Що робити з немовлям під час неспання

Авторadmin

Що робити з немовлям під час неспання

Зміст:

Сон новонародженої дитини: режим сну та неспання, чому дитина не спить

Мама чотиримісячного Владика Марія вночі спить уривками — найчастіше сидячи на кріслі-гойдалці і тримаючи Владика на руках. Малюка складно укласти — одразу плач, вигинання.

Тож триває вже цілий місяць і невідомо, скільки ще триватиме — до 6 місяців, до року? Кажуть, що діти у три роки починають спати самі у своїх ліжечках.

А що ж робити до заповітних трьох років? Давайте розумітися!

Причина важкого засинання Владика – у неправильному режимі сну малюка. Істерики на засинання, неможливість вкласти дитину, часті нічні пробудження і ранні підйоми – це все наслідок неправильного режиму сну та неспання немовлят і дітей, що підросли.

Малюк не отримує достатньо відпочинку, перевтомлюється і через це не може сильно заснути. Тому, якщо ви зіткнулися з описаними проблемами, то варто коригувати режим дитини з урахуванням її віку та фізіологічних потреб.

Режим сну новонародженої дитини

До чотирьох місяців складно говорити про якийсь чіткий режим сну та неспання новонародженого малюка. У перші 4 місяці після народження дитина проживає неврологічне «дорослішання» та налагодження «сонних» процесів.

Режим сну у немовлят приблизно такий:

  • У перші кілька тижнів життя новонароджений може спати від 17 до 20 години на добу. Важливо стежити за часом неспання, тобто між снами малюка. Воно включає в себе годування, підготовку до сну та укладання. До двох місяців час неспання становить не більше 60 хвилин.
  • З 2 до 4 місяців сон скорочується до 14-16 годин на добу. А час неспання, навпаки, збільшується до 90 хвилин. Навіть перегул у 5-10 хвилин може викликати короткі сни та часті пробудження дитини.
  • До 3 місяців денні сни можуть бути по 20-30 хвилин або, навпаки, по 2-4 години. У кожному разі, у цьому віці це норма. Відрізки денного сну дитини почнуть подовжуватися до 40-60 хвилин після 3 місяців, які кількість скоротиться до 3-4.

Продовжуйте сон новонародженого хитання, грудьми, соскою, прогулянкою в колясці.

Бажано чергувати кожен спосіб заспокоєння малюка, щоб не виникла звичка до одного з них у майбутньому.

Якщо попередній сон все-таки був коротким, час неспання до наступного сну теж слід зменшувати мінімум на 15 хвилин.

Для налаштування внутрішнього годинника у новонародженого виносите його частіше на яскраве денне світло і приглушайте освітлення в нічний годинник. Надалі це допоможе налагодити режим сну та неспання немовляти.

РЕЖИМ СНУ ДИТИНИ після 4 місяців

Режим сну та неспання немовляти після 4 місяців буде більш чітким з підйомом о 6:00-7:00 ранку та раннім укладанням у період з 18:00 до 20:00 вечора.

При фізіологічному режимі денні сни слід влаштовувати у проміжки: 8:00-10:00, 12:00-14:00 та 15:30-17:00. У ці проміжки часу змінюється гормональне тло дитини – відбувається пік вироблення гормону сну мелатоніну. Температура тіла знижується, уповільнюються обмінні в організмі. Все це сприяє легшому переходу зі стану неспання в сон.

Щоб підібрати правильний час укладання, орієнтуйтесь на норми часу неспання малюка в кожному віці.

Для цього використовуйте таблицю з режимом сну дитини за місяцями:

У таблиці вказані усереднені норми, для вашого малюка вони можуть бути трохи більшими або меншими. Також час неспання з ранку та ввечері буде коротшим, ніж денний час неспання. Обов’язково слідкуйте за ознаками втоми малюка. До 6 місяців орієнтуйтеся на них, щоби не пропустити час легкого укладання.

Режим сну та годування дитини

Годування малюка в перші місяці життя будується на вимогу дитини. У цей період у мами встановлюється лактація і чим частіше малюк буде на грудях, тим більше пролактинових «каналів» відкриється. Тому режим сну та годування новонародженої дитини щодня буде різним.

До 4 місяців ми організуємо годування навколо снів. Найчастіше малюк їсть на пробудження і засинання, їсть на заспокоєння чи просто захотілося до мами. При тривалому часі неспання ще одне годування влаштовують у середині неспання.

Режим сну та годування вночі по місяцях:

  • До 3-4 місяців годуємо малюка 2-4 рази за 12 годин нічного сну.
  • Малюкам 5-7 місяців потрібно 1-2 годівлі за ніч.
  • До 10-12 місяців більшість дітей незалежно від типу вигодовування можуть спати всю ніч без пробуджень на годування.

Важливо розуміти, що про режим сну та харчування дитини йде з точки зору фізіологічних норм, коли малюк здоровий, добре набирає у вазі та розвивається.

Створення зрозумілого графіка снів та передбачуваного режиму дня дитини – це запорука його гарного самопочуття та настрою. Дитина, що виспалася, легше справляється з негативними емоціями і повсякденними труднощами. А ще швидше навчається навичці самостійного засинання.

Поділіться в х, який режим сну та неспання склався у вашого малюка?

Новонароджений не спить уночі: 7 можливих причин та поради педіатра щодо їх усунення

Останнє оновлення статті: 24.04.2018 р.

Запитайте будь-якого батька новонародженого, і він, ймовірно, скаже вам, що довгий, глибокий, мирний сон не входить до списку речей, які має їхня родина.

І це зазвичай нормально. Новонароджені не повинні спати багато годин поспіль уночі. Їхні маленькі організми просто не призначені, щоб функціонувати саме так. Але іноді безсоння новонароджених може здатися ненормальним, патологічним.

Діти та дорослі – всі прокидаються вночі, коли відбувається перехід через фази сну. Багато хто з нас просто перевертається, поправляє подушку і знову спить, але у немовлят можуть бути асоціації сну. Це означає, що якщо малюк засне у мами на руках, а потім прокидається один у колисці, він, швидше за все, засмутиться і забажає повернутися на руки, щоб знову заснути.

Або якщо немовлята засинають під час грудного вигодовування, їм знадобляться ті самі відчуття, щоб знову заснути.

  • Справді, є так багато фактів про звички сну у новонароджених, які батьки повинні знати, оскільки вони відрізняються від дорослих.
  • Необхідно зрозуміти причини та знайти рішення, які допоможуть вам подолати проблему сну у новонародженої дитини.
  • Можливо, це нормальна модель сну для дитини.
  • Пам’ятайте, що новонароджені повинні часто прокидатися, щоб їсти.

Справді, моделі сну новонародженого нічим не схожі на дорослі.

Сон новонародженого підпорядкований циклу: немовля прокидається, їсть, можливо, трохи не спить, а потім повертається в сон де завгодно від 30 хвилин до 2 – 3 годин.

Наведений нижче режим сну та харчування новонародженого (при грудному вигодовуванні немовляти) добре ілюструє цей циклічний образ сну:

  • 9:00 – пробудження та годування;
  • 10:00 – сон (30 – 60 хвилин);
  • 11:00 – пробудження та годівля;
  • 12:30 – сон (30 – 60 хвилин);
  • 13:30 – пробудження та годування;
  • 15:30 – сон (30 – 60 хвилин);
  • 16:30 – пробудження та годування;
  • 18:00 – сон (30 – 60 хвилин);
  • 18:30 – пробудження та годування;
  • 19:30 – короткий сон (20 – 30 хвилин);
  • 20:00 – годування та пробудження;
  • 21:30 – короткий сон (20 – 30 хвилин);
  • 22:00 – пробудження та годівля;
  • 23:30 – годування, одразу сон;
  • 3:30 – годування та повернення у сон;
  • 6:30 – годування та повернення у сон.

Чому не спить грудна дитина?

В результаті чекайте, що новонароджений часто прокидатиметься. Але якщо немовля погано засинає і виглядає втомленим, стає все більш примхливим, вам потрібно точно визначити причину безсоння новонародженого та надати відповідну допомогу.

