Що посадити біля септика на дачі

Авторadmin

Що посадити біля септика на дачі

Зміст:

Як зробити простий септик на дачі своїми руками?

Не так давно всі «зручності» на дачах обмежувалися вуличним туалетом і каналізацією у вигляді примітивної вигрібної ями. Сучасні дачі по своєму комфорту практично не відрізняються від міських квартир. У дачах, як правило, прокладено водопровід, встановлені сантехнічні прилади і змонтована каналізація. Отже, для утилізації накопичуваних нечистот і стічних вод необхідний пристрій, який буде відповідати сучасним вимогам. Багато власників заміських дачних будинків цікавляться, як зробити септик на дачі своїми руками і забути про часту чистку вигрібних ям і давніх вуличних туалетів.

  • Основні вимоги до дачних септик
  • Розрахунок обсягу септика
  • Нормативи і правила встановлення дачного септика
  • Дренажна криниця для септика на дачі
  • Прості септики для дач
  • Простий дачний септик з покришок
  • Пристрій септика
  • Септик з єврокубів
  • Біофільтр для септика з єврокубів
  • Септик своїми руками без відкачування 10 років для будинку і дачі
  • Розрахунок обсягу септика
  • Копка котловану під септик

Основні вимоги до дачних септик

Септики, що встановлюються на дачах, зазвичай складаються з двох або навіть трьох камер. Для прискорення процесу утилізації застосовуються анаеробні або аеробні бактерії, які дозволяють домогтися глибокого ступеня очищення каналізаційних вод і значно спростити обслуговування септика. Якщо встановити подібний септик на дачу своїми руками і правильно його експлуатувати, то можна обійтися без відкачування багато років.

Септики, що встановлюються на дачах, повинні відповідати наступним вимогам:

  • Розрахунок ведеться для септика, в якому відбувається багатоступеневий процес очищення стоків в декількох камерах. Вибирається схема септика своїми руками, створюються дві або три камери і дренажний колодязь. У першому резервуарі відбувається накопичення і поділ стоків на фракції. Всі важкі фракції випадають в осад, а легкі фракції і вода після досягнення рівня переливної труби перетікають у другу камеру. У ній відбувається очищення від органічних включень, а у фільтруючому колодязі відбувається остаточне доочищення води.
  • Всі камери септика, крім дренажного колодязя, повинні бути герметичні.
  • Згідно з нормами СНіП мінімальна відстань від дачі до септика – 5 метрів, а відстань від тротуару або стоянки більше 2 метрів.
  • Не слід встановлювати септик занадто далеко. По-перше, можна зробити помилку при розрахунку ухилу трубопроводів, а по-друге, занадто довгі трубопроводи частіше засмічуються.
  • Глибина занурення в ґрунт залежить від рівня ґрунтових вод на ділянці і глибини промерзання землі в зимовий час.

Розрахунок обсягу септика

Щоб визначити, який обсяг повинен мати саморобний септик своїми руками, потрібно знати кількість добових стоків. Для дачі, яка використовується цілий рік, якщо її облаштування можна порівняти з міським житлом, то на одного проживаючого припадає близько 200 літрів води. Ця кількість множиться на кількість мешканців і на 3 (тривалість циклу переробки стоків у септиці). Таким чином, обчислюється необхідний об’єм камер септика.

Нормативи і правила встановлення дачного септика

При будівництві септика необхідно дотримуватися і керуватися санітарними нормами. Тому важливо знати, як встановити септик своїми руками на дачі, згідно з правилами. Не можна встановлювати септик ближче 5 метрів від будинку, але і занадто велику відстань очисної споруд небажано, оскільки виникає ризик засору. Нормативи і правила вказують, як правильно встановити септик на дачі щодо доріг, парканів тощо.

