Що робити якщо засмічена свердловина

Авторadmin

Що робити якщо засмічена свердловина

Зміст:

Як Промити Свердловину Від Піску

Свердловина зручна тим, що це відмінна альтернатива централізованому водопостачанню, таке джерело води на ділянці вирішує проблеми з поливом і використанням цілющої вологи для господарських потреб. Але профілактичні роботи проводити час від часу потрібно, щоб свердловина була чистою і система працювала справно, тому багато власників дач замислюються, як прочистити свердловину своїми руками, не витрачаючи на це багато коштів.

Якщо напір води став слабшим, це перший тривожний сигнал. За цим звичайно треба короткий застій з характерним бульканням і подальшим викидом каламутної води, а потім система перестає працювати.

Очищення свердловини своїми руками починається з визначення причини поломки. Причин цьому може бути чимало: проблеми часто виникають при нерегулярній експлуатації, помилки під час буріння і будівництва. Водоносні жили можуть змінювати свій напрям – в цьому випадку причина буде природного.

Якщо у споруди немає захисних механізмів, в гирлі свердловини буде потрапляти набагато більше сміття. Причиною може бути і відсутність техобслуговування, і погана робота насоса.

Є два основних типи свердловин (з фільтром і прямим стовбуром) і три основних способи налагодити роботу свердловини: промити її, прокачати або продути.

Чистити водозабір з прямим стовбуром зручніше – обладнання можна опускати до дна, виключаючи тим самим ризик швидкого замулювання. Але при нерегулярній експлуатації будь-яка свердловина рано чи пізно засмітиться.

Схема пристрою свердловини з сітчастим фільтром. Багато дачники рекомендують використовувати фільтри, а не хлорувати воду. Але чистка рано чи пізно буде потрібно будь-свердловині, так що вибираємо зручний спосіб, виходячи з її особливостей

Найбільш доступним самостійним способом очищення дачної свердловини від піску і мулу є прокачування.

Спосіб # 1 – використання стандартного вібронасоса

Якщо у вас є звичайний насос або спеціальний, який використовується для забрудненої води, можна відкачати і суміш з мулу і піску, і сміття з дрібними каменями. На дно свердловини встановлюється помпа, і все сміття, що відклався на дні, потрапляє в патрубок і всмоктується насосом. Через насос час від часу потрібно пропускати і чисту воду. Якщо корпус сильно нагрівається, це означає, що потрібно дати обладнанню відпочити. Чистити свердловину стандартним вібраційних насосом типу «Малюк» можна, якщо вона неглибока – насос опуститься максимум на 40 метрів.

Помпа на дні свердловини, вода з забрудненнями всмоктується в патрубок і викидається назовні. Через насос час від часу пропускається чиста вода, щоб робочі поверхні були чистими. Для збереження обладнання його краще раз-два вимикати, щоб уникнути перегріву

Спосіб # 2 – очищення свердловини желонкою

Якщо свердловина засмічена незначно, і при цьому сама по собі неглибока, можна використовувати желонку. В інших випадках її застосування буде неефективним. Якщо глибина в межах 30м і більше, вам знадобиться і лебідка, і такий спосіб очищення потребують чималих зусиль від двох кремезних чоловіків.

Відео: як промити свердловину від піску

Желонка – відрізок труби на тросі з сіткою у верхній частині і отвором знизу. Вона опускається на дно, потім піднімається на висоту 0,5 м і різко опускається. Всередину набирається вода, всередині циліндра розташований куля з металу, який через пару секунд піднімається, а потім опускається і закриває отвір. Такий цикл підняття-опускання повторюється три-чотири рази, потім желонка піднімається і очищається від піску. Щоб працювати було зручніше, можна задіяти триногу. За раз в циліндр потрапляє близько 0,5 кг піску, так що, займаючись очищенням таким способом, можна з’ясувати, як швидко свердловина засмічується.

Фото і схема пристрою желонки. Відгуки про цей спосіб очищення свердловини бувають як позитивними, так і негативними. Кому-то такий спосіб чистки представляється дуже трудомістким і неефективним, хтось тільки його і використовує. Якщо ви можете виготовити желонку самостійно, зайвих витрат таке очищення не зажадає, а це вже плюс

Спосіб # 3 – механізоване очищення

Найефективнішим способом для глибоких свердловин є механізоване очищення. Кращий варіант – застосування двох працюючих парно насосів.

Глибинний, обладнаний нижнім гідрозабором насос, знаходиться на дні свердловини. Він піднімає вгору воду з брудом і мулом. Помпа, що працює з ним парно, подає воду для збовтування відкладень під напором з резервуара. Щоб чистка була дійсно ефективною, шланг для відведення води слід струшувати і стежити за тим, щоб кількість забруднень не було занадто великим, якщо їх концентрація у воді буде дуже високою, може статися перегрів і навіть поломка обладнання.

Устаткування потрібно також підбирати правильно, підбір залежить від глибини, на якій знаходиться вода. Вібронасоси використовуються, якщо глибина залягання вод – більше 10 метрів.