Грудна дитина не спить, бо вона голодна

Це найпоширеніша причина, чому новонароджений погано спить. Немовля, що харчується сумішшю або грудним молоком, вимагає годування кожні 4 або навіть 2 – 3 години.

Крихітка може зголодніти, перш ніж прийде час наступного годування і він прокинеться з тієї ж причини вночі. Оскільки новонароджені діти мають невеликий шлунок, їм потрібні невеликі та часті прийоми їжі.

Грудне молоко швидше переварюватиметься, тому якщо ви годуєте грудьми, немовля частіше буде голодне.

Ви можете спланувати час годування таким чином, щоб він здійснювався безпосередньо перед сном. Якщо новонароджений не спить після годівлі, ймовірно, його шлунок переповнений і немовляті складно заснути. Продовжуйте годувати дитину частіше увечері, можливо, кожні 1-2 години. І інший варіант – можете розбудити малюка для годування, перш ніж лягати спати.

Новонародженому необхідно багато спати. Не спати він може лише кілька годин. Немовлята молодше 6 місяців зазвичай потребують короткого сні після 2 – 3 годин неспання. І це у кращому випадку. Деякі батьки можуть припустити, що чим більше стомлена дитина, тим легше вона засне. Насправді все з точністю до навпаки.

Навіть простий кидок у повітря може змусити малюка схвилюватися. Зріліші діти можуть стати гіперактивними через будь-який вплив шуму, іграшок або навколишнього середовища. Коли дитина перевантажена або перенапружена, вона почувається роздратованою, і, як наслідок, немовля спить вдень і вночі.

Створіть спокійну обстановку, яка допоможе дитині розслабитись. Ніжно помасажуйте його, заспівайте колискову. Розслаблююча ванна, тьмяне світло та контакт зі шкірою – все це корисні методи, щоб заспокоїти малюка. Батьки також повинні звернути увагу на свій настрій, тому що діти дуже тонко відчувають його.

Дитина погано спить вдень або вночі, тому що звик до заколисування

Це поширена причина, чому місячна дитина не спить. Якщо малюк звик до хитання на руках, поки не засне, то, коли він прокидається через годину, вам доведеться знову качати його. Цей процес може тривати знову і знову!

Це трапляється тому, що малюк ще не вміє справлятися з такими почуттями, як втома, голод і біль. Рух під час хитання допомагає заспокоїти роздратування та занепокоєння дитини.

Якщо з цієї причини місячна дитина мало спить, то, щоб допомогти їй розвинути вміння засипати в ліжечку, надайте безпечний об’єкт, наприклад м’яку іграшку або ковдру. Дитина торкатиметься об’єкта, що для нього означатиме безпеку та комфорт. Цей метод досить ефективний, коли місячна дитина не спить вдень.

Новонароджена дитина погано спить через рефлекс Моро

Рефлекс Моро часто унеможливлює безпроблемне занурення в сон. Напевно, ви вже спостерігали це. Дитина починає засипати, а потім раптово змахує ручками, тим самим лякаючи себе.

Спробуйте сповивати дитину, щоб вона не турбувала себе різкими рухами і змогла глибоко заснути.

Ще одна причина, чому немовля погано спить днем ​​або вночі. Немовлята дуже чутливі. Прорізування зубів, біль у животі, кислотний рефлюкс, застуда та кашель, а також багато хвороб викликають дискомфорт для дитини.

Не забувайте, що малюки не можуть повідомити, що у них болить голова або турбує біль у горлі. І коли малюк неспокійний, тому є причина. Намагайтеся з’ясувати конкретну причину та надати відповідну допомогу.

Це нормально, якщо малюк спить багато вдень і тому не хоче вночі. У таких випадках кажуть, що дитина день з нічною сплутала. Це може статися, коли малюк мало бачить денного світла. Немовлята мають розвивати цикл сну.

Вплив світла протягом дня допоможе дитині дізнатися слушний час, а спокійні ігри під час денного неспання дозволять «нагуляти» нічний сон.

Знайдіть сонячне місце у своєму будинку. Похід на ранкову прогулянку з дитиною теж хороша ідея. Не забудьте приглушити світло в дитячій до сну. Дитина логічно зв’яже світло з часом активності, а темряву – з часом сну.

Буває складно з’ясувати, чому дитина не спить вдень чи вночі. Якщо вам не вдається ідентифікувати причину, через яку малюк плаче і не спить, зверніть увагу на комфорт. Перевірте підгузок новонародженого. Можливо, він мокрий чи брудний. Може, дитина занадто закутана або, навпаки, роздягнута.

Бути батьком новонародженого є одночасно найважчим і чудовим заняттям. Але ми знаємо не з чуток, наскільки виснажливою буває спроба допомогти немовляті міцно заснути. Так, новонароджені повинні прокидатися для годування цілодобово, але батьки повинні м’яко заохочувати глибший сон дитини саме вночі.

Найчастіше на ранніх місяцях життя новонароджений не спить уночі протягом коротких проміжків часу.

Це може здатися вічністю, якщо батьки втомилися і перебувають у стані хронічного недосипання. На щастя, цей період триває лише кілька тижнів.

Також цілком ймовірно, що більшість причин, з яких малюк не спить у нічний час, є тимчасовими, а не надзвичайними ситуаціями.

У медичному співтоваристві зростає заклик до педіатрів звернути увагу на батьків, коли вони кажуть, що їхні діти не сплять. Якщо ви вважаєте, що дитина страждає від недіагностованої хвороби або алергії, розкажіть про це лікареві. Можливо, це ключ до того, щоб ви і ваше маля отримали такий необхідний відпочинок.

( 15

Сон новонародженого з 1 по 12 тиждень життя

Режим сну новонародженого

У перші дні свого життя малюк тільки спить і їсть. У нього немає суворого режиму сну, тому що новонароджений звикає до часу навколишнього світу.

Як правило, дитина спить на добу від 18 до 20 години. Цього часу вистачає для відновлення сил та енергії, яку витрачає малюк на пізнання зовнішнього світу, а також для розвитку всіх систем організму.

Фази та тривалість сну новонародженого 1 тижня життя

Сплять новонароджені діти майже добу. При цьому вони прокидаються кожні 2-3 години, щоб поїсти.

Ті малюки, яких годують грудьми, можуть прокинутися через 1,5 години. Адже грудне молоко перетравлюється 75 хвилин.

Вдень дитині необхідно для сну 9 годин, а на нічний відпочинок їй потрібно від 10 до 11 години.

Причини неспокійного сну у новонародженого першого тижня життя

Ніч у малюка цього віку настає о 21 годині і закінчується о 9 ранку. Саме в цей період новонароджений має міцно спати. Але не забудьте, за ніч його потрібно погодувати 3-4 рази.

Денний та нічний режим сну може бути порушений, якщо в кімнаті душно.

Потрібно провітрювати приміщення.

Також, щоб сон немовляти був міцним, необхідно сповивати його. Йому має бути затишно, тепло, але не спекотно.

Скільки має спати дитина на другому тижні від народження?

Режим сну немовля віком два тижні

Двотижневе маля спить на добу від 18 до 20 годин. У цей час він зростає. Його організм розвивається, починають адаптуватися всі системи, здебільшого нервова. Крім того, під час сну з’являється енергія, яку дитина витрачає на пізнання навколишнього світу.

Фази та тривалість гарного сну у немовляти другого тижня життя в нічний та денний час

Вдень новонароджений спить від 8 до 9 години, а вночі — від 10 до 11. Його сон переривається для того, щоб поїсти.

Зауважте, через 1,5-2 години прокидаються немовляти. А ті діти, які годують сумішами, можуть проспати до 3 годин.

Чому погано спить чи не спить дитина на другому тижні життя?

Грудничок може погано спати з кількох причин.

  • По-перше , йому може стати спекотно. Слідкуйте, щоб під ковдрою йому було тепло. А щоб було затишно, спробуйте сповивати малюка.
  • По-друге , впливає температура в приміщенні. Щоб у кімнаті було душно, слід її провітрювати.

Як і скільки сплять новонароджені діти третього тижня життя?

