Що робити якщо вино не перестає блукати

Авторadmin

Що робити якщо вино не перестає блукати

Зміст:

Що робити, якщо домашнє вино перестало бродити (не забродило зовсім)

Точне дотримання рецепта ще не гарантує, що домашнє вино буде нормально бродити. Бувають ситуації, коли цей процес не починається або через кілька днів раптово припиняється. Не варто панікувати, в більшості випадків ситуація поправима. Я розповім, чому вино не бродить і що потрібно робити для порятунку сусла. Можливі такі варіанти:

1. Минуло мало часу. Не варто чекати, що відразу ж після встановлення гідрозатвору вино почне булькати. Дріжджам потрібен певний час для активізації. Залежно від температури, що використовується сировини, вмісту цукру та виду дріжджів до початку активного бродіння може пройти від декількох годин до 3 днів.

Рішення: при дотриманні всіх умов приготування вина почекати 3-4 дні і тільки потім робити висновки.

2. Немає герметизації. Проблема, яка часто зустрічається у початківців виноробів. Якщо ємність закрита негерметично, то бульбашок у водяному затворі не буде (рукавичка не надується), оскільки вуглекислий газ виходить назовні іншими шляхами. Виходить, що вино грає, але цього не видно.

При зменшенні інтенсивності бродіння, коли тиск вуглекислого газу падає, сформована ситуація небезпечна потраплянням повітря в ємність, що призводить до оцтового скисання вина, виправити яке неможливо. Бутиль з вином можна відкривати, але лише 1-2 рази на добу на короткий час (до 15-ти хвилин), наприклад, для внесення нової порції цукру або видалення піни.

Рішення: перевірити герметичність бродильної ємності в місцях її з’єднання з гідрозатвором (рукавичкою). Для більшої надійності замазати стики тестом або іншою натуральною клеїною речовиною.

3. Невідповідна температура. Найчастіша причина, через яку вино перестає блукати. Винні дріжджі активні при 10-30 ° C. У холоді вони «засинають», а при вищій температурі гинуть. Рекомендована для бродіння температура – 15-25 ° C. Дуже важливо уникати навіть невеликих перепадів. Якщо вино почало бродити при 20 ° C, потрібно підтримувати це значення. Неприпустимо, коли температура постійно змінюється, наприклад, вдень і вночі.

Рішення: перевірити температуру приміщення. За її невідповідності рекомендованим параметрам перенести ємність у більш відповідне місце. Якщо навіть короткий час сусло знаходилося при температурі вище 30 ° C, слід додати винну закваску або нову порцію спеціальних дріжджів (не спиртових.) .

4. Низька або висока цукристість. Оптимальний вміст цукру в суслі – 10-20%, у всіх інших випадках вино бродить погано. При низькій цукристості у дріжджів немає продукту для переробки, тому вони зупиняються. У дуже високій концентрації цукор стає консервантом, що зупиняє роботу дріжджів.

Вміст цукру перевіряють спеціальним вимірювальним пристроєм – ареометром або до смаку. Сусло має бути солодким, але не кислим або приторним.

Ще одна схожа проблема – занадто густа консистенція, що з’являється при роботі з плодово-ягідною сировиною (горобина, черемуха, смородина та інше), яка погано піддається механічній фільтрації. Густе вино може не забродити.

Дії: перевірити вміст цукру і консистенцію. Якщо сусло приторне або дуже густе – розбавити його водою (кислим соком), додаючи не більше 15% від початкового обсягу. При низькій цукристості всипати цукор з розрахунку 50-100 грам на літр соку.

5. Погані дріжджі. Дикі штами дріжджів, якими користується переважна більшість виноробів-аматорів, характерні своєю нестабільністю і можуть припинити роботу в будь-який момент навіть без видимих на те причин.

Дії: для відновлення бродіння додати в сусло на вибір: саморобну закваску, магазинні винні дріжджі, немиті розчавлені ягоди винограду (5-6 ягід на 10 літрів) або якісний ізюм (20-30 грам на 5 літрів). Ізюм і виноград раджу купувати на ринку, там їх менше обробляють хімікатами, що вбивають всі дріжджі на поверхні. Оптимальний варіант – зробити закваску.

6. Цвіль. З’являється у разі використання підгнилого (запліснявілого) виноматеріалу або погано вимитих бродильних ємностей, рук та інших пристосувань. Тому дуже важливо все стерилізувати, щоб не заразити грибками сусло. На початкових етапах цвіль у вині можна спробувати вилікувати, видаливши плівку і зливши вино в іншу ємність через трубочку. Але гарантії, що це допоможе, немає.

Цвіль дуже складно усунути

Рішення: вилити зіпсоване сусло, врахувати помилки і не повторювати їх у майбутньому.