Механізована чистка свердловини за допомогою глибинного насоса і помпи, яка працюємо з ним парно, визнана найбільш ефективним способом. Тут багато що залежить від правильного підбору насосів, тому перед очищенням краще порадитися з фахівцями

Спосіб # 4 – чистка за допомогою пожежної машини

Для чищення свердловини можна викликати пожежну машину. Використовуючи пожежний рукав і натиск під сильним тиском, можна очистити свердловину за десять хвилин. Але спосіб цей дорогий і небезпечний, від сильного тиску можуть пошкодитися фільтри і вузли системи. Цей спосіб рекомендується застосовувати при сильному забрудненні.

Спосіб № 5 – використання підйомника-ерліфта

Як прочистити свердловину на дачі від піску і мулу за допомогою ерліфта? Метод полягає у використанні закону Архімеда. Чим по суті є свердловина? Це посудину з водою. У нього поміщається водопідйомна труба, в нижню частину якої за допомогою повітряного компресора подається стиснене повітря. У трубі утворюється суміш з повітря і піни. Водяний стовп тисне знизу на водопідіймальну трубу – процес починається, його потрібно контролювати, щоб вода в очищується свердловині не закінчувалася.

Так як низ труби розташовується майже на піску, пісок з водою піднімається і поглинається водопідйомною трубою. Завдання людини, що займається очищенням – стежити за рівнем води в свердловині.

Очищення за допомогою ерліфтного насоса – теж ефективний спосіб. Стисле повітря подається під тиском, на дні труби мул, вода, дрібні камені піднімаються, поглинаються трубою і виштовхуються на поверхню

Як правило, свердловини на ділянках неглибокі, і для очищення підійде стандартний вібронасоси або желонка. Якщо ж глибина свердловини значна, можна спробувати метод механізованої очистки. При використанні рукава пожежної машини очищення свердловини буде дуже швидкою, але коштує це дорого. На жаль, такий спосіб часто веде до пошкоджень, а це тягне за собою додаткові витрати. Якщо основне джерело води у вас на дачі – свердловина, вибирайте зручний для вас спосіб чистки і періодично очищайте її, щоб перебоїв з подачею води не було, адже вода на дачі – головна умова комфортного перебування.

Недавні записи

  • Як вирізати плитку за допомогою шліфувальної машини: важливі нюанси процесу. Який диск для вирізання керамічних плиток
  • Дерев’яний будинок: як побудувати та які матеріали використовувати. Як зробити…
  • Які шпалери поєднуються з білою цеглою. Які шпалери поєднуються з білою цеглою
  • Кілька варіантів фундаменту для полікарбонатної теплиці. Як встановити теплицю на фундаменті
  • Силікат або керамічна цегла – що краще. Яка цегла краще червона або силікат
  • 14 найбезпечніші каструлі. Що є найбільш безпечним антистильним покриттям
  • Як вирізати коло дерева. Як вирізати коло фанери

Як почистити свердловину – способи очищення своїми руками

Якщо на заміській ділянці відсутнє централізоване водопостачання, гідною альтернативою є свердловина. Але з часом це джерело води буде потребувати профілактики, яку можна виконати самостійно.

Над вирішенням завдання, як очистити свердловину своїми руками, потрібно задуматися, коли вона перестає працювати у звичайному режимі, оскільки з часом відбувається її механічне засмічення різними відкладеннями, піском і мулом.

Варіантів, як почистити свердловину, існує кілька. Усунення утвореного засмічення може знадобитися не тільки в обладнаному джерелі, але й при його створенні. Неприємності трапляються в процесі буріння. Річ у тому, що поки не встановлена обсадна труба або робоча колона, ґрунт може обрушитися і заблокувати частково готове джерело.

Вибір варіанта очищення

Необхідність у проведенні очищення свердловини від мулу та піску, а в деяких випадках від ґрунту, цілком з’ясовна, оскільки індивідуальних вічних джерел цілющої вологи не існує. Їх власники рано чи пізно стикаються з даною проблемою, яка потребує негайного вирішення.

Погано, якщо водоносний пласт виснажився, оскільки при завершенні експлуатаційного періоду доведеться розв’язувати питання, як видалити свердловину швидко і легко, і тим самим позбутися непотрібної конструкції на ділянці.

Якщо поглиблювати чинне вироблення, то процес цей буде важкоздійсненним і обійдеться дорого. При засміченні джерела легше і дешевше виконати прочистку свердловини своїми руками, ніж облаштовувати нову.

Щоб продовжити термін її експлуатації, потрібно дотримуватися ряду правил:

  1. Обов’язково дотримуватися використовуваної технології буріння. Уважно відстежувати герметичність обсадної труби та спостерігати за станом фільтра.
  2. Після того, як бурові роботи завершені, промивати джерело до появи чистої води.
  3. Захищати свердловину від потрапляння в неї поверхневих вод і забруднень шляхом встановлення кесона, оголовка. Можна використати в якості тимчасового заходу герметизацію верху обсади.
  4. Перед початком експлуатації джерела слід підбирати та встановлювати на потрібній висоті занурювальне насосне обладнання, з урахуванням його дебіту.
  5. Бажано не використати для водопостачання вібраційні насоси. Річ у тому, що при роботі в обсаді вони різною мірою, залежно від типу ґрунту, сприяють проникненню піску у свердловину або замулюванню прилеглого ґрунту. Якщо все-таки довелося використовувати вібраційний агрегат, то це можна робити недовго, а для постійної роботи слід придбати відцентрову помпу.
  6. Не можна допускати простою свердловини без забору води. Ідеальним режимом експлуатації вважається щоденне її відкачування в обсязі не менше декількох десятків літрів. Його можна забезпечити, якщо люди проживають в будинку постійно. Коли це виконувати неможливо, необхідно мінімум 2 рази на місяць викачувати з джерела не менше 100 літрів води.