Режим сну та неспання у немовлят у віці трьох тижнів

У цьому віці діти починають виявляти активність. Вони можуть ворушити усвідомлено руками, підняти на кілька секунд голову і подовгу дивитися на предмет, що цікавить. Причому діти прокидаються до належного часу, розрахованого для годівлі, і лягають спати не відразу, як поїли, а пізніше.

Щоб набратися сил, діти потребують 18 годин на добу міцного сну.

Фази та тривалість сну у новонародженого трьох тижнів життя вночі та вдень

Тритижневе маля стабільно вдень спить 8 годин, а вночі 10. При цьому прокидається кожні 2-3 години, щоб підкріпитися та розглянути зовнішню обстановку.

  • Багато матусь помічають, що найміцніший сон у малюків з 11 вечора до 9 ранку.
  • Чому дитина погано спить у віці 3 тижнів життя
  • Грудничок може не спати через те, що відчуває дискомфорт.
  • Наприклад, йому може бути спекотно.

Зазвичай малюків сповивають і накривають зверху ковдрою. Щоб перевірити, чи не спекотно малюку, варто засунути за комір палець. Якщо спинка не спітніла, значить все гаразд.

Перевірити це можна по замерзлому носику.

Скільки в нормі спить дитина четвертого тижня після народження?

Особливості денного та нічного сну у немовлят чотирьох тижнів

На місяць дитина вже починає розуміти, що таке день та ніч. В нього виробляється режим сну.

Всього за добу малюк відпочиває 18 годин. Цього часу достатньо для зростання та розвитку організму, а також щоб відновити витрачені сили на пізнання нового світу.

Тривалість та фази сну чотиритижневого новонародженого

Вже на місяць у малюка утворюється 4 денні періоди сну, і один нічний.

Загалом удень малюки сплять 8 годин. Цей час ділиться на два ранкові періоди по 3 години, і два вечірні поверхневі сні — по 30-40 хвилин.

Багато матусь помічали, що їхні діти сплять чотири рази по дві години. Ця звичка негативно впливає на психоемоційний стан дитини.

  1. Вночі діти сплять по 10:00.
  2. Порушення сну у новонародженого 4 тижнів життя: основні причини
  3. Новонароджений може спати з кількох причин.
  • По-перше , йому може заважати зовнішній подразник типу музики чи розмови. Бажано стежити за навколишніми факторами.
  • По-друге , дитині може бути холодно або спекотно. Його необхідно сповивати так, щоб він почував себе затишно.
  • По-третє , можуть вплинути на сон кімнатні умови, наприклад, задуха або вологість. Потрібно перед сном провітрювати приміщення.

Як сплять новонароджені діти на п’ятому тижні життя?

Графік сну п’ятитижневої дитини

Дитина цього віку спить 18 годин на добу. Цього часу вистачає, щоб поповнити запаси сил та енергії.

  • Малюкові п’яти тижнів потрібно вже більше батьківської уваги, так як він може спати до 3-4 годин щодня.
  • Крім того, малюк дотримується 4-разового денного сну та 2-разового нічного.
  • Тривалість та фази сну немовлят у 5 тижнів життя у нічний та денний час
  • Вдень сон дитини ділиться на 4 періоди і становить 8 годин.

Як правило, у перші два денні періоди малюк спить по 3 години, а в останні два вечірні періоди – по 30-40 хвилин. Цього часу вистачає, щоб виспатися і не йти в глибокий сон.

Вночі матусі можуть спати спокійніше, так як протягом 10 годин чадо потрібно буде погодувати 1-2 рази.

Чому дитина неспокійно спить чи зовсім не спить у 5 тижнів?

  • Частою причиною поганого сну є задушлива кімната. Перед тим, як укладати дитину, слід її провітрити.
  • Також не спати малюк може через незручну подушку або пухову ковдру. Бажано перевіряти, чи не жарко чи не холодно йому.
  • А ще причиною неспокійного сну можуть бути болі в животі. Вони виникають через те, що мама, що годує, з’їла продукт, який раніше не вживала.

Скільки має спати немовля на шостому тижні життя?

Режим сну у дитини шести тижнів життя в нічний та денний час

До 6 місяців у новонародженого формується стабільний режим сну та неспання.

Вдень дитина продовжує спати 4 рази. А вночі може перериватися 1-2 рази на годування.

Загалом за добу малюк спить 18 годин. Цього часу вистачає, щоб набратися сил і почати пізнавати навколишній світ.

У цьому віці дитина вже самостійно тримає голову у вертикальному положенні, стежить за предметами, повертаючи шию.

Скільки повинен спати немовля в 6 тижнів за часом?

Денний сон малюка ділиться на 4 періоди і становить 8 годин. Малюкові потрібно два глибоких сну по 3 години і два поверхневі по 30-40 хвилин.

А нічний сон дитини обмежується десятьма годинами. При цьому він теж може бути розділений на 2-3 періоди, тому що дитину необхідно годувати і вночі.

Чому дитина 6 тижнів неспокійно спить уночі/вдень?

  • Найпоширенішою причиною поганого сну у дитини цього віку є неправильні асоціації засинання. Тобто він може прокинутися вночі, заплакати і заснути лише після того, як його похитають чи візьмуть на руки.

Лікарі рекомендують привчати малюка засипати самостійно. Тобто укладати його треба в окреме ліжечко, але не в батьківську постіль.

  • Малюк може прокинутися від здригань. Від них рятує сповивання.
  • До речі, причинами поганого сну можуть стати задуха в кімнаті або хвороба.

Скільки в нормі має спати дитина семи тижнів від народження?

Режим сну у дітей у семитижневому віці вдень та вночі

У 7 місяців дитина починає енергійно проявляти себе.

Батьки повинні привчити його до активних ігор у першій половині дня, і до спокійних занять після обіду. Тоді малюк добре засне.

За добу дитині цього віку вистачає для сну 18 годин. Якщо ваше чадо спить довше, то, можливо, почувається погано.

  1. Від режиму сну та неспання малюк не повинен відучуватися.
  2. Скільки і як має спати дитина в 7 тижнів?
  3. Денний сон 7-тижневого малюка не відрізняється від 6-тижневого.
  4. Відпочинок ділиться на 4 періоди: 2 по 3 години та 2 по 30-40 хвилин.
  5. Бажано, щоб перші періоди глибокого сну проходили першу половину дня, а другі поверхневі періоди ввечері.

Усього за день малюк може спати до 8 години. А на нічний відпочинок йому потрібно 10 годин.

Чому дитина погано спить у нічний та денний час у сім тижнів життя: причини

Про активні ігри ми писали вище, вони мають проходити вдень.

А ще однією причиною поганого сну є незручна подушка чи матрац. Так як немовля вже починає рухатися, то, звичайно ж, може сповзти під час сну і лягти, як йому заманеться.

У цій проблемі батьків рятує сповивання. Укутавшись у теплий плед, дитина не захоче нікуди повзти та ворушитися.

До речі, а ще сповивання запобігає здриганню малюка.

Скільки спить новонароджена дитина на восьмому тижні життя?

Графік сну у дітей у віці восьми тижнів у денний та нічний час

Режим сну у дітей 8 тижнів не відрізняється від режиму малюків 5,6,7 тижнів. Як правило, їм потрібно щодня для відпочинку 18 годин.

  • Малята вже можуть тримати голову у вертикальному положенні або лежачи на животі.
  • Крім того, діти вже розрізняють поняття дня та ночі.
  • Фази сну та тривалість у дитини у віці 8 тижнів

У цьому віці малюки сплять уночі по 10 годин. Мамочки встають до них лише 1 раз, щоб погодувати і переповити.

А вдень діткам вистачає 8 годин для сну. Він ділиться на 4 періоди: 2 глибоких сну по 3 години та 2 поверхневі по 30-40 хвилин.

Порушення сну у дитини на 8 тижнів життя: причини

Як правило, у віці малюк спить спокійно. Але якщо його потурбує зовнішній подразник, голос чи музика, він прокинеться.

  • Також причиною поганого сну може стати хвороба. Коли дитині погано, вона не спатиме.
  • Крім того, якщо йому буде спекотно чи холодно, дитина може почати плакати.
  • А ще причиною може стати задуха у кімнаті. Провітрюйте приміщення за півгодини до сну.

