Що робити якщо пилосос видуває пил

Авторadmin

Що робити якщо пилосос видуває пил

Що робити, якщо пилосос не всмоктує пил: причини і способи вирішення проблеми

Чому пилосос не всмоктує сміття і як самостійно виправити ситуацію – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Пилосос – пристрій, без якого неможливо уявити якісне прибирання. Віник не є вдалою заміною, так як він не здатний так ретельно зібрати весь пил і сміття. УНІАН розповість, чому пилосос втрачає силу всмоктування і що робити, якщо він перестав збирати пил.

Пилосос працює, але не всмоктує – причини поломки

Фахівці з ремонту пилососів стверджують, що існує всього 5 причин, за якими найчастіше власники техніки стикаються з відсутністю всмоктування пилу в пилососі. У більшості випадків, виправити ситуацію можна самостійно – без допомоги майстра.

Засмічений мішок (пилозбірник)

Одна з найпоширеніших причин відсутності тяги – мішок для збору сміття, який повністю заповнений. “Повністю” – це на 2\3 від загального обсягу мішка. Якщо ви залишите цю ситуацію без уваги, то пилосос буде всмоктувати пил все гірше і гірше, а потім зовсім перегріється і зламається. У цій ситуації вам потрібно:

  • замінити пилозбірник на новий (якщо він у вас одноразовий);
  • почистити багаторазовий мішок (витрусити від сміття, вимити під проточною водою і висушити).

Пилозбірники в сучасних пилососах не особливо довговічні – їх вистачає на 3-4 промивання, а з кожним наступним разом якість прибирання буде помітно погіршуватися. Ідеальний вихід з такої ситуації – покупка нових мішків для сміття, що підходять до вашої моделі пилососа.

У деяких пилососах разом з мішками або замість них використовуються спеціальні HEPA-фільтри. Вони зберігають свою функцію до 45-55 годин активної роботи, а після цього засмічуються. Звичайні потрібно викидати, а пластикові можна помити і поставити назад. Важливо враховувати, що після кожного разу поновлення функція втягування буде погіршуватися, тому краще мати вдома кілька запасних фільтрів.

Механічні пошкодження пилососа

Якщо ви помітили, що пристрій погано виконує свою пряму функцію, огляньте його на предмет тріщин, вм’ятин на корпусі або зламаних насадок. Виявивши ту чи іншу поломку, її потрібно оперативно замінити, тому що навіть зовнішні пошкодження техніки впливають на її продуктивність.

Засмічені шланг, трубка або щітки

Ці деталі теж іноді виходять з ладу – шланг може продірявитися або бути недостатньо щільно закріплений. Щітку, що засмітилася, потрібно очищати вручну, а якщо вона в формі валика, то тільки міняти на нову. Те ж саме стосується і труби – деякі пилососи оснащені функцією контролю тяги (кнопка розташовується на ручці). Для того, щоб встановити пилосос на повну потужність, залиште кнопку в закритому положенні.

Зламаний двигун або кабель

Пилосос, який під час роботи нагрівається – це зламаний пилосос. Всмоктуючи пил, він повинен залишатися холодним, в іншому випадку двигун працює некоректно, що свідчить про його поломку. Крім того, всередині шнура, який часто треться об стінки квартири під час прибирання, можуть обірватися контакти. Це єдина ситуація, в якій ви безсилі – необхідно звертатися до майстра.

Вас також можуть зацікавити новини:

5 причин, чому пилосос не всмоктує пил – що робити, як вирішити проблему?

Чим регулярніше прибирати у квартирі, тим чистіше повітря в приміщенні й здоровіші домочадці. Краще наводити марафет за допомогою пилососа, він дістанеться у будь-який затишний куточок. Але іноді агрегат втрачає міць. Працювати віником – варіант не з найкращих. Ним лише бруд переноситься з місця на місце. Розбираємось, чому пилосос погано тягне і що робити в такому випадку.