Правила та вимоги щодо розміщення очисних споруд для каналізації однакові для приватних будинків і дач. Тому знати, як правильно встановити септик в приватному будинку, дуже важливо, адже СЕС може провести перевірку і накласти штраф. Найкраще узгодити це питання ще до початку монтажних робіт. У СЕС необхідно надати схему розміщення септика на ділянці.

Основні правила встановлення септика:

  1. рекомендована відстань від дороги – не менше 5 метрів;
  2. від забору сусідів до септика відстань не менше 2 метрів;
  3. необхідно передбачити зручний під’їзд асенізаторської машини;
  4. по можливості планувати розміщення септика на м’якому ґрунті.

Дренажна криниця для септика на дачі

Ефективна робота септика передбачає відведення очищених стоків у ґрунт. Для виконання цього завдання робиться дренаж септика своїми руками: можна зробити дренажний колодязь з цегли або із залізобетонних кілець. При виконанні кладки колодязя з цегли, він вкладається в шаховому порядку, щоб вийшла перфорація для безперешкодного догляду води через стінки. Крім того, можна зробити септик на дачі з дренажним колодязем з пластикової ємності без дна.

Прості септики для дач

Якщо заміська дача використовується періодично, то для утилізації нечистот її можна обладнати працездатним і простим септиком з підручних матеріалів.

Наприклад, зробити септик з бочок на дачі своїми руками або пристосувати зношені автомобільні шини для простої працездатної конструкції. Такі примітивні конструкції не рекомендується застосовувати для зберігання і очищення фекальних стоків, але для парної лазні або душа септик з коліс своїми руками змонтований цілком підійде.

Для дачних септиків умільці застосовують найрізноманітніші матеріали:

  • відпрацювали свій термін автомобільні покришки і пластикові або металеві бочки;
  • обпалена цегла;
  • бетон;
  • єврокуби різної форми та обсягу;
  • залізобетонні кільця різного діаметру.

Простий дачний септик з покришок

Найбільш простий і примітивний септик для будинку своїми руками, змонтований з автомобільних покришок, застосовується тільки в разі періодичного проживання. Така система розрахована на незначну кількість стоків. Фахівці рекомендують створювати таку просту конструкцію тільки для літньої дачі або для парної лазні.

Починати робити подібний саморобний септик своїми руками тільки при наявності наступних умов, інакше ефективність пристрою буде дуже низькою:

  1. підземні води повинні залягати глибше 5 метрів;
  2. ґрунт для нормальної роботи септика з шин повинна добре пропускати воду;
  3. глибина промерзання ґрунту повинна бути невелика;
  4. септики з шин рекомендується використовувати тільки для очищення забруднених вод.

Отже, такий тип септиків застосовний тільки для дач з мінімальним набором сантехнічних пристроїв, які не використовуються для постійного проживання. Знайдені в мережі відгуки про септики для дачі підтверджують популярність септиків найпростішої конструкції. Якщо лазня не обладнана унітазом, то септик з шин для неї чудово підійде.

Реальне будівництво септика своїми руками з автомобільних шин складається з декількох етапів:

  • Заготівля шин. Якщо застосовуються шини з вантажівок, то достатньо 3 – 4 штуки, а шин від легкових автомобілів знадобиться не менше 5 – 7 штук.
  • Виконання розмітки котловану відповідно до розміру шин.
  • Якщо передбачається встановити двокамерний септик, то розмічається другий котлован на відстані 0,5 м від першої камери.
  • Роється котлован.

Пристрій септика

Котлован готовий, і можна продовжувати роботи з облаштування септика. На дні котлованів насипається шар щебеню або піску, а на цю дренажну подушку вкладаються шини. У першу камеру підводиться зливна труба каналізації дачі, а між камерами прокладається переливна труба. Вона розташовується на 50 сантиметрів вище дна котловану. У другій камері буриться свердловина, яка повинна пройти нижче шару глини. У цю свердловину вставляється дренажна труба з пластику. Власник повинен знати, як самому зробити септик на дачі, його позитивні якості і недоліки.

