Що робити якщо знайшли збитого собаку

Авторadmin

Що робити якщо знайшли збитого собаку

Зміст:

Що робити якщо знайшли збитого собаку

Що робити, якщо ви знайшли загублену собаку. –

Що робити, якщо ви знайшли загублену собаку

Ви помітили загубленого собаку чи бродячого? У собаки є ошийник, але чи то занадто боїться, щоб підійти до вас? Собака був поруч з вашою власністю або в одному районі кілька днів, і вас це лякає? Пошук бродячої собаки може бути надзвичайно напруженим. Ви одразу відчуваєте відповідальність за добробут собаки і відчуваєте себе необхідністю швидко діяти. Іноді це не так просто чи просто. Ви захочете запитати себе:

  • Чи виглядає собака доглянутою? Ймовірно, собака просто втекла.
  • У собаки є бирки або нашийник? Собака належить комусь.
  • Чи виглядає собака хвора, худа чи недоглянута? Ймовірно, бродячий.
  • Собака привітна чи сором’язлива? Якщо собака сором’язливий або зляканий, вам потрібно буде звернутися до органу влади.
  • Чи собака знаходиться в безпосередній небезпеці? Якщо собака перебуває на автостраді або в транспорті, викликайте поліцію.

Безпека

Завжди дійте обережно. Не намагайтеся схопити боязкого собаку. Всі собаки можуть кусати. Телефонуйте до органів влади, якщо ситуація небезпечна.

Поширюйте слово – публікуйте в Інтернеті, телефонуйте в місцеві притулки, робіть листівки, якщо у вас є час. –

7 кроків: як врятувати загублену або бездомну собаку

Нижче наведено сім важливих кроків, які потрібно зробити, якщо ви знайшли загублену або бродячу собаку.

1. Оцініть ситуацію.

Кожна ситуація різна, і є кілька сценаріїв, на які слід звернути увагу. Якщо собака блукає по автостраді, вам потрібно викликати поліцію, оскільки ця собака не тільки загрожує потраплянням, але й може спричинити ДТП. Поліція (на мій досвід) діяла швидше, ніж контроль над тваринами у великих містах, оскільки контроль над тваринами, як правило, перевантажений. З іншого боку, якщо це собака, яка просто щодня повертається в одне і те ж місце в сільській місцевості, вам захочеться прийняти інший курс дій (пояснено нижче).

2. Оцініть поведінку собаки.

Поведінка собаки розповість вам багато про те, що має відбутися. Якщо собака скупий, травмований або виглядає так, що блукав досить довго і без нашийника, вам потрібно зателефонувати в Animal Control. Контроль над тваринами часто вийде і знайде спосіб професійно добути тварину. Так, деякі люди переживають, що забрана тварина буде евтаназована. Це сувора реальність, яка пов’язана з перенаселенням домашніх тварин, але зате заклик контролю над тваринами дасть собаці шанс. Собаку можна реабілітувати, ви запобігаєте небажаному перенаселенню домашніх тварин, і ви заважаєте цій собаці потрапити в машину або взаємодіяти з дикою природою. Це кращий вибір.

3. Чи собака доброзичлива?

Якщо собака доброзичлива, ви можете зробити кілька речей. Завжди будьте обережні, оскільки будь-яка собака непередбачувана і може кусати в будь-який час. Скажімо, собака така порода, як ши-тцу і носить нашийник. Можливо, ця собака доброзичлива і підходить до вас. Нехай собака нюхає вас і повільно рухається, говорячи доброзичливим голосом. Якщо ви можете отримати доступ до коміра, огляньте теги та сфотографуйте. Якщо собака дозволить вам забрати її, сміливо поцікавтеся і перенесіть її в безпечне місце і зателефонуйте господарям. Якщо біля вас є запасний повідець, зафіксуйте його. Ви також можете виконати ковзання (див. Демонстраційне відео).

4. Чи сором’язлива собака?

