Що робити після отримання межового плану

Авторadmin

Що робити після отримання межового плану

Все, що потрібно знати про межування дачної ділянки у 2019 році

Зі змін у Земельному Кодексі РФ межування дачної ділянки в 2019 році стало обов’язковою процедурою для того, щоб законно володіти ділянкою та повноцінно ним розпоряджатися. Глобальне межування ділянок має тривати до 2020 року включно, після чого люди, які цього не зробили, не зможуть продавати, передавати та забудовувати свої земельні наділи.

Межування дачної ділянки – обов’язкова процедура Джерело yandex.net

  • Для чого виконують межування
  • З чого складається процедура
  • Зміни у процесі у 2019 році
    • Сутність
    • Корисне відео
    • Зміни у законодавстві
    • Необхідні документи
    • Порядок робіт
    • Корисне відео

    Для чого виконують межування

    Межування земельної ділянки – процедура встановлення та законного позначення її територіальних кордонів поточечно та покоординатно, з подальшим упорядкуванням креслень, які зображатимуть точну площу наділу, а також схематичне розташування об’єктів будівництва на ньому.

    Межування може знадобитися у таких ситуаціях:

    • узаконити та позначити межі та площу ділянки за умови, що її розмір одного разу вже був змінений (у більшу чи меншу сторону – значення не має);
    • для здійснення будь-яких угод, що стосуються земельного наділу, тому що вже у 2019 році продаж садової ділянки без межування неможливий, лише якщо вона не потрапляє під дачну амністію;
    • виділити у власності частку для різних власників території, щоб вони могли автономно один від одного оформлювати права на свої частини;
    • у досудовому чи судовому порядку вирішити суперечки із сусідами щодо межуючих ділянок землі;
    • відновити коректні межі ділянки, дані про яку не містяться в генеральному плані території.

    Цю процедуру здійснюють лише уповноважені фахівці – кадастрові інженери, які приїжджають на ділянку та роблять виміри.

    Процедуру проводять лише кадастрові інженери Джерело yandex.net

    З чого складається процедура

    Процедура межування дачної ділянки в 2019 році передбачає наступний порядок робіт:

    1. Підготовчий етап. Перед початком робіт проводиться ретельне вивчення технічної документації щодо ділянки, а також її особливих топографічних знаків та меж геодезії.
    2. Розробляється план проведення межових робіт. Після затвердження плану власнику повідомляють про дату та час візиту кадастрових інженерів.
    3. Після цього про майбутню процедуру також повідомляються сусіди.
    4. Після приїзду кадастрові інженери встановлюють координати земельного наділу, визначають його точну площу, а також виготовляють креслення ділянки.
    5. Якщо все виконано правильно і повною мірою, результати роботи узгоджуються із міською муніципальною службою.

    Після підтвердження від адміністрації відбувається остаточне документальне оформлення плану ділянки та межової справи.

    У 2019 році було внесено зміни для проведення процедури межування Джерело yandex.net

    Зміни у процесі у 2019 році

    За останні роки у Земельному Кодексі РФ відбулося безліч змін. Наприклад, з 1 січня 2019 року законну силу набули положень, що визначають обов’язкову реєстрацію ділянок форми СНТ та ОНТ. А така форма володіння землею як дачне товариство перестала бути актуальною.

    З 2019 року межування території стало обов’язковою процедурою, оскільки на її основі реєструються землі та оформляється дозвіл на зведення об’єктів будівництва. Без процедури також не обійдуться власники садової ділянки, на яких планується будівництво будинку. Вже у 2019 році продаж земельної ділянки без межування неможливий.

    Сутність

    Межування – одна із складових кадастрових робіт. Весь порядок та нормативна база спираються на ФЗ N221 від 24.07.2007 року. Цей Федеральний закон регламентує порядок робіт, які необхідні для постановки та знаходження на обліку в державному кадастрі нерухомості. У цьому переліку завдань також є складання межового плану.