Простий септик зі старих автомобільних шин має безсумнівні плюси:

  1. доступний матеріал, адже шини можна дістати абсолютно безкоштовно;
  2. відносно невеликі фінансові витрати на монтаж септика;
  3. септик такого типу, який підійде для лазні і дачі, неважко зробити своїми руками, не залучаючи помічників;
  4. простий і дешевий септик для будинку своїми руками, акуратно змонтований і правильно розрахований, буде працювати не гірше дорогих покупних виробів.

Але такий тип септика не витримує великих навантажень, і крім того септики з автомобільних шин мають досить істотні недоліки. Він вважається практично ідеальним варіантом для лазні або для рідко відвідуваної дачі.

Основні недоліки септика з автомобільних шин:

  • при настанні паводків септик може затопити талою водою;
  • існує ризик забруднення підземних вод і ґрунту через не герметичну конструкцію;
  • термін служби не перевищує 20 років;
  • конструкцію септика важко узгодити з санітарними нормами, тому дуже важко підібрати для нього оптимальне місце на ділянці.

Септик з єврокубів

Для дачі з постійним проживанням прості примітивні септики не підходять. Багато власників таких дач цікавляться, як зробити септик з єврокубів своїми руками, щоб заощадити фінансові кошти і забезпечити комфорт і затишок у будинку. З єврокубів виходять досить надійні септики. При використанні біологічних добавок, полів фільтрації, які зроблять доочищення, система працює майже як станція глибокого очищення стоків. Якщо ж підключити аератор для септика своїми руками, то процес очищення значно прискориться, а якість покращиться.

Біофільтр для септика з єврокубів

Фільтр – це останній ступінь очищення нечистот після відстоювання в першій камері.

Повний цикл очищення відбувається в три етапи:

  • У першій камері (відстійнику) каналізаційні стоки перебувають близько трьох діб. За цей час важкі фракції випадають в осад, а легені спливають.
  • У другу камеру потрапляють забруднені води, що відстоялися, які через переливну трубу, що знаходиться нижче поверхні рідини в першому резервуарі, перетікають у другу камеру. У ній триває відстоювання, і в осад випадають найдрібніші частинки мулу.
  • Після відстоювання в другій камері стоки потрапляють в біофільтр, в якому мільярди бактерій починають розкладати органіку на воду, вуглекислий газ і мул.

Таким чином, створений автономний септик своїми руками перетворюється на ЛОС (локальну очисну систему), в якій відбувається глибоке біологічне очищення каналізаційних нечистот. Камери септика повинні бути герметично закриті. Підходяща кришка для септика своїми руками може бути виготовлена з різних підручних матеріалів: з бетону або пластику. Кришка повинна бути важка, щоб діти не могли її зрушити. Ідеальний варіант – кришка з чавуну. Деякі власники для прикрашання ділянки закривають кришки люків декоративними кришками, замаскованими під камінь або під інші елементи ландшафту.

Септик своїми руками без відкачування 10 років для будинку і дачі

Всім привіт! На зв’язку з Вами Марат Наурузбаєв. Сьогодні стаття не на комп’ютерну тему, а побутове питання з особистого життя. У цій статті я розповім як побудувати септик своїми руками без відкачування 10 років для будинку і дачі. Я розповім як правильно побудувати септик з фільтраційним колодязем з бетонних кілець, з високими ґрунтовими водами і яким чином побудував його я, які матеріали використовував для побудови, наведу розрахунок вартості, покажу септик в 3D-вигляді і покажу процес побудови в фото і відео.

Септик (відстійник) призначений для збирання та очищення господарсько-побутових стічних вод від індивідуальних житлових будинків, об’єктів малоповерхової забудови, котеджів за відсутності центральної системи каналізації. У роботі септика закладено принцип гравітаційного відстоювання та біологічного доочищення з використанням біоферментних препаратів. Посилання на Вікіпедію.

