Що робити якщо на стінах цвіль

Авторadmin

Що робити якщо на стінах цвіль

Зміст:

Як позбутися цвілі: три способи, які реально працюють

Цвіль на стінах або стелі – серйозна проблема, з якою можна зіткнутися і в квартирі, і в приватному будинку.

Корисні поради про ток, як позбутися від цвілі в домашніх умовах / фото ua.depositphotos.com

Цвіль в житловому приміщенні з’являється по ряду факторів. Наприклад, стіни промерзають, кімната погано опалюється або в будинку підвищена вологість. Зазвичай, щоб вирішити ці проблеми, потрібен серйозний ремонт. Але як діяти, якщо ремонт робити абсолютно немає можливості?

Про те, як прибрати цвіль на вікнах, ми писали раніше. Тепер давайте розбиратися, як позбутися цвілі в будинку.

Як позбутися цвілі на стінах в приватному будинку

Найпоширеніший спосіб боротьби з цвіллю – звичайний столовий оцет. Його використовують нерозбавленим. Оцет нанести на уражену ділянку і дати повністю висохнути. Після цього його слід змити. Процедуру повторити кілька разів.

Важливо. Використовувати оцет для боротьби з цвіллю, звичайно, можна і в квартирі. Головне правило – добре провітрюйте приміщення.

Як позбутися цвілі за допомогою хлорки

Як позбутися від запаху цвілі і від самої цвілі одним махом? Використовуйте “Білизну”. Цей засіб продається у всіх господарських магазинах і супермаркетах. Запах у нього звичайно їдкий, але він відмінно дезінфікує і відбілює поверхню.

Обробіть заражену ділянку стіни або стелі хлоркою, а потім змийте. Як і з оцтом – цю маніпуляцію потрібно виконати кілька разів.

Важливо. При роботі з хлоркою обов’язково використовуйте захисні рукавички і добре провітрюйте приміщення.

Як позбутися чорної цвілі на стінах

Перекис водню допоможе, якщо заражена цвіллю ділянка невелика. На відміну від двох попередніх засобів, цей не має запаху.

Перекис водню нанести на 10-15 хвилин. Потім заражене місце протерти щіткою, скребком або просто тканиною. Змити чистою водою.

Вас також можуть зацікавити новини:

Чим обробити стіни від грибка і цвілі: 4 надійних варіанти

Як позбутися чорної плісняви на стінах у квартирі або приватному будинку, щоб вона зникла назавжди – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Чорна цвіль – неприємне сусідство, на яке скаржаться багато людей. Саме вона стає причиною алергій, джерелом хвороботворних бактерій і небезпечних інфекцій. УНІАН розповість, як позбутися від цвілі на стінах в квартирі своїми руками і що робити, якщо вона з’явилася у ванній.

Цвіль в квартирі – чим небезпечна і чому з’являється

Для того, щоб почати боротися з цвіллю, потрібно розуміти, якою вона буває. Всього вчені озвучують три види цвілі:

  • зелена – найчастіше з’являється на продуктах харчування, які знаходяться в закритому просторі;
  • біла – знайома багатьом, так як утворюється на землі в домашніх квітах, яка від надлишку вологості покривається білим нальотом;
  • чорна – можна помітити на стінах, сантехніці, стелі та інших місцях в квартирі;
  • синя і гнила – вражає дерев’яні перекриття в будинках і квартирах.

Найнебезпечнішою вважається якраз чорна цвіль – через неї розвивається безліч шкірних захворювань, з’являються алергічні реакції, астма, головний біль і проблеми зі сном. В особливо запущених випадках і при тривалому контакті людина може навіть виявити у себе рак легенів.

Причин виникнення того чи іншого виду цвілі існує безліч:

  • висока вологість в квартирі;
  • слабка вентиляція;
  • регулярне промерзання стін;
  • протікання води або аварія водопровідних труб;
  • відсутність герметичності даху в будинку;
  • недостатня опалювальність приміщення або її відсутність.