Як і скільки спить дитина на дев’ятому тижні життя?

Графік правильного сну у дітей 9 тижнів життя

Стабільний 4-разовий денний відпочинок також зберігається у 9-тижневих дітей. Але за часом він зменшується на 1:00.

А нічний сон не змінюється. Усього ж малюкам потрібно для відпочинку 17 годин.

  1. Сили їм потрібні для того, щоб вивчати навколишній світ, навчитися тримати голову і спиратися на передпліччя, лежачи на животі, а також повертатися на бік.
  2. Скільки має спати дитина за часом вдень та вночі?
  3. Тривалість денного сну дитини змінюється на 1:00 і становить 7 годин.

Крім того, дитина спить 4 рази на день: 2 глибоких сну по 2-3 години і 2 поверхневі по 30-40 хвилин. Як правило, перші проходять до обіду, другі після.

А нічний час не змінюється. Для сну дитині вистачає 10 годин. Звичайно ж, вночі матусі доведеться стати 1 раз для годування.

Чому немовля 9 тижнів погано спить вдень чи вночі?

  • Щоб дитина міцно спала, укутайте її в м’яке тепле простирадло, а потім накрийте ковдрою (якщо в кімнаті холодно).
  • Зверніть увагу на зовнішні подразники – музику, радіо, телевізор. Вимкніть їх.
  • Перед тим як класти дитину в ліжко, провітріть кімнату, раптом йому буде задушливо.
  • І, звичайно ж, привчіть малюка засипати самостійно. Він не повинен прокидатися, щоб відчути ваші руки чи похитування.
  • До речі, причиною поганого сну можуть бути біль у животі та інші хвороби.

Як повинна спати немовля на десятому тижні від народження?

  • Скільки має спати дитина вночі та вдень?
  • Як тільки у малюка збільшилася зона огляду через те, що він навчився тримати голову, лежачи на животі, він починає стежити за навколишніми предметами.
  • Щоб у малюка було багато сил і вистачало енергії на 7 годин щоденного неспання, на добу він має спати щонайменше 17 годин.
  • Тривалість та фази сну у дитини віком 10 тижнів

Денний сон немовля розділений на 4 періоди, з них 2 глибоких сну по 2-3 години і 2 поверхневі сни по 30-40 хвилин. Бажано, щоби перші припадали на день, а другі на вечір.

На нічний відпочинок малюкам потрібно 10 годин. За ніч мама може потривожити своє дитя 1 раз, щоб нагодувати.

Чому дитина не може спати вдень чи вночі, що її турбує?

Часто причиною порушення сну є біль у животі. Мама немовля повинна стежити за тим, що вона їсть. Дитину на штучному вигодовуванні можна перевести на іншу суміш.

Також погано спати дитина може через незручний матрац, гарячу ковдру, задушливу кімнату або просто голод.

Скільки має спати дитина на одинадцятому тижні життя?

Режим сну у дітей віком 11 тижнів життя в нічний та денний час

Графік сну в дитини на цьому віці майже змінюється. За добу малюк повинен спати 16-17 годин.

«Гуляє» він уже трохи довше, ніж звичайно, і може спати менше вдень. Крім того, 4-разовий денний сон зберігається. Він необхідний, щоб дитина мала сили на активні ігри.

Фази сну та тривалість у немовляти у віці 11 тижнів

У дітей цього віку денний сон поділено на 4 періоди. Малята сплять 2 рази у першій половині дня по 2-3 години та 2 рази у другій половині дня по 30-40 хвилин. Зауважте, нічний режим у дітей 11 тижнів не змінюється, він становить 10 годин. Годувати також можна 1 раз на ніч.

Чому дитина в 11 тижнів життя погано спить вдень чи вночі: причини

Причиною порушення сну може стати перевтома. Малюк може перетрудитися, лежачи на животі, тримаючи головку. Також перевтома з’явиться через напруження м’язів, адже дитина у цьому віці намагатиметься доповзти до іграшок і повернутись на бік.

Також причиною поганого сну може бути голод, задуха в приміщенні, жорсткий матрац, незручна подушка, спека, холод, нічні здригання або хвороба.

Сон дітей на дванадцятому тижні від народження

Особливості денного та нічного сну у немовлят 12 тижнів

До трьох місяців дитина повинна навчитися не тільки тримати голову, а й рухати нею убік: вгору, вниз, праворуч, ліворуч. Також він повинен спиратися на передпліччя, лежачи на животі і повертатися на бік.

  1. Для того, щоб немовля було в хорошому настрої і в нього вистачало сил і енергії на розвиток власних здібностей, йому знадобиться 16-17 годин сну.
  2. При цьому його 4-разовий денний сон також має зберігатися.
  3. Фази сну та тривалість у дітей 12 тижнів життя
  4. Багато матусь помічають, що сон дитини на 3 місяці не триває більше 4 годин поспіль.

Незважаючи на цей режим, денний відпочинок проходить у 4 періоди. Діти сплять 2 рази по 2-3 години в першу половину дня, а після обіду 2 рази по 30-40 хвилин. Норма денного сну для дитини 12 тижнів становить 6-7 годин.

А нічний графік малюка не змінюється, йому потрібно 10 годин для сну. При цьому дитина може проспати всю ніч і не прокинутися, щоби підкріпитися.

Причини поганого сну у дітей 12 тижнів

  • До цього віку діти мають спати самостійно. Їх не потрібно заколисувати чи брати на руки. Малюк не зможе заснути, якщо батьки змінили тактику заколисування.
  • Порушитись сон може ще через хворобу, часто у дітей болить животик.

Також причинами поганого сну є задуха чи вологість у кімнаті, холод, спека, незручні постільні предмети (подушка, матрац, ковдра), зовнішні подразники (музика, телевізор, голос, телефон).

Корисна стаття про сон немовлят

Розмовляючи з мамами про їхній день з дитиною я часто чую, що їхнє маля не спить зовсім, або спить так мало, що неможливо хоч щось зробити за цей час.

Через це молоді мами впадають у смуток, усвідомлюючи неможливість планування їхнього дня в таких умовах. Насправді не все так погано.

Саме такі, звичайні, не схожі на правильних немовлят із книг, малюки, все-таки сплять протягом дня, і якщо мама чуйна до ритмів малюка, вона матиме до 6 годин вільного часу за день! Віритися насилу, скажете Ви?

Приготуйтеся, тепер Ви як ніколи близькі до порядку та розміреності Вашого дня

Багато мами думають, що для того, щоб дитина спала добре, потрібно застосовувати жорстокі методи, не привчати до рук і залишати малюка, що плаче, без уваги. Я сама крайня противниця таких методів.

Батьки пишалися, що виховали мене «по-Спокій» і я була адаптивною дитиною, ось тільки психологічні проблеми, які ще тоді почали вирішуватися до 30-ти років за допомогою фахівців.

Тому я вибираю та підтримую лише природні, дружні до дитини методи.

Маленькі діти не схильні дотримуватися режиму, але вони мають дуже чіткі ритми. Знаючи їх Ви будете чітко орієнтуватися, коли і приблизно скільки буде спати і спати Ваш малюк. Чи спатиме він на грудях або відвалиться на довгий сон. Знаючи ритми малюка Ви нарешті зможете спланувати свій день, приготувати їжу, забратися та відпочити до приходу чоловіка.

Проблеми зі сном

Відразу після народження дитина, як правило, спить добре, прокидається, смокче груди і засинає знову без жодної участі мами. Приблизно після 40-го дня багато мами помічають, то малюк засинає вже не так легко, і до кінця другого місяця починаються проблеми зі сном.

Малюк не спить, вередує, починає смикати груди. Можливо, це відбувається тому, що в цей час у малюка починає вироблятися гормон, що регулює сон.

Це відбувається у віці між другим і четвертим місяцями, і саме в цьому проміжку у дитини встановлюється його індивідуальний ритм сну та неспання.

Відразу хочу зупинитися на характері снів

У немовлят більша частина сну поверхнева, тому справжній час сну треба рахувати з моменту, коли малюк заплющив очі до того, як він їх відкриє. Навіть якщо малюк більшу частину цього часу смоктав груди, це теж був повноцінний сон .

