Що посадити перед будинком

Авторadmin

Що посадити перед будинком

Які рослини посадити біля будинку, щоб вони залучили щастя і мир в родину

Існує думка, що від того, які дерева ростуть на присадибній ділянці, залежить і багатство, і хороше самопочуття, і мир в родині. Чи вірите ви в прикмети? Звичайно, ця тема часто стає предметом розбіжностей між прихильниками цих народних знаків і затятих супротивників такого роду забобонів. Але, в будь-якому випадку, від деяких посаджених дерев в саду, вже точно гірше не буде, інформує Ukr.Media.

Що ж це за рослини і яким чином вони можуть впливати на наше життя я розповім в цій статті.

Вишня

Почну, мабуть, з вишні. Це абсолютно невибаглива рослина, яка не вимагає особливого догляду. Але, на ряду з цим, завжди обдаровує домочадців щедрим урожаєм і балує ароматом запашних квітів. Вишню споконвіку вважали символом родючості і достатку, тому для залучення в будинок матеріальних благ, рекомендується посадити цю рослину в саду.

До того ж, щоб поліпшити ефект, не зайвим буде розводити під вишнею багаття, наприклад, для барбекю — шашлик вийде на «ура», а багатство не змусить себе довго чекати.

Ялівець

Ялівець вважається справжнім захисником людини від злих духів і чорних сил. Садити його потрібно перед будинком, щоб рослина захищала домочадців від негативної енергії, що надходить з вулиці.

Також згідно з легендою, запалена гілочка ялівцю здатна припинити скандал і помирити людей, що сваряться, прогнавши з дому темні сили.

Шипшина

Шипшина володіє чарами любові, щастя і добробут, так чому б не оточити свій сад таким корисним «сусідом?!». Вона допомагає людям жити в щасливому шлюбі, зміцнюючи їх ніжні почуття один до одного.

Акація

Акація здатна лише однією своєю присутністю підвищити настрій, тому щоб завжди посміхатися, посадіть біля будинку акацію.

Також ця рослина здатна вилікувати безпліддя і сприяти появі довгоочікуваного спадкоємця.

Ялина

Ялина влітку накопичує енергію у свої зелені віти, а в холодну пору року з радістю віддає її домочадцям. У дворі, завдяки цьому, панує спокій і немає місця тривогам і сваркам.

Так що якщо хочете поліпшити атмосферу у своєму будинку, посадіть таких зелених помічників — вони з радістю вам допоможуть, не вимагаючи нічого натомість.

Які дерева посадити перед будинком та в інших місцях ділянки?

Купуючи земельну ділянку і складаючи план майбутнього будинку, обов’язково потрібно подумати про розміщення дерев і напівчагарників, які завжди садять в першу чергу. Це пояснюється не тільки габаритами рослин, але і порівняно тривалим періодом росту до повноцінного цвітіння або плодоношення. Зрозуміло, посадити всі декоративні і плодові дерева на дачній ділянці неможливо в силу обмеженої території, тому доводиться вибирати.

І при вирішенні питання, які дерева посадити на ділянці, потрібно орієнтуватися на два принципи:

  • умови вирощування: вимогливі або невибагливі види;
  • основне призначення, або місце в садовому ландшафті (сад, жива огорожа, одиночна посадка).

Щодо декоративних дерев і напівчагарників діє той же принцип. Наприклад, для живої огорожі можна використовувати дикий виноград, жимолость або бузок пониклий, з мінімальними вимогами до грунтово-кліматичних умов, а можна прикрасити ділянку, ялівцем, барбарисом або глодом, для яких потрібно трохи більше уваги.

Якщо ви вирішили посадити дерево на дачі, то обов’язково перевірте глибину залягання грунтових вод. Дуже багато дерев як плодові, так і декоративні гинуть відразу, як тільки їх коріння досягає води. До таких дерев відноситься груша, що має глибоко проникаючу кореневу систему. Спочатку молодий саджанець активно росте і радує господаря, можливо, навіть вийде спробувати перші плоди, але потім деревце починає чахнути і засихати. Недосвідчені садівники нарікають на хворобу або неякісний посадковий матеріал і знову купують і садять саджанці груші.

Щоб посадки дерев дійсно стали довговічними, потрібно враховувати вимогу кожної породи до умов зростання.