Від появи цвілі не застрахований ніхто, головне – вчасно вжити заходів і почати з нею боротися, щоб уберегти своє житло від капітального ремонту, а себе – від серйозних захворювань.

Як позбутися від цвілі на стінах в квартирі своїми руками

Влаштовувати поєдинок з цвіллю можна, озброївшись хімічними або народними засобами. У першому випадку вам достатньо буде просто сходити в магазин і купити необхідний засіб, у другому – вдатися до “бабусиним” методам. УНІАН підказує найбільш дієві з них.

Оцет від цвілі у ванній і на кухні

Пари оцту не токсичні, тому за допомогою нього можна вдало і швидко позбутися від цвілі. Вам потрібно перелити оцет в пульверизатор і нанести його на уражені ділянки в квартирі.

ВАЖЛИВО: перед тим, як обробляти оцтом поверхні, краще взяти скребок і відчистити всі спори, які знайдете.

Як позбутися від цвілі в будинку перекисом

Такий же ефективний засіб, як і оцет, яке також потрібно переливати в розпилювач і тільки тоді обробляти поверхні. Як і у випадку з оцтом, попередньо краще зняти чорну цвіль за допомогою скребка.

Як прибрати цвіль зі стін нашатирем

Для того, щоб нашатирний спирт порадував вас потрібним ефектом, розведіть його з водою в пропорції 1:1 і обробіть отриманим розчином стіни, стелі, кахель та інші поверхні, уражені цвіллю. Залиште на 1 годину, а потім змийте нашатир і провітріть кімнату.

ВАЖЛИВО: використовувати нашатир можна тільки на гладких поверхнях, так як на пористих він вступить в з’єднання з цвіллю і її стане ще більше.

Сода від цвілі на стінах і у ванній

Найпростіший і безпечний “бабусин” метод, який ідеально підходить для тих, хто хоче позбутися від цвілі. Рецепт простий – візьміть склянку води, висипте туди 1 ч.л соди, отриманим розчином обробіть поверхню з проблемними ділянками. Залиште на 1 годину, а потім протріть вологою ганчіркою. Ви можете навіть не змивати її до кінця з поверхні, так як сода виступає відмінним профілактичним засобом проти подальшої появи такого небезпечного грибка.

Вас також можуть зацікавити новини:

Як позбутися цвілі на стінах: 7 робочих способів

Плями чорноти — це засилля одноклітинного найдавнішого грибка, якому вдалося надмірно розширити свої межі. Хоча всі знають про вдалі спроби «приручити» цвілля, щоб виробляти ліки та делікатесні сорти сиру. Переважна більшість її видів, з якими ми зустрічаємося у побуті, здатна похитнути здоров’я. Розповідаємо, як прибрати цвіль зі стін простими та доступними методами.

Чому з’являється пліснява та грибок на стінах?

Грибок настирливий і небезпечний. Окупація стін бридким нальотом змушує зробити все можливе, щоб якнайшвидше цвіль прибрати зі шпалер, кахлю або бетону. Як і з яких причин вона там оселилася? Одна з форм існування плісняви ​​та деяких інших одноклітинних форм життя — спори. У цьому «законсервованому» стані вони мігрують із повітряними потоками доки не потраплять до умов, що сприяють активній фазі життя та розмноженню.

А головним фактором, який сприяє рясному розростанню одноклітинних грибів, служить підвищена вологість, тепло і відсутність надходження свіжого повітря. Ідеальні умови для активного розростання цвілі формуються, коли вологість у приміщенні понад шістдесят відсотків. Основний комплекс факторів, що провокують розростання на стінах плісняви, виглядає так:

Як прибрати цвіль зі стін народними засобами?

Вивести чорноту, що обмилувала стіни, важко, але це не означає, що неможливо. Навіть якщо її змити, острівець пліснявки виникає знову і знову, збільшується, поглинаючи ще більше площі. Чим прибрати цвіль зі стін? Безліч простих і доступних способів варті того, щоб їх випробувати.