Сни у немовлят бувають двох типів – короткий та довгий. Короткий сон – це сон тривалістю від 15 до 40 хвилин. Як правило дитина починає смоктати груди, заплющує очі і засинає прямо з грудьми в роті, але не відпускаючи її.

Як тільки мамі вдається таки звільнити сосок, дитина прокидається через 5-10 хвилин. Це короткий сон. На час цього сну найкраще планувати справи, які можна робити сидячи з малюком на грудях , наприклад почитати книгу, послухати семінар, перевірити листування. Можна навіть працювати на комп’ютері, якщо попередньо розмістити малюка у слінг.

Другий вид сну – довгий. Він складається із 2-3 коротких снів. Якщо малюк спить 15 хвилин у короткий сон, його довгий сон буде складати близько 45 хвилин. А якщо дитина спить 40 хвилин у короткий сон, то швидше за все вона спатиме півтори-дві години.

Деякі малюки сплять безпробудно весь цей час, але багато хто прокидається, коли закінчується фаза короткого сну, і посмоктавши груди засинають далі. Під час довгого сну малюка найзручніше лягти з ним у ліжко відразу після того, як він закрив очі.

При годівлі лежачи Ви потихеньку дістаєте руку з-під голови дитини, і, як тільки він відпускає сосок, Ви легко встаєте з ліжка, не турбуючи малюка.

Подбайте про те, щоб він не скотився з ліжка та насолоджуйтесь свободою! На цей час можна запланувати час для себе, заняття спортом, спільний час зі старшою дитиною.

Сни чергуються протягом дня наступним чином: довгий-короткий. Іноді дитина випадково прокидається, і замість довгого сну виходить коротка. Тоді наступного разу він спить довгий сон.

Поговоримо про час

А тепер найважливіше, скільки часу проходитиме між снами. Цей час індивідуально і залежить від темпераменту, віку та потреб вашого малюка.

У два-три місяці дитина може спати досить невеликий час. Як правило в ранковий час це зовсім небагато, близько 30-40 хвилин, може бути трохи менше або трохи більше. Після першого денного сну цей проміжок трошки збільшується і продовжує збільшуватися після кожного сну.

Тут є тільки одне правило – неспання 3-х місячного малюка не повинно тривати більше двох годин, для шестимісячного малюка цей час буде близько 3-х годин. Якщо дитина «перерегулює» більше належного, їй ставати ще важче заснути. Більше того, він стає дратівливим і може відмовлятися від грудей.

Це збільшує проблему тим, що для засинання йому потрібні груди, а від того, що довго не спала дитина не може на грудях сконцентруватися і кидає її. У таких випадках допомагає сповивання, заколисування під грудьми і іноді включений пилосос.

Але краще чітко реагувати на перші ознаки сонливості малюка і відразу ж його укладати спати.

Якщо малюк спить погано

Буває так, що деякі діти зовсім погано сплять і не вписуються в жодні ритми. Майже у кожному з цих випадків можна знайти і вирішити причину такого стану малюка .

  • На першому місці серед завад дитячого сну стоїть харчова алергія.

Малюк чутливий до якогось продукту в харчуванні матері, і це не завжди виражається як висип чи червоні щічки.

Серед симптомів алергії в першу чергу йдуть: часті примхи, безпричинні плачі, «гази», надмірна пітливість, занадто рідкий стілець або запори, розлад сну, часто виникають попрілості, почервоніння і сухість шкіри, екземи.

Якщо у Вашого малюка поганий сон і є деякі із зазначених симптомів, то в першу чергу необхідно прибрати зі свого раціону продукти, що найчастіше викликають алергічну реакцію у дітей.

Це як правило молочні продукти, особливо цільне молоко, яйця та курка, горіхи та насіння, шоколад, чай, кава, кукурудза, пшениця та деякі інші. Для того, щоб організм дитини повністю очистився від впливу алергії, потрібно близько двох тижнів , тому прибирати певний продукт з харчування необхідно на термін, не менше двох тижнів.

  • Друга найчастіша причина поганого сну у малюків – це рефлю.

Рефлю – це стан, коли кислота піднімається зі шлунка в стравохід. Буває, що малюк часто зригує, а буває зригування немає взагалі.

Рефлю часто буває спровоковано застосуванням суміші в перші дні життя малюка або чутливістю до коров’ячого білка в раціоні матері. Викид кислоти зі шлунка посилюється в положенні лежачи або коли ніжки і тіло малюка знаходяться під кутом 60 градусів.

Наприклад часто можна бачити, що дитина не може сидіти в автокріслі, або відригує при зміні памперса. Якщо у дитини рефлю, то в цьому випадку допомагає годувати його часто, але потроху. Наприклад давати йому злегка зціджені груди, або давати кілька разів поспіль одну і ту ж груди.

Такі діти віддають перевагу вертикальному положенню, у тому числі і для сну, тому швидше за все будуть довше спати, якщо їх розмістити в слінгу вертикально.

Часто діти з рефлю не хочуть перебувати у слінгу з кільцями, оскільки у ньому рефлю може посилюватися. При укладанні малюка допомагає підняти узголів’я ліжка приблизно на 30 градусів, але так, щоб малюк не опинився в напівзігнутому стані.

Один із факторів, який провокує рефлю – це коров’ячий білок. Тому якщо дитина має такий стан, то найкраще виключити з раціону молочні продукти на деякий час.

Рефлю зазвичай посилюється до 3-4 місяців і починає знижуватися місяців до восьми.

  • Крім цих станів, деякі діти більш чутливі, ніж інші.

Дитина може турбуватися від надмірно теплого одягу, або від складу тканини, його можуть турбувати шви в одязі (особисто моя дитина терпіти не могла шви в носках). Тому якщо у вас мало спляча дитина, то можливо варто переглянути її одяг.

Зараз немає певних стандартів, скільки має спати дитина на добу. Це досить індивідуально. Важливо звертати увагу не на загальну тривалість сну, а на його регулярність, так, щоб нервова система малюка, що не дозріла, не перевантажувалася і могла б регулярно відновлюватися.

Тривалість денних снів часто впливає на нічний сон

Якщо дитина погано і мало спала вдень, то з більшою ймовірністю вона буде дуже неспокійно спати вночі і частіше прокидатися. Тому важливо приділяти увагу повноцінному денному сну, щоби малюк не перезбуджувався і спокійно спав ночами.

Як же змінюватимуться ці ритми з дорослішанням дитини?

Сни не змінюватимуться, збільшуватимуться проміжки між ними. Ви помітите, що дитина хоче спати у звичний час, але укласти її ставати важче. Звичайний час засипання малюка зазвичай становить близько 20 хвилин.

І коли укладання стають довшими, то значить варто трохи збільшувати час неспання малюка. У середньому до 6-8 місяців у дитини залишаться 3 сну, а до року залишиться тільки два.

З одного боку, снів буде менше, але дитина буде спати вже міцніше, і не так часто потребувати мами під час сну. Тому загальний вільний час мами залишиться приблизно тим самим.

Насамкінець мені хочеться сказати, що найбільш здорове для дитини засинання – це на руках у мами, сосячи при цьому груди. Груди це так само перше, чого малюк буде потребувати при прокиданні. Не пропускати ці годування дуже важливо, тому що в решту часу дитина вже буде набагато менше прикладатися, і надолужувати час ссання вже ночами.

Тому найкраще не намагатися скоротити ссання на «засип» та «просип», а використовувати цей час із користю для себе. Можна покласти в узголів’я ліжка книгу, взяти з собою телефон або планшет із навушниками, або просто полежати із заплющеними очима . Це той час, який ви будете з сумом згадувати тоді, коли ваше маля вже більше не спатиме вдень.

Тепер, коли ви знаєте, як утворюються ритми снів та неспань, Ви можете починати спостерігати за Вашим малюком, і незабаром Ви станете експертом свого часу!

Розумійте Вашого малюка, будьте щасливі та любите близьких!