Хто живе в приватному секторі, питання зливу каналізаційних відходів стоїть найбільш гостро. Кто-то копает простую сливную яму, кто то закапывает бетонные кольца и получается сливной колодец (таких большинство), а кто-то строит септик своими руками из бетонных колец (оптимальный вариант), как я и сделал.

Взагалі, спочатку я хотів зробити септик для будинку постійного проживання повністю монолітним із залізобетону. Це найкращий автономний варіант септика, хоча і трудовитратний. Чому кращий, тому що за площею дренажу відходів в грунт він максимальний. Я вже зробив всі розрахунки по кол-ву і ціні матеріалів, намалював креслення і 3D-ескіз даного септика, а потім через брак часу на його будівництво, вирішив зробити септик з бетонних кілець

Кому цікавий варіант монолітного бетонного септика, нижче я дам вам готовий файл Excel розрахунку матеріалів для септика.

Є ще варіанти покупних септиків або автономних каналізацій, але цей варіант ми в статті не розглядаємо, так як вони на порядок дорожче і вимагають електрики і регулярного обслуговування.

Я зробив однокамерний септик з фільтруючим колодязем і додатковою фільтруючою касети з чавунної ванни.

Загалом, нічого складного для побудови септика з бетонних кілець немає. У загальних рисах будівництво септика складається з цих частин:

Розрахунок обсягу септика

Загалом я сильно не вдавався в теоретичну частину розрахунку септика, прочитав тільки деякі статті О.Ратнікова, фахівця з утилізації рідких відходів і водопостачання дачних котеджів.

За нормами, обсяг септика повинен дорівнювати триразовому добовому припливу стоків. За цей період бактерії повинні переробити даний обсяг нечистотів.

Добовою нормою для однієї людини вважається 200 літрів. Від цих цифр і робиться весь розрахунок обсягу септика.

Тобто. якщо у Вас сім’я з 4-осіб, розрахунок обсягу септика: 4 * 200 * 3 = 2400 літрів (2,4 м 3).

Тому, при використанні наприклад колодязяних кілець (Кс 15-9) (діаметр – 1,5 м., об’єм – 1,59 м 3), Вам при зведенні однокамерного септика знадобиться два таких кільця. Майте на увазі, що об’єм кілець «брудний», тобто ви не зможете повністю задіяти обсяг верхнього кільця, оскільки він не буде заповнюватися стоками повністю.

Багато що ще залежить від фільтруючої здатності вашого грунту і рівня ґрунтових вод. Септики для дачі з високим рівнем ґрунтових вод (УГВ) переважно будувати на невеликій глибині і повинні мати неглибокий фільтруючий колодязь, бажано до поверхні ґрунтових вод.

Якщо грунт в основному з глини, потрібно збільшувати площу фільтраційного колодязя в кілька разів, оскільки глина дуже погано фільтрує через себе воду.

Робоча глибина септика, що дорівнює відстані від рівня стічної води в септиці до його дна, повинна бути не менше 1,2 м, ширина 0,75 м (або діаметр 1 м – для круглих в плані септиків). Найбільша робоча глибина стічних вод у септиці не повинна перевищувати 2,5 м.

Отже, для сім’ї з чотирьох осіб необхідний септик обсягом мінімум 2,4 м 3 + фільтраційний колодязь (ФК), обсягом і площею достатньою для вашого типу грунту + бажано фільтраційна касета для «залпового» скидання стоків (наприклад після зливу ванни) або якщо ФК не буде справлятися з фільтрацією стоків.

Копка котловану під септик

Після того як Ви визначилися з об’ємом септика і фільтраційного колодязя, а також кількістю камер в септиці, необхідно вирити котлован (яму) під нього. Найшвидше це зробити екскаватором, а при невисокому УГВ це і єдиний варіант копки, оскільки копати вручну лопатою в багнюці не дуже легко.