Як виводити плісняву зі стін за допомогою оцета

Оцтовий розчин потрібно налити в розпилювач і нанести на поверхні з осередками плісняви. За годину можна протерти поверхні вологою серветкою або губкою.

Для того, щоб зруйнувати грибницю, доведеться повторити процедуру ще кілька разів, з інтервалом у 7-10 днів. При добрій вентиляції характерний запах вивітрюється швидко.

Етиловий чи нашатирний спирт

10% водний розчин аміаку можна купити у будь-якій аптеці. Він придатний для видалення цвілі в санвузлі, ванній та на кухні, для обробки керамічної плитки, скла або пластику. Аптечний розчин розводять у рівних пропорціях з водою та наносять на місця, де з’явилася пліснява. Через кілька годин оброблені поверхні протирають мокрою серветкою і дають просохнути. А залишки можна протерти розчином спирту етилового.

Сода

Видалити грибок та плісняву харчовою содою можна по-різному. Простіше приготувати содовий розчин. Достатньо столової ложки на півлітра тепленької водички.

Розчин розпорошують на поверхню або наносять господарською губкою. Це ще й найшвидший варіант, оскільки не потребує змивання. Інший варіант складу для чищення включає такі компоненти:

  • сода харчова — 60 г (три ст. ложки);
  • пральний порошок — 1,5 ст. ложки;
  • вода — 200 мл.

Такий засіб наносять губкою, після чого протирають вологою та сухою тканиною.

Перекис водню

3% розчин перекису водню допоможе видалити плісняву, якщо вона з’явилася нещодавно, захоплена ним площа невелика, а міцелій не встиг проникнути в товщу матеріалу.

Такий засіб можна без побоювань наносити на шпалери, меблі, у ванній та на кухні. Особливі переваги полягають в універсальності та безпеці для мешканців квартири, включаючи кімнатні рослини та домашніх улюбленців.

Бура

Для отримання розчину оптимальної концентрації на 4 л води додають склянку бури та ретельно розмішують. Для боротьби з пліснявим нальотом рекомендують:

  1. Провести очищення поверхні механічно — можна користуватися пилососом, який оснащений фільтром НЕРА, що очищає від мікрочастинок.
  2. Нанести розчин і промити уражені ділянки твердою щіткою.
  3. Протерти сухою чистою тканиною.

Розчин йоду

Йодний розчин відомий помірною ефективністю у боротьбі з грибком, а його застосування, швидше, превентивний захід, ніж реальний спосіб впоратися з проблемою.

Відкриті пляшечки з розчином йоду розставляють у сирому приміщенні, щоб вберегти стіни від ураження пліснявою. Відбувається активне випаровування йоду, що призводить до придушення життєдіяльності грибка.

Хлоровмісний відбілювач

«Білизна», завдяки антисептичному впливу, є одним із найпопулярніших способів боротьби з пліснявою. Для обробки ділянки поверхні одну частину відбілювача змішують з десятьма частинами води. Обробляти таким розчином можна лише поверхні, стійкі до вологи та знебарвлення. Важливо пам’ятати, що працювати з розчином відбілювача хлору потрібно в респіраторі та захисних рукавичках.

Чим прибрати цвіль зі стін: спеціальні засоби

Є й інший, простіший та звичний спосіб, який допоможе протистояти грибку. Мова про побутову хімію, серед яких універсальні засоби для чищення, у тому числі для чищення ванної та кухні. Серед них Sano Засіб проти цвілі, San Clean для видалення цвілі без хлору та інші.

Лінійка ефективних представників побутової хімії допоможе в короткий термін позбутися запліснілого нальоту та всіляких забруднень. Завдяки антибактеріальному впливу, застосування таких товарів забезпечить безпечну дезінфекцію та запобіжить поширенню патогенної мікрофлори.

