не можна забувати про час, що залишився відсоток. ВМС не дає абсолютної (100%) гарантії захисту! Спіраль є негормональних засобом контрацепції, а значить, може використовуватися жінками, яким протипоказані гормональні препарати.

Після того, як спіраль вилучена, фертильність відновлюється в найкоротші терміни, і жінка може швидко завагітніти. Однак деякі дослідники вказують на можливе зниження репродуктивної здатності після використання цього засобу і загрозу викидня, викликані виснаженням ендометрію.

Важливою перевагою ВМС є її зручність. Це не оральні контрацептиви, які треба приймати строго по годинах, і не бар’єрні засоби контрацепції, яких може просто не виявитися під рукою в потрібний момент. Спіраль не потрібно контролювати кожен день, досить перевіряти після менструації і двічі на рік відвідувати гінеколога. Термін служби сучасних засобів досягає 10 років.

За темою: Білий наліт на статевих губах: основні причини і лікування

Є у внутрішньоматкових спіралей також недоліки і побічні ефекти. Деякі жінки скаржаться на больові відчуття при введенні спіралі. У більшості випадків вони проходять протягом кількох днів, але можуть і зберігатися тривалий час.

Контрацептив (особливо гормональні спіралі) може змінювати характер менструацій (вони стають болючими, можуть супроводжуватися болями) і деякою мірою підвищувати ризик позаматкової вагітності.

Наявність стороннього предмета в статевих шляхах може сприяти розвитку запальних захворювань, але в той же час спіралі, що містять дорогоцінні метали сприятливо впливають на функціонування статевої системи.

Неграмотне введення спіралі призводить до травмування тканин піхви і матки, що загрожує різними ускладненнями.

Різновиди внутрішньоматкових спіралей

Існують внутрішньоматкові спіралі різних конфігурацій, що враховують анатомічні особливості жіночого організму. Більшість з них виконані у формі букви Т, але вони підходять не всім жінкам. У таких випадках використовуються пристосування у вигляді букви S, петлі, кільця, овалу, спіралі або парасольки.

Класифікувати контрацептиви можна і за хімічним складом:

  • Перші прості зразки — «петля Ліппса» по імені винахідника — вироблялися з еластичного пінополіетилену і мали невисоку ефективність.
  • Наступне покоління ВМС містило мідь. Наявність цього металу значно збільшило ефективність засоби за рахунок його спермицидного дії, стимуляції міометрія. Реакція середовища в жіночих статевих шляхах стає кислою, що також сприяє зниженню активності чоловічих статевих клітин. Термін служби такої спіралі становить від 2 до 3 років.
  • Потім до складу внутрішньоматкових контрацептивів стали додавати дорогоцінні метали — срібло та золото. Це дозволило збільшити ефективність запобігання і термін служби до 5 років.
  • В даний час широко поширені гормональні спіралі, що мають у своєму складі активні речовини, що пригнічують розвиток статевих клітин ендометрію. Такі контрацептиви надають яскраво виражений лікувальний ефект при таких патологіях, як ендометріоз, аденоміоз, міоматоз.

Яку саме спіраль вибрати, вирішує гінеколог, вивчивши результати аналізів, анатомічні особливості та стан статевої системи конкретної пацієнтки.

Протипоказання до використання ВМС

  • Запальний процес, що зачіпає органи статевої та сечовидільної систем.
  • Патологічні виділення з домішкою крові з статевих шляхів.
  • Злоякісні новоутворення матки.
  • Доброякісні новоутворення великого розміру, деформуючі орган.
  • Ерозії.
  • Туберкульоз статевої системи.
  • Вагітність.
  • Наявність у минулому позаматкової вагітності.
  • Порушення згортання крові.
  • Гормональні порушення (для спіралей, що містять активні речовини).

Не рекомендується застосування внутрішньоматкових засобів контрацепції нерожавшим жінкам і жінкам з порушеннями місячного циклу (аменорея, болісні менструації).

Установка внутрішньоматкової спіралі у жінок

Використання внутрішньоматкових контрацептивів має ряд протипоказань, тому перед установкою необхідно переконатися в їх відсутності. Для цього пацієнтка повинна здати аналізи та пройти ультразвукове дослідження органів малого тазу. Важливо переконатися у відсутності інфекційних захворювань статевої системи, патологічних новоутворень, вагітності на ранніх термінах.

