Що робити якщо дитина пє мало води

Авторadmin

Що робити якщо дитина пє мало води

Чому дитина п`є багато води?

Вода – джерело життя і головна складова організму, тому вона має бути присутня в щоденному раціоні кожної людини. Але уважних батьків починає хвилювати ситуація, коли дитина п`є багато води. Нижче ми постараємося зрозуміти, скільки рідини в нормі повинен споживати малюк, і які причини того, що він часто просить пити.

Норма споживання рідини

Точних показників норми вживання рідини не існує. Всі цифри досить приблизні і залежать від ряду внутрішніх і зовнішніх факторів. Обсяг споживання рідини залежить від стану здоров`я в певний період, віку, способу життя, швидкості обміну речовин, пори року, раціону харчування і вологості повітря в приміщенні, де живе дитина. У кожної людини в міру його потреб і особливостей вимальовується своя особиста норма.

Якщо ж відкинути всі умови, то в середньому діти до 3 років повинні споживати 700-800 мілілітрів рідини. У малюків від 3 до 7 років цей показник підвищується до 1000 мілілітрів. З 7 до 12 років добовий обсяг рідини становить близько 1700 мілілітрів. У підлітків старше 12 років норма – 2200 мілілітрів. При цьому під словом «рідина» мається на увазі не просто чиста вода, але також і супи, чаї, компоти, молоко.

Причини надмірної спраги

Коли батьки задаються питанням, чому дитина п`є багато рідини, мається на увазі, що він почав вживати її більше ніж зазвичай. Причин для спраги існує досить багато, і головне завдання мами – виключити всі патологічні фактори. В першу чергу потрібно звернути увагу на їжу дитини. Часто діти відчувають спрагу в період прикорму, оскільки для них незвичайні нові смаки кислого, солодкого, солоного, гострого.

Також воду нерідко просять діти, у яких в кімнаті жарко і сухо. В ідеалі температура в дитячій повинна бути в межах + 20 ° С, а вологість не менше 50-60%. У немовлят споживання великих обсягів рідини може бути викликано банальної звичкою і базовим рефлексом смоктання, який вони реалізують, потягуючи чай або компот з пляшечки. Важливо стежити і за фізичною активністю крихти. Спокійним і тихим дітям води потрібно менше, ніж тим, хто постійно знаходиться в русі.

Говорячи про патологічних причинах спраги, в першу чергу потрібно згадати цукровий діабет. Але дане захворювання супроводжується ще й низкою інших симптомів:

  • дратівливість;
  • тяга до солодкого;
  • різке схуднення або, навпаки, набір ваги.

Патологічні втрати рідини, які намагається заповнити дитина, можуть бути викликані розладом кишечника, частим сечовипусканням при хворих нирках або блювотою при отруєннях і хворобах печінки, підшлункової залози та жовчного міхура. Іноді спрагу викликають глисти.

Що робити?

Головне завдання батьків – визначити носить спрага патологічний або фізіологічний характер. Тому якщо ви виявили у дитини різке збільшення споживання води, покажіть його педіатра і проведіть базову обстеження. За його результатами можна буде підтвердити або відкинути наявність патологій.

Якщо спрага виявилася фізіологічної, то ретельно переглянете режим дня і харчування малюка. Діти повинні їсти помірно солону (солодку, кислу) їжу. В якості пиття потрібно давати легкі компоти домашнього приготування, трав`яні чаї та воду. Магазинними соками та іншими солодкими напоями краще не захоплюватися. Слідкуйте також за тим, щоб дитині не було жарко.

У багатьох батьків дитяча жага чомусь викликає паніку, і в голову лізуть відразу найстрашніші думки. У більшості ж випадків нічого особливого за цим не стоїть. Практично всі вищевказані причини легко усунути. Якщо ви вперше зіткнулися з таким явищем, то, звичайно, консультація педіатра не завадить. Так ви точно будете впевнені в нормальному стані здоров`я малюка, і зайві переживання підуть.

Дитина п’є багато води: чи є привід для занепокоєння?

Кількість води, яку споживає людина, індивідуально для кожного, але батьки завжди відчувають занепокоєння, коли саме їх дитина багато п’є води на протязі дня. Отже, будь яке явище в організмі має своє пояснення, і це – не виключення.

Питний режим дитини: яка добова норма споживання води?

Для того, щоб зрозуміти чи існує ця проблема взагалі, або вона продиктована вашою зайвою пильністю, давайте розглянемо скільки рідини на добу має потребляти дитина в залежності від її віку:

  • до 3 років – 700-800 мл;
  • від 7 до 12 – 1000-1700 мл;
  • від 12 років – 1700 мл та вище.