Як позбутися цвілі на стінах з цегли, бетону, гіпсокартону

Ті чи інші оздоблювальні матеріали вимагають особливого, відповідного тільки їм, догляду та захисту від ураження цвіллю. Ось кілька найпоширеніших варіантів.

Фарба

Якщо грибок оселився на пофарбованій стіні, необхідно оглянути уражену ділянку. Місця, де помітні тріщини або шар покриття, що спучився, зачищають шпателем до тинькування, щоб зняти наявні там спори й грибницю. Перед новим фарбуванням наносять ґрунтовку, яка містить антисептик.

Шпалери

При незначних ураженнях грибком та пліснявою можна скористатися оцтом, содою, перекисом або нашатирним спиртом. Однак, частіше цей варіант використовують як тимчасовий захід. В ідеалі такі шпалери слід замінити після нанесення ґрунтовки з антисептиком.

Гіпсокартон

Способи очищення гіпсокартону від плям плісняви ​​визначаються наявністю або відсутністю шару фарби, стійкою до дії вологи. Якщо плями помічені на пофарбованій поверхні, їх можна позбутися за допомогою універсальних мийних засобів. Видалити грибкове зараження з нефарбованого гіпсокартону — складніше завдання. Якщо цвіль проникла глибоко, доцільно помітити пошкоджену ділянку.

Бетон

Плісеневі грибки здатні селитися навіть на бетоні, особливо якщо він не оброблений фунгіцидним складом. Очищення бетонної поверхні проводять за допомогою жорсткої щітки, якою зачищають рясно зволожену стіну. Після знищення видимих ​​слідів грибка наносять розчин бури.

Цегла

Стіну з цегли можна очистити сумішшю з оцту та гліцерину, які змішані 1:1. Чистять металевою щіткою, встановленою на дриль. При потребі маніпуляцію повторюють.

Кахель

Відмити плитку не складно, найбільша проблема у цьому випадку — шви між плитками. Для видалення грибка використовують соду та оцет. У найзапущеніших випадках видаляють всю затірку та проводять обробку антисептиком.

Як запобігти появі цвілі на стінах?

Цвіль і грибок з’являються у вологих приміщеннях, що погано провітрюються, тому потрібно постійно контролювати вологість у своєму будинку і вживати профілактичних заходів.

  1. Провітрювати кімнати. Саме тому кухня, санвузол, підвал мають бути обладнані якісною вентиляцією. Потрібно постійно включати витяжні вентилятори або відчиняти вікна, коли готуєте, приймаєте душ або стираєте білизну, щоб випустити пару. Ще краще — встановити систему вентиляції по всьому будинку. Адже осушувачі та кондиціонери ефективно вбирають вологу з повітря, що є актуальним у міжсезоння.
  2. Меблі ставити на відстані від стін для зручної циркуляції повітря. Регулярно опалювати будинок у холодну погоду, щоб не з’являвся конденсат на вікнах та стінах. Особливо це стосується ванни — де велика ймовірність появи плісняви. Потрібно постійно стежити, щоб двері туди були відчиненими.
  3. Ретельно заізолювати герметиком стіни, підлогу та особливо дах, де може губитися багато тепла. І постійно перевіряти труби, сантехніку та вікна, щоб не протікали.
  4. Регулярно прибирати в будинку, щоб своєчасно викидати те, від чого може з’являтися пліснява. По можливості не сушити одяг у кімнаті, це значно підвищує вологість. Мінімалізувати кількість кімнатних рослин, які потрібно часто обприскувати.

Тільки хороша циркуляція повітря запобігає появі вологості та затхлості в приміщеннях. Хоча все одно є фактори, що можуть провокувати появу грибка. Їх складно коригувати, але зневірятися не варто. Регулярне застосування спецмиючих допоможе усунути проблему. Перед тим, як прибрати цвіль у домашніх умовах, не забудьте про засоби індивідуального захисту.

Про автора

admin administrator