7. Брак азотних елементів. Для нормального розмноження і життєдіяльності винним дріжджам потрібні азотні сполуки. Зазвичай потрібні мікроелементи присутні в соку в потрібних кількостях. Проблеми виникають, якщо для зниження кислотності сік сильно розбавили водою і (або) цукром.

При нестачі азоту перші кілька днів бродіння йде активно, потім сповільнюється без видимих причин (температура, вміст цукру і спирту в нормі).

Проблема характерна для домашніх вин з журавлини, чорниці, голубики, брусники, винних напоїв з квітів і овочів, або в разі дуже кислої сировини, сильно розбавленої водою і цукром. Магазинні винні дріжджі зазвичай поставляються з потрібними мікроелементами. Підгодовують напої на основі закваски і диких винних дріжджів.

Рішення: додати у вино нашатир або нашатирний спирт згідно з інструкцією за посиланням. Ці речовини продаються в аптеці.

8. Закінчення бродіння. При концентрації спирту 10-14% винні дріжджі гинуть. Методом природного бродіння неможливо отримати міцніше вино, для підвищення градуса в напій додають спирт.

У більшості випадків домашнє вино бродить 14-35 днів, далі цей процес поступово припиняється. На дні ємності з’являється осад, вино освітлюється, а гідрозатвор не пускає бульбашки (рукавичка здувається).

Вино успішно перебродило

Дії: перейти до наступного етапу – профільтрувати вино і поставити його на дозрівання. Кінцева мета досягнута.

Домашнє вино не бродить що робити – 5 способів вирішити проблему якщо перестало бродити або погано бродить домашнє вино

Здрастуйте дорогі читачі!

Сьогодні я хотів би поговорити про таку проблему як вино яке перестало бродити з якихось причин.

Зустрічаються різні складові даної проблеми буває що бродіння вина не починається на самому початку, або після проходження якогось часу вино перестає бродити, буває вино погано бродить.

Про це ми поговоримо в цій статті.
Постараюся дати кілька способів вирішення проблеми пов’язані з поганим бродінням вина.
Якщо брага для самогону перестала бродити то дані поради теж підійдуть.

Насправді погане бродіння вина досить поширена проблема у виноробстві.

З цією проблемою рано чи пізно стикається кожен винороб.
Якщо хтось з ваших друзів або знайомих колись робив вино або робить його досі, то він стикався з такою проблемою не один раз повірте мені на слово.

Проблема актуальна щоб хто не говорив, присутні кілька основних принципів постановки вина на бродіння.

Якщо з даними принципами винороби досить добре знайомі, то з тим що станеться далі як шукати форс-мажорні обставини знайомий не кожен і шляхи їх вирішення розглянемо нижче.

Але перейдемо до основної частини чому ж вино не бродить.

Насправді для того щоб вино почало бродити йому потрібно певну кількість часу.

Для якогось вина це доба, для іншого вина це три доби для 3 і через п’ять днів воно може не початися тільки з’явитися перші ознаки.

Так з чим же це пов’язано насправді.

Відповідь як не дивно проста вся справа в диких дріжджах які міститься на тих чи інших культурах з яких ви збираєтеся зробити вино.
Дріжджам диким або приготовленим в заводських умовах потрібно певне часу для активізації.
Активізація може залежати від температури навколишньої рідини від вмісту цукру в суслі, відразу додавати багато цукру теж не рекомендується краще додати його порціями.

Висновок тут простий потрібно трошки почекати і після 5 днів зробити відповідні висновки не поспішайте.

Погана герметизація тари для бродіння, з цією проблемою стикаються практично всі початківці винороби.
Якщо у вас відсутня герметизація тари з гідрозатвором, або рукавичкою.

Тоді вино то грає бульбашки утворюються, але ви цього не бачите в силу того що вуглекислий газ виходить не через гідрозатвор або не надуває рукавичку, а виходить на пряму в атмосферу і ви просто не бачите сам процес.

Плюс ще виникає небезпека що у бродильну ємність потраплятиме повітря і вино почне киснути і не бродити.

Для уникнення скисання вина необхідно загерметизувати бродильну ємність щоб вуглекислий газ виходив тільки через гідрозатвор або через рукавичку.

Вино звичайно ж можна провітрювати один два рази на добу, але тільки на дуже короткий час або для творів яких-небудь дій таких як зняття піни або додавання цукру.

Вивід тут тільки один загерметизувати ємність будь-яким зручним способом можна застосувати м’якіш хліба або замазати стики тестом.

Занадто різні температурні режими.
Винороби-початківці досить часто помиляються з температурою бродіння вина.