Якщо собака сором’язлива, ви можете зробити кілька речей. Якщо у вас є їжа, ви можете спробувати заманити собаку у свій двір і закрити собаку у вашому дворі, поки ви не зможете звернутися до потрібного агентства. Якщо це собака, і у вас є щось на кшталт запасного ящика для собак, ви можете спробувати кілька речей. Можна залишити ворота для ящиків для собак відкритими і покласти їжу в спину. Покрийте бортики ящика ковдрою. Коли собака заходить всередину, примхливо закрийте ворота. Потім приготуйтеся транспортувати ящик до місцевого притулку. Для цього іноді потрібні терпіння та навички, подібні до ніндзя.

5. Відвезти собаку до ветеринара чи притулку.

Це рекомендується лише в тому випадку, якщо собака добре соціалізована і доброзичлива і з нею можна поводитися. Якщо собака без нашийника, ви можете піти до місцевого ветеринара на сканування мікрочіпами (у них повинен бути сканер і часто бажають допомогти з бродячими), або ви можете піти до місцевого притулку і сканувати їх собака. Мікрочіп (якщо він зареєстрований правильно) з’єднає власника та собаку в базі даних.

6. Здайте або домашню собаку.

Тим часом, поки ви чекаєте, коли власник зробить крок, ви можете розмістити милу собаку, якщо у вас є місце (нехай вони спить десь надійно, як ванна кімната з постільними речами, і переконайтеся, що ви підберете все, що вони можуть зруйнувати) АБО ви можете здати їх у місцевий притулок. Деякі притулки візьмуть чистокровних, а в інших місцях, таких як «Контроль над тваринами», потрібно забирати всіх тварин у окрузі, якому вони обслуговуються.

7. Складіть листівки, публікуйте в Інтернеті та телефонуйте.

Якщо власника неможливо знайти, але ви не хочете здаватися, створюйте листівки, створюйте публікації та телефонуйте (детальніше нижче).

Як зробити ковзання свинцю мотузкою

Створення флаєрів, розміщення в Інтернеті та виклик місцевих притулків

Зробіть флаєр

Ви можете створювати листівки. Перелічіть лише опис собаки та залиште один ключовий компонент, щоб ви могли справді ідентифікувати власника. Якщо собака має унісекс-ім’я, подумайте про відмову від статі (чоловіка чи жінки) АБО якщо у собаки яскраві блакитні очі, залиште це поза описом. Запитайте про цю визначальну характеристику або попросіть власника перевірити фотографію, перш ніж передавати собаку. Щось на зразок:

Знайдено: Лаки

Браун-тер’єр

Блакитні очі

Знайдений поблизу перехрестя Медісона та 4-го

Телефонуйте: 111-222-3333

Опублікувати в Інтернеті

Опублікувати на NextDoor.com або Craigslist.com. Не забудьте виключити одну визначувану ознаку – навіть колір коміра – щоб переконатися, що власник справді власник (або попросіть їх підтвердити фотографіями). Це особливо важливо для чистокровних, оскільки існує ринок чистокровних – настільки, що люди будуть красти собак.

Телефонуйте в місцеві притулки

Це особливо корисно. Швидше за все, власник телефонує в місцеві притулки. Якщо ви можете їх перемогти, це ще краще. Зателефонуйте до всіх місцевих притулків у вашому районі та скажіть, яку собаку ви знайшли. Залиште свій номер. Притулок з’єднає вас і господаря, коли настане час.

Вилучення собаки є в інтересах собаки та громадськості. –

Чи знайдеться бродячий собака, яку я знайшов, евтаназується в притулку?

Це справді складна думка більшості рятувальників. Вони хвилюються, що якщо вони зателефонують на контроль за тваринами, собака опиниться мертвою у притулку / евтаназованій, бо не може знайти дім чи недостатньо соціалізована. Будьмо 100% чесні. Є кілька переваг для повідомлення про бродячу собаку:

  • собака може з’єднатися зі своїм власником
  • собака може виявитися соціальною і прийнятною
  • собака буде кастрирована / стерилізована і буде заважати повторним розростанням
  • собаку не вдарить автомобіль, не помре або голодує

Що про притулки без вбивства?

Притулки без вбивства вибирають своїх собак. Вони проходять тест на темперамент і відбирають собак із завалених споруд. Це те, що дає їм можливість не вбивати, тому що вони вибирають високоприйнятних собак. Більшість притулків не візьмуть тварин за прилавок. Домашні тварини вважаються власністю, тому вони ризикують прийняти собаку за прилавок. Деякі притулки можуть брати собаку – цуценят чи чистокровних чи виключно милих собак. Все залежить від вашого району.