Не варто забувати, що організм дитини – це система, яка активно росте та розвивається, і для її повноцінного функціонування потрібні поживні речовини у достатній кількості. Важливо, щоб вона отримувала вітаміни, кисень та джерела енергії. Чи не Н2О є головним таким джерелом?

Чого дитина п’є багато води?

Причиною, з якої дитина часто п’є воду, може стати результат неправильного харчування. Якщо ваше чадо регулярно відмовляється від «рідкої їжі», надаючи перевагу макаронам чи кашам замість овочевого супу, то вочевидь потреба його організму у воді зросте. В такому випадку фізіологічна особливість не несе ніякої загрози для здоров’я. Але прививати любов до супів все ж таки рекомендується.

Якщо дитина багато п’є, це може бути ознакою його надмірної активності. У такому випадку причин для занепокоєння немає. Але якщо ви бачите, що ваша дитина в’яла, має поганий апетит та сон, краще пройти обстеження для виключення цукрового діабету.

Що робити, якщо дитина п’є багато води?

Якщо ви виявили проблему в харчуванні організму, який зростає, дуже важливо своєчасно її усунути. Неприпустимо, щоб у раціоні дитини були лише сухі перекуси та напівфабрикати. Дуже важливо, щоб їжа була різноманітна та насичена корисними для здоров’я елементами.

Як варіант – ввести у раціон дитини продукти, які містять велику кількість води. Наприклад, овочі, зелень, фрукти та ягоди, як то:

  • огірок;
  • редис;
  • селера;
  • кабачок;
  • морква;
  • броколі;
  • шпинат;
  • баклажан;
  • кольорова капуста;
  • помідор;
  • диня;
  • полуниця;
  • малина;
  • кавун;
  • грейпфрут;
  • апельсин;
  • лимон.

Окрім води, у якості рідини можливо вживати компоти з ягід та сухофруктів, зелений чай, відвар шипшини та інші напої. Але перед тим, як запропонувати дитині той чи інший напій, краще за все впевнитись, що у неї немає ніяких протипоказань до їх вживання, включаючи алергічні реакції.

Щоб дійсно бути впевненим у правильності вибору індивідуального харчування дитини, можна звернутися за допомогою до дієтолога.

Чому дитина багато п’є вночі?

Слід звернути увагу на час, у який ваше чадо зазвичай хоче пити. Якщо це стається вночі, то перш за все треба проаналізувати його вечірній раціон. Треба виключити гостру та солону їжу. Вона сприяє появленню сухості у роті та викликає спрагу. Окрім того, копченості, соління, приправи та солодощі у великій кількості можуть призвести до виникнення проблем зі шлунком.

На вечерю краще вживати легку їжу. Наприклад, печені овочі, нежирне м’ясо чи рибу, а також молочні продукти з низьким вмістом жирів. Багато людей обирають споживання каш перед сном. Варена вівсяна крупа обволікає стінки шлунку та не викликає ніякого почуття важкості після вечері. Овочі можна готувати на пару. Вони є легким продуктом, який можливо вживати у будь який час доби. Не дивлячись на це, ми рекомендуємо не вечеряти пізніше ніж за чотири години до сну. У такому випадку організм встигає перетравити їжу, що сприяє нормалізації його функціонування. Бажання пити має мінімізуватися.

Ще одна причина такої поведінки – порушення мікроклімату у кімнаті дитини. Немає нічого дивного, якщо у сухому та непровітреному приміщенні спрага буде збільшуватися.

Якщо ж ви дійсно сильно занепокоєні тим, що дитина багато п’є, відведіть її до педіатру. У лікарні маленькому пацієнтові можуть призначити медичне обстеження, яке допоможе виявити можливі патології та вчасно їх позбутися. Адже чим раніше почнеться боротьба з факторами, які викликають надмірну спрагу, тим скоріше та легше буде відбуватися процес одужання. При цьому не варто виключати, що надмірна спрага – це просто потреба організму, що не виходить за межі норми. В такому випадку не треба хвилюватися та обмежувати дитину.

Окрім цього, багатьох людей хвилює питання – яку воду купити для малюка? Вибір на користь якісної води очевидний. Не варто економити на воді, адже саме вона є джерелом вітамінів та мінералів, які потрібні дитині. Замовити доставку такої води у Києві ви можете на сайті компанії Аква Про.

Про автора

admin administrator