Вся справа в тому що винні дріжджі насправді активні при температурі від 10 до 30 градусів за цельсієм.
Чим холодніше сусло тим все більша колонія дріжджів так сказати засипає, а якщо температура піднімається вище то дріжджі зовсім можуть загинути.
Найоптимальніша температура бродіння буде від 15 до 24 градусів за цельсієм.
Досить важливим параметром є перепади температур.
Скажімо якщо ваше вино почало бродити при температурі близько 18 градусів, постарайтеся підтримувати задану температуру в інтервалі плюс мінус 3 градуси.
Дуже погано позначається бродінні вина коли температура в суслі постійно змінюється з кожним днем 20 градусів вночі 15, постарайтеся уникати цього.

Висновок тут буде такий: ставити вино в приміщення з відповідною температурою, якщо з якихось причин наше сусло зазнала нагрівання понад 30 градусів додати нову порцію винної закваски або винних дріжджів настійно не рекомендую використовувати спиртові дріжджі.
Про дріжджі детально написано тут.

Варіант 4
Як би це дивно не звучало але високий вміст цукру в суслі теж є стоп процесом для бродіння.
Найбільш підходящим вмістом цукру в суслі буде до 20% все що вище цього значення вино буде погано бродити.
Але цукор скажіть ви є їжею для дріжджів, так це насправді так, але коли їжі багато дріжджі стають лінивими.

Звичайно ж це мікроорганізми і їм невідомо що таке лінь або ще якісь людські емоції і недоліки.

Але факт залишається фактом надлишок цукру в суслі призупиняє процес бродіння

Дріжджі починають набагато повільніше працювати так як цукор стає вже консервантом.

Є й інша проблема – це занадто густе сусло.

В основному дана проблема актуальна з плодово ягідною сировиною з якої дуже важко отримати сік, в ній присутнє багато м’якоті яка погано фільтрується.

Занадто густе сусло може просто не забродити.

Висновок у цій ситуації такий:наше сусло необхідно перевірити на цукор якщо воно дуже густе і приторне на смак.

То необхідно розбавити його водою не більше ніж на 15% від початкового обсягу.
Якщо сусло кисле то необхідно додати цукру близько 200 грам на літр сусло.

Досить часто це зустрічається що в природі трапляються і погані штампи дріжджів якими часто користуються домашні винороби.
Дикі дріжджі які містяться на плодово ягідних культурах у 50% випадків відрізняються своєю нестабільною роботою.
У деяких випадках вони припиняють свою роботу без видимих на те причин і якось реанімувати процес практично неможливо.

Висновок тут може бути тільки один: додати необхідну кількість винної закваски і чекати відновлення бродіння.

Приготування і вибір заквасок я детально написав у статті про зерновий самогон раду актуальну і для вина.

Варіант 6
Це цвіль, яка з’являється зверху бродильної ємності на нашому суслі.
Це якраз стосується тих, хто вважає, що всю плодово-ягідну продукцію можна переробити у вино і навіть ту яку ми підняли з землі з ознаками гнили!

У цьому випадку зверху нашого сусла неодмінно з’явиться цвіль, вона з’являється внаслідок того, що використовується підгнивший або заплісняві плоди або погано вимита ємність, руки або інші пристосування які застосовуються в процесі приготування сусла.

З цього випливає, що дуже важливо всі інструменти ємності стерилізувати щоб не заразити наше вино всякими патогенними мікроорганізмами.

А сировину для виробництва вина ретельно підбирати і не використовувати гнилу або трохи підгнилі в крайньому випадку все це потрібно вирізати видалити і добре вимити.

На самому початку пліснявого процесу його можна спробувати вилікувати видаливши плівку з поверхні, зливши вино в іншу ємність, бродильну ємність промити з хлоркою гарненько простерилізувати і спробувати поставити заново, але стовідсоткової гарантії все одно це не дасть тому що патогени міститься в самому суслі.

Вивід: якщо вилікувати таке вино не вийшло доведеться його вилити, врахувати гіркий досвід і не повторювати його далі при виробництві власного вина.

Варіант 7
І останнім варіантом буде закінчення бродіння.
Після активної фази бродіння вино, як правило, починає бродити все повільніше і повільніше, це пов’язано з тим, що концентрація спирту в нашому суслі збільшується, а концентрація цукру зменшується.
У зв’язку з цим активна фаза бродіння припиняється і настає так зване фаза дображування нашого вина в якій при досить великій концентрації алкоголю дріжджі ще продовжують працювати і пожирати цукор, що залишився в суслі, до досягнення спирту в нашому суслі не більше 15% після чого дріжджі гинуть.

У цій фазі бродіння протікає повільно тому початківцем виноробом може здатися що вино перестало бродити або якось мляво бродить не потрібно цього лякатися потрібно витримати даний процес дображування до кінця щоб вино набуло свого остаточного вигляду.