Перед проведенням процедури протягом декількох днів рекомендується статеве утримання. Крім того, слід відмовити від використання вагінальних свічок, спреїв, кремів та інших засобів інтимної гігієни.

Внутрішньоматковий контрацептив ставлять під час менструації, на третій-п’ятий день. Це важливо з таких причин:

  • забезпечується добра фіксація спіралі новим шаром ендометрію, зростаючим після місячних;
  • шийка матки відкрита, тому ввести спіраль простіше;
  • теоретично в цей період виключена вагітність.

Виконувати маніпуляції повинен виключно досвідчений гінеколог в умовах клініки. Якщо поставити спіраль неграмотно, можливі різні ускладнення: від травматизації статевих шляхів до вростання чужорідного тіла (спіралі).

Сама процедура займає близько 10 хвилин. Спочатку лікар промиває матку пацієнтки спеціальним розчином, що вимірює глибину шийки. Після цього безпосередньо вводиться спіраль. Класичні Т-подібні пристосування мають кінчики, які при введенні притискаються до основи, а розпрямляються самостійно вже в порожнині матки.

На кінці контрацептиву знаходяться нейлонові «вусики», які після установки залишаються в піхву. Лікар обрізає їх, залишаючи близько 2 см довжини. З їх допомогою згодом спіраль буде вилучено.

Після введення засоби вже через 1-2 тижні можна відновлювати статеве життя. Під час сексуальних контактів правильно встановлений контрацептив не відчувається, не доставляє ніяких незручностей. Через тиждень жінці слід звернутися до лікаря, щоб переконатися, що процедура пройшла успішно.

Видалити спіраль можна в будь-який час за допомогою вусиків. Перед видаленням пацієнтка знову здає аналізи.

Внутрішньоматкова спіраль — зручний і надійний засіб запобігання від вагітності. Воно має ряд істотних переваг перед бар’єрними засобами та оральними контрацептивами. Її ціна залежить від різновиду, становить від 2 тисяч рублів за найпростіші (але високоефективні) зразки.

Схожі записи:

Розділи сайту

  • COVID-19 (3)
  • Алергія (5)
  • Аналізи (149)
  • Бактеріологія (431)
    • Гонококи (5)
    • Диплококи (5)
    • Клебсієлла (24)
    • Лептоспіроз (9)
    • Стафілококи (78)
    • Стрептококи (26)
    • Трихомоніаз (41)
    • Уреаплазма (58)
    • Хламідії (69)
    • Аборт (31)
    • Вагітність (94)
    • Захворювання (1 189)
      • ЗПСШ (20)
      • Молочниця (71)
      • Цистит (37)
      • Герпес (175)
      • Гіпергідроз (168)
      • Грибок (159)
      • Зморшки (236)
      • Пітниця (17)
      • Попрілість (29)
      • Препарати (374)
      • Аналізи (28)
      • Гормони (255)
      • Цукровий діабет (183)
      • Щитовидна залоза (307)
      • Дихальні захворювання (4)
      • Захворювання очей (1)
      • Захворювання ротової полості (2)
      • Захворювання шкіри (2)
      • Паразити і інфекції (13)
      • Про вітаміни (1)
      • Про харчування (1)
      • Сердечні захворювання (1)
      • Травми і переломи (4)
      • Дитячі (27)
      • Діагностика (11)
      • Жіночі (36)
      • Лікування (84)
      • Чоловічі (13)
      • Тромбоз (190)
      • Аскариди (48)
      • Глисти (589)
      • Гострики (49)
      • Діагностика (36)
      • Лікування (81)
      • Лямблії (79)
      • Очищення (56)
      • Препарати (322)
      • Рецепти (1 443)
      • Спина (506)

      Встановлення спіралі в матку: етапи установки, особливості використання

      Внутрішньоматкова спіраль (ВМС) – це контрацептивний засіб, яке знайоме майже кожній другій жінці. Це невеликий пристрій виготовлено з пластику з міддю, яке не дозволяє активним сперматозоїдам потрапити в порожнину матки. Також вкорочує життя зрілої яйцеклітини і перешкоджає імплантації плодового яйця до стінки органу. У жінок виникає багато питань, наприклад: коли можна поставити спіраль і як правильно вона встановлюється?

      Внутрішньоматкова спіраль: що це і які бувають?