    Для кадастрового обліку важливу роль відіграють точні координати знаходження ділянки, її позначені межі, а також відсутність будь-яких домагань на них. Тому межування – обов’язкова робота отримання повних прав на самостійне розпорядження земельним наділом.

    Точні координати та межі ділянки – це лише півсправи, на неї ще не повинно бути домагань від інших осіб Джерело yandex.net

    У всіх випадках результатом межування виступає межовий план. Цей документ направляється до територіального органу Росреєстру у разі, якщо власник ділянки хоче оформити на нього повноцінні юридичні права, зареєструвати його або виставити предметом правочину.

    Усі документи складаються на основі інформації, яку виміряв та надав кадастровий інженер. Для межування його послуги – єдиний варіант швидкого та законного визначення меж території, яка перебуває у власності окремого власника. Також ці дані важливі за наявності територіальних суперечок між групою власників однієї чи сусідніх ділянок.

    Корисне відео

    Зміни у законодавстві

    Спочатку всі кадастрові роботи регулювалися Федеральним законом, ухваленим ще 2000 року. Однак він виявився нерезультативним і не приніс очікуваного ефекту – менше третини всіх земель РФ за вісім років було офіційно поставлено на кадастровий облік. У зв’язку з цими показниками старий закон втратив чинність.

    Межування завжди було досить складною та витратною процедурою. Проте з 2015 року до ФЗ було внесено поправки, які зобов’язали місцеві органи влади виділяти гроші з бюджету на безкоштовне надання цієї послуги населенню. Згідно з поправками, з 01.06.15р і до 31.12.20р. межування здійснюватиметься державними кадастровими інженерами абсолютно безкоштовно.

    До 2020 року межування державними кадастровими інженерами здійснюється безкоштовно Джерело yandex.net

    А вже з 1 січня 2021 року власники земель, які не пройшли межування і, відповідно, не занесли свої землі до Росреєстру, не зможуть виконувати з ними жодної угоди. Також з цього моменту послуга стане платною, тому постановка на кадастровий облік зазнає додаткових фінансових витрат.

    Як отримати безкоштовне розмежування

    В отриманні безкоштовної послуги та в тому, скільки коштує межування ділянки у 2019 році, найбільше зацікавлені ті громадяни, котрі ще не зареєстрували свій земельний наділ. За новим законом вони можуть зробити це безкоштовно до 31.12.2020 року у випадках:

    1. Наділ береться у найм чи купується в міського муніципалітету. У такому разі за процедуру платять місцева влада.
    2. Межування буде проведено у рамках комплексного кадастрового кварталу, у процесі якого процес здійснюється для всіх ділянок, що належать йому. Це робиться для того, щоб збільшити збори із земельного податку, а також скоротити кількість неврахованих земель.
    3. Якщо на земельну ділянку поширюється дачна амністія, період дії якої завершується 1 березня 2020 року.
    4. Після поправок безкоштовне межування ділянки належить багатодітним сім’ям, які потребують поліпшення їх умов життя, а також нещодавно освіченим наділам.

    Нормативну базу для масштабного комплексного межування зареєстровано, однак, досі міська влада офіційно не затвердила групи населення, яким безкоштовно належить ця послуга, а також не виділили бюджетні кошти для її здійснення. Через це досі багато муніципальних земель видаються громадянам без попереднього межування.

    Таке становище є вкрай невигідним для громадян. Закон уже давно набув чинності, проте місцева влада не поспішає його виконувати. Тому людям доводиться власним коштом проводити процедуру і стає на кадастровий облік.

    Щоб отримати межування ділянки, потрібно звернутися до місцевого муніципалітету чи Міністерства майнових відносин у регіоні. Що стосується комплексного межування, то отримати інформацію про те, чи входить ділянка в чергу на визначення кордонів, також можна в цих структурах за письмовою заявою.