Що робити, якщо пилосос не всмоктує? Шукаємо причину поломки

У левовій частині випадків проблеми можна виправити. П`ять проблем та рішень у таблиці:

Пилосос погано тягне через одну з цих причин. Допомога спеців може знадобитися тільки при збоях двигуна. У решті випадків — достатньо кількох вільних хвилин та пильності під час роботи.

Повний пилозбірник

Часто пилосос не тягне на повну силу через заповнений доверху пилозбірник. Проблеми починаються, коли сміття займає більше 2/3 від ємності мішка. Чекати – смерті подібно. Потрібно вирішувати проблему, як тільки девайс почав «слабшати». Робиться це одним зі способів нижче.

1. Замінити пилозбірник на новий
Варіант для паперових збірок, як Karcher WD 3 P. Такий створений для одноразової експлуатації.

2. Ретельно вичистити мішок
Якщо в девайсі тканинні пилозбірники як у Samsung VC07M25H0WB/UK, їх можна використовувати 2-4 рази. Для цього потрібно акуратно витрусити сміття, промити збірку під проточною водою і дати висохнути.

Проте тканинні мішки не вічні та з часом зношуються. У середньому їх вистачає на 3-4 промивання, а далі якість прибирання погіршуватиметься. Найкращим виходом буде покупка набору мішків. Коли один «доживатиме свої дні», його замінюють на новий.

Засмітився фільтр

Ще одна популярна причина, чому не тягне пилосос. І рішення тут аналогічне мішкам: поролонові миються і використовуються по кілька разів. Паперові краще міняти, щойно стали брудними.

А ось працюючи з HEPA-фільтрами потрібно зрозуміти їх тип. Звичайний доведеться викинути, як тільки він засмітився (через 45-55 годин роботи), а ось фторопластикові (з маркуванням W) можна промити та поставити вдруге. Щоправда, треба враховувати, що він уже не видасть початкову «силу» фільтрації. Щоразу вона ставатиме слабшою. Так що вдома краще мати 2-3 запасні фільтри — зайвими не будуть.

Механічні пошкодження гаджета

Джерелом проблем можуть стати незначні поломки самого пристрою. Якщо щось пішло не так, варто оглянути пилосос на наявність:

Слід дослідити кожен сантиметр – від корпусу до аксесуарів

Якщо девайс нещодавно «літав», падіння могло пошкодити його. Так що, слідкуйте за пилососом. Деформовані деталі краще замінити, щоб уникнути глобальної поломки.

Все зношується, і щітки не виняток. Найчастіше їх доведеться замінити.

Засмітилися шланг, трубка чи щітки

«Аксесуари» підводять під монастир у невідповідний момент.

Не завадило б глянути на три слабкі місця.

1. Шланг може бути не до кінця вставлений у гніздо
Потрібно зняти та вставити знову. Якщо гофра вийшла з ладу, доведеться міняти шланг на новий.

2. Щітка може забитися
Витягують із неї забруднення вручну. Якщо у пилососа щітка-валик, вона зношується з часом, тоді лише заміна.

3. Перевірити трубу
У деяких пилососах існує регулятор сили всмоктування на ручці – у закритому положенні він пускає потужність на основну роботу. Відкриваючи його, користувач зменшує силу всмоктування. Слід виставити у «закритий» режим.

Пошкодження двигуна

Часто пилосос не має тяги через проблеми з двигуном. Під час роботи він має бути прохолодним або ледве теплим. Якщо ж поверхня на пилососі гріється, потрібно звертатися до сервісу.

Також про проблеми з двигуном або акумулятором «кричить» регулярне відключення під час роботи. Найбільше, що зламався плавкий запобіжник. І вирішити ситуацію можна лише його заміною.

Крім цього, потрібно перевірити пристрій на пошкодження контактів. Частіше вони переламуються в місці з`єднання дротів або в тій зоні, де шнур треться об кути та стінки меблів. Заміна кабелю врятує ситуацію.

