Що не можна робити за Смада

Авторadmin

Що не можна робити за Смада

Зміст:

Свято 13 березня: що треба зробити цього дня, яка найсуворіша заборона

13 березня за новим церковним календарем заведено вшановувати Никифора Сповідника. У народі це свято ще називають Никифорів день.

Про те, що можна і категорично не можна робити цього дня, його прикмети читайте у матеріалі РБК-Україна (проект Styler).

Під час підготовки матеріалу використовувалися джерела: сайт ПЦУ, Місячний календар.

Історія та традиції свята

Історія святого Никифора Сповідника розпочалася у другій половині VIII століття, коли він народився в Константинополі. Здобувши якісну світську освіту, він присвятив більше уваги вивченню Святого Письма та духовних творів. У часи правління Льва IV він став царським радником, але його головною страстю було відстоювання вшанування святих ікон.

Після кількох років життя у віддаленості, Никифор був обраний святим Патріархом. Його термін правління припав на час Льва V Вірменина, прибічника іконоборчої єресі. Патріарх Никифор віддавав усі зусилля, щоб переконати імператора відмовитися від її поглядів, але за це його відправили в заслання, де він і помер.

Традиції, пов’язані з 13 березня, включають хід на риболовлю, оскільки вважалося, що цього дня чудово клюють різні види риб. Також в цей день відзначається повага до рослин, і вірилося, що потрібно доглядати за садом та саджати нові дерева.

Люди вірять у цілющу силу джерельної води цього дня і використовують її для купання, вважаючи, що вона здатна вилікувати різні недуги.

Народні прикмети цього дня

  • Берези рясно “плачуть соком” – до холодного літа.
  • Сонячний і сухий день до багатого врожаю, а туман – до частих дощів влітку.
  • Гуси хлюпаються у воді – скоро прийде потепління.
  • Північний вітер і рання гроза – до холодної весни. Якщо під час грози віє південний вітер, весна теплою буде.
  • Якщо прокинувся ведмідь, значить прийшла справжня весна.

Що не можна робити

  • Не можна ходити до лісу, бо прокидаються ведмеді.
  • Не можна рубати дерево, щоб не накликати біду.
  • Поранитися або порізатися – поганий знак.
  • Не можна полювати на птахів.
  • Не варто працювати на землі, бо ще зарано її турбувати.

У кого сьогодні день ангела

Іменини відзначають Олександр, Христина, Терентій, Никифор, Фелікс, Лариса, Микола, Михайло та Григорій.

9 березня: церковне свято сьогодні, що гріх робити на Сорок святих

Яке церковне свято відзначають 9 березня за новим і старим стилем, що не можна робити і в кого іменини.

9 березня за новим церковним календарем православні згадують сорок Севастійських мучеників. Також цього дня проходить перша поминальна субота – Вселенська м’ясопусна батьківська субота. У народному календарі – свято Сорок святих. Про заборони та прикмети цього дня, що відзначають у церкві 9 березня за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

9 березня 2024 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

9 березня за новим стилем (22 березня за старим) відзначають одне з найбільш значущих церковних свят – вшановують пам’ять сорока Севастійських мучеників, які загинули за християнську віру.

Сорок Севастійських мучеників були воїнами з міста Севастія (нині Туреччина). Вони жили в II столітті за часів імператора Ліцинія. Дружина воїнів виграла не одну битву, але, на жаль, мала воєначальника-язичника, який підпорядковувався імператору. Той наказав очистити військо від християн – воїнам веліли принести жертву язичницьким богам, але чоловіки відмовилися. Тоді їх ув’язнили, почали бити камінням, але воно відлітало від воїнів, не завдаючи шкоди. Чоловіки продовжували молитися.

Тоді суд придумав інше покарання: воїнів вивели роздягненими на замерзле озеро й усю ніч тримали на холоді, розтопивши в цей час лазню на березі. Один із воїнів не витримав і побіг до тепла, але, переступивши поріг лазні, помер. Водночас лід на озері раптово розтанув і вода нагрілася, а над головами севастійських воїнів з’явилися вінці, які світилися. Один із стражників кинувся у воду зі словами: “Господи Боже, я вірю в Тебе, в Якого ці воїни вірують. Приєднай і мене до них, нехай сподоблюся постраждати з Твоїми рабами”. Врятуватися воїнам не вдалося – усі сорок мученицьки загинули.

Свято 9 березня за старим стилем – перше і друге віднайдення глави Іоанна Предтечі.