    Інформацію про комплексне межування можна отримати у Міністерстві майнових відносин у регіоні Джерело yandex.net

    Як проводити межування ділянки

    Нормативно-правову базу, а також порядок проведення межування ділянки можна дізнатися із ФЗ N221 від 24.07.2007 року. Окремо потрібно врахувати поправки, які були внесені до нього 1 січня 2019 року.

    Необхідні документи

    Для початку необхідно зібрати мінімальний пакет документів, який складається з:

    • довіреності (опціонально);
    • паспорт громадянина РФ, який має ділянку;
    • документами, що свідчать про право власності власника на цю ділянку.

    Документами, що підтверджують права власності, можуть бути:

    • договір про вчинення правочину купівлі-продажу на земельний наділ;
    • свідоцтво про реєстрацію або вступ у права на спадщину;
    • домовленість про дарування ділянки;
    • якщо ЗУ раніше перебував у муніципальній власності, необхідне свідоцтво про його передачу громадянину.

    Також додатково можуть запитати документи, якщо ділянка не була підключена до основних центральних комунікацій.

    Наявність усіх необхідних документів – обов’язкова умова для всіх Джерело yandex.net

    Порядок робіт

    Весь процес межування можна розділити такі основні етапи:

    1. Пошук кадастрового інженера та укладання з ним договору на надання послуг. Важливо, щоб фахівець має підтвердження своєї кваліфікації як особливого атестата.
    2. Після укладання договору обирається дата приїзду спеціаліста на ділянку. У призначений час він проводить документальну фіксацію координат меж наділу, за допомогою професійного обладнання робить відповідні мітки та розраховує точну площу території. На основі цієї інформації він складатиме межовий план.
    3. Якщо ділянка межує із сусідськими наділами, всі роботи узгоджуються з їхніми власниками. Для цього за місяць їм надсилається письмове повідомлення, і якщо вони не приходять на процедуру встановлення кордонів, вона проводиться без їхньої участі.
    4. Після цього вся інформація збирається разом та формується окрема межова справа. У договорі також прописується кінцевий термін, до якого має бути наданий план території.
    5. Отримання межового плану з описом. З цими документами власник може звертатися до вищих органів для постановки ділянки на облік через МФЦ чи Росреєстр.

    Межовий план земельної ділянки зразок заповнення в Росреестра в 2019 році

    Безпосередньо процес межування полягає в проведенні ряду різнопланових робіт, мета яких – встановити і позначити документально межі земельних ділянок. Коли всі необхідні операції завершуються, з’являється можливість отримати межовий план земельної ділянки. Цей технічний документ містить інформацію про власника землі, її розмірах і межах. По суті, в ньому є все ті ж відомості про конкретній ділянці, які є в Державному кадастрі нерухомого майна.

    Проведені при складанні плану геодезичні та землевпорядні роботи необхідні, щоб ділянку можна було позначити на загальному кадастровому плані всієї держави, а відомості про нього внести в Росреестр. Якщо ж ці операції не були здійснені, то з землею не можна зробити ніяких угод. Наприклад, багато територій мають умовне розмежування через те, що власники ділянок приватизували цю землю до вступу в силу ряду законів, що зобов’язують всіх без винятку власників оформляти межовий план ділянки. Так що це таке і навіщо цей документ потрібен?

    Для чого і коли потрібен межовий план

    • дарування іншому громадянину;
    • продаж або здача в оренду;
    • постановка землі на кадастровий облік;
    • обмін на інше майно;
    • якщо створюється багатоконтурний земельну ділянку;
    • поділ або об’єднання земельних ділянок та ін.

    А в деяких випадках доведеться провести повторне отримання межового плану і внесення даних в Росреестр:

    • якщо проводиться виправлення допущених раніше кадастрових помилок;
    • коли земельна ділянка поділяється або ж створюється новий шляхом об’єднання кількох;
    • при перерозподілі нерухомого майна;
    • при створенні нової земельної ділянки, інформація про який повинна бути внесена в загальну базу кадастрового обліку;
    • в разі уточнення меж між рядом нерухомих об’єктів, що належать одному або різним власникам;
    • коли потрібно уточнити місце розташування і / або кордони землі.