Жінка витрачає 3 роки на рятування бродячої собаки

Чи можна утримувати бродячого собаку, якого я знайшов?

Ви юридично зобов’язані повідомити про загублену собаку протягом 48 годин після її виявлення. В іншому випадку вас можуть пред’явити звинувачення в проступку. У деяких районах діє правило 30 днів. Тобто, якщо собака не претендує протягом 30 днів, ви можете усиновити її.

Деякі люди вирішують утримувати знайденого тварини. Це відбувається після виснаження всіх спроб спробувати з’єднати собаку з власником. Краще зв’язатися з усіма притулками та контролем над тваринами та провести сканування собаки, перш ніж вирішити, чи готові ви зберегти бродячу чи загублену собаку, яку ви знайшли. Багато разів ви можете повідомити про це притулок або центр контролю над тваринами, який тримає собаку, і повідомити їм про те, що ви хочете прийняти собаку, якщо вона не вимагається. Ви, ймовірно, можете відвідати собаку, поки вона чекає її “карантину”. Підтримуйте відкритий та прямий контакт, щоб переконатися, що заклад знає, що ви готові прийняти, коли пройде 30-денний період або визначений термін.

Майте на увазі, що собаки є власністю. Навчіться себе місцевим законам.

Які кадри знадобляться собаці?

Дорослі собаки, як правило, мають гідний імунітет, але коли собака вільно блукає, вони підбирають усілякі речі. Вам слід відвезти їх до ветеринара на загальний іспит. Вони, ймовірно, знадобляться:

  • дегельмінтизація
  • лікування блох
  • відстріл сказу (для того, щоб ліцензувати їх у вашому районі)
  • DAPP-знімок (комбінована вакцина)
  • Бордетелла (факультативні, але хороша ідея, якщо ви збираєтеся соціалізувати собаку)

Примітка: Вимоги до вакцинації залежать від району. Наприклад, вакцина проти лептоспірозу може мати для вас сенс, якщо ви живете поблизу дикої природи або в районі з гризунами.

Що робити, якщо ваша собака була шокована або пошкоджена електричним струмом

Дізнайтеся, що робити, якщо ваша собака зазнала електричного струму.

Знайшли хворого чи травмованого голуба? ось що робити (а що не робити)

Що робити, якщо ви виявили хворого або травмованого голуба? Ці рятувальні поради допоможуть вам точно знати, як підійти до дикого домашнього голуба.

Що робити, якщо ви знайшли поранену дику птицю

Ця стаття вчить вам 5 простих кроків, які допоможуть вам доглядати за травмованою дикою птицею. Дізнайтеся, що вам потрібно зробити, якщо ви знайдете його, як його зловити, як стабілізувати його та до кого звернутися за допомогою.

Отруєння собаки: як розпізнати, перша допомога і що треба мати в аптечці

В Україні повсякчас фіксують нові випадки масового отруєння собак.

Саме цей препарат зазвичай використовують догхантери для вбивства своїх жертв.

Лікарі зауважують, що до смерті тварини може призвести навіть невелика доза ліків.

Тому смертельні випадки отруєння – не рідкість.

“Ми сьогодні втратили нашого Арчі, його не встигли відкачати у клініці, отрута була надто сильною, навіть миттєва реакція не допомогла” , – написала на своїй сторінці в Instagram власниця тварини Ірина Ковальчук .

Цього разу небезпека очікувала на тварин в районі центру міста, Золотих воріт, на вулиці Олеся Гончара та Січових стрільців, а також на Софійській площі та поблизу неї.

Догхантери залишають отруту у вигляді звичайних таблеток. Як правило, вони змішують їх з їжею, щоб приховати смак медикаментів.

Взимку небезпечні зони для собак можна розпізнати за рожевими плямами – вони з’являються, коли сніг посипають отрутою.

Таку реакцію дає діюча речовина ліків проти туберкульозу, яка є небезпечною для собак.