ОГЛЯД ПЛОДОВИХ ДЕРЕВ ТА ЇХ ОСОБЛИВОСТІ

Багато, маючи дачну ділянку, бажають посадити в саду плодові дерева. Для гарного плодоносіння їм потрібен високий рівень освітленості, підгодівлі, полив, обрізка та профілактичні обробки від хвороб і шкідників.

Посадка кількох сортів з одним терміном дозрівання сприятливо позначається на врожайності. Для економії місця на ділянці краще вибирати сорти з компактною формою крони на карликових підщепах. Нижче представлена коротка характеристика основних плодових культур за найбільш значимими параметрами.

КультураСередня тривалість життя, років
Середня висота дерева, м
Необхідна площа живлення, м
Переважні грунти Допустима глибина залягання грунтових вод, м
Яблуня
від 20 до 50від 3 до 73х2 або 6х4 слабокислівід 1 до 3
Груша2555х4будь-які2
Вишня
25від 2 до 54х3нейтральні2
Черешня
60від 3 до 84х4 або 8х4нейтральні1,5
Слива
2054х3нейтральні1,5
Алича
202,53х3нейтральні1
Абрикос
40-60от 5 до 105х6слаболужні2-2,5
Калина
402,52х2слабокислі1
Ірга
502,53х2нейтральні1,5
Жимолость
201,52х1будь-які1,5
Обліпиха
15від 3 до 52х2нейтральні1
Горобина
2575х3слабокислі2
Ліщина
6054х4слаболужні3

При виборі плодового дерева для дачної ділянки велику роль відіграють не тільки смакові переваги, але і кліматична зона. Наприклад, аронія рекомендована для північних регіонів, як і жимолость з обліпихою, завезені в середню смугу Росії з Сибіру.

Теплолюбні алича, слива, черешня і вишня чудово вдаються в південних регіонах. Однак селекція не стоїть на місці і багато культур прекрасно адаптуються в нетипових регіонах завдяки стійкій підщепі. Чудовий приклад тому – абрикос маньчжурський і абрикос сибірський, які підходять для вирощування в Сибіру і на Далекому Сході. І хоч такий абрикос має специфічний невиграшний смак, в переробці він цілком вдалий.

Для раціонального використання ділянки можна застосовувати щеплення, що дозволяє на одному дорослому дереві мати кілька цікавих сортів.

ОГЛЯД ДЕКОРАТИВНИХ ДЕРЕВ І ЧАГАРНИКІВ

Декоративні дерева несуть не тільки естетичну функцію, але часто садять для тіні біля альтанки, для захисту від пилу з дороги, для створення живої межі вздовж паркану. Особливості догляду залежать від виду рослини і зони вирощування.

Є дерева, які небажано садити на приватній ділянці через агресивну поросль або через народні прикмети. Розглянемо найбільш популярні в приватному ландшафтному дизайні декоративні дерева і чагарники з точки зору особливостей догляду та можливого використання.