Грудна дитина погано спить: як допомогти втомленій мамі та покращити якість дитячого сну

Немає видовища прекраснішого і зворушливішого, ніж міцно сплячий немовля. Здавалося б — ось воно, щастя — таке просте і таке величезне… І лише батьки цього сплячого немовляти знають, чого їм варте часом це «щастя», і як важко зберігати присутність духу та терпіння, якщо немовля погано спить…

Що потрібно батькам від дитини? Швидке засинання та спокійний тривалий сон. Дивно, але дітям від батьків потрібне те саме. Причому вони починають цього потребувати набагато раніше, ніж ви могли б подумати. Так-так, багато малюків дуже чутливі до режиму своєї мами і, що найголовніше, до нестачі сну у неї. І що дивно – не тільки після народження, а й до нього!

Виявляється, що ритм «сон-неспання» закладається у майбутніх немовлят ще у внутрішньоутробному періоді, приблизно з 18 тижнів розвитку.

У цьому віці крихітний зародок у всьому залежить від матері, тому вагітним жінкам обов’язково треба намагатися висипатись, особливо вночі. А також майбутнім мамам вкрай корисно лягати спати і вставати одночасно.

Надалі ця звичка допоможе створити правильний режим сну у новонародженого, а пізніше і у немовляти, і у старшої дитини.

Таким чином, якщо ваш немовля погано спить, «туго» засинає і неспокійно прокидається, цілком можливо – це він «крочить маминими стопами»…

Норми в цифрах: скільки має спати немовля

Щойно народилася дитина зазвичай спить більшу частину доби: 20-22 години. Він прокидається на 20-40 хвилин, щоб поїсти та поспілкуватися з мамою, та майже миттєво засинає знову. З віком кількість сну зменшується, і немовля 1-3 місяців спить вже по 15-18 годин на добу (3-4 рази по 40-90 хвилин вдень та вночі).

До 6-місячного віку малюки переходять на два денні сну, а загальний час сну зменшується ще на 1,5-2 години. У період із року до півтора року малюк поступово переходить на 1 денний сон і спить близько 13-14 годин на добу.

Якщо немовля погано спить на регулярній основі, не добираючи свій годинник, це може негативно позначитися на здоров’ї, зростанні та розвитку малюка.

Чим загрожує дефіцит сну

Дефіцит сну, навіть на 1-2 години на добу, негайно впливає на стан дитини. Погіршується настрій, з’являються капризи (а часом і довгий істеричний плач, від якого всяке серце мами розбивається на уламки), знижується апетит.

Хронічний дефіцит сну здатний провокувати як психологічні, а й соматичні порушення.

Є дані про те, що діти, що постійно недосипають, частіше хворіють, більше норми зригують при годівлях, гірше розвиваються, схильні до ожиріння в майбутньому.

Більше того, втома, що накопичується через дефіцит сну негативно впливає на… наступний сон, заважаючи швидко і міцно заснути.

Виходить замкнене коло: втомлений за день немовля важко засинає, погано спить, часто прокидається, не може відпочити за ніч, ранок зустрічає сонним, плаксивим і примхливим, потім вдень знову погано спить і знову не може заснути вночі.

Тому перше правило здорового нічного сну дитини (не тільки, до речі, немовляти, а й дітлахів аж до 5-6 років) – це міцний та достатній денний сон.

Нестача сну у немовляти часто призводить до тривалих істериків, які, у свою чергу, заважають дитині міцно і вчасно заснути.

Режим дня. У кожного малюка свій порядок дня: мамі треба просто придивлятися, коли у малюка починають з’являтися явні ознаки сонливості. Зазвичай це відбувається приблизно в той самий час і вдень, і ввечері. Обчисливши цей природний для малюка час відбою, батькам слід регулярно укладати дитину саме в цей час.

Природно, якщо на цей час у вас вже заплановані походи в басейн, масаж або розвиваючі заняття – доведеться все перенести або скасувати, тому що зараз для немовляти сон важливіший за все інше.

Головне – день у день починати заспокоювати і заколисувати малюка в одну і ту ж годину, привчаючи організм дитини до того, що в цей час настав час лягати спати.

Зручне місце для сну. Малюкові має бути зручно спати. Це означає, що ліжко не повинно бути надмірно м’яким, ковдру треба підібрати легеню, а про подушку слід взагалі забути на найближчі 1,5-2 роки.

Температура в дитячій не повинна перевищувати 19 ° C, вологість повітря повинна досягати 60-70%. Навесні та влітку вікно в кімнаті можна залишати відкритим (тільки затягніть його сіткою від комах!), восени та взимку приміщення, де спить дитина, треба провітрювати за 30-40 хвилин до сну, а потім закривати вікно.

Багато дітей денні сни проводять на балконі або на вулиці, під час прогулянки.

Ритуал засинання. Монотонні дії, а також звичні звуки, явища та предмети заспокійливі діють на дітей.

Можна навіть висловитись точніше — «присипляюче»! Недарма малюки вимагають читати їм ті самі казки, співати ті самі пісні, і горе тому батькові, хто спробує хоч словом відійти від знайомого дитині тексту. Так і із засипанням.

У перші 6-8 місяців життя більшість дітей засинає вдень під час годування: у маминих грудей або з пляшечкою. Після півроку дитину краще поступово відучувати від зв’язку «їжа-сон», запроваджуючи інші ритуали.

Вони у кожного свої: одна й та сама колискова пісенька, читання улюбленої книги чи один і той самий масаж — варіантів багато. Увечері як ритуал можна використовувати купання – воно і заспокоює нервову систему малюка, і приносить фізичну втому.

Використання соски безпосередньо в хвилини засипання – теж свого роду ритуал, дуже ефективний і корисний, якщо немовля погано спить.

І не бійтеся, що малюк звикне і потім взагалі не зможе спати без пустушки – є безліч розумних і неважких способів відучити дитину від цієї звички.

Годування на сон прийдешнього. І, звичайно, дитина, укладаючись спати, має бути ситим: голодні діти гірше засинають (якщо взагалі засинають) і частіше прокидаються з плачем та занепокоєнням.

Тому за 20-30 хвилин до укладання в ліжко немовля треба нагодувати – мамине молоко або адаптована суміш дадуть малюкові не тільки почуття ситості, але й фізичної втоми, що теж сприяє швидкому засипанню.

Всі ці нехитрі, на перший погляд, поради можуть надати величезну послугу батькові, чий немовля погано спить і вдень, і вночі.

Налагодьте режим дня, більше гуляйте з малюком на свіжому повітрі, купайте його перед сном, а потім після ситого вечірнього годування – намагайтеся плавно заколисувати під одну і ту ж мелодію або колискову, яку ви використовуєте вже не перший десяток разів.

Ви і самі здивуєтеся, якими корисними виявляться для вас ці поради, якщо ви виявите належне батьківське терпіння, ласку та кохання…

1 березня 2018 ·
Поліна Сошка ·
Getty Images

Як не спати всю ніч без кави і бути бадьорим

Кожному з нас хоча б раз у житті треба було не спати всю ніч. Але як витримати 8 годин неспання у темну пору доби, коли хочеться в ліжко? Без підготовки тут не обійтись. Щоб дожити до ранку, пропонуємо 19 способів, як провести безсонну ніч. Також розповімо, що слід зробити напередодні підтримки бадьорості.

Застерігаємо від подібних експериментів людей із хронічними захворюваннями, при яких пропущена ніч може погіршити самопочуття та стан здоров’я.

  1. Що робити, щоб не спати вночі
  2. 1. Додайте світла
  3. 2. Провітрюйте приміщення, де не спатимете
  4. 3. Вмивайтеся холодною водою
  5. 4. Слухайте музику
  6. 5. Сидіть на незручному стільці
  7. 6. Дивіться смішні або захоплюючі відео
  8. 7. Займіться домашніми справами
  9. 8. Гуляйте
  10. 9. Вирішуйте головоломки
  11. 10. Пийте воду
  12. 11. Робіть перекушування
  13. 12. Виконуйте легкі фізичні вправи
  14. 13. Проведіть дихальну гімнастику
  15. 14. Грайте у комп’ютерні ігри
  16. 15. Знайдіть однодумців
  17. 16. Масируйте вуха та голову
  18. 17. Скористайтеся ароматичними оліями
  19. 18. Уникайте ритуалів, пов’язаних зі сном
  20. 19. Перемикайтеся між справами
  21. Як готуватися до безсонної ночі
  22. Що не можна робити безсонною ніччю
  23. Що не можна робити після безсонної ночі
  24. Як не спати всю ніч лежачи
  25. Що випити, щоб не спати всю ніч
  26. Чи можна не спати всю ніч часто

Що робити, щоб не спати вночі

1. Додайте світла

Темрява та приглушене світло стимулюють мозок виробляти мелатонін – гормон сну, який налаштовує організм на відпочинок. Щоб не заснути відразу після 0:00, заздалегідь увімкніть яскраве світло у приміщенні, де проводитимете час уночі. Включене світло обдурить внутрішній годинник організму і пригнічуватиме вироблення мелатоніну.

