Що робити з грушею після збирання врожаю

Авторadmin

Що робити з грушею після збирання врожаю

Що можна і потрібно зробити з грядкою після збирання врожаю часнику

Ділянка, яку городники відводили під озимий часник, звільняється в середині літа, там де ріс ярий – наприкінці. На момент збору врожаю грядки часто заражені хворобами та шкідниками культури та заросли бур’янами. Жаль, що земля гуляє, та плодити бур’яни не хочеться. Давайте приведемо ґрунт у порядок і подумаємо, що можна на них висадити, щоб отримати врожай до кінця сезону.

Обробка грядок

Складається з кількох операцій. Всі їх потрібно зробити обов’язково і якомога раніше, якщо ви хочете посадити після часнику інші культури. Коли місце городники залишають «гуляти», і не збираються сіяти навіть сидерати, перекопування та внесення добрив можна перенести на осінь.

Очищення ділянки

Необхідно виполоти всі бур’яни, такі, як пирій – бажано з коренем. Якщо після викопування часнику з грядок не прибрали рослинні залишки, саме час їх перенести на купу.

Знезараження грядок

“Попрацювати” фунгіцидами доведеться обов’язково. Якщо ви не поспішаєте з посівом наступних культур, обробіть землю 1% розчином мідного купоросу. Але садити нові рослини на грядки можна буде лише за місяць.

Коли час підтискає, і ви боїтеся, що затримка не дозволить отримати повноцінний урожай, використовуйте біопрепарати. Наприклад, Фітоспорін, Тріходермін, Бактофіт. Після них посів чи посадку можна робити одразу.

Застосовувати фунгіциди треба за інструкцією на упаковці або листку-вкладиші. Навіть препарати з однією назвою, але від різних виробників можуть використовуватися в різній концентрації.

Внесення добрив

Тут треба спершу подумати, потім діяти. Все залежить від культури, яку ви збираєтеся садити після часнику – у кожної свої потреби. Якщо ж грядка залишиться порожньою до наступного сезону, вносити добрива чи органіку краще осінню.

Перекопування ділянки

Робиться відразу після викопування, тільки коли ви збираєтеся незабаром щось посадити на місце, що звільнилося. Спочатку грядка очищається, знезаражується, вносяться (чи ні) добрива. А потім проводиться перекопування на лопату. Коли земля пухка, легше працювати вилами. Але якщо нові посадки не плануються, то краще відкласти операцію на осінь.

Що можна посадити після часнику

Як не дивно, список не такий маленький. Про зелень буде сказано у наступному розділі. З багаторічних культур на місці часника можна закласти грядку садової суниці. Встигнуть до кінця сезону дати врожай такі овочі:

  • огірки другого обороту;
  • пекінська капуста;
  • дайкон;
  • редиска;
  • спаржева квасоля.

Також підійдуть для посадки сидерати. Їх ви встигнете кілька разів скосити до холодів, збагачуючи землю корисними речовинами.

Обережно, зелень

Цей пункт насамперед стосується салату. Хто-небудь помічав, що листя одного й того ж сорту може бути солодким і хрустким або несмачним і в’ялим? А у людей із хворобами ШКТ поїдання салату може пройти «на ура» чи спричинити загострення? Зараз розповім чому.

Справа в тому, що культура, засвоюючи азот, перетворює елемент на нітрати та накопичує у вегетативних органах. І не виводить. Зовсім. Деяку (незначну) частину шкідливих речовин можна усунути тривалим вимочуванням.

Мало хто знає, але салат азотом не підживлюють. Не садять на недавно присмачені органікою грядки. І навіть не сіють після бобових, які фіксують азот у ґрунті. Тільки тоді цей листовий овоч буде смачним і корисним, інакше стане коморою нітратів.

Те саме стосується іншої зелені, хоч і меншою мірою. Але навіщо городникам, які садять овочі та «травки» для себе, величезні лопухи листя? Нехай салату, петрушки чи кінзи виросте менше, натомість на столі будуть смачні вітаміни, а не шкідлива зелень.

Так що під салат, шпинат та прянощі часникові грядки тільки перекопують і знезаражують. І жодних добрив. Під інші культури підживлення треба вносити, але з урахуванням їх вимог.

Після збирання часнику грядки потрібно спочатку упорядкувати, перекопати, знезаразити, при необхідності – внести добрива. Потім можна посадити овочі або зелень, які встигнуть дати врожай до холодів. Відмінний варіант – посів сидератів.

Догляд за яблунею і грушею після збору врожаю. Що треба зробити, до перших заморозків

Догляд за яблунею і грушею після збору врожаю! Після прибиральний догляд полягає у мінімальному обрізанні. Видаляють сухі, хворі та дуже старі гілки, які можуть розламати дерево взимку. Якомога раніше пригинають гілки мало зимостійких сортів.

Ранньо літні сорти яблунь та груш плодоносять з 10-15 серпня. Осінні сорти прибирають у середині вересня, і бажано зробити це до перших заморозків.

Серпень-вересень

Полив. Поливають на глибину 60-80 см відразу після збирання плодів літніх сортів, наприкінці дозрівання осінніх.

Підживлення. Обов’язково додають у поливну воду монокалійфосфат: по 30 г на 1 м2 стовбурового кола або інші швидкодіючі фосфорно-калійні добрива.

Посадка. Висаджувати яблуню та грушу краще восени, відразу після викопування саджанців. Можна і навесні, оскільки вони пізно починають вегетацію. У вересні у дерев активно розвивається коріння, а навесні вони швидко рушають у зріст. Саджанець підв’язують до колу, поливають восени та навесні.

Жовтень листопад

Підживлення. Пізньої осені вносять: амофос: 30-40 г на 1 м2 пристовбурового кола, якщо був багатий урожай, не частіше ніж 1 раз на 2 роки. Органіку, особливо під молоді рослини, шаром 3-4 см, 1 раз на 2-3 роки.

Побілка. Листя прибирають, якщо була сильна поразка паршою або плямистістю. Стовбури білять, дерева захищають від гризунів. Знімають і спалюють гнізда глоду.

Про автора

admin administrator