Культура Короткий опис
Використання
Примітка
Липа дрібнолистаДерево заввишки до 30 м з акуратною овальною кроною, висока морозостійкість, не переносить посуху, крона добре піддається формуванню Тінисте дерево з приємними пахощами в період цвітіння, є медоносом, може використовуватися для живої огорожі або посадки вздовж паркану, добре затримує пил від дорогиЛипа біля будинку за старими доданнями захищає від усіх хвороб та недуг. Молоде дерево не цвіте, перше цвітіння спостерігається тільки на 20-30 році життя, липовий цвіт застосовується в народній медицині
Клен гостролистийДерево заввишки до 6 м з компактною кулястою кроною, не потребує частої обрізки, зростає на будь-яких грунтах Добре підходить для створення тіні біля будинку або над штучним ставком, часто висаджується уздовж забору або дорогиЗастосовується в народній медицині та кулінарії
Черемха звичайнаДерево висотою від 4 до 10 м, відоме своїми білосніжними волотьоподібними суцвіттями з яскравим ароматом, невимоглива до умов зростання Через розлогу широку крону частіше висаджується поодиноко на краю ділянки або в алеях у великому садуНе можна саджати близько до будинку, так як її коріння руйнує фундамент; дає їстівні плоди, що володіють лікувальними властивостями
Тополя біла (срібляста)Швидкоросле дерево висотою до 30 м з розлогою кроною, має світлу кору і сріблясте листя, світлолюбне, солестійке, переносить посуху і перезволоження, морозостійке Використовується в одиночних або групових посадках. Для міського озеленення частіше застосовують тополю пірамідальну, яка не утворює пуху, але має велику висотуНебажано садити близько до будинку через агресивну кореневу систему, добре очищає повітря від пилу та шкідливих речовин
КатальпаТеплолюбне дерево висотою 10-15 м з високою кулястою кроною і витонченим рівним стовбуром, суцвіття великі, білі, після цвітіння утворюються довгі стручки, які надають додаткову декоративність, не переносить обрізку Поодинокі посадки біля альтанки або біля будинку, в період цвітіння виділяє дуже приємний аромат , зростає порівняно повільно, в Підмосков’ї може підмерзатиУ народі його називають «макаронним деревом»
БузокРясноквітучий невибагливий чагарник висотою від 3 до 6 м, забарвлення ароматних суцвіть біле або бузкове різних відтінків, вимагає помірної обрізки Деякі сорти не переносять міської загазованості, тому небажано саджати їх біля дороги. Бузок ідеальний для живої огорожіВважається в народі захисницею сімейного благополуччя та джерелом натхнення для творчих людей
БарбарисКолючий чагарник висотою від 1 до 4 м, з різноманітним забарвленням листя (бордове, жовте, зелене, пурпурне), невибагливий в догляді Використовується для створення непрохідної стіни з щільних колючих гілокВикористовується в народній медицині, рекомендований для посадки біля будинку
ВербаДерево з пониклими пагонами, швидко зростає, легко піддається обрізці, переносить значне перезволоження Посадки біля водойм або на перезволожених грунтах, живі огорожіСимвол смутку та печалі, в старовину вважалося поганою прикметою посадити вербу під вікном

Список можна продовжувати ще довго, особливо якщо охоплювати всі різновиди і сорти. Селекціонери успішно справляються із завданням «задовольнити запити кожного садівника».

ДЕРЕВА, НЕБАЖАНІ НА САДОВІЙ ДІЛЯНЦІ ЗА СТАРОВИННИМИ ДОДАННЯМИ

Перш ніж посадити дерево перед будинком, можна звернутися до досвіду наших предків. На перший погляд, всі прикмети засновані на забобонах, але в них часто є логічне зерно.

На дачній ділянці не рекомендується садити дуб, що володіє сильною енергетикою і який впливає на главу сім’ї. Береза в якості захисного щита повинна рости тільки за парканом. Волоський горіх не можна садити біля будинку, оскільки його коріння може з часом зруйнувати фундамент. Небажані на ділянці верба, лоза та осика, вісники скорботи і смерті.

Якщо в сім’ї є наречені, то з посадкою туї теж краще почекати. Тополю рекомендується садити за територією ділянки, далеко від дому.

ОГЛЯД ХВОЙНИХ ДЕКОРАТИВНИХ ДЕРЕВ

Вічнозелені і досить невибагливі хвойники служать незамінним елементом саду будь-якого дизайну.

Для невеликих площ дачних ділянок підійде ялиця аризонська з сіро-блакитною хвоєю (висота до 2 м) і ялиця бальзамічна (карликовий різновид). Для тих, хто хоче виростити велике дерево, підійде ялиця корейська (до 15 м).

Карликові сорти, що досягають у висоту до 3 м, мають кедр атласький та кедр гімалайський. З крупномірів заслуженою популярністю користується кедр сибірський (сосна кедрова). Зростає він повільно, але досягає дуже значних розмірів.

Модрина і ялина частіше прикрашають заміські будинки з великою площею присадибної ділянки. Є різновиди штамбової модрини з висотою не більше 2,5 м з кулястою або плакучою кроною. Дуже ефектно виглядають сорти плакучої модрини: європейський карликовий сорт Репенс висотою до 1,5 м з майже виткими по землі гілками і японський сорт Пендула висотою до 7 м з ніжною зелено-блакитною хвоєю.