2. Провітрюйте приміщення, де не спатимете

Нестача свіжого повітря може посилити бажання прилягти в ліжко. Щоб цього уникнути, не забувайте провітрювати кімнату, в якій мають намір не спати вночі. У теплу пору року краще взагалі не закривати вікна для циркуляції повітря у будинку. Коли на вулиці холодно, рекомендується відкривати вікна 1 раз на годину на 5-10 хвилин протягом усієї безсонної ночі.

Важливою є й температура повітря в кімнаті. Для підтримки нічної бадьорості оптимальні значення – 17-19 С. Дотримуватись такої температури допоможе кондиціонер . Якщо його немає, орієнтуйтеся на власні відчуття – вам має бути трохи прохолодно, перебуваючи в домашній одежі.

3. Вмивайтеся холодною водою

Під час безсонної ночі слід 1-2 рази на годину обполоснути обличчя та бажано шию. При сильній сонливості це рекомендується робити частіше.

Якщо немає протипоказань, підбадьоритися можна за допомогою холодного душу, але не більше 1 разу за ніч. При цьому сеанс водних процедур має бути короткочасним. Після нього обов’язково слід насухо витертись рушником, особливо, якщо вдома холодно.

Холодний душ запускає стресову реакцію і натомість звуження судин. Тому протипоказанням до прохолодного чи контрастного душу є серцево-судинні захворювання. Перед використанням слід проконсультуватися з лікарем.

4. Слухайте музику

Гучна музика, що викликає емоційне піднесення, знижує почуття втоми. Щоб не заважати сусідам та домочадцям, використовуйте навушники. Виставте гучність так, щоб звук був досить гучний і комфортний для тривалого прослуховування.

Заздалегідь складіть плейлист з енергійною музикою. Якщо в безсонну ніч ви збираєтеся працювати, підбирайте треки без слів, бажано в жанрах рок, реп чи електроніка. Динамічна музика без речитативу не дасть заснути та допоможе сконцентруватися на розумовій роботі. Деяким така музика може заважати. Це вже справа смаку.

Слухайте гучну музику в навушниках, вона не дасть вам заснути

5. Сидіть на незручному стільці

Можливо, ви звикли сидіти на м’якому комфортному кріслі під час роботи за комп’ютером. Але коли потрібно не спати цілу ніч, зручні меблі тільки сприяють сну. Тому в безсонну ніч вибирайте для сидіння стілець із жорсткою спинкою, на кшталт таких, які зазвичай стоять на кухні. Спокійно заснути на подібному стільці складніше, ніж у затишному кріслі.

Табурети та інші стільці без спинки не підійдуть для нічного проведення часу. Коли сили закінчуються, спина втомиться дуже швидко при постійній напрузі м’язів.

6. Дивіться смішні або захоплюючі відео

На YouTube багато роликів, які допоможуть скоротати час безсонною вночі. Вбивайте у пошук фрази типу «смішні відео» і починайте перегляд багатогодинних плейлистів. Замість Youtube можна переглянути записи гумористичних програм, які знайдете на просторах інтернету.

Якщо сміятися не хочеться, а жарти з відео здаються вам негідними, перейдіть на відеоролики про містику, привиди, НЛО та ін. Підігрітий інтерес до таких матеріалів не дозволить вам заснути посеред ночі.

Ютуб можна замінити і перегляд фільмів. Однак, якщо кінострічка з перших хвилин здалася нудною, відкладіть її перегляд на потім. Для безсонної ночі пошукайте більш гостросюжетне кіно. Бажано підібрати кілька фільмів напередодні. До «безсонних» жанрів можна віднести страхи, трилери та комедії.

7. Займіться домашніми справами

Безсонна ніч – гарний час затіяти легке прибирання. Головне дотримуватися 2 правил: не заважати спати іншим і не перетружуватися. Протріть пил із полиць, переставте посуд, переберіть ящики та шафи з одягом, погладьте речі та ін.

Безсонна ніч – саме час зайнятися прибиранням

8. Гуляйте

Якщо вночі хороша погода, то можна сходити погуляти. Один-два кола навколо свого будинку буде достатньо для освіження голови. Можна гуляти і довше. Як набридне, так і вирушайте додому. Щоб не ходити безцільно на самоті, прогуляйтеся до найближчого цілодобового магазину з продуктами.

Не перестарайтеся з прогулянкою. Вам ще доведеться протриматися до наступного дня.

9. Вирішуйте головоломки

В інтернеті безліч цікавих ігор та головоломок, що працюють у браузері. Розгадка ребусів на комп’ютері або планшеті допоможе не заснути до самого ранку. Головне не грати в планшеті чи телефоні лежачи, інакше можна випадково поринути у сон.

10. Пийте воду

При зневодненні часто тягне в сон. Тому в ніч без сну потрібно пити достатньо води або несолодкого теплого чаю. Не допускайте спраги, при появі сухості в роті відразу випийте склянку води. На додаток до цього, підтримання нормального рівня рідини в організмі сприяє частим походам у туалет, що також не дасть заснути 😊.

Застерігаємо від надмірного споживання рідини людей із захворюваннями нирок та серцево-судинної системи. У тому випадку добову норму води, що випивається, визначає лікар.

11. Робіть перекушування

Під час жування їжі посилюється кровотік у ділянці вилиць, що загалом знижує бажання заснути. Але не наїдайтеся до відвалу, коли плануєте спати всю ніч. Насичення їжею активує механізм сну, що зрештою лише посилить сонливість.

Замість повноцінних прийомів їжі вночі рекомендується перекушувати горіхами, сиром, овочами та іншими рослинно-білковими продуктами. При цьому слід залишатися трохи голодним, щоб не заснути.

Солодкі перекушування – не завжди хороші, особливо в нічний час. Надмірне споживання вуглеводів у вигляді шоколаду, цукерок та булочок може призвести до набору зайвої ваги, якщо нічні марафони без сну – не рідкість. До речі, прийом жирної їжі потім краще обмежити з тієї ж причини.

Замість перекушування підійде і жувальна гумка, жування якої задіяє ті ж м’язи вилиць. Але на голодний шлунок жувати жуйку не можна, тому що можуть виникнути проблеми зі шлунком.

Чи плануєте не спати? Тоді не переїдайте вночі і перекушуйте «легкою» їжею

12. Виконуйте легкі фізичні вправи

Невелика фізична активність позбавить сильної сонливості. У цьому плані підійдуть вправи із комплексу ранкової гімнастики. Робіть махи руками та ногами, нахили, присідання та інші вправи, знайомі з уроків фізкультури.

Намагайтеся не зазнавати великих навантажень, коли хочете спати. Якщо перепрацювати під час проведення гімнастики, сонливість посилиться. Довго залишатись бадьорим у такому разі буде складніше.

Міні-зарядку краще робити з відчиненими вікнами. Так мозок отримає більше кисню, і організм захоче лягати спати.

Вправи проти сонливості (відео)

13. Проведіть дихальну гімнастику

Ритмічні вдихи та видихи стимулюють нервову систему, через що менше хочеться спати. Для зняття сонливості вдихайте через ніс зі звичайною швидкістю, а різко видихайте, використовуючи м’язи живота. При правильному виконанні м’язів преса напружуються при видиху. Зробіть 10 дихальних рухів. Якщо потрібно, збільште кількість вдихів та видихів до 20-30.