Якщо виконувати перераховані вище рекомендації, тоді не доведеться розв’язувати в майбутньому проблему, як очистити свердловину від піску та мулу. В результаті дотримання правил буде забезпечений максимальний ефект від використання джерела.

Причини засмічення свердловини

Щоб знати, як прочистити свердловину для води правильно, в першу чергу потрібно знати причину, чому сталося засмічення.

Проблеми з джерелом можуть виникати в результаті:

  1. Проникнення піску до обсадної труби.
  2. Замулювання простоюючої свердловини.

Засмічення джерел піском

Ця проблема зазвичай проявляється в неглибоких свердловинах, в яких водоносний горизонт залягає в піщано-гравійному прошарку. Якщо джерело грамотно облаштоване, пісок якщо і потрапляє всередину обсади, то у незначній кількості.

Коли знижується продуктивність свердловини й у воді можна побачити піщинки, бувають такі причини їх виникнення:

  1. Пісок потрапляє з поверхні в результаті порушення герметичності кесона або оголовка.
  2. Фільтр неправильно підібраний, оскільки в ньому занадто великі осередки.
  3. Порушена цілісність фільтра.
  4. Між секціями обсадної конструкції не дотримується герметичність, оскільки до кінця не було закручене різьблення, або неякісно виконане зварювання, або сталося механічне пошкодження пластикової труби, або в результаті корозії в обсадній сталевій трубі з’явилася дірка.

При виникненні всередині свердловин нещільностей усунути їх не вийде. Якщо через фільтр весь час проникає дрібний пісок, то він в процесі підйому води частково вимивається. Але коли у свердловину потрапляють великі піщинки, джерело часто стає непридатним до використання.

Щоб власнику не довелося займатися проблемою, як почистити свердловину своїми силами, потрібно приділяти підвищену увагу правильності монтажу деталей обсади та знати, як підібрати якісний фільтр.

Замулювання неексплуатованих свердловин

У процесі експлуатації в зоні знаходження фільтра в ґрунті починають накопичуватися дрібні частинки кальцієвих відкладень, осадових порід, глини, іржі. Коли їх збирається багато, пори водоносного ґрунту і ячейки фільтра забиваються, і рідині стає все складніше потрапляти через його отвори до стовбура виробітку.

В результаті цього знижується дебіт джерела та доводиться замислюватися над проблемою, якщо свердловина замулилася – як почистити. В іншому випадку негативний процес триває аж до зникнення в ній води. Якщо джерелом користуватися регулярно, замулювання здійснюється повільно – протягом кількох десятиліть.

Якщо постійно не робити прокачування, то незабаром потрібно буде думати, як почистити свердловину від мулу, оскільки вона стає непридатною до використання через один-два роки. За умови, що очищення виконане своєчасно, поки джерело повністю не вичерпалося, ймовірність, що воно буде як і раніше забезпечувати людей водою, велика. Тоді вода почне надходити в необхідному для водопостачання житла обсязі.

Способи самостійного прочищення

Застосовують кілька варіантів, як прочистити свердловину своїми руками, якщо в ній відбулося замулювання або заповнення піском:

  • прокачування;
  • промивка шляхом циркуляції рідини;
  • продування стисненим повітрям.

Методів очищення існує більше:

  1. Прокачування вібраційним насосом.
  2. Промивка насосним обладнанням з поверхні.
  3. Промивка із застосуванням двох насосів.
  4. Витягування піску, використовуючи желонку.
  5. Усунення забруднень гідроударом.
  6. Промивка газо-повітряною сумішшю.

Прокачування джерела вібронасосом

Даний метод вважається не дуже дієвим, але простим у реалізації. Для відновлення продуктивності застосовують очищення свердловин від піску вібраційним насосом. Його фахівці не рекомендують використати тривалий час в процесі експлуатації джерела, а ось для виконання чищення він підходить краще, ніж циркуляційна помпа.

Річ у тому, що вібронасос невимогливий до якості води. Він легко переносить те, що рідина забруднена піском, і здатний навіть поглинати дрібні камінчики. Правда, абразив швидко виводить зворотний клапан з ладу. Перед тим, як очистити свердловину від піску, потрібно переконатися в працездатності деталі.

Цей елемент коштує дешево і замінити його можна самостійно всього за пару хвилин. Ціна вібраційного обладнання в кілька разів менше порівняно з циркуляційною помпою, чутливою до абразивних часток. Навіть якщо він зламається, фінансові втрати будуть невеликими.