Карликові форми ялини можуть досягати висоти 2-2,5 м, які при повільному зростанні стають прийнятними на ділянках будь-яких розмірів. Сортів карликової ялини з різноманітним забарвленням хвої і формою крони, що відрізняється, дуже багато. Найбільш красиво і оригінально виглядають блакитні ялини, ефектно виділяючись серед решти рослинності.

З хвойних чагарників, що мають різну форму крони, можна відзначити тис і ялівець. У ландшафтному дизайні приватних ділянок використовують карликові види ялівцю з різним забарвленням хвої (від темно-зеленої до сріблясто-блакитної) висотою до 8 м.

СТРОКИ ПОСАДКИ ДЕРЕВ І ПОКУПКА САДЖАНЦІВ

Однозначно відповісти на питання, коли краще садити дерева, важко. Це залежить від погодних умов і конкретної культури. Оптимальним терміном посадки плодових дерев з групи зерняткових є пізня осінь, а для теплолюбних кісточкових культур посадку краще провести ранньою весною. Переважний вік саджанців 2 роки, але для сильнорослих культур (груша, черешня) краще використовувати однорічні саджанці. Негативною стороною однорічних саджанців є не сформована крона, але зате вони менше хворіють при пересадці і швидше приживаються.

Більшість декоративних культур садять навесні. Причому суворі рамки «до розпускання бруньок» відносяться тільки до саджанців з відкритою кореневою системою. Посадковий матеріал із закритою кореневою системою (в горщиках або пакетах) придатний для посадки протягом всієї весни і навіть влітку, але коштує він дорожче.

Купуючи саджанці на спеціалізованих виставках і ярмарках потрібно звертати увагу на наступні моменти:

  • в якому вигляді їх продають: саджанці з відкритим і підсушеним корінням мають малі шанси прижитися на ділянці; хороший матеріал упаковується в пакети з невеликою грудкою вологої землі;
  • стан кореневої системи: коріння повинне бути рівним (без потовщень), пружним і без ознак лущення;
  • стан крони: бруньки повинні бути набряклими, але не розкритими;
  • висота штамба: для плодових 2-річних саджанців близько 50 см;

Ландшафтний дизайн перед будинком: правила, ідеї та приклади оформлення на фото та відео

Ландшафтний дизайн перед будинком, безперечно, притягує погляди, адже це лицьова сторона всього володіння і знаходиться на оглядовому місці. Тому у палісадника має бути привабливий та представницький вигляд. Створення композицій залежить від розміру відведеної при цьому території.

Правильний дизайн прибудинкової території дозволяє розмежувати приватне володіння та спільну вулицю.

Продуманий дизайн ділянки прикрашає будинок Джерело mebel-go.ru

  • З чого розпочати оформлення палісадника
  • Оформлення маленького палісадника біля будинку
  • Оформлення великого палісадника
  • Важливі побутові властивості садових квітників
  • Які рослини посадити в палісаднику
  • Правила висаджування рослин
    • Корисне відео
    • Корисне відео

    З чого розпочати оформлення палісадника

    Оформлення палісадника біля будинку – це творчий, захоплюючий процес, що починається вивченням місцевості та складанням плану.

    Під час вивчення території визначають сторони горизонту, з’ясовують глибину покладів підземних вод. Для виявлення води роблять ямку 1,5 м, трохи зачекавши, заміряється ступінь підняття води. Якщо менше ніж метр простору вільний від води, потрібно осушувати територію ділянки, шляхом пророблення дренажних канавок.

    Планування ділянки передбачає поділ на зони з окремими проектами та визначення загального стилю дизайну всього місця. Вигадують прикраси у вигляді квітників, водойм, доріжок, світильників.

    На території будь-яких розмірів можна передбачити зручний куточок відпочинку.

    Оформлення маленького палісадника біля будинку

    Є методи візуального збільшення невеликого лужка перед будинком, як і при плануванні невеликих ділянок.

    Один із способів передбачає проведення довшої доріжки з вигинами. Цей метод застосовується також до великих ділянок.

    Вигини та підсвічування «оживляють» садову доріжку на ділянці перед будинком Джерело pinterest.com

    При іншому способі передбачається більш вузька доріжка для надання вигину візуального ефекту.