Важливо, що у випадках отруєння, власникам потрібно діяти миттєво, тому важливо завчасно знати:

🔴 Як зрозуміти, що тварина отруїлася?

🔴 Що треба зробити найшвидше при підозрі на отруєння?

🔴 Що потрібно мати із собою в аптечці?

Відповіді на ці запитання “Українська Правда. Життя” шукала разом з

  • активістами громадської організації UAnimals ;
  • волонтерською організацією Adopt Don’t Stop;
  • очільницею львівського комунального притулку “Лев” Оксаною Кошак ;
  • лікаркою-ветеринаркою Вікторією Соломахою ;
  • лікарем-ветеринаром клініки “Рудий кіт” Василем Сергійовичем .

Як дізнатись, що собака отруївся?

Симптоми отруєння у собак можуть сильно відрізнятися в залежності від типу отрути, з якою вони зіткнулися.

У когось ознакою отруєння може бути рвота, а в декого доходить до затримки дихання та слиновиділення.

Наприклад, отрута, яку собака проковтнув, може викликати нудоту, діарею, підвищену збудженість та проблеми з серцем.

Якщо ж це отрута, яку собака вдихнув, тоді йому може стати важко дихати або він втратить свідомість.

Є ще отрута, яка залишається під шерстю тварини, тоді може виникнути біль і роздратування шкіри.

  • сіпання голови та скреготіння зубами;
  • піна з рота;
  • задишка, прискорене дихання;
  • пронос з кров’ю;
  • стогін;
  • відсутня реакція на голос господаря;
  • млявість та загальмованість;
  • намагання сховатися у темному місці.

Що робити, якщо собака отруївся?

Зберігайте спокій і впевніться, що джерело отрути знаходиться поза досяжністю вашої собаки.

Подзвоніть ветеринару або, якщо це сталося вночі чи на вихідних, у будь-яку найближчу цілодобову ветеринарну клініку.

“Від початку появи перших симптомів отруєння є лише близько 30 хвилин для порятунку собаки, кажуть зоозахисники проекту UAnimals,

Важливо не втрачати ні хвилини: по дорозі до клініки або до моменту приїзду фахівця на місце необхідно відразу розпочати надавати чотирилапому першу допомогу”.

Тоді смерть може наступити після кількох годин або навіть днів. Максимальний термін – 10 діб після потрапляння отрути в організм.

“Ветеринари звертають увагу на те, що при отруєнні тварини отрутами тривалої дії яскраві симптоми проявляються тоді, коли вже мало що можна зробити” ,– розповідають зоозахисники.

Тому радять звертати увагу на мінімальні ознаки нездужання собаки (втрата апетиту, загальна слабкість, постійна сонливість) і одразу звертатися до ветеринара.

Що треба мати в аптечці на випадок отруєння собаки

Для екстреного випадку отруєння рекомендовано мати в домашній ветеринарній аптечці такі речі:

🔺 вітамін В6 (піридоксин гідрохлорид) в ампулах;

Колять у пропорції 0,5 мл на 1 кг ваги .

🔺 вітамін К1 (Канакіон чи Канавіт) в ампулах;

Колять у пропорції 2,5-5 мг на 1 кг ваги.

🔺 абсорбенти (активоване вугілля, сорбекс, ентеросгель, поліфепам);

Дозування ентеросгелю – 1 чайна ложка для маленьких собак, 1 столова ложка – для великих.

Вказані пропорції треба змішати з водою.

🔺 перекис водню, або звичайна кухонна сіль чи гірчиця.

  • Перекис водню – 1 столова ложка на 3 кг ваги. Змішується з водою в пропорції 1:1.
  • Кухонна сіль – 2 чайні ложки на склянку теплої води.
  • Гірчиця – 1 столова ложка на склянку теплої води.

Якщо у вас є домашній улюбленець, обов’язково збережіть собі цю інформацію та ознайомтеся з нею перед прогулянкою!

Послідовність дій при підозрі отруєння собаки

Якщо у собаки зупиняється дихання чи перестає битися серце, то до незворотних змін залишилося 4-5 хвилин. Треба терміново робити непрямий масаж серця і штучну вентиляцію легенів.

Якщо серце та дихання в нормі і є підозра на отруєння, то необхідно вколоти протиотруту.