Вивід: ми досягли своєї кінцевої мети тепер нам потрібно злити вино з осаду профільтрувати і поставити на дозрівання яке тривати близько 3 тижнів.

Ось ми і розібралися у всіх питаннях пов’язаних з поганим бродінням вина його можливою поразкою, у висновках ми сказали вам як можна запустити процес бродіння заново, як уникнути неприємних ситуацій з температурою і цвіллю.

Всього вам хорошого робите своє домашнє вино не допускайте помилок і у вас все вийде.

Вино не бродить – що робити і як перезапустити процес

Якщо процес розпаду органічних речовин зупинився або проходить з недостатньою інтенсивністю, це є реальною проблемою для приготування якісного вина.

З цією проблемою стикаються навіть найбільш професійні любителі вина. Майже в будь-якому випадку можна знайти рішення.

Чому процес бродіння не почався?

Активне бродіння виноградного алкогольного напою без додавання спеціальних мікроскопічних грибків зазвичай починається через половину доби.

Зі спеціалізованими дріжджами сік з віджиманого винограду починає розпадатися під впливом органічних речовин вже через 120 хвилин. Але не потрібно панікувати, якщо вже пройшло до шести годин, а на суслі не почала з’являтися піна і перші бульбашки.

Якість дріжджів

Іноді дикі дріжджі починають функціонувати через кілька діб.

На відсоток їх активації впливають різні показники:

  • використовуване сусло,
  • температурні показники,
  • вологість у кімнаті,
  • якість цукрози,
  • її кількість.

Якщо сусло не починає бродити, необхідно просто почекати до 72 годин і тільки в цьому випадку, якщо в соку з виноградної лози все ж не почався процес розпадення органічних речовин, починати діяти.

Якщо дикі мікроскопічні грибки потрапляють в органічне для них середовище, спочатку вони починають швидко ділитися тільки після повноцінної сорбції цукрози. Процес займає до декількох годин або діб.

Тому інтенсивний процес розпадення органічних речовин залежить від температурних показників і вологості повітря, що використовується сировини, кількості цукрози і кислот.

  • Почекати кілька годин, якщо вносилися чисті мікроскопічні грибки або до декількох днів, якщо процес розпаду проводився за допомогою диких дріжджів.
  • Якщо процес не активізувався, значить, проблема прихована в дріжджах і суслі.
  • Відповідно перед початком процесу необхідно аналізувати всі складові і додати магазинні дріжджі або фруктову закваску. Ідеальним стане родзинка, малина з дріжджами.

Недотримання температури для активації процесу

Якщо додавалися чисті дріжджі в сусло, вони повинні підготуватися («активуватися»).

Для цього необхідно:

  • Взяти просту склянку чистою водою (можна використовувати сік з виноградної лози), додається 5 грам підсолоджувача, рідко сік зі свіжовижатого апельсина для посилення смаку.
  • У це штучно створене середовище додаються ЧКД, необхідно почекати 40 хвилин для їх активізації.
  • Потім закваску можна вилити в основну посудину з соком з виноградної лози.

Але якщо термодинамічні показники закваски відрізняються від компонентів майбутнього вина навіть на кілька градусів, ЧКД отримає шоковий удар і, як правило, загине.

Увага! Різниця в температурному діапазоні є першопричиною тривалої активації старту розпаду органічних сполук.

Упевнитися, що термодинамічні показники соку з виноградної лози і закваски на основі мікроскопічних грибків, що активують бродіння, збігалися. Для цього можна зберігати їх на одній полиці до півгодини.

Температурні перепади

Сусло збагачено кислотами і мінеральними елементами, важливими для звичного розмноження дріжджових культур. Кожен фрукт або ягода має свою кислотність, яку важливо враховувати при приготуванні винного алкогольного напою.

Важче всьому виноробу, який не знає, як бути з кислотністю, адже допустимий показник від 3-5 рН, ідеально в області золотої середини. Якщо показник нижче граничної позначки, розпад органічних речовин істотно гальмується або зовсім припиниться.

Важливо! Коли позначка знаходиться вище граничної точки, з’явиться ризик грибкової інфекції або розвиток згубних мікроорганізмів.

  • Придбати спеціальний прилад для визначення РН.
  • Якщо показник нижче встановленої межі (3), додається лимонний фреш на трилітрову банку вина або винна оцтова кислота, придбана в магазині.
  • Вина на основі яблук краще комбінувати з яблучним оцтом.
  • Сидр із груші заборонено підкисляти три

Домашнє вино не блукає що робити – 5 способів вирішити проблему якщо перестало блукати або погано тиняється домашнє вино

Для приготування вина в домашніх умовах використовують плодово-ягідні соки, дріжджі, цукор та воду. А як ?обладнання? у процесі виноробства використовують різні ємності, пляшки, дерев’яні лопаточки, соковижималки. Застосування у цій галузі знайшла і звичайна гумова рукавичка.