З метою економії коштів я вирішив робити однокамерний септик з фільтраційним колодязем і фільтраційною касетою (інфільтратор).

Септик буде складатися з двох залізобетонних кілець діаметром 1,5 метра і висотою 90 см, наставлених один на одного. Нижнє кільце септика має бути з дном, так правильніше з точки зору екології і санепідпровірок. Я зробив без дна, так як хотів збільшити фільтраційну здатність і його ефективність в цілому.

Фільтраційний колодязь (ФК) також буде з двох ж/б кілець, але без дна, так як туди вже буде надходити стоки, що відстоялися (більш чисті) з септика. У ФК стоки будуть фільтруватися в грунт.

Фільтраційну касету (інфільтратор) я зробив з перевернутої чавунної ванни. Вона призначена для додаткової фільтрації стоків, якщо ФК почне не справлятися зі стоками або для «залпового» скидання стоків. Ви можете зробити фільтраційну касету з двох або навіть трьох ванн або інших ємностей, які можуть витримати під собою масу ґрунту і не зруйнуватися протягом тривалого часу.

Так от, розмір котловану повинен бути під приблизний розмір септика + ФК + інфільтрато

Як зробити септик на дачі своїми руками – влаштування на прикладах

Більшість з нас із задоволенням проводять час свого відпочинку на дачі. Особливо, якщо літо, спека та попереду сонячні вихідні. Та й взимку дача стає місцем, де можна насолодитися природою, свіжим морозним повітрям і погрітися біля каміна. Однак без сумніву хочеться, щоб заміське життя теж було комфортним.

У першу чергу це стосується наявності каналізаційної системи. Звичайно, можна витратити чималу суму грошей на покупку сучасної очисної споруди. А можна спорудити дачний септик своїми руками. Це вийде набагато дешевше, адже доведеться оплачувати лише необхідні будівельні матеріали. При цьому і якість не постраждає. Адже саморобний септик для дачі непогано може справлятися зі своїми функціями очищення стічних вод. Отже, якщо другий варіант обладнання каналізації вам до душі, то тоді докладно розберемо питання, як зробити септик на дачі своїми руками.

Влаштування дачного септика

У часи наших бабусь і дідусів ходовим способом побудувати каналізацію була звичайна вигрібна яма. Такі ями були практично на кожній садовій ділянці. Будувати таку нехитру конструкцію нескладно. Ось тільки недоліків у неї маса. Це і неприємний запах, і загроза забруднення стоками ґрунтових вод та ґрунту, і викликати для очищення ями асенізатора доводилося часто.

Сьогодні вигрібні ями йдуть у минуле. Сучасні дачі вимагають більш зручного і ретельного очищення стоків. Адже на дачах з’явилося безліч приладів, яким потрібна вода, а також ванна, душ або навіть невеликий басейн. Справитися з такими завданнями під силу септику. Вони не просто збирають усі стічні води, але й проводять їх очищення, після якого таку воду можна використовувати, наприклад, для поливання врожаю.

Якщо поставити септик на дачі хоча б двокамерний і застосовувати біоактивні засоби для знезараження стоків, то такий септик не потребуватиме надалі ваших сил і часу на своє обслуговування. Асенізатор буде приїжджати до вас лише раз протягом кількох років.

  • Септик обов’язково повинен відповідати вимозі герметичності. Неважливо, скільки камер в ньому буде, але всі вони повинні бути герметичні. Виняток стосується лише останньої камери, звідки очищені стоки виводяться назовні.
  • Септик не може бути однокамерним. В ідеалі в першій камері стоки повинні збиратися. Тут же тверді елементи осідають на дно, а освітлена рідина поступає в другу камеру, де відбувається більш глибоке очищення. Як третя камера встановлюється фільтраційний колодязь, звідки очищена рідина виводиться прямо в ґрунт.