Метод прокачування за допомогою вібронасоса не здатний справлятися з сильним замуленням ґрунту, але він є хорошим рішенням, як почистити свердловину від піску, оскільки може видалити його у великій кількості з обсадної труби, але за умови, що глибина джерела невелика.

При підйомі на висоту більше 30-50 метрів у вібронасоса сильно падає продуктивність, причому для очищення підходить тільки агрегат з нижнім забором рідини. Щоб він збирав забруднення активно, його потрібно опустити на відкладення піску, піднявши всього на кілька сантиметрів над дном.

В міру того, як пісок видаляється, його рівень почне знижуватися, і тоді слід опускати нижче і насос. Безперервна робота обладнання не повинна тривати понад 30 хвилин, після чого його відключають на 10-15 хвилин, даючи охолонути.

Коли в піску містяться камінчики, діаметр яких перевищує 3-5 міліметрів, вони стануть потрапляти під мембрану і перешкоджати водному потоку. Звільнити від них агрегат можна, але перед тим, як почистити насос у свердловині, його треба підняти на поверхню.

Якщо вибрано вібронасос, слід знати, що він досить дорогий і не завжди ефективний, але його конструкція проста та при його роботі не потрібно додаткових фізичних зусиль.

Промивання насосним обладнанням з поверхні

Існує ефективний метод видалення з обсадної труби дрібного піску, іржі та мулу. Для цього в джерело зовні подають воду. Щоб прочистити свердловину на дачі або біля будинку і не перетворити прилеглу територію в болото, весь процес організовують по замкнутому циклу.

Особливо обережно слід діяти при відсутності найближчого джерела з чистою водою. Фахівці не радять використовувати воду з відкритих водойм. Перед тим, як промити свердловину від піску та інших забруднень, потрібно підготувати місткості, об’єм яких відповідає місткості обсадної труби знизу до верху.

За допомогою насоса організують циркуляцію рідини між резервуаром і джерелом. В результаті забруднення накопичуються на дні та їх необхідно періодично видаляти. Для цього потрібна потужна помпа, а у розчин можна додавати хімреагенти.

Наприклад, ортофосфорна кислота здатна розчиняти кальцієві відкладення і шари іржі. Кислоту можна гасити харчовою содою, а після промивки свердловини від піску й інших відкладень за допомогою хімреагентів, її прокачують упродовж 6 годин. На гирлі джерела замість оголовка встановлюють насадку, яка відправляє рідину назад в резервуар.

Можна виконувати промивання шляхом закачування води у свердловину з водопроводу сусідів. У цьому випадку місткості не потрібні, але потрібно підготувати стік для брудної рідини та не допускати її потрапляння до обсади. Воду подають у джерело шлангом – він повинен мати таку довжину, щоб міг лежати на дні. Промивання з поверхні ефективно чистить фільтр.

Промивання двома насосами

Свердловину, що має глибину понад 50 метрів, складно промивати за допомогою вібронасоса або шляхом подачі води з поверхні. Поліпшити результат промивання можна за умови застосування двох різнотипних агрегатів – поверхневого і глибинного.

Перед тим, як прочистити свердловину для води на дачі або біля приватного будинку, одну помпу встановлюють нагорі – вона відправляє рідину на дно джерела, піднімаючи нагору забруднення. Друга з помп, занурювальна відцентрова, викачує на поверхню воду з мулом і піском.

Щоб витягти забруднення, можна скористатися тим самим насосом, який знаходиться у свердловині, його не знадобиться ані підіймати, ані опускати нижче точки його підвісу. Головне – до того, як чистити свердловину, опустити шланг на дно вузької обсадної труби, поруч із занурювальним агрегатом.

Витяг піску желонкою

Технологія очищення джерела желонкою відрізняється ефективністю, коли потрібно видалити з обсадної труби велику кількість камінчиків, піску і спресованих дрібнофракційних відкладень. Але він практично марний, коли потрібно почистити фільтр і прилеглий до нього ґрунт.

Желонка складається з відрізка сталевої труби завдовжки 1-1,5 метра, з одного боку якої є клапан, а з іншого – важіль-вушко для троса. Клапан є важкою сталевою кулькою, утримуваною шайбою, прикріпленою на різьбі.

Часто цей спосіб використовують при очищенні артезіанських свердловин. Бажано повністю відкачати воду з обсадної колони. Різким рухом желонку опускають на дно джерела. Коли вона врізається в пісок, клапан відкривається і у пристосування потрапляє певна кількість піску.

Піднявши снаряд до поверхні, з нього витрушують забруднення. Цей процес неодноразово повторюють. Можна працювати желонкою вручну, але заняття це важке, навіть якщо працювати удвох. Щоб підіймати та опускати снаряд і сталевий трос, краще використовувати триногу, обладнану лебідкою або блоком.

Придбати желонку конкретного діаметра можна в спеціалізованому підприємстві, виготовити власноруч або взяти напрокат. У процесі її застосування потрібно діяти обережно при наближенні снаряда до фільтра, оскільки є ймовірність пошкодження тонкої сітки. Залишки відкладень на самому дні краще видаляти іншим способом, що не має ударних впливів.