Фруктове вино можна отримати з будь-яких ягід і плодів: смородини, вишні, винограду, яблук, малини, абрикосів, айви та ін. Зупинимося докладніше кожному з цих етапів.

Переробка врожаю

Плоди або ягоди, які служитимуть сировиною для приготування вина, потрібно перебрати. Листя, черешки, гілочки, стеблинки, загнили ягоди, зелені або перезрілі, пошкоджені грибком плоди? все це слід видалити. Перебраний матеріал промивається у проточній воді. Не рекомендується ягоди або плоди довго тримати у воді, тому що вони мають властивість віддавати їй багато цінних речовин, кислоти та цукру. Не варто також вимиті ягоди залишати до завтрашнього дня? вони загниють досить швидко. Кісточки у вишні, айви, сливи чи абрикосів після миття видаляють.

Одержання чистого соку

Яблучний або грушевий сік отримують у два прийоми: фрукти спочатку подрібнюють, потім вилучають із мезги сік.

Ягоди можна розім’яти руками або дерев’яною товкачем в емальованому посуді або кадушці з дерева. Якщо ягоди визріли повністю, можна обійтися і без розминання.

Мезгу, що утворилася в результаті описаних маніпуляцій, віджимають. Для цього можна скористатися пресом, соковитискачем або соковаркою. Без цих пристроїв користуються звичайною марлею або серветковим полотном, на середину якого викладається певна кількість мезги. Марлю з мезгою загортають, скручують і таким чином віджимають.

Великий вихід соку з ягід вишні, аличі, чорної смородини, сливи та брусниці одержують при тепловій обробці мезги. Її наполягають із попереднім підброджуванням. Для цього мезгу укладають в емальований посуд, заливають невеликою кількістю води і, постійно помішуючи, нагрівають протягом півгодини до температури 70°С. Потім, знявши з вогню, посуд покривають чимось теплим. Залишають на півгодини, після чого остуджують та приступають до пресування.

Сік, отриманий в результаті пресування, містить різні сторонні домішки, тому слід процідити через дрібне сито. Після цього сік ще має відстоятися близько 3 годин.

Вторинне вино

Після зливу соку залишилася мезга – не пропадати їй даремно! Заливаємо кашу з кісточок та шкірки такою ж кількістю води, скільки вийшло соку. Вода повинна бути якісною, але не кип’яченою, краще джерельною або зі свердловини, дуже добре, якщо вона буде м’якою. Додаємо цукор: близько 250 г на літр сусла. Все це перемішуємо, накриваємо марлею, як описано в рецепті молодого вина, і залишаємо бродити. Цього разу процес займе набагато більше часу. Жаби потрібно віджати, як тільки вона стане безбарвною. Далі всі операції повторюємо за першим рецептом.

Вторинне вино більш вишукане та тонке.

Підготовка ємності з рукавичкою

Вибір ємності для приготування вина? один із ключових моментів у виноробстві. У домашніх умовах найчастіше використовують дерев’яні чи скляні ємності. Останні найбільш популярні, тому що їх єдиним недоліком є ​​крихкість. Скляні балони, бутлі та банки різних форм та обсягів зручні як для приготування, спостереження за процесом бродіння, так і для зберігання та транспортування. Винна банка з рукавичкою? дуже звична картина процесу приготування напою.

Перед застосуванням скляну тару слід промити гарячою водою із содою, потім сполоснути. Якщо шийка банки вузька, а об’єм великий, для миття можна скористатися йоржиком із довгою ручкою.

При бродінні сусла утворюється вуглекислий газ, який повинен вільно виходити, щоб якість вина не постраждала. Найпростіший спосіб для відведення вуглекислого газу? Проста гумова рукавичка. Перед тим, як її надіти на шийку банки, необхідно зробити кілька проколів? так повітря поступово виходитиме з ємності. Найкраща рукавичка для виноробства? медична. Крім того, цей предмет буде своєрідним контролером процесу бродіння. Так, опала рукавичка буде сигналом у тому, що бродіння закінчилося.

Види гідрозатворів

Існує велика кількість гідрозатворів, кожен із яких має не тільки плюси, а й мінуси.

Кришка з отвором та вставленим усередину шлангом

Така кришка-гідрозатвор надягається на бродильну ємність. В результаті утворюється вуглекислий газ через шланг, встановлений в ній, йтиме в банку з водою. Зробити такий затвор самостійно дуже просто, але є низка незручностей:

  • занадто гучний і дратівливий звук булькаючих бульбашок під час бурхливого бродіння;
  • сильний специфічний аромат, що виділяється при бродінні рисової чи іншої браги.