Як зробити дачний септик своїми руками

Щоб спорудити простий септик для дачі своїми руками, потрібно для початку визначитися з матеріалами, які підуть на будівництво. Тут можна використовувати бетон, кільця бетонні або єврокуби. Вибір за вами. Ще один варіант – це покупка пластикових резервуарів промислового виробництва.

До речі, цілком можна придбати і готовий багатокамерний септик, оснащений компресором і насосом. Це дороге задоволення, до того ж потрібно підключення до електромережі. Але і воду на виході ви будете отримувати якісного очищення. Такі види септиків без складнощів впораються навіть з дуже великими об’ємами стічних вод.

Об’єм і розмір септика для дачі

Зазвичай для дачі беруться септики невеликого об’єму. Це за умови, що сім’я не проживає там постійно. Але якщо мова йде про те, що дача являє собою не просто хатинку серед кущів смородини, аґрусу і малини, а цілий заміський будинок з душем, ванною, пральною машиною, то тут не обійтися без септика високої продуктивності. У цьому випадку вважається, що на одну людину в добу в середньому припадає близько 200 літрів стоків.

Також варто враховувати, що занадто великі септики просто себе не виправдають. Втім, за бажання можна скооперуватися з власниками сусідніх ділянок і побудувати єдиний септик, що обслуговує кілька будинків відразу. Тоді каналізаційні резервуари великого об’єму будуть цілком доречні.

Розташування септика на дачі

Перш ніж почати влаштування септика на дачі своїми руками, слід точно розрахувати, де його розмістити. При порушенні цих правил запросто можна завдати шкоди ґрунту або забруднити джерело питної води. І хоча дачні септики передбачаються герметичними, але потрібно передбачити і можливі форс-мажорні ситуації.

  • Від житлового будинку септик повинен знаходитися на відстані не менше 5 метрів. Якщо поруч проходить автодорога, то від неї – на відстані 3 метрів.
  • Віддаленість від річки або іншої водойми – 10 метрів. Від питного джерела води – 30 метрів.
  • Поряд з септиком не варто висаджувати кущі або дерева. Краще робити це не ближче ніж на 3 метри.
  • Експерти відзначають, що надмірно віддалений септик – теж не кращий варіант. Адже тоді доведеться тягнути дуже довгу трубу каналізації від дачі. Якщо ж вибору немає, і ви вирішили побудувати септик так далеко, то через кожні 10-15 метрів трубопроводу доведеться зводити ревізійні колодязі.

Споруджуємо дачний септик: інструкція до застосування

Влаштування септика на дачі починається з риття котловану. Зробити це під силу і одному. Однак для якісного і швидкого результату – краще найняти спецтехніку. Потім потрібно обов’язково ущільнити дно і стіни котловану. На дно насипте шар крупного піску. Тепер можна приступати до встановлення септика. Як правильно встановити септик на дачі? Це буде залежати від того, з чого ви зводите його.

СЕПТИК ІЗ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ КІЛЕЦЬ

Це найпоширеніший спосіб монтажу септика. Для початку – порахуйте, скільки кілець потрібно, виходячи з необхідного вам об’єму резервуара. Крім кілець, не забудьте придбати бетонну кришку для септика (з отвором для люка, через який буде здійснюватися відкачування вмісту). Дно резервуара забетонуйте або просто купіть одне кільце з уже готовим дном.

Щоб встановити кільця одне на одне – доведеться викликати спецтехніку. Після цього обробіть внутрішні стінки резервуара засобом, що забезпечує гідроізоляцію. Підійдуть бітум або цементний розчин.

У місці, де буде розміщуватися фільтраційний колодязь, насипте гравію і щебеню, через них вода буде скидатися з септика в ґрунт.