Про що говорять прикмети на 9 березня

У народному календарі 9 березня – свято Сорок святих, Сороки. Здавна існують погодні прикмети на цей день:

  • яка погода цього дня – така буде і наступні 40 днів;
  • грім чути – до поганого врожаю;
  • теплий вітер – літо буде дощовим;
  • багато галок і сорок – скоро буде по-літньому тепло.

Одна з найвідоміших прикмет дня – на Сорок святих має випасти 40 лопат снігу.

Що можна робити 9 березня

Цього дня добре піти до храму, помолитися. У сорока мучеників просять зміцнити віру і мужність, дати сил винести випробування, гідно пройти біду, голод і холод, позбавити від відчаю і депресії. Святим моляться під час виконання військового обов’язку, жінки просять у сорока мучеників захистити чоловіків на війні.

Також 9 березня відзначають Вселенську батьківську суботу, коли в церкві поминають не тільки померлих родичів, а й усіх загиблих християн. У цей час потрібно помолитися про спасіння душі всіх померлих, особливо тих, за кого помолитися нікому. Можна відвідати могилки родичів, влаштувати поминальний обід.

За однією з народних традицій цього дня випікають булочки у формі жайворонків, які символізують душі, що летять до Бога. Випічку роздають дітям, сусідам і родичам.

Що не можна робити 9 березня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити – злитися, лаятися, відмовляти в милостині, погано говорити про померлих, впадати у відчай, вживати алкоголь.

Не радять цього дня важко фізично працювати, займатися ремеслом, рукоділлям, виконувати хатню роботу. Усі справи варто зробити напередодні, а день провести в спокої та молитві. Не варто позичати і брати в борг.

9 березня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олександр, Олександра, Олексій, Дмитро, Іван, Кирило, Михайло, Наталія, Микола, Петро, Сергій, Тарасій, Валерій.

Раніше ми публікували православний календар на березень 2024 року зі святами за новим і старим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини:

Що потрібно зробити з гаманцем 11 березня, щоб подвоїти дохід: важливі прикмети

Що не можна робити 11 березня. Суворі прикмети і заборони, які вбережуть дім від хвороб, бідності та біди.

11 березня церква вшановує пам’ять святителя Софронія Єрусалимського. Про це повідомляє Волинська єпархія ПЦУ. Він народився у Візантійській імперії, відвідував різні монастирі, знайомився з відлюдниками. Софроній здобув гарну освіту і вирізнявся благочестям. Він став ченцем, теологом і патріархом Єрусалимським.

Софроній подружився з Іваном Мосхом, який став його духовним учителем. Будучи патріархом він скликав єпископів на Синод, які засудили брехню монотелітів. Під час мусульманського завоювання він керував обороною Єрусалима, пізніше він гарантував свободу віросповідання християнам, євреям і зороастрійцям.

Читайте в матеріалі Главреда, що можна і не можна робити 11 березня.

Що можна робити 11 березня

  • Цього дня потрібно потрясти гаманець із грошима. Предки вірили, що це приверне удачу і багатство. Робити це потрібно на вулиці, коли почуєте спів зозулі.
  • Цього дня потрібно загадувати бажання. Вважається, що воно обов’язково збудеться.

“Трусити” буде 6 днів: Україну накрила дуже сильна магнітна буря

Україну накриє сніг та дощ: де температура повітря опуститься до -9 градусів

Що не можна робити 11 березня

1. Не можна 11 березня розкидатися дрібницями. Інакше можна втратити все своє багатство.

2. Не можна 11 березня виганяти птахів, які почали вити гнізда. Це може призвести до нещастя.

3. Не можна 11 березня залишати дітей із чужими людьми. Предки вірили, що якщо батьків не буде поруч, то дитина часто хворітиме весь рік.

Прикмети 11 березня

  • Якщо цього дня побачили ластівку, то це до біди.
  • Якщо ворони сидять зграями на землі, то буде холодно.
  • Якщо на деревах іній, то погода буде гарною.
  • Якщо цього дня холодно, то влітку буде тепло.

Що варто враховувати читачеві

Цей матеріал – ознайомчого характеру, його не слід сприймати як вказівку до дії або абсолютну істину. Астрологія, ворожіння, екстрасенсорика, тарологія, мольфарство, феншуй і нумерологія не є академічними науками, їхні положення та твердження не можна перевірити чи підтвердити науковими методами. Це ж стосується різних тестів, характеристики людини за ім’ям і подібного. Крім того, прогнози та гороскопи не завжди збуваються, а збіги можуть бути випадковими.

Вас також зацікавить:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Про автора

admin administrator