З гучним звуком під час бродіння впоратися нескладно, купивши звичайний розпилювач для акваріума. Одягнувши його на той кінець трубочки, який знаходиться у воді, ви зробите цей процес повністю безшумним.

Для того, щоб домашнє виноградне вино не заповнило характерними ароматами всю квартиру, використовують гідрозатвор з відведенням запаху.

Кришка з отвором, вставленим усередину шлангом та відведенням запаху

Такий водяний затвор для вина має такий самий принцип дії. Тільки його дещо модернізовано. Ємність з водою, в яку опускається кінець трубочки, теж повністю герметизована і доповнена трубкою, що відводить. Ця трубка, що відводить, по якій йде вуглекислий газ, виводиться на вулицю у вентиляційний отвір або якщо це незручно, можна стаціонарно встановити відвідний газ перехідник в каналізацію.

Для цього під мийкою після коліна каналізаційної труби роблять невеликий отвір і встановлюють туди пластиковий штуцер або маленький краник, який можна придбати в зоомагазині. Треба також відзначити, що врізання в трубу під мийку, треба робити саме після колінного вигину труби, щоб уникнути проникнення запаху назад у приміщення.

Тихий гідрозатвор

Існує ще один варіант виготовлення гідрозатвора, який не обтяжуватиме вас своїми звуками. Для його виготовлення знадобиться трубка такого плану, як продається в будівельних магазинах для гідрорівня або аналогічна їй. Довжина такої трубки має бути від 40 до 60 см, а діаметр 12-14 мм.

Одна сторона такої трубки, як і в попередніх 2 випадках, кріпиться на кришку пляшки після цього трубка згортається в петлю і фіксується скотчем, так щоб інший кінець її був піднятий вгору. У трубку заливається вода, яка перебуватиме у петлі. Випари, що йдуть вгору від вина, проходитимуть маленькими пухирцями по внутрішньому краю петлі з водою і виходитимуть назовні. Недолік цього затвора в тому, що вода при сильному бродінні випаровується та виплескується назовні. Для того щоб зменшити подібний ефект зверху на кінець трубочки можна надіти невеликий ковпачок, який випускатиме газ, але не пропускатиме воду. Для такої мети чудово підходить половина капсули для бахіл.

S подібний водний затвор

Свою назву такий затвор отримав завдяки своїй формі. Його можна купити у спеціалізованому магазині. Ціна у нього коливається від 150 до 200 гривень. У середину затвора заливається вода і випаровування, проходячи через нього, виходять назовні.

З переваг такого гідрозатвору можна відзначити відносну дешевизну. З недоліків слід звернути увагу на гамірність його роботи. Крім того, при досить активному бродінні натиск викидає воду назовні.

Затвор скляного типу

Затвор стаканного типу має багато переваг. Вода в ньому майже не випаровується і працює він дуже тихо. Продається він у багатьох спеціалізованих магазинах, так і господарських магазинах. Пристрій має невелику форму. Робота всередині відбувається за типом поплавця.

Подібний гідрозатвор цілком можливо виготовити своїми руками. Для цього достатньо озброїтися баночкою для аналізів і двома шприцами, з яких, за допомогою дриля, клею та трубочок можна виготовити цілком стерпний аналог. Ціна такого пристрою в магазині коливається від 200 до 600 гривень. Собівартість матеріалів виготовлення аналога 50–60 гривень.

Бродіння

Отже, на банку як гідрозатвор знаходиться перчатка, значить настав час подбати про температурний режим для початку бродіння. Оптимальною є 22 °C. Температура нижче 10 ° C зупинить бродіння.

Винне сусло може перестати тинятися через пару днів? рукавичка здувається. І постає питання про те, як

відновити процес. Найпростіший спосіб? винна закваска. Її роблять із родзинок (150 г) та цукру (50 г). Ці складові заливають теплою водою, закривають і ставлять бродіння. Приблизно через 3 дні ізюм забродить. Закваску потрібно буде злити в невелику кількість сусла, а потім додати все це в тару з вином. Процес бродіння розпочнеться знову.

4- 8 днів триває бурхливе бродіння, що викликає відчуття кипіння сусла. Натягнута на банку рукавичка сильно надуватиметься. У цей період кілька разів на день бажано перемішувати сусло за допомогою дерев’яної лопаточки. Бурхливе бродіння змінюється тихим, що триває 2-3 тижні. Отриманий виноматеріал буде каламутним, але прозорішим, ніж було сусло.

Популярні питання

У процесі приготування домашнього вина у виноробів-новачків виникають питання. Вони стандартні. Відповіді нижче.

Чи потрібно протикати рукавичку?