Усунення забруднень гідроударом

Застосування гідроудару особливо ефективне у разі необхідності позбутися від мулистих відкладень у фільтрі або ґрунті, прилеглому до нього. Коли пісок в обсадній трубі відсутній, а вода після тривалого промивання або прокачування не надходить до свердловини у необхідному обсязі, це може свідчити про те, що ґрунт сильно замулений.

Як правило, при утворенні мулистої пробки виходить видалити її власноруч за допомогою гідроудару. Перед тим, як почистити свердловину на дачі або прибудинковій території даним методом, потрібно зробити нескладний снаряд, який являє собою важку трубу, діаметр якої трохи менше, ніж в обсадної. Вона повинна поміщатися у неї всередині з невеликим зазором.

Торець снаряда заварюють наглухо, а на протилежному кінці облаштовують вушка для закріплення троса. Свердловину на кілька метрів заповнюють водою, до якої бажано додати ортофосфорну кислоту, що сприяє позбавленню від частинок іржі та кальцієвих відкладень.

Снаряд різко опускають вниз у рідину, потім підіймають і знову скидають. Дії повторюють протягом декількох годин, а потім до верху заповнюють водою обсадну колону, після чого роблять промивання або прокачування. Якщо бажаний результат не досягнутий, процедуру повторюють. Нерідко доводиться її виконувати десяток разів, щоб позбутися від кальцієвих або мулистих нашарувань.

Промивання газоповітряною сумішшю

Метод очищення із застосуванням газоповітряної суміші називають барботуванням. У цьому випадку виконується продування свердловини компресором. При цьому на дно свердловини опускають розпилювач, щоб він розташовувався в товщі мулу або піску. Потім потужним компресором подають стиснене повітря.

Утворені бульбашки підіймаються до поверхні, тягнучи забруднення за собою. Для забезпечення відведення брудної води до джерела постійно доливають промивальну рідину вручну або за допомогою шланга. Можна використати замкнуту циркуляцію води між ним і заздалегідь підготовленою місткістю.

Фахівці не вважають комбінований спосіб промивання з одночасним продуванням свердловини стисненим повітрям ефективним і продуктивним. Річ у тому, що цей процес просувається повільно і на його виконання може знадобитися кілька діб або тижнів, якщо забруднення сильне.

У барботування є переваги перед альтернативними способами:

  1. Іноді воно є єдиним варіантом очищення джерела та фільтра, якщо прокачування водою виявилася безрезультатним.
  2. Реалізація ефективних методів очищення від піску за допомогою желонки або мулистих відкладень гідроударом супроводжується створенням серйозних вібрацій, здатних пошкодити фільтр, зроблений з тонкої сітки. Ще вище ймовірність руйнування або схлопування неміцної зношеної сталевої або пластикової обсади. В результаті джерело може бути повністю виведене з ладу.
  3. Знаючи, як продути свердловину компресором із застосуванням газоповітряної суміші, не варто боятися неприємностей. Цей спосіб є максимально простою технологією, яка не завдасть ніякої шкоди.

Вибір способу очищення

Точно визначити причину падіння дебіту свердловини не завжди може навіть фахівець. Найчастіше забруднення бувають комплексними. Якщо насос відкачує рідину з піском, це не означає, що не замулено ґрунт. Займаючись самостійним прочищенням свердловини, необхідно проявити терпіння. Можливо, щоб отримати потрібний результат, буде потрібно застосування декількох методів, причому послідовно.

Наприклад, розв’язати проблему, як очистити свердловину від глини, можна кількома способами:

  • за допомогою желонки;
  • з застосуванням вібронасоса;
  • з одночасним використанням двох насосів.

Фахівці рекомендують завжди починати прочищення з прокачування вібронасосом. При негативному результаті переходити до промивання. Коли джерело практично вичерпалося, в першу чергу виконують промивання. Якщо потрібна чистка свердловини від піску, оскільки його багато на день, впоратися з проблемою допоможе желонка, але її використовують лише для сталевих обсадних труб.

Для полімерних стовбурів застосовують виключно барботування. На завершення можна перейти до технології гідроудару, якщо водоносний шар не вичерпався. Оренда промивної техніки коштує дорого, але проте й вище ефективність очищення.

Через що в свердловині закінчується вода і що робити в такій

Власники власного будинку намагаються обладнати його джерелом чистої води. Для даної мети облаштовується окремий автономний колодязь або свердловина. Але час від часу зможуть з’являтися певні неприємності в їх функціонуванні.

  • Основні обставини перебоїв з водопостачанням
  • Чим виконується промивання
  • У разі якщо всьому виною засмічення
  • Обсадна труба вище рівня води
  • У разі якщо свердловина експлуатується через чур рідко
  • У той час, коли натиск падає
  • Засмічення певної ділянки
  • Неправильно налаштоване обладнання
  • У той час, коли з’являються коливання
  • Завершити
  • Що можна зробити, якщо в свердловині зникла вода
  • Причини обміління свердловини
  • Способи вирішення проблеми
  • Профілактичні заходи
  • Швидко закінчується вода в свердловині
  • Якщо в свердловині мало води, що робити коли вона пішла або не вистачає
  • Кілька причин, чому закінчується рідина

Наприклад, у свердловині швидко закінчується вода, не звертаючи уваги на те, що ціна роботи з пробивання була досить значною. Не дивлячись на те, що, у разі якщо джерело створювалося крім того своїми руками, це не робить проблему менш значущою.