СЕПТИК З ЄВРОКУБІВ

Єврокуби – це ті ж пластикові резервуари, але з алюмінієвим каркасом. Влаштувати септик на дачі за їх допомогою – справа нескладна. Вони легкі, тому їх легко буде помістити в котлован. Але попередньо залийте дно котловану бетоном. Інакше у резервуарів не буде стійкості. Ще під впливом ґрунту єврокуби можуть піддатися деформації, тому варто також забетонувати стінки котловану.

СЕПТИК З БЕТОННОГО МОНОЛІТУ

Можна з упевненістю сказати, що це один з найбільш надійних способів організувати каналізаційну систему. В герметичності конструкції не доведеться сумніватися, дивіться на фото (прочитайте також: “Септик з бетону своїми руками — правила влаштування”). Правда, недолік в тому, що часу на будівництво піде чимало. Доведеться неабияк потрудитися, щоб отримати гарний результат і септик, який прослужить довгі роки! Отже, як правильно встановити септик на дачі в такому випадку.

  • Спочатку потрібно провести армування дна котловану. Краще, якщо ви купите сітку з діаметром одного прута в 10 мм. А клітина буде таких розмірів: 20*20 см після цього залийте дно бетоном. Бетон повинен повністю закрити арматуру, інакше вона буде з часом іржавіти.
  • Дайте застигнути бетону. На це піде приблизно 14 днів. Щоб бетон висихав рівномірно, фахівці радять накрити шар бетону простим поліетиленом.
  • Потім приступайте до армування стін та заливання їх бетоном. Не забудьте, що після роботи над стінами, бетон також повинен висохнути протягом 14 днів.
  • Після цього починайте споруджувати перегородки між камерами септика. Тут знадобиться арматура, в якій діаметр одного прута становить 12 мм.

Очевидно, що встановлення септиків на дачі, якщо ви як будівельний матеріал використовуєте бетон, займе багато часу, адже після кожного етапу доведеться вичікувати, поки застигне бетон. Втім, є маса плюсів у такому способі будівництва. Септик вийде вже точно герметичний і практично вічний.

СЕПТИК З ПІДРУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ

Якщо мова йде про будівництво септика, скажімо, для лазні або дачі, де немає унітаза, то можна обійтися і простим способом. Взяти, наприклад, старі автошини та зробити з них колодязь. Це і буде найпримітивніший септик. А можна те ж саме зробити й з невеликими пластиковими бочками, вилучивши у них попередньо дно. Стоки будуть просочуватися в ґрунт, проходячи фільтрування через шар піску і щебеню, який ви зробите на самому днищі.

Мабуть, це всі поради, як самому зробити септик на дачі. Головне – це ваше терпіння і відповідальне ставлення до справи.

Як підготувати септик до зими

Як правило, влітку на дачі проводять більшу частину вільного часу. А взимку приїзди на природу скорочуються через холоди, сніг і бажання бути частіше в теплі. Але є і такі сім’ї, які й зовсім не приїжджають на свої дачні ділянки в холодну пору року. Як бути з септиком?

  1. Категорично забороняється спорожняти резервуари повністю. Це неправильне рішення. Адже навесні з приходом талих вод ваш септик буде деформований під шаром ґрунту. Тому в резервуарах потрібно залишити десь половину рідини.
  2. Утепліть кришку люка. Для цього можна використовувати стару ковдру або гору непотрібних ганчірок. Поганим варіантом буде просто засипати кришку землею. Адже земля від холоду промерзне, тому толку від того утеплення не буде ніякого.
  3. Щоб стінки септика не покривалися кіркою льоду, а також, щоб лід не з’являвся на поверхні рідини, можна провести простий «трюк». Візьміть кілька великих дволітрових пластикових пляшок. Наповніть їх піском. Прив’яжіть до кожної пляшки міцний трос. А тепер опустіть у резервуари. Кінці від троса міцно закріпіть у верхнього краю резервуара. Зверніть увагу, пляшки повинні наполовину висовуватися з води, як би «плавати» на її поверхні.

Про автора

admin administrator