    Також оформлення межового плану обов’язково знадобиться власнику землі, якщо той хоче законно закріпити свої права на неї, отримавши спеціальний державний документ. Ніякі юридичні операції до проведення процесу межування здійснені бути не можуть, а дії власника з точки зору права вважаються незаконними.

    У звичайному порядку межі земельних ділянок визначаються фахівцями з кадастру. Інженери виробляють ці роботи при отриманні фізичними або юридичними особами нової землі. Вони ж відновлюють кордону, якщо межові знаки та інші об’єкти, що свідчать про їх місцезнаходження, виявляються втрачені.

    Як виглядає план ділянки

    Перша – графічна частина. Містить відомості про ділянку, зазначені в кадастрових документах. Повинна мати інформацію про його місце розташування та межі навколишніх земель. Обов’язково вказуються під’їзні та прохідні шляху, по яким можна дістатися до ділянки з території, призначеної для загального користування.

    Друга – текстова частина. У ній збирається інформація, яка заноситься в кадастр нерухомих об’єктів. Повний обсяг наданих відомості визначає відповідальне державна установа і нормативно-правова документація. У деяких випадках повинні міститися акти узгодження межі між землею, для якої готується план, і оточуючими територіями.

    Проведення всіх робіт оплачується з кишені зацікавленої особи, що запросив складання плану. Їх вартість залежить від розмірів земельної ділянки і повного переліку послуг, які будуть зроблені для власника фахівцями з кадастру.

    Здійснювати створення межового плану може тільки уповноважена на проведення всього переліку необхідних робіт організація, в якій працюють професіонали своєї справи. Зразок межового плану можна вивчити на нашому сайті. Термін дії документа законодавчо не обмежений. Дані, внесені в Росреестр, також не втрачають своєї сили з плином часу.

    Необхідна документація і процес проведення робіт

    Розбираючись, як отримати межовий план земельної ділянки, слід врахувати перелік документів, які знадобляться для твори операцій з межування.

    1. Безпосередньо заяву на проведення робіт.
    2. Що засвідчує особу заявника документ. Потрібен, якщо звертається громадянин.
    3. Статутні документи. Необхідно надати, якщо звертається організація.
    4. Папір про реєстрацію земельної ділянки в Росреестра.
    5. Папери з БТІ, що містять відомості про зведених на території будівлях.
    6. Кадастрова схема прилеглих земель.
    7. Папери, які свідчать про права заявника на ділянку.
    8. Кадастрова виписка про земельну ділянку.

    Наведений список є зразковим, так як в конкретних ситуаціях для проведення робіт можуть знадобитися додаткові папери. Надані громадянином дані будуть служити основою для здійснення межування і складання в подальшому межового плану.

    Зібравши документацію, слід відправитися в спеціалізується на роботах по межеванию організацію. Тільки дипломовані фахівці можуть зробити необхідні операції. Замовити документацію можна або в паперовому, або в електронному вигляді. Інженери з кадастру будуть діяти у відповідності з наступним алгоритмом:

    • збір і докладне ознайомлення з усією інформацією про земельну ділянку;
    • оповіщення власників ділянок, юридичних осіб та інших громадян, інтереси яких можуть бути зачеплені при здійсненні робіт;
    • погодження меж між найближчими землями і вирішення спірних ситуацій, якщо такі виникнуть;
    • геодезичні роботи по зйомці земельної ділянки;
    • розгляд отриманих даних і приведення їх у потрібний для подальшого використання вид;
    • підготовка межового плану за встановленим законодавством зразком;
    • передача отриманих відомостей в кадастрову організацію, що здійснює державний облік;
    • отримання кадастрової документації – паспорти, виписки і т. д. містить відомості про місце розташування земельної ділянки, на якому проводилися роботи;
    • підтвердження правильності складеної документації головним інженером за допомогою його підпису і печатки.