    Доріжка з вигинами зонує майданчик перед будинком Джерело vg-nekretnine.hr Також можна використовувати стежки, що перетинаються. Джерело eltctricon.ru

    Якщо на маленькій галявині безліч цікавих предметів, вона виглядатиме більше. Додаючи всі деталі поступово, а не відразу, буде присутня оригінальність.

    Судячи з досвіду, щотижневе додавання якогось предмета трохи прикрашатиме загальну картину оформлення присадибної території. У цих інтервалах час обмірковувати кожен нюанс.

    Додаткова прикраса ділянки може перетворитися на захоплююче хобі Джерело pinterest.com

    Вода в невеликих ємностях, гравійне обрамлення, елементи кераміки додадуть індивідуальності прибудинковому лужку.

    Можна передбачити міні-фонтанчик, гарне кам’яне оформлення, кущі троянд, що не вимагатиме великого простору, а на увагу заслуговує.

    Навіть найменший фонтан прикрасить ділянку, але проектувати її бажано ще разом із будинком Джерело formywife.info

    За наявності дерев на прибудинковій території, на їх гілках можна розташувати шпаківню та якісь декоративні фігурки.

    Трохи фантазії та дерево стає окрасою ділянки Джерело pinterest.com

    Одним із найлегших способів зробити гарний палісадник біля будинку оформити його діжками з рослинами, обрамлені галькою або гравієм. Ще для підвищення рослин використовують пні або камені, щоб виділити з усієї композиції.

    За потреби такі рослини можна переносити в інший кінець ділянки Джерело pinterest.com Джерело: https://m-strana.ru/articles/landshaftnyy-dizayn-pered-domom/ Ентузіасти можуть зайнятися вирощуванням бонсаїв Джерело pinterest.com.au

    Наступним прийомом перетворення палісадника є використання ярусів. Рослини одного ярусу будуть трохи височіти над іншими, а одні декоративні кам’яні перепади змінюватимуться на інші, надаючи оригінальності галявині.

    Якщо ділянка розташована на схилі, то ландшафт треба проектувати на кілька ярусів. Джерело ms.aviarydecor.com Дзеркальний варіант – газон залишається з ухилом, а доріжки перетворюються на сходи. Джерело pinterest.com

    Найважливіше, щоб у дизайні маленької ділянки перед будинком була ідея композиції, а галявина тоді стане окрасою присадибної території.

    Оформлення великого палісадника

    Великий лужок надає великий простір для реалізації дизайнерських ідей у вигляді газону, чагарників, дерев, квітників, рабаток.

    За бажання обладнати цей куточок присадибної території як патіо, не завадить захистити це місце від сторонніх поглядів. Використовується для цього жива огорожа з кучерявих рослин, маскувальна сітка.

    Патіо біля будинку може стати на прикрасою ділянки, що стоїть. Джерело spatialrelations.com

    Присадибний лужок повинен гармонійно вливатися в загальний пейзаж будинку та саду, становлячи єдине ціле.

    І тому існують різні методи. Головне слідувати дизайнерському стилю будинку та саду.

    Також важливо в дизайні ділянки перед будинком застосування в оформленні лужка тих же будматеріалів, що при зведенні та оздобленні будинку, а також аналогічних кольорів.

    Цегляні стіни будинку гармонійно доповнять доріжка в саду із клінкерної цегли. Квіти в клумбі можна підібрати відповідно до колірного рішення дизайну будинку, цікаві корчі, що прикрашають галявину, збігаються зі стилем зробленого з колод будинку.

    «Сузвучність» використовуваних матеріалів Джерело 2gis.ru

    Рослинність, дерева на присадибному лужку повинні бути розмірів, що не перевищують допустиму величину, щоб тінь від них не падала на будинок. Кущі не повинні заважати проходу та загороджувати вікна.

    Тривалий період цвітіння рослинності на лужку дозволить довгий час прикрашати прибудинкову територію. Також важливо вдале поєднання між собою квітів у палісаднику, можна подобати рослини з приємним запахом і посадити їх ближче.

    Більшість палісадників мають доріжку, адже ця частина володіння виходить прохідною. Оптимальним вибором вважається використання всепогодного покриття на доріжці у вигляді бруківки, цегли, плитки. Хтось робить стежку на лужку з м’яким гравійним покриттям, щебеневим, з гранітної крихти. Доріжку роблять в районі 1,5 м шириною, трохи розширеною на вході, на краях встановлюють бордюри.