“Речовиною, що може послабити дію отрути, для тварини є вітамін В6 ( піридоксин гідрохлорид).

Його можна купити у будь-якій людській аптеці, але про всяк випадок кожному господарю варто мати його завчасно.

Вітамін B6 колять у пропорції 0,5 мл на 1 кг ваги собаки, втім можна не боятись передозування чи зайвого введення, навіть якщо згодом підтвердиться інший вид отрути” , – пишуть активісти UAnimals.

Симптоми отруєння собаки, при яких допоможе лише вітамін К1 (Канакіон чи Канавіт)

🔺 кривава блювота;

🔺 кривавий або чорний пронос;

🔺 кровотеча з прямої кишки і носа;

🔺 підшкірні крововиливи;

🔺 млявість;

🔺 втрата апетиту;

🔺 тремтіння;

🔺 задишка

🔺 судоми;

🔺 кома;

🔺 можливе підвищення температури до 40 градусів.

“Таке отруєння є особливо підступним, адже може проявитись навіть через кілька днів після отруєння.

Єдине, що може врятувати тварину, яка отруїлася такою отрутою – це вітамін К1 (Канакіон чи Канавіт).

Вколоти його потрібно підшкірно в зоні холки із розрахунку у дозуванні 2,5-5 мг на 1 кг маси тварини”, – пишуть активісти UAnimals.

Лікар порадив викликати рвоту в собаки, як це зробити?

Може виявитися, що у вас немає вдома ні вітаміну В6, ані Канавіту. Тож лікар може порадити викликати блювоту в собаки, поки везете її в клініку.

“Для того, щоби вивести з організму максимальну кількість отруйних речовин, треба насильно влити через рот за допомогою спринцівки сполуку, яка цьому допоможе. Наприклад:

  • Кухонна сіль – дві чайні ложки на склянку теплої води;
  • Гірчиця – одна столова ложка на склянку теплої води;
  • Перекис водню – змішується з водою в рівних пропорціях. Вливається в рот з розрахунку 1 столова ложка на 3 кг ваги собаки”.

Деякі господарі кажуть, що дієвим може бути Ентеросгель. Дозування для маленьких собак чайна ложка, як для дітей до 2-х років, а для великих собак – столова ложка, як для дорослої людини. Вказані пропорції треба змішати з водою і влити в рот улюбленця.

Чим собака може отруїтися і які будуть симптоми?

“Найчастіше до нас привозять собак, які отруїлися щурячою отрутою або ліками від туберкульозу для людини.

Це препарати, які найчастіше використовують люди для отрути чужих собак. Їх додають у м’ясо чи просто розсипають по подвір’ях навіть приватних будинків” , – розповідає Василь Сергійович, лікар ветеринарної клініки “Рудий кіт”.

На жаль, якщо собака ковтнув таку отруту, то просто рвотою і діареєю не обійдеться. Така речовина викликає у собаки напад, як той, що трапляється при епілепсії у людини.

“В тварини починаються сильні судоми. Вона не може встояти на ногах і дуже сильно скавулить від болю в шлунково-кишковому тракті”, – пояснює лікар.

Василь Сергійович каже, що рожевий сніг, який зоозахисники фотографували по Києву, це ліки від туберкульозу, якими можна вилікувати людину, але який може виявитись смертельним для собаки.

Він повідомив, що у їхню київську клініку “Рудий кіт” цієї зими вже привозили собак, які мали симптоми отруєння саме такою речовиною.

Натомість, у Львові жоден аналіз зібраного рожевого снігу не підтвердив наявність отрути.

В нашому випадку колір давали: вино, сік та два аналізи буряк. Та і ветеринари в один голос стверджують, що наявні отрути, які здатні завдати смерть тварині, не забарвлюють сніг в рожевий колір. Будь-яка рідина, розлита на сніг, міститиме дуже низьку концентрацію отрути та не спричинить смерті” , – пояснила Оксана Кошак, директорка львівського комунального притулку тварин “Лев”.

Як собака змінює ваш мозок. Пояснюють нейропсихологи

Ветеринар із клініки “Рудий кіт” запевняє, що чотирилапий улюбленець може отруїтися навіть вдома, якщо не стежити за тим, щоб собака їв лише спеціально приготовану для нього їжу.