    Узгодження з власниками найближчих земель має здійснюватися в обов’язковому порядку. Його результати відображаються на зворотній сторінці аркуша з графічною частиною межового плану. Цей акт допоможе власнику ділянки вирішити спірні ситуації в майбутньому, якщо такі виникнуть.

    Терміни оформлення плану і порядок виправлення помилок у ньому

    • складання заявки на отримання необхідної документації – 1 день;
    • перевірка наданих відомостей – 1 день;
    • виписка з кадастрової палати буде готова в строк від 3 до 14 днів;
    • здійснення робіт на землі (необхідне не в кожному випадку) – 1 день;
    • розгляд отриманої інформації і її узгодження з власниками суміжних земель- 2 дня;
    • вирішення спірних ситуацій, якщо такі є – від 2 днів до 2 місяців;
    • заключна стадія перевірки всіх даних і складання плану – до 2 днів.

    Звичайно ж, ці терміни є приблизними. У більшості випадків весь процес займає від 2 до 4 тижнів. Іноді, вже після отримання всіх документів та внесення відомостей в Росреестр, може бути помічена неточність у вимірах або вказівці місця розташування кордонів, помилка або описка і будь-яка інша помилка. Це може статися як з вини власника, так і з вини кадастрового фахівця або працівника держоргану.

    При виявленні помилки слід постаратися визначити, в результаті чиїх саме дій вона виникла. Завдяки цьому буде простіше визначитися, куди звертатися за її виправленням. Помилки може допустити інженер, який проводив роботи, але не володіє всіма необхідними для цього знаннями і вміннями. До них може привести випадковість, що виникла в результаті людського фактора, або ж порушення правил оформлення документації одним із співробітників державних органів.

    У будь-якому випадку, виправлення помилок повинно здійснюватися особами, які їх допустили. Для власника земельної ділянки ця послуга повинна бути безкоштовною. Якщо ж порушення виявилося серйозним (наприклад, неправильно позначені кордони між ділянками), то власнику слід скласти заявку на виправлення і докласти всю наявну документацію на об’єкт нерухомості. Робиться це в кадастрової палаті, персонал якої і повинен розглянути заяву.

    Схожі статті

    Як проводиться межування земельної ділянки

    Добрий день. У цій статті я опишу як і ким проводиться межування ділянки, скільки воно коштує і що робити після.

    Якщо коротко, то межування проводиться так: приїжджає на ділянку кадастровий інженер або геодезист, за допомогою професійної GPS-апаратури знімає координати фактичних меж ділянки і, якщо буде потрібно, погодить кордону з сусідами. В результаті складається межовий план ділянки, який потрібно подати в Росреестр для внесення кордонів в кадастр нерухомості.

    Ціни за межування скрізь різні. Послуга зазвичай коштує від 10 тисяч рублів і оформляється близько місяця.

    Важливе відступ: багато хто плутає межування з послугою з виносу меж ділянки (точок) в натуру. Це різні процедури. При межування фактичні межі ділянки «переносять» на папір і далі вносять в кадастр. При винесенні точок все навпаки – межі ділянки з кадастру «переносять» на місцевість. Більш докладно про різницю цих послуг я написала тут . Якщо вам потрібно всього лише уточнити межі ділянки на місцевості , То замовляйте винос точок в натуру.

    Межування ділянок займається кадастровий інженер. Він може працювати на себе як ІП або на будь-яку геодезичну / кадастрову компанію – ст. 29 Федерального закону від 13.07.2015 № 218-ФЗ . Межовий план обов’язковий – ст. 22 того ж закону .