У цій статті буде наведена інструкція, що робити, у разі якщо зі свердловини не йде вода.

Основні обставини перебоїв з водопостачанням

Обставин, через які у свердловині скінчилася вода, можливо великий натовп. Звичайно, будь-яка з них вимагає особливого підходу в її вирішенні. Давайте розглянемо головні моменти.

Чим виконується промивання

До речі, частенько підозра, що в свердловині немає води, не рідкість помилкова. Значно частіше вірніше сказати, що в свердловині мало води. Іншими словами, вона швидко закінчується. У такій ситуації мова заходить про потрібну промивку джерела.

Порада. Якщо у вас з’явилися неприємності з водопостачанням, не поспішайте бурити нове джерело. Як кажуть експерти, це потрібно лише в одному випадку з п’яти. В інших достатньо виконати промивку джерела.

Для промивання вам потрібно буде виконати особливу процедуру, яка вимагатиме від вас особливих пристосувань:

  • особливого реагенту;
  • обладнання, талановитого забезпечити гідроудар;
  • компресора.

Після закінчення застосування будь-якого з перерахованих вище пристосувань крім цього потрібно протягом декількох годин виконати прокачування.

У разі якщо всьому виною засмічення

Однією з основних обставин, за якою свердловина не дає воду, є її засмічення, наприклад, поява у водоносному шарі мулу. Щоб позбутися його, крім цього потрібно виконати прокачування.

Дана процедура за таких умов передбачає такі дії:

  • подачу рідини в джерело під величезним тиском;
  • це дозволить видалити всі обставини засмічення;
  • у підсумку, вода буде вільно циркулювати в джерелі.

Порада. У разі якщо поруч немає іншого джерела, яке можливо застосовувати для промивання, можливо застосувати резервуар пожежної автомобілі. Природно, варто це не вірно вже й мало, але і підсумок високий.

Обсадна труба вище рівня води

Не дивлячись на те, що і рідко, але бувають обстановку, в той час, коли обсадна труба в само собою зрозуміло підсумку з’ясовується вище рівня води:

  • вода накопичується на дні;
  • викачується наносом;
  • потім не встигає заповнити простір під трубою.

Для вирішення даної неприємності рекомендується саме джерело, але лише в тому випадку, якщо це ймовірно його конструкційними родзинками:

  • пробурити свердловину глибше;
  • опустити труби нижче.

У разі якщо свердловина експлуатується через чур рідко

У разі якщо мало води в свердловині + через що так відбувається, значно частіше людей не цікавить – їм основне, щоб джерело справно поставляло рідину. Це неправильний підхід і принципово важливо розпізнати справжню обставину.

Однією з них можливо те, що джерелом користуються дуже рідко.

  • те місце, де накопичувалася вода, починає заповнювати грунт;
  • у підсумку, кількість простору під рідину значно зменшується;
  • щоб відвоювати місце, необхідно знову незмінно почати користуватися джерелом;
  • довга промивка призведе до того, що більшість свіжого грунту вийде разом з водою.

У той час, коли з джерела почне бити вже чиста вода, промивку маєте можливість завершувати, але не закидайте свердловину, в іншому випадку знову зіткнетеся з даною ж проблемою.

У той час, коли натиск падає

Частенько користувачі бачаться з такою проблемою, як не сильний напір води зі свердловини. У даній ситуації розглянута вище тема, через що в свердловині закінчується вода, неактуальна. Оскільки мова заходить про різні проблеми, відповідно і обставини у них різні, і шляхи вирішення різняться.

Зокрема, низький тиск може призвести до безлічі незручностей. Наприклад, побутова техніка втрачає свою працездатність.

Серед такої техніки:

  • пральна машина;
  • посудомийна машина;
  • сантехнічне обладнання.

Розгляньмо основні обставини цієї неприємності, і спробуємо знайти шляхи їх вирішення.

Засмічення певної ділянки

Значно частіше ця неприємність з’являється, у разі якщо одна з ділянок системи водопостачання засмічується.

Як показує досвід, під таке засмічення може потрапити один з фільтрів:

Порада. Перш за все рекомендується перевірити пом’якшувач – повною мірою бути може, що неприємність якраз у ньому.

Неправильно налаштоване обладнання

Мова заходить про налаштування верхнього порогу в релі, яке і постачає потрібний рівень цього тиску в мережі:

  • реле відключає роботу насоса ще перед тим, як поріг досягне потрібного рівня;
  • верхній поріг повинен становити три з половиною атмосфери, у разі якщо мова заходить про мембранного гідроакумулятора до трьохсот літрів;
  • верхній поріг повинен становити п’ять атмосфер, у разі якщо мова заходить про мембранного гідроакумулятора до п’ятисот літрів.

У разі якщо названі вище цифри не досягнуті, то гідроакумулятор просто не в силах підштовхнути воду по системі.

І в цьому випадку повністю не відповідальні такі показники, як:

У той час, коли з’являються коливання

У деяких випадках ймовірні коливання тиску – іншими словами, спершу воно потрібного рівня, але пізніше знижується. І без того незмінно.