А от якщо трапилося пошкодження обмоток, доведеться розщедритися. Тут прайс за ремонт дорівнює 60-90% від нового девайсу. Простіше купити новий, ніж переплачувати за ремонт старого. Але оскільки збої з двигуном – рідкість, не проблематично полагодити пилосос самому. Потрібно лише прислухатися до порад, описаних вище!

Пилосос не тягне і гріється: що робити в такій ситуації?

🔥 Пилосос погано всмоктує та гріється? Як перевірити двигун? ✔️ Читайте у нашій статті. ✔️ Поради від досвідчених майстрів.

Пилосос не тягне і гріється: що робити в такій ситуації?

У процесі прибирання в будинку ви раптом виявили, що пилосос погано всмоктує та гріється. Щоб не допустити повного виходу з ладу побутової техніки, дуже важливо ще на ранній стадії виявити перегрів та падіння потужності електродвигуна пилососу. Чому перегрівається двигун і що робити в цьому випадку: розповідає майстер по ремонту побутової техніки сервісного центру «RDT».

Пилосос погано всмоктує: причини несправності

Основними причинами того, що пилосос не тягне пил із підлоги, можуть бути:

  • засмічення фільтра побутової техніки;
  • застрявання у шлангу/вхідному отворі агрегату стороннього предмета;
  • повністю заповнений сміттям пилозбірник;
  • несправність електродвигуна пилососу.

Щоб встановити точну причину того, чому пилосос не тягне та гріється, необхідно зробити наступні маніпуляції з побутовим приладом:

1. Увімкнути пилосос із від’єднаним шлангом. Якщо агрегат перестав грітися, швидше за все, причина пов’язана зі шлангом або забитою сміттям насадкою.

2. Оглянути вхідний отвір пилососа, до якого підключається шланг. У ньому не повинно бути сторонніх предметів, які б перешкоджали всмоктуванню повітря.

3. Дбайливо вийняти пилозбірник і перевірити пилосос у роботі без мішка для сміття.

4. Якщо нічого не допомагає і при роботі пилососа електродвигун, як і раніше, перегрівається, потрібно перевірити фільтри, і по необхідності, очистити чи замінити їх.

Якщо всі перераховані вище маніпуляції не дали потрібного результату, значить, пилосос погано всмоктує через проблеми з двигуном.

Як вирішити проблему: чому пилосос шумить та гріється

У більшості випадків, крім проблем з електродвигуном, користувачеві самостійно цілком під силу усунути причину несправності пилососа. Але якщо ви не впевнені, що можете вирішити проблему, краще віддати пилосос у ремонт до найближчого сервісного центру.

1. Усуваємо засмічення фільтрів. Основне завдання фільтра – пропускати через себе повітря і при цьому затримувати пил, дрібне сміття, частинки їжі, які всмоктує пилосос. Скупчення сміття на поверхні фільтра ускладнює проходження повітря, що призводить до додаткового навантаження на двигун побутової техніки і спричиняє перегрів силового агрегату. Залежно від моделі пилососи можуть оснащуватися кількома фільтрами.

Деякі виробники побутової техніки ставлять фільтри на вхідному отворі, виході та перед електродвигуном. Фільтр перед силовим агрегатом дозволить запобігти відкладенню пилу на обмотці двигуна та продовжити термін служби, а наявність фільтра на випускному отворі дозволить виключити попадання пилу назад у приміщення. Фільтри підлягають періодичному чищенню або заміні (термін вказується в паспорті). Щоб зрозуміти, що проблема пов’язана із засміченням фільтра, необхідно витягти їх і включити пилосос. Якщо агрегат добре всмоктує сміття і не гріється, значить потрібно очистити або замінити фільтри.

Необхідно знати! Фільтри чистяться залежно від типу фільтруючого елемента: аквафільтр – змінюється вода та промивається ємність, НЕРА – промивається теплою водою та просушується.