    1. Всім повнолітнім власникам / користувачам ділянки (або довіреній особі) потрібно звернутися до кадастровому інженеру і докладно пояснити свою ситуацію. Кадастровий інженер скаже які документи потрібно принести, адже все залежить залежить від того, для чого потрібно було робити межування. Типовий перелік документів:
      • Паспорти РФ;
      • Правовстановлюючий документ на ділянку; Це може бути свідоцтво про реєстрацію права власності, виписка з ЕГРН ( як і де замовити виписку ), Договір купівлі-продажу / дарування ділянки або будинку, договір безстрокового користування або успадкованого володіння, договір оренди, різні постанови / договору від муніципалітету на надання ділянки, рішення муніципалітету про попереднє погодження надання ділянки, договір про право забудови, свідоцтво про спадщину, рішення суду і т.п. Зразки правовстановлюючих документів ↔ (Натисніть на картинку для її збільшення / горизонтальна прокрутка)
      • Документ з планом ділянки; Якщо межі ділянки не визначені в кадастрі (межування зазвичай і замовляють для встановлення цих кордонів), то це можуть бути затверджені схеми розташування / розподілу ділянок, схема розташування ділянки на кадастром плані території при вирішенні муніципалітету про попереднє погодження або надання ділянки, плани землекористування, матеріали інвентаризації, постанову про юридичне закріплення, схема ділянки як додаток до договору і т.п. Якщо ділянку виданий на підставі рішення суду про визнання права власності на ділянку в межах, то це буде ситуаційний план ділянки. Іноді на таких планах навіть є координати меж ділянки, а саме його кутів (поворотних точок). Як дізнатися чи визначено межі ділянки в кадастр – перевіряємо на публічній кадастровій карті Росреестра. Якщо межі ділянки визначені, то його план є у виписці з ЕГРН або в кадастровому паспорті. Кадастровий паспорта не видаються з 2017 року, їх якраз замінили на виписки з ЕГРН. Якщо ділянка утворюється вперше, то потрібно схема розташування ділянки на кадастровому плані території (СЗРУ). Зразки планів ↔ (Натисніть на картинку для її збільшення / горизонтальна прокрутка)
      • Нотаріальна довіреність, якщо звертається довірена особа.

    Кадастровий інженер вивчить подані документи, погоджує оплату своїх робіт, складе договір підряду на виконання кадастрових робіт / надання послуг ( ст. 36 Федерального закону від 24.07.2007 N 221-ФЗ ) І повідомить дату приїзду на ділянку.

    Що робити після межування

    Тепер отриманий межовий план разом з іншими документами потрібно подати в МФЦ або в Реєстраційну Палату. Це потрібно, щоб координати меж ділянки по новому межевому плану були внесені в кадастр нерухомості. Подати документ може і кадастровий інженер, але за окрему плату.

    У багатьох містах і селищах подати документи можна тільки в МФЦ «Мої Документи», звідки їх їх передають в Реєстр. Палату. Якщо у вашому населеному пункті можна подати документи безпосередньо в Реєстр. Палату, то краще так і зробити.

    1. Всім власникам / користувачам ділянки звернутися в МФЦ, сплатити держмито і подати межовий план з іншими документами. Послуга по внесенню меж ділянки на кадастровий облік безкоштовна. Але якщо площа ділянки трохи змінитися або буде створений новий ділянку, то потрібно заплатити держмито в 350 рублів ( пп. 24, 25 і 27 п. 1 ст. 333.33 НК РФ ). Каса знаходиться в самій будівлі МФЦ.
    2. Співробітник складе заяви про внесення змін до кадастровий облік і реєстрацію права. Заяви потрібно перевірити і підписати.
    3. Після підписання заяв співробітник забере документи (крім паспортів), видасть розписку про отримання цих документів і призначить дату, коли їх можна забрати. Документи будуть відправлені реєстратору. Далі тільки залишається чекати вказівки кордонів в кадастр та реєстрації права. Згідно із законом максимальний термін до 12 робочих днів, але можливі затримки. ( п. 1 ст. 16 Закону про реєстрацію нерухомості ).
    4. У призначений день забрати межовий план з іншими поданими документами. Також співробітники видадуть письмове повідомлення про закінчення послуги. При собі мати паспорт та розписку.

Про автора

admin administrator