Що означає Waterproof на годиннику

Авторadmin

Що означає Waterproof на годиннику

Який годинник є водонепроникним і що означають цифри Water Resistant

Поширена помилка полягає в тому, що показник водонепроникності в годинниках (наприклад 30М) розцінюється як фактична глибина, на яку можна занурювати годинник. Насправді метри, зазначені в параметрі водонепроникності годинника – це еквівалент тиску, який вимірюють водяним стовпом в метрах. Щоб краще зрозуміти цю величину, уявіть глибину 30 метрів, тиск води на такій глибині буде 3 атмосфери. Якщо на годиннику вказано 30М, це означає, що годинник був виготовлений і протестований на здатність витримувати атмосферний тиск до 3 АТМ та відповідно є водонепроникним.

Якщо на Вашому годиннику немає напису Water Resistant – вони позбавлені водозахисту. Поводитись з таким годинником слід так, як наприклад якщо б він був зроблений з паперу, тобто будь-яке попадання вологи на корпус годинника може призвести до пошкодження внутрішніх деталей та подальшої поломки.

Всі представлені на нашому сайті годинники швейцарських виробників є водонепроникними і відрізняються лише за показниками величини тиску.

Придивіться до написів на задній частині корпусу вашого годинника і перевірте, який вплив води здатний витримати ваш годинник .

Таблиця показників водонепроникності годиннка

WR 30М – годинник витримує випадковий контакт з водою і випаровування зі шкіри. Годинник не можна занурювати під воду, не можна плавати і займатися водними видами спорту ;

WR 50М – годинник витримує випадкові та нерегулярні занурення в воду ;

WR 100М – годинником можна користоватися при будь-яких заняттях водними видами спорту, крім дайвінгу ;

WR 200М – годинник оснащений гвинтовою заводною голівкою, товщина скла та прокладки розраховані на тиск 20 АТМ. Перед контактом з водою необхідно переконається, що заводна голівка повністю загвинчена .

І наостанок, декілька важливих порад по догляду та використанням водонепроникних годинників:

  1. Після кожної операції по налаштуванню годинника необхідно повернути голівку у початкове положення, натиснувши на неї до упору. Тільки тоді годинник збереже свої водонепроникні якості.
  2. Перебуваючи під водою ніколи не натискайте на кнопки годинника.
  3. Уникайте контакту годинника з дуже гарячою водою або гарячим паром, вологий годинник не можна сушити на батареї або іншому нагрівальному приладі.
  4. Виробник рекомендує раз на рік проводити перевірку годинника на водонепроникність в авторизованому сервісі, де при необхідності замінять ізолюючі прокладки.

У наступній статті, ми докладніше розглянемо всі рекомендації та поради по догляду і правильної експлуатації швейцарських годинників, щоб допомогти вам зберегти їх в ідеальному стані і можливо через багато років подарувати своїм онукам 😉

Водонепроникність годинників Таймекс

Як правило, напис на циферблаті або задній кришці годинників WR (“WATER RESISTANT”), що позначає водонепроникність, не позначає 100% зміст даних слів, якщо не враховувати додатково деякі умовності, як то числові параметри та інше.

  • Так, наприклад, WR 30 м – звичайна водонепроникність, означає, що годинник здатний витримувати статичний тиск 30-метрового водяного стовпа (3 атмосфери), але не означає, що в них можна пірнати на глибину 30 м. Іншими словами даний годинник не призначений для експлуатації у водному середовищі. Не тримайте їх в місцях з підвищеною вологістю і бережіть від попадання під воду, під вплив пари тощо. Дотримуючись рекомендацій інструкції по експлуатації від виробника, даний напис позначає, що «допустимі побутові контакти з водою (бризки з крана, дощ і т.д.)».

Зверніть також Вашу увагу, що годинники, які не мають ніяких спеціальних позначень на циферблаті або задній кришці, зазвичай не забезпечують водонепроникність взагалі. До них можна зарахувати і ті години, у яких є пошкодження скла, корпусу, часової головки або вона просто витягнута з корпусу.

  • У годиннику, де є напис “WR 50 M” або “WATER RESISTANT 50 M” (той же що і “5 bar”) мається на увазі те, що годинник здатний витримувати статичний тиск 50-метрового водяного стовпа (5 атмосфер), але не те, що в них можна пірнати на 50-метрову глибину. Водонепроникність до 50 м позначає – «Припустимо плавати, але не пірнати».
  • У годиннику, де є напис “WATER RESISTANT 100M” або “WR 100 M” (той же що і «10 bar») мається на увазі те, що годинник здатний витримувати статичний тиск 100-метрового водяного стовпа (10 атмосфер), але не то, що в них можна пірнати на 100-метрову глибину. На практиці ця водонепроникність позначає, що в такому годиннику «допустимо пірнати (неглибоко) і плавати».
  • Моделі з маркованням «WR 200 М» і більше, називаються “дайверскими” (“для нирців”). У такому годиннику «допустимо підводне плавання» і можна безбоязно купатися в басейні, в море, але з обережністю приймати гарячий душ під тиском, або виконувати стрибки в воду, а також уникати купання в гарячій воді, бо під її впливом мастило усередині годинника може поміняти свої властивості.

Вартові майстри настійно рекомендують після кожного купального сезону проводити планову заміну всіх ущільнювачів і сальників. Це гарантовано вбереже ваші годинник від попадання пилу і вологи всередину корпусу, бо навіть найякісніша гумка або сальник рано чи пізно змінять свій хімсклад і геометричні розміри внаслідок зіткнення з морською водою. З фінансової точки зору, запобігти проблемі дешевше чим її усунення, причому оновлена ​​герметизація обійдеться всього в 1,5 – 2 рази дорожче звичайної процедури зміни елементів живлення.
Якщо Ви придбали водонепроникний годинник, на що в зв’язку з цим необхідно звернути увагу:
Навіть годинник з найвищою водонепроникністю не можна заводити в воді, щоб вона не потрапила всередину механізму. Тому перед зануренням упевніться, що заводна головка втоплена і загорнута до упору. Якщо на годинник потрапила вода або піт, їх необхідно витерти сухою ганчіркою. При попаданні на годинник морської води спочатку промийте їх у прісній воді, а потім витріть насухо.
Годинники краще знімати перед прийняттям ванни або в лазні. Під дією мила, гарячої води або пари металеві частини можуть змінити колір, а ущільнювач – швидко втратити герметичність через розширень деталей корпусу під дією високої температури.
Не підставляйте годинник під повітря або воду під тиском з крана.
У разі потрапляння води всередину годинника необхідно негайно звернутися в сервісний центр. Адже вода всередині корпусу може нанести шкоду Вашому циферблату, високоточних електронних компонентів, механізму та інших деталей годинника.

Про автора

admin administrator