Якщо сусла мало (1-2 л), а рукавичка розміру XL, проколювати її необов’язково. Для бродіння його в ємність наливають не більше 70% від обсягу тари, тому обсягу рукавички і вільного простору в банку вистачає для вуглекислого газу, що виділяється.

Кисень проникає через отвори?

Під час бродіння повітря в дірку не потрапляє через тиск вуглекислого газу. Воно вище за атмосферне. Після закінчення процесу невеликий отвір стискається, кисень усередину не проходить. Правильно одягнена рукавичка піднімається через 4-12 годин.

Що робити, якщо рукавичка на банці сильно надулася?

На 2-3 хвилини еластичний затвор зняти, щоб він не луснув. За цей час кисень не запустить окисних процесів у вині. Швидко зробити в рукавичці додаткові дірки, повернути її на місце та зафіксувати область прикріплення рукавички до горловини.

Чому рукавичку втягло всередину?

Ситуація потребує аналізу. Причин, через які еластичний затвор втягує всередину, кілька:

  • є зазор між рукавичкою та горловиною;
  • нестабільна температура у приміщенні;
  • процес бродіння слабкий;
  • сусло заражене грибком цвілі;
  • вино дозріло, бродіння припинилося.

Зняття вина з осаду

Після завершення бурхливого бродіння на дні осідає пухкий дріжджовий осад. Молодий напій досягає прозорості, а отже потрібно приступати до його переливання, і затягувати із цим не варто. витримане на осаді понад 2 тижні домашнє вино може зіпсуватися.

Тару з вином потрібно акуратно, щоб не піднявся осад, перемістити на стіл, у ємність для переливу поставити на табурет. Переливати можна за допомогою гумової трубки, яка не торкається осаду. Перелитий напій не виглядатиме прозорим, і це нормально? зовнішній його вигляд перебуває на початку формування.

Потрібно пам’ятати, що відфільтроване вино має бути залите під шийку в нову ємність, інакше воно може скинути. Тару ставлять у прохолодне місце на місяць для дображивания. Рукавичка не потрібна.

Невідповідна температура

Один з найпоширеніших факторів, що перешкоджають бродінню. Оптимальна температура для активної роботи дріжджів – 15–25 °C, плюс/мінус пару градусів.

При цьому важливо уникати частих коливань у той чи інший бік.

Низька температура призводить до уповільнення бродіння, висока до загибелі грибків. Особливо небезпечне перегрівання.

Стежити за температурним показником та підтримувати його на постійному рівні. За необхідності перенести ємність у відповідні умови.

При нагріванні сусла вище 30 ° C (навіть короткостроковому) внести винну закваску або дріжджі повторно.

Контроль цукристості

Настає час, щоб визначити, наскільки солодким буде напій. Оскільки активне бродіння

вже закінчилося, весь цукор, який буде доданий до нього, вже не переробиться. Він залишиться у вині.

Відповісти на питання про те, скільки цукру додати, допоможуть особисті уподобання. Зазвичай у злитий літр напою додають 100 г цукру, добре перемішують. Потім такий ось винний сироп вливають у загальну ємність. Знову перемішують. Якщо смак здається недостатньо солодким, можна додати цукор. Деякі вважають за краще взагалі не підсолоджувати напій, тобто це справа смаку кожного окремого винороба.

Недостатній/надмірний рівень кислотності

Нормальна кислотність сусла – близько 4 рН. Допускаються коливання показника на 1,5 одиниці на той чи інший бік.

Сильні відхилення від норми негативно впливають на роботу дріжджів. Якщо кислотність падає – бродіння гальмується, якщо підвищується – зростає ризик появи мікроорганізмів та розвитку захворювань.

Робити вимірювання рівня pH.

При сильному падінні показника додати лимонний сік (1-2 плоди на 4 л сусла) або винну кислоту.

При високій кислотності розбавити напій водою.

Дозрівання

На етапі дозрівання виробляється остаточний винний смак. Розтягнутися цей період може терміном від півтора місяці до року. Біле вино витримують мінімум півтора місяці, а для червоного знадобиться два-три. Щільно закриту ємність з вином зберігають у темному місці при температурі 10-15°С (у погребі чи підвалі). Максимальна температура зберігання вина становить 22 °C. Винний смак значно погіршується при різких перепадах температури.

На користь вину піде переливання з осаду кожні 10 днів. Таким чином, воно стає все світлішим. [ads-pc-4]

Штучне освітлення

Прозорість напою? показник, якого прагне кожен винороб. Мутне домашнє вино непривабливе з естетичної точки зору, і часто говорить про його невисоку якість. Мутність пов’язана з наявністю у напої дріжджів, бактерій, різних речовин. Воно стає прозорим при постійному знятті з осаду протягом тривалого часу. Можна процес прискорити та освітлити напій

самостійно за допомогою обклеювання.