У цьому випадку мова заходить про те, що неправильно налаштований нижній поріг – якраз поряд з цим показники виконується включення наноса, що постачає воду у вашу систему. Іншими словами, рідини в системі вже немає, але команда насосу про те, що йому пора затівати працювати, так і не вчинила.

Оптимальний показник нижнього порогу повинен становити близько трьох атмосфер, залежно від того, яка якраз кількість у вашого гідроакумулятора.

Порада. Ні за що не зближуйте нижній і верхній поріг тиску, в іншому випадку це стане обставиною постійного включення і вимикання насоса, що дуже погано позначиться на терміні його роботи.

Завершити

Зараз ви розумієте основні обставини, за якими з’являються неприємності з водопостачанням з власної свердловини, і шляхи вирішення даних неприємностей. Хочемо вам незмінно чистої води в потрібних кількостях і бережіть свої джерела!

У поданому відео в цій статті ви знайдете додаткову інформацію з даної теми.

Що можна зробити, якщо в свердловині зникла вода

Часом у пробуреній свердловині зникає вода. Подібна ситуація може виникнути у новоспеченого власника приватного будинку або дачі. В першу чергу, потрібно розібратися в причинах і постаратися вирішити проблему з мінімальними витратами.

Причини обміління свердловини

Відсутність рідини у водозабірному джерелі або низький напір можуть бути викликані багатьма факторами. Найважче виправити ситуацію, якщо спочатку було неправильно обрано місце під гідротехнічну споруду без урахування пролягання на території підземних вод. Якщо їх обсяг малий, або є серйозне сезонне коливання в наповненні, свердловина буде меліти.

Інші причини зникнення або нестачі води у свердловині:

  • забруднення шахти;
  • помилки при монтажі обсадної труби;
  • нечасте застосування водозабору;
  • простий гідроспоруди взимку;
  • неправильний підбір обладнання.

Іноді причиною того, скінчилася рідина в свердловині, стає пересихання водної жили або велика кількість водозаборів на одній території.

Якщо напірний пристрій не підходить за потужністю і продуктивністю, він просто не може перекачати потрібний обсяг рідини або створити необхідний напір. Рішення такої проблеми просте: заміна насосного обладнання.

Якщо вода надходить нерівномірно, періодично закінчується, а потім тече знову, проблема може бути в поганій герметичності магістрального трубопроводу від джерела до насосного обладнання або від насоса до місця споживання. «Поштовх» водонадходження може бути пов’язаний з поломкою клапанів на основному або підвищувальному насосі, засміченням фільтра або недостатнім зануренням напірної установки.

Способи вирішення проблеми

Заходи вживаються залежно від причин, через які відсутня вода. Найважче, якщо шахту пробурили і при цьому не взяли до уваги особливості підземних вод.

Найімовірніше, з’явиться необхідність у її перенесенні або поглибленні, що коштує грошей.

Щоб не допустити такої ж помилки, слід попередньо провести дослідження водоносних шарів на ділянці і визначити найбільш відповідне місце для нового водозабору і його глибину.

Як впоратися з іншими проблемами свердловинного обміління:

Маленькі часточки мулу і піску заліпляють дно і отвори для припливу рідини.

Прочистити із застосуванням гідроудару. Метод передбачає закачування в свердловинну шахту значного об’єму води під натиском. Додатково до неї додають хімреагенти, що руйнують тверді частинки забруднюючих домішок. Після очищення знадобиться деякий час викачувати воду, щоб видалити домішки.

Висока установка обсадної труби

Вода накопичується на дні, при цьому вільно рухається через водний пласт і не утворює запасу.

Поглибити свердловинну шахту і встановити додаткові сегменти труби.

Нечасте користування свердловиною

Місце, де відбувається накопичення води, заповнюється землею. У результаті відбувається зменшення простору під рідину.

Промити ствол гідроспоруди і далі використовувати його в безперервному режимі. При регулярному водозаборі дрібні частинки оперативно вимиваються і не стають причиною підняття рівня дна.

Використання багатьох водозабірних точок відразу

Водний потік не встигає регенерувати і заповнювати всі стовбури або живити всі споживачі.

Обмежити видобуток води з надр або законсервувати додаткові шахти, якщо поруч такі є.

Потік води миготить, рідина стає каламутною, густою і маслянистою.

Поглибити шахту фільтрувальною трубою або підкопуванням. Можливо також пробурювання нового джерела поруч зі старим, але набагато глибше.

Якщо обміліла гідроспоруда, створена в піщаному грунті, можливе добурювання вже існуючої свердловини. Причиною зникнення рідини тут є нестабільне розташування ґрунту, у зв’язку з чим основна водна маса йде в сусідні порожнини.

Якщо вода закінчилася через те, що свердловину переповнили бруд і мул, можна викачати осад жолонкою. Це металевий пристрій циліндричної форми, за допомогою якого вичерпують забруднення. Його можна купити або зробити своїми руками.