Отруєння може бути навіть від звичайних продуктів зі столу, які господарі звикли давати своїм вихованцям. Проста ковбаса чи сосиски можуть викликати отруєння, тому що містять високий вміст консервантів”, – розповідає Василь Сергійович.

Як я можу не допустити отруєння мого собаки?

Порада “стежте за тим, що потрапляє до рота улюбленця” виглядає простою тільки для тих, у кого собаки немає. Однак, саме це може врятувати життя вашому чотирилапому другові.

“Якщо ви годуєте собаку натуральною їжею, скажімо кашею і мясом, тоді це має бути окремо приготована їжа.

До прикладу, каша зварена на воді без солі. Також можна використовувати вторинний бульон, тобто зварити мясо для собаки, а потім повторно на тій самій воді ще кашу.

Можна додавати овочі, такі як морква або невелика кількість картоплі.

Не можна давати кісток, особливо свинячих. Саме мясо має бути нежирним”, рекомендує Василь Сергійович, лікар-ветеринар з Києва.

Вберегти тварину від отруєння на вулиці можна завдяки попереднім тренуванням з їжею.

У Adopt Don’t Stop називають кілька дієвих методів, які допоможуть підготувати улюбленця до небезпеки:

Не кидайте їжу для тварини на підлогу.

Тоді собака звикне до того, що все, що на підлозі чи на вулиці – можна їсти.

Випрацьовуйте звичку їсти лише по вашій команді.

Перед кожним годуванням відпрацьовуйте команду “Можна!”, по якій тварині дозволяється їсти.

Для цього ставте перед собакою миску з їжею і утримуйте тварину кілька секунд, згодом дайте команду і відпустіть до їжі.

Відпрацьовуйте заборону на підбирання їжі.

Спочатку це варто робити вдома, а потім – на вулиці.

Для цього покладіть на підлогу щось смачненьке, візьміть собаку за повідець, дайте команду про заборону і злегка відтягніть.

Після невеликої паузи в кілька секунд дайте команду “Можна!” і запропонуйте ласощі з руки.

Під час тренувань на вулиці для початку потрібно діяти за тим же сценарієм.

Щоб у собаки не формувалася зв’язка “господар поруч – підбирати не можна, господар далеко – можна”, ускладнюйте завдання, відпускаючи тварину від себе на більшу відстань.

Для цього вам знадобиться довгий повідець (5-10 метрів). Потрібно створити ілюзію повної свободи.

Відпустіть собаку на довгому повідці і спостерігайте за її поведінкою.

При спробі підібрати щось із землі, давайте команду про заборону і відсмикуйте повідець.

Щоб уберегти тварину на вулиці, можна також одягати на неї намордник.

Що робити при підозрі, що тварина постраждала від спеціально розкиданої отрути?

Ветеринар може захотіти провести аналіз речовини, якою отруїлася собака, тож якщо це безпечно, треба зібрати її в коробку і привести в клініку. Але причини отруєння також можна визначити за аналізом крові.

“Не менш важливо для покарання злочинців зробити фото-, відеофіксацію злочину і викликати поліцію.

Якщо тварина померла на місці або у ветеринарній клініці викличте поліцію за номером 102 та дочекайтеся приїзду слідчо-оперативної групи” , – радять активісти UAnimals.

Вас також може зацікавити:

Якого домашнього улюбленця вам краще завести? Пройдіть ТЕСТ і визначтеся

Якби собаки вийшли на протест. 8 дуже смішних ФОТО

24 дивні пози сплячих собак. ФОТО

Як визначити “людський” вік собаки та кішки? Не все так просто

Тиждень ідентифікації тварин: що робити, якщо ви знайшли на вулиці собаку або кішку

З 7 до 23 квітня 2021 року в Сполучених Штатах Америки відзначають тиждень ідентифікації домашніх тварин. Кожен відповідальний власник має обов’язково подбати про те, щоб його собака або кішка змогли повернутися додому, якщо загубляться.

В Україні ще не набула популярності послуга чипування улюбленців мікрочипами. Зазвичай мікрочипи використовують власники породистих племінних тварин, а також ті, хто хоче виїхати з улюбленцем закордон.