2. Видаляємо пробки в повітроканалі. Великий предмет, що випадково потрапив чи застряг у шлангу або вхідному отворі, може стати причиною пробки і перешкодою для проходження повітря, що викличе перегрів двигуна. Про цю проблему буде свідчити характерний шум двигуна і відсутність тяги зі шланга. Щоб позбутися пробки, потрібно відключити шланг від вхідного патрубка і продути повітропровід або прочистити, використовуючи довгу палицю або аналогічний предмет. Завдання полегшиться, якщо пилосос оснащений телескопічною трубкою як на фото. Після видалення пробки можна продовжувати експлуатацію пилососа.

Важливо знати! Падіння тяги пилососа може бути пов’язане з появою дірок у шлангу. Їх виявити просто: увімкніть пилосос і навпомацки пройдіться рукою по повітропроводу. Якщо пошкодження не значні, можна використовувати стрічку, що самоклеїться, але краще -замінити шланг.

3. Чистимо пилозбірник. Однією з найпоширеніших причин, чому перегрівається двигун, є заповнений повністю сміттєвий мішок. Пил, що накопичився, і сміттєві частинки в пилозбірнику стають непереборною перешкодою для проходження повітряного потоку. У цьому випадку не варто покладатися на автоматичну систему відключення побутового приладу (якщо він передбачений конструкцією пилососу). Не завжди вона спрацьовує.

Радимо перевіряти заповнення пилозбірника особисто. Якщо мішок для сміття заповнений більше, ніж на 80% – його слід ретельно струсити, після чого вимити. Одноразові мішки змінюються, а багаторазові – чистяться та перуться. Зрозуміти, що проблема перегріву двигуна пов’язана з переповненим мішком для сміття, дуже просто – витягніть пилозбірник з агрегату і перевірте працездатність пилососа.

Потрібно знати! Якщо ви не хочете стежити за пилозбірником, постійно чистити і міняти смітник, рекомендуємо придбати пилосос з аквафільтром. Картинки таких пилососів ви зможете переглянути в інтернеті.

Як перевірити двигун пилососу?

Якщо з переліченими вище неполадками користувач може впоратися власними силами, то проблеми з двигуном вирішуються за участю сервісного майстра. Причиною перегріву пилососа може бути зношена деталь двигуна або коротке замикання між витками обмотки, які неможливо виявити без знань і спеціального електроприладу.

Як показує практика, різні моделі пилососів мають вузькі місця, на які відразу звертають увагу фахівці сервісного центру «RDT» під час діагностики несправності. Так, наприклад, у пилососах LG досить часто виходять з ладу графітові щітки, а у агрегатів Samsung дуже слабка ізоляція обмотки двигуна, яка часто провокує міжвиткове замикання.

Ми не рекомендуємо самостійно розбирати двигун у домашніх умовах, так як у більшості моделей побутової техніки корпус мотора виготовляється з крихкого алюмінієвого сплаву, який при недбалому поводженні може легко тріснути.

Як визначити: чи був перегрів двигуна пилососа

Двигун пилососа – найвідповідальніший і найдорожчий вузол, заміна якого коштує дорого. Тому не варто поспішати та змінювати силовий агрегат, можливо, вдасться усунути поломку малими силами, наприклад, виконати ремонт пилососів із заміною підшипників.

Як визначити чи був перегрів двигуна? Для цього ми склали для вас таблицю, яка дозволить оперативно визначити проблему та вжити заходів щодо її вирішення.

НесправністьЯк визначити?Рішення
Пробка у повітряному каналіВід’єднати шланг та увімкнути пилососПрочистити шланг
Переповнений сміттєвий мішокВитягти пилозбірник та перевірити роботу агрегатуОчистити та промити пилозбірник або замінити (одноразовий мішок)
Засмічення фільтрівПопередні дії не вирішили проблемуВиконати очищення/промивання або заміну фільтрів
Несправність електродвигунаПопередні дії не вирішили проблемуЗвернутися до сервісного центру

Не чекайте, що двигун сам по собі перестане нагріватись. Тільки оперативне втручання фахівця допоможе уникнути більш дорогого ремонту чи необхідності купівлі нової побутової техніки, котра коштує сьогодні недешево.

Про автора

admin administrator