Вичерпують бруд за допомогою жолонки наступним чином:

  1. Пристрій опускають на дно свердловини на міцному тросі.
  2. Кілька разів піднімають приблизно на півметра і кидають вниз.
  3. Коли жолонка заповниться осадом, її піднімають і очищають.
  4. Повторюють цикл до повного очищення.

Далі потрібно прокачати свердловину насосом до появи чистої води. Якщо після очищення дебіт не збільшиться, доведеться чистити або змінювати фільтр.

Хорошим способом відновлення водних ресурсів у стовбурі шахти є гідропневматична промивка. Метод досить складний і виробляється тільки професіоналами. Для роботи потрібно потужний пневматичний компресор і водний насос. Забруднення видаляються під впливом повітря і води під натиском. При цьому потрібно забезпечити безперервну подачу в свердловину водяного потоку для промивання.

У домашніх умовах для цих цілей використовують два насоси – занурний і поверхневий. Останній буде закачувати струмінь води із заздалегідь приготованої ємності або колонки, другий – виводити забруднену рідину на поверхню.

Профілактичні заходи

Щоб забезпечити безперебійне водопостачання, потрібно передбачити всі ризики ще на етапі проектування. Перед бурінням основного водного джерела створіть розвідувальну свердловину. Вона покаже, як глибоко залягає водний пласт, і дозволить оцінити ґрунт.

Щоб уникнути проблем з зануреним напірним обладнанням, його встановлюють на глибині до 50 см нижче водного дзеркала і на відстані більше метра до дна.

До інших методів профілактики обміління джерела відносять:

  • створення двох паралельних колон у водозаборах на пісок;
  • обсаджування неглибоких колодязів трубами перетином до 20 см;
  • встановлення обсадних елементів нижче водного рівня;
  • створення великої кількості перфораційних отворів;
  • використання фільтрів, щоб забруднення не забивали перфорацію;
  • регулярне профілактичне прокачування свердловини.

Якщо передбачається сезонне використання, важливо правильно законсервувати гідроспоруду на зиму. Щоб запобігти промерзанню джерела водозабору, його утеплюють термоізолюючими матеріалами. Трубу постачають нагрівальним проводом – це не дасть їй замерзнути. Напірний пристрій знімають і прибирають у тепле сухе приміщення. Якщо це нереально, його теж утеплюють і вкривають так, щоб уникнути проникнення вологи.

Якщо у свердловинній установці вода швидко закінчується, і гідроспоруда не забезпечує безперебійне постачання будинку, не поспішайте пробурювати нове джерело. Ймовірно, після усунення проблем, свердловина прослужить ще дуже довго.

Швидко закінчується вода в свердловині

Іноді з’являється така проблема, особливо на дачних ділянках з власною системою водопостачання, коли швидко закінчується вода в свердловині. Свердловина, швидше за все, запливає з деяких причин і створюється враження, що швидко закінчується вода в свердловині, а насправді вона просто туди не надходить в потрібній кількості або в тому обсязі, в якому надходила раніше.

Якщо у Вас швидко закінчується вода в свердловині – її доведеться промити. Приблизно в чверті випадків, коли швидко закінчується вода в свердловині, потрібно заново бурити свердловину, а в інших випадках її можна реанімувати, зробивши дієві процедури і однією з таких процедур може бути використання спеціального реагенту, гідроударного обладнання, потужного компресора і подальше прокачування свердловини протягом декількох годин для досягнення необхідного результату.

Причиною того, що швидко закінчується вода в свердловині може виявитися її засмічення, при якому слід вимити мул у водоносному шарі, після чого, прокачувати свердловину для отримання постійного припливу води в неї. Така ситуація може вирішитися навіть за допомогою спуску води в свердловину під тиском, наприклад, резервуаром пожежної машини, тому що у випадку, тиск створений водою, в момент її спуску, у великій кількості може в результаті очистити цю свердловину.

Ви можете нам зателефонувати +7 (916) 097-09-00 і ми більш детально розповімо про причини, консультація безкоштовна.

Дуже мала ймовірність, що нижня частина обсадної труби знаходиться під товщею води, якщо глибина свердловини менше 100 метрів. Швидше за все на дні пробуреної свердловини накопичується вода і її необхідно викачати насосом. При цьому, вона може не встигати заповнювати цей простір, звідки її зможе викачати насос, тим самим це може виглядати, немов швидко закінчується вода в свердловині. У цьому випадку, способом вирішення проблеми, є те, що можна добурити свердловину, якщо дозволить зробити її конструкція.

Ще причиною того, чому закінчується вода в свердловині може бути те, що свердловиною рідко користуються, тому що в районі кінця обсадної труби грунт заповнює з часом ємність, де раніше накопичувалася вода. Слід почати користуватися свердловиною і відбирати постійно воду. Вода буде виходити разом з грунтом і поступово більша частина ґрунту буде вимита, після чого піде вже чиста свердловинна вода і так швидко вона закінчуватися не буде.

Якщо в свердловині мало води, що робити коли вона пішла або не вистачає

Кожне буріння водяного джерела має супроводжуватися гарантією довгострокового його використання. При неправильному монтажі і після закінчення значних термінів рівень води в обсадній трубі може поступово зменшуватися або вона може зовсім прірва.

Про автора

admin administrator