14. Грайте у комп’ютерні ігри

Динамічні відеоігри з сюжетом та ігри через інтернет з іншими людьми можуть захопити до самого ранку. Якщо любите і вмієте грати, цей спосіб нічного проведення часу для вас. Радити якусь конкретну гру людині, що не грає, складно. А геймери знають чим себе зайняти, коли потрібно не спати цілу ніч.

15. Знайдіть однодумців

Не спати вночі набагато легше в компанії людей, ніж поодинці. Знайдіть собі одного або кількох людей, яким також необхідно пильнувати до ранку. Цей спосіб має великий плюс – соратники не дадуть вам заснути і розбудять вас, якщо ви випадково заснете.

Разом можна грати в настільні ігри, відеоігри, гуляти, дивитися відеоролики чи просто говорити всю ніч. Спиртні напої краще не вживати. Від них сильніше хилитиме в сон.

16. Масируйте вуха та голову

Масаж лобової частини голови та вух допомагає впоратися із сонливістю. Круговими рухами розтирайте шкіру чола і мочки вух двома пальцями обох рук. На думку фахівців у цій галузі, стимуляція активних точок (на лобі та вухах) сприяє припливу життєвих сил. Масажувати крапки рекомендується так само часто, як і вмиватися холодною водою.

Втім, багатьох масаж голови та вух, навпаки, хилить у сон. Чи підходить вам такий спосіб підтримки пильнування? Це можна дізнатися, лише спробувавши його.

Самомасаж допоможе підбадьоритися на деякий час

17. Скористайтеся ароматичними оліями

Настоянки з ялиці, м’яти, жасмину та евкаліпта мають різкий запах, який використовується для збереження бадьорості протягом усієї ночі. Для потрібного ефекту слід капнути пару крапель на руку або тримати відкритий пляшечку з пахощами недалеко від себе.

Постійно вдихати аромаолії не варто. Від різкого запаху може розболітися голова. Крім того, не рекомендується застосовувати ароматичні настоянки при алергії на їх компоненти.

18. Уникайте ритуалів, пов’язаних зі сном

Деякі дії, що сигналізують організму про сон, можуть звести нанівець неспання вночі. До таких дій відносять: прийняття теплого душу, перевдягання в одяг для сну, читання книги та ін. Протягом безсонної ночі уникайте подібних ритуалів, щоб раптово не заснути.

19. Перемикайтеся між справами

Одноманітна діяльність незалежно від ступеня інтересу рано чи пізно набридне, особливо коли сили закінчуються. Тому, щоб залишатися захопленим, потрібно періодично відволікатися на інші заняття. Наприклад, півгодини послухали музику в навушниках, потім 1:00 вирішили головоломки на комп’ютері, після зробили гімнастику, перекусили, зробили масаж голови. Нічне дозвілля не повинно бути монотонним.

Як готуватися до безсонної ночі

У підготовку входять:

  • Денний сон. По можливості відпочиньте пару годин на день.
  • Запасіться продуктами для перекушування. Віддавайте перевагу горіхам, овочам та фруктам.
  • Придбайте ароматичні олії. Якщо пробуватимете такий спосіб підбадьоритися.
  • Підберіть музичний програвач. Зберіть якомога більше музики в окремій папці на комп’ютері або телефоні.
  • Замініть лампи світла. При поганому освітленні, якщо це можливо, поставте потужніші лампи, які імітують денне світло.

Що не можна робити безсонною ніччю

  • Пити спиртні напої;
  • Лежати чи сидіти без діла;
  • Наїдатися до вгамування голоду;
  • Перевантажуватись фізично;
  • Займатися сексом (після акту кохання організм виробляє речовини, які сприяють настанню сну).

Що не можна робити після безсонної ночі

Якщо наступного ранку немає можливості повноцінно поспати, не рекомендується:

  • Водити автомобіль та інші види транспорту.
  • Займатися діяльністю, де неуважність людини може нашкодити собі чи людям (хірургія, управління краном, машинами з виробництва тощо. буд.).
  • Займатися спортом, оскільки створюється надмірне навантаження організм.
  • Пити мало води.

Як не спати всю ніч лежачи

Щоб не спати всю ніч у горизонтальному положенні, слід зменшити температуру в приміщенні до 17-19 градусів. У холодну пору року для охолодження кімнати потрібно відчинити вікно. А ось влітку у спеку допоможе лише кондиціонер. При цьому лежачи не потрібно ховатися теплою ковдрою. Прохолодне повітря в кімнаті створює дискомфорт, через що важче заснути.

Провести ніч у ліжку без сну допоможуть телефон, ноутбук чи планшет. Поради з проведення часу в гаджетах будуть тими ж, що були описані раніше. Грайте в ігри, дивіться відео, спілкуйтеся в соц. мережах і т.д.

Пропускати сон, лежачи в ліжку, краще з увімкненим світлом. Так менша ймовірність, що ви випадково заснете.

Якщо, перебуваючи в ліжку, почало різко клонити в сон, рекомендується встати і зробити невелику гімнастику. Це допоможе розігнати кров і не дасть поринути у сон.

Що випити, щоб не спати всю ніч

Очевидною відповіддю на це питання є кава. Кофеїн у складі напою дасть невелику короткочасну бадьорість на 1-2 години. При цьому ефект від нього відчують швидше за все ті, хто його п’є рідко. Затятим кавоманам споживання кави у нічний час може зовсім не допомогти.

Вміст кофеїну в розчинній і свіжозвареній каві відрізняється несильно. Тому з точки зору ефективності напою проти сну його можна пити у будь-якому вигляді.

При проблемах із серцем та судинами кава протипоказана. І тут його споживання слід обговорити з лікарем.

Іншим напоєм із достатнім вмістом кофеїну є чай, причому як чорний, так і зелений. В обох сортах чаю кофеїну приблизно в 1,5-2 рази менше, ніж у тій же кількості кави. Якщо ви не любите каву, пийте чорний чи зелений чай.

Газовані кофеїновмісні напої вночі краще не пити. До них відносяться коли та всі популярні енергетики. Ці напої можуть містити барвники та ароматизатори. Їхнє часте споживання може нашкодити організму, зокрема, шлунково-кишковому тракту.

Какао із натуральних какао-бобів також має у складі кофеїн. Щоправда, зовсім мало – його там у 6-7 разів менше, ніж у каві. Для різноманітності замість чаю, кави та води вночі можна заварити собі чашку какао.

Чай і кава допоможуть трохи послабити сонливість

Насамкінець варто додати сюди ще й шоколад, який теж містить трохи кофеїну. Коли хочеться спати, краще їсти натуральний темний шоколад. Він лідер із вмісту кофеїну серед інших видів шоколаду. Багато його їсти не потрібно, зайвий цукор не завжди потрібен організму, навіть якщо енергія закінчується.

Категорично заборонено використовувати різні стимулюючі засоби підтримки сну.

Чи можна не спати всю ніч часто

Не спати вночі при стандартному режимі сну рекомендується лише за крайньої необхідності. Наприклад, якщо ви не встигаєте закрити завдання по роботі чи навчанню, а наступного дня потрібно, щоб все було зроблено.

При звичайному розпорядку дня (вдень – не спите, вночі – спите) пропущений годинник сну може призвести до хронічного недосипання. Його наслідками є апатія, неуважність, низька працездатність та байдужість до оточуючих. Надалі можуть розвинутися тривожність, дратівливість, депресія та зайва агресивність.

Недосип погано впливає на серце та мозок. Тому не виключені головний біль, біль у грудях, підвищення артеріального тиску. У цілому нині від дефіциту сну підвищується ризик серцево-судинних захворювань.

Згідно з дослідженням вчених з Університету Боулдера, часті перепустки нічного сну впливають на роботу білків, які відповідають за переробку глюкози в організмі. Через це порушується регуляція рівня цукру в крові, що надалі може призвести до цукрового діабету.

Як правило, якщо не спати лише одну ніч і в цілому дотримуватися денного графіка сну, нічого поганого з організмом не станеться. У поодиноких випадках не спати навіть корисно, наприклад, депривацію сну призначають для лікування депресії під наглядом лікаря. Попередимо, що справлятися з депресією за допомогою недосипу не можна без дозволу лікаря.

Про автора

admin administrator