      До складу великої кількості спіралей входить срібло і мідь, які знижують ймовірність виникнення запальних процесів, і пригнічують активність насінної рідини.

      Внутрішньоматкові спіралі для жінок – це матковий метод оберігання від небажаної вагітності, який вважається одним з найбільш ефективних. Маленьке пристрій вводиться в порожнину матки і перешкоджає змиканню.

      Ніжка самої спіралі виготовлена з міді, яка діє як місцевий запальне речовина, тому сперма втрачає здатності до запліднення яйцеклітини. Це головне вплив маткової спіралі.

      Головні завдання, які виконує внутрішньоматкове пристрій:

      • гальмує активне пересування насінної рідини по шийці матки;
      • знищує властивість сперматозоїда до запліднення;
      • скорочує термін життєдіяльності зрілої яйцеклітини;
      • зменшує товщину слизового шару ендометрію, згодом зигота не може вжитися в стінки матки, якщо все-таки якимось дивом запліднення відбулося, трапляється ранній самовільний аборт.

      Ефективність спіралі 99%, так як 100% гарантії не дасть не один метод контрацепції. Спіраль виступає негормональних засобом запобігання, а це незаперечний плюс, так як її можуть використовувати жінки, яким протипоказані гормональні препарати.

      Після видалення спіралі відновлення відбувається в найкоротші терміни, тому вже скоро можлива вагітність.

      Однак, важливо відзначити! Фахівці почали говорити про те, що після використання спіралі статеві органи знижують рівень своєї роботи і занадто велика загроза викидня, так як після мимовільних абортів, ендометрій виснажений.

      За темою: Захворювання слизової сечового міхура: поширені патології

      Звичайно, одне з головних переваг – це зручність і простота у використанні: поставили на 5 років і залишається тільки регулярно відвідувати гінеколога.

      Адже це не оральні контрацептиви, які необхідно приймати по годинах, не бар’єрні методи контрацепції, яких може не виявитися під рукою в потрібний момент.

      ВМС в порожнині матки не потрібно контролювати кожен день, година, тиждень, важливо проходити загальний огляд після місячних і раз на півроку відвідувати гінеколога. На сьогодні термін установки коливається від 3 до 10 років.

      За принципом дії спіралі бувають: нейтральні і медикаментозні. Останні в свою чергу поділяються на: гормональні та зміст мідь.

      Нейтральні не виділяють в порожнину ніяких активних речовин. Вони заважають прикріпитися плодному яйцю і розвиватися.

      Медикаментозні розрізняють за матеріалом, з якого вони виготовлені: містили мідь, срібло або золото. В гормональних пристроях, міститься гормон – левоноргестрел.

      Також прийнято розрізняти спіралі за їх формою:

      • півовал;
      • спіральні, круглі і напівкруглі;
      • т-образні.

      Найпопулярнішими вважаються такі внутрішньоматкові спіралі для жінок, як:

      • «Mirena»;
      • «Multiload»;
      • «Nova-t»;
      • «ParaGard».

      Показання та протипоказання

      У ВМС, як і в інших методів контрацепції, є свої показання, а також протипоказання. В деяких випадках спостерігаються побічні реакції у вигляді болю під час введення пристрою, деякий час після установки. Також можуть виникнути хворобливі місячні. Ще момент, про який треба пам’ятати: спіраль не захищає від інфекційних і запальних захворювань репродуктивних органів.

      Встановлення спіралі підходить для жінок з такими показаннями:

      • позаматкова вагітність;
      • операції на органах малого тазу;
      • гіпертензія артеріального типу;
      • тромбоз глибоких вен;
      • мігрень;
      • анемія;
      • діабет;
      • ендометріоз;
      • куріння.
      • вагітність;
      • інфекції у малому тазі;
      • вроджені аномалії матки;
      • кровотечі невідомої етіології;
      • гестационное трофобластичекое захворювання.

      За темою: Гормональні таблетки при клімаксі: вплив, особливості

      Також іноді в залежності від типу спіралі можуть бути особливі протипоказання, наприклад, мідьвмісні не можна застосовувати під час захворювання Вільсона, а гормональні з раком грудей або новоутвореннями в печінці.

      Підготовка і установка внутрішньоматкової спіралі

      Обов’язково перед тим, як вставляти спіраль, необхідна велика консультація з лікарем з усіх питань: яку вибрати, які побічні реакції, показання, протипоказання, термін дії і інші нюанси, які важливі. Пам’ятайте, категорично не можна займатися самоуправством. ВМС в порожнину матки встановлює тільки досвідчений гінеколог.