Обклеювання (склеювання або освітлення)? додаткова процедура, яку проводять у тих випадках, коли вино, незважаючи на зрілість, продовжує залишатися каламутним. При обклеюванні до вина домішуються речовини, що викликають осідання осаду. Частинки, які утворюють каламут, як би склеюються і перетворюються на пластівці, що осідають на дно тари з вином. Зазвичай це відбувається протягом кількох днів. На смак напою ця процедура не впливає жодним чином.

Освітлення виробляють тільки після того, як зрілість вина не викликає сумнівів? для цього ємність з вином ставлять у тепле місце. Якщо в ньому не спостерігається бульбашок повітря, то можна приступати до освітлення. В іншому випадку напій відправляється на дозрівання і, можливо, дозрівши, він освітлиться самостійно. Якщо цього не сталося, саме час розпочати примусову процедуру освітлення.

Для освітлення використовують казеїн та желатин (для білих вин), яєчний білок (для червоних вин). Способів освітлення є чимало. Важливо пам’ятати, що надмірна кількість освітлювача спричинить ще більшу замутненість.

Желатин при обклеюванні застосовують у кількості 1-15 г на 10 л. Його замочують у теплій воді на добу. Потім розчиняють у невеликій кількості підігрітого вина, виливають у загальну ємність, залишають на пару тижнів для утворення пластівців. Після цього вино знімають з осаду.

Інший спосіб обклеювання? за допомогою таніну. 10 г розчиняють у воді, відстоюють та фільтрують. Потім роблять кілька проб освітлення, застосовуючи невеликі ємності з розподілами. У кожну з цих ємностей наливають по 150 г вина та додають танін. В першу ? 1 ч. л., у другу? 2 ч. л, у третю? 3 ч. л. і так далі. Залишені на тиждень ємності покажуть, яку пропорцію застосувати для освітлення всього вина.

При обклеюванні білком на 25 літрів вина беруть білок одного яйця, збивають його та поступово до збитої маси додають 100 г кип’яченої води. Отриману суміш вливають у невелику кількість вина, що додається до загального обсягу. Після двотижневої витримки проводять процедуру зняття з осаду.

Яким би способом не проводилося освітлення, бажано зробити пробну процедуру, щоб не

зіпсувати продукт. Не варто поспішати з розливом на зберігання. Буде краще, якщо кілька тижнів вино постоїть у спільній бутлі.

Нестача азотистих сполук

Для нормальної роботи дріжджів потрібне азотне підживлення. Зазвичай потрібні мікроелементи містяться в соку, але при сильному розведенні або підсолоджуванні напою їхня концентрація може падати.

Нестача азотистих сполук часто спостерігається в домашніх винах із лісових ягід, овочів, квітів, що зброджуються на диких дріжджах.

Про брак підгодівлі може свідчити різке уповільнення бродильних процесів у суслі після активного старту або розведення водою.

Купити в аптеці та внести у вино нашатирний спирт. Кількість розраховують залежно від концентрації речовини: 10%-й розчин вводять у кількості 0,5 мл/л, 5%-й – 1 мл/л тощо. Якщо використовують нашатир у порошку, то потрібно 0,25 г/ л.

При роботі з магазинними дріжджами азотне підживлення не додають, оскільки воно вже міститься в них.

Розлив та зберігання

Зняте з осаду домашнє вино готове як до вживання, і до зберігання. Кращим місцем для зберігання стане підвал чи льох? температура цих приміщень відповідає потрібній. У деяких випадках вино зберігають у землі, підготувавши належним чином місце.

У домашньому виноробстві досить рідко зберігають вино в бочках, пляшки набагато практичніші. Розлив у пляшки виробляють дуже просто: у чисту тару під саму шийку наливається вино, закупорюється попередньо розпареними винними пробками. Зберігають пляшки виключно в лежачому положенні так, щоб пробка змочувалась вином і не усохла.

Висока спиртуозність

Надмірний рівень алкоголю в суслі призводить до зниження активності дріжджів. Грибки «засипають» або відмирають зі збільшенням фортеці до 12–14%, випадаючи дно судини як осаду. Зазвичай зростання градуса відзначають після завершення активного бродіння. Також це може відбуватися через занадто сильне підсолоджування сусла. Слід розраховувати зразкову міцність ще на етапі внесення цукру: на 1 г припадає близько 0,5-0,6 мл чистого спирту.

Смачний рецепт! Собака не дає капати у вуха

Оптимальним рішенням буде припинити процес та переходити до наступного етапу – освітлення, витримки тощо.

Якщо хочеться поекспериментувати, можна внести у вино дріжджі, стійкі до спирту, та продовжити спостереження.

Про автора

admin administrator