    Красива декоративна доріжка на ділянці перед будинком Джерело m.2gis.ru

    Важливі побутові властивості садових квітників

    Поряд із привабливим зовнішнім виглядом, красиве оформлення палісадника біля будинку має важливі побутові властивості.

    • можливість розміщення поштової скриньки;
    • розташування невеликого дитячого майданчика;
    • вирощування різних плодово-ягідних культур;
    • можна вкрити мішок зі сміттям.

    Які рослини посадити в палісаднику

    Для підтримки привабливого вигляду квітника рекомендовано використання невибагливих багаторічних рослин та декоративних чагарників, додаючи до них однорічні культури.

    Деревні рослини та чагарники, які складають основу дизайну палісадника перед будинком:

    • ялівець;
    • барбарис звичайний;
    • самшит вічнозелений;
    • гостролистий клен;
    • туя.

    Інший прийом для збереження привабливості квітника – присутність хоча б однієї квітучої рослини. У квітні цвітіння починають нарциси, крокуси, тюльпани, а закінчується пізно-осінніми хризантемами та айстрами.

    Якщо правильно підібрати рослини для палісадника, то перед будинком завжди цвістиме хоча б один вид квітів. Джерело pinterest.dk

    Приклад поєднання рослин у клумбі:

    1. Портулак – багаторічна рослина, що цвіте з червня до морозів.
    2. Чорнобривці відхилені – однорічна невибаглива рослина, починає цвісти в червні, закінчує – у вересні.
    3. Сальвія блискуча – починає цвісти у липні, до заморозків.
    4. Віола вітроку – цвіте з травня до червня.
    5. Тигрові лілії – період цвітіння починається у червні, закінчується – у серпні.

    Правила висаджування рослин

    Для надання ландшафтному дизайну прибудинкової території привабливого та оригінального вигляду існують певні правила:

    1. Для великої ділянки підходять крупнолисті рослини, для маленького палісадника – рослинність з маленьким листям.
    2. Щоб палісадник не пустував у зимовий період, його засаджують хвойними породами та чагарниками з яскравою корою у вигляді шипшини, барбарису, клена.
    3. При розташуванні палісадника на північній стороні, туди розсаджують тенелюбні рослини, тому що рослинність південної сторони повинна бути стійкою до яскравого сонця і посушливості.
    4. Дизайнерські ідеї для маленького лужка припускають розсаджування біля будинку квітів з холодними тонами: синіми, бузковими, ліловими.
    5. Найближчі до будинку квіти мають відповідати відтінкам стін.

    Корисне відео

    Стиль та форма квітника

    Створити клумбу не дуже легко, необхідне дотримання стилю, облік масштабів галявини по відношенню до архітектурної стилістики основної будівлі. Колірні гами не повинні виглядати зухвало у всьому оформленні, але й непомітними теж не повинні бути.

    Спочатку потрібно розглянути вхідний простір. До дверей прокладають широку пряму або вузьку вигнуту доріжку, вздовж якої йдуть по обидва боки квітники. Вміст цих клумб визначається відповідно до типу будинку: для лаконічної, стриманої архітектурної будови підійде яскраво-барвиста клумба, а для будівлі із зайвими декораціями – зі скромним квітником.

    Освіжити ландшафтний дизайн саду перед будинком і згладити архітектурні недогляди будівлі зможе правильно вибрати квітник. Широку популярність зараз набув такого складного квітника, як міксбордер. Завдяки різноманітності контурів, розміщенню рослинності, витонченому обрамленню будови, міксбордер заслуговує на таку високу популярність. Не гірше виглядатиме рабатка (смужка квітів уздовж стежки), чергуючись розмірами.

    На великій ділянці використовують низькі щільні посадки, що зростають з обох боків стежки.

    Корисне відео

    Висновок

    Ландшафтний дизайн присадибного палісадника має безліч варіантів. Вивчаючи поради професійних дизайнерів, новомодні тенденції оформлення, власникам нерухомості варто враховувати і свої індивідуальні уподобання, адже це їхня власність, їм тут належить жити.

Про автора

admin administrator