      За 24 години до проведення процедури не можна мати інтимну близькість. Потрібно утриматися від підмивання засобами для інтимної гігієни з хімічними та іншими добавками, не проводити спринцювання. За 2 дні потрібно припинити прийом будь-яких медикаментів: супозиторіїв, мазей, гелів, свічок і таблеток місцевого впливу.

      Увага! Якщо у вас є підозри про вагітність , обов’язково необхідно повідомити про це гінеколога.

      Так як вагітним категорично не можна ставити пристрій, рекомендовано провести струменевий тест на вагітність. Важливо здати мазок на мікрофлору піхви на наявність інфекцій і запалень порожнини.

      • консультація з фахівцем;
      • загальний гінекологічний огляд;
      • лабораторні обстеження;
      • кольпоскопія;
      • ультразвукове дослідження органів малого тазу.

      Після всіх процедур, якщо жінка здорова і не вагітна, лікар приймає рішення про встановлення ВМС.

      Спіраль ставиться в амбулаторних умовах. Як правило, процедуру проводять за пару днів до передбачуваних місячних, у цей час шийка без проблем дає акуратно і успішно ввести ВМС.

      Як ставлять спіраль в матку: етапи

      Після огляду лікар фіксує шийку спеціальним приладом і вводить спіраль. Нерідко установка супроводжує болями схожими на менструальні. Болючість досить швидко проходить.

      Після установки пристрою в профілактичних цілях для попередження занесення інфекції, гінеколог призначає антибактеріальні препарати. Щоб переконатися, що ВМС введено і розташована правильно, існують профілактичні огляди. Перший — через один місяць, потім через 6 місяців, а далі кожні півроку.

      За темою: Вітаміни для нирок і сечового міхура: поради та рекомендації

      Жінка після процедури повинна протягом 5 днів дотримуватися такі правила:

      • не мати статевих зносин;
      • не спринцюватися;
      • митися під душем;
      • не піднімати тяжкості і не можна надмірних фізичних навантажень;
      • заборонений прийом препаратів мають у складі ацетилсаліцилову кислоту;
      • у непередбачених і екстрених ситуаціях одразу звертатися за медичною допомогою.

      Також не рекомендовано, якщо стоїть спіраль, під час менструацій застосовувати вагінальні тампони. Краще використовувати гігієнічні прокладки.

      Видалити спіраль можна в будь-який час за бажанням жінки, але перед цим потрібно пройти ряд медичних і клінічних аналізів.

      Схожі записи:

      Розділи сайту

      • COVID-19 (3)
      • Алергія (5)
      • Аналізи (149)
      • Бактеріологія (431)
        • Гонококи (5)
        • Диплококи (5)
        • Клебсієлла (24)
        • Лептоспіроз (9)
        • Стафілококи (78)
        • Стрептококи (26)
        • Трихомоніаз (41)
        • Уреаплазма (58)
        • Хламідії (69)
        • Аборт (31)
        • Вагітність (94)
        • Захворювання (1 189)
          • ЗПСШ (20)
          • Молочниця (71)
          • Цистит (37)
          • Герпес (175)
          • Гіпергідроз (168)
          • Грибок (159)
          • Зморшки (236)
          • Пітниця (17)
          • Попрілість (29)
          • Препарати (374)
          • Аналізи (28)
          • Гормони (255)
          • Цукровий діабет (183)
          • Щитовидна залоза (307)
          • Дихальні захворювання (4)
          • Захворювання очей (1)
          • Захворювання ротової полості (2)
          • Захворювання шкіри (2)
          • Паразити і інфекції (13)
          • Про вітаміни (1)
          • Про харчування (1)
          • Сердечні захворювання (1)
          • Травми і переломи (4)
          • Дитячі (27)
          • Діагностика (11)
          • Жіночі (36)
          • Лікування (84)
          • Чоловічі (13)
          • Тромбоз (190)
          • Аскариди (48)
          • Глисти (589)
          • Гострики (49)
          • Діагностика (36)
          • Лікування (81)
          • Лямблії (79)
          • Очищення (56)
          • Препарати (322)
          • Рецепти (1 443)
          • Спина (506)

Про автора

admin administrator