Фахівці порахували, що кожна третя домашня тварина у якийсь момент свого життя губиться. Серед тварин, що потрапляють до притулків, 50 – 60% колись були домашніми. Тому дуже важливо допомогти своєму улюбленцю повернутися додому.

Які бувають способи ідентифікації тварин

Мікрочип

Це крихітна капсула, що вживлюється під шкіру тварини. Кожному мікрочипу привласнюють спеціальний код, що вноситься до міжнародної бази. Дані з чипа можна зчитувати за допомогою спеціального сканера, які є у ветеринарних клініках, притулках, організаціях із порятунку тварин тощо.

Серед переваг чипа – він залишиться з вашою твариною назавжди, ніколи не загубиться й не зникне, на відміну від нашийника з адресником, наприклад.

Кожен хазяїн має подбати про ідентифікацію своєї тварини / Фото Unsplash

Клеймо

Клеймо для тварин – це невелике татуювання на шкірі, що містить цифрово-буквений код. Як правило, у клеймі вказують дані про розплідник, де народилася породиста собака. Серед переваг клейма – його можна побачити неозброєним оком, для цього не потрібні спеціальні пристрої.

Однак зазвичай клеймо не повідомляє інформації саме про власника собаки, тому клеймування не виключає використання інших способів ідентифікації.

Собаки потребують особливої турботи, а також постійної уваги, часу і терпіння. Але всі зусилля неодмінно будуть винагороджені відданою і щирою дружбою. Якісно дбати про свого улюбленця допоможе Purina®.

Адресник

Адресник – простий та дешевий спосіб ідентифікації / Фото Wolcha

Це найпростіший спосіб ідентифікувати свою тварину, доступний кожному.

Сьогодні існує багато видів адресників, які можна обирати на власний смак. З недоліків – собака або кішка можуть загубити нашийник з адресником, або ж його можуть вкрасти.

Що робити, якщо ви знайшли домашню собаку або кішку?

Якщо знайшли на вулиці домашню тварину, не залишайте її в біді / Фото Unsplash

  1. Сфотографуйте тварину, опублікуйте її фотографії на сторінці в соціальних мережах та в групах вашого міста. Попросіть користувачів про максимальний репост.
  2. В оголошенні про знайдену тварину вкажіть максимальну кількість інформації: в якому районі ви знайшли або помітили тварину, вкажіть точний час, спробуйте роздивитися стать тварини, вік (цуценя / кошеня, доросла або стара собака чи кішка). Опишіть тварину, спробуйте роздивитися її особливі прикмети, породу, відзначте, чи є на тварині нашийник.
  3. Якщо собака або кішка йдуть до рук, спробуйте роздивитися на ній адресник із номером телефону.
  4. Якщо є можливість, заберіть знайду додому, або відвезіть до ветеринарної клініки чи притулку на період, поки будете шукати господарів.
  5. Якщо господарі не знайдуться, тварину можна прилаштувати в добрі руки, тому не бійтеся брати загублену собаку або кота.
  6. Якщо ви забрали тварину з вулиці, продовжуйте робити оголошення в соціальних мережах. Також потрібно роздрукувати паперові оголошення з фотографією тварини й розклеїти їх у тій місцевості, де ви знайшли собаку або кішку. Якщо господарі не користуються інтернетом, вони матимуть змогу побачити оголошення. Можна залишити свої контакти у ветеринарних клініках – раптом власники звернуться туди.
  7. Бувають випадки, коли собака або кішка не йдуть до рук – тоді спробуйте хоча б сфотографувати тварину, а також зафіксувати час та місце, де її знайшли, й напрямок, у якому вона побігла.
  8. Якщо можете, притримайте тварину і пошукайте оголошення про пошук у різних тематичних групах з пошуку, наприклад, у фейсбуці. Існують всеукраїнські групи та локальні. Часто господарі, які загубили тварину, готові приїхати за нею протягом 15 – 30 хвилин, і вам не потрібно буде забирати її додому.

Якщо ви забрали загублену кішку або собаку без адресника, обов’язково відвідайте ветеринарну клініку та спробуйте знайти чіп